VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 NOORDWIJKERHOUT. Het station. Het station Noordwijker- hout is inwendig zoowel als uitwendig ge heel van aanzien veranderd. Alle toestel len zijn uit het oude gebouw verwijderd in verband met de ingebrnuikname van het nieuwe met de modernste werktuigen uitgeruste seinhuis, van waaruit alle sei nen en boomen electrisch bediend wor den. Hierdoor zijn 8 blokwachters over compleet gekomen, terwijl 2 arbeiders-te legrafisten worden aangesteld. Met ingang van 6 Januari zijn de volgende blokwach ters verplaatst: H. J. v. d. Woerdt naar Amsterdam C.S., N. van Nes, naar Leiden; Th. Wetering naar NaardenBussum. Het nieuwe seinhuis werkt goed. Echter is het te hopen, dat men meer routine krijgt bij het openen en sluiten der boomen van den overweg, daar men thans wel 10 minuten moet wachten eer doorgang wordt ver leend. Vergadering Klein-kweekers. In ho tel Gouwenberg vergaderde de bond van Z.-H. Klein-kweekers. De voorzitter, de heer M. Braun, opende de vergadering en sprak er zijn genoegen over uit dat de ver gadering zoo druk bezocht was, hij ge looft, dat punt 4 van de agenda wel de oor zaal zal zijn n.l. verrassing. Hij heette alle aanwezigen hartelijk wel kom in het bijzonder de Bondsvoorzitter de heer P. v. d. Nouland. Hierna das de se cretaris de heer H. van Kampen, de no tulen voor welke ongewijzigd werden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat bij het hoofdbestuur plannen zijn om actief te werken, wat betreft de Roebelasting. For mulieren zullen worden verstrekt waar.op gegevens ingevuld moeten worden om zoo doende een algemeen overzicht te krij gen. Hij hoopt op de medewerking der le den voor de volle honderd procent. Voorgelezen werd een schrijven van een lid uit de Zilk waarin hij dank brengt voor de hem verleende hulp bij het verrichten van werkzaamheden tijdens zijn ziekte. Bij de rondvraag vroeg de heer W. v. d. Weijden of er iets bekend is over de toe passing van de garantie- of minimumprij zen in het a.s. seizoen. De Bondsvoorzitter, de heer v. d Nouland zeide, dat er nog niets bekend is, de kans op een garantieprijs is grooter dan op een minimumprijs. De prijs voor de groote narcissen zal iets goedkoo- per moeten zijn, daar deze dit jaar te duur zijn geweest, niet uitgedrukt in K.G. maar in getallen. De prijs voor de narcissen zal goedkoo- per zijn. De tulpen geven geen - surplus, zoodat hier geen verlaging noodig is. De hyacinthen vooral de groote" matten zulieln goedkooper moeten worden daar het sur plus nog te groot is. Van alle kanten is er op aangedrongen, dat de minimumprijzen vroeg genoeg bekend zouden zijn en zijn 2 oplossingen of devaluatie of verlaging van vaste lasten die den toestand in de bollenwereld kunnen verbeteren. Een lid zeide het onbillijk te vinden dat teeltbewijzen verhuurd kunnen worden. Nadat nog eenige leden enkele vragen hadden gesteld en deze voldoende beant woord waren sloot de voorzitter de verga dering en werd overgegaan tot verloting van etenswaren als spek, enz., hetgeen een verrassing voor de leden was. Geboren: Johanna Catharina Maria d. v. Alb. F. de Groot en van der Putte Albertus Jacobus z. v. C. Kleverlan en Bakker. Hendricus Nicolaas z. v. P. N. Koomen en Teeuwen. Johannes Bern ar - dus z. v. Jacob Smit en Lammers. Jo hannes Hillebrand, z. v. L. A. Arts en Smits. Quirinus Bartholomeus z. v. Q. v. d. Slot en van Kampen. Petrus Ge- rardus z. v. G. Geerlings en Kortekaas. Gerardus Adrianus z. v. G. Geerlings en Kortekaas. Theodorus z. v. Th. den El zen en Spigt. Catharina Huberta d. v. H. v. d. Klugt en van Amsterdam. An na Maria Cornelia d. v. Th. J. v. d. Wiel