MAGGI5 OSSENSTAART SOEP VRIJDAG 21 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 GEMENGDE BERICHTEN EERW. ZUSTER VAN DE TRAP GEVALLEN. In het siekenhuls opgenomen. In de Mariaschool te Bussum heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Een der on derwijzeressen, de eerw. Zuster Clothilde, had thee gebracht aan de werkvrouwen in de bovenlokalen. Toen zij met de leege kop pen weder de trap afdaalde, had zij het on geluk van de laatste paar treden te vallen. Zij kwam hierbij met haar hoofd in aan raking met de scherpe treden en bleef met een bloedende hoofdwonde liggen. Dr. Dael- mans werd onmiddellijk gewaarschuwd en toen deze spoedig daarna aan het school gebouw aan kwam had Zuster Clothilde het bewustzijn verloren. Haar toestand bleek zoo ernstig te zijn, dat de geneesheer den rector, den weleerw. heer J. Hulshof, liet waarschuwen, die het H. Oliesel toe diende. Per ziekenauto werd zuster Clothilde naar de St. Gerardus Majellastichting ver voerd waar bleek dat zij een hersenschud ding had bekomen. „Msb." ONGELUK OF MISDAAD TE DUBBELDAM? Raadselaohtige ontdekkingen. De brand, die Woensdagavond te Dubbel dam aan de Burgemeester-Jaslaan woed de, en waarbij het lijk van den 70-jarigen bewoner, den heer Roos, in de badkamer van het brandende huis werd gevonden, heeft de Justitie aanleiding gegeven, een nader onderzoek in te stellen, meldt de „Tel." Men achtte het direct al zeer raadsel achtig, dat de heer Roos in de badkamer op de bovenverdieping werd gevonden en nog wel geheel gekleed. Voorts wekte het argwaan, dat het slachtoffer gewond was aan den slaap en aan den kin. Mogelijk is natuurlijk, dat een en ander door een val is veroorzaakt, doch de justitie heeft een gerechtelijke schouwing bevolen, welke morgen door dr. Hulst uit Leiden zal wor den verricht. Ook wordt nog als verdachte omstandig heid aangemerkt, de onzekerheid over de oorzaak van den brand. Het aanvankelijk vermoeden dat een kolengeyser den brand zou hebben veroorzaakt, is onjuist geble ken, daar dit apparaat den geheelen win ter nog niet was gebruikt en dus ook niet kan hebben gebrand. Aangezien er electrisch licht in het huis is, kan ook een lamp den brand niet heb ben veroorzaakt. Men staat voor een vol slagen raadsel. Hot onderzoek van dr. Hulst zal moeten uitmaken of hier alleen een on geluk is gebeurd. HET ZINKEN DER „ORANIA". Nadere bijzonderheden. Nadere berichten uit Leixoes, de noorde lijke Portugeesche havenstad, vlak bij Porto gelegen, melden, dat de gezonken „Orania" van .de Kon.-Holl. Lloyd gekap seisd is en den haveningang verspert, zoo dat er veel kans bestaat, dat het schip zal worden opgeblazen indien het niet gelicht kan worden, waartoe pogingen zullen wor den ondernomen. Alle opvarenden zijn ge red en dp enkele passagiers die lichte let sel opliepen, maken het redelijk wel. Kapitein Maars, een ervaren gezagvoer der der maatschappij, treft geen schuld. Er was storm op de kust en met beleid werd de haven ingevaren. Het Portugee sche schip „Loanda" kwam achterop, had geen loods aan boord en manoeuvreerde ondeskundig. Kapitein Maars seinde nog aan den Portugees, die achter hem kwam, dat deze nog niet de haven moest binnen varen. Aan dit verzoek werd