Bereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent DONDERDAG 27 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Scheepsramp bij Marken Schippersvrouw en knecht verdronken. Maandagavond te half acht is het 900 ton metende sleepsehop Noordgeul", schip per Bouwman, dat te half drie Maandag middag met een lading grint van de Oran jesluizen te Amsterdam op weg naar Enk huizen was vertrokken, op 5 mijl beneden Marken door het inslaan van de luiken plotseling gezonken. Aan boord bevonden zich, behalve de schipper en diens vrouw, een broer van den schipper en een knecht. Allen heb ben zich in de boot begeven om zich te redden. Vermoedelijk door overbelasting is deze boot gekapseisd, met het gevolg, dat de vrouw van den schipper en een knecht verdronken zyn. De drie anderen konden door de sleep boot „Onderneming" van de hoofdstedelij ke firma Huisman, welke boot de „Noord geul" sleepte, aan boord worden genomen. Zij zijn naar Amsterdam gebracht. In een onderhoud met de beide gered den, alsmede met den sleepbootkapitein, den heer H. Schaap uit Amsterdam, vertel den deze liet volgende: Den geheelen avond had er reeds een flinke wind gestaan, welke allengs aan wakkerde tot een vrij sterke bries uit Oostelijke richting. De hoog, korte golven kwamen dwars op het schip te staan. By het overkomen van een der zware zeeën, is met donderend geweld een aantal hou ten luiken ingeslagen, met het gevolg, dat het schip over de geheele lengte, welke 67 Meter bedraagt, vol water liep. In een oogwenk maakte het schip slagzij naar stuurboord. De schipper, L. H. Bouman, die de gevaarlijk situatie inzag, rende naar het voorschip, om de lantaarn neer te ha len, waardoor hij hoopte, dat de sleepboot kapitein zou bemerken wat er aan de hand was. Er was geen tijd meer voor het geven van andere noodsignalen. Inmiddels namen de overige drie opvarenden, de vrouw van den schipper, diens broer en de knecht in de roeiboot die achter het schip aanvoer, plaats waarbij zich een oogenblik later de schipper voegde. Het sleepschip, dat geheel vol water was geloopen, zonk met groote snelheid rechtstandig. Pas op dat moment werd op de sleep boot, welke honderd meter voor het schip uit voer, bemerkt wat er geschiedde, door dat er geen gang meer kwam in de sleep boot en de machines zwaarder begonnen te loopen. De heer Schaap heeft toen on middellijk de sleeptros gekapt en is met zijn vaartuig te hulp gesneld. Roeiboot gekapseisd. Het bleek toen, dat de kleine roeiboot door een grondzee was opgenomen en ge kapseisd, terwijl de opvarenden hulpeloos ronddreven. Door de duisternis was het echter vrijwel onmogelijk om de redden de hand te bieden. De kapitein van de sleepboot, die tot driemaal toe om de dren kelingen heen voer, bemerkte tenslotte, dat zich twee van hen, de gebroeders Bouman, aan de roeiboot hadden vastgeklemd. De vtouw van den schipper en de knecht wa ren reeds in de diepte verdwenen. Niet dan met de grootste moeite slaagde hij erin, de twee mannen, die geheel waren uitgeput, aan boord van de sleepboot te krijgen. Hij heeft daarna nog gepoogd een spoor van de beide overige personen te vinden, doch hij is daarin niet geslaagd. De beide ge redden hebben meer dan twintig minuten met den dood geworsteld. Telkens werden zy van de roeiboot, waaraan zij zich tracht te vast te houden, afgeslagen, doch zwem mende wisten zij haar steeds weer te grij pen. De sleepboot is met de beide mannen aan boord naar Amsterdam terug gevaren, waar zij van droge kleeren werden voor zien en onderdak gebracht. Onderweg zijn verschillende schepen gepaaid en met de ramp in kennis gesteld om aanvaringen met het wrak te voorkomen. Ook het loodswe zen is gewaarschuwd hetwelk een baken zal plaatsen op de plek van het gezonken