en Nulkes. Nicolaas Leonardus There- sia d. v. N. L. Duindam en Duivenvoor den. An toni us Adrianus z. v. G. van den Nieuwendijk en Duivenvoorden. Jo hannes Wilhelm z. v. E. J. Bakker en Schulte. Alida Maria d. v. J. van der Slot en de Ridder.Jacoba Johanna Mar tha d. v. P. C. Nulkes en van Leeuwen. Bastiaan z. v. H. Wesseling en Cramer. Cornelis Martinus Johannes Petrus z. v. C. Warmenhoven en Teeuwen. Corne lia Johanna d. v. C. J. Guldemnod en Dui venvoorden. Cornelia Maria d. v. Q. Th. Pennings en Meskers. Wilhelmus Adrianus Maria z. v. S. P. Pennings en van Leeuwen. Joseph Cornelia z. v. J. van Veen en Broekhof. Simon z. v. Jo- han W. Laros en Bouwmeester. Pe trus Gijsbertus Simon z. v. P. C. Th. War merdam en Duineveld. Overleden: Catharina van Dam 38 j. echtgenoot van F. P. van der Berg. Pe trus Kemmenaar 54 j. echtgenoot van J. E. Beek. Herman H. van der Peijl 50 j. Leendert van Gent 57 j. weduwnaar van J. Wennekes eerder van C. G. Kieboom. Petrus M. Warmerdam 70 j. echtgenoot v. A. van Eeden. Cornelis van Maris 60 j. echtgen. van Maria Schrama. Johannes Ant. Leliveld 25 j. Johanna E. L. van Duin 2 maanden. Adolf M. Juszkewicz 71 j. weduwnaar van J. de Bruin. Jo hannes Verheijen 66 j. weduwnaar van Christina de Vries. Gehuwd: Jan C. Slootweg 25 j. en An na A. M. van Dijk 31 j. Andreas van der Meer 33 j. en Jacoba W. van der Slot 31 j. ZILK Prijsjassen. Ook in café „Duinzicht" van den heer Geerlings werd een kaartje gelegd om carbonade als prijs. Winnaars werden resp.: C. v. Straelen, J. Zonneveld, 2. F. Eewijk, J. Ruigrok, 3. Th. Zuider duin, K. Bakker, 4. W. Stroobergen, G. v. d. Ploeg. Er werd aangenaam en vlot ge speeld. RIJNSBURG Tuinbouw. Beter dan men zulks in dezen tijd van het jaar gewoon is, liep het dezer dagen in den groentenhandel Uien waren, na een flinke duikeling, weer in prijs opgeloopen en werden betaald met ƒ1.90 tot ƒ2.40 per 100 K.G.. Ook wasch- peen werd graag gekocht tegen prijzen van ƒ4.25 tot ƒ5.20 per 100 K.G. Roode kool ging in de eerste soort voor 4.80 6.20, Gele kool voor ƒ2.904.30 per 100, Groenekool voor 1.803.10, .ielderieknol- len brachten van ƒ2.403.30 per 100 op. Andijvie ging vlug weg voor 2536 ct. p. kist. WASSENAAR. Geboren: Klaas Jouke, zoon van A. S. Togteloo en M. Hanje Leonardus Bartho lomeus, zoon van J. C. Vogels en M. M. van Vondelen Wilhelmina Joanna Aga tha, dochter van H. A. M. G. te Hartel en M. T. Mulders Engelbertus Petrus Leo nardus, zoon van J. L. Ruijgrok en C. M. Westgeest. Overleden: Henri Jean Maria Dou- wes Dekker oud 49 jaar ongeh. Anna Gertrud van El, 75 jaar, echtgen. van J. Vollenga. Ondertrouwd: W. B. Blok en P. E. J. v. d. Linde B. S. Gielings en S. H. Roller J. B. Dumont en C. J. D. Prince M. A. van Veen en C. Hessing D. van Egmond en A. J. Langerak. Getrouwd: A. M. C, Stok en M. C. J. van der Klaauw H. van Beelen en A. C. M. Verweij. Gevestigd: A. Brak en gezin van Den Daag I. Grürmann, van Den Haag T. J. G. Joffriet, van Amsterdam M. H. E. van Rijswijk van Poortugaal J. A. Hoornik van Den Haag J. W. H. Ader en gezin van Den Haag D. Bakker en gezin van Noord wijk J. A. D. Barel van Bloemendaal A. J. van Beek van Den Haag R. Bernasek van Den Haag C. E. Boogaard van Katwijk Th. Borghaus van Leiden K. W. A. Broese van Groe- nou van Zurich Wed. W. Weenink geb. Bruggemans van Den Haag A. P. M. de Bruine van Katwijk M. Q. de Bruin van Den Haag H. Dallinga van Noordwijk M. Derfler van Neunkirchen H. W. Don kelaar van Den Haag F. C. Driessen van Manchester W. van Essen van Amster dam C. Fallaux van Noordwijk B. Feigl van Ouder-Amstel Wed. J. Boss geb. Grambeek van Duitschland M, Ha- geman van Den