VRIJDAG. 28 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN VEUR Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der Gemeente Stompwyjc op Donderdag 27 December in openbare veragdering bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft, aanwezig alle leden. Opening met gebed, terwijl de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: Bericht van Ged. Staten betreffende ontvangst wijziging algemeene Politieverordening. Goedkeuring van Ged. Staten van het raadsbesluit inzake over name grond Broekweg en inzake conversie geldleeningen. Mededeeling van den Direc teur-Generaal der P.T.T. betreffende het niet-plaatsen van de telefooncel aan het Sluisplein, enz. enz.; op voorstel van B. en W. worden de stukken voor kennisgeving aangenomen. Ter tafel komt het voorstel tot aanvaar ding geschenk van ingezetenen buurtschap Stompwyk bij gelegenheid opening ver nieuwden Stompwijkschen weg, welk voor stel z.h.s. wordt aangenomen, waarna de voorzitter het mooie geschenk in gebruik neemt. De Korte Kniplaan. *&- Aan de orde komt het voorstel tot onder- handsche verhuur van de Korte Kniplaan onder de Gemeente Voorschoten. De heer Vink vindt de toelichting van B. en W. erg sober en hij kan dan ook niet be- oordeelen, of 200.te weinig of 300. te veel is, en zich geen oordeel vormen over een bedrag, dat billijk zou zijn. B. en W. geven geen motief aan, waarom de huur van 300.niet kan verlaagd worden; mo menteel gaat alles omlaag en daarom zijn er hier misschien ook redenen om met 10% te verlagen. De heer Waaijer is het in hoofdzaak met den heer Vink eens; hij vindt 200.vol doende, gezien de tijdsomstandigheden. De heer Hoogeveen zegt zich met het prae-advies van B. en W. te kunnen ver- eenigingen, doch vindt dit voorstel wel wat laat komen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. bij schrijven van 20 November aan den. heer Van Velzen hebben medegedeeld, dat zij den Raad geen voorstellen konden doen om den huurprijs met 100.te verlagen, waarop door adressant niet geantwoord is, zoodat B. en W. mochten aannemen, dat hij met den huurprijs van 300.accoord ging. Weth. v. d. Bosch licht deze kwestie nog nader toe en zet uiteen, waarom de heer van Velzen om 100.verlaging heeft ge vraagd; uit de gehouden bespreking is z.i. - gebleken, dat hij 300.— graag wil beta len. De heer Hoogeveen vraagt, of er nog een tijd is bepaald, dat hij met het pont moet overzetten en of de Gemeente hierover iets te zeggen heeft. De voorzitter antwoordt hierop ontken nend, waarop de heer Willemse B. en W. in overweging geeft deze zaak in de komende 3 jaar te bezien om eventueele medezeggen schap in deze te krijgen. Het voorstel wordt hierna z.h.st, aangenomen. In bespreking komt het voorstel tot on bewoonbaarverklaring woning Veenweg 11. De heer Mooijman vraagt, of de eigenaar gelegenheid heeft gehad om de woning te verbouwen en is overtuigd, dat er dan wel een behoorlijke woning vain te maken was. De voorzitter antwoordt, dat de kosten voor de noodige verbetering zeer hoog zul len worden en de eigenaar daarvoor wel èen nieuwe woning kan laten bouwen. De heer Mooijman kan deze meening niet dee- len. Nog meerdere heeren voeren hierover het woord, waarna het voorstel van den heer Mooijman om alsnog 6 maanden uit stel te verleenen en den eigenaar gelegen heid te geven de noodige verbeteringen aan te brengen, in stemming wordt gebracht en wordt aangenomen met 65 stemmen. Het voorstel