Als onze dekens vleugels hadden; KIPPENVOER GÉ. Brieër - loopotrl II BERLITZ-METHODE TAALSCHOOL NAAIMACHINES Aan en verkoop van effecten v.h. WESTDORP Co., Morschstraat 41 Borduuratelier C. DONCKER M. BRINKS, Turfmarkt II G.H. KLEINHANS J. DE LA BIJE, Leiden Krijgt gij Loge s met Nieuwjaar DOND» V DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BLAD. - PAG. 7 PLUIMVEE- EN KONIJNEN TENTOONSTELLING. Veel inzendingen, veel belangstelling. Op 2de Kerstdag des morgens om negen uur had de officieele opening plaats van bovengenoemde groote Nationale Tentoon stelling, in de veilingzaal van de Coöpe ratieve Veilingver. H.B.G., voor dit doel welwillend afgestaan. De voorzitter, de heer W. F. Daudey, heet allen welkom, in het bijzonder de heer J. C. de Haan, Be schermheer dezer Vereeniging. De Pluim vee- en Konijnensportvereeniging viert thans haar 3e lustrumfeest. Het bestuur meende dit niet te doen door een feest te geven doch door een mooi vraagprogram ma samen te stellen om hierdoor een groote verzameling dieren naar Lisse te trekken. Hierin is het volkomen geslaagd. Immers deze tentoonstelling is 200 nummers groo- ter dan verleden jaar. Deze groote aanwinst is voornamelijk te danken door de groote inzending Afd. Dwerghoenders. Ook de in zending Konijnen steeg tot 500 stuks. Als spr. zich niet vergist dan staan wij aan de spits van geheel Nederland. Spr. dankte in het bijzonder den secr.-penningmeester Ruigrok, die een leeuwenaandeel in de werkzaamheden heeft gehad; hierin is hij bijgestaan door de heeren de Wit en Dol. Vervolgens sprak de heer J. C. de Haan het openingswoord. Een opzet als deze, al dus spr., getuigt in de moeilijke tijden, waarin wij leven van durf en is alleen mo gelijk als allen eendrachtig samenwerken en vertrouwen hebben in de leiding. Uit schakeling van uitsluitend eigen belang, vertrouwen in plaats van wantrouwen, en stevig schouder aan schouder staan, heb ben hier ongetwijfeld gehandhaafd, waar zooveel erom heen wankelt. Voor velen is hierin een voorbeeld gelegen. Door den voorzitter is reeds dank gebracht aan al len, die hunne medewerking aan deze ten toonstelling hebben verleend, waarbij spr. zich van harte aansluit. Spr. dankt namens de leden en de deelnemers de Directie der Coöp. Veiling voor het beschikbaar stellen der gebouwen. In het vertrouwen, dat saamhoorigheid en ondernemingsgeest haar belooning mogen vinden in het welslagen dezer tentoonstelling, verklaart spr. haar voor geopend. Een dankbaar applaus volg de hierop, waaraan een woord van dame door den voorzitter werd toegevoegd. Hier na werd een rondgang gemaakt langs de bekroonde dieren, waarvan wij een kort verslag zullen weergeven van de hoogste bekroningen. De jury was als volgt samengesteld: Aid. Groote Hoenders: Joh. P. H. Hennekens to Dordrecht; Dwerghoenders: C. S. Th. van Gink Voorburg; Konijnen (VI. Reuzen, Tan en Poolwn.): J. H. de Jong, Rotterdam; Konijnen (Lotharingers, Weeners en Papil, lons): Grauwmans, Soesterberg; Overige Rassen: L. H. Hamaker, Haarlem; Sierdui- ven: C. S. Th. van Gink, Voorburg; Post duiven: J. J. Vliegenthart, Oegstgeest: Wa ter- en Siervogels: C. S. Th. van Gink, Voorburg. Dierenarts was de heer Jr C. Kraak te Lisse. Voornaamste prijzen werden gewonnen door: 15.voor de meeste punten der tentoonstelling G. Westerlaken te Hilie- gom. Fraaie Beker door W. Q. Quux voor iedem op één na door A. N. Ruigrok, alhier. Verg. zilv. medaille door den heer J. C. de Haan, voor de beste inzending een kleur en een ras voor een inwoner van