VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE CU U KAN I TWEEDE BLAD. - PAG. 6 Spannende tocht van de „Snip" Hondong vertelt. OCEAANVLUCHT GING ZEER VLOT. „Vroeger dan we gedacht hadden waren we in Paramaribo." Hondong, de kranige gezagvoerder van de Snip, werd onmiddellijk na aankomst door een vertegenwoordiger van United Presse geïnterviewd, welk interview ge publiceerd is in de „Tel.". Hondong schet ste het noodweer, waarin zijn toestel moest starten en de moeilijkheden, die htf dade lijk had te overwinnen. Het leek het beste om in meer Zuidelij ke richting koers te houden, doch hier werden de weersomstandigheden bijna nog slechter. Er stond een hevige Zuidelijke wind, die gepaard ging met zware slagregens, ter wijl bovendien de temperatuur steeds daal de. zelfs tot twintig graden beneden nul. Waarvoor gevreesd vzrd, gebeurde ook. Er ontstond een vrij ernstige ijsaanzetting op de propellers, die het noodzakelijk maakte te Marseille te dalen. De landing verliep overigens vlot om precies 8.17 uur in den morgen. Het oponthoud duurde precies twee uur, waarna werd opgestegen in de rich ting Casablanca. Wij waren amper in de lucht of wij kwamen tot de ontdekking dat de radio slecht werkte. Met geen enkel sta tion konden wij verbinding krijgen, behalve met Paramaribo, waarmede wij echter een behoorlijk contact konden onderhouden. Het weer was iets beter geworden of, om mij wat juister uit te drukken, wat min der slecht geworden. Om precies 13.05 uur in den middag landden wij te Alicante waar wij overnachtten. Het geheele traject AmsterdamAlicante was zeer ruw ge weest en de geladen atmosfeer heeft onzen radio-dienst volledig in de war gestuurd. Uren achtereen was iedere ontvangst ab soluut onmogelijk. Casablanca bereikten wij den volgenden dag om 12.05 uur en eerst hier slaagden wij er in het radiografisch contact met Hol land en Paramaribo weer volledig te her stellen. De ontvangst te Casablanca was meer dan hoffelijk, en goed uitgerust kon den wij den volgenden ochtend vroeg weer starten. Om 4.30 uur passeerden wij Port Etienne om te 11.50 uur te Porto Praja te dalen. De „Snip" had toen precies vijfduizend K.M. onder de moeilijkste omstandigheden afgelegd, hevige tegenwind, slagregens felle kou en een buitengewoon slechte ra dio-verbindingWij waren blij veilig en wel te Porto Praja uit het toestel te kun nen stappen en nog grooter was onze blijd schap, toen wij bemerkten, dat de weers omstandigheden zich hier heel wat beter lieten aanzien. Van de autoriteiten mochten wij den grootst mogelijken steun en medewerking ontvangen. De „Snip" had zich in al het noodweer uitstekend gehouden en vol moed kropen wij allen weer in de cabine om den grooten sprong over den Oceaan te wagen. Om 15.20 uur Woensdagmiddag startten wij te Porto Praja, waarna wij onmiddel lijk contact kregen met de Stuyvesant en de K. 18. Hoewel wij scherp uitkeken om de zee bodems te ontdekken, slaagden wij daar niet in. Er hing een lage bewolking, die slechts sporadisch onderbroken was, zoo dat het wel een toeval zou zijn geweest, indien wij een glimp van een der beide schepen hadden opgevangen. Er stond een Noord-Oostelijke wind, die zeer in ons voordeel was. Veel spoediger dan wij gedacht hadden kregen wij ten slotte land in zicht. Het was het kustge- bergte van Caylvue. Zonder moeite konden wü verder de kust volgen tot wij Paramari bo in zicht kregen tegen 7 uur in den och tend. Tweemaal cirkelden wij laag boven de stad, waarbij wij wel bemerkten, dat onze komst veel beroering wekte. De landing verliep vlot en de menschen betoonden zich zoo geestdriftig als wij zelfs niet hadden kunnen droomen. Het vliegveld, dat in orde was gebracht door den K. L. M.