tot aankoop van grond i.v.m. reconstructie Stompwijkschen weg; het voorstel tot verlenging rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank yoor Ned. Gemeenten voor buitengewone uitgaven 75.000.ten behoeve reconstructie Stompw. weg; het voorstel tot beschikbaar stelling benoodigdé gelden voor ontwerpen wegenlegger; het voorstel tot wijziging verordening op de heffingvan precario rechten en het voorstel tot vaststelling ver ordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden worden alle zonder nadere bespreking en z.h.s. goedgekeurd. Ter tafel komt de nadere regeling presen- tie-gelden raadsleden. De voorzitter merkt op, dat hij het met Ged. Staten inzake de presentiegelden raadsleden en evenmin inzake de jaarwed den wethouders niet eens is. Ged. Stalen hebben rekening te.houden met de ligging der Gemeente en de vele werkzaamheden aan de functies verbonden en hij stelt daar om voor het presentiegeld op f 3.00 te hand haven. De heer Vink wil in deze zijn meening zeggen. De voorzitter, aldus de heer Vink, schijnt van de veronderstelling uit te gaan, dat het presentiegeld zal verlaagd worden, doch hiervan staal niets in de circulaire van Ged. Staten. Hij zet uiteen, hoeveel tijd van de raadsleden gevraagd wordt, waardoor zij per uur nog minder verdienen dan werkverschaffingsloon. Hy wil 3. handhaven. De heer Willemse zegt niet tegen ver laging te zullen zijn, doch dan zal hij ook presentiegeld eischen voor commissiever gadering enz. Het voorstel het presentiegeld op 3. te handhaven wordt met algemeene stem men aangenomen. Aan de orde komt nadere jaarwedde-re- geling wethouders. De heer Willemse zegt, dat men als maat staf moet nemen het werk, wat gedaan wordt en daarnaar moet de belooning be rekend worden, en dan is, gezien het vele werk der wethouders 1000.— niet te veel. De heer Vink sluit zich aan bij den heer Willemse en zet zijn meening nader uiteen en stelt voor, gezien allerlei omstandighe den, de jaarwedde te brengen op 500. De heer de Langen, ofschoon overtuigd zynde, dat 1000.niet te veel zou zijn, vraagt den heer Willemse om kans van slagen te hebben, met het voorstel-Vink mede te gaan./' De heer Willemse blijft bij zijn meening, dat 1000.niet te veel zou zijn. Hy wil wel met het voorstel medegaan, doch wil in de notulen vastgelegd hebben, dat de heele Raad overtuigd is, dat 1000.nog niet voldoende zou zijn, opdat dit ter ken nis komt van Ged. Staten. Het voorstel-Vink van 500.wordt met algemeene stemmen aangenomen, terwijl de wethouders zich van stemming onthielden. In behandeling komen het voorstel naar aanleiding verzoek bestuur Wit-Gele Kruis afdeeling Leidschenciam o.m. inenting leer lingen le klasse der lagere scholen tegen diphterie en roodvonk en het voorstel tot verlenging gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst, kring „Katwijk". De heer Vink brengt B en W. hulde voor de kordate houding, die zij in deze hebben aangenomen, daar zij zich verklaard heb ben voor de handhaving van den school artsendienst, doch ook het verzoek van het Wit-Gele Kruis hebben afgewezen. Hij wil dit hier vooral doen uitkomen, omdat het College van B. en W. eenzydig is samen- gestled en daarom verdienen de prae-ad- viezen van B. en W. groote waardeering. Hij zet in deze op duidelijke wijze zijn standpunt uiteen en dringt er op aan, dat B en W. alles zullen doen het bestuur van net Wit-Gele Kruis te bewegen alles in het werk te stellen het