VRIJDAG 4 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 LISSE. Volksbond. Onze afdeeling van den R.-K. Volksbond hield gisteravond een goedbezochte vergadering onder presidium van den heer C. Schrama. Deze opende met een Nieuwjaarswensch. Ondanks alle te genspoed is het een verblijdend teeken, dat de organisatie innerlijk is vooruitgegaan want er zijn tal van plaatsen in ons land, waar 't veel slechter is dan in Lisse! De notulen werden gelezen en vastgesteld. Hierna is aan de orde de behandeling van de begrooting voor 1935. Deze begrooting had ter inzage gelegen, weshalve de pen ningmeester hem voorlas. Deze begrooting sloot met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van 5339. Een aanmerking werd gemaakt op de hooge premie bij de verzekering tegen brand. Een ander lid zag gaarne een goede rookzuiger geplaatst. De voorzitter zal dit overwegen. Hierna werd de begrooting vastgesteld. Van een der onderafdeelingen was een schrijven ingekomen, waarin werd gevraagd maatregelen te beramen om weer een afdeeling „Eerbied in Gods Huis" op te richten om de orde in de kerk, vooral onder de H. Mis van kwart over negenen, te handhaven. De voorzitter zeide, dat een oproep is ge daan welke echter gefaald heeft. Mocht het de betrokken onderafdeeling gelukken een dergelijke commissie samen te stellen, dan heeft ze bij voorbaat den steun van het afdeelingsbestuur. Wij kunnen begin nen met zelf een oog in 't zeil te houden en een goed voorbeeld te geven. Hierna werd een korte film vertoond van en onzer eigen instellingen en wel van de Centrale Volks bank met een toelichting van een der be stuurders, den heer Beumer, uit Utrecht. In een mooi betoog deed spreker zien, wat er door „Zelfhulp" is te verkrijgen en tot stand te brengen. Hierna werd een gratis verloting gehouden. Op Woensdag 2 Januari j.l. kwam de raad dezer gemeente te 8 uur in openbare vergadering bijeen, onder leiding van den voorzitter, burgemeester G. Bulten, die in zijn openingswoord de leden met hunne huisgenooten een gelukkig Nieuwjaar toe- wenschte. Men heeft allerwege kunnen con- siateeren, dat een zeker optimisme zich van de bevolking heeft meester gemaakt, het geen spr. aanvoelt als zijnde een stap in de goede richting, pessimisme heeft nog nim mer den menschen moed gegeven om de toekomst vertrouwenvol in te gaan. Het ge bed, waarmede deze vergadering werd ge opend, zeide spreker te hebben verricht met de intentie, dat God's rijksten zegen zou mogen nederdalen op de gemeente; aan voorspellingen durft spr. zich niet wa gen, slechts wil hij den raad deze wenk niet onthouden, dat zij met opgewektheid, goed vertrouwen en moed het nieuwe jaar tegemoet moeten gaan, dan zal zeker door een gepast optimisme de welvaart voort komen. Voor de gemeente is 1934 een jaar van hard werken en zware zorgen geweest, om zooveel mogelijk het hoofd nog boven wa ter te houden. Door zijn ambt als zoodanig heeft spr. vaak tot zijn vreugde kunnen constateeren, dat ondanks alle zware zor gen van ieder, toch nog in groote mate de liefdadigheid en offervaardigheid is be oefend geworden, waardoor ook veel vreugde werd gebracht in de gezinnen van de economisch zwakken in de maatschap pij. Het jaar 1934 heeft ons een achteruit gang in het zielental gegeven, terwijl het aantal huwelijken, eenigermate is geste gen. Het was 24 maal dat B. en W. en 9 maal dat de raad vergaderde, terwijl in totaal door den gemeenteveldwachter 85 processen-verbaal werden opgemaakt. Met de woorden, dat 1935 uitkomst moge bren gen, en onze wenschen, zij het dan niet al le, in vervulling moge gaan, besloot de voorzitter