-expert Bouman, die hier reeds Zondag j.l. was gearriveerd zag er uitstekend verzorgd uit. En dat is al een heele stap in de goede richting. Naar mijn meening is het na eenige kleine veranderin gen zeer geschikt voor intenser vliegverkeer Er zal thans spoedig een aanvang gemaakt worden met het onderzoek naar de moge lijkheid van het aero-verkeer in deze stre ken. Daarvoor zal de „Snip" worden toe gerust met vier extra benzine-tanks. Onze eerste vlucht heeft Curasao tot doel, waar het toestel in orde gebracht zal worden voor het vervoer van passagiers o.m. naar Venezuela en Trinidad. De bemanning is van plan Zaterdag om 6 uur via Laguaira naar Curasao te ver trekken. „K. XV ni" ZAG „SNIP" NIET. Veel bewolking bemoeilijkt waarneming. De commandant der „K. XVHI" seinde gisteren: „Ware plaats 20 December 12 uur 11 graden 44 minuten N.B. en 33 graden 28 minuten W.L. Vervolgens om 12.30 uur den koers Noord 191 graden, na ontvangen mededeeling van stoomschip „Rensselaar"; dat Snip geland was. Toevallig gisteren avond veel bewolking, hetgeen sterswaar neming bemoeilijkte en waardoor Snip, welke in nabijheid passeerde, niet gezien. MUZIEKONDERWIJS AAN ONZE KINDEREN. De muziek is een factor van beteekenis in de opvoeding van het kind. De invloed van de muziek op de karaktervorming stond reeds de Grieksche wijsgeeren duidelijk voor oogen. Een Karei de Groote was diep doordrongen van het belang van muziek onderwijs aan de jeugd. Hij was het im mers die bevel gaf overal scholen op te richten, waar de jeugd onderwezen zou worden in lezen, zingen en rekenen. En mocht wellicht in de laatste decennia ons onderwijs al te zeer vermaterialiseerd zijn, op het oogenblik is duidelijk een kentering waar te nemen. De belangstelling voor mu ziekonderwijs op de verschillende onder wijsinrichtingen en in de jeugdbeweging is zoowel in ons land als elders sterk toege nomen, getuige de actie tot verbetering van het zangonderwijs, jeugdconcerten, oprich ting van jeugdorkest, volksdans, blokfluit enz. Maar het is wenschelijk dat vooral onze meer begaafde kinderen nog iets meer van de muziek leeren dan de school of de jeugd beweging hun leeren kan. Temeer nu de mechanische muziek, vooral radio en gra- maphoon, dreigen te leiden tot groote ver vlakking in dit opzicht. Onze jeugd mag niet tevreden zijn met een oppervlakkige, louter passieve muziekbeoefening, die zich in het gunstigste geval beperkt tot een met min of meer begrip beluisteren van uitge voerde muziekwerken. Zij, die persoonlijk musiceeren, zullen de superioriteit van actieve boven passieve muziekbeoefening moeten erkennen. Bovendien zal de uitge voerde muziek dieper indruk maken op een luisteraar die ook zelf musiceert dan op een ander. Het is daarom zaak onze zeer be gaafde kinderen behalve op de school ook thuis of op een muziekschool vocaal of in strumentaal onderricht te doen geven. Hier dreigt echter, vooral in dezen ma- laise-tijd, een groot gevaar. Lang niet ieder een die zich uitgeeft voor muziekleeraar is ter zake kundig. Er zijn er velen, die in hun jonge jaren een beetje piano of viool heb ben leeren spelen, en die nu aan hun voor deur een bord hebben laten bevestigen waarop met groote letters het woord MUZIEKLEERAAR En wanneer dezulken in advertenties hun lessen aanbieden tegen „moordprijzen" wij zagen advertenties voor 1 wekelijksche les met vrij gebruik van instrument tegen een „honorarium" van 1.50 per maand, d.w.z plm. 36 cent per lesuur dan is men in dezen tijd maar al te spoedig geneigd om aan zulke „mu- ziekpaedagogen" zijn kinderen toe te ver trouwen. Maar men vergeet, dat