schip. Toen de sleepboot terugkeerde stak nog een der lantaarns boven zee uit. Het water heeft ter plaatse een diepte van vier Meter. Het ongeluk gebeurde op vijf mijl boven Marken, koers Enkhuizen. Men hoopte om elf uur in deze haven te arri- veeren. Het gezonken sleepschip, dat een lengte heeft van 67 Meter en 8 Meter breed is, heeft een tonnemaat van 996 ton en was geheel geladen met grint. Het schip, dat te Rotterdam thuis behoort, eigenaar A. de Bakker, was op weg van Asselt (Lbg.) naar Enkhuizen. De lading werd verscheept voor rekening van de firma Rauwen en Sterken te Utrecht. Het schip was drie jaar oud en de schipper had reeds twee reizen ermee over het IJselmeer gemaakt. De vrouw van den schipper, die verdron ken is, was dertig jaar oud. Het andere slachtoffer is de ongeveer 30-jarige F. Foolt uit St. Goar (Did.). De overleven den zijn de schipper H. Bouman en diens broer A. Bouman, beiden uit Rotterdam. De kapitein van de sleepboot, die jaren lang vaart en nog nooit een schip heeft verspeeld, was diep onder den indruk van deze verschrikkelijke ramp. MOTORRIJDER OP SLAG GEDOOD. Hij was verkeerd uitgeweken. Maandagmorgen is de 26-jarige H. Ja cobs uit Bennekom op den Edeschen weg by Ede door verkeerd uitwijken met zyn motorrijwiel tegen een auto van de P. G. E. M. opgereden en op slag gedood. MOTOR TEGEN HEK GEBOTST. Duorijder gedood. Gisternacht is een motorfiets, komende uit de richting Uithuizenmeden en gaande naar Stedum, te Usquert in een scherpen bocht van den weg met groote vaart tegen een hek gereden. De duorijder, de 18-jarige P. van der Berg, woonachtig te Uithuizer- meden, is van het motorrijwiel geslingerd en werd op slag gedood. De bestuurder, de 20-jarige B. Groeneveld, woonachtig te Stedum, bekwam lichte verwondingen. Het motorrijwiel is totaal vernield. PAARD EN WAGEN AANGEREDEN DOOR AUTO. De voerman gedood. Maandagavond omstreeks half vijf is te Ede een paard en wagen waarop gezeten was de 45-jarige B. v. d. Pol door een ach teroprijdenden auto aangereden. De wagen werdzw aar beschadigd, terwijl de voer man tegen den grond werd gesmakt. Eeni- ge oogenblikken na het ongeluk overleed het slachtoffer. WIELRIJDER DOODGEREDEN. Automobilist bekommert er zich niet om! Een automobilist heeft Zondagavond om. streeks half acht op den rijksweg Roer mondWeert, onder de gemeente Horn, een wielrijder liggende langs den weg aan getroffen. Hij bleek te zijn de gehuwde P. Janssen uit Horn. J. was, aldus „De Courant", door een even te voren gepasseerde auto aangere den, waarvan de bestuurder was doorge reden zonder zich om het slachtoffer te be kommeren. Een motorrijder heeft de marechaussée te Roermond en den dokter van het sa natorium te Horn gewaarschuwd. Toevallig passeerde Z. H. Exc. de Bisschop van Roermond, die met zijn auto uit de richting Weert kwam. De secretaris van Mgr. heeft het slachtoffer de laatste H.H. Sacramen ten toegediend. De man, die een ernstige schedelfractuur en inwendige kneuzingen had opgeloopen, is enkele oogenblikken later ter plaatse overleden en het lijk is naar zijn woning vervoerd. DOOR AUTO AANGEREDEN. Paard gedood, begeleider naar ziekenhuis. Op den avond vóór Kerstmis is op den rijksweg tusschen Muiden en de Hakkelaar een verkeersongeval gebeurd, dat tot de niet-alledaagsche rerekend mag worden. De 26-jarige W. v. O., die een paard aan den teugel geleidde, terwijl hij op een fiets zat, had zich over een groot deel van den weg veiligheidshalve op den berm gehouden. Voor café Wegman stond echter op den berm een vrachtauto, waarom v. O. daor ter plaatse den berm verliet, en op den rij weg ging loopen. de fiets aan de hand, ter wijl hij met de andere hand de teugels van het paard vasthield. Op dat oogenblik na derde van de richting