UIT DE OMGEVING MAANDAG 24 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BUD. - PAG. IS TWEEDE KAMER (Wegens overvloed van copie is onder staand verslag van de Kamerzitting van j.l. Vrijdag aZterdag blijven liggen). Het droevige lot van de „Uiver", dat gis termorgen bekend werd, was voor de Ka mer aanleiding om dit feit te herdenken. Onder diepe stilte nam de voorzitter het woord, om de volgende rede uit te spreken: De vrees, sinds gister 't gansche land be roerend, bleek helaas gegrond. De „Uiver", tot symbool geworden haast van Neer- land's durf en kunnen, is neergevallen en verwoest. Zeven levens vloden heep, der dappere bemanning en van hen, die 't vliegtuig kozen voor hun reis. Deernis al lereerst is hetgeen Wij voelen met hen, die diep in rouw geslagen zijn. Droefheid daarna om den slag die onze nationale luchtvaart trof. Zij zal dien slag te boven komen, maar hij trof haar hard. Volhar ding, kennis, energie en durf, zij leiden tot iets groots. Toch bleek het menschen- werk opnieuw te klein. De eeuwige waar heid spreekt ook hier, dat God alleen be schikt. Die waarheid schenke allen, die verloren, kracht om te berusten. Hierna verkreeg de Minister van Waterstaat, de heer K a 1 f f, het woord, die ongeveer het volgende zeide: Namens de Regeering gevoel ik behoefte uiting te geven hoezeer wij onder den in druk zijn. De schrijnende tegenstelling tus- schen de zoo kort geleden gemaakte triomf tocht van de „Uiver" en den ondergang thans heeft allen diep getroffen. Bovenal gaan onze gedachten uit naar de beman ning, die het leven liet en de passagiers, die bij deze ramp omgekomen zijn. In het groote leed, dat over hun nabestaanden is gekomen, wordt door de Regeering van harte gedeeld. In gedrukte stemming ging de Kamer over tot de behandeling van de agenda, waarop als eerste punt eenige stemmingen voorkwamen. Verworpen werd de motie-Thijssen, die beoogde geen verdere bezuiniging toe te laten op het openbaar onderwijs, zoolang niet het bijzonder onderwijs door dezelfde maatregelen als het openbare getroffen is. Het was een stemmenverhouding van 20 tegen ,58. Bij zitten en opstaan wordt een motie van den heer K. ter Laan aangenomen, die aandringt op een regeling van het ziekte verlof voor het personeel van het lager on derwijs. Nadat de heer K. ter Laan (S.D.A.P.) namens zijn fractie verklaard heeft, dat zij tegen zullen stemmen, omdat h.i. de meer dere bezuiniging op het openbaar onder wijs in strijd is met de pacificatie, wordt de Onderwijsbegrooting met 56 tegen 23 stemmen aangenomen. De loonbelasting in Ned.-Indië wordt met 58 tegen 21 stemmen aanvaard. Na al deze stemmingen kwam het woord aan den Minister van Financiën om te antwoorden op de algemeene be schouwingen over zijn begrooting. Hij be gon met te erkennen, dat de druk der be lastingen te zwaar is, maar stelde meteen de vraag waar de middelen ter compensatie zouden zijn, indien men de belastingen zou verlagen. In ieder geval kan men een verlaging van verschillende accijnzen tegemoet zien, om dat gebleken is," dat accijnzenverhooging verlaging van de belastingopbrengst mee brengt. Verlaging van den suikeraccijns zou hetzelfde beteekenen als steun onttrek ken aan de suikerbietenproductie, omdat dan de heffing op de suiker van het land bouwcrisisfonds ten bate der suikerbieten waardeloos zou worden. Een vrij belangrijke toezegging kon spr. aan den heer Teulings (R.K.S.P.) doen in verband met de toepassing van de Zegel wet. Men trachtte deze wet n.l. te ontdui ken door boven het contract „Mijné Hee- ren", en er onder „Hoogachtend"te zetten en het