niet voldaan en de Portugees ramde midscheeps achter de machinekamer de „Orania", die voor anker ging liggen. Kapitein Maars, vree- zend voor een ontploffing, liet de vuren dooven, zoodat geen erger ramp ontstond. Enkele pasagiers sprongen over boord, doch konden opgepikt worden. De „Orania", in 1922 gebouwd, had een bemanning van 158 koppen aan boord met 122 passagiers, waarvan 16 Nederlanders. Er waren geen Nederlandsche priesters aan boord, wel een Belgische Kanunnik. De overige passagiers waren Brazilianen, Argentijnen, Engelschen, Portugeezen e.a. Al hun bagage moesten zij achterlaten. Zij zijn met de eigen booten en met toegesnel de booten uit de haven van het zinkende schip gebracht, dat hevig geramd van bo ven tot onder de waterlinie opengescheurd was. De namen der Nederlanders. Onder de Nederlanders die gered zijn be vond zich ook mej. C. M. ten Brink uit Am sterdam, die deel heeft uitgemaakt van het Nederlandsch gezelschap naar het Int. Eucharistisch Congres te Buenos Aires, maar aldaar bij haar broer was achterge bleven ten einde met een volgende gele genheid naar het vaderland terug te kee- ren. De namen der Nederlandsche geredden laten we hier volgen: De heer en mevrouw E. Posthumus met twee kinderen. De heer G. S. de Clerq en zijn zoon. De heer J. H. G. Post. Mej. C. M. ten Brink. De heer en mevrouw P. Kraan met drie kinderen. Onder de Nederland sche passagiers, die te Lissabon aan boord gekomen zijn, waren: de heeren Leeuwen- stein, P. Veldheer, John. Tattersael. Van de overige opvarenden noemen we nog den bekenden dirigent Dr. Weissmann en den Belgischen Kanunnik Pater de Keij- Verhaal van den kapitein. De passagiers en bemanning zijn in hotels ondergebracht en de familieleden behoe ven zich niet ongerust te maken. indien U den maal tijd verrijkt met: een overheerlijk Nederlandsch product SPORT SCHAKEN De kapitein verklaarde dat de ramp ge heel onverwacht kwam. Het stormde op de kust en bij den nauwen ingang der haven waar de „Nederlandsche Maatschappij voor Havenwerken" met een groot havenwerk bezig is, moest 't anker worden uitgewor pen. De vrij groote Portugeesche vrachtboot die achter de „Orania" kwam en nog wel tijdig gewaarschuwd was, stopte niet, maar liep regelrecht op de „Orania" in. Het mag een wonder heeten, dat er zoo weinig on gevallen voorvielen en geen dooden of ernstige gewonden zijn te betreuren. De „Orania" lag stil, kon niet uitwijken en werd zwaai getroffen door de „Loanda". De slag was hevig. Een paniek ontstond er inïusschen niet. Het schip had buitengaats voor den storm een gunstiger tijd moeten afwachten om te kunnen binnenkomen. Tegen 12 uur meenden de loods en de ge zagvoerder den tijd gekomen. Als eerst aan gekomene wilde de „Orania" ook het eerst binnenloopen en dit werd aan de haven autoriteiten gemeld. Maar er werd terug geseind dat de haven vol lag en men ge duld moest hebben. Hoewel de „Orania" die voor anker ging liggen, vlak bij den ingang van de haven was, wilde de Portugees nog voorgaan, maar vergiste zich zonder loods in de stroom en zou zelf tegen de pier zijn geslagen, indien het niet op de „Orania" waren geloopen. Met zeven stooten op de fluit werd het sein gegeven dat alle passagiers zich bij de