Bussum een auto, be stuurd door den heer M., wonende te Naarden. Door een nog niet opgehelderde oorzaak is deze auto in botsing gekomen met paard en geleider, met het gevolg, dat het paard zoowel als de man ondersteboven gereden werden en op den weg vielen,. Deze val kwam zoodanig aan, dat het paard niet lang daarna stierf; zijn geleider had een niet ernstige verwonding aan het ach terhoofd. Een geneesheer uit Muiden con stateerde een lichte hersenschudding. De man was echter door het ongeval geheel overstuur geraakt en kon op de tot hem gerichte vragen geen antwoord geven. Hij wist niet waar hij woonde, waarheen hij met het paard moest gaan en hoe hij heette. Echter kenden sommige omstan ders hem wel en ook uit papieren, welke hij bij zich droeg, kon worden vastgesteld, dat men te doen had met M. v. O., wonende te Hilversum, eertijds woonachtig te Neder- horst den Berg. De man kwam van de paar denmarkt te Utrecht en moest het paard bezorgen bij den veehouder H. aan den Lange Muiderweg te Muiden. De Roode Kruis-auto uit Weesp werd ontboden, welke v. O. naar het Burgerzie kenhuis te Amsterdam vervoerde. Tijdens dit transport bleek den geleider van den ziekenwagen herhaaldelijk, dat v. O. nog steeds niet in staat was, een normaal ge sprek te voeren. De veearts C. A. Leenheer uit Weesp werd te hulp geroepen voor het paard, doch toen hij ter plaatse kwam, was het dier juist gestorven. Het toonde geen uiterlijke verwondingen, zoodat verondersteld werd, dat het aan een inwendige verbloeding was gestorven. BEJAARDE DAME GEDOOD. Door stoomtram overreden. Maandagmiddag is dicht by Beilen een ernstig ongeluk gebeurd. Een ongeveer zes tigjarige vrouw is op den Stationsweg tus schen Gorredijk en Beilen door de stoom tram, die om ongeveer vijf uur uit Gorx*e- dijk vertrekt, overreden en gedood. Het slachtoffer was de 50-jarige mevr. Oosterhof-Hemkes te Wijnjeterp, moeder van een groot gezin. Zij had een bezoek gebracht aan haar zieke moeder te Lutten- huizen en aan haar broer te Gorredijk. AUTO IN HET NOORDZEE-KANAAL GEREDEN. De drie inzittenden gered. Gisteren te ingeveer half 5 uur is aan het Hembrugpontveer onder Zaandam een auto in het Noordzee-Kanaal gereden. De heeren H. v. d. Voet, fabrikant te Kat wijk aan Zee, bestuurder, en de mede- inzittende heeren D. Klinkenberg, timmer man, te Katwijk aan Zee, G. N. Klinken berg, pottenbakker te Zeist, kwamen op UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 28 December. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door den K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gramofoon pl. I.00 De KRO-boys. 2.00 Klassieke muziek op gramofoonpl. 3.00 „Lucia di Lammermoor" (gramo foonpl.) 4.15 Het K.R.O.-orkest, afgewisseld te 5 uur door Th. Arts over landbouwcrisis- wetten en -besluiten en te 6.15 uur door gramofoonpl. 17.15 J. H. Nannings over den feestelijken tijd van Kerstmis en Driékoningen. 7.35 Gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias en gramofoonpl. 8.30 Nederlandsch concert door het Ste delijk Orkest van Maastricht, afgewisseld te 9.15 uur door D'n Dré uit Ulvenhout. 10.30 Vaz Dias en de KRO-boys, afgewis seld door gramofoonpl. Hilversum. 302 M 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 9,30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Causerie. 10.35 Trio Kuaroni. II.00 Declamatie. 11.15 Vervolg trioconcert. 11.45 Gramofoonpl. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest en gra mofoonpl. 2.00 Voordracht. 2.30 Omroeporkest, en gramofoonpl. 4.00 Kniples. 4.45 Gramofoonpl. 5.00 „De Zonnekloppers". 6.45 Gramofoonpl. 7.00 De Flierefluiters. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonp.l 7.57 Herh. SOS-berichten. 8.00 Hofstad-Strijkkwartet. 8.30 „Het Loflied", hoorspel. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. Vrijz. Godsd. Persbureau. IQ.15 Declamatie. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Jazzmuziek (gram.pl.) 11.30 Gramofoonpl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel. 11.50 Het New Victoria Cinema Orkest. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Gramofoonpl. 2.35 Het Birmingham Hippodrome Or kest. 3.35 Causerie. 3.55 Northern Studio Orkest. 4.35 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Medvedeff's Balalaika-orkest. 755 „The Kentucky Minstrels", neger revue. 8.55 BBC-orkest m.m.v. solisten. 10.20 „The Cart of Death" hoorspeL II.0512.20 Harry Roy en zijn band. „R a d i o-P a r i s". 1648 M. 8.20 Zang. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 10.50 Dansmuziek. 12.50 Goldy-orkest. Kalundborg,. 1261 M. 11.201.20 Concert u. h. Belle vuè-Strand hotel. 2.204.20 C. Rydahl's orkest. 7.30 Fransche muziek. 8.10 Zang en declamatie. 8.55 Omroeporkest.. 9.35 Schubert-liederen. 9.55 Omroeporkest. Keulen, 456 M. 5.20 en 6.35 Gramofoonpl. 9.50 Concert. 11.20 Omroepkleinorkest. 1.35 Schrammelconcert. 3.20 Concert. 4.20 Zang. 6.20 Volksmuziek. 7.35 Uit Leipzig: Dresdensch Philh. Or kest. 8.20 Radiotooneel. 8.55 Gramofoonpl. 10.2011.20 Orkestconcert. Rome, 421 M. 8.05 Gevar. concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 1.302.20 Omroeporkest en gramofoonpl. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Salonorkest. 8.20 Symphonieconcert m.m.v. orkest en solisten. 10.30 Vlaamsche volksliederen. 10.4511.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 Salonorkest. 1.302.20 Gramofoonpl. 5.35 Operaconcert. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Kamermuziek. 8.20 Voor oud-strijders. 9.35 Radiotooneel. 9.55 Omroeporkest. 10.30 Gram.pl. 10.4511.20 Accordeonmuziek, Deutschlandsender 1571 M. 7.35 Populair concert uit Leipzig. 8.20 Het Berlijnsch Philh. Orkest. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Politiek maandoverzicht. 10.4511.20 Concert uit Bremen. Gemeentelijk KadiodistributicbcdrUf en de R.O.V. Radio-central* 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2014.50 Londen Reg. 14.5015.20 Kalundborg. 15.20—16.20 Keulen. 16 20—17.35 Londen Reg. 17.35—19.35 Brussel (Fr.) 19.3520.20 Leipzig. 20.2023.00 Parijs Radio. 23.00AfL: Weenen. 4e Programma. 8.058.50 Parijs Radio. 10.3518.20 Droitwich. 18.20—18.50 Stuttgart. 18.5020.00 Londen Reg. 20.00—23.00 Loc uitz. (20 uur) Mej. M. Bik (piano); de heer Jac. Kroon (viool) en de heer L. C. Veerman (cello). I. Trio No. 3 van Haydn. II. Trio (zonder No.) van Beethoven; daarna gramofoonmuziek. (22.00 uur). The Bleu Rhythm Boys, o.l.v. den heer Jac. Smit. 23.00Afl: Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden) genoemden tijd in een auto uit de richting Alkmaar. Bij de Hembrug genaderd, meen de de bestuurder het pontdek te kunnen op rijden, maar stuurde den wagen juist naar dien kant van het dubbele veer, waarvan de pont aan den tegenovergestelden oever lag. Hoewel hij zijn fout onmiddellijk be merkte en uit alle macht remde, kon hij niet verhinderen, dat de zware wagen in het Kanaal gleed. Onder de omstanders ontstond een pa niek, maar de autorijders wisten hun kalm te en tegenwoordigheid van geest zoo te bewaren, dat ze de portieren van de auto konden openen en met handuitsteken door de toegesnelde helpers op het droge kon den worden getrokken zoodat ze hoogstens vier of vijf minuten in het water hadden gesparteld. De drenkelingen werden dadelijk naar het politiebureau te Zaandam vervoerd, waar zij van droge kleeren werden voor zien en waar zij door broeder van Dam van den Gemeentelijken Geneeskundigen dienst werden onderzocht, die constateerde, dat zij geen letsel hadden bekomen. Hun ver- kleumdheid en schrik waren dan ook spoe dig voorbij, toen zij bij de warme kachel zich aan heete koffie konden te goed doen. De auto is later door een kraanwagen der firma Steemeyer te Zaandam opge haald. De reizigers hebben hun tocht per trein voortgezet. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD door J. VAN DER SLUYS. Naar het Engelsch (Nadruk verboden.). 37) De rest van de woorden ging voor Honor verloren, want plotseling gierde een kogel met een scherp geluid over hem heen en een seconde Jater hoorden ze den knal van het geweer, dat dien kogel afgezonden had, de duisternis in. Er ontstond een plotselinge verwarring onder de dragers; een oogenblik leek het, alsof ze op het punt stonden te vluchten, maar een paar woorden van Rimington weerhield hen en even later zei hij fluiste rend tegen Honor: „Gaat u ligfen, miss Donthorne. U zult veiliger zün in het lange gras." Hij leek volkomen kalm; hoewel hij ge wond was en volkomen uitgeput door het bloedverlies, scheen de onverwachte aan val hem geen schrik aan te jagen en terwijl ze hem gehoorzaamde, voelde het meisje diepe bewondering opkomen voor zijn wils kracht en zelfbeheersching. Fluisterend gaf hij zyn verdere bevelen, eerst aan Fatuma, toen aan de dragers. Fa- tuma legde het slapende kind op den grond en boog zich er over heen, als wilde zij het met haar eigen lichaam beschermen. De dragers legden hunne paken neer voor Ri mington en Honor als een soort borst wering en een van de mannen gaf zijn geweer aan Hónor. „U zult beter schieten dan hij, miss Donthorne, als het zoover mocht komen, hoewel ik het niet denk. De zwarten aan dezen kant van het bosch zijn veel te bij- geloovig om hun dorp voor het aanbreken van den dag te verlaten. Dat schot moet van één enkelen man zijn gekomen." Zij wachtte een heelen tijd, zonder dat er verder iets gebeurde. Honor begreep, wie de eenzame achtervolger moest zijn. Geen wilde, bijna zeker Mannering of Legrand, als die, wat haar mogelijk scheen, niet dood of gewond was. Als het Mannering was! Haar gedachten weigerden verder te gaan. Het leek bijna an mogelijk, dat de man, dien ze haar heele leven gekend had, met wien ze altijd vriend schappelijk was omgegaan; een man, die in Engeland een vooraanstaande persoonlijk heid was, dat die zich zou verlagen tot een gewonen,laffer, moord, iemand in het donker neer te schieten. Ze keek naar Rimington, die met zijn geweer naast zich. klaar om te schieten, naast! haar lag. Hy ving haar blik op en glimlachte. „Vervelend hè?" Maar daar was ze het niet mee eens. Het was geweldig spannend, vond ze, om daar met een vinger aan den trekker te liggen wachten op eenig teeken van leven, op een on ver wachten aanval misschien. De minuten kropen vcoorbij. Geen klank bereikte hun oor; alleen het geritsel van den wind in het gras. Ten slotte fluisterde Rimington: „Dat is niets gedaan. Die man is voor zichtig. Hij is niet van plan, zich bloot te geven. We kunnen hier niet den heelen nacht blijven liggen, want morgen kun nen de kannibalen uit Rahutto wel eens ko men opdagen. Ik vind, dat we de kans moe ten wagen, miss Donthorne." Na een paar minuten hervatte ze hun tocht zoo stil mogelijk. Een heelen tyd lang gebeurde er niets. Het suizen van den wind en het geritsel, dat ze zelf veroorzaakten in het lange gras, waren de eenige gelui den. De mist begon op te trekken, een ste vige windvlaag joeg den grijzen damp een heel eind voor zich uit, zoodat ze meer dan een halve mijl om zich heen konden Toen klonk potseling uit de richting van waar de wind kwam, opnieuw een knal en een kogel vloog suizend over hen heen. „Op den grond," fluisterde Rimington haastig. Ze strekten zich zoo plat mogelijk op den grond uit en Rimington fluisterde: „Die schurk loopt evenwijdig met ons en wacht, tot hij zijn kans krijgt. Ik heb grooten lust hem achterna te gaan. Hij zal denken, dat we bij elkaar blijven, en geen tegenbezoek verwachten. Wat denkt u er van, miss Donthorne?" „Neen'„ zei Honor beslist. „U bent dood moe en uw schouder...." „Laat mijn schouder naar de maan loo pen"; antwoordde hij geërgerd. „Moeten wij dan wachten, tot hij ons een voor een heeft neergelegd?" Op hetzelfde oogenblik kwam de mist weer opzetten en Honor lachte verlicht. „Ziezoo, nu zijn we weer veilig. Hij moet al hael dichtbij komen, als hij ons wil zien. Hij kan nu onmogelijk schieten." Weer trokken ze verder, beveiligd door den dichten mist, stevig doorloopend, ter wijl Rimington zijn bakcompas voortdurend raadpleegde. Ieder oogenblik verwachtten ze weer den knal van. een geweer en het suizen van een kogel te zullen hooren, maar de stilte werd niet verbroken en ten slotte riep Salem kinderlijk verrukt uit: „Bwana, ik ruik het bosch!" „Prachtig", zei Rimington. „Voorwaarts maar." Nauwelijks had hij deze woorden ge zegd, of zij hoorden een nieuw geluid een sissend, knetterend geluid, dat na de diepe stilte van daarnet des te angstiger klonk. Honor keek verwonderd om zich heen en zag in de richting, waaruit de wind kwam, een vreemden lichtglans, alsof de maan trachtte door te komen. Toen hoorde ze Rimington's stem een scherp bevel ge ven cn de dragers versnelden hun pas met doodelijk verschrikte gezichten, tot ze bij na in den looppas overgingen. „Wat is er? vroeg ze haastig en ze be greep het op hetzelfde oogenblik, want een windvlaag voerde een scherpen geur van branden gras naar haar toe. „Die ellendeling heeft het gras aange stoken. Als het werkelijk goed brandt, zit ten we met dezen wind in een minimum van tijd midden in het vuur, niettegen staande den mist." Hij zei het heel hustig, maar er was een gespannen klank in zijn stem, die zijn be zorgdheid verried. Het gras reikte hen bijna tot aan de borst. Als het vuur vlug om zich heen greep, was er geen hoop; hun eenige kans op behoud was, dat ze het bosch bereikten, voor het vuur hen inge haald had. De wind werd krachtiger en joeg den mist voor zich uit, terwijl een rookwolk over hen heen woei. Toen zag Honor in de verte een rooden gloed, waartegen zich scherp de takken van een boom afteeken- den. Op hetzelfde oogenblik kruilden de vlammen om den boom heen en de boom werd opgeslokt in den vuurgloed. „Vlugger!" riep Rimington. Ze holden, struikelend, naar adem snak kend in den rood en in den fynen aschre- gen, dien de wind met zich meevoerde. De mist trok op voor de hitte van het vuur en eenmaal was het I^onor, alsof ze een geluid opving, een korten knal, die op een ge weerschot leek. Nog eens hoorde ze het en op hetzelfde oogenblik viel Jama, die het eene uiteinde van de draagbaar droeg, voor over in het gas, terwyl Rimington op den grond gleed. In een oogwenk was de in boorling weer overeind, met zijn eene hand aan zyn arm, terwyl hij op verschrikten toon iets riep. Honor begreep, dat de man getroffen was, en was niet verrast, toen hij het op een loopen zette, zonder verder aan Rimington te denken. Ze hielp Alec Rimington overeind en hoorde, hoe hij de anderen iets toeriep, die daarop wegrenden in de richting van de boomen voor hen. „Loop!" riep hij Honor toe'. „Probeer hen bjj te houden." „Neen!" antwoordde ze wanhopig en bukte zich om de twee geweren op te ra pen, die gebruikt waren om de draagbaar te maken. Toen gaf ze Rimington een arm. „Leun op mij". Hij protesteerde en er was een grimmige woede in zijn oogen, maar ze liet zich niet van haar voornemen afbrengen. „Neem mijn arm", drong ze heftig aan, wanhopig over zijn dwaasheid. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9