m DONDERDAG 27 DECEMBER 1934 UE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN De Raad dezer gemeente kwam Kerst avond in openbare vergadering bijeen. De voorzitter opent de vergadering, na voorlezing van het gebed. Ingekomen stukken. Adres van het Bestuur der Chr. Gem. Zangvereèniging „Hosenna" houdende het verzoek om ontheffing, althans verminde ring van vermakelijkheidsbelasting. B. en W. stellen voor op dit adres afwij zend te beschikken omdat het gevraagde niet mogelijk is in verband met de bepalin gen der verordening en het karakter der belasting. De heer Van Kleef vreest, dat het voor de betrokken vereenigingen schier onmo gelijk wordt, een uitvoering te geven. Wil len B. en W. deze zaak nog eens nader on der "t ook zien. De voorzitter antwoordt, dat meer dan 90% van de plaatselijke vereenigingen van deze belasting vrij Is. Van de 27 uitvoerin gen, na in-werking-treding der verorde ning, hebben alle vrijstelling gehad op één na, en deze was geen plaatselijke vereeni- ging. Verzoek van de afd. Leiden en omstre ken van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, om verla ging der Personeele Belasting voor koffie huishouders, enz. bij het deswege te nemen besluit mogelijk te stellen voor 1 Januari 1936. De voorzitter lichtte toe, dat de nieuwe wet hierin niet voorziet. Aan het verzoek zal worden voldaan met ingang van 1 Janu ari 1936. Circulaire van de Gedep. Staten dd. 19/30 November 1934, houdende het ver zoek om, evenals zulks door de Regeering is geschied ten aanzien van het Rijksper soneel, ten opzichte van het gemeenteper- soneel eene beslissing te nemen met be trekking tot het voldoen aan een oproep der Regeering door leden van den Bijzon deren Vrij willigen Landstorm, om vrij willig onder de wapenen te komen, welk personeel dan geacht zal worden zijn amb telijke werkzaamheden op wettelijken grond te verzuimen. B. en W. stellen voor ten opzichte van het gemeentepersoneel in beginsel een der gelijke beslissing te nemen. Beroepschrift van de N.V. „Woonhuis- bouw" te 's-Gravenhage, tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders dd. 17 November 1934, No. 77, waarbij vergun ning is geweigerd voor den bouw van drie woningen aan den Heerenweg. B. en W. stellen voor dit beroepschrift, met handhaving van hun besluit dd. 17 Nov. (Ged. Staten willen lintbebouwing buiten de bebouwde kommen voorkomen) onge grond te verklaren. Wat aangaat de moti veering in het beroepschrift als zou aan een parallelweg gebouwd worden, wordt opgemerkt, dat hier van geen weg sprake is en al zou een gemeenschappelijk loop pad als weg moeten worden aangemerkt, deze weg niet voldoet aan den eisch van de artikelen 17 en 22 der Bouw- en Woning verordening. De heer Boeren informeerde, of het juist is, dat adressanten te goeder trouw deze grond hebben gekocht. Kan voor adressan ten geen uitzondering worden gemaakt? De voorzitter zeide, dat dit ook door B. en W. is overwogen. De grond is niet van de gemeente aangekocht en daarom acht spr. het beter, dat de gemeente hierin niet als verantwoordelijke instantie betrokken wordt. Adressanten zullen ongetwijfeld in beroep gaan bij de Kroon; laat de gemeen te de uitspraak afwachten. De Raad ging met dit standpunt accoord. 1. Voorstel van B. en W. inzake wijziging van het regelement voor het Algemeen Armbestuur. Z.h.st. na eenige bespreking goedge-, keurd. 