Lisse; A. N. Dol te Lisse., Wisselbeker voor de meeste punten afd. Leghorns de heer P. de Droog te Haarlem, definitief gewonnen. Wisselbe ker door de Prot. Coöperatie voor het beste trio Leghorns J. J. van Koperen te Haar lem. Wisselbeker door den heer D. Blom voor de meeste punten Plym. Rocks, J. van Gent te Haarlem. Wisselbeker door den heer A. N. Ruigrok voor de meeste punten Wyandotte, F. N. van Leeuwen te Rotter dam. Definitief. Wisselbeker door de N.V. Muskator voor de meeste punten Ancona's, A. J. van der Ploeg te Haarlem. Definitief. Wisselbeker voor de meeste punten konij nen, J. Komijs te Lisse. Wisselbeker voor de meeste punten Vlaamsche Reuzen, ge wonnen door den heer A. Heij te Hillegom. Definitief. Wisselbeker door den heer A. de Wit voor de meeste punten PapiUons, J. Komijs te Lisse. Wisselbeker door den heer M. J. Kaak Cz. voor de beste Hollander, J. Komijs te Lisse. Wisselbeker door de Prot. Coöperatie voor de meeste punten Tan-konijnen, M. J. Kaak Cz. Definitief. Wisselbeker voor de meeste punten dui ven, C. P. de Boer, te Gouda. Voorts waren er nog tal van geldprijzen, te veel om op te noemen. Over belangstelling viel niet te klagen. Deze 15e Nat. Tentoonstelling kan als zeer goed geslaagd worden beschouwd. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdagavond te 7 uur. Agenda: 1. Vaststelling van plaatselijke verordeningen, als bedoeld in de Winkel sluitingswet; 2. Wijziging van de verorde ning op de heffing van eene belasting op het houden van honden; 3. Wijziging van de verordening op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrich tingen van de ambtenaren van den burger lijken stand; 4. Vaststelling van de ge meente-begrooting voor het dienstjaar 1935; 5. Ingekomen stukken en mededeelin- gen en rondvraag. Belastingreclames. NIEUWVEEN. Huize Ursula in Januari betrokken. De belangrijke uitbreiding en verbou wing van het oude buiten „Sassenoord" tot een gesticht voor achterlijke kinderen, be gint haar voltooiing te naderen. Het is thans nog niet mogelyk een uitvoerige be schrijving over het gebouw te geven, den kelijk kan dit eerst in de loop der komende week. De zeereerw. heer Rector G. v. d. Berg uit Bergen deelde ons Maandag mede, dat 4 Januari de eerw. Zusters Ursulinen het gesticht zullen betrekken, terwijl de kinderen de tiende d.a.v. Huize Ursula in den Haag zullen verlaten en het nieuwe gesticht, dat dezelfde naam zal dragen, komen bevolken. Het oude, dat aan de Bees tenmarkt staat en een dépendence is van Huize Angela, komt op non actief. In Nieuwveen komen de meest achterlijken, die klaar gemaakt worden om later het buitengewoon lager onderwijs in Huize Angela te kunnen volgen. Met de plechtige inwijding van het nieuwe gesticht wordt gewacht op de ge- heele voltooiing en het opruimingswerk. OUDEWETERING. Oprichting reddingsbrigade. Op initia tief van het Groene Kruis-bestuur hield de heer A. Meijering uit Haarlem, hoofdcon sul-propagandist van den Nederlandschen Bond tot het redden van Drenkelingen, een lezing met lichtbeelden over: reddend zwemmen, hulp bij ijsongevallen en ijson- gelukken en hulp aan automobilisten, die te water rijden. Toen dokter Van der Bijl de bijeenkomst opende, was de zaal van den heer Van den Bosch goed bezet, o.a. waren aanwezig de cursisten der cursus Eerste Hulp bij On gelukken te Oudewetering, gemeentepoli tie, rijkspolitie, terwijl ook afgevaardigden van besturen van verschillende ijsclubs uit Oudewetering en omstreken deze avond bijwoonden. Aan de hand van een keurige collectie van