WOENSDAG 2 JANUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht In den morgen van 2e Januari 1935, medegedeeld door het Kon. .Ned. Met. Inst. te De Bilt Hoogste barometerst.: 776.4 te La Coruna. Laagste barometerst.: 746.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 3 Jan.: Meest zwakke wind uit Westelijke tot Noordelijke richtin gen, half tot zwaar bewolkt, waarschijn lijk weinig of geen regen, iets kouder. Er is sinds Maandag wel eenige verbete ring in de algemeene drukverdeeling inge treden. Over de Golf van Biscaye ontwikkelde zich een krachtige hooge druk, terwijl ook over Scandinavië, nadat daar een depressie passeerde, de barometer weer snel stijgen de is. Weliswaar bevindt zich bij IJsland nog een depressietoestand, doch het vochtige drukgebied aldaar vertoont geen neiging, zich naar onze omgeving uit te breiden; het zal waarschijnlijk Noord-Oostwaarts aftrek ken. Over de Middellandsche Zee ligt een vlakke lage druk. Het is thans vrijwel over al rustig weer, behalve in Zuid-Frankrijk, waar de zware mistraal te Perpignan waait. In de Rijnvlakte en Midden-Duitsch- land is het mistig, terwijl het langs de Britsche Oostkust en Noord-Duitschland nog regenachtig is. Behalve over IJsland en plaatselijk in Zweden, daalde overal de temperatuur. Toch is zij nog vrijwel over het geheele gebied boven haar normale waarde. Er is ten onzent kans op een rui men van den wind naar Noordelijke rich tingen, hetgeen waarschijnlijk met eenige daling van temperatuur gepaard zal gaan. WIJZIGING -DER VLEESCHKEURINGS- WET VAN DE BAAN? Naar de „Tel." verneemt, zal het ontwerp tot wijziging van de Vleaschkeuringswet het zoo goed als zeker niet brengen tot een openbare behandeling in de Tweede Ka mer. Minister Slotentaker de Bruine is door de critiek, welke sedert de indiening van het ontwerp is losgekomen, overtuigd, dat het doel, hetwelk hij zich voorstelde te bereiken, n.l. verlichting van de lasten der slagers, door de ontworpen wijziging der Vleeschkeuringswet niet zal worden be reikt. EEN WATERPOMPINRICHTING IN MEIENDEL DOOR DE KROON Gedep. Staten van Zuid-Holland hadden aan het gemeentebestuur van 's-Graven- hage vergunning verleend tot het oprich ten van een waterpompinnichting op een terrein aan den Meiendelscheweg onder Wassenaar. Van dit besluit zijn W. F. Piek en G. C. Bremer bij de Kroon in beroep gekomen, verschillende bezwaren aanvoerende tegen de voorgenomen oprichting, ontleend aan vrees voor vermeerderde uitdroging van den bodem. Ged. Staten waren van mee ning geweest, dat krachtens de Hinderwet geen rekening mag worden gehouden met bezwaren van belendende eigenaren ge baseerd op mogelijk uitdroging van den grondt omdat deze bezwaren geen enkel verband houden met den aard van de op pompende werktuigen. De Kroon heeft dit oordeel onjuist geacht daar de bezwaren welke tot weigering kun nen leiden, niet zijn beperkt tot die, welke rechtstreeks uit den aard der motoren voortspruiten en Ged. Staten mitsdien ten onrechte hebben nagelaten, de bezwaren inzake de wateronttrekking te onderzoe ken. Voorts heeft de Kroon beslist, dat aan de hand der ambtsberichten bezwaarlijk een andere slotsom is gewettigd, dan dat te verwachten is, dat door de pompinstal- latie schade aan nabijgelegen eigendom men zal worden toegebracht ten gevolge van het onttrekken van water aan den bo dem, welke schade zoo aanmerkelijk is, dat daarin aanleiding moet worden gevonden de gevraagde vergunning te weigeren. KERKNIEUWS Bijzondere jubilea. 