Haag W. C. van Heijgen van Den Haag J. E. G. van Hoeve van Den Haag T. van Keulen van Sassenheim G. Knetsch van Den Haag H. F. Knop- pert van Den Haag H. J. Knottenbelt van Den Haag J. 3. C. Kool van Gouda G. L. van Korthals an Rheden M. S. Kupas van Den Haag - A. Laverge van Leiden A. P. J. Leune van Den Haag E. E. A. Lutz van Amsterdam P. J. Nijmeijer van Almelo A. Ouwehand van Katwijk P. Pieterse van Leiden E. Praznik van Den Haag Wed. D. F. W. van Rees geb. Pruijs van der Hoeven van Montreux L. C. van Es geb. Reeser en gezin van Den Haag A. H. Remmers van Bussum. Vertrokken: E. W. Smit naar Den Haag J. T. Meijer en gezin naar Den Haag P. Prins naar Den Haag N. van Beelen naar Katwijk H. Meller naar Den Haag R. Ritter naar Den Haag L. P. H. Berends naar Den Haag L. Bloch naar Den Haag Wed S. J. L. Hora Siccama naar Den Haag P. Bentschop naar Utrecht H. Brohl naar Bloemendaal K. Lederhilger naar Den Haag W. En gel naar Den Haag Ch. I. H. Ulrich naar Den Haag E. M. Zomerveld naar Den Haag M. C. van Vliet naar Schiedam A. C. Heemskerk naar Noordwijk H. Bogaards naar Alphen aan den Rijn N. J. Overgaauw naar Den Haag. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 27 Decem ber des v.m. 10 uur. Punten ter behande ling: 1. Ingekomen stukken. 2. Wedden wethouders en presentiegeld Raadsleden. 3. Wijziging garanties electriciteitsverbruik. 4. Wijziging legesverordening. 5. Verzoek van N. van Schie tot plaatsing van een schuitenhuis aan de Zijp. 6. Aankoop stuk grond. 7. Overneming Kerpsdam on der zekere voorwaarden. 8. Aanvulling ambtenarenreglement. 9. Vaststelling Bouwverordening. 10. Gemeentebegroo- ting 1935 en begrooting waterleidingbe drijf. 11. Suppletoir-kohier hondenbelas ting. 12. Comptabiliteit. 13. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 14. Rondvraag. KERKNIEUWS 192. Een blij Kerstfeest toegewenscht, vrien den. Kerstmis is het fee9t van troost, van hoop, het is het feest van vrede en verzoe ning. Kerstmis is het feest waarop twee stoere mannen, het hoofd buigend voor de vre- des-boodschap, elkaar weer de hand zul len geven na lange verwijdering en on min; waarop in een gezin men elkaar met tranen in de oogen weer omhelzen zal, be sloten om wederkeerig wat verdraagza mer te zijn; waarop de schuldeischen me delijden toont tegenover den achterstal- ligen schuldenaar. Kerstmis is het feest van het moedige, het blijmoedige offer ter wille van het Kerstkind. De harten worden verteederd bij de ge dachte aan het groot-gebeuren-in-armoe, ruim negentien eeuwen terug, bij de ont roerende overweging van het goddelijk ge beuren in een stal. Ter wille van het Kerstkind. Een God werd mensch. De Zoon vaen den heer des Hemels werd zoon van een Moeder, die zelfs niet over fatsoenlijk nachtverblijf beschikte, terwille van ons, gevallen menschenkinderen, om de zie len. Om de zielen!! De kreet der eeuwen. Zorgt dat gij, Vrienden, dit geluid niet mist met Kerstmis. Weest doordrongen van die gedachte bij uw gebed. Denkt aan de zielen, uw eigen ziel, die uwer naast- bestaanden en vrienden, die van blanke UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 22 December. Hulzen, 1875 M. K.R.O.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfurtje door pastoor Perquin. 12.15 Lunchconcvert door de K.R.O.-Boys met gramofoon-intermezzo. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd, waarna gramofoonpl. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Het K. R. O.-orkest, afgewisseld door gramofoonpl. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.45 Vervolg K.R.O.-orkest. 7.15 Mr. dr. F. A. Bijvoet over „De aan sprakelijkheid van leden eener coöperatie ve vereeniging". Daarna gramofoonpl. 