reddingsbooten moesten verzamelen, doch toen het schip begon te kapseisen sprongen enkele passagiers over boord, maar konden opgepikt worden. Het waren gelukkig maar weinig passa giers, die hun kalmte verloren. De door tastendheid, het kalm beleid en heel het optreden der Hollandsche bemanning voor kwam erger. Onmiddellijk werd het bevel gegeven en uitgevoerd om de waterdichte schotten te sluiten, maar toen het schip begon te hel len werden de booten gestreken en werden de passagiers ook met vele kleine toesnel lende bootjes uit de haven naar land ge bracht. De vrouwen en kinderen moesten eerst gaan. Enkele passagiers lieten zich langs touwen omlaag zakken. Kapitein Maars berteurde de ramp na tuurlijk buitengewoon. Hij dacht Kerstmis bij de zijnen te Haarlem te kunnen vieren, maar moet nu ginds de zaken regelen met den vertegenwoordiger der Maatschappij en den heer J. Foudraine, inspecteur van den technischen dienst, die uit Amsterdam overkomt. Sommige passagiers hebben nog iets kun nen meenemen, maar de meesten bevinden zich thans zeer ontriefd, van alles beroofd, te Leixoes en Porto, waar het hun intus- schen aan niets ontbreekt, omdat de ver tegenwoordiging van den Kon. Holl. Lloyd voor hen zorgt. Kapitein Maars hielp druk mee een plaats in de hotels voor allen te vinden. Met de bagae der passagiers in de hutten en het ruim is ook de lading, koffie, tabak, enz. onder water verdwenen. Veel, zeer veel is verloren gegaan, zelfs al kan 't schip gelicht worden. De Portugeesche autoriteiten stellen een omstandig onderzoek in. JEUGDIG AVONTURIER. Naar zijn woonplaats teruggebracht. De 17-jarige B., die eenigen tijd geleden met medeneming van 180.uit de ouder lijke woning verdwenen, is thans door de politie te Ossendrecht aangehouden en naar Halsteren teruggebracht. Na met genoemd bedrag uit Halsteren te zijn verdwenen, heeft de 17-jarige M. ge- ruimen tijd in Frankrijk vertoefd, o.a. te Parijs, Lyon en Dijon. In Dijon werd hij aangehouden en als ongewenschte vreem deling over de grens gezet. Hij werd via Parijs in den trein naar Essen gezet. Daar zwierf hij nog eenigen tijd rond tot hij door de politie van Ossendrecht in de omgeving van de Belgische grens wferd aangehou den. Aangezien de jeugdige arrestant nog drie maanden voorwaardelijke straf te goed heeft, zal hij ter beschikking van den Of ficier van Justitie te Breda worden ge steld SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie. Gisterenavond is in het Beursgebouw te Bodegraven nog een wedstrijd in de eerste klasse gespeeld tusschen het tweede tiental van het Leidsch Schaakgenootschap en het eerste tiental der Schaakclub Bodegraven. Wie gedacht had, dat de Leidenaars een gemakkelijke overwinning zouden beha len, immers ongeveer hetzelfde tiental won van Leiderdorp iet 64, dat op zijn beurt won van Bodegraven met 6.53.5, zou zich schromelijk vergist hebben. De Leide naars moesten met e_-n groote nederlaag huiswaarts keeren en Bodegraven, dat tot z laagste platti. .naam, steeg door deze 73 overwinning tot de derde plaats. De schakers uit Bodegraven hebben zich dus duchtig geweerd. De volledige uitslag luidt: T. Scheer (B.)