NIEUWJAARSWENSCH NIEUWJAARS- ADVERTENTIËN DONDERDAG 20 DECEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R. K. VOLKSBOND. In het gebouw van den R. K. Volksbond aan de Steenschuur alhier, hield de R. K. Volksbond, gisteravond een ledenvergade ring, welke goed was bezocht. Na opening door den voorz., den heer J. Nijhuis met ren Chr. groet en een welkomstwoord wor den er eerst drie Onze Vaders en Wees Ge- groeten gebeden voor de zielerust van de overleden Brand, Vlasveld, Hartman en v. d. Voort. Hierna worden door den 2den secr. de no tulen der vorige vergadering gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Hierna komt de geestel. adviseur, Prof. H. Cleophas ter vergadering. Hierna deelt de voorz. mede, dat naar aanleiding van de circulaire van het R. K. Werkliedenverbond in Januari een propa- ganda-actie zal worden gevoerd, waartoe de besturen der vakafdeelingen bijeen zul len worden geroepen. Voor de behandeling van de begrooting maakt de heer Van Ooijen eerst eenige al- gemeene bemerkingen. Spr. bespreekt de handelwijze van het bestuur met het R. K. Comité Werkloozenzorg en vraagt inlich tingen over de schoolkindervoeding en over een passage in het gedenkboek. De voorz. antwoordt hierop, dat de hon- delwiiZe tegenover Werkloozenzorg afhing van de omstandigheden, dat op 3 Kath. Scholen de kindervoeding geschiedt en dat het bestuur van de bewuste passage in het gedenkboek niets heeft geweten. Bii de behandeling van de begrooting maakt de heer van Ooijen aanmerking over het hnoge bedrag der bestuursvergoeding ad 650.Spr. vindt dit te veel. Een ver goeding voor veel arbeid acht spr. ge- wenscht, maar vroeger was dit minder. Een douceurtje acht spr. billijk en hij steit voor dit bedrag te brengen op f 325 en het vrijkomende gedeelte te verdeelen tusschen „Hulp en Nood" en ..Werkloozenzorg". De voorz. antwoordt h:erop, dat er vroe ger voor het bestuurswerk een betaalde kracht was met een salaris van 2100.— Nu gaat het werk zeker niet slechter, eer der beter. De voorz, wijst daarom dit voor stel af. Hierover wordt t.og eenigen tijd gedeba feerd. waarna het wustel. -ar den heer van Ooijen wordt a ingenomen. De l"giooting sl'i't.cn/ wa' .iet gebovw betreft cp 3162.e wat de a'deeiina be traft cp 5160.w.idt h erna goedge ke .id. De geestelijk adv.-cur Prof. A Cleop^a? hairnnert di-arna 'p een korlo toespraak, aan het cn'housiasme by hat 40- jarig-feest. Ha' Moek hem, dat et' een retrailpciub was mei 40 leden en hij meerit dan" >nk dat in de/e jpfdeabng een Eucharististha club kunnen <-njtaan. Voo:-a. in dezen tijd, al dus sp-, is het noodig onze overtuiging 'e bewaren, hoe zwaar het kruis ook is, dat wij te dragen hebben, en daarvoor is trai ning noodig. .En deze vindt men in de H. Eucharistie. Wij moeten hebben, aldus spr„ een groep van mannen, die zich er toe zetten, zich het Eucharistisch levèn eigen te maken. Ieder is vrij zich daarvoor aan te melden, maar treedt hij eenmaal toe, dan verplicht hij zich eens per week te communiceeren. Door een propagandist zal bij allen thuis een circulaire worden bezorgd, waarop het antwoord zal worden gehaald. Dit antwoord beteekent nog niet de ver plichting om toe te treden. Er volgt eerst een bespreking en daarna verbindt men zich pas. Spr. hropt, dat zulk een groep tot stand zal komen om'dan in de toekomst geregeld bijeenkomsten te houden ter verdieping van het godsdienstig leven. Vanuit onze ziel moet de H. Euch. zoo komen in ons huisgezin, vanuit ons moet aan de kinderen worden bijgebracht de he-i lige eerbied voor da