8.00 Vaz Dias en concert door het K. R. O.-Symphonie-orkest. Te 8.35 causerie van pater J. Thewissen S.J. „Als God na dert". 10.00 Gramofoonplaten op verzoek. (10.30 Vaz Dias). 11.00 Gromofoonpl. Hilversum, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijdingf VPRO. 10.15 Voor de arb. in de continubedr. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Radio Select Trio. 1.00 Gramofoonpl. I.10 Vervolg trioconcert en gramofoonpl. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Zang. 2.30 „Schalmei". 2.45 Filmpraatje. 3.00 „X-X"-ensemble. 4.00 Uit Haarlem: „De Stefri des Volks". 3.30 Strijkorkest. 5.00 Lezing. 5.20 GramofoonpL 5.40 Literaire causerie. 6.00 „Orvitropia". 6.20 „De Zonnekloppers". 6.40 „De Flierefluiters". 7.00 Een metaalbewerker spreekt. 7.15 Viool en piano. 7.30 Reportage van de huldiging v. d. medewerkenden aan „Op Hoog van Ze gen", van Heyermans. 8.00 SOS-berichten. 8.03 Gramofoonpl. 8.30 VARA-orkest. 9.30 Vaz Dias. VARA-Varia. 9.45 E. Walis en zijn orkest. 10.15 „Taartjes", hoorspel. 10.3012.00 Gramofoonmuziek. D r o 11 w i c h, 1500 M. 10.3510.30 Mogenwijding. II.05 Gramofoonpl. 12.05 BBC-Northen Orkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Belfaster Omroeporkest. 3.20 Orgelconcert. 3.50 Mantovani en zijn orkest. 4.35 The Ridgeway Parade, zang en dans-revue. 5.35 Ambrose en zijn band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh' intermezzo. 7.20 Interview. 7.50 Radio-Militair-orkest. 8.50 Variëté-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Crook-kwintet. II.15 Voordracht. 11.20 —12.20 Henry Hall en zyn BBC- dansorkest m.m.v. solisten. en gekleurde heidenen, wanneer ge uw gedachten laat teruggaar naar Bethlehem. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Geen liefde tot God, geen liefde tot de menschen zonder offers, geestelijke en stof felijke. „Radio-Paris". 1648 M. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 12.20 Orkestconcert. 8.20 „Lakmé", opera van De li bes. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.202.50 Gramofoonpl. 3.204.20 Omroepstrijkorkest. 7.5011.20 Dansmuziek voor de oudere generatie m.m.v. het Omroeporkest en so listen. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Blaasconcert. 12.35 Radio-kwintet. 1.35 GramofoonpL 3.20 Gevar. programma. 6.20 Concert. 6.50 Volksliederenconcert m.m.v. solis ten. 7.35 Uit Koningsbergen: „Wer fürchtet sich vor'm schwarzen Mann". 9.55 Kerstconcert m.m.v. koren, orkest en solisten. 10.2012.20 Dansmuziek. Ro m e, 421 M. 8.05 Radio-tooneel. 9.20 Vioolrecital. 10.3011.20 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 GramofoonpL 1.302.20 L. Langlois' orkest. 6.40 GramofoonpL 8.20 Symphonieconcert en gramofoonpl. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 L. Langlois' orkest. I.302.20 en 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Salonorkest. 7.35 en 8.20 GramofoonpL 8.35 Hoorspel. 9.35 GramofoonpL 10.3012.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Minna hat Ausgang", gevarieerd concert. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Populair concert uit Mun- chen m.m.v. orkest en solisten. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.U.V. Radio-centrale. Derde programma 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2015.20 Kalundborg. 15.2017.20 Keulen. 17.20—19.20 Brussel (Fr.). 19 2021.20 Deutschl.-sender. 21.20Af IJ Boedapest. Vier de programma 8.05 Luxembrug. 8.208.50 Parijs Radio. II.05—18.00 Droitwich. 18.00—19.20 Weenen 19.2019.50 Londen Reg. 19.5021.50 Droitwich. 21.5022.30 Luxemburg. 