2. Voorstel van B. en W. inzake electri- citeitsvoorziening aan den Otweg c.a. Z.h.st. goedgekeurd. De Zienderweg. 3. Voorstel van B. en W. inzake het ma ken van boordvoorzieningen langs den Ziendeweg. De heer Ruting herinnerde eraan, dat de afbrokkeling van de Ziende-kade «veroor zaakt wordt door het vuilvervoer van Lei den naar Nieuwkoop, tot ophooging van rietvelden. Daarom acht spr. billijk, dat de polder Nieuwkoop en Noorden in deze her stelling bijdraagt. De voorzitter is het met den heer Ruting eens. B. en W. zijn in correspondentie hier over en zijn van plan tot in hoogste instan tie deze zaak te doen beslissen. De Boskoopsche tentoonstelling. 4. Voorstel van B. en W. inzake deelne ming in het garantiefonds voor de Tentoon stelling 1935 te Boskoop. De heer Groenewegen vond het niet juist, dat B. en W. bij deze garantie een beper kende bepaling stellen n.l. dat uit de be grooting van de tentoonstelling gelicht zal worden de vergoeding aan de deelnemende kweekers. De heer Van Kleef vond eveneens het standpunt van B. en W. vreemd. Spr. stelde voor 500.te geven zonder beperkende bepaling. De heer Ruting kon maar van een an der standpunt bezien het voorstel van B. en W. niet toejuichen. De tentoonstel ling te Aarlanderveen kon nog geen me daille krijgen! De heer Boeren vond deze garantie-ver leening gewenscht, ter bevordering van de locale samenwerking. De heer Den Uyl meende, dat ook Alphen bij deze tentoonstelling eenigszins geïn teresseerd is. De voorzitter beaamde, dat deze tentoon stelling voor een deel van de gemeente van belang is. Tegen de vergoeding aan in zending heeft het college bezwaar. Het is een tentoonstelling van firma's, die hun producten inzenden. Gaat het nu aan over heidsgelden beschikbaar te stellen om de reclame van particulieren te betalen? B. en W. meenen van niet. Boskoop zelf geeft geen subsidie in geld; Hazerswoude. heeft het afgewezen. Indien geen bevredigende oplossing wordt gegeven, stellen B. en W. voor niet garant te zijn. Na nog uitvoerige discussie werd het voorstel-Van Kleef in stemming gebracht, inhoudende voor 500.garant te zijn zon der restrictie. Dit voorstel werd verworpen met 116 stemmen. De heer Boeren kwam met een voorstel geen garant te zijn voor dat deel der be grooting, dat de vergoeding aan inzenders betreft en daarom 2/3 te verleenen van het gevraagd subsidie, dus f 350. Het voorstel-Boeren werd verworpen met 107 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 107 stemmen. 5. Voorstel van B. en W. om de tijdelijke korting op de jaarwedden der Gemeente- geneesheeren welke afloopt 31 December 1934, te bestendigen tot en met 31 Decem ber 1935. Z.h.st. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. inzake herzie ning van de jaarwedden der Wethouders. De heer W. Sprey wil de jaarwedde van de wethouders handhaven op 950.De heer Van Kleef sloot zich hierbij aan. De voorzitter zou zich met een dergelijk voorstel wel kunnen vereenigen. Het voorstel-Sprey werd z.h.st. aange nomen. 7. Voorstel van B. en W. inzake nadere vaststelling van het presentiegeld der Raadsleden. 8. Voorstel van B. en W. inzake aan vaarding eener schenking van den Burge- me :t r. Goedgekeurd. Gasprijs-verlaging. 