wiitfi Tanden. IVOROL MAANDAG 24 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 16 Iin.LCCOM Bloembollencultuur. De aid. Hillegom van de Alg Ver. v. Bloembol «ene. hield Vrijdagavond een schitterend bezochte le den ver gade-ring. De voorz., de heer W. Jonkheer, opent met een woord vsm welkom. Het verheugt het bestuur, dat de l^den. in zulk een grooten getale zijr. opgekomen en gehoopt wordt, dat het zoo mag bleven. Sinds onze vorige vergadering is er in het vak weinig voorgevallen. De voorz. zal niet terugko men op de saneerir.g, rr.aar het verwondert hem, dat van het artikel Narcissen nog zooveel is overgeble .*en ondanks een ma tig gewas. Het kornt spr. voor, dat van het artikel Tulpen in 1935 geen of een zeer klein surplus zal overblijven; hetzelfde mag verwacht worden van de Hyacinthen. Een en ander is een verblijdend teeken, dat moed geeft en heenwijst naar stabili satie van het bedrijf. De voorz. gedenkt nu de ramp van de Uiver. Daarna wordt de agenda afgehan deld. De tuinbouwcursus vraag subsidie. Deze instelling is een kindje van onze afd; in de gunstige tijden bedroopt het zichzelf, dank zij de Regeeringsteun. Thans klopt het noodgedwongen aan. Met alg. stem men werd besloten 25 subsidie te geven. Even als vorig jaar werd 5 subsidie ver leend aan de Huisbroeitentoonstelling der St. Josephsgezellen. Mede werd een groote gouden medaille beschikbaar gesteld voor de groote voorjaarstentoonstelling. Dan komt aan de beurt: verkiezing 2 bestuurs leden. De voorz. brengt dank aan de aftre denden. De heeren C. Ludwig en Johan v. Zanten leggen hun functie neer. De uitslag der stemming is, dat de hee ren Freriks en van Til worden gekozen met resp. 74 en 68 st. van 125. Tot afgevaardigden worden de nieuwge- kozen bestuursleden benoemd, secundi de heeren J. Hylkema en G. Veldhuijzen van Zanten. Als candidaat voor het hoofdbe stuur in de vacature Braam wordt gesteld de heer W. A. F. Murk alhier, in de vaca ture W. Kooiman Pzn. zal de candidatuur Jacob Bakker Kzn. te Enkhuizen worden gesteund. Hierna werd de beschrijvings brief behandeld. Bij de rondvraag voor de Alg. Ver. merkt de heer Freriks op, dat over het va- lutavraagstuk met geen woord wordt ge rept, terwijl dit toch van groot belang is voor de streek. Spr. wil het hoofdbestuur verzoeken, dit op de volgende vergadering aanhangig te maken. Spr. heeft een desbe treffende motie, die wordt aangenomen met 74 voor, 2 tegen en 41 blanco. Hierna sluiting te kwart na 12 uur. Crisis-Comité. De afd. Hillegom van het N. C. C. is samengesteld als volgt: G. J. W. Mathot, voorz.; B. D. Rijnveld, vice- voorz.; L. Burggraaf, le secr.; notaris D. Lodder, le Penn.; J. van der Jagt, 2e secre taris; mr. F. J. Gerritsen; H. F. ten Hoo- pen, P. lKaver, H. A. van Koeveringe, A. Leliveld, mr. D. F. Pont, A. Schonder- beek, J. O. Vermeer, dr. J. J. Versluys en W. v. Zanten. Naar het Saargebied. Tot voorzitter van een stembureau in het Saargebied is o.a. benoemd mr. D. F. Pont, burgemees ter dezer gemeente. Geboren: Adriana, dochter van F. J. Sassen en M. E. Persoon Catharina An- thonia Petronella, dochter van J. C. Ber- bee en M. A. Schoonderwoerd Herma- nus Theodorus, zoon van J. H. Peek en G. M. Heger Cornelia Hendrika Antonia, dochter van K. C. Verhoeven en M. W. P. Kuipers Hendrika Johanna, dochter van Th. F. van der Linden en A. J. Teeuwen Wenseslaus, zoon van M. Kampman en C. van Beek Margaretha, dochter van