zulke leeraren de muzikale ontwikkeling van de De Raad dezer gemeente vergaderde gis terenmiddag te 2.30 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter burgemeester Peek. Mede aanwezig de heer W. A. van Harte- veld, secretaris. De vergadering wordt geopend met ge bed, waarna de secretaris de notulen voor leest, welke na eenige bespreking onver anderd worden goedgekeurd. Nieuw lid verwelkomd. Hierna wordt het nieuw-benoemde lid van den Raad, de heer .T. A. van den Broek door den voorzitter beëedigd. Na dat de heer Van den Broek de vereischte eeden heeft afgelegd wordt hij door den voorz. mede namens den geheelen Raad, gelukgewenscht. De voorz. spreekt daarbij den wensch uit, dat de heer Van den Broek zijn beste krachten aan het algemeen be lang zal wijden en vruchtbaar zal mogen werkzaam zijn. Spr. herinnert eraan, dat de nieuw-benoemde de plaats inneemt van den heer Bontje, aan wiens werkzaamheid als raadslid spr. nog immer met groote voldoening terugdenkt. Voorts wijst spr. er op, dat de Raad van Alkemade een goeden naam heeft wegens de zakelijkheid der besprekingen en de juistheid van toon. Er zijn talrijke raden in den lande waar men het gemeente-be lang vertrapt door de eeuwige bemoeienis sen met de kleinste zaken en personen- kwesties, waardoor de groote lijnen uit het oog worden verloren. Spr. besluit met den wensch en het vertrouwen uit te spreken, dat ook de heer Van den Broek zal mede werken om dezen Raad op hetzelfde hooge peil te houden. De heer Van den Broek betuigt zijn dank voor het door den voorzitter gespro kene. Hierna wordt overgegaan tot behande ling van punt 2 der agenda. Ingekomen stukken. Naar aanleiding van een ingeko men schrijven van de weleerw. heer kap. Drost te Roelofarendsveen, waarin deze verklaart zijn benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van schoolverzuim niet te aanvaarden stellen B. en Vr. voor het aantal leden van de Commissie terug te brengen op zes. De heer Rietbroek informeert naar de woonplaats van de thans zittende leden dezer Commissie en als blijkt, dat slechts een lid te Roelofarendsveen woonachtig is bepleit hij voorziening in de bestaande va cature door benoeming van een lid, woon achtig te Roelofarendsveen. De voorz. ant woordt. dat sedert het besluit, waarbij de presentiegelden zijn afgeschaft de verga deringen der Commissie als regel uit rst matig worden bezocht. Mocht de heer Rietbroek zich evenwel voor deze functie beschikbaar willen stellen, dan zullen B. en W. hem gaarne ter benoeming bij den Raad aanbevelen. Hierop wordt de heer Rietbroek benoemd en neemt zijn benoe ming aan. Aan den heer W. Verhoog, veerman te Kaag wordt op diens verzoek de weg, die nende als toegang, tot het pontveer in ge bruik afgestaan. kinderen dikwijls meer in den weg staan dan bevorderen, ja, dat zij soms de muzi kaliteit in den kiem smoren. Om de stu dies van zijn leerlingen ook beginnelin gen steeds in de goede richting te kun nen leiden moet de muziekleeraar niet al leen muzikaal inzicht en een zekere tech nische vaardigheid bezitten, maar hij moet ook toegerust zijn met de noodige kennis van muziekliteratuur en met de noodige methodische kennis. En vooral deze laatste ontbreken verreweg den meesten der hier boven bedoelde muziekleeraren. Ook vele religieusen gaan in dit opzicht niet vrij-uit. Enkele Congregaties laten door haar religieusen geen muzieklessen geven, tenzij deze in het bezit zijn van een mu- ziekdiploma, b.v. dat der R. K. Leergan gen. Maar geregeld bereiken ons ook klach ten, dat piano- of viool-onderricht gegeven wordt door religieusen, die zelf technisch zeer weinig vaardigheid bezitten, die van de