Schoolbestuur als nog te bewegen den schoolarts op de kath. scholen toe te laten. Hij vraagt, of niet op andere wijze drang kan Worden uitgeoefend op het Schoolbestuur en vraagt verder, waarom B. en W. voorstellen voor 3 jaar te verlengen. De voorz. licht deze vraag nader en dui delijk toe. Hij weet, dat het Wit-Gele Kruis cn het R.K. Schoolbestuur veel stappen ge daan heeft om een eigen schoolarts te krij gen, of het resultaat zal hebben, weet hij niet. Hij betreurt het dat het niet ver plichtend is gesteld en is vol- lof over de zen schoolartsendienst en hoopt, dat deze dienst zal blijven bestaan. De heer Mooijman betreurt het, dat zoo weinig kinderen van den dienst profitee- ren en dat de verlenging nu toch weer voor 3 jaar wordt aangegaan en daarom zou hij gaarne een andere regeling zien. Hij geeft in overweging in de komende 3 jaar eens te bezien een andere regeling, opdat alle kinderen hiervan zullen kunnen profiteered Hij wijst in dit verband op de kinderen van den Veenweg, die de school in Nootdorp bezoeken, waai- geen school arts is. De voorz. betreurt dit eveneens en wil deze zaak nog eens in de Commissie van Beheer bespreken. De heeren Bloemheuvel en Willemse voe ren hierover eveneens nog het woord, waarbij de heer Willemse voorstelt de re geling voor 2 jaar te verlengen, welk voor stel in stemming gebracht, met 6—4 stem men wordt verworpen, terwijl de voorstel len van B. en W. hierna z, h. st. worden aangenomen. In bespreking komt kohier Straatbelas ting 1934, waarbij op verzoek van den heer Bloemheuvel de betalingstermijnen werden vastgesteld op 1 Februari en 1 April, terwijl het kohier z. h. st. wordt aangenomen. De voorloopige vaststelling gemeente rekening 1933 wordt z. h. st. goedgekeurd met aanteekening, dat de wethouders zich van stemming hebben onthouden. Ter tafel komt de begrooting Burgerlijk Armbestuur 1935, waarbij de heer Bloem heuvel opmerkt, dat de post voor genees kundige bijstand zoo hoog is, alsmede de post voor onvoorzien. Hij dringt er op aan, dat de gemeente een gedeelte der fonds gelden betaalt, wat deze post zeer zou verlichten en vraagt hiervoor de aan dacht van B. en W. De voorz. doet in deze gaarne de toe zegging en hoopt bij de begrooting hierop terug te komen. Een vraag van den heer Willemse wordt door den voorz. van het Burgerlijk Arm bestuur, weth. van Wijk, duidelijk beant woord. Het betrof de verstrekking in na- tura en in geld, waarbij de heer Willem se er op aandrong, dat meer in natura zou worden verstrekt, waardoor het geld meer in de gemeente zou blijven. Hij wil zich gaarne bij de handelwijze van het bestuur neerleggen, daar deze het beste weet, hoe het hoort, doch wilde alleen hierop even de aandacht vestigen. Aan de orde komt nog een adres van den heer Struyck, waarop op verzoek van de heeren Vink en Bloemheuvel door B. en W. nogmaals prae-advies zal worden uitgebracht. Hierna sluiting. HIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Staatspartij. Op Zondag 30 Dec. a.s. zal ten huize van mej. wed. Verhaar door de R.-K. Ki és vereen iging „Algemeen Be lang" een algemeene vergadering worden gehouden. Door de belangrijkheid der agenda verzuime niemand der R.-K. kie zers deze vergadering bij te wonen. Aan vang 7.30 uur precies. Belasting Ophaaldienst. Alhier is op gericht een belasting ophaaldienst, welke ten doel heeft de zorgen van de te betalen belasting, door het wekelijks of maande lijks aan huis op te halen belastinggeld. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden bij den-bode wonende Wijk D 295. Wij wenschen dezen dienst veel succes toe met hun werkwijze, en hopen, dat zeer ve len van deze geboden gelegenheid gebruik zullen maken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Maria Johanna Wilhelmina dochter van Gerardus Bosman en Ingetje W. Kinkel Lena Petronella, dochter van Wilhelmus de Lange en Cornelia Th. Bal ver Jacob Jan, zoon van Jan Gijsbert Zondag en Berendina D. Langejans. Overleden: Willemijntje Vermeulen, oud 70 jaar, echtgenootes van Wouter Cle ment eerder weduwe van Jan Stuivenberg Arie van Leeuwen, oud 64 jaar weduw naar van Maartje Domburg Gerrit Kruiswijk, oud 74 jaar, weduwnaar van Neeltje Kersbergen Zwaantje Breero, oud 49 jaar echtgenoote van Cornelis de Jong. Gevestigd: Femmigje Roest echtge noote van W. Vet van Leimuiden Jan Boiten van Winschoten Hendrikus Bo- gaards van Wassenaar Cornelis J. Fille- kes van Westmaas Marijtje Domburg van Leiden Willy S. de Jong van Arnhem Adriana van Winden van Putten Jo hannes Kenbeek van Leiden Johannes J. van den Bosch van Apeldoorn Hen- arika M. Zaal van Huizen. Vertrokken: Martina M. Vergeer naar Gouda Jan IJ. Kapteijn naar Den Haag Antje P. de Vogel naar Den Haag Auke Hansma naar Kamerik. Alida Veldhuizen naar Gendt Gebrs. P. en P. A. van Niekerk naar Benschop Anna M. Luijten naar Benschop Willem Krol en g^zin naar Wateringen. KOUDEKERK. Verkcoping. Ten overstaan van No taris F. C. Engelberts te Hazerswoude is gistermorgen in Hotel de Bruin in bod ge zet het woonhuis met timmerwerkplaats, groot 13 A. 89 c.A., bewoond door den heer S. den Hollander in de Lagewaard alhier, op 1800, door den heer M. P. den Hollan der te Hazerswoude. ZOETERWOUDE (H.-R.). Zure nasmaak. In verband met de ver schillende alhier gepleegde fruit-diefstal- len van den laatsten tijd, zijn door de polT- tie alhier een achttal personen aangehou den. Nadat zij ten Raadhuize waren ge hoord, waarbij zij allen hun diefstallen be kenden, zijn zij weder heen gezonden. Deze fruitmaaltijden zullen voor hen wel een zure nasmaak hebben. Door de landbouwer J. van L. alhier werd bij de politie aangifte gedaan dat ten zijne nadeele door een geopend kelderven ster een zoete kaas van ongeveer 20 pond was ontvreemd. Als verdacht van deze diefstal heeft de politie in een der loge menten te D^en Haag aangehouden de 38- jarige zwerver H. ten Hove. Ten H. :s naar hier overgebracht. Hij bekende de diefstal te hebben gepleegd, en is thans wegens diefstal en landlooperij ter be schikking van de Justitie gesteld. Aanrijding. Terwijl eenige jongelui op den Hoogen Rijndijk aan het voetballen waren werd een hunner, de 18-jarige H. T. alhier, door een passeerende Motorrijder A. C. uit Hazerswoude aangereden, waar bij C. met zijn motor-rijwiel kwam te val len, tengevolge waarvan dit belangrijk werd beschadigd. H. T. kreeg bij dit onge val een gescheurde jas. De betrokken per sonen kwamen er nog al goed af. C. deed van het geval aangifte bij de politie, zóo- dat T. hiervan nog wel meer zal hooren. Uit Spanje weer terug. Door de politie alhier werd de 22-jarige W. de K., wonen de te Den Bilt (U.) in uitgeputte toestand aangetroffen. Na informatie bleek, dat de K. met een vriend een reis, gedeeltelijk per rijwiel en gedeeltelijk te voet, heeft ge maakt naar Spanje, om aldaar te trachten werk te vinden, in een der havenplaatsen. Na eenig omzwerven in den vreemde, be sloten zij daar de middelen hun ontbraken, zich tot de Nederl. Consul te Valentia te wenden. Deze was zoo welwillend om hen per particuliere vrachtboot naar Rotterdam te zenden, alwaar zij op 21 December zijn aangekomen. Zoo was de K. te voet op weg naar zijn ouderlijke woning, doch zonder geld en eten. Na bij de politie wat te heb ben gewarmd en gevoed is hij door de be middeling van deze per trein naar zijn woning teruggekeerd. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). BUITENLAND. TREINBOTSING NABIJ TOULON. PARIJS, 27 Dec. (V. D.). Bij het bin nenkomen van het station Toulon kwam een personentrein in botsing met een ran geerlocomotief met twee goederenwagens. Vijftien reizigers van den personentrein werden gewond, waarvan eenigen ernstig. MIJNBRAND IN SILEZIë. KATTOWITZ, 27 Dec. (V. D.). In de noodschachten van een mijn te Siemia- nowsk woedt sedert Maandag een onder- grondsche brand, die zich nog steeds ver der uitbreidt, aangezien een dikke kolen- laag in brand is geraakt op een diepte van 8 a 10 M. Uit 20 noodschachten slaan hui- zenhooge vlammen naar buiten. Menschen- levens liepen geen gevaar, aangezien in deze schachten, toen de brand uitbrak, niet werd gewerkt. VULKAANUITBARSTING OP IJSLAND. REIJKJAVIK, 27 Dec. (V.D.). In het Zuiden van IJsland heeft men in het Noor den een lichtende gloed waargenomen en hebben zich andere verschijnselen voorge daan, waaruit men afleidt, dat een nieuwe vulkanische uitbarsting te Vatnajökull aan den gang is. KERKNIEUWS Pater Paulus Stein, O. F. M. Naar wy vernemen, is de zeereerw. pater Paulus Stein, O. F. M., oud- provinciaal der Nederlandsche Provincie, met een bijzon dere zending gisteren van Napels naar het Missie-gebied der Paters Franciscanen in Britsch-Indië vertrokken. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND HET VREESELIJK ONGEVAL TE MUN6TERSCHEVELD. De toestand van mej. Buter. Wij vernemen, dat de toestand van me juffrouw Antje Buter, die in het Acade misch Ziekenhuis te Groningen wordt ver pleegd, hedenmorgen naar omstandigheden redelijk wel was. Er bestaat geen direct levensgevaar. Maandag zal de begrafenis plaats hebben. Te Emmer Compagcum zijn de lijken van de vijf aldaar wonende slachtoffers thans opgebaard in de consistoriekamer van de Gereformeerde Kerk aldaar. Zij zullen van daar uit waarschijnlijk a.s. Maandag ge lijktijdig worden ter aarde besteld. JONGEN VERDRONKEN. Terwijl gisteravond het 15-jarig zoontje van den heer Duinkerken te Zwartemeer zijn jongere zusjes van de Kerstfeestvie ring in de Ned. Herv. Kerk te Barger- Oosterveen wilde halen, is hij waarschijn lijk door den mist misleid, bij een der bruggen over de Westra'swijk, met zijn fiets te water geraakt en verdronken. Later werd zijn lijk opgehaald. BRAND IN EEN KLEERMAKERIJ In den afgeloopen nacht te omstreeks half drie werd brand ontdekt in de kleermake rij van den heer P. P. de Wilde, Asselsche- straat 137, te Apeldoorn,, in welk pand te vens een heerenmodezaak gevestigd was van de gebroeders Leefsma. Zoowel de winkel als de werkplaats en het woonhuis brandden tot den grond toe af. De brandweer, die spoedig met groot materiaal ter plaatse was, wist het vuur te bedwingen en omstreeks vier uur heden ochtend was het gevaar voor uitbreiding in deze dicht bevolkte buurt geweken. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt niet door verzekering ge dekt. BRAND IN EEN MEUBELFABRIEK. De meubelfabriek van Wagemans- en v. Tuynen te AmsterdamMaastricht, welke fabriek nabij Smeermaas was gelegen, is totaal uitgebrand. De schade bedraagt, al leen aan meubelen, eenige duizenden gul dens. De oorzaak is onbekend. DE VREEMDELINGENZAKKENROLLERS De beide vreemdelingen, die gisteren ge arresteerd zijn tusschen Den Haag en Am sterdam in den Parijschsn trein, zijn met verschillende getuigen geconfronteerd, die op de tram waren, toen de banklooper Maandag zijn portefeuille werd ontrold met 2800.Zij kunnen geen van allen met zekerheid verklaren, dat deze beide mannen, die Russen van geboorte zijn, ook in den wagen waren. De vreemdelingen zelf verklaren dien dag niet in Amster dam te zijn geweest. Hun alibi, dat zij op geven, is moeilijk te controleeren en zij zullen daarom als zonder middel van be staan over de grens gezet worden. UITLEIDING VAN VREEMDELINGEN. De Minister van Justitie heeft aan de procureurs-generaal bij de Gerechtshoven een circulaire doen toekomen, waarin her* innerd wordt aan zijn aanschrijving van 30 Mei 1934, de zg. vluchtelingen-circulaire, waarin o.a. is bepaald, dat het Departement van Justitie voortaan te kennen zal zijn in officieele uitleiding naar Duitschland van revoultionnaire elementen, voor zoover ver trekking uit ons land niet op aanmaning plaats vindt. Volgens de nieuwe circulaire wenscht de minister deze gedragslijn te verruimen door te bepalen, dat zijn Departement zal zijn te kennen in alle gevallen van uitzet ting van vreemdelingen, die daarvoor op grond van gevaar voor publieke rust of vei ligheid in aanmerking komen. TEGEN DE NIEUWE TIJD. De Algemeene Nederlandsche Zuivelbond (F.N.Z.) heeft in een adres aan de Eerste Kamer verzocht, het wetsontwerp tot in voering van den Midden-Europeeschen tijd te verwerpen. Het voornaamste bezwaar is, dat juist in de morgenuren in het boerenbedrijf het meeste werk binnenshuis moet geschieden en dat een zeer groot gedeelte van het jaar veertig minuten langer met kunstlicht zou moeten worden gewerkt. TFJ RHt? AMMFN DE SPOORWEGONGELUKKEN IN DE VEREENIGDE STATEN. NEW YORK, 28 Dec. (V.D.). Door de lo comotief-ontploffing van een mijnwerkers, trein te Powerlton in West Virginia, waar bij dertien personen werden gedood en 42 gewond, en de botsing van een personen trein te Columbus in Ohio, waarbij twee personen werden gedood en tien werden gewond, is het aantal dooden tengevolge van spoorwegongelukken in de Vereenig- de Staten in de afgeloopen drie dagen ge stegen tot 41, terwijl het aantal gewonden 84 bedraagt. LEIDEN. Gebo&en: Jan z. van J. F. v. d. Meer en H. M. J. Pepping Catharina d. van G. J. v. d. Poll en P. Chr. S. v. Leeuwen Cornelia Elisabet Maria d. van J. A. Vlasveld en J H. Stolwijk Catharina Barbara d. v. J. Kikkert en P. v. d. Meij Johanna Maria d. van J. A. de Jong en J. M. v. d. Wijngaard Frnncisca Marga- retha Maria d. van J. J. Zandbergen en M. C. Zwetsloot. Ondertrouwd: C. A. Kamerling jm 33 j. en M. M. Tetteroo jd. 21 j. Overleden: H. BoonBekooij wed. 65 j. W. F. Neuteboom m. 61 j. P. Hillebrand z. 7 j. C. v. d. ZeeuwTon- ninga vr. 70 j. J. v. d. Hoek z 4 j. E. Homberg m. 67 j KALKROTSEN AAN ENGELSCHE KUST INGESTORT. LONDEN, 28 Dec. By Sint Margaret tus schen Dover en Deal is gisterenmiddag zon der direct waarneembare oorzaak ongeveer 250.000 ton kalkrots en aarde in zee ge stort. In de witte krijt wand van de kust, die op de plaats van de instorting ongeveer 80 meter boven