Eucharistie. Wat zal er in de toekomst met de kinderen gebeuren, vraagt spr. Niemand weet het. Maar als zij slechts leven in de Eucharistie, behoe ven wij niet ongerust te zijn. Spr. wekte tenslotte nog eens hartelijk op om op deze wijze het godsdienstig leven te verdiepen. Hierna deelde de voorzitter een en an der mede over den tweeden Socialen Zon dag van Kath. Leiden op 6 Januari a.s. waarover men elders in dit blad kan lezen. Op 21 of 22 Febr. zal een Sociale avond worden georganiseerd, waarbij zeer waar schijnlijk als spreker zal optreden Pater Henricus uit Helmond. Na rondvraag volgde sluiting op de ge bruikelijke wijze. Een aardige attentie. Aan elk der naar het Saargebied ver trekkende mariniers 250 manschappen is door de firma Wijtenburg alhier een doos sigaren aangeboden, waarin een kaart: Aangeboden door de edelachtbaar-sigaren fabriek firma A. H. J. Wijtenburg, Leiden, aan de naar het Saargebied vertrekkende manschappen. „Houd Neerlands vlag hoog". De aanbieding geschiedde door een zoon van een der firmanten. Bij het gehouden examen der H.C.V. te 's-Gravenhage slaagden Mej. C. J. Geer- lings voor leerares en Mej. S. Mazurel en Mevr. J. A. de Wolf-Boon, beiden voor costumière. Allen leerlingen van Mej. J. I. Th. v. Zwieten, Leerares H.C.V. Voor het examen wiskunde L.O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer G. S. van Druten, alhier. De deskundige door de Haagsche Recht bank benoemd tot het uitbrengen van rap port betreffende de onteigening ten behoeve van den Stadhuisbouw zullen hun rappor ten betreffende de porceelen Brccs'raat 100 en 104 uitbrengen op 20 Januari a.s. 's-WINTERS THUIS FOTOGRAFEEREN. Op uitnoodiging van de afd. Leiden van den Bond tot Behartiging der Belangen van den Ned. Fotohandel werd gisteravond in „Zomerzorg" een lezing met lichtbeelden over ,,'s Winters thuis fotografeeren" met Philips' Opname-lampen gehouden. H-er- over sprak de heer H. J. Cortel van de N.V. Philips' Gloeilampenfabriek te Eindhoven. De heer Cortel heeft de oude methoden, die bij het fotografeeren van den amateur in de wintermaanden of in den avond ver geleken met de moderne hulpmiddelen, die door de Philipsfabrieken in den handel worden gebracht en waarmee kunstmatige zonnetjes in het huis komen. Allereerst de opnamen met Blitz licht. Iedere amateur kent de nadeelen hiervan, de verdoezeling der fijne nuances in com posities, de starheid in (de gelaatsuitdruk king der „slachtoffers", de rook en wat al meer. De Philips Fotoflux lamp neemt al deze bezwaren weg; de stoffen ontbranden in een afgesloten glazen ballon en ontvlam- al met een simpel zaklantaarntje. De licht bron is 20.000 lumen sterk. Daar deze lampjes na één keer gebruikt te zijn al weggegooid moeten worden, zijn de z.g. Fotolita lampen in den handel ge bracht met een levensduur van 2 tot 10 uur en in drie grootten, 500, 250 en 200 Watt, de eerste twee resp. 16.000 en 9000 lumen sterk. Het zonlicht zelf wordt vervangen door de Arga fotolamp, een normale 500 W. lamp met 1100 lumen, die inwendig gesa tineerd met reflector gebruikt wordt. De nieuwste foto-nurenta lamp heeft de reflector in den lamp. Zij geeft ongeveer 10.000 lumen en heeft een levensduur van 100 uur. Bij alle lampsoorten worden eenvoudige en doelmatige belichtingstabellen uitgege ven. De platenindustrie is ook met zevenmijls laarzen vooruitgeschreden. Was de plaat vroeger alleen voor blauw en violet gevoe lig, de ortho chromatische plaat werkt ook op geel en de pan chromatische zelfs op rood, zoodat men bij deze laatste platen een