deze Nieuwjaarsspeech, welke beantwoord werd door het oudste lid in ja ren, den heer F. M. Angevaare. Deze spr. meende als raadslid, beter dan buitenstaanlers te kunnen beoordeelen, welke zware zorgen er rusten op de schou ders van den voorzitter, en besluit met een gezegend jaar voor hem en de zijnen toe te wenschen. Dat in 1935 u de kracht gege ven moge worden uw taak met opgewekt heid, met hou en trouw aan Koningin en vaderland te mogen vervullen, is voorze ker de wensch van den raad namens wien spr. het woord voerde. Hierna werd ter kennis gebracht een schrijven, waarin verzocht werd, om bij de bij den B. V. L. aangesloten ambtenaren in dienst der gemeente, ten tijde van op komst in dienst, te willen behandelen, als of zij zouden moeten opkomen in werke- lijken dienst. Zonder eenige discussie werd hiertoe besloten. Zonder besprekingen gingen nog onder de hamer door de rapporten van het veri ficatiebureau der Ver. voor Ned. Gemeen ten, inzake kasopname en controle van boeken bij den gemeente-ontvanger en ad ministrateur van het Waterbedrijf. Een ingekomen schrijven van den heer H. A. J. Rooijers, bouwondernemer te Noordwijk, kwam ter tafel en werd in den breede besproken. Dit schrijven be helsde eigenlijk, om van den raad vergun ning te verkrijgen tot het aanleggen van een straat, uitkomende op de Teylinger- laan, waarop betrekking heeft een bouw- aanvrage van 17 woonhuizen en een win kelhuis. Het instituut voor Stad en Land schap werd hierover om advies gevraagd. Hieruit kwam vast te staan, dat geen nieu we, straat mag worden aangelegd bulten het z.g. Uitbreidingsplan, zooals dat in den raad eertijds werd besproken. Deze straat ligt buiten het uitbreidingsplan, zoodat de inwilliging van dit verzoek stuit op wet telijke bezwaren, waaraan zelfs de raad niet kan tegemoet komen. De leden Van Reijsen en Spierenburg stellen hierover nog eenige vragen, welke blijkbaar volkomen bevredigend -bearrt- werden. In een van de voorgaande vergaderin gen werd een nieuwe legesverordening vastgesteld, die blijkens schrijven van Ge deputeerde Staten niet geheel aan hun wenschen voldeed. B. en W. hebben de op merkingen van G. S. nader onder de oogen gezien, en getoetst aan de omstandigheden; zij komen dan nu met voorstellen tot het aannemen van een eenigszins gewijzigde legesverordening, zooals G. S. gaarne wen schen. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Schoolgelden. In verband met de minder goede uitkom sten der gemeentelijke financiën, en de nogal duistere toekomst, was het de wensch VAN VOORHOUT van Ged. Staten, dat de verordening op de heffing van het schoolgeld zou worden ver anderd, waarbij de tarieven zouden moeten worden verhoogd. De indeeling van klassen bleef hetzelfde. De klassen liepen en loo- pen nu nag als volgt: K.. I van 800 tot en met 1400; II tot en met 1600; III tot en met 1900.. IV tot men ƒ2200; V. tot en met 2500; VI tot en met ƒ3000; VII tot en met ƒ3500; VIII tot en met ƒ4000; en kL IX bij een belastbare som (inkomen) bo ven ƒ4001 en hooger. De tarieven luiden nu als volgt, in aan merking nemende, dat het tusschen haak jes geplaatste bedrag het oude tarief voor stelt, resp.: 0.75 (0.65); -.50 (1.10); 2.50 (1.70); 3.50 (2.20); 4.50 (3.50); 5.50 (3.80); 7.50 (4.40); 10.— (5.