contract dan als koopmans brief niet te zegelen. De door den heer Teulings gewraakte aanschrijving van Maart j.l. trachtte nu aan dit euvel een einde te maken, maar ging weer veel te ver in de andere richting; nu viel n.l. veel te veel onder de Zegelwet. In ieder geval zou spr. de zaak in zijn geheel herzien, mis schien zelfs de Zegelwet. T.a.v. de inderdaad te zwaren druk van de personeele belasting op restaurants en koffiehuizen, verwees spr. naar de ge meenten, die daarvoor zorg moeten dragen. Spr. kon geen verband zien tusschen de verhooging van de tabaksaccijns en de toe name van de mechanisatie in de tabaksbe- drijven. Wel voelde hij er iets voor om met zijn ambtgenooten van Eeonomischen en Sociale Zaken in overleg te treden omtrent een via de belastingwetgeving te bereiken rem op de mechanisatie. Zoolang de nood er niet toe dwingt zal spr. niet met voorstellen komen om de Ne derlanders in het buitenland te belasten. Men zal zich herinneren, dat de heer IJzerman (S.D.A.P.) een motie had inge diend, om er op aan te dringen, dat de be lastingambtenaren de gegevens omtrent inkomens en vermogens, die zij uit hooide van sommige belastingen te weten komen, zullen aanwenden, om vermogens- en in komstenbelastingontduiking tegen te gaan. De Minister was van meening, dat dit prac. tisch gelijk zou staan met opheffing van het bankgeheim. Zulk een opheffing zou op zichzelf groote voordeelen hebben, maar economische redenen dwingen er van af te zien; het buitenlandsch kapitaal moet hier zich niet onrustig voelen! Dit wil natuur lijk niet zeggen, dat de Minister de hand boven het hoofd zou houden van knoeiers en ontduikers. Het liep uit op een hoofde lijke stemming over deze motie; zij werd verworpen met 28 tegen 41 stemmen. Voor GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT (Vervolg). In behandeling komt thans de wijziging van het plaatselijk ambtenarenreglement. Deze wijziging betreft volgens den voorzitter in hoofdzaak 3 punten. Ie. de positie van den ambtenaar in mi litairen dienst, wordt ln overeenstemming gebracht met de Rijksregeling. 2e. het ontslag van de vrouwelijke amb tenaar, die gaat huwen. De betrekkelijke bepaling was in het plaatselijk ambtenaren reglement reeds veel stringenter geregeld dan in de Rijksregeling. B. en W. meenen de plaatselijke te moeten handhaven, waar tegen de Minister wel geen bezwaren zal hebben. Volledigheidshalve wordt aan de betreffende bepaling evenwel toegevoegd, dat een vrouwelijke ambtenaar, die in concubinaat gaat leven, gelijk gesteld wordt met een onderwijzeres, die in het huwelijk treedt. 3e. Aan den ambtenaar kan eervol ont slag worden verleend op grond van revo lutionaire gezindheid of doordat hij lid is van een door den voorzitter van den Mi nisterraad of de Commissaris der Konin gin in de provincie verboden vereeniging. De voorgedragen wijzigingen worden bij acclamatie aanvaard. Besloten wordt op dezelfde voorwaarden als verleden jaar vastgesteld, in 1935 weder crediet aan bloembollenkweekers te ver- leenen. De voorstellen van B. en W. om aan de werkloozen, zoowel aan hen die vallen on der de rijkssteunregeling als aan hen, die een toeslag van de gemeente krijgen op hun uitkeering uit de werkloozenkas, een exlra- uitkeering van 35% van het bedrag hunner wekelijksche uitkeering, worden bij accla matie aanvaard. Wethouders-salarissen en pre sentiegelden. Gedeputeerde Staten wenschen de jaar- weddenregeling der wethouders opnieuw voor te stellen. De jaarwedden van* den wethouders worden los gemaakt van de aanvangsjaarwedde van den burgemeester, waar zij tot