de zeespiegel van het ka naal uitsteekt, ontstond een gat, dat !2 meter diep en 45 meter breed was. Het langs de klippen voerende voetpad van Deal naar St. Margaret's Baai werd door de instorting vernield. Hoewel de instorting kort voor den hoogsten vloedstand van het water plaats vond bleef het neergestorte gesteente gedeeltelijk boven water zicht baar. De klippen steken op de manier van een voorgebergte ongeveer 200 meter in zee uit. Mensehen kwamen gelukkig niet om het leven, doch honderden meeuwen vonden den dood en honderden meeuwennesten werden vernield. Nog urenlang na de in storting cirkelden dichte meeuwenzwer- men onder opgewonden gekrijsch boven hun vernielde broedplaatsen. DIEVEN DIE HET HOOGER-OP ZOCHTEN. WASHINGTON, 28 Dec. (V.D.). Hoewel het Washington-monument te Washington meer dan 150 meter hoog is hebben dieven kans gezien 107 vergulde platina spitsen van de op den top van het monument ge plaatste bliksemafleiders te stelen. Het ge- stolene heeft een totale waarde van 856 dollar. Men neemt aan, dat na dezen dief stal, waarbij voor de eerste maal dieven zoo hoog hebben gezocht, nieuwe' platina spitsen wederom gestolen zouden kunnen worden, zoodat men overweegt een bewa ker bij de bliksemafleiders te plaatsen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Dec. Vee. Aanvber: 588 run deren, 284 kalveren, 575 schapen, ,722 var kens, 438 biggen, 9 bokken en geiten. Prij zen: 16 stieren f 50235. schoon aan de haak 3040 cent. handel stug, 124 kalf- en melkkoeien f 85210, handel stroef; 257 varekoeien f 60125, handel stroef; 191 vette ossen en koeien f 95—230, schoon aan de haak 3460 cent, handel matig; 30 vette kalveren f 3565, schoon aan de haak 40 70 cent, 164 nuchtere kalveren f 4.507.50, en 90 graskalveren f 2540, handel vlug; 80 vette schapen f 1117 en 195 weidescha- pen f 811, handel matig; 300 vette lamme ren f 1014, handel matig; 284 mestvar- kens f 1122 handel matig; 438 biggen f 6 9, handel matig, 9 bokken en geiten f 26 handel matig. 28 Dec. Kaas. Aangevoerd 57 partijen w. v. 45 partijen Goudsche en 12 partijen Leidsche Kaas. Besteed werd voor le soort Goudsche kans f 19—20, 2e soort f 1618, le soor Leidsche f 19—21, 2e soort f 1718, per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leid sche kaas kalm. Melkveiling. Week van 30 Dec. tot en met 5 Jan. Consumptiemelk le klas f 6.00, 2e klas f 5.75. 3e klas f 5.50, Industriemelk van 4 604.80. Rottsrdamsche Combinatie Federatie- prijs. Melk voor industriedoeleinden van 16 tot en met 25 Dcc. f 4.50. WOERDEN, 28 Dec. Kaas. Aanvoer 87 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. f 19—21.50, 2e kwal. f 16—18. Handel ma tig. HAZERSWOUDE, 24 Dec. Eierenvciling. Prijzen: kippeneieren f 2.50—4.60 en een deneieren f 2.50—3.00 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 27 Dec. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 3.30—4.10 per 100 stuks, kippen 75 cent, konijnen f 1.10 1.45 en hanen 3595 cent per stuk. NIEUWKOOP, 27 Dec. Eicrenveiling. Aangevoerd 2548 stuks. Kippeneieren f3 4.—, Eendeneieren f3.30 per 100 stuks. Ko nijnen f 1.30, Hanen f0.70 per stuk. Kaas f 0.20 per pond. WISSELNOTEEKINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7 orp/g Berlyn 5941 New York 1,4713/ 9.7513jlQ Brussel 34 68 Zwitserland 47.88 Milaan 12.65 Madrid 20.22 Oslo 36 65 Kopenhagen 32.55 Stockholm 37.60 Weenen Praag 6.181/, Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3