25 ja a r pastoor: Hoogeerw. heer Ka nunnik J. G. van Heeswyk, Deken en pas toor te Rotterdam (21 Aug.); Zeereerw. heer J. F. van der Meer, pastoor te Velsen- Driehuis (29 April); Zeereerw. heer C. F. J. M. de Meulder. pastoor te Heer Hugo- waard (3 Juni); Zeereerw. heer P. Meijer, pastoor te Voorschoten (30 April); Zeereerw. heer P. J. H. Sprengers, pastoor te Honselersdijk (29 Juli); Zeereerw. heer P. M. de Vetten, pastoor te Oegstgeest (29 April); Zeereerw. heer G. A. M. Wa terreus, pastoor te Noordwijkerhout (21 Mei). „MsbcL" SPORT WINTERSPORT WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TWEEPERSOONSBOB. De Nederlandsche deelname. Op 2 en 3 Februari a.s. vinden te Igls bij Innsbrück de wereldkampioenschappen voor tweepersoonsbobs plaats, waarvoor momenteel hebben ingeschreven Roemenië, Frankrijk, Polen, Zwitserland, Oostenrijk, Luxemburg en Nederland. De inschrijving van Nederland komt eenigszlns onverwacht maar het is duidelijk, dat ons land wil trachten ook in dezen tak van sport meer op den voorgrond te treden. Be Ooetenrijksche kampioenschappen worden gehouden op 26 en 27 Januari a.s. Het is zeker, dat de volgende ploegen Oos tenrijk bij de wereldkampioenschappen zullen vertegenwoordigen: VolkmarKal- tenberger (Graz) en Stürer-Rottensteiner (Innsbrück). LETTEREN EN KUNST GYSBREGHT VAN AEM8TEL. De traditioneele opvoering van Von- del's „Gysbreght van Aemstel" had op den avond van Nieuwjaarsdag weer een groo- te schare naar den Amsterdamschen Stadsschouwburg getrokken. Voor de tweede maal hebben de heeren A. van Dalsum en A. Defresne als leiders van de Amsterdamsche Tooneelvereeniging het stuk ten tooneel gevoerd, in dezelfde aan kleeding als het vorige jaar. Albert van Dalsum vertolkte op meester lijke wijze de rol van Gysbreght van Aem stel, mevrouw Charlotte Kohier, die van Badeloch, de Vrouwe van Aemstel. Zij waren het vooral die het stuk droegen. Ben Royaards was Gysbraght's broeder, Arend van Aemstel, Oscar Tourniaire Diederik van Haerlem. Van de andere rollen noe men wij nog Vosmeer, de Spie door Ben Groenier, Broer Peter door Frits van Dyk en Gozewyn van Aemstel, Bisschop van Utrecht door Ph. La Chapelle. Onder de belangstellenden waren o.a. de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt met zijn echtgenoote en de gezant van Zuid-Afrika, dr. H. D. van Broekhui zen, deze laatste in verband met de aanwe zigheid van een gezelschap Zuid-Afrikaan- sche studenten, die als slot van hun bezoek aan Nederland de voorstelling van Gys breght van Aemstel bijwoonden. Een van hen heeft bij de vele andere bloemen voor van Dalsum en mevrouw Charlotte Kohier aan het einde van de voorstelling namens de Zuid-Afrikaansche studenten een krans gevoegd, waarbij hij waardee- rende woorden voor de prestaties van de Amsterdamsche Tooneelvereeniging uit sprak. Na de pauze werd ook traditioneel het oud-Hollandsche kluchtspel „De Brui loft van Kloris en Roosje" ten tooneele ge voerd, waarbij de Nieuwjaarswensch, sa mengesteld door Barbarossa, werd uitge sproken door Jules Verstraete als Thomas- vaer en Anna Sablairolles als Pieternel. Ben Royaards was Krelis en Georgette Hagedoorn zijn lieve bruid Elsje. Frits van Dijk en Nell Knoop vervulden de rollen van Kloris en Roosje. Na de uitstekende opvoering van de „Gysbreght" viel „De Bruiloft van Kloris en Roosje" wel erg tegen. STADSNIEUWS