22.30Afl.: Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). DOOPPLECHTIGHEID VAN PRINSES MARIA PIA KRO-relais uit Napels Zaterdagmiddag 22 December a.s. van 2.20—2.50 uur A.W.T. zal de KRO in sa menwerking met deg Begische Omroep (N. I.R.) een Vlaamsch ooggetuigeverslag re- layeren, uit de prinselijke kapel van het koninklijk paleis te Napels. Aldaar zullen de doopplechtigheden plaats vinden van prinses Maria Pia, de dochter van kroonprins Umberto en kroon prinses Marie José. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. A. Boon, brood-, koek- en banketbak ker, H i 11 e g o m. Cur. mr. A. Klein, Haar lem. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 34) Als hij den heuvel kon bereiken en zich bij zijn mannen voegen, voor de achter volging begonnen was, zou hij veilig zijn enmaar op dat oogenblik kwam het noodlot tusschenbeide. Terwijl hij zoo voortrende, dook plotseling uit de duister nis een menschelijke gestalte voor hem op en zoo dicht by, dat hij onmogelijk een botsing kon vermijden. Terwijl de onbe kende even wankelde, deed hij een stap achteruit en gaf de donkere gestalte een krachtigen slag, die hem achterover in de karangastruiken deed vallen. Weer holde hij verder en begon den heu vel op te klimmen. Maar plotseling bleef hij staan, toen hij stappen van geschoeide voeten boven zich hoorde. Hy kon zyn ooren nauwelijks gelcoven, maar het was de werkelijkheid, vxoetstappen, die haas tig den heuvel afdaalden. Wie in 's he melsnaam? De voetstappen hielden plot seling op. Hij zag een gestalte onderzoe kend naar beneden turen, hoorde iemand hijgend ademhalen. „Wie is daar?" riep hij onwillekeurig in het Engelsch. Het antwoord was nog verbazingwek kender dan alles, wat hij in het laatste uur beleefd had. „Mr. Rimington!" riep "een meisjesstem, half snikkend van onuitsprekelijke ver lichting. „Mr. Rimington!" Hij had de stem dadelijk herkend. Voor het oogenblik vergat hy zijn mogelijke ach tervolgers en riep verbluft: Miss Donthorne? U? Wat diet u hier? „Ikik ben Fatuma achterna gegaan. Wy hoorden het kind roepen, dat ze van haar gestolen hadden. Ik kon haar niet tegenhouden." „Fatuma? Is die hier, voor u uit?" „Ja. U moet haar ontmoet hebben, als. „Groote genade", hijgde hij en dacht aan die onverwachte ontmoeting in de karanga struiken. „Ik heb haar ontmoet, ze is daar bene den. Hij deed een paar stappen vooruit. „Miss Donthorne, ik heb hier het kind. Neemt u het van mij over. Ga terug naar den top van den heuvel en fluit tweemaal. U kunt toch fluiten? Twee van mijn dra gers zijn daar niet ver vandaan. Zij zulien bij u komen. Laat hun het kind zien en zeg, dat ze moeten wachten." Hij liet haar de woorden in het Swahili herhalen, om zeker te zyn, dat ze haar zouden begrijpen. Toen zei hy: „En gaat u nu." „Maar u? vroeg ze. Waar...." „Ik ga Fatuma halen, anders ben ik de schuld van haar dood". Hij ging verder zonder een woord te zeggen, den heuvel weer af. Honor keek even naar het dorp, waar, te oordeelen naar het wilde gekrijsch, dat er uit opsteeg, een waar pandemonium scheen te zijn losgebroken, toen begon ze weer naar boven te klauteren. Het kind lag onbeweeglijk in haar armen, een klein wit figuurtje in de zwarte duisternis. Ze wist niets van den ontzettenden angst dat het uitgestaan had, maar ze begreep wel, dat er iets heel ergs gebeurd moest zijn, en een keer, toen het klagelijk kreunde, druk te ze het met een koesterend gebaar tegen zich aan. Ze bereikte den top van den heuvel een beetje buiten adem en bleef een oogenblik staan bij den eenzamen boom. Ze draaide zich om en tuurde inge spannen naar beneden, of ze ook iets van Rimington kon ontdekken, en de gloed van het reusachtige