—); en 12.50 (fl.70). Hierover werden eenige vragen gesteld door de leden Angevaare en Spierenburg, waarna wordt besloten conform het voor stel van B. en W. deze veordening over te nemen. B. en W. stellen voor, omtrent de verlich ting van stilstaande motorrijtuigen bij avond binnen de bebouwde kom der ge meente, dat binnen een afstand van 10 M. eener brandende straatlantaarn in de be bouwde kom, geen auto verlicht behoeft te zijn. Hieraan wil het lid van Reijsen toevoe gen, „alsmede buiten de bebouwde kom op een open ruimte buiten het gesloten weg dek". Dit voorstel kan evenwel niet in behan deling komen, aangezien de raad slechts de competentie heeft tot het maken van afwijkingen binnen de bebouwde kom. Hierna wordt z.h.s. dit voorstel aange nomen, zooals door B. en W. t is aangebo den. Gas- en electricitcits- tarieven. Over dit onderwerp heeft de raad een vorige maal in geheime zitting vergaderd, zoodat definitieve dien aangaande hierbij nog niet kunnen worden verstrekt en eerst dezer dagen zullen worden bekend ge maakt. Na een discussie die heel wat om het lijf schijnt te hebben, en waaraan de leden Spierenburg, Van Reijsen en Van der Laan deelnemen, wordt de concept overeen komst aanvaard, evenwel onder nader, in geheime zitting te stellen, voorwaarden. Aankoop grond voor vuilnisbelt. Burgemeester en wethouders stellen voor om over te gaan tot aankooD van een Der ceel grond van de N.V. Nationale Hyp. bank te Amsterdam, gelegen in den Lui- zenmarktpolder, en ter grootte van 1.58 H.A., om dit te bestemmen voor vuilnisbelt. De koopprijs zou dan bedragen f 2000. Dit perceel is te water en te land bereik baar, hetgeen voor het bestemde doel al leszins noodzakelijk genoemd moet wor den. Het lid Spierenburg kan de ligging niet zoozeer toejuichen vooral voor degenen wier land grenst aan genoemd perceel. Het lid Jansze vraagt vervolgens of de gemeen te wel verzekerd is van het recht van uit- pad naar de openbare weg, en of het leg gen van een brug hetgeen noodzakelijk is, komt voor rekening van de gemeente, dan wel voor rekening van den verkooper. De voorzitter beantwoordt deze vragen, met er op te wijzen, dat de gemeente voor nemens is de brug te bouwen, met het ma teriaal dat komt van de afbraak van de voormalige R.-K. Jongensschool. Eerst dan wanneer het recht van uitpad naar den openbaren weg vaststaat, zal de gemeente ook overgaan tot koop van den grond. Na nog eenige ondergeschikte discussies wordt het terrein wel geschikt geacht voor het door B. en W. beoogde doel, en wordt be houdens goedkeuring van Ged. Staten, be sloten met 10 tegen 1 stem tot aankoop van den grond. Het lid Jansze stemde blanco. Rondvraag. Het lid Vester informeert of het niet mogelijk is om reflectors te plaatsen te genover de Teijlingerlaan, wegens de ge vaarlijke bocht, waarin juist de z.g. Buit- brug gelegen is, zulks in verband met de 1 veiligheid van het verkeer. Het lid van Reijsen sluit zich hierbij aan, en gaat zelfs verder door te vragen om de ter plaatse staande roode electrische lan taarn des nachts te laten doorbranden. De voorzitter zegt toe, deze zaak te zul len laten onderzoeken, of hieraan geen technische bezwaren verbonden zijn, om alsdan een bespreking in B. en W. uit te lokken. Hierna gaat de raad over in comité-gene raal. AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. 170 deelnemers. De K.N.A.C. deelt mede: Voor den a.s. Sterrit naar Monte Carlo bestaat, blijkens de zoo juist ontvangen officieele inschrij- vingslijst wederom zeer groote belangstel ling. Niet minder dan 170 automobilisten hebben voor dit jaarlijksche sportgebeuren ingeschreven en zullen van 19 tot 22 Janu ari uit alle deelen van Europa naar Monte Carlo rijden. Zooals reeds werd gemeld, zullen niet minder dan 20 Nederlanders deelnemen, dit is 2 meer dan het vorige jaar. Op 21 Januari des avonds van 23.36 uur tot 23.43 uur zullen 8 inschrijvers te Am sterdam starten. De noodige maatregelen zijn