lichtbeelden hield de heer Meijerink zijn onderhoudende en leerzame lezing. Na afloop werd staande de verga dering een reddingsbrigade met 37 leden opgericht. Voorwaar een mooi resultaat! ROELOFARENDSVEEN. Staatspartij. Heden, Donderdagavond, zal in Café Van der Geest een vergadering worden gehouden van de parochieele af- deeling der R.K. Kiesvereeniging. Buiten de gewone agenda-punten vermeldt de agenda uiteenzetting van het financieel beheer der gemeente in den huidigen crisis-toe stand. Naar wij vernemen zal dit onderwerp in een lezing worden behandeld door den voorzitter der afd., tevens raadslid, den heer J. J. de Koning, leder, die belang stelt in de arbeid van het gemeentebestuur, en iets meer van de ingewikkelde vraagstuk ken in verband daarmede wil weten, ver- zuime niet deze vergadering bij te wonen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Waren de uitkomsten vorige week allesbehalve rooskleurig, juist voor de Kerstdagen kwam er eenige ver andering ten goede. De prijzen liepen aan merkelijk op en konden loonend genoemd worden. Het is nu maar de vraag of zulks van blij venden aard zal zijn of dat het al leen is de vraag voor de Kerstdagen. Be taald werd voor Scarlet due van f 2.50 tot f 3.10 per 100, Red Star f 2.30—2.70, William Copland per dozijn f 0.450.83, Pierson f 0.40—0.63, Witte due per 100 f2.40—3.20, Due de Berlin f 1.301.70, Witte Hyacin then f 7.6011.30, Blauwe Hyacinthen f 7.10 —10.50, Narcissen f0.170.23 per bos. jassenheem. Jubileum. Op 2 Jan. a.s. zal het 25 jaar geleden zyn, dat onze plaatsgenoot, de heer A. v. Dijk, als meesterknecht in dienst kwam bij de fa. B. D. Kaptein en Zn. al hier. Door nauwe plichtsbetrachting heeft hij het vertrouwen bij zijn superieuren we ten waardig te maken. Wij wenschen den jubilaris gaarne geluk met dit feit, en twij- feeln niet of het zal hem dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Dubbele aanrijding. Gistermorgen kwam uit de richting Leiden een auto in de kom van de gemeente op de rails aanrij den. Toen een tram op de rails stilstond, bemerkte de bestuurder niet dat uit de richting Haarlem ook een auto naderde. Hij moest dus voor beiden uitwijken en reed eerst de tram aan en daarna de tegenlig ger. Er braken een paar ruiten, doch per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. VEUR. Wit-Gele Kruis. Wegens verbintenis elders kan de leidster van het Consulta tie-bureau, Mevrouw Dr. M. E. R. v. LaarhovenDepla niet om twee uur aan wezig zijn. Daarom wordt het aanvangs- uur vanaf heden voorloopig bepaald op kwart voor drie. De bezoeksters gelieven hiermede rekening te houden. K. J. M. V. Studieclub. Hedenavond 8.30 uur precies Studie-avond. Kapelaan Vugt zal spreken over „Christus Voortzet ting-Apologie". Kroniek door Jan Kor te- kaas. Improvisatie voor de gelukkige. Al ler opkomst wordt gevraagd. Hulshoudcursus. Wegens te weinig be langstelling gaat de tweede Landbouwbuis- houdcursus, uitgaande van den L. T. B. niet door. Geboren: Corneiis Gerardus, z. v. J. C. v. d. Helm en J. G. de Konink. Huibrecht Willem, z. v. G. Speelman en M. A. van Dolder. Franciscus Jacobus, z. v. B. H. Strampraad en A. B. de Vreede. WARMOND. Huldiging dr. Walenkamp. Zaterdagmiddag 2 uur zal aan dr. H. J. A. Walenkamp alhier, die zijn practijk heeft overgedaan aan zijn zoon, namens pa tiënten en oud-patiënten, door een daar voor gevormde commissie een huldeblijk worden aangeboden. Na half vier zal er dien dag gelegenheid bestaan het hulde blijk te bezichtigen en dr. Walenkamp te bezoeken. Voor