W. Stroombergen en M. Jansen. Ondertrouwd: F. J. Bouckaert en H. M. Weijers M. J. M. van der Voorn en W. M. van Dril C. Jansen en J. C. van Loon A. Bonsing en H. Schipper. Gevestigd: Cath. C. Langeveld, Mo lenbuurt 1 Adr. Maas, Havenstraat 30 Hendr. de Reus, Hoofdstraat 68 J. Rus man, Hoofdstraat 108 E. Smits met ge zin, Trekvaart 28 N. Soet, Loosterweg II 74. Vertrokken: A. Th. M. Fontijn naar Duiven, Groessen, G. 119 H. J. van Leeuwen naar, Zaandam, Bloemgracht 11. NOORD WIJK. Pluimvee en Konijnententoonstelling. in de mooie zalen van Hotel ,Hof van Hol land" werd Vrijdagavond de clubtentoon stelling geopend van pluimvee en konijnen. De voorzitter, de heer D. Upythoven, open de en heette allen welkom, in 't bijzonder den heer Delen, Gemeente-secretaris, die gekomen was als vertegenwoordiger van Burgemeester en Wethouders, die dezen avond verhinderd waren te komen. De heer Deelen zeide, dat B. en W. blij zijn, dat deze tentoonstelling in Noordwijk gehouden wordt, omdat blijkt, dat aan het fokken en verzorgen van pluimvee veel werk ver bonden is. Daarom kan het een welkome afleiding zijn voor hen, die door de om standigheden niet veel werk te doen heb ben en er bovendien nog profijt van kun nen trekken, zoodat het ook is een sociaal werk. Spreker feliciteerde den heer Ruig- rok, die de primeur heeft van de z.g. Hen batterij in Nederland, waarna spreker na mens B. en W. de tentoonstelling opende door het ontsluiten der deuren van de ten toonstellingszaal. Hierna werden de aanwezigen door het bestuur langs de keurig opgestelde kooien rondgeleid, waarin prachtige collecties van diverse soorten en rassen van pluimvee en konijnen waren ondergebracht. Vervolgens werd den aanwezigen door het bestuur een glas wijn aangeboden. Thans werd overgegaan tot de verloting van de beschikbaar gestelde prijzen, door den heer Delen. Na afloop dankte de voorzitter den heer Delen voor zijn welwillende medewerking en sprak den wensch uit, dat de vereeni- ging in groei en bloei moge toenemen. Als attractie was aan een kalkoen een naam gegeven waarnaar het publiek kon raden en een grabbelton voor kinderen. Ter op luistering was geplaatst een stand door de Dr. Willem van de Bcrghstichting over bijcnkultuur, een pluimveevoederstand van D. LJytenhoven's pluim veebedrijf. Nog kan worden gemeld, dat de zaal door den heer Oehl gratis ter beschikking was ge steld en eveneens de palmen door den heer heer A. R. Overvelde, terwijl door het agentschap van de Haarlemsche gramofoon- en radiohandel „Traviata" te Noordwijk gezorgd was voor muziek. De juryleden, bestaande uit de heer F. Mandenmaker te Leiden voor de afd. Hoenders en Duiven, en de heer A. v. d. IJssel voor konijnen van alle rassen, uit den Haag, hadden voor. waar geen gemakkelijke taak. De tentoonstelling was Zaterdag en gis teren geopend tot 's avonds 10 uur. Elke 25e bezoeker ontving een verrassing. V.V.V. „Noordwijk Vooruit". De na jaarsvergadering van V.V.V., gehouden in Hotel „Passage" mocht zich in een goede belangstelling verheugen, waarbij tevens tegenwoordig was de eere-voorzitter, Bur gemeester v. d. Mortel. De voorz., de heer A'. Vermeulen, heette allen welkom, in het bijzonder den Burge meester. Het afgeloopen seizoen viel niet te roemen. De notulen van de vergaderin gen Mei en 16 Juli werden onder dank ge arresteerd. Van den heer de Graaff was een schrijven ingekomen, dat hij zijn benoe ming als lid van het