vuur sprankelde licht op het goudbounde haar van het kind. Toen draaide ze zich om naar de door sterren vaag verlichte duisternis aan den anderen kant van den heuvel en floot tweemaal, zooals Rimington haar gezegd had. Binnen een minuut hoorde ze geritsel, het geluid van haastige voetstappen en in minder dan geen tyd hadden de vier gewapende dragers haar gevonden en stonden haar en haar last met open mond aan te gapen. Ze bracht Rimington's be vel over en de mannen zetten zich, nog niet geheel bekomen van de vrees, neer op den grond en staarden neer op het ver lichte dorp, met een blik in hun oogen, die Honor duidelijk verried, dat ze er geen idee van hadden gehad, dat ze hier in de buurt waren. Ze dacht aan den onwil van de dragers, toen ze hoorden, waar ze naar toe gingen; Fatuma's heftige protesten en ze begreep plotseling, dat dit dorp, waar al dat spectakel vandaan kwam, de bewus te plaats moest zijn. Ze wendde zich naar de dragers én vroeg: „Rahutu?" „Ayweh, Bwana." Ze keek neer op het kind in haar armen en herinnerde zich, hoe doodelijk angstig Fatuma was geweest. Langzaam begon ze te begrijpen, en terwijl ze langs de hel ling van den heuvel naar beneden keek, kwam een gevoel van angstige bezorgd heid in haar op voor den man, die zijn le ven voor een kind had gewaagd en het nu weer op het spel zette voor een zwarte vrouw. De minuten gingen voorbij en haar vrees werd grooter. Het lawaai in het dorp nam voortdurend nog toe en werd een oorverdoovend geroep. De dragers sprongen onrustig op en keken naar den anderen kant van den heuvel, alsof ze van plan waren te vluchten. Ho- nor ging voor hen staan. „Bwana Rimington heeft gezegd, dat we wachten moesten", zei ze gebiedend. En ze wachtten, hoewel zij byna klap pertanden van angst. Honor staarde weer voor zich uit in het dal, vol vrees, dat den man, waarop ze wachtten, onheil was overkomen. „O, komt hij dan nooit", fluisterde ze zacht. Byna op hetzelfde oogenblik hoorde ze voetstappen, de struikelende voetstappen van iemand, die een zwaren last droeg, en ze boog zich verlicht voorover. „Bent ut 't, mr. Rimington?" vroeg ze „Ja, was het hygende antwoord. Zyn de dragers daar?" Voor ze antwoord kon geven, hadden de negers zijn stem herkend, holden op hem toe en riepen verheugd: „Bwana!" Een oogenblik later stond hij naast haar, wankelend, met Fatuma's bewegenlooze gestalte in zijn armen en gaf een kort be vel met een stem, die haar zonderling zwak toeleek. Een van de dragers nam Fatuma van hem over en Rimington bleef een oogenblik staan, alsof het moeite kost te, zijn evenwicht te bewaren. Plotseling begreep Honor. „Bent u gewond?" vroeg ze. Hij lachte flauw. „Een kogel in mijn schouder.... toen ik vluchtte. Er was een Europeaan, die op me schoot, nadat ik Legrand buiten ge vecht had gesteld. „O!" riep het meisje verschrikt. Ze be greep de beteekenis van de woorden maar al te goed. Hij keek haar nieuwsgierig aan en zei toen weer: „Maar we hebben nu geen tyd om te pra ten. We moeten op weg gaan. Die zwarte duivels kunnen ons achtervolgen, al voelen ze niet veel voor de bosschen bij nacht." „Maar uw schouder?" „Die moet wachten. Geeft u het kind aan een van de dragers, dat...." „Neen, neen, ik zal- het dragen.'*" „Uitstekend. Hij sprak even zacht met twee van de mannen, die beiden aan een kant van hem gingen staan. Toen gaf hy een kort bevel en ze begonnen den heuvel af te dalen naar het woud, dat hen veilig verbergen zou. Rimington ging met de twee dragers voorop, dan de drager, die Fa tuma droeg, vervolgens Honor met het kind, terwijl de vierde man den aftocht dekte. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15