gebeurtenissen in de muziekwereld vol strekt niet op de hoogte zijn, die niet be kend zijn met de muziek-litteratuur, en wier geheele methodische kennis bestaat in de schaarsche aanwijzingen, die de door hen gebruikte, dikwijls sterk verouderde methode daaromtrent geeft. Toch worden aan hun (haar) hoede nog vele leerlingen toevertrouwd, ook al omdat het zoo gemak kelijk en goedkoop is, als de kinderen in hetzelfde gebouw, waarin zij ook school gaan, en van hun eigen onderwijzeressen muzeikles ontvangen. Op pensionaten is de toestand in dit op zicht dikwijls allertreurigst. Vele ouders nemen genoegen met zulke lessen voor hun kinderen, omdat zij geen adressen kennen van vertrouwde deskundige muzieklee. a: en. Toch zijn er velen, ook Katholieken, die een jarenlange studie van muziek en methodiek op een conservatorium hebben gemaakt, die daar ook practisch geschoold zijn, en die gaarne in de gelegenheid willen worden gesteld om tegen een bescheiden, doch be hoorlijk honorarium les te geven. Tweede ondergeteekende, secretaresse der voor enkele jaren opgerichte R. K. Vereeniging van Toonkunstenaars (waar van alleen vakmusici lid kunnen zijn) zal gaarne aan hen, die adressen wenschen van werkelijke muziekleeraren, inlichtingen verschaffen. Op elk onderwijsterrein worden van den leer aar waarborgen gevorderd voor zijn be kwaamheid. Laat men van de muziek leeraren hetzelfde eischen, en in geen geval zijn kinderen toevertrouwen aan wat men zou kunnen noemen „beunhazen". Prof. Dr. A. A. SMIJERS, Voorzitter. A. VAN EIJNDTHOVEN-BOLLEN, Secret, der R. K. Ver. van Toon kunstenaars, Willem Barentzstraat 8, Utrecht. ENTERAAD VAN ALKEMADE Besloten wordt de tuin, liggende achter de gemeente-woningen tegenover het raad huis, gelijkelijk te verdeelen tusschen de bewoners dier woningen, terwijl ook aan den concierge een gedeelte wordt toege wezen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van heeren Gcdep. Staten wordt met algemeene stemmen besloten te ad- viseeren om het presentiegeld ook in de toekomst te bepalen op 2.50 per bijge woonde vergadering. De wethouders-salarissen Tevens is ingekomen een schrijven van Ged. Saten inzake de salarieering van de wethouders. Ged. Staten stellen voor de jaarwedde voor iederen wethouder voort aan te bepalen op 400 per jaar. De voor zitter zegt, dat, ofschoon de beide wethou ders zich voor aanvaarding van de ont- werp-regeling van Ged. Staten ebben ver klaard, hij deze wedden aan den lagen kant acht. De gemeente Alkemade met zijn 6 verschillende dorpen heeft zijn eigenaar dige moeilijkheden, welke ook tot uiting komen bij de vervulling van het wethou ders-ambt. Spr. heeft groote waardeering voor de uitnemende wijze, waarop de bei- •de heeren hun taak opvatten. Niet alleen voor den lsten wethouder, die tevens loco-burgemeester is en dus spr. bij zijn afwezigheid moet vervangen, doch ook voor den heer Strijk, die wegens zijn deskundigheid eer belangrijke plaats in het College inneemt, acht spr. de wedde laag. De commissie voor de begrooting, stelt in haar rapport, dat later in deze ver gadering aan de erde zal komen, in meer derheid voor aan Ged. Saten te adviseeren de wedden te bepalen op ƒ300, doch spr. dringt er bij den Raad met klem op aan de regeling van Ged. Staten ongewijzigd te aanvaarden. Na eenige dwiscussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. De wethouders onthielden zich van stemmen, terwijl de heeren Verwey en Pennings tegen stemden. Besloten wordt aan de arbeiders, werk zaam in de werkverschaffing een Kerst- gave van 10 pet. over de loopende werk week uit te keeren, terwijl indien de mi nister een hoogere vergoeding voor