9. Voorstel van B. en W. tot verlaging van de meterhuren, untgasinstallaties en den gasprijs voor muntgasverbruikers. De heer Boeren wilde het voorstel der Commissie van Bijstand door B. en W. niet overgenomen aanneembaar ma ken. Dit voorstel beoogde een verlaging met nog één cent. Spr. acht niet juist, dat alleen de muntgasverbruikers verlaagd worden. Niet dat spr. hun die verlaging niet gunt, want het voorste valn de C. van B. ging veel verder. Maar spr. acht het niet zakelijk gezien. Alphen is de eenige ge meente, dat een muntgas-tarief heeft, goed- kooper dan het gewone tarief. Deze uitzon dering moet tot nadenken stemmen. Het komt neer op een dubbele progressie voor de grootere verbruikers, en juist bij een in directe belasting als deze, verwacht spr. geen dubbele progressie. Voorts acht spr. de meterhuren hier ter plaatse veel te hoog. Spr. verzocht B. en W. het voorstel van de C. van B. over te nemen, om 2 ct. te ver lagen. Wij moeten trachten, dat de produc tie weer stijgt en dit kan vermoedelijk be reikt worden door het voorstel van de C. van B. De heer Lam wijst eveneens op de ver minderde afname van het gas. Hier moeten drastische maati'egelen worden genomen, door over de geheele linie te verlagen. De heer Van Kleef is evenmin algeheel bevredigd. Het bedrijf moet gevrijwaard worden voor verdere inzinking. Spr. wil 2 ct. over de geheele linie verlagen en ook de meterhuren tot de helft terugbrengen. Dit wordt natuurlijk een oogenblikkelijk fiasco, maar het uiteindelijk resultaat zal voor de gemeente voordeelig zijn. D evoorzitter zeide, dat B. en W. over tuigd zijn van de noodzakelijkheid van gas- prijsverlaging. Met de becijfering der C. van B. kunnen B. en W. zich niet geheel vereenigen. B. en W. zouden ook wel ver der willen gaan, maar de daarbij behoo- rende begrooting9wijzïging moet voor Ged. Staten aannemelijk zijn. De teruggang van het gasverbruik tot op dit oogenblik zit uit sluitend in het muntgas. Daarom moet eerst getracht worden de achteruitgang van het muntgas te keeren. Spr. adviseert de Com missie van Bijstand nadere bezuinigingen te overwegen. De exploitatie-uitgaven van het bedrijf moeten omlaag. Wanneer de Commissie komt met reëele bezuinigingen, zullen B. en W. stellig met een verlaging over de geheele linie komen. Spr. verzocht den Raad dringend niet verder te gaan dan het voorstel van B. en W. Weth. Herngreen lichtte toe, dat als meii met petroleum wil concurreeren de gas prijs tot 5 a 6. cent moet worden verlaagd. Maar dan wordt het bedrijf noodlijdend, want de kostprijs is 7.5 ct. Weth. Sprey sloot zich bij het betoog van den voorzitter aan. De heer Boeren herinnerde er nogmaals aan, dat het er om gaat, of ons bedrijf fail liet gaat ja of neen. Het bedrijf moet ge saneerd worden. Spr. ziet in het voorstel van B. en W. geen perspectief voor sanee ring. De tarieven moeten over de geheele linie zoo aantrekkelijk mogelijk gemaakt worden. De heer Lam verwachtte ook van 2 ets. verlaging een meerder verbruik in de toe komst. Ook de heer Van Kleef handhaafde zijn betoog. De heer Den Uyl gelooft niet, dat 'n ver dere verlaging het beoogde resultaat zal bereiken, door de tijdsomstandigheden. De heer Den Ouden acnt de mindere ontvang sten, voortvloeiend met het voorstel van de C. van B., niet voldoende gedekt. De voorzitter verdedigde nogmaals het beleid van B. en W. Het amendement van den heer Boeren, nog 1 ct. over de geheele linie te verlagen, werden verworpen met 125 stemmen. Een voorstel-Van Kleef om de meter- huur met de helft te verlagen werd met 89 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. werd daarna z.h.st. aangenomen. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Verzilvering vacantiebonnen. Het be stuur van den R. K. Bouwvakarbeiders bond „St. Joseph", afd. Oegstgeest, houdt zitting voor uitbetaling vacantiebonnen op Vrijdag 28 December van 7—8.30 uur in het Vereenigingsgebouw. Men wordt be leefd verzocht, bonnen van de zelfde soort op een strook te plakken en deze duidelijk met naam, adres en bondsnummer in te vullen. Er mogen niet meer dan 12 bonnen worden ingeleverd. Zij die werkloos zijn, mogen ook geen binnen inleveren. VOORSCHOTEN. Brand. Bij den heer Colpa aan den Valkenburgscheweg brak een schoorsteen brand uit op Maandagavond. De brandweer werd telefonisch opgebeld en rukte te 5 uur n.m. uit, doch behoefde geen dienst te doen, daar met behulp van de buren de brand is gebluscht geworden. Uitvoering. Tweeden Kerstdag gaf de St. Laurens Harmonie met medewerking van de tooneelclub „Guido Gezelle" een uitvoering voor donateurs en anderen, on der leiding van den directeur B. van Veen te Veur. De zaal van het R. K. Vereeni gingsgebouw was goed bezet, toen de wel- eerw. heer L. Brabander, kapelaan alhier, den feestavond opende met een woord van welkom tot alle aanwezigen. De St. Lau rens Harmonie zette daarna in met de marsch „Sons of the Brave" van T. Bid- good. Het muzikale programma was goed verzorgd en de verschillende nummers w.o. „Tannhouser" (Fantaisie) van G. Ga- dene en La fille du Regiment van Jos. Kessels, werden goed ten gehoore gebracht. Het bleek, dat de St. Laurensharmonie op den goeden weg is en onder leiding van haar directeur, den heer van Veen zeker op den. weg der vooruitgang zal doorgaan. De tooneelclub „Guido Gezelle" voerde een blijspel op getiteld „De Dichter" wat zeer in den smaak viel. Aan het einde van den avond bracht de weleerwaarde heer L. Brabander dank aan de harmenie en „Gui do Gezelle" voor datgene, wat zij. te genie ten gegeven hadden. Spr. bracht een ge- lukwensch aan den directeur van de har monie voor deze zeer goed geslaagde uit voering. De eerw. spreker vroeg aan alle aanwe zigen de Laurens Harmonie te blijven steu nen, wat zeer noodig is. Z1LK. Tentoonstelling gesloten. Gisteravond had de, nu inmiddels hier ter plaatse tra ditioneel geworden, sluiting plaats van de tentoonstelling, gehouden in het parochie huis alhier, waar hoofdzakelijk kleederen enz. ten toon werden gesteld, een en an der vervaardigd door de naaikrans der Derde Orde hier ter plaatse. Het moet gezegd worden, dat een bezoek aan het tentoongestelde de moeite ten volle waard was. Het was vooral tweeden Kerstdag een recorddag wat het bezoek betreft. Behoudens de reeds genoemde kleedjes, waren er meer gelegenheidjes aanwezig om de dubbetljes los te krjjgen. Zoo troffen wij wederom aan het rad van avontuur, spijkers slaan, visschen enz. enz. terwijl ijverige dames hun best deden om loten aan den man te brengen voor een te houden verloting, bestaande uit prijzen, eveneens hoofdzakkelijk vervaardigd door de kranige naaisters. Tegen het sluitings uur was het parochiehuis stampvol, mede in verband met het bekend maken van de uitslag der gehouden verloting. Een een parig hoerageroep ging op onder de aan wezigen toen plotseling de oud-kapelaan der parochie, de weleerw. heer Muller, thans te Zaandam, de zaal binnentrad. De noodige handen werden gedrukt, een en ander wel een bewijs dat de Zilkers hun beminden oud-kapelaan nog niet vergeten zijn. Met dit al was het een goed geslaagde tentoonstelling en een woord van dank voor de kranige dames der naaikrans en verder allen, die meewerkten aan deze tentoonstelling, is zeker niet misplaatst. Aan het slot van de bijeenkomst dankte de pastoor der parochie allen met een toe passelijk woord en sloot daarna de ten toonstelling. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Volksbond. Donderdag 3 Januari zal de R. K. Volksbond zijn jaarlijksche feest avond houden in het R. K. vereenigings gebouw, bij welke gelegenheid zal worden opgevoerd „De greep van het geweten", een tooneelspel in 3 bedrijven door B. A. Odyk. St. Elisabeth-vereeniging. Op 2den Kerstdag werd door de St. Elisabethver. in hét R. K. Ver. gebouw een tentoonstel ling gehouden van door haar vervaardigde kleedingstukken ten bate van de armen. Behalve deze kleedingstukken waren er nog tal van fraaie handwerken en een kerstkribbe, welke verloot werden. De ten toonstelling mocht zich verheugen in een druk bezoek en kan dan ook als goed ge slaagd beschouwd worden. Een woord van dank tot de dames die dit alles geheel belangeloos hebben ver- De Raad werd vervolgens in afdeelingen verdeeld, waarna enkele oommissies wer den benoemd, volgens voordracht van B. en W. Na rondvraag werd de vergadering te half 11 gesloten. vaardigd is hier zeker op zijn plaats. De tentoonstelling werd opgeluisterd met pianomuziek van mej. A. Vermeulen. Geboren: Johanna d. van A. van Holteren en C. Bekers Cornells Jan z. van W. H. van Eek en N. M. Blonk Maar ten z. van P. Grootendorst en J. S. v. Tol Cornelis z. van J. C. Hoogeveen en W. v. d. Steen. Getrouwd: J. Kramer 27 j. en S. Lan- geveld 29 j. Overleden: Margo Oosterwijk 50 j. Matthijs de Jong 71 j. Maria v. d. Wal, echtg. van P. Rosbergen, 65 j. WOERDEN. Een heerlijk Kerstfeest. Niet minder dan 120 kinderen werd gisteren een prettig Kerstfeest bereid in de Gymnastiekzaal der R. K. Jongensschool, alhier. Na de H. Mis van 9 uur stond een keurig ontbijt gereed voor dit groote aantal kinderen van hen, die minder met aardsche goederen zijn be deeld. En zij lieten het zich danig smaken. Des middags te half drie waren allen weer verzameld om Kribbe en Kerstboom. Kerstliederen werden spontaan en enthou siast gezongen. Eenige meisjes van de Jeugdafdeeling der Derde Orde voerden een tooneelstukje op, wat door de kleinen onder doodsche stilte werd beluisterd. Na afloop hiervan volgde nog een heer lijke tractatie op beschuit met muisjes en chocolademelk. Wat de ouders van de kinderen, (uit 52 gezinnen) misschien nog wel het meest zal verblijd hebben was dat nog een aantal kleedingstukken aan hen werd uitgereikt (in totaal 270 stuks), waarmede de klei nen, ten hoogste over „hun" Kerstfeest voldaan, naar huis trokken. Een woord van dank is hier op zijn plaats aan alle milde gevers, die door hun medewerking ook deze kinderen een blijde Kerstmis verschaften. En zeker mogen we niet vergeten deze dank allermeest te brengen aan mevrouw v. Breukelen, die ieder jaar weer zich alle moeite getroost om dit feest te doen plaats hebben. Zij tenslotte nog vermeld, dat voor be langstellende bezoekers thee werd ge schonken door eenige lieftallige dames. ZOETERWOUDE. Kaasdief. De gemeentepolitie heeft den dader van den kaasdiefstal, een zekere v. d. L., zwerver, in een logement in den Haag weten op te sporen, v. d. L. heeft bekend en is voor den officier van justitie geleid. Straatbelasting voorgesteld. Aangezien