getroffen om bjj ponten-veren en grenskantoren den deelnemers een vlotten doorrit te verzekeren. Voorts zullen 35 in schrijvers uit Palermo w.o. 9 Nederlanders. Te Tallinn starten 20 deelnemers. Hieronder bevindt zich- 1 Nederlander. In Athene starten 20 deelnemers, in Umea 32, (w.o. 1 Nederlander); in Boekarest 7; in Stavanger 29; in John O'Groats 24; in Valencia 4. Ko ningsbergen, Lissabon, Harrogate, Berlijn en La Mans zullen slechts één rijder zien vertrekken, waarbij dit uit Berlijn een land genoot is. ZWEMME* YVONNE GODARD ERNSTIG GEWOND. De bekende Fransche zwemster Yvonne Godard heeft in een der Fransche winter sportplaatsen een ernstig ongeval gehad tengevolge waarvan zij eenige ribben heeft gebroken, terwijl een der ribben de long heeft verwond. Zij is naar Parijs overge bracht. Haar toestand is ernstig, doch le vensgevaar is momenteel niet aanwezig. LUCHTVAART SCHIPHOL IN DEN MIST. Tal van machines vliegen door. Schiphol lag gisteren in dichten mist. Evert van Dijk met de Indië-machine „Ijs vogel" kon nog juist binnenkomen en te kwart over elven arriveerde de machine uit Parijs. Daarna heeft geen enkele machine meer kunnen landen. Zelfs met behulp van het radiobaken was men niet in staat veilig den grond te bereiken. Het eerst kwam over de machine van de Duitsche Lufthansa. Daar deze geen passa giers had voor Schiphol, werd besloten de reis zonder tusschenlanding voort te zet ten naar Hannover. De Zweedsche machine uit Malmö heeft eveneens geruimen tijd boven Schiphol gecirkeld zonder in staat te zijn veilig den grond te bereiken. Men heeft daarop besloten naar Twente te gaan, waar het niet zoo dik was. Ook Rotterdam-Waal haven lag geheel dicht. De machine voor Parijs moest aanvankelijk wachten op de machines, die boven Schiphol cirkelden om te landen. Daar het echter Zuidelijk dik van mist was, werd besloten de machine niet te laten vertrekken en'de passagiers zijn per bus naar Haarlem gebracht om den Parij- schen trein te halen. De machine voor Malmö is vertrokken te kwart voor één, daar men verder op min der last had van den mist. HET ONDERZOEK VAN DE RAMP VAN DE „UIVER". Dr. ir. Van der Maas vertelt van zijn ervaringen ter plaatse. Toen de „Leeuwerik" gisteren door den mist werd gedwongen naar Le Bourget terug te keeren en het twijfelachtig werd, of dit toestel, dat de commissie van onder zoek naar de „Uiver"-ramp aan boord had, de reis denzelfden dag nog kon voortzet ten, besloot dr. ir. H. J. van der Maas van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, die in opdracht van de regeering naar Bag dad was vertrokken, per trein naar de hoofdstad te vertrekken. Gisteravond arriveerde dr. ir. Van der Maas met den Parijschen trein aan liet Hol- landsche Spoor-station en hij was zoo wel willend eenige nadere bijzonderheden over zijn reis mede te deelen. Over het resultaat van zijn onderzoek kon hij niets vertellen daar hij zijn rapporten nog aan zijn chefs moet uitbrengen, doch wel gaf hij eenige details over de wijze, waarop hij zijn onder zoek had verricht. „Het eerst", aldus de heer Van der Maas, „ben ik naar Irak gegaan, zooals bekend een zelfstandig lan-i onder Engelsch pro tectoraat. Ik ondervond daar de grootst mogelijke medewerking en een allervrien delijkste ontvangst. Ook was het prettig te coftstateeren, hoe alle autoriteiten van hoog tot laag medeleefden met den slag, dien ons land had getroffen en hoe men alles in het werk stelde om ons behulpzaam te zijn bij het onderzoek. De geheele internationale luchtvaart is gebaat met de volledige opheldering van het drama, dat zich daar heeft afgespeeld. Vervolgens