groene lamp noodig heeft voor het ont wikkelen. Na de pauze was er voor de amateurs, die met belangstelling de voor hen zoo in teressante causerie van den heer Cortel gevolgd hadden, gelegenheid met de nieuwe lampen te experimenteeren. De heer L. J. Metz, ambtenaar bij de Lichtfabrieken alhier, is als no. 2 geplaatst op de voordracht voor de benoeming van directeur van het Gasbedrijf te Sappenneer. De toestand in de tabaksindustrie. Door de Afd. Besturen van Leiden van den Ned. Sigarenmakers- en Tabakbewer- kersbond, de Ned. Federatie-Sigarenm. en Tabakbew.bond, den Ned. R.K. Tabakbe- werkersbond, de Christelijke Bond van Si garenmakers- en Tabakbewerkers, is de vol gende motie aangenomen: De gecombineerde Afdeelingsbesturen op 19 December in het Volksgebouw bijeen, kennis genomen hebbende van de gehou den conferentie tusschen patroons- en werklieden-organisaties betreffende de loonsvoorstellen, spréékt als haar meening uit, dat het standpunt, door de Hoofdbesturen Ingeno men, hun uit het hart gegrepen is en dat het H.B. op het standpunt blijft staan. Dringen met klem aan, dat het H.B. den eisch stelt onverwijld stopzetting van den machinalen arbeid, opdat de uitgestooten arbeiders weer in het bedrijf terug komen. En gaat over tot de orde van den dag. Bij het gehouden examen der H. C. V. zijn geslaagd voor costumière de dames W. de Munnik, N. v. Pijlen (uit Hazerswoude) en Gr. de Ru; voor coupeuse de dames G. v. d. Mei (Valkenburg), J. v. d. Mei (Lei- muiden) en D. Tücker; voor leerares mej. M. Epskamp, allen leerlingen van mej. A. J. Leget, leerares Na. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5767. Installaticbureau „Elmo", Leiden, Leeuwerikstraat 15, elec- trisch installatiebureau; winkel in electr. artikelen. Wijz. uitgeoef. bedr.: het winkel bedrijf is opgeheven. 5419. Maatschappij tot Exploitatie van Winkelzaken Ideco (f.), Leiden, Breestraat 121, hoofdz.: Amsterdam, Nieuwendijk 119, handel in radio- en electr. artikelen. Oph. lil.: Leiden, Visohmarkt 4. 6130. N.V. Technische Handel Maatschap pij Daan en Horrée, Leiden, Zoeterwoud- scheweg 11. N. Dir.: P. H. Jager, Leiden. Nieuwe inschrijving. 6547. N.V. voorheen M. van Dop's Bouwbedrijf, Voor schoten, Papelaan 200. Dir.: M. van Dop, Voorschoten. Plaatsv. dir.: G. Knobbe. Maatsch. kap.: f 5000.waarvan geplaatst en gestort f 1000. BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN Politie-commissariaat. Bij K.B. is in de gemeente Wassenaar een commissariaat van politie ingesteld. Tot nu toe heeft Was- I senaar geen commissariaat van politie ge- kend. LEIDEN. Geboren: Arie, z. van Chr. Brouwer en E, Dool Geertruida Maria Christina, d- van M. Wegman en M. Goulioze Maartje, d. van M. Bol en M. Mantel Maarten, z. van M. Bol en M. Mantel Jo hanna Elisabeth, d. van F. H. de Roo en A. Landwaart Tom, z. van Th. Chr. Boo gaard en A. F. Bodingius Cornells, d. van T. Westdijk en M. den Hartog An- tonius Henricus Maria, z. van D. Zirkzee en J. B. Griffioen Aaltje, d. van J. C. v. Stam en T. v. Tol Jacobus Theodorus Antonius, z. van H. v. Zandwijk en H. M. Gcdctijn. Gehuwd: M. J. v. Kampen jm. en C. M. J. E. Boelee jd. C. L. v. d. Wilk jm. en A. M. Rijnvis jd. J. Oudshoorn jm. en A. de Romijn jd. C. A. H. v. Leeu wen jm. en W. G. v. d. Zeeuw jd. L. v. Egmond jm. en A. G. v. d. Klaauw jd. Overleden: C. BeijMizee vr. 37 j. MOEILIJKHEDEN MET DRONKEN SCHIPPER Rumoer te Amsterdam In den afgeloopen nacht is iemand, die der: Te omstreeks kwart voor twee stond baansteeg met een paar kameraden ru moer maakte, door twee