deze gemeente goedkeurt deze ook zal worden verleend. Een aanvrage daartoe is reeds verzonden. De steunregeling. Hierna komt opnieuw in behandeling het adres van de R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit inzake de loonnormen voor de landarbeiders terzijde van de uitvoering van de steunregeling. B. en W. wijzen er op, dat een ingestelde enquête heeft uitgewezen, dat de arbeiders die in de steunregeling waren opgenomen en die dezen zomer gewerkt hebben gemid deld 16 per week hebben verdiend, zoo dat zij voorstellen het adres voor kennis geving aan te nemen. De heer Rietbroek houdt zich bij het zelfde betoog, dat hij reeds in de vorige vergadering heeft gehouden. Spr weet talrijke gevallen, dat vaste arbeiders een hooger loon hebben dan 16. Alle onder steunden zijn toch niet gelijk te stellen met enkele losse arbeiders, die voor 16 werk hebben aanvaard. De voorz. wijst er nog op, dat in het ge le Westland voor de landarbeiders toch ook geen hooger loon dan 17 geldt. Een norm van 16 voor onze streek sluit zich daarbij behoorlijk aan. De heer de Konig deelt de meening van de heer Rietbroek, dat een loonnorm van 16 niet in overeennstemming met de werkelijkheid is. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met 11 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Rietbroek en De Koning. De heer J. A. van den Broek verklaarde later zich bij deze stemming te hebben vergist. Besloten wordt de pachtprijs voor de landerijen te Huigsloot over 1934 te bepa len op 65 per H.A, omdat aangenomen kan worden, dat de algemeene toestand in den Haarlemmermeer beter is dan ten vo- rigen jare. De heer Pennings acht 65 nog te laag, omdat volgens het contract ƒ110 per H.A. betaald moet worden. De voorz. zegt, dat het contract niet meer als maatstaf kan worden aanvaard, doch dat het criterium ligt in de opbrengst der producten. Z.h.st. aangenomen. Hiermede zijn de ingekomen stukken af gehandeld en wordt overgegaan tot benoe ming van drie leden van de burgerlijke armbesturen in deze gemeente. Benoemd worden de heeren J. N. Los, W. Straathof en C. de Haas. De verordening tot heffing van bijdra gen, bedoeld in artikel 21 der Besmettelijke Ziektenwet wordt z.hs. aangenomen, als mede een wijziging van de Algemeene Po litie-ver ordening, betrekking hebbende op het venten. Tevens werd ter vaststelling aangeboden een nieuwe Kampeer-verorde- ning. De voorzitter zegt, dat deze nieuwe verordening bij juiste naleving en goede controle een gezonde toestand kan schep pen, waarna de raad z.h.s. met deze veror dening acooord gaat. Werkverschaffings-objecten. Hierna komen in bespreking enkele werkverschaffings-objecten. Allereerst komt aan de orde het plan inzake bag- gerwerk. De voorzitter zegt, dat het in het voor nemen van het college van B. en W. ligt om, indien zich voldoende werklooze bag- gerlui aanmelden, deze in de werkver schaffing op te nemen en hen te laten bag geren. De bagger kan dan worden opgesla gen en later ter beschikking van de daar voor in aanmerking komende tuinders wor den gesteld. De heer De Koning zegt, dat de werk verschaffing in het algemeen zijn volle in stemming heeft, doch voor dit object is hij huiverig wegens de practische bezwaren, die zich ongetwijfeld zullen openbaren. Spr. juicht het toe, dat pogingen in het werk worden gesteld om de tuinders van goedkoope bagger te voorzien, doch spr is van meening, dat de baggerlui van de?e regeling de dupe zullen worden. Ook de heeren Rietbroek, Hoogenboom, Heems kerk en Van Dooren wijzen op de vele moeilijkheden, die aan de uitvoering van dit object verbonden zijn, terwijl de heer De Koning in tweede instantie er op