—M. Koert (LSG) 1/2—1/2 K. VeermanD. de Jong 10 M. v. Dobben de Bruijn L. Ph. Schreinemackers 10 P. J. v. Dobben de Bruijn W. B. Hofman 0—1 J. H. VernetI. Zitman 10 P. J. G. IJdoA. Blaauw 01 A. Scheer—M. J. Dieben 10 G. MaaskantE. Wittner 10 H. v. d. PanneJ. W. Aalbersber 1/2—1/2 J. SterkenburgC. M. A. Nauts 10 Totaal 73 Stand le klasse Schaakbond voor L. en O. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Hazerswoude 2 2 13 - 7 4 Philidor I 3 2 1 16 -14 4 Bodegraven 13 1 2 14.5-15.5 2 Leiderdorp I 3 1—2 13.5-16.5 2 L. S. G. II 3 1—2 13 -17 2 DAMMEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd DOS IS. D. O. I voor de le kl. competitie luidt: I Mazurel (S.D.O) 79 22 10 3.59 J. Bruinincks (D.O.S. 300 22 56 13.63 J. N. 50 20 19 2 50 A. Verstraaten 150 20 41 7.50 J. Simmers 92 33 13 2.78 P. H. 125 33 25 3.78 D.O.S. 3 partijen gewonnen. S. D. O. 0 partijen gewonnen. J. Bruinincks maakte in de laatste 10 beurten 225 car. n.l. 10, 56, 24, 25 0, 8, 44, 22, 25', 11. De uitslag van den wedstrijd T.O.G. 2 T.O.P. 1 voor de 2e kl. luidt: P. Oudshoorn T.O.G. 69 27 8 2 25 I. v. Rijzen T.O.G. 100 27 18 3.70 J. Harteveld 85 40 11 2 12 M. Sierat 100 40 7 2.50 M. Heins 64 38 5 1.63 J. Sierat 100 38 12 2.63 T.O.G. 3 partijen gewonnen. T.O.P. 0 partijen gewonnen. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. 2 A —P. v. Cleef 2 voor de 2e kl. luidt: A. L. Iterson (P. v. Cl 100 40 17 2 50 A. J. Offenberg (D.O.S.) 91 39 14 2.33 G. Teegelaar 86 39 8 2 20 H. Rietbergen 100 39 12 2.56 N. v. Valderen 56 34 7 1.64 J. Chrispijn 100 34 20 1.64 D.O.S. 2 partijen gewonnen. P. v. Cleef 1 partij gewonnen. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. 3 AT.O.P. 2 B voor de 3e kl. comp. luidt: A. Flippo (T.O.P.) 50 37 6 1.35 J. H. (D.O.S.) 72 36 13 2.— P. Harteveld 50 47 7 1.06 I N. N. (res.) 76 46 8 1.62 H. N. 10 37 3 0.24 B. de Laaf Jr. 60 37 8 1.62 T.O.P. 2 partijen gewonnen. D.O.S. 1 par tij gewonnen. NED. DAMBOND. De competitie. Voor bovengenoemde compeititie speel den de Damclub „Leiden", gisteravond te gen N. D. S. b. te Naaldwijk met het re sultaat: N.D.S. b. D. C. L. G. HoogedamP. v. d. Stel 02 J. van 't RietT. v. Mastrigt 11 C. v. d. BosH. v. d. Blom 0—2 N. BlomS. v. d. Reek 11 N. v. d. Wel—P. Ligtvoet 0—2 E. SteenksJoh. Dreef 02 W. v. d; HoevenG. v. Zwieten Sr. 11 N. FlikweertJ.Stavleu 11 C. VaLstarN. Wassenaar 11 W. FlikweertG. v. Zwieten Jr. 02 Totaal 5—15 Opmerkelijk is, dat „Leiden" geen en kele verloren partij heeft, maar wel 5 re mises. De competitie staat nu weer stil tot 8 Januari. Dit in verband met Kerstfeest en Nieuwjaar. Dan zal worden gespeeld D.C.L.D.O.S. uit Delft. Ten slotte dee- len wij nog mede, dat Mutia D. uit Den Haag zich uit de competitie heeft terugge trokken. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Dommering in vorm. Gisteravond zyn in de „Ondergrondsche" van café Dubois te Amsterdam de kam pioenschappen van Nederland aangevangen le klas groot biljart. Deelnemers zijn de heeren J. H. Swee- ring, B. V. Insulinde, J. Dommering, Arn- hemsche B.C. „1932", L. Katoen B.C. Rem brandt, P. de Leeuw B.V. „H.E.TB.Y." en C. van Vliet ,,'s-Grevenhaagsche BC". Naar men weet wordt er dubbel rooster gespeeld. Iedere speler heeft dus 8 party en te verwerken. De speler, die Zondagavond na vier