AUTOBUS LEIDEN—WARMOND. Bij beschikking van Gedeput. Staten van Zuid-Holland is de vergunning tot' het in werking brengen van een autobusdienst, verleend aan de N.V. Leidsche Auto- boxengarage te Leiden, van Leiders (Sta tionsplein) naar Warmond, overgedragen aan de N.V. Autobus-Onderneming te Aalsmeer. Aan de voorwaarden is de vol gende toegevoegd: Het is verboden: a. in de richting LeidenOegstgeest aan het Stationsplein te Leiden en verder, in de autobussen der onderneming reizigers op te nemen voor vervoer niet verder dan de Emmalaan te Oegstgeest; b. in de richting OegstgeestLeiden aan de Emmalaan te Oegstgeest en verder, in de autobussen der onderneming reizigers op te nemen. ST, JOSEPH'S-GEZELLEN-VEREEN. Een mooie Kerstviering Zondagavond hebben de onderafdelin gen Liedertafel „Seb. Schaffer" en Muziek gezelschap „Frans Schweitzer" een hoog staand program uitgevoerd voor een flink aantal gezellen pn familieleden. De eerw. vice-praeses verwelkomde de velen, die dit feest met de gezellen wilden meevieren en verzocht een gebed voor een lid, die 's middags van de laatste H.H. Sa cramenten was voorzien, waaraan staande werd voldaan. De Liedertafel o. 1. van den nieuwen di recteur, den heer A. Martijn, opende met het „Ave Maria" van Witt. Terstond bleek, dat deze zangclub met haar ruim twintig leden, gerust voor den dag kan komen. De zuivere intentie bracht een te loven vertolking, die juist dan waarde krijgt als de zanger beseft wat hy zing. Het teere „Puer natus in Bethlehem" van Köthe en het „Stille Nacht" van Gruber droegen de wijding van het Kerstfeest naar de luistervolle aanwezigen. En niet min der van uitvoering waren Palestrina's „O bone Jesus" en het geliefde lied van Kerst mis „Es ist ein' Ros entsprungen". Waren er geen fouten? Ongetwijfeld is er nog te verbeteren en speciale aandacht blijft de uitspraak vragen, ook van het Duitsch. Niettemin bleek directeur Martijn zyn zan gers te beheerschen en dit eerste, succes volle optreden der Liedertafel wettigt de verwachting van nog veel goeds. De bekende club van Gezellen-musici, „Fr. Schweitzer", toonde zich buitenmate goed op dreef met een tweetal nummers voor orkest, „Die Ehre Gottes in der Natur" van Ludwig v. Beethoven en „Das 1st der Tag des Herrn" van Kreutzer. De num mers voor strijkkwartet lagen iets boven kracht en daardoor moeilijk te aanhooren. Gelukkiger was het optreden van den jong- sten violist, aan de piano begeleid door den directeur, den heer Ad. Brun. Twee fanta sieën van G. Hollander „Stille Nacht" en „O Sanctissima" werden gespeeld met een aanvoeling van den teeren inhoud zoo tref fend juist, dat het aller aandacht boeide. Directeur Brunt en de zijnen vormen een groeiend cultureel onderdeel. Een drietal declamaties werd vertolkt, o.a. de proloog uit Maran Atha, die een scherpe teekening is van het leed der werk loosheid. De beide declamators verstonden het werk goed. Aan het einde der bijeenkomst bracht de Senior dank aan de beide clubs en in verband met het oude jaar dankte hij al len, die gewerkt hadden in trouw en lief de. Het voorbije jaar gaf hij een punt met een uitroepteeken; het komende jaar is een vraagteeken. Met de aansporing om trouw te blijven eindigde hij „het laatste woord je" in '34. Als we één opmerking mogen maken, laten enkelen der aanwezigen voortaan zich wat inhouden, daarmee dienen zij de gezellen en hun families. Studieclub „St. Petrus Canisius". De vraagavond