wijst, dat de onkosten-factor, die in de begroo ting is verwerkt veel te laag is en min stens verdubbeld moet worden. De voorzitter wijst er op, dat alleen de noodlijdende tuinders voor deze bagger in aanmerking komen, terwijl spr. van oor deel is, dat de moeilijkheden welke zich bij de uitvoering voordoen wel kunnen worden ondervangen. De idee, welke bij B. en W. voorzit is deze: Is het nu niet dwaas, nu zoovele tuinders dringend behoefte aan bagger voor hun land hebben, doch absoluut geen geld hebben om ze te betalen en er tevens werklooze baggerlui komen, deze laatsten in de gewone werkverschaffing te plaatsen, terwijl er toch de mogelijkheid is om hen dit speciale werk te laten verrichten. Na langdurige discussies wordt besloten met dit werk een proef te nemen, en zoo mocht blijken, dat de bezwaren te groot zijn het werk weder stop te zetten. Tegen dit besluit stemden de heeren Rietbroek, De Koning en van den Broek. De voorzitter brengt thans in herinnering de plannen, welke in de vorige vergadering besproken zijn inzake de beplantingen. Spr. is thans in staat meer gedetailleerde ge gevens te verstrekken. Spr. deelt mede, dat het de bedoeling van B. en W. is niet al leen het gedempte gedeelte van het Braas- semermeer, met de kade te beplanten, doch ook het terrein nabij de Fransche Brug, voor zoover het niet voor opslagplaats wordt gebruikt, alsmede het terrein te Oudewetering, dat is vrijgekomen wegens de afbraak van de drie oude woningen. Te vens zal langs de wegen tusschen Oude en Niéuwe Wetering, waar mogelijk, be planting worden aangebracht. Spr. deelt mede, dat de gemeente de beschikking kan krijgen over een groot aantal boomen en planten tegen 5 pet. van de werkelijke waarde. De beplanting zal dan door werk- loozen moeten geschieden, onder leiding van de Ned. Heide Maatschappij. Spr. zet uiteen, dat dit een bijzonder gunstige ge legenheid is om het aanzien van de ge meente eenigszins te verfraaien, terwijl de werkloozen aan het werk worden ge houden. Mochten er nog leden van den raad zijn, die nog andere plannen hebben, kunnen zij deze bij B. en W. indienen. De heer Pennings verklaart zich tegen deze beplanting, met uitzondering van die aan het Braassemermeer op het gedempte gedeelte. Hij vreest, dat deze beplanting in de toekomst veel onderhoud zal vergen, hetwelk niet door het gewone gemeente- personeel kan geschieden. Een onnoodige UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Voorzitter: Burgemeester Brug. Alle leden zyn aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden vastgesteld. Ingekomen zijn: een schreven van den Minister van Sociale Zaken waarin wordt vermeld, dat met de werkverschaffing kan worden doorgegaan tpt 31 Maart 1935; ver der was ingekomen een schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring der bouw verordening en een goedkeuring van de begrooting 1935. De Raad werd uitgenoo- digd geenerlei uitgaven te doen, alvorens was nagegaan of op de begroeting wel de benoodigde gelden waren uitgetrokken. Voorts een schrijven van Ged. Staten be treffende presentiegelden van de raads leden en de jaarwedden van de wethou ders. B. en W. stellen voor de presentie gelden ongewijzigd te laten. Ten opzichte van de jaarwedden van de wethouders deelt de voorzitter mede, dat door het grondbedrijf enz. de werkzaamheden der wethouders zijn toegenomen waarom spr. voorstelt te vragen de gemeente te dien opzichte te plaatsen in de 6e klasse. De Raad ging met het voorstel accoord. Ook was ingekomen een schrijven waarin kaas verkrijgbaar werd gesteld voor 0.10 per K.G. ten behoeve der werkloozen. B. en W. stellen voor in verband hiermede 200 