de gemeentebegrooting niet op andere wijze sluitend was te krijgen hebben B. en W. op aandrang van Ged. Staten, be sloten den Raad een voorstel te doen tot invoering eener straatbelasting. Voorge steld wordt om te heffen 2 pet. op de ge bouwde en V, pet. op de belastbare op brengst grondbelasting der ongebouwde eigendommen. De opbrengst wordt ge raamd op 3000. LAATSTE BERICHTEN BRAND IN WASSCHERIJ TE GOUDA. Even na middernacht is brand uitgebro ken in de Modelwasscherij van de firma J. ft. van der Straaten aan den Graaf Floris- weg te Gouda. De brand is ontstaan in een der benedenlokalen van de gasmeter, waar van de leiding doorsmolt, tengevolge waar van een glasvlam ontstond. In een oog wenk stonden alle benedenlokaliteiten, be staande uit kantoor, sorteerlokaal en wasch- lokaal in lichter laaie. De brandweer was onmiddellijk ter plaatse en wist den brand tot de benedenlokalen te beperken, die echter geheel uitbrandden. De bovenyer- dieping bekwam geen schade. Ook de te gen de fabriek aangebouwde woning van den heer van der Straaten bleef onaange tast. Alles, behalve het aanwezige wasch- goed was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN ITALIAAN GEARRESTEERD. Bij een poging tot inbraak in de Diepen- brockstraat te Amsterdam, is gisterenavond een Italiaan gearresteerd. Een agent zag den man in den tuin van het perceel. Toen de laatste zag. dat hij ontdekt was is hij op de vlucht geslagen. De agent heeft hem toen in een juist passeerende auto achtervolgd en kon hem grijpen. Bij nader onderzoek is gebleken, dat een poging is gedaan om met een schroevendraaier een deur open te maken. De Italiaan, een man van 34 jaar, heeft verklaard, reeds eerder in Amster dam te zijn geweest, daarna eenigen tijd in Duitschland te hebben vertoefd en nu weer naar ons land te zijn gekomen. Hij had geen middel van bestaan en zal nu aan de justi tie worden overgeleverd. TELEGRAMMEN EMBARGO OP ONGEBLEEKT KATOEN NAAR NEDERLANDSCH-INDIë OPGEHEVEN. TOKIO, 27 Dec. (V. D.). De Federatie van Japansche Katoenspinners heeft beslo ten met ingang van 1 Januari a.s. het em bargo op den uitvoer van ongebleekte ka toenen stukgoederen naar Nederlandsch- Indië op te heffen, op voorwaarde, dat de Nederlandsch-Indische autoriteiten de controle erkennen, die door de Japansche organisatie van exporteurs van katoenen goederen op den export van katoenen goe deren wordt uitgeoefend. Casino: Volwassenen. Lido: Volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Volwassenen. COMMUNISTEN IN DUITSCHLAND VEROORDEELD. BERLIJN, 27 Dec. (V.D.). De rechtbank te Hamm heeft drie communisten wegens hoogverraad tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld, terwijl een aantal andere communisten werden veroordeeld tot ge vangenisstraffen van 2 tot 15 jaar. BOMAANSLAG NABIJ WARSCHAU. WARSCHAU. 27 Dec. (V. D.). Te Osa- row nabij Warschau is op den avond voor Kerstmis in een molen een bom ontploft, waardoor de molen vernield werd en in wij den omtrek alle ruiten sprongen. Men- schenlevens zijn niet te betreuren. De po litie heeft tot nog toe in verband met den bomaanslag achttien personen gearresteerd Zij uit de verdenking, dat een anarchisti sche organisatie den aanslag zou hebben gepleegd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 5.907.50, bloem- kaal II f 1.502.70, roodekool f 2.80, groe- nekool f 1.202.80, prei f 0.801.90, krop salade f 2.604.00, selderie f 0.301.30, knolselderie f 1.002.80, per 100 kg.: kroten gekookt f 34, witloof f 214, boerenkool f 2—4, tomaten f 2.80—28.20, uien f 1.20 2.30, wortelen f 2.20—5.60, spruiten I f 7— 13, spruiten II f 38, nero f 4.30, andijvie f 4.