is verzet van a.s. Don derdag naar Donderdag 10 Jan. Vragen worden ingewacht bij den secretaris A. v. Remundt. JUBILEUM-TOURNEE VAN DE KJt.O. Als inzet van het tweede lustrum de K.R.O. bestaat in 1935 10 jaar is een grootsche propaganda-tournée op touw ge zet, waardoor de K.R.O. zich in 46 plaat sen van ons land zal doen vertegenwoor digen door de KRO-Boys met Tholen en van Lier. De vorige tocht, waarin twintig plaatsen werden bezocht, is tot een groot succes geworden, uitverkochte zalen, enthousiast publiek en talrijke uitnoodi- gingen om spoedig terug te keeren. Welnu de Twaalf van Piet Lustenhouwer met de vlotte conferenciers en voordrachtkunste naars Tholen en van Lier, keeren terug in al deze plaatsen en tornen bovendien nog in vele andere met een geheel nieuw, vro lijk en beschaafd programma vol verschei denheid. Nadere bijzonderheden zullen nog tijdig worden bekend gemaakt, maar voorloopig zy vast medegedeeld, dat deze musiceer en- de en zingende KR.O.-afgevaardigden te Leiden zullen verschijnen op Zondag 27 Januari in de Stadsgehoorzaal. Deze uitvoering wordt gegeven ten bate van de Katholieke Kinderuitzending in Leiden. K.JJVI.V. „ST. PETER KANIS". Een geslaagde Kerstviering. Het is een goede gedachte geweest van het bestuur der Leidsche K.J.M.V. om, evenals het vorig jaar, voor de leden een avond te organiseeren, welke tot doel had in intiemen kring het Kerstfeest te vieren. Een aantal ijverige leden had op sobere maar smaakvolle wijze het „Eigen-Huis" versierd met dennegroen en kaarsen, ter wijl de Kerstkribbe, zooals dat behoort, het middelpunt der feestelijke aankleeding vormde. Daar de voorzitter, de heer J. Coster, door een plotselinge ongesteldheid verhin derd was, opende de vice-voorzitter, de lieer H. Vreeburg, de bijeenkomst met den K.J.M.V.-groet, waarby hij in het bijzonder degenen verwelkomde, die op dezen avond hun medewerking zouden verleen en. Na het openingswoord gaf de heer H. En gels een korte verantwoording van den avond. Hij zette-uiteen hoe de zin van de Kerstviering voor zeer velen niet meer duidelijk is, waardoor dit mooiste aller kerkelijke feesten ontaard en verworden is tot een reeks oppervlakkigheden en ba nale uiterlijkheden, waaraan ook vele ka tholieken dikwijls niet kunnen ontkomen. Ook de K.J.M.V. heeft hier een taak te vervullen en daarom heeft het bestuur de leden bij elkaar geroepen om met elkaar in een zuivere gesteldheid van geest de diepe beteekenis van de Geboorte van Christus nog eens in een goede omgeving te herdenken. Het K.J.M.V.-Kleinkoor zong daarna on der leiding van den heer A. Castelein eeni ge Kerstliederen. Het mag gezegd worden, dat dit koortje, dat zich spontaan uit de leden heeft ge vormd, den laatsten tijd goede vorderingen lieeft gemaakt. Wij hopen, dat het in dezen vorm nog langen tijd de K.J.M.V. van dienst zal mogen zijn. Vervolgens werd door den heer J. Christiaanse een Kerstverhaal verteld, waarbij een keurcollectie van lichtbeelden het gesprokene illustreerde op een wijze, waarvan de heer Christiaanse schijnbaar alleen het geheim bezit. Het is in ieder geval een feit, dat zijn lezingen met licht beelden altijd iets aparts zijn. Ook nu weer. Hierbij komt, dat spr. ditmaal o.i. zeer ge lukkig is geweest met de keuze van het verhaal. „De Klokkenmaker van Venetië" is oorspronkelijk geschreven als Kerstver haal door de begaafde schrijfster Ellen Russe. Hoezeer deze schrijfster een ras