heden aan waren vastgekoppeld n.l. 10% daarvan. Volgens de nieuwe rege ling van Ged. Staten gaat het wethouders salaris in sommige gemeenten terug, in andere eenigszins zij het dan ook in be scheiden mate vooruit. Dit laatste is het geval in de 8e klasse waartoe wij behooren. Het wethouderssalaris, dat hier op het mo ment 390.minus 5% korting bedraagt, wordt thans bepaald op 400.zonder kor ting. B. en W stellen den Raad voor aan Ged. Staten te berichten, dat met de nieuwe re geling accoord wordt gegaan. B. en W. zijn -te eerder tot dit voorstel gekomen, omdat Gedep. Stalen schrijven, dat zij voor de gemeente Noordwijkerhout niet tot afwij king van den voorgestelden norm zouden willen besluiten. M.a.w. het hooren van den Raad is niet meer dan een formaliteit. Met het voorstel wordt accoord gegaan, waarbij een der raadsleden opmerkt, dat hij de wethouders lit Kerstcadeautje van harte gunt. Voorts berichten Ged. Staten dat zij met ingang van 1 Januari het presentiegeld der raadsleden opnieuw wenschen vast te stel len en vragen ter zake de meening van den Raad. stemden o.a. de heeren van Poll (R.K.S.P.) en Steinmetz (R.K.S.P.). De heffing van omzetbelasting op gas en electriciteit veroorzaakte nog even eeni ge spannende oogenblikken. DeMinister verdedigde, dat deze heffing volgens de wet op de Omzetbelasting was, daargelaten of deze heffing op zichzelf te verdedigen was; maar dan moet de wet veranderd worden, hetgeen spr. wil overwegen. De heer van der Waerden (S.D.A.P.) verklaarde de heffing op gas en electriciteit onwettig en verlangde hierover in den vorm van een motie een uitspraak van de Kamer. Alles goed en wel, zeide de Minister, maar ik ben er om de wetten uit te voeren, en als men meent, dat ik mijn boekje te buiten ga, dan moet men de beslissing van den rechter inroepen, in casu: de Tarief commis sie. Neen, wedervoer de heer van óer Waerden, in dit geval kan op die commis sie geen beroep gedaan worden. De Minis ter verklaarde hierop, dat hij aanneming van de motie als een motie tegen zijn be leid zou moeten opvatten, hetgeen door den heer van der Waerden weer bestreden werd: het.gaat hier enkel en alleen om een bepaalde uitlegging van de wet, die de Ka mer voorstaat. Toen de heer Teulings (R.K.S.P.), die tot dit oogenblik den heer van der Waerden ondersteund had, de be dreiging van den Minister hoorde, verklaar de hij, dat dit niet de bedoeling van de motie was, maar dat hij nu tegen zou stem men. Hiermee was de kans op aanneming van de motie voor den heer van der Waer den verloren en nadat hij nog eens uitdruk kelijk had vastgesteld, dat de Minister de goede regeling van deze zaak beloofd had, trok hij de motie in. Als laatste pUnt werd het wetsontwerp tot het verleenen van een extra-toelage van 2 millioen voor de werkloozen met Kerst mis zonder stemming aanvaard, nadat de heeren Loerakker (R.K.S.P.) en Hiemstra (S.DAP.) er op hadden aan gedrongen, dat toch vooral niet sommige groepen, die nogal eens vergeten worden bij dergelijke gelegenheden, ook nu weer er buiten zouden vallen. In een kort speechje vroeg de voor zitter aan de leden om eens goed na te denken over een mogelijke regeling, die zou bevorderen, 'dat er minder tijd aan rede voeringen werd besteed, zonder dat het peil der debatten er onder zpu lijden. Met deze taak wenschte hij hen een Zalig Kerstfeest en Nieuwjaar. De voorzitter zegt, dat B. en W. voorstel len het presentiegeld, dat aan Ged. Staten ter vaststelling zal worden voorgedragen, te bepalen op 2.50. B. en W. hebben bij de bepaling van hun advies er rekening mede gehouden, dat bij