—. STOMP WIJK, 27 Dec. Eierenvelling. Aanvoer 1483 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.404.30, eendeneieren f 2.603.00 per 100 stuks. De veiling wordt, inplaats van Dinsdag 1 Januari a.s. Zaterdag gehou den. AMSTERDAM, 27 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 258 vette kalveren le kwal. 50—56 cent, 2de kwal. 4050 cent, 3e kwal. 3240 cent per kg. levend gewicht; 530 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 38—39 cent, zware 37—38 cent, vette 36—37 cent per kg. slachtgewicht, enkele hooger. Overzicht: Vette kalveren, flinke aanvoer, begin handel goed en prijshoudend, afloop lui met zakkende prijzen. Varkens, flinke aanvoer, handel tamelijk willig. GOUDA, 27 Dec. Vee. Aangevoerd in to taal 844 stuks, waarvan: 98 slachtvarkens vette 1516 cent, Londensche 1213 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 278 magere varkens prijzen van f 14—22, 375 biggen f 69, Geldersche biggen f 1012, 8 runderen f 150—175, 85 nuchtere kalve ren f 4—7, 283 crisisrunderen, zelfde prij zen als vorige week. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 187 partijen, prijzen le kwal. met rijksmerk f 1820, 2c kwal. met rijksmerk f 16—17, zware f 22. Handel matig. Boter. Aanvoer 128 ponden. Goeboter 7580 cent, weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 50.000 stuks. Kleine kippeneieren f 2.502.75, kippeneieren f 2.75—3.50, en eendeneieren f 2.50 per 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP, 26 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net f 1.00—1.60, Butterfly f 0.90—1.20, Wilh. Kordes f 0.70—1.60, Rosalandia 40—60 cent, Briarcliff f 0.70—1.20, Aug. Noack f 0.70— 1.10, "Edith Helen f 0.50—1.20. Chysanten, tros 7—14 cent, Seringen 50—75 cent, Pru nus triloba 40—60 cent. BOSKOOP, 24 Dec. Bloemenveiling. Hadle 50—80; Claudius Pernet 100—170; Co lumbia 30—50: Butterfly 60—120; Wilh. Kordes 140—220; Rosalandia 40—65; Flo- rex 40—70; Aug. Noach 60—120; Edith Helen 100—150; Hoover 3060; Briancliff 50; Steward 60—100; Chrysanten, tros 10— 15; Prunus triloba 5070; Beshulst I 20—30 idem II 1520 per bos van 10 stuks. DEN HAAG, 24 Dec. Grossiersvieling Appelen: Goudreinetten extra 19—23, I 1218, II 811 stek 36 ct.; Landsberger Reinetten extra 1'7 L 15—16 II 11 ct.; Kei zerskronen I 16, II 12, III 10 ct.; Bellefleurs extra 15—17. I 1013. II 6—9 ct. Peren: Somtosse de Paris extra 20, I 17, II 13. III 9 ct.; Brederode's 1114; Berga motten 48 ct.; Kleiperen 610 ct.. Diversen: Hellandsch Witlof I 10—11 ct., II 7—8 ct.; Belgisch Witlof I 10—12; II 7— 9 ct. Alle prijzen zijn per kilogram. KOUDEKERK—RIJNDIJK, 23 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 1643 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.004.50 en eendeneieren f 2.603.00 per 100 stuks, boter 5865 cent en kaas 1823 cent per pond, kippen 40 cent, eenden 50 cent, konijnen f 0.501.60 per stuk. WISSELNOTEERINÜEN (AMSTERDAM) CNiet officieel). Londen 7 2913/10 Berlyn 59.42 New York 1.4713/lrt ParU8 9.75-V, Brussel 34 71 Zwitserland 47.89 Milaan 12.65 Madrid 20.211{2 Oslo 30.70 Kopenhagen 32.60 Stockholm 37.63 Weenen Praag 6.IHl/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3