ben ik gedurende twee dagen bij het wrak geweest. De resten van de „Uiver" vond ik op een terrein, dat men kan beschouwen als een zeer uitgestrekte hoogvlakte, waarin groote gaten voorkomen en heuvels. Inderdaad kan het over het al gemeen genomen wel den indruk maken van een landingsterrein. Vlak bij het wrak bevindt zich een riviertje, de Wadi, die gewoonlijk droog is, maar waarin thans wat zeer zelden voorkomt het water stroomde. Na het onderzoek ter plaatse van de ver schillende wrakstukken en bestudeering van de wijze, waarop de resten der moto ren, vleugels en romp gevonden werden heb ik mij naar Bagdad begeven, waar de gegevens en bevindingen der Engelsche en .Iraksche autoriteiten door mij zijn nage gaan. Vervolgens heb ik nog een onderzoek in gesteld te Amman, waar ik van de Royal Air Force weer alle medewerking onder vond. De noodige inlichtingen werden door mij gevraagd en verkregen. Tevens had ik daar een langdurig noderhoud met den vlieger Stone, die, zooals bekend is, het eerst het wrak van de „Uiver" heeft gevon den. Tot zoover de mededeelingen van ir. Van der Maas. LAATSTE GROET AAN BEEKMAN EN DE ZIJNEN. Evert van Dijk vertelt van zijn bezoek aan het graf te Bagdad. Het Indië-vliegtuig „Ijsvogel", onder commando van Evert van Dijk, is gistermor gen te elf uur uit Parijs aangekomen. Naar de heer Evert van Dijk mededeelde, was hij Woensdag in één ruk van Athene via Marseille naar Parijs gevlogen, omdat hij passagiers voor deze stad aan boord had. Hij arriveerde daar te zes uur en zou gaar ne nog denzelfden dag zijn doorgevlogen naar Schiphol, doch volgens zijn orders kon hij eerst gistermorgen de reis voortzetten. Op dit laatste traject had mep nog veel last gehad van mist en tegenwind, zoodat voor deze reis ongeveer drie uur noodig was. Het droevig ongeval van de „Uiver" had de bemanning van de „Ijsvogel" diep geschokt. Toen vrienden van Beekman te Bandoeng vernamen welk lot de „Uiver" had getroffen, hebben zij Van Dijk verzocht aan het graf een laatsten groet te brengen. Zij gaven hem een Krans mee op de terug reis, die de bemanning van de Ijsvogel te Bagdad op het graf der slachtoffers heeft gelegd. De geheele commissie, die het on derzoek naar de ramp heeft ingesteld, en de bemanning van de „Leeuwerik" voeg den zich bij hen en ook alle passagiers na men deel aan den tocht. Mej. Beretty, doch ter van een der slachtoffers, die speciaal naar Bagdad was gekomen, sloot zich even eens aan bij het gezelschap. Het was, zoo vertelde de heer Evert van Dijk, een droe ve plechtigheid en wij waren allen diep onder den indruk. Wij mogen wel onze be wondering uitspreken voor de groote hulp vaardigheid der Engelsche collega's en de piëteit, betoond bij de begrafenisplechtig heid en het in orde houden van het graf. Het spreekt vanzelf, zoo vervolgde de heer Van Dijk, dat ik over de plek waar de „Uiver" lag, gevlogen ben. Het was een in- droevig gezicht de eens trotsche „Uiver" als een wrak in de woestijn te zien liggen. In Indië heeft men nog al wat critiek uitgeoefend toen de eerste berichten over het ongeval binnenkwamen. Het is te ho pen, zoo besloot de heer Van Dijk, dat men na kennisneming van de officieele rappor ten en de ware toedracht van het ongeval tót een mildere beoordeeling komt. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Afscheid burgemeester. Op uitnoodi- ging van den weleerw. heer Kapelaan Burcksen kwamen gisterenavond in Café Witteman de Dag. Besturen van de ver- eenigingen te Hoogmade bijeen ter voor bereiding van het afscheid van den heer Boddens Hosang, Burgemeester dezer ge meente. Dit afscheid zal plaats hebben in de zaal van den heer J. Witteman. Spr. vertrouwt, dat de ingezetenen daar zooveel mogelijk bij tegenwoordig zullen zijn. KATWIJK. Vertrokken: W. van den Akker met gezin naar Baran K. Kulk naar Was senaar J. Geervliet met gezin naar Oegstgeest F. van Dorp naar Leiden. Gevestigd: A. J. Krook van Amster dam I. de Blieck van Den Haag M. C. van den Heuvel van Barendrecht J. S. Danieelse van Leerdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. 't Is zeer goed weer voor den tijd van 't jaar, zeggen sommigen, doch niet alle tuinders spreken zoo. De meeste hebben wel gaarne een beetje winter. Het is goed voor het land en de winterproduc- ten kunnen met vrizend weer beter be waard blijven. Vooral uien, gele en roode kool eischen thans veel onderhoud. En juist die grovere producten brengen geen goede prijs op. De beste roode kool gaat voor f5.106.gele kool was f4.104.90, Uien brengen maar van f 1.80 tot f2.20 per 100 K.G. op. Waschpeen daarentegen blijft goed gevraagd. Wel is de prijs iets hooger geweest, doch over een prijs van f 56.60 per 100 K.G. valt nog niet te klagen. An dijvie is dit seizoen een buitengewoon ge vraagd product en zelden heeft men daar van een dergelijke uitkomst kunnen boe ken, ze gaan voor f 0.50 tot' f 075 per kist van 6 K.G. VOORSCHOTEN. Uitvoering. Op Driekoningendag, Zondag 6 Januari, zullen de Gezellen 's avonds hun Kerstviering houden. Hoewel 't een heele durf is, zullen zij toch probee- ren een gedeelte van het wonderbaar- mooie Kerstspel van Felix Timmermans: „Waar de ster bleef stille staanop te voeren. Leden van de Graalwacht zullen den avond opluisteren door toepasselijke liederen. Parochianen, gaat dien avond naar de zaal; het zal mooi en verheffend zijn. De vrijkaarten, die de Gezellen kregen, zijn uitsluitend bestemd voor de ouders. Entrée 25 ct. Kaarten zijn verkrijgbaar bij B. v. Adrichem, Bijdorpstr. 21 en 's avonds aan de zaal. Aanvang 8 uur. Dammen. Tusschen de R.-K. Damclubs „Ontwikkeling" alhier en „Gez. Samen zijn" te Leiden werd gisteravond de re turnmatch gespeeld in de medaillewed strijd. Deze gezellige en leerzame wedstrijd had een verrassende uitslag. In de eerste ontmoeting toch werd „Ontwikkeling" ge slagen met 812 en thans was de uitslag: Gez. SamenzijnOntwikkeling G. GeerlingsJ. v. d. Poel 02 H StipdonkA. v. Dijk 20 A. JansenN. v. d. Poel 11 G. JansenP. C. de Jeu 20 P. GeerlingsPh. Philipsen 11 W. v. d. VeerJ. v. d. Oetelaar 02 A. BonteW. v. Velzen 02 W. Stipdonk n.o.A. Leuven 02 C. Langezaal n.o.A. Turk 02 Zoodat „Ontwikkeling won met 614 Alzoo een totaal uitslag voor „Ontwik keling" van 2218. Geboren: Hubertus Marinus z. van P. C. Kops en P. van der Westen. Adriana Carolina d. van Th. Wassenaar en H. M. Reichwein. Overleden: Willem de Beus 54 j. wed. van M. Willemse. P. Faas 81 j. wed. van J. Dunweg. Gevestigd: S. J. van der Veek uit Sassenheim. M. H. Broekhof uit 's-Gra- venhage. H. G. de Water uit Haarlem. Vertrokken: H. D. Groenendaal en gezin naar Haarlem. P. J. Hogenes naar Heemstede. A. van Tilborg naar Haar lem. H. Philippo naar Wassenaar. J. Hageman naar 's-Gravenhage. M. Bal kenende naar Egmond-Binnen. Th. C. van der Meer naar Wassenaar. H. G. Wasgsenaar naar Haarlemmermeer. M. P. Warmerdam naar Bergen. SASSENHEIM. Volksbond. Gisteravond hield boven genoemde afdeeling haar jaarvergadering in het K.SA.