echte vertelster is, bleek wel hieruit, dat dit wonder-mooie Kerstverhaal, dat bijna een uur duurde, onafgebroken de aandacht der aanwezigen had. Dit bewijst echter tevens, dat ook de heer Christiaanse de kunst van het opnieuw-vertellen uitsekend verstaat. Met spanning hebben wij zitten luisteren naar den levensloop en de lotgevallen van den Venetiaanschen klokkenmaker Giro- lamo en zyn jonge levenslustige vrouw Tiammetta, levendig en vurig als een dar tele vlam. Een volledig relaas van het ver haal zullen wij niet geven. Het heeft ons echter getroffen op welk een sobere en in gehouden wyze Ellen Russe ons het fon kelende leven van de Italiaansche late Mid deleeuwen als een levend- beeld heeft weten voor te tooveren. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat de zorgvuldig gekozen serie lichtbeelden de fantasie van de toehoorders als regel zeer gelukkig te hulp kwam. Het dankwoord van den heer H. Vree burg aan het einde van het verhaal, was dan ook wel in alle opzichten verdiend. Het K.J.M.V.-Kleinkoor zong daarna nog enkele Kerstliedèren, terwijl tot slot van het musicale gedeelte, de leider van het koortje, de heer A. Castelein, nog en kele aria's uit „Die Jahreszeiten" en „Die Schöpfung" zong, welke vriendelijke toe gift door de aanwezigen ten zeerste ge waardeerd werd. Met een algemeen dankwoord aan allen, die medegewerkt hadden tot het slagen van deze mooie bijeenkomst een der mooiste uit het seizoen! sloot de vice- voorzitter de bijeenkomst. De aandacht der leden wordt nog geves tigd op de lezing over het Hedendaagsch Anglicanisme welke hedenavond gehou den wordt door den Zeereerw. heer Pastoor Houtman, uit Katwijk. VER. „SANCTA VERONICA" Op Oudejaarsavond werden wij zéér aangenaam verrast, door een „aparte" Nieuwjaarswensch, n.l. door het zenden van een bedrag van 50, onder couvert. Onnoodig te zeggen, dat dit ons buiten gewoon welkom was en 't zij ons vergund vanaf deze plaats onzkn hartelijken dank te betuigen aan den gullen onbekenden gever (of geefster) voor deze belangrijke bijdra ge, waarmede zoo veel gedaan kan wor den, voor de Stille Armen, 't Stemt zéér hoopvol 't jaar zóó te kunnen beginnen, en wij gaan dan ook vol ambitie en goeden moed aan 't werk. Morgen, Donderdagmiddag van 35 uur wordt onze eerste zitting van 1935 gehou den. Mogen vele dames zich gedrongen ge voelen jets voor de Stille Armen te doen en moge er dus een groote opkomst zijn! 't Adres is toch bekend? Bovenzaal Vin- centiusgebouw. Hoogl. Kerkgracht 32. Tevens namens het bestuur een Zalig Nieuwjaar voor al onze donateurs (trices) en medewerksters. Secretaresse. AFSCHEID BRIGADIER P. DE LOOFF Maandagmiddag heeft de brigadier van politie P. de Looff, na 'n dertig-jarige dienstvervulling wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd afscheid genomen van het Leidsch politiecorps. In de theoriezaal van het politiebureau hadden zich daartoe superieuren en col lega's verzameld en de agent le klasse W. Zwart, voorz. der jubileum- en af- scheidscommissie, sprak den brigadier het eerst toe. Hij schetste de Looff als een lastigen knaap, doch goed collega, die ge durende zijn 30 jaren dienst voor allen 'n voorbeeld is geweest van plichtsvervulling en de gemeente als zoodanig vele diens sten heeft bewezen. Spr. dankte hem bij zonder hartelijk voor zijn collegialiteit en bood hem tot aandenken twee fauteuils en vier stoelen aan. De Inspecteur van politie, de heer