Hoofdbestuur niet aan nam. Van meerdere ingekomen en uitgega ne stukken werd kennis genomen. Een der laatst uitgegane stukken was een verzoek aan den Gemeenteraad, om een extra sub sidie te verstrekken voor reclame op het Autopark te Heemstede tijdens de groote Flora-tentoonstelling in 1935. De Burge meester kon hierop mededeelen, dat de ge meenteraad en bloc besloten heeft deze subsidie toe te kennen (applaus). Een voorwaarde wilde spr. hieraan echter vast koppelen, dat in de reclame van V.V.V. meer de aandacht zal gevestigd worden op de prachtige vergezichten welke Noordwijk voor den vreemdeling biedt. De burgemeester was echter niet ter ver gadering gekomen om deze mededeeling te doen, doch had hiervoor bijzondere rede nen en wel om zonder critiek te willen uit oefenen eens met klem te wijzen op het euvel, hetwelk niet alleen plaatselijk is, doch ook landelijk, dat het initiatief nemen voor iets steeds overgelaten wordt aan de overheid, hetzij Rijk hetzij Gemeente. Dit is absurd. Want de initiatieven moeten ko men van V.V., dat plannen aan de overheid moet voorleggen ter goedkeuring en steun van Overheidswege verzoeken. Van buiten gewoon groote beteekenis achtte de Burge meester het stichten van een vliegveld te Noordwijk. Spr. wees in deze op de Belgi sche badplaatsen, waar de V.V.V. veel meer initiatief namen en zoodoende ook veel meer bereikt. De voorz. bracht dank aan den heer Burgemeester voor de gegeven wenk en zegt toe, dat V.V.V. te Noordwijk deze wenk zeker ter harte zal nemen. De begrooting 1935 wordt hierna vastgesteld op 4546.19. Door den heer S. Verloop werd hierna in bespreking gebracht het meer dan primitieve gebouwtje van het informa tie-bureau. Besloten werd te trachten zoo spoedig mogelijk een nieuw gebouwtje te verkrijgen en deze plannen in handen te geven bij het Hoofdbestuur. In verband met het 50-jarig bestaan der badplaats in 1935 werd besloten de voor jaarsvergadering een eenigszins feestelijk karakter te geven, waarvoor een commis sie werd benoemd. Aangedrongen werd door meerderen, de feestelijke herdenking speciaal dienstbaar te maken voor reclame voor de badplaats. Nog komt in bespreking het werken van een groep om reclame te maken voor vaste vestiging in Noordwijk. De voorz. deelde mede, dat met deze groep een conferentie is gehouden, welke een be vredigende oplossing had, hoewel tot nog toe geen enkele daad is gesteld. Een voor stel om in Noordwijk een Zweminrichting te stichten zal nader worden uitgewerkt. Met klem kwam de voorz. nog op tegen een gelanceerd stukje in de pers, als zou den de Hotel- en Pensionhouders gevraagd hebben een bouwverbod in Noordwijk. Dit is onwaar, wel is aangedrongen op een z.g. vestigingsverbod. Na een woord van dank voor de opkomst werd deze zeer vruchtbare vergadering gesloten. ROELOFARENDSVEEN. L. T. B.-VERGADERING. Groote ontevredenheid onder de tuinders. Woendagavond werd in de St. Panera tiuszaal door de afdeeling Roelofarends- veen v. d. L. T. B. een algemeene leden vergadering gehouden, welke door een kleine honderd leden werd bijgewoond. Nadat de voorz., de heer Jac. de Jong Gz., de vergadering geopend heeft met den chr. groet, heet deze bestuur en le den van harte welkom in 't bijzonder, den heer Pot, inspecteur van het assu rantiekantoor v. d. L. T. B. en na de, we derom zeer slechte bedrijfsuitkomsten van dezen zomer gememoreerd te hebben, geeft hij het woord aan'den secretaris tot