de behandeling.van de be grooting 1934 Ged. Staten hebben te ken nen gegeven, dat zij het presentiegeld op 2.50 wenschen te zien gebracht. De heer Padding kan met het voorgedra gen advies accoord gaan. Spreker is intus- van oordeel, dat den raadsleden eenige ver goeding dient te worden toegekend voor hun arbeid in commissies en b.v. ook als leden van stembureaux. Spreker heeft 10 uren besteed met zijn beide medeleden aan het nazien der rekening en heeft daarbij zelfs op eigen kosten op het Postkantoor een vervanger moeten stellen. Spreker vindt dit niet geheel in den haak, doch zal hierop bij de behandeling der begrooting nader terugkomen. De voorzitter merkt in dit verband op, dat de commissie tot onderzoek van de re kening haar taak wel wat zwaarwichtig heeft opgevat. De commissie behoeft geen accountants-onderzoek in te stellen omtrent de rekening dat doet men op de provin ciale griffie in den Haag wel doch het is meer haar taak toe te zien of de gevo teerde uitgaven juist zijn aangewend. Bij acclamatie wordt daarna besloten Ged. Stalen te adviseeren het presentiegeld op 2.50 te bepalen. In de begrooting, dienst 1934, worden enkele wijzigingen aangebracht. Besloten wordt in 1935 wederom op de gewone voorwaarden een rekening-cou rant-overeenkomst aan te gaan met de plaatselijke Rafaisenbank. Bij de rondvraag merkt de heer Geer- lings op, dat destijds de losplaats aan Ker- kendel is aangelegd met de bedoeling, dat de uitgaven daarvan door de havengelden zouden worden gedekt. Het blijkt thans, de verschillende personen van deze los plaats geen gebruik maken door het hooge havengeld, doch hun schuiten langs de Leidscht Vaart lossen en dan per auto ver der transporteeren. Spreker zou een ver laging van het havengeld inoverweging wil len geven. De voorzitter zegt, dat den heer Geer- lings bekend is, dat hij zich steeds tegen een losplaats aan Kerkendel is geweest, omdat hy een financieele debacle hiervan vreesde. Intusschen moet spreker erken nen dat de tijdsomstandigheden een loo- nende exploitatie niet in de hand werken. Spreker zal met de wethouders het denk beeld van den heer Geerlings eens over wegen, doch kan uiteraard geen enkele toe zegging doen. De heer Oostdam vraagt of er met Kerstmis ook voor andere crisis-slachtoffers dan werkloozen niet iets kan worden ge daan. De voorzitter zegt dat van het Natio naal Crisis-Comité in den Haag een aantal goederen zijn ontvangen, die uitsluitend bestemd zijn voor niet-werkloozen. Deze zullen a.s. Zaterdag worden uitgedeeld, dus vóór Kerstmis. Verder zal aan een 80-tal gezinnen 2 1/2 K.G. vet worden verstrekt. Kort geleden is aan 80 gezinnen 11/2 mud kolen bezorgd. De heer J. v. d. Berg Verdegaal acht d^ instelling van een Commissie van advies voor de openbare werken wenschelijk. De Raad is dan beter voorbereid om over der gelijke zaken te besluiten. Ook in andere gemeenten treft men die aan. Spreker zou gaarne in een volgende vergadering een voordracht van B. en W. zien omtrent de personen, die B. en W. daarvoor geschikt achten. De voorzitter kan het nut van dergelijke Commissie niet inzien. De ervaring heeft geleerd, dat met serieuze opmerkingen van de raadsleden steeds ten volle rekening wordt gehouden. Wij moeten het bestuurs apparaat niet noodeloos uit gaan breiden. Een voordracht van B. en W. van de in de Commissie te benoemen leden is dan ook niet te verwachten. Wil de Raad aan B. en W. een Commissie opdringen, dan moet de Raad dat weten. De heer van Parera zegt, dat hij de woorden van den heer van den Berg on derschrijft en de volgende vergadering hierop terugkomt. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: B. van Kralingen, wed. T. van Delft, houdster van een boerderij, Rijnsburg, Koestraat 33; cur. mr. Tj. D. Schaper, Lei den. J. P. v. d. Zwet, scheepsbouwer, War mond, Scheepswerf „De Leede"; cur. mr. Tj D. Schaper, Leiden. J. v. d. Broek, handelaar in eieren, Al phen a. d. Rijn, Hooftstraat 311; cur. Mr. C. Punt. Leiden. L. Goedhart, veehouder, Oegstgeest, Ambtspoelweg. O Jean, wat een ge lukkig toeval! Ik vind daar een klavertje vier. A.B.C.) GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Te 7 uur komt de raad weder bijeen en wordt de vergadering door den voorzitter heropend. De voorz. deelt mede, dat van B. en W. tot vaststelling thans aan de orde zijn de voorstellen van een drietal belastingenver ordeningen, n.l. tot heffing van straatbe lasting, verhoogd schoolgeld en verhoogde hondenbelasting. Aangezien deze voorstellen in nauw verband staan met de behandeling der ge meente-begrooting voor 1935, en de com missie van onderzoek der begrooting in haar rapport hieromtrent eenige punten naar voren brengt, acht de voorz. het ge- wenscht, dat allereerst voorlezing wordt gedaan van dit rapport. Na de voorlezing daarvan beantwoordt de voorzitter eenige bemerkingen die de commissie heeft gemaakt. Wat betreft de contracten inzake vleesch- keuring en electriciteitsvoorziening, zegt hij, dat deze contracten nog loopende zijn, zoodat daarvan de eerste jaren niet kan worden afgekomen. Het contract inzake vleeschkeuring loopt tot 1938, terwijl bo vendien de gemeente bij K. B. is ingedeeld bij den kring Leiden. Ten aanzien van het politie-onderricht, deelt de voorz. mede, dat het volgen van een politiecursus van hooger hand is voorgeschreven. Voor den chef-veldwachter is evenwel vrijstelling verkregen. Omtrent het voorstel der commissie om de rijwieltoelage van eenige ambtenaren terug te brengen van 30 op 20 zegt de voorzitter, dat dit bedrag beduidend laag is en, wanneer b.v. de politie er de voorkeur aan geeft, dat de gemeente hun een rijwiel verschaft, nooit met een dergelijk bedrag de kosten zijn te dekken. De heer Verwey blijft van meening, dat een vergoeding van f 30 voor een rijwiel te hoog is, omdat men thans voor een heel wat lager bedrag een nieuwe fiets kan koopen. Wat betreft het contract inzake vleeschkeuring, betreurt hij, dat men niet tijdig heeft gewaarschuwd, dat de moge lijkheid tot opzegging in 1933 heeft be-, staan, aangezien hij reeds in 1932 over deze zaak heeft gesproken. Verordeningen. De raad gaat daarna in geheime zitting over, aangezien de voorzitter den raad eenige mededeelingen heeft te doen van vertrouwelijken aard. Na heropening der vergadering worden achtereenvolgens zonder hoofdelijke stem ming aangenomen een verordening tot het heffen en invorderen eener straatbelas ting, een verordening op de heffing en in vordering van verhoogd schoolgeld en een verordening op de heffing en invordering van verhoogde hondenbelasting. Hierna wordt aan de orde gesteld de be handeling der begrooting 1935. De voorzitter opent de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen. De raad gepasseerd? De heer Verwey, die het eerste het woord verkrijgt, houdt een beschouwing over de positie van den Raad in dezen cri sis-tijd, waar de hoogere Bestuurscolleges meerdere bevoegdheden tot zich trekken. Verder meent hij dat B. en W. zich ook in deze richting bewegen, hetgeen hij con cludeert uit de weinige raadsvergaderin gen, welke dit jaar zijn gehouden. De pijn lijke vraag komt bij hem naar voren, of het oordeel van den raad niet meer op