politieagenten ge arresteerd ter rake van dronkenschap en het maken van nachtrumoer. De man, die aanvankelijk betrekkelijk gewillig mee ging, rukte zich bij de Kolksteeg los, waar na hij onder hevig verzet werd overge bracht naar het politieposthuis Droogbak. Een lastige arrestant. In verband hiermede vernemen wij na der: Te omstreeks kwrat voor twee stond de man, die op het Singel een paar fles- schen had stukgeslagen, te schreeuwen en te tieren. Een paar agenten, die zich in de buurt bevonden, gaven hem toen in over weging „te gaan slapen". De man, die on der den invloed van sterken drank stond, had n.l. verklaard met zijn schip aan de Oudeschans te liggen. Een vijftal perso nen, dat intusschen naderbij was gekomen, was bereid hem mede te nemen. Korten tijd later kwam de schipper evenwel terug Hij begon opnieuw te schreeuwen, zoodat de agenten hem arresteerden wegens dron- kenschan en het maken van rumoer. Aan vankelijk ging de man betrekkelijk ge willig mede, doch bij de Kolksteeg gaf hij plotseling een der beide agenten een klap in het gezicht, terwijl hij bovendien pro beerde dezen beambte te „scheppen". De agent maakte évenwei den „tegengreep", zoodat het resultaat voor den rrrestant falikant uitkwam. Niettemin slaagde de man er in zich opnieuw los te rukken. Bij de Oude Nieuwstraat kregen de agen ten hem weer te pakken, doch de woeste ling gedroeg zich zoo kwaadaardig, dat zij hem slechts met de grootste moeite in be dwang konden houden. Hun werk werd daarenboven bemoeilijkt door lugubere individuen, die probeerden den arrestant te ontzetten. Telegrambesteller weigert assistentie. De agenten verzochten een toevallig pas- seerenden telegrambesteler hulp te willen halen. Toen de jongeman dit naliet, som meerden zij hem zulks te doen. De jongen verwijderde zich.;.. De agenten, die intusschen hun aandacht moesten verdeelen tusschen hun lastigen arrestant, die op den grond lag te trappen, en het opdringende publiek, gevoelden zich in het nauw gedreven en bliezen alarm, waarna drie collega's verschenen. Uit het publiek werd den beambten eenige ma len toegeroepen dat zij „moordenaars? zouden zijn. Tenslotte kon de schir>per, een boom van een kerel, naar het politieposthuis Droog bak worden overgebracht, waar hij zijn roes heeft uitgeslapen. De man, die uit IJmuiden afkomstig is, kon nog niet wor den gehoord. Lijn jas is tijdens de vecht partij, aan flarden gescheurd. Later heeft de telegrambesteller zich bij de politie gemeld. Tegen den jongeman is proces-verbaal opgemaakt wegens het wei. geren van hulp aan ambtenaren, die daar om bij de uitoefening hunner functie heb' ben verzocht. NAAR HET SAARGEBIED De bagage der mariniers vooruit gezonden Vanmorgen om 11.20 is van het Maas station te Rotterdam een trein vertrokken met bagage, voorraden, minutie, keuken wagens, personenauto's en motoren voor de troep mariniers, die Zaterdagmorgen naar het Saargebied vertrekt. In den trein liep een personenrijtuig mee, waarin 14 chauffeurs van den motordienst onder lei ding van den luitenant Broekhuyzen reeds heden naar het Saargebied zijn vertrokken Morgen vertekt met den gewonen trein het geneeskundig en verplegend personeel, totaal 9 man. De troep zelf, bestaande uit 200 man en 10 officieren, vertrekt Zater dagmorgen per extra-trein om 9.01 van Rotterdam-Maas. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Dinsdagmiddag reed de auto van den heer G. uit Hoogerheid op den Meerstraat- schenweg nabij Bergen op Zoom het trot toir op, waarbij drie kinderen werden over reden. Het tienjarig dochtertje van de familie Musters, dat in zorgwekkenden toestand naar het Algemeen Burger Gast huis werd vervoerd, is in de afgeloopen nacht zonder tot bewustzijn te zijn terug gekeerd, aan de bekomen verwondingen overleden. Leeuwarder boternoteering. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 55 cent per kg. HET ZINKEN VAN DE „ORANIA" Bij de directie van de Kon. Holl. Lloyd was om half 11 uur hedenmorgen nog geen nader bericht in aansluiting op de reeds gepubliceerde betreffende het zinken van het mailschip „Orania" in de haven van Lelxoes ingekomen. De gezagvoerder en de andere opvaren den van het schip zullen zoo spoedig mo gelijk per trein naar Amsterdam terug- keeren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 1.40—4.70, savoyekool f 1.20—3.40, groenekool f 0.60—3.00, pieter selie f 0.30—1.—, prei f 0.60—1.70, kropsa lade f 1.40—4.10, selderie 30—90 cent, knol- selderie f 0.60—2.20, per 100 kg.: kroten t 1.40, kroten, gekookt f 25, witloof f 2 —10, spinazie f 12—26, tomaten f 2.20 29.20, uien f 1.50—2.40, wortelen f 2.20—5.30 spruiten I f 27, spruiten II f 24, druiven f 26, andijvie f 28, nero f 3.404.30. Melkveiling. Week van 23 tot 29 Dec. Consumptiemeik le klasse f 6.50, 2e klasse 6.25, 3e klasse 6.Industriemelk 4.60 —4.80. Rotterdamsche Combinatie Federatieprijs Melk voor Industriedoeleinden. Week van 16 Dec. 1934 tot 5 Januari 1935 4.50. VOORSCHOTEN, 19 Dec. Veiling V. P. V. Kippeneieren f 3.10—4.30 per 100 stuks, kippen 7590 cent, hanen 6590 cent, een den 5570 cent, konijnen f 0.552.25, gan zen f 2.152.25 en duiven 16 cent per stuk. LOOSDUINEN, 19 Dec. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 75 aanvoerders verkocht om in de week van 24 tot 31 Dec. dagelijks te leveren 10.000 liter melk. Prijs was af boerderij 6.506.70 en melk voor industrie deed 4.504.90 per 100 Uier. BOSKOOP, 19 Dec. Bloemenveiling Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 40 60 cent, Claudius Pernet 80150 cent, Co lumbia 40—70 cent, Butterfly 50—80 cent, Wilh. Kordes f 1.40—2.10, Rosalandia 40— 65 cent, Florex 4070 cent, Edith Helen f 0.80—1.20, Aug. Noack 50—90 cent, Else Paulsen 4075 cent, Ingar Olson 40—75 cent, Wendland 5075 cent, Hoover 5070 cent, Briarcliff 40—60 cent. Chrysanten, tros 1020 cent, Begonia per stuk 2536 cent, Cyclamen per stuk 2035 cent, Ma- honia 15 cent, Ligustrum 10—18 cent, Bes- hulst I 25—35 cent, Beshulst II 15—25 cent. J. J. van Tol 20—30 cent, Bonte hulst 40— 60 cent. Blauwe sparre- 2030 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Dec. Groenten- veiling. Bloemkool I f 5.107.10, uien per 100 kg. f 1.80—2.40, kroten per kist 30—40 cent, selderleknollen per 100 f 2.403.30, waschpeen per kist van 20 kg. f 0.801.05, groenekool f 2.50—3.10 per 100. gelekool f 2.90—4.30, roodekool f 1.10—6.90, andijvie per kist van 6 kg. 26—39 cent, DEN HAAG, 19 Doc. Grossiersveiling. Annalen: Goudrainetten extra 17—20 cent, I 13—16 cent, II 9—12 cent, Bellefleur I 1416 cent, II 9—13 cent, Holgaten I 9—13 cent, II 5—7 cent. Grouwe Hooilaars 14—17 cent, Klumkens 5—8 cent, Peren: Bredero's 1012 cent. Kampervenen I 811 cent, II 57 cent, Frans''-»* peren cent, kleipsran I 6—10 cent, II 3—5 cent, Bergamottan 3-6 cent, TTsbouten 6—10 nt. Diversen: Hol lands Witlof I 9—11 cent, II 6—8 cent. Brus-* selsch Witlof 9—11 cent, roodekool f 3.20— 4.20 per 100 stuks, witte kool I f 4.204.40 per 100 stuks, II f 2.50—3.00 per 100 stuks. Aile prijzen zijn per kg. tenzij anders ver meld. BODEGRAVEN, 19 Dec. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren: wit f 3 303.70, bruin f 3.604.00, eendeneieren f 3.303.40 per 100 stuks, Aanvoer 6166 stuks. .GOUDA, 20 Dec. Vee. Aangevoerd: in to taal 901 stuks, waarvan 113 slachtvarkens vette 14.515.5 cent, Londensche 12—13 ct. per pond, levend met 2 pet. korting. 183 BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Afgekeurd. Luxor:, Volwassenen. Lido: Volwassenen. magere varkens f 1422, 501 biggen f 79, Geldersche biggen f 911, 16 runderon f 125—175, 70 nuchtere kalveren f 78, 5 graskalveren, 1 schaap, 8 boken en geiten f 26 per stuk. Handel stug. 306 crisisrunderen: klasse a 25 cent, b 22 cent en c 19 cent per kg. Kaas. Aanvoer 307 partijen kaas prij zen: le kwal met rijksmerk f 1921, 2de kwal. f 178 Handel flauw. Boter. Aanvoer 314 panden boter. Goe- boter 7580 cent en weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Kleine kippeneieren f 2.50- 3.00 per 100 stuks, 53.400 eieren: kippen eieren f 34 per 100 stuks, eendeneieren f 3 per 100. Handel flauw. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) CNiet officieel). Londen 7 30''/., Berlijn 59 41 New York J.47W/I8 Parijs 0.70^/3 Brussel 84 60 Zwitserland 47.91 Milaan 12.65 Madrid 20.21 Oslo 86 70 Kopenhagen 32.60 Stockholm 37.67'/2 Ween en Praag 6.19 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. (Van gisteren). De handel op de Amsterdamsche effec tenbeurs bleef van uiterst beperkte afme tingen, met uitzondering in claims. Ned. Handel Mij. Van de zijde van het Bankcon- sortium werd steun geboden, zoodat aan de daling heden een einde kwam, doch e enherstel kan zich niet doorzetten. De beroepshandel weerde zich geducht, zoodat de waarde van de claims geen indicatie moor biedt voor het resultaat der emissie. De certificaten waren heden zelfs eerder «vat lager, de koers daalde tot 25 1/16 pet. Voor Oliewaarden bleven de omzetten van uiterst geringe afmetingen; de stemming was evenwel vaster in verband met be richten uit de V.S. dat het productie-quo tum is verhoogd voor voorraadvorming teneinde aan de te verwachten vraag in het voorjaar te kunnen voldoen. Kon. Olies stegen 1 pet., de Amerikaansche oliesoorten, waren een fractie hooger. Van de Indus- trieelen kwamen Philips weer boven 220 pet., doch Aku's en Unilevers lagen gedrukt. Centrale Suikers waren goed prijshoudend, doch Zweedsche Lucifers waren gedrukt. Rubbers hadden een vast verloop, zij het ook. dat de handel van zeer geringen om vang was. A'dam Rubbers liepen 1 pet. op en ook de minder courante soorten waren beter. Tabakken en Suikers bleven goed op geval was. Amerikanen hadden een rus- peil, hetgeen eveneens met Scheepv. het tig verloop, de noteeringen ondergingen maar weinig verandering. Duitsche obliga ties werden op kleine schaal verhandeld: da noteeringen lagen op het vorige peil. De Nederlandse* en Ned.-IndLsche Staetafond- senmarkt was verdeeld. 4 pet. ^edeidand verkeerden eenigszins in herstel, doch Oude Schuld was over de geheele Unie een frac tie lager. Ook Ned.-Ind. leeUngen waren nauwelijks prijshoudend. Vanaf heden tot en met 28 December a.s, is de gelegenheid opengesteld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 31 December den ge- bruikelijken Nieuwjaarsgroet te plaatsen. De prijzen dezer Adverten- tiën zijn h contant: 1—4 regelsf 0 50 5-8 »1.- 9-12 1.50 13-16 2.- DE ADMINISTRATIE Ondergeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December van „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden S.v.p. duidelijk met potlood invullen

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3