voor lezing van de notulen, welke na lezing onder dankzegging worden goedgekeurd. Hierna wordt door den voorz. mededee ling gedaan van de werkzaamheden welke zoowel door het afdeelingsbestuur als door het kringbestuur gedaan zijn om de in deze streek geteelde producten in de steunre geling opgenomen te krijgen; om de nood, de dringende nood welke hier heerscht aan te toonen en ten slotte: om een spoedige uitkeering van den steun ver wezenlijkt te krijgen. Verder bespreekt de voorz. de in de dag bladen aangekondigde teeltbeperking wel ke op onze kleine bedryven onredelijk zwaar zal drukken. Ondanks alle actie. Doos 20 ct. Tube 40 en 60 ct. aldus spr., worden nog slechts enkele, door ons geteelde hoofd-producten gesteund met name: peulen, doperwten en gedeel telijk de augurken. Van de 2.800.000 wel ke thans wordt uitgekeerd, zal de groen- tenveiling te Roelofarendsveen pl.m. 26.000 ontvangen om onder haar pl.m. 360 aanvoerders te distribueeren. Spr. zegt toe, dat de actie zoo mogelijk nog zal ver dubbeld worden, om van het nog restee- rende steunbedrag een grooter deel te ont vangen. Ook wat de teeltbeperking aangaat zal al het mogelijke gedaan worden om deze voor de bedrijven beneden, of tot 1 H.A. (zooals er hier 214 zijn) gewijzigd te krij gen. Uit hetgeen hierna door verschillende leden wordt gesproken, blijkt wel duide lijk dat de ontevredenheid over de onbil lijkheid der uitschakeling van verschillen de producten, speciaal de glas-producten, steeds grooter wordt. In dit verband wordt gesproken over: aardbeien, snijboonen, kassnijboonen en de late (stok) tomaten. Waarom, zoo vraagt men, worden deze producten, waarvan de opbrengst dit jaar zoo miniem is, niet gesteund, terwijl in het Westland bijna alle glasproducten wel gesteund worden? De voorz. zegt nogmaals toe, al het mo gelijke te zullen doen om verbetering te krijgen. Hierna geeft de voorz. het woord aan den heer Pot, inspecteur van het assurantiekantoor v. d. L. T. B. die op onderhoudende en duidelijke wijze de ver schillende verzekeringsinstellingen be spreekt, zooals hagelverzekering, ongeval lenverzekering, ziekteverzekering en de vrijwillige verzekering voor de tuinders en hun inwonende zoons. Ook zegt spr. een en ander over de plannen welke bestaan tot het oprichten van een gewassen-ver zekering tegen hagelschade. Daar echter morgen (Donderdag 20 Dec.) een buiten gewone vergadering van de onderlinge ha gelverzekering (glas) hierover zal beslis sen, kan spr. hierover niets definitiefs zeg gen, docji moet zich bepalen tot het uit stippelen van de plannen. Na deze uiteenzetting spreekt de voorz. een bijzonder woord van welkom tot den nieuwen geestelijk adviseur, den weleerw. heer kapelaan Drost, die inmiddels ter ver gadering is gekomen om voor het eerst met de leden kennis te maken. De G. A. dankt de voorz. voor zijn har telijk welkomstwoord en belooft inder daad de belangen der leden veelvuldig in 't gebed te zullen gedenken. Z. E. is verheugd in R. A. Veen te mogen werken en zal zijn volle medewerking ver- leenen waar zulks noodig zal zijn. Wan neer de leden hetzelfde doen dan kan practisch werk gedaan worden. Z.E. hoopt dat hij zijn voorganger, van wien hem be kend is dat deze zoo veel voor de leden geweest is, waardig zal kunnen opvolgen. Hierna wordt van de gelegenheid ge bruik gemaakt om nog eenige vragen te stellen in verband met het gesprokene over de verzekeringen en in verband