hen die dit Zaterdag niet '£N%y kunnen doen, is de gelegenheid daartoe opengesteld op Zondagmiddag a.s. tusschen 2.30 en 3.30 uur. Naar wij vernemen is door dr. H. J. A. Walenkamp wegens het overdoen van zijn practijk, aan den Raad eervol ontslag ver zocht als geneesheer belast met de armen- practijk, vaccinatiën en doodschouw, zoo mede als schoolarts. Staatspartij. Vrijdag a.s. vergadert al hier de R.K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht". Alsdan zal o.m. behandeld worden de herziening van het Reglement en Candidaatstelling voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland. „St. Matthias". Tot Directeur van de afdeeling Zang der R.K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Matthias" is, in- plaats van den heer J. van Egmond, over leden, benoemd, de heer A. Martijn uit Leiden, terwijl in de plaats van mej. M. Haverkort als regisseuse van de afdeeling Dames-tooneel is gekozen mej. C. de Vet ten. Bij de uitvoering op Koppermaandag van de afdeeling Harmonie „St. Matthias" zullen officieel de door haar op het laatst gehouden concours gewonnen prijzen wor den uitgereikt, tevens brengt deze avond Harmonie en Tooneel ten berde. Graalnieuws. Op 30 December zullen de Graalleden en Kruiskinderen in de Con certzaal van Hotel de Zon, Kerstfeest vie ren. Door zang, dans- en declamatie zal de Graalwacht trachten de heerlijke gebeurte nissen rondom Kerstmis te doen herleven. Met taaie volharding wordt aan het pro gramma gewerkt, zoodat een heerlijke Zon dagmiddag ons wacht. Watersport. Naar wij vernemen, wordt door den heer J. van Schouwen uit 's-Gra- venhage een jachthaven gegraven naast het „Overhaallaantje" op een terrein vroe ger in eigendom toebehoorend aan den heer C. Machen. UIT DE RIJNSTREEK. alphen aan den rijn. Mecano-club. Door de Alphensche Mecano-club werd in de Zondagschool aan de Aarkade een tentoonstelling gehouden, waarvan de baten ten goede kwamen aan het plaatselijk Crisiscomité. Voor deze be zienswaardige tentoonstelling bestond voor al van de zijde der jeugd veel belangstel ling. Kerstboutjes. Bij den landbouwer K. in de Ridderbuurt heeft een hond danig huisgehouden onder de schapen. Niet min der dan 14 schapen werden door het bloed dorstige dier verscheurd. De viervoetige dader is vermoedelijk afkomstig uit Ter Aar. bodegraven. Volksbond. De afdeeling Bodegraven- Zwammerdam hield in het Patronaatsge bouw een voor haar leden zeer belangrijke vergadering onder leiding van voorzitter Steenbergen. Opening en notulen verlie pen als gewoonlijk. De begrooting voor 1935 gaf als eindcijfer 100.meer dan het vorige jaar en ligt bij den concierge ter inzage. Mede in verband met grootere uitgaven werd het verzoek van het Wit-Gele Kruis om de jaarlijksche donatie te continueeren afgewezen, althans voorloopig; mogelijk, dat later nog iets kan worden toegestaan. Een milde gever heeft het bestuur in staat gesteld een heerlijk Kerstfeest aan de kin deren der leden te bereiden. De voorz. sprak hierover ten zeerste zijn erkentelijk heid uit. Na de pauie volgde het belangrijkste punt der agenda: De lezing van den G. Adv. met als onderwerp: De Taak van de Sociale Organisatie op het gebied van het Gezinsleven. Aan de hand van de H. Schrift en de bekende Encycliek over het Huwe lijk besprak de gewijde spreker de taak en het doel van het gezin. Vooral het echt-christelijke gezin dat aan de maat schappij zoo'n groote kracht geeft, waar liefde, schoonheid en offervaardigheid de verhevenste eigenschappen der vrouw zijn, waar zij