prijs wordt gesteld. Voorts acht hij de overladen agenda's een beletsel voor een wei-door dachte behandeling van de aan de orde ge stelde zaken. Spr. betreurt, dat de begroo ting met memorie van toelichting niet, evenals het vorig jaar, tevoren aan de raadsleden ter bestudeering is toegezon den. Spr. acht zulks vooral in dezen tijd noodzakelijk, aangezien geen juist oordeel kan worden gevormd, zonder een grondige studie van deze materie te hebben ge maakt. Spr. bespreekt het politie-toezicht en betreurt, dat terzake extra uitgaven zijn gedaan, zonder dat tevoren de raad hierover was gehoord. Hij spreekt het ver trouwen uit, dat dergelijke zaken voor taan tijdig aan het oordeel van den raad zullen worden onderworpen. Spr. be spreekt hierna de Zondagsrust in verband met de steeds toenemende sport-beoefe- ning en vraagt ten slotte enkele inlichtin gen over de uitvoering van de demping van een gedeelte van het Braassemermeer. Vervolgens komt aan het woord de heer De Koning, die als rapporteur der com missie zijn indrukken over de begrooting weergeeft. Hij is tot de overtuiging geko men, dat het samenstellen der begrooting een reusachtigen arbeid heeft gevergd. Als hij daarnaast beziet hoe weinige resultaten of bereikt zijn met de omvangrijke corres pondentie, welke voor het onderzoek door de commissie, door B. en W. met Gedepu teerde Staten is gevoerd, dan moet hij wel tot de conclusie komen, dat voortaan veel zeggenschap van den raad in handen van het Provinciaal Bestuur is gelegd. Wan neer de raad zelf zonder voor-onderzoek de begrooting aan Ged. Staten had aange boden zouden daarop zekér geen nieuwe belastingen zijn uitgetrokken. Hieruit blijkt volgens spr. wel voldoende, dat Ged. Sta ten de belangen eener plattelands-ege- meente niet kennen, althans er geen re kening mee houden. Door een dergelijke behandeling van de begrooting wordt het karakter van zelfstandige bevoegdheid grootendeels weggenomen. Spr. betreurt nog de eertijds door den raad vastgestelde wachttijdregeling. De toepassing daarvan leidt in de practijk naar het oordeel van spr. nog steeds tot onbillijkheden. Met genoegen heeft spr. geconstateerd, dat de subsidie aan het Burg. Armbestuur dit jaar hooger is uit getrokken dan het vorig jaar. In verband met het vergevorderd uur stelt de voorz. voor de vergadering te sluiten en deze op Vrijdagavond 7 uur voort te zetten. Op Vrijdagavond kwam de Raad weder om in vergadering bijeen ter afhandeling van het aangehouden punt der agenda: de vaststelling van de begrooting 1935, waar bij alle leden tegenwoordig waren. De voorzitter beantwoordt de in de alge meene beschouwingen door den heer Ver weij gestelde vragen, alsmede die van den heer de Koning. Daar niemand meer op merkingen van algemeenen aard wenscht te maken, wordt overgegaan tot de artikels- gewijze behandeling van de begrooting. Bij volgnummer 97 jaarwedden van de ambte naren enz. wijst voorzitter op het rapport van de commissie voor georganiseerd over leg, dat in afwijking van het voorstel van B. en W. voorstelt aan den bode-concierge 50.