met het faillissement van „Delfia" welke vra gen door den heer Pot op uitvoerige wijze worden beantwoord. De voorz. dankt de heer Pot voor zijn uiteenzettingen en stelt aan de orde: de rondvraag. Hierbij komt ter sprake de vele dreig brieven van den hoofdambtenaar van den Crisis-tuchtrechtspraak, waarbij verschil lende zeer hooge afkoopingssommen wor den gevraagt. Wanneer men bijv. vijftig honderd of twee honderd gulden betaald vóór een zekere datum, dan zal men niet verder vervolgd worden (Nederlandsche rechtspraak)! De heer C. Huigsloot zegt dat verschil lenden die aan hun verplichtingen voldaan hebben toch zulk een schrijven hebben ontvangen. Spr. raadt deze personen aan hierover te schrijven aan de Sierteeltcen trale. Degenen die in overtreding zyn zul len de gevolgen moeten dragen ('t blijkt echter dat ook deze aanzeggingen van de C. T. R. de stemming onder de tuinders niet heeft kunnen verbeteren). Vervolgens wordt met verontwaardiging gesproken over een adres van het hoofd bestuur v. d. L. T. B. aan Z. E. den Minis ter van economische zaken afgedrukt in het bondsorgaan van 6 December. Hoe kan nu het hoofdbestuur, zoo vraagt men, aan den Minister adviseeren, dat handhaving van de saneeringsmaatregelen ook voor 1935 noodzakelijk moet worden geacht, terwijl 90 pet. van de leden deze vraag ontkennend zouden beantwoorden? De spr. stelt dan ook aan de vergadering voor, dat namens deze algemeene vergade ring een dringend verzoek gericht wordt aan het hoofdbestuur, om zoo spoedig mo gelijk een enquête in te stellen onder alle leden bloembollenkweekers, of zij „al" of „niet" de saneeringsmaatregelen wenschen te behouden en of het hoofdbestuur dan in het vervolg bij eventueele adressen aan den Minister met het resultaat van dit onderzoek rekening wil houden. Een daverend applaus betuigt de in stemming van de geheele vergadering. Verder wordt nog betoogd, dat 't hoofd bestuur te veel achter de regeering aan loopt. Het h.b. moet staan: tusschen de le den en de regeering, maar niet daarachter, zoo zegt men, want dan is het voor ons on bereikbaar. De voorz. vraagt vertrouwen te blijven stellen in het bestuur. De wenschen, ver langen en grieven van deze vergadering zullen aan het h.b. worden bekend ge maakt. Het bestuur voelt en weet ook wel dat er iets mankeert. Het bestuur voert zijn actie ter bevoegder plaatse, op kring vergaderingen, algem. vergaderingen enz. doch hier op deze vergadering heeft het slechts leiding te geven. Na een dankwoord tot alle aanwezigen sluit de voorz. de vergadering met den chr. groet. „Wilhelmina". Dezer dagen hield bo vengenoemde Ver. haar jaarvergadering in hotel „De Vier Heemskinderen". Aan wezig waren 8 bestuursleden en 50 gewo ne leden. De voorz., de heer N. Botter Hz., heet alle aanwezigen welkom. De penning meester, de heer P. v. d. Meer Gz., bracht het financieele verslag uit: inkomsten ƒ543.55 en uitgaven ƒ430.25, batig saldo ƒ113.30. De kascommissie deelde bij mon de van den heer C. M. Vesseur mede, dat alles in orde is bevonden. Het zeer uitge breid,* jaarverslag van den .secretaris, den heer Nic. v. Berkel Cz., wordt met applaus beloond. Daarna kwam de bestuursverkie zing aan de orde. Vijf periodiek aftreden den werden bij acclamatie heri:ozen. Toen kwam aan de orde verkiezing voor zitter. De voorzitter deelde mede, dat deze keuze thans in een vrije stemming door de vergadering moet worden gekozen. De heer H. van