K.G. aan te vragen en deze gratis aan de daar voor in aanmerking komende personen te verstrekken. Zoo besloten. Vervolgens kwam in behandeling het agendapunt betreffende de Kerstgave aan de werkloozen. In een brief van den Mi nister wordt medegedeeld, dat aan de werkloozen als Kerstgave 35% van het steunbedrag extra mag worden uitbetaald. De brief bevatte verder nog regelingen voor van kassen trekkende werkloozen en de in de werkverschaffing tewerkgesteld en Over de uitvoering van deze voorschriften wordt van gedachten gewisseld. De voorzitter deelt mede, hoewel vallen de buiten de bemoeiingen van den Raad, dat bij het PI. Crisis-comité ongeveer 60 aanvragen zijn binnengekomen" voor het "Kerstmaal, dat vanwege het crisis-comité wordt verstrekt. De voorstellen betreffende de verhuring van gemeente-localiteiten en -woningen worden zonder bespreking aangenomen. Voor* de verpachting van het vischwaler was een advertentie geplaatst, waarop ver schillende inschrijvingen waren ingekomen, o.a. van een hengelaars vereeniging. Voor dat hierover een beslissing wordt genomen, oordeelt de voorzitter het gewenscht, eerst nog inlichtingen in te winnen. Zoo beslo ten. B. en W. stellen hierna voor het ophalen van asch en vuilnis weder onderhands te verpachten aan M. C. van den Ing. De heer D. de Haas vindt dat ook anderen in de ge legenheid moeten worden gesteld. De voor zitter raadt dit af; de Raad keurt het voor stel goed. Hierna worden eenige voorstellen zon der bespreking vastgesteld. In behandeling komt dan een verzoek om subsidie van de Ver. tot verzorging van T.B.C.-lijders, voor verplegingskosten van 2 door de vereeniging uitgezonden kinde ren. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten in de kosten voor de helft bij te dra gen. Tevens wordt besloten 1/3 bij te dra gen in de kosten van vervoer van een leer ling, die op medisch advies te Leiden bui tengewoon lager onderwijs geniet. Na de rondvraag, die geen belangrijk heden oplevert, brengt de voorzitter den raadsleden dank voor de verleende mede werking in 1934, wenscht hun een goed uit einde en een goed begin, daarbij de hoop uitsprekend, dat hij allen in begin 1935 in gezondheid zal terugzien. Hierna sluiting. SPORT HOCKEY R.-K. SPORT VEREENIGING ROOD WIT. In het bijzijn van een groot aantal Heckeyende dames en heeren werd deze vergadering te 8.15 uur door den voorzitter van Rood Wit geopend. Deze gaf na het openingswoord direct het woord aan den inleider van dezen avond den heer T. Brouwers. Zijn lezing had ten doel de heeren zoo wel als de dames Hockeyers een duidelij ker beeld te geven van het Hockey-spel en men kon aan de aandacht, waarmede ve len zijn lezing aanhoorden wel zien, dat dit zeer in den smaak viel. Spreker had zijn lezing in 7 hoofdstuk ken verdeeld, waarbij na elk hoofdstuk vragen konden worden gesteld, waarvan druk werd gebruik gemaakt. Vooral het laatste hoofdstuk, dat vooral over de tactiek van eiken speler indivi dueel handelde, viel zeer in den smaak, en lokte nogal wat debat uit. Na afloop dankte de voorzitter den heer Brouwers voor zijn zeer interessante speech en vooral voor het enthousiasme, dat hij voor Rood en Wit bezat. Hierna volgde een korte ledenvergade ring, waarin vragen kon gesteld worden. Het was een zeer interessante avond. uitgaaf acht hij in deze tijden niet ver antwoord. De voorzitter is van oordeel, dat het onderhoud, door het gewone gemeente-per soneel zal kunnen geschieden, waarna hij dit beplantingsvoorstel in stemming brengt, hetwelk wordt aangenomen met al leen de stem van den heer Pennings te gen. Hierna wordt gepauzeer. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6