met den man door het leven gaat om de door God geschonken kinderen op te voeden naar den geest der Kerk. Schril staat hierbij in tegensteling het mo derne huwelijk. Tragisch is het lot dier landen, waar het geboortecijfer door het sterftecijfer wordt ten achter gesteld. De taak der organisatie is steeds te waken voor de belangen van het gezin. Van de leden dier organisatie hangt het af, of de wereld goddeloos of christelijk zal worden in haar voortbestaan. De voorzitter dankte den G. A. voor zijn heerlijke lezing waarbij de leden spontaan aansloten. Na de rondvraag volgde een verloting van levensmiddelen. Uitvoering van „Esto". De R.K. Sport- vereeniging „Esto" afd. gymnastiek heeft haar winteruitvoering gegeven. Te even over acht uur wordt door de leden onder leiding van den heer C. J. Helmond uit. Gouda opgemarcheerd en de groet ge bracht. Kapelaan v. Teijlingen sprak het openingswoord en heette spelers, muziek- club en belangstellenden hartelijk wel kom. Spr. uit zijrt vreugde, dat in Bode graven zoo'n bloeiende R. K. Sportver- eeniging is. Het is daarom dan ook van het grootste belang, dat katholiek Bode graven zijn daadwerkelijke belangstelling blijft toonen. Spr. wekt tenslotte de aan wezigen op voor den verkoop van de pro gramma's. Dan wordt er een keurige pyramide- stand vertoond, waarna de adspiranten en kele vrije oefeningen uitvoeren. Het brug- werk wekte groote voldoening. De adspi ranten B gaven met hun brugwerk blijk van goede oefening. De brugoefeningen van de heeren gaven keurige voorbeelden van kunnen en durf. Het laatste nummer vóór de pauze nJ. vrije oefeningen adsp. B. spande de kroon, zonder de minste ha pering voerde dit twaalftal deze oefening uit. Na de pauze werden achtereenvol gens de vrije oefeningen en rekstokwerk door de heeren en rekstokwerk van de adsp. B. vertoond, welke ook allen veel bijval oogstten en tenslotte de sluitings stand en afmarsch. Als extra nummer „Black and White", oftewel 'n kwartiertje bij de Congo-negers. Tegen twaalf uur werd deze feestavond besloten. KOUDEKERK. Gemeenteraad. -De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te half acht ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notu len. 2. Ingekomen stukken. Mededeelin- gen. 3. Voorstel tot het aangaan eener overeenkomst met de N.V. „Gekro" te Overschie, inzake de destructie van vleesch enz. en idem opzegging der overeenkomst met J. W. Kwakernaak inzake het begra ven van afgekeurd vleesch enz. 4. Wijzi ging overeenkomst betreffende de levering van gas door de Stedelijke Gasfabriek te Leiden. 5. Vaststelling der vergoeding art. 101 der L.O. wet 1920 voor de Ned. Herv. School over 1932. 6. Regeling presentie gelden en jaarwedden Wethouders. 7. Voorstel tot het aangaan eener geldleening groot 46.000.8. Voorstel tijdelijke ver strekking van kasgelden tot een bedrag van 2000.aan het bestuur van het Bur gerlijk Wees- en Armhuis. 9. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur en van "het Burgerlijk Wees- en Armhuis (vacature A. Zuidwijk). Aanbeveling: 1. C. N. J. Koot, 2. Herm. van Leeuwen. 10. Benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. (Pe riodieke aftreding W. A. van den Dool). Aanbeveling: 1. W. A. van den Dool, 2. W. Dorrepaal Rzn. 11. Comptabele besluiten. 