-gebouw. Deze boetplichtige vergadering werd geopend met een Nieuw jaarswensch door den voorzitter, den heer J. Kortekaas, die wees op het belang om toch één te blijven vooral trouw aan de organisatie opdat de ontreddering niet grooter worde. Spr. sluit zich gaarne aan met de wenschen van onzen pastoor, die ons heeft voorgehouden, dat wij voor 100 procent katholiek georganiseerd moeten zijn. Dan alleen is heil en zegen te ver wachten. De notulen werden onveranderd vast gesteld waarna de voornaamste ingekomen stukken werden behandeld. Zij, die zich willen deelnemen aan het jeugdwerk in het werkkamp „De Liebaard" kunnen zich verstaan met den voorzitter. Voorts werd behandeld de propaganda, volgens besluit van het H. B., om het ledental wat grooter te maken. De afd. Sassenheim zal deel nemen door het verzenden van circulaires, waarvoor naast het bestuur enkele leden bereid werden gevonden. Aan het comité van werkloozen werd toezegging gedaan van een bijdrage voor de koffie en thee in het ontspanningslokaal. Aangespoord werd om zich aan te sluiten bij „Credo Pugno", om daardoor een kernvorming te krijgen volgens den wil van Z. H. den Paus. Wegens omstandigheden werd punt 8 eerst behandeld, n.l. verslag van Hulp in Nood. De heer Franken bracht een verslag uit, waaruit bleek, dat was ontvangen 373.56 en uitgegeven 367,34, zoodat het batig saldo thans bedraagt f 6.22. Hier voor werden verstrekt 1540 L. melk, 20 eieren, 57 y K.G. vleesch, 3 y H.L. brand stof, 7 pond vet, 42 brooden, 100 pond meel, 13 pond tabak aan de werkloozen en ongeveer 5.achterstallige contributie schuld. Ook werd nog een dankwoord ge sproken aan de donateurs en de afd. voor haar extra bijdragen. De voorzitter dankte den penningmeester van H. in N. voor zijn accuraat beheer en voor al datgene wat de commissie doet tot leniging van de groote nood. De vergadering betuigde met dit dankwoord groote instemming. Aan de leden werd zoo als gebruikelijk op de jaar vergadering een sigaar aangeboden. Hierna werd het woord verleend aan den secre taris voor het uitbrengen van een goed overzicht der werkzaamheden in het afge- loopen jaar. Hieruit blijkt, dat veel is ge daan op stoffelijk en geestelijk terrein. Het ledental bedraagt 262, en is met en kelen achteruit gegaan. Aan het slot wer den ook de onderafdeelingen genoemd en door den secr. de aansporing gegeven aan die instellingen daadwerkelijke steun te verleenen. Een hartelijk aplaus, gevolgd door een dankwoord, was des secretaris deel. Hierna volgt de penningmeester om verslag uit te brengen over de financiën. Ingekomen was 1685,28 en uitgegeven 1695,43, al dus een nadeelig saldo van 8.15. Op de Volksbank staat nog een bedrag van 632.37. De voorzitter dankte den pen ningmeester voor zijn finant.ieel beleid en hoopte, dat hij nog lang mag blijven wer ken voor den Bond. De begrooting werd goedgel met aan inkomsten en uitgaven 1520. Hierbij zijn verschillende subsidies, uitgetrokken voor verschillende instellingen. Vervolgens werd machtiging gevraagd om bij gele genheid geld van de reserve af te nemen om hiermede iets te doen voor de werk loozen, hetgeen werd goedgekeurd. Critiek op het beleid bracht geen klachten. Alleen opbouwende critiek werd gegeven. De be stuursverkiezing was vlug gedaan, daar alle aftredenden werden herbenoemd. Een zelfde verloop had de verkiezing voor H. in N.; de secretaris, den heer v. d. Meer, werd herbenoemd. Na een gunstig rapport der kasnazieners, werden voor de volgende keer benoemd de heeren G. van Dijk, B. Overmeer en J. Burgmeijer. Hierna richtte de Geest. Adviseur, Kap. Redeker, nog en kele woorden tot de vergadering. Spr. wekte de leden op hun leiders in de uit oefening van hun taak te steunen. Na de rondvraag, welke niets belangrijks ople verde, volgt aflezing presentielijst en slui ting.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10