dagen biljarten als kampioen uit dit tournooi te voorschijn komt zal dus in derdaad wel als de sterkste mogen worden beschouwd. De wedstrijden werden geopend met een toespraakje van den vice-voorzitter van Nederlandschen Biljart Bond, den heer A W. H. van Haaren, die de spelers verwel komde en het betreurde, dat Wiemers niet kon deelnemen, hoewel hij de redenen van zijn niet-uitkomen respecteerde. Hierna werd een begin gemaakt met de twee eerste partijen n.l. tusschen Domme ringKatoen en Sweering—de Leeuw. Katoen maakte dus zijn entrée en voor hem kwam het in de eerste plaats op het zich handhaven in dit milieu. Hij trof het in zijn eerste party overigens niet, want Dommering bleek uitstekend op dreef te zijn. Na verscheidene klein maar uitste kend gespeelde series produceerde Dom mering in zijn 11e beurt een serie van 98, meerendeels klein gehouden en waarbij hij enkele uiterst lastige problemen op meesterlijke wijze oploste. Katoen had er toen juist 100 tesamen, terwijl de Arnhem mer er toen 272 bijeen had, dus met een gemiddelde van ongeveer 25 speelde. Na een 2 in de volgende beurt kwam er we derom een fraaie serie van zijn queue. In zeer snel tempo werden de punten ge scoord. Op 61 strandde de serie. Domme ring had toen 335 pnt. in 13 beurten. Met een slotserie van 40 maakt Domme ring de partij uit met een fraaie gemid delde van 26,26. pnt. brt. h.s. gem. Dommering 400 15 98 26,66 Katoen 136 14 36 9,06 In de andere party liep Sweering regel matig uit, alhoewel niet zoo sterk gespeeld werd als op het eerste biljart. Sweering is by den aanvang van een dergelijke partij nooit in vorm. Hij heeft de goede lengte nog niet gevonden, voelt de sfeer niet hee- lemaal, waardoor aan zijn spel de noodige rust ontbreekt. De Leeuw was er aanvan kelijk heelemaal uit. Na tien beurten had Sweering er 130 en De Leeuw 90, na 16 beurten stond de kampioen op 273 en De Leeuw had er 135. Toen echter begon Sweering te knoeien en noteerde tot en met zyn 23ste beurt geen noemenswaardige serie. De Leeuw maakte in zyn 21ste beurt 53, en liet er achtereen volgens series van 24 en 37 op volgen, waar mede hij zijn achterstand aanmerkelijk in liep. Tot in de 26ste beurt Sweering de j ballen weer goed bijeen kreeg en 79 deed J noteeren. Op 396 strandde hij, doch in de 27ste beurt was de 400 vol. Sweering 400 29 79 14,81 De Leeuw 294 26 53 11,30 De laatste partij van den avond ging tus schen Van Vliet en Katoen. Katoen was er direct beter in dan bij zijn eerste partij, maar Van Vliet liep langzaam uit en in 12 beurten had hij precies de 200 te pakken. De stand na 13 beuten was Katoen 152, Van Vliet 244. Van Vliet won won In 22 beur ten, terwijl Katoen ver achter bleef. Van Vliet 400 22 57 18,18 Katoen 245 22 66 11,13 AUTOMOBILISME DE RALLYE MONTE CARLO. De lijst van deelnemers aan de Rallye Monte Carlo groeit geregeld. Op het oogen- blik telt deze reeds 54 namen: dat is meer dan verleden jaar omstreeks dezen tijd. Het grootste aantal deelnemers wacht altijd tot het laatste oogenblik met inschrijven, een verkeerde gewoonte waar nu eenmaal niets aan te veranderen schijnt. De inschrijvin gen sluiten den 24sten December, zoodat degenen die alsnog wenschen deel te nemen zich zullen