Klink kreege tenslotte de meeste stemmen. Deze stelde echter de vergadering voor, den heer J. N. v. d. Meer, die in aantal direct op hem volgde, en reeds bestuurslid was, als zoodanig te benoemen. De heer v. d. Meer wijst dit echter van de hand. Toen werd er nog weer eens gestemd en toen de heer v. Klink met 49 stemmen uit kwam wilde deze zich by zoo'n groote merderheid niet te rugtrekken en nam de benoeming aan. De verkiezing gewoon bestuurslid had tot resultaat dat met bijna algemeene stem men werd gekozen de heer J. v. Ruiten I Hz., die zijn benoeming aannam. Dan gaat de voorzitter zijn laatste ver- I gadering sluiten van de ijsclub die hem Ina aan het hart ligt. Hij geeft bij zijn afscheid^ nog vele nuttige wenken en aan wijzingen. i De nieuwe voorzitter richt een dank- I woord tot de vergadering en brengt dank aan den oud-voorzitter. Spr. hoopt, dat het hem goed moge gaan en dat hij steeds belangstelling zal toonen voor het werk der IJsclub. Dan volgt nog prijsjassen om speculaas. De uitslag was: le pr. H. van Veen en C. J. de Bruin, 2e. M. Wisselman en J. v. d Veer, 3e. J. A. v. d. Meer en J. v. Rui ten, 4e. P. Kennis en D Wesselman, 5e C. van Zanten en M. Verdee. De jasavond om carbonade zal als ge woonlijk plaats hebben den eersten Dins dag van den Vastenavond in café v. d. Geert. ZEGWAART GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad dezer ge- meenet op Vrijdag 21 December 1.1., des avonds te 7 uur, ten Raadhuize. Voorzit ter burgemeesteer L. R. Middelberg. Secre taris de heer C. P. Blauwhof. Afwezig de heer J. Lamens. De voorzitter opent de vergadering door voorlezing van het formuliergebed. Hierna leest de secretaris de notulen, die onver anderd worden vastgesteld. Vervolgens wordt de agenda aan de orde gesteld. 1. Mededeelingen. Schrijven van Ged. Staten, houdende een opmerking betreffen de begrooting 1935. Aan de gemaakte be zwaren van dat college zal worden tege moet gekomen. Bericht betreffende liqui datie van de gezondheidscommissie, voor heen gezeteld te Hillegersberg, waarin wordt medegedeeld, dat de gemeente nog een bedrag van 30.49 te goed heeft. Schrijven van Ged. Staten houdenoe be richt dat de gemeente is ingedeeld in de 4e klasse, in verband met de uitbreiding van het zielental. Een schrijven over de Kerstgave aan werkloozen, waarin wordt medegedeeld dat een bedrag van 35 pet. boven het steunbedrag kan uitgekeerd worden, waarvan 10 pet. door het Rijk zal worden vergoed. De voorz. deelt naar aan leiding hiervan mede, een onderhoud te hebben gehad met een der bestuursleden, van den districts-commissie en deze was voldaan. Inlichtingen betreffende de uit voering der regeling worden door den voor zitter verstrekt. 2. Conversie geldleening Rijksverzeke ringsbank ad ƒ80360, met verlaging an nuïteit voor Woningbouw.-Ver.; conversie geldleening ƒ63600, aangeggaan bij de N.V Bank v. Nederl. Gemeenten; verlaging ren te annuiteitsleenig ad ƒ28000, aangegaan bij de Spaar- en Voorschotbank alhier. Overeenkomtsig het voorstel van B. en W. wordt besloten de leening groot 80360 a 4M pet. te converteeren in een leening a 4yK pet.; leening groot ƒ63600 a 4% pet. te converteeren in een leening a 41/8 pet., rente-verlaging leening 28000 a 4 K pet. tot 4V* pet. te accepteeren. 