12. Uitwoning burgemeester. Begin van brand. Op len Kerstdag des avonds te omstreeks half elf werd bij den stoffeerder T. v. W. in den Hondsdijk alhier een begin van brand ontdekt op de achterzolder van de stoffeerder ij. Het vuur vond hier gretig voedsel in de aanwezige voorraad kapok enz., doch aan het spoedig en krachtig optreden van eenige inwoners is het te danken, dat de brand na een oogenblik van harden strijd, met emmers water kon worden gebluscht. De brandspuit die inmiddels was gear riveerd behoefde dan ook geen dienst te doen. NIEUWKOOP. Rijwiel terecht. Op 11 December j.L was een rijwiel ontvreemd, staande b(j de Ned. Herv. Kerk alhier, terwijl de eigena res Mej. D. V. in de catechesatie was. De politie stelde terstond een uitgebreid onderzoek in en zond later tevens een sig nalement van rijwiel zoowel als van ver- moedeljjken dader naar omliggende plaat sen. Spoedig daarna werd bericht ontvan gen van de politie te Gouda, dat het rijwiel reeds eerder in de nabijheid van een woon wagenkamp aldaar gevonden was en in bewaring genomen. Het bleek hetzelfde rij wiel te zijn en kon nu aan de eigenares worden teruggegeven. De vermoedelijke dader kon bij confrontatie niet worden her kend. NOORDEN. IJsclub. Alhier werd den 15cn Dec. opgericht in café A. Vianen de vereeniging ter bevordering van het ijsvermaak. Tot voorloopig bestuur werden gekozen J. F. van Diemen, B. P. J. Koole, Jo Vianen, G. D. v. d. Helder en Jacob Vink. In vier dagen tijds telde de vereeniging 50 leden. Het voorloopig bestuur bepaalde nu een ledenvergadering op 22 Dec., on der leiding van den heer J. D. v. d. Helder. Deze opende de vergadering met een woord van dank aan de leden voor hun aansluiting aan deze nieuwe vereeniging. Als eerste punt der agenda verkiezing van een definitief bestuur. Als voorzitter werd gekozen J. F. van Diemen, 2e voorzitter Jo Vianen, 1ste secretaris Jac. Vink, 2e secretaris J. D. v. d. Helden, penningmees ter B. P. J. Koole. Tot commissarissen werden gekozen de heeren P. Preesman en Jac. Otto. Dan volgde verloting; 34 leden waren opgekomen. De heer G. Kalshoven werd winnaar der schaatsen, 9 andere leden wonnen verschillende luxe artikelen als vulpotlood, sigaren enz. De rondvraag bracht niets ter bespre king, zoodat de heer v. d. Helder onder dank aan de leden voor het gezellig sa menzijn, de vergadering sloot. zouden ze wegvliegen. Maar om ie tocb te laten vliegen zal DE 3 EENEN een groots partij, alleen in de maat 190 x 230 voor bijna de helft verkoopon. Dat is geen smoesje, maar werkelijkheid. PROFITEER DAARVAN!! De koude komt toch, al denkt U van niet. Dit is een bijzonderé gelegenheid. Komt U eens kijken? Bijvoorbeeld een zuiver wollen deken van t 8.— nu voor f 4.90 eux. enz. DE 3 EENEN 111 HAARLEMMERSTRAAT 111 Dus om niet Snipvorkouden te worden vliegensvlug een deken koopen Het nieuwste model Salonkast-meubel koopt gij bij ons tegen den laagsten prijs vanaf f 126.— Nieuwste model naaitafel f 105. ALLEEN VAN Ie KLAS FABRIEKEN BORDUURWERKEN óók naar onze EIGEN ONTWERPEN BREESTRAAT 159 - Telefoon 851 Filiaal „De Regenboog" Stomen - Verven - Stoppage ZEGELRINGEN FANTASIE RINGEN GRAVURE GRATIS TELEFOON 2336 Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 8189 Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 Mijn GEBROKEN VOER Is een pruch (kwaliteit dat U voor f 3.20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Den- verkiezend wordt ccn baaltje doppen gegeven. 837 PLUIM VEEVOEDERFABRIEK geen nood Brieër kan U helpen LEDIKANTEN EN BEDDEN prima kwaliteit en goedkoop LEERT UW TALEN volgens dc sedert 1878 in de heele wereld bekende de eenigste inrichting en uitsluitend Nationale Leeraren. 4(340 SPREEKUUR DEN GEHEELEN DAG TURFMARKT 3.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7