moeten haasten om een pro gramma en inschrijvingsbiljet aan te vra- gen bij de "„Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club" te 's-Gravenhage, en dit inschrijfbiljet te zenden naar Parijs waar het den 24sten wezen moet. Wederom hebben 3 Hollanders ingeschre ven en. wel Baron van Tuyll van Seroos- kerken (Ford), Gasparie (Pontiac) en Ba ron Taets van Amerongen (Ford). Dat zijn dus reeds 7 Hollanders van de 54 deelne mers van verschillende nationaliteit; en ongetwijfeld volgen er vóór den sluitings datum nog meer. r Voorloopig is nog niet bekend, van welke plaatsen de verschillende deelnemers star ten zullen dit wordt pas na sluitingsda tum der inschrijvingen bekend maar de verst afgelegen plaatsen zijn het meest in trek. De Franschen schijnen het meest voor Umea en Stavanger te voelen, Zweden en Noren natuurlyk ook, terwyl de Hollanders over het algemeen de voorkeur geven aan de langste route, van Palermo. Uit Athene start Riley; het zal dit jaar voor den der den keer zijn, dat hij uit deze plaats ver trekt. Ook een andere Engelschman, T. Wisdom op Chrysler, zal uit Athene ver trekken, terwyl de overige Engelschen zich verdeelen over Umea, Stavanger, Tallinn, Palermo en John O'Groats. Fransche, Duit- sche, Amerikaansche, Engelsche en Italiaan- sche wagens zullen aan de Rallye deelne men, maar op het oogenblik gaan, wat aan tal betreft, Riley en Ford aan het hoofd. Van de 54 tot dusver ingeschreven deelne mers zullen er 6 op Riley en 12 op Ford starten. Voorts op Triumph, Singer, Peugeot en Chevrolet ieder 3. Twee op Railton, Bentley, Alvis en Chrysler, en verder op Hotchkiss, S n, Pontiac, D.K.W., Mor ris, Wand: /er, B.N.C., Austin, A.C., Fiat, Me: Renault en Hudson ieder één. De deelnemers vormen een internationaal gezelschap van Engelschen, Franschen, Hollanders, Noren, Zweden, Italianen, Roe menen en Portugeezen, waaronder zich ook vier damesteams bevinden. Mr. P. L. H. Lamberts Hurrelbrinck. MOTORSPORT GANZENBORDDRIT. Op 2den Kerstdag houdt Willem Bakker (den Deyl, Wassenaar) een ganzenbordrit, welke open is voor motoren, duo, solo, zij span en auto's. Start 11.30 uur. UIT DE OMGEVING HOOGMADE Propaganda-avond. Onder groote be langstelling werd alhier een propaganda- avond voor de Kath. Jongens Centrale ge houden. De zeereerw. heer pastoor verwelkomde de aanwezigen, bijzonder de Kerk- en Armbesturen, het hoofd der school, wet houder en raadslid en de besturen van verschillende vereenigingen. Spr. bracht een woord van dank aan kapelaan Burck- sen voor zijn werkzaamheid in 't belang van de jeugd. Als spreker trad op prof. A. Cleophas, die de gevaren voor de jeugd schetste en een warm pleidooi hield voor de K.J.C. De pastoor dankte den spreker. De K.J. C is er nog niet, doch wel de Maria-con- gregatie. Spr. spoorde de ouders aan hun kinderen op de eerste plaats van deze godsdienstige organisatie lid te doen wor den. Hierna kwam de K.J.C.