— meer salaris te geven. Het voorstel van de commissie werd met groote meer derheid verworpen. Voor stemden de heeren Strijk, de Konnig, v. d. Broek en Rietbroek. Bij volgnummer 137 kleeding en uitrus ting veldwachters wijst de voorzitter op het voorstel van de commissie van onderzoek om de rijwieltoelage van 30.te brengen op 20.Spr. adviseert hierop niet in te gaan en wel op grond van de motieven hiervoren reeds weergegeven. De post blijft onveranderd uitgetrokken. Bij volgnummer 142 overige uitgaven van de ploitie vraagt de heer Los naar een berekening van de meerdere raming ver geleken met het vorige jaar. De voorzit ter zegt, dat deze uitgaaf verband houdt met het feit, dat het politietoezicht niet al leen op het land, doch ook op het water dient uitgeoefend te worden. Een bedrag ad 100.is noodig voor huur van een motorboot gedurende het watersportsei zoen. Na geheime zitting keurt de Raad met algemeene stemmen het uitgetrokken be drag onder volgnummer 142 goed. Bij de salarissen wegwerkers komt ter sprake het voorstel der commissie, dat af wijkt van het voorstel van B. en W. Ge noemd college heeft de nieuwe jaarwedden getoetst aan den plaatselijken loonstan- daard. Het verschil in loon tusschen de beide wegwerkers is hierin gelegen, dat wegwerker Strijk die als timmerman een vakman is, met de werkzaamheden wordt belast, verbonden aan het onderhoud der gemeente-eigendommen, waardoor B. en W. van meening zijn, dat hem als vakman een hoogere wedde toekomt dan den anderen wegwerker, vandaar dat B. en W. voor stellen het salaris van wegwerker l'Amie op 20.per week en dat van wegwerker Strijk op 24.te brengen. Langdurig wordt hierover gediscussieerd. Het eind resultaat is dat op voorstel van den heer Verweij het salaris voor 1935 wordt ge bracht op resp. 21.en 25.terwijl op 1 Januari 1936 het weekloon zal bedra gen overeenkomstig voorstel van B. en W. zijnde 20.en 24. Bij volgnummer 188 jaarwedde brug wachter merkt de voorzitter op, dat B. en W. voorstellen het loon voor den brug wachter de Jeu te bepalen op 27.50 per week met vrij wonen. De commissie voor georganiseerd overleg stelt voor een loon te geven van 28.50 per week. Na stem ming wordt het voorstel van B. en W. met overgroote meerderheid aangenomen. Tot slot vraagt de heer Verweij nog mededeeling hoe het staat met de tijdelijke benoeming van den gemeente-opzichter en of er dienaangaande voorstellen van B. en W. zijn te verwachten. Voorzitter antwoordt dat 8 Februari de tijdelijke benoeming eindigt en dat B. en W. tijdig met voor stellen zullen komen. Hierna zijn de inkomsten aan de orde. Alle posten gaan zonder op- of aanmerkin gen onder den hamer door, alleen wordt met algemeene stemmen besloten op den kapitaaldienst onder Hoofdstuk wegen een bedrag van f 12.000.uit te trekken voor dekking kosten reconstructie van den dorpsweg door Roelofarendsveen vanaf de noordhoekbrug tot de veiling, welke weg zeer waarschijnlijk van een klinkerbestra ting zal worden voorzien. De begrooting wordt hierna met algemeene stemmen vastgesteld, waarna rondvraag. Tegen mid dernacht werd de vergadering door den voorzitter gesloten. SASSENIIEIM. Kerstoratorium, „St. Ambrosius" geeft as. Donderdag en Zondag 27 en 30 December een uitvoering. Als hoofdnum mer wordt een Kerstoratorium uitgevoerd door de afd. Gemengde Zang. Zooiets ge beurt niet eiken dag. Reden genoeg, om iedereen aan te sporen, deze mooie uitvoe ring bij te wonen. De toegang is geheel gratis voor donateurs. Bovendien zijn een beperkt aantal introductiekaarten beschik baar tegen matigen prijs, die te verkrijgen zijn bij de bestuursleden en aan het K.S.A.- gebouw. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij tevens naar de „St. Pancratius- klok" van 1.1. Zaterdag. De gelegenheid om zoo'n schoon werk te hooren uitvoeren, mag geen enkele Sassenheimer laten voor bijgaan. Diefstal. De heer v. d. B., die zijn rij wiel onbeheerd voor een garage had laten staan, kwam tot de onaangename ontdek king, dat het karretje gestolen was. De politie stelt een onderzoek in.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15