3 Benoeming leden en plaatstvervangen- de leden bestuur stichting Drinkwaterlei ding „De Tien Gemeenten". Benoemd worden tot leden de heeren G. van Straalen en dr. J. W. Polte; tot plaatsvervangende leden de heeren J. D. J. van Duyvenbode en G. P. Roos. 4. Betaling 1/3 gedeelte bijdrage zieken fondsen voor werkloozen gedurende den tijdft dat zij steun ontvangen. De voorz: geeft een overzicht van de ge houden besprekingen met de heeren doc toren. Ook werkloozen, die uit de bonds- kas trekken, zullen in de regeling worden betrokken. De heer Zegwaart breekt ee lans voor hen, die principieele bezwaren hebben te gen betaling van ziekenfondspremie. De voorz. zegt bespreking met de doktoren toe. Besloten wordt bijdrage te verleenen g. Presentiegeld raadsledn. Besloten wordt de bestaande regeling te handhaven 6. Jaarwedde der wethouders. Voorge steld wodt door B. en W. met de regeling van Ged. Staten accoord te gaan. In afwij king daarvan wordt besloten de huidige regeling te handhaven. 7. Goedkeuring begrooting drinkwater leiding 1935. Prae-advies B. en W. goed keuring te verleenen. De heer Zegwaart breekt een lans voor wenscht bezuiniging op de salarissen. De voorz. antwoordt hierop, dat de be- giooting al was samengesteld, doch met ingang van 1 Mei 1935 besloten tot salaris verlaging over te gaan. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. 8. Wijziging begrooting 1934. De voorge stelde wijziging wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag wijst de heer Smits op den slechten toestand van de Molenstraat, die dringend voorziening behoeft. De voorz. geeft een en ander toe en deelt mede, dat dit werk als object voor werk verschaffing is uitgezocht. Hierover heb ben B. en W. zich verstaan met den heer inspecteur voor de Werkverschaffing, doch hebben nog geen bericht ontvangen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering en wenscht den leden een prettig Kerstfeest en goed einde van het jaar. ZOETERMEER—ZEGWAART Tentoonstelling. Op den 26sten De cember (2den Kerstdag) en 27 December zal in de R.K. Jongensschool een tentoon stelling wordep gehouden vanwege de naaivereeniging onzer parochie. Alles wat voor de kerk, de missie en de armen is ge maakt zal daar te bezichtigen zijn. 't Be looft een schitterende tentoonstelling te worden. Niemand verzuime dan ook voor dit ons aller sympathieke doel de tentoon- stelling te bezoeken. Des avonds, telkens aanvangende 7 uur, zal in de zaal van het hotel „De Gouden Leeuw", verschillende 1 attracties plaats vinden. Zeer mooie prij zen zijn beschikbaar gesteld. De voorberei dingen, welke daarvoor zijn getroffen, bie den alle waarborg, dat het welgeslaagde avonden zullen worden. Op een flinke op- j komst wordt gerekend. DE LUCHTRG0VERS VAN H0ITIKA. 81. Ze daalden snel en nadat de bestuurder het landings toestel had laten zakken, rolden ze eindelijk over een groote vlakte, begroeid met stoppelig gras. Toen de machine stil stond, verkende Piet het uitzicht door een der raampjes en zag hy een aantel negers komen aanhollen, in bespottelijk lange witte gewaden, allen met een speer in hun hand. 82. Gelukkig waren de bestuurder en de andere vliege nier al uitgestapt en Piet bleef voor alle zekerheid maar achter hen staan. Ze stonden vlak naast elkaar en hij kon net tusschen hun armen doorgluren. Wat konden die kerels rennen. Toen ze zoowat tien meter van hem vandaan wa ren, vielen ze ineens voorover op de grond en bleven zoo liggen. De vliegenier riep iets en een van de mannen kwam al kruipende nader.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 16