-Jeugd van War mond met het kruis voorop de zaal bin nen. Kapelaan Burcksen gaf eenigen uit leg, waarna een „banuur" werd gehouden. Een daverend applaus bewees, dat deze demonstratie voldaan had. Na nog eenige explicatie werd door den pastoor een har telijk dankwoord gesproken. KATWIJK Crisis-comité. De trekking van de verloting van het Crisis-comité heeft 15 December j.l. plaats gehad. De trekkingslijst is in de étalage van den heer Bruggraaff aan de Badstraat te Katwijk aan Zee ter inzage, terwyl de prijzen ten gemeentehuize kunnen worden afgehaald. KA WIJK AAN DEN RIJN Da's niet aardig. De heer J. v. d. H. had een vijftal prachtkonijnen in het hok die bestemd waren om voor de komende feestdagen als bout te dienen. Op abnor male wijze zyn deze gisteravond van ver blijfplaats verandert, Waar dit verblijf is, daar zal de politie naar helpen zoeken. Doch vast staat dat ze niet op de tafel zullen verschijnen waar ze verwacht wer den met de Kersdagen, 'n Mensch kan toch pech hebben. Doch misschien zijn er an deren gelukkig mee!! Tuinbouw. Het verloop van den han del was deze periode niet slecht te noe men. Voor alle producten was voldoende vraag met, vooral voor dezen tijd van het jaar, bevredigende prijzen. Uien, waarme de het eenige dagen slecht was gegaan, gingen ook weer vlotter van de hand met iets oploopende pryzen, zoodat thans weer van ƒ1.802.40 per 100 K.G. in de beste kwaliteit kon worden genoteerd. Ook voor waschpeen de gewone belangstelling met bevredigende pryzen, in de beste kwali teit varieeren van ƒ0.801.10 per kist van 20 K.G. Selderieknollen brachten van ƒ2.40 tot ƒ3.20 per 100 op. Roode kool in de beste kwaliteit kan gemakkelijk koo- pers vinden vbor 5.106.10 per 100, Gele kool iets lager, n.l. van 4.605.20 per 100. Ook groene kool gaat vlug weg tegen ƒ2.103.20 per 100. Van het product An dijvie komt meer dan hier ooit is aange voerd. Het zachte weer draagt hiertoe veel bij. Veelal is in dezen tijd al veel van dit product door de vorst verloren gegaan. Per kist van 6 K.G. brengt dit artikel ln de goede soort van 3247 per kist op. Met het product bospeen is het afgeloopen Reuzenbloemkool gaat vlot weg tegen prij zen van ƒ6.707.80 per 100 in de eerste soort; tweede kwaliteit brengt van ƒ2.90— 3.40 per 100 op. LISSE Collecte. B. en W. dezer gemeente hebben aan de Vereeniging tot werkver schaffing aan hulpbehoevende- blinden te Amsterdam vergunning verleend tot het houden eener collecte ten bate dier ver eeniging langs de huizen van de ingezete nen. Geboren: Nelly Gerdina d. van B. v. Gelder en G. A. Huygen Neeltje d. van A Meij waard en A. Petrie Petrus Christianus Maria zo van H. G. Rooij ak kers en M. C. M. van der Voorn Catha- rina Emerentiana d. van J. Grimbergen en C. Kortekaas Petronella d .van G. van der Velden en A. G. van Wijk Jacoba Johanna Engelina d. van J. N. J. de Groot en E. C. van Gijlswyk. G e ve s t i gd P. K. Boonstra uit Bloe- mendaal C. Heidriksen uit de Bilt C. van der Vos uit Gorinchem. Vertrokken: N. van Dooren naar Bloemendaal L. C. F. M. Eenhuis naar Amsterdam. LEIMUIDEN Politie. De rijksveldwachter H. Bon is met ingang met heden overgeplaatst naar Amsterdam; in zijn plaats is benoemd de heer J. de Hart te Amsterdam. OUDEWETERING Gift van Prinses Juliana Naar wij vernemen is door Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Juliana aan de Presidente van het Dames-Comité voor de in 1933 te houden Groene Kruis Bazar een belangrijke gift toegezonden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14