L. Du- val, noemde de Looff 'n man van zessen klaar, die altijd de eerste was als de plicht hem riep. Hij streefde allerminst naar po pulariteit en toonde zich tenslotte 'n waar dig nazaat van het 3e Reg. huzaren, waar van zijn aanwezigheid bij de bereden po litie bij betoogingen en 3 October-feesten getuigt. Als aandenken daaraan bood spr. hem een foto in lijst aan van de bereden manschappen, bij het laatste 3 October- feest genomen. De hoofdagent W. Dragt, voorz. van het Politie Muziekgezelschap, tenslotte het woord voerende noemde brigadier de Looff een trouw lid, ook al was hij het laatste jaar vanwege zijn gezondheidstoestand geen werkend lid meer. De heer de Loof dankte hierna met en kele woorden voor de vele blijken van be langstelling. G. S. DE HAANt In den afgeloopen nacht is na een lang durige ongesteldheid nog vrij plotseling in den ouderdom van 41 jaar overleden de heer G. S. de Haan, chef van de teeken kamer bij het Bureau van Gemeentewer ken alhier. De heer de Haan kwam in 1915 bij de gemeente in dienst en maakte snel promo tie, zoodat hij spoedig opklom tot de rang van technisch ambtenaar le klasse. Toen in 1928 de reorganisatie plaats vond van den dienst van gemeentewerken, werd hij benoemd tot hoofdopzichter, chef van de teekenkamer. Met deze benoeming kreeg de heer de Haan een zeer verantwoordelijke positie, doch hij was ten volle voor zijn taak be rekend. Hij stond aangeschreven als een zeer bekwaam en intelligent ambtenaar, was de rechterhand van de directie en zeer gezien en algemeen geacht bij superieuren en ondergeschikten. Door zijn onverwacht verscheiden heerschte er hedenmorgen op den eersten werkdag van het nieuwe jaar op het bu reau van Gemeentewerken een groote verslagenheid. De heer de Haan was ook als leeraar verbonden aan de Avondteekenschool van oen R.K. Volksbond. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal Maandagmiddag te 12 uur plaats hebben op de begraafplaats „Rhijnhof". AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Woensdag 2 tot en met Zondag 6 Jan. a.s. waargeno men door de apotheken G. H. Blanken, Hoo- gewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Drie- sum, Mare 110, telef. 406. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. De heer A. N. Kamp, toegevoegd inspec teur bij de rijks directe belastingen ten kantore te Leiden, is benoemd tot inspec teur der directe belastingen bij de 2e afdee- ling. De aandacht van de mannelijke ingezete nen dezer gemeente, die in 1916 geboren zijn, wordt gevestigd op de wettelijk voor geschreven verplichting tot het doen van aangifte ter inschrijving voor den dienst plicht in de maand Januari a.s., voor wel ke inschrijving meer bepaaldelijk zitting zal worden gehouden op de afdeeling Mili taire Zaken der Gemeente-secretarie, Bree- straat 119, hoek Wolsteeg, alhier op 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 en 11 Januari a.s. van des voor- middags 10 uur tot des namiddags 12.30 uur en van des namiddags 1 uur tot 3 uur. Bedoelde ingezetenen worden voorts ver wezen naar de hun toegezonden kennisge ving van den burgemeester, waarin o.m. aan de verplichting tot het doen van de aangifte ter inschrijving wordt herinnerd. Ook bij eventueele niet-ontvangst van de hierbedoelde kennisgeving blijft aangif te ter inschrijving wettelijk verplicht. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (December 1934) ingelegd ƒ490.927.63 en terugbetaald ƒ586.539.85; 120 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 88 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18.484 inleggers, inclusief 1.423 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde December 1934 8.932.958.44 (inclusief rente over het jaar 1934). In 5.765 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 16.836.50 ontvangen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben ongenoode gasten zich door ver breking van een ruit toegang verschaft aan de achterzijde van de woning van prof. C. J. v. d. K. in de Kernstraat. De inbraak werd door 'n agent van politie ontdekt. De bewoners waren uitstedig, zoodat nog niet kan worden vastgesteld wat vei-mist wordt. Men vermoedt echter, dat de buit niet groot is. MUZIEK „CON AMORE" Uitvoering „Saul" van G. F. Handel Op Donderdag 17 Januari, d.w.z. op en kele weken na 250 jaar na de geboorte van Handel, hoopt de Chr. Oratorium Ver. „Con Amore" in de Stadsgehoorzaal uit te voeren het oratorium „Saul" van Georg Friedrich Handel (geb. 23 Febr. 1685). Behalve het koor der Vereen, zal aan deze uitvoering medewerken een koor van plm. 60 jongens, voor deze gelegenheid saamgelezen uit de hoogere klassen van enkele bijzondere scholen. Als solisten zijn geëngageerd de dames Nanda Gerretsen, sopraan Nijmegen, Annie Woud, alt, Haarlem ein de heeren Michel Gobets, tenor, Amsterdam, Nico Huisman, bas, Amsterdam en Jack Loorij, bas, Den Haag. De begeleiding is toevertrouwd aan het Nederlandsch Kamerorkest. (Glastra van Loon) dat in volledige Handelsche Sym- phonie-bezetting uitkomt. Vleugel en or gel zullen bespeeld worden door mevrouw K. HaentjensBehrend en den heer Aart Smink. Over het werk zelf hopen we bin nenkort nog eenige nadere bijzonderheden te geven. Gevonden voorwerpen. Rozenkrans in zwart étui, sleutels, 4 handbeschermers, handschoenen, koperen wandbord en fotokaarten, 1 pakje inh. astrakan, knikkaart van leesbibliotheek, portemonnaies, zadeltaschje met inhoud, 2 gymnastiekschoenen, rijwielbelastingplaat- jes, 1 boekje met vreemde postzegels, 1 paar kinderkousen, 1 overal, 1 bankbiljet, een zakmesje, een koffer, damestaschje, een vulpotlood, een duimstok, grijze jon genspet, een bruine actetasch, lorgnet met vermoedelijk goud kettinkje, een dames muts, 2 damesparapluies, een foto van een pastoor, een rozenkrans in étui, een blauw ceintuur, een speld, een vacht voor een kinderwagen, een kindertaschje, een zwarte schooltasch, een Fransch woorden boekje, een slinger van een auto, een groen roeibootje, een dop van benzinere servoir van een auto, R.-K, Gebedenboek, doos met monsterfleschjes, een bruine rok, 3 damestaschje. een blauwe muts, een brui ne muts, een slinger van een auto, een brui ne damesceintuur, een kussen, 2 sleutels in bruin étui, een brillendoos, een kinder schortje, een zilveren broche, een zwarte alpinomuts, 3 rozenkransen, een zakmes, een portefeuille, een dommekracht, een sjaal, een slappe witte boord, een pet, een groene vulpenhouder, twee heerenarmband horloges, rijwielgereedschap, bril met dou blé montuur, een bruine regenjas, een draagzak, een lage damesschoen, een lapje flanel, een roode muts. Gevonden in de electrische tram (stads- lijn). 3 parapluies, 6 paar handschoenen, 1 sjaal. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 13 uur n.m. behalve Donderdags en Vrijdags ten Poli- tiebureele, alhier.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2