BERICHT. DONDERDAG 20 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Dec. 1934, medegedeeld door het Kon.-Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 764.8 te la Coruna. Laagste barometerst.: 747.6 te Thorshavn en Lerwick. Verwachting tot den avond van 21 Dec.: Matige later afne mende Westelijke tot Zuid-Westelijke wind nevelig tot half be wolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk iets kouder. De depressie is sterk afgenomen en ver toont nog een uitlooper over ons land, die hier en daar regen brengt. Over de Brit- sche Eilanden en in West-Frankrijk stijgt de barometer nog sterk, in de omgeving van Denemarken minder, zoodat de wind naar West omloopt en tijdelijk opklaring te wachten is. Ten Westen van Ierland nadert weer een depressie, die minder diep is dan de vorige. Ook in het Oosten neemt de hooge drukking weer toe. De vorst in Noord-Scandinavië, Finland en Polen, is nog van weinig beteehenis, op de Britsche Eilanden klaart de lucht op en daalde de temperatuur. In Noord-Frankrijk en West- Duitschland valt nog vrij veel regen, in Oost-Duitschland is het mistig. Krachtige Noord-Westelijke winden waaien om het Kanaal, overigens is de toestand rustiger geworden. LUCHTTEMPERATUUR 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 4.18 uur tot Vrijdagmorgen 7.36 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 21 Dec. voorm. 2.33 uur en nam. 2.50 uur. Voor betere 5601 KERSTVERSIERING o.a. Prima Gouda Kaarsen Aparte Kandelaars Tafelloopers Servetten Slechts één adres i J. VAN DER STOK Filiaal i BREESTRAAT 155 DE STEUN AAN DEN TUINBOUW. Uitbetaling en verhooging van de uitkeeringon gevraagd. Door den heer Groen zijn aan den Minis ter van Economische Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is de Minister bekend met den uiter sten nood, waarin verreweg de meeste tuin ders verkeeren, en de noodzakelijkheid dat het voor den tuinbouw beschikbaar ge stelde steunbedrag hetwelk volgens me- dedeelingen van Zijne Excellentie zelve waarschijnlijk niet meer dan voor de helft in het verlies zou kunnen voorzien ge heel wordt uitgekeerd? Zoo ja, wat zijn dan de redenen waarom nu, terwijl het jaar reeds bijna om is, aan gekondigd is dat slechts een gering deel van dit toch al ontoereikende bedrag m.l. ƒ2.800.000 zal worden uitgekeerd. Js Zijne Excellentie bereid waar wel vast staat dat anders de meeste tuinders aan schier geen enkele verplichting zullen kunnen voldoen en hun de middelen om hun bedrijf voort te zetten volstrekt ont breken zoo spoedig mogelijk het geheele beschikbaar gestelde bedrag te doen uit- keeren? 2. Is het den Minister bekend, dat de nu aangekondigde uitkeering voor ee.n aan tal vollegr-oindspnoducten zóó laag is, dat ze veelal zelfs niet voldoende moet worden moet worden geacht om in den directen gezinsnood der tuinders te voorzien? Is Zijne Excellentie daarom bereid, deze uit- kc erin gen te verhoogen? 3. Is de Minister beleid mede te deelen waarom geen toeslag verleend wordt op aardbeien en princesseboonen, alsmede snij- boonen, althans in streken als Kennemer- land en Ter Aar e.o., waar dit hoofdteel ten zijn, doch waarvan in deze stroken de oogst zoo gering is geweest, dat de ver kregen opbrengst ondanks betere pre zen zelfs bij vorig jaar ten achter is ge bleven. Indien Zijne Excellentie meent niet te kunnen afwijken van het tot heden ge volgde uitkeeringssysteem, waardoor in- tusschen deze tuinders van een voor hen allernoodzakelijksten steun verstoken blij ven. is hii dan bereid hierin door een spe ciale regeling te voorzien? 4. Is het den Minister bekend, dat de in Mei en Juni verkregen prijzen voor de j vroegste aardappelen eveneens het gevolg waren van een uiterst geringen oogst in Noordelijk Noord-Holland en dat de hier- j voor toegezegde tosslag al evenmin zal kunnen voorzien in den grooten nood, wel ke in dit gebied heerscht? Is Zijne Excellentie daarom bereid de zen toeslag, die zelfs belangrijk beneden de heffing blijft, welke op dit product is gelegd, alsnog te verhoogen? EEN DEVALUATIE-DEBAT. Prof. Gimbère en Prof. Raaijmakers. Naar de „Volkskr." verneemt, zal in de juridische afdeeling der Katholieke We- J tenschappelijke Vere-eniging op 19 Januari een debat worden gevoerd over het vraag stuk der devaluatie. Pro prof. mr. Gimbrère hoogleeraar aan de R.-K. Handelshooge- school te Tilburg; contra prof. mr. dr. Ch. Raaijmakers, hoogleeraar aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen. Winkelsluiting van bloemenwinkels in verband met Oudejaar. In de uiteenzetting van de regeling der winkelsluiting voor Kerstmis en Oudejaar is medegedeeld, dat bloemenwinkels op 30 December 1934 tot 10 uur n.m. geopend mogen zijn. Echter valt 30 December dit jaar op Zondag en daar de Winkelsluitingswet in dit geval niet voorziet, kan van deze faci liteit geen gebruik worden gemaakt. Kerstmisgratificatie. Aan de arbeiders van de Staatsmijn „Wil- helmina" zal de helft van den gezinstoeslag en aan de arbeiders van de drie overige staatsmijnen een vierde deel van den ge zinstoeslag als Kerstmisgratificatie worden toegekend. LEIDSCHENDAM. Staatspartij. Onder voorzitterschap van den heer N._ Willemse hield de R.K, Kiosvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" te Leidschendam een aigemeene ledenver gadering in het Patronaat. De voorzitter opende de vergadering met den christelij- ken groet en heette allen hartelijk wel- wom, in het bijzonder den spreker van de zen avond, den heer Joh. van Wijk. Het spijt hem, dat zoo weinig leden aanwezig zijn en had met het oog op de belangrijke agenda een grooter opkomst verwacht. Wij mogen niet vergelen, aldus spreker, dat de tijden van dien aard zijn, dat wij niet we ten, waarheen wij gaan en wat het worden zal en daarom is een juiste voorlichting zoo noodzakelijk. Er wordt zoo dikwijls critiek uitgeoefend op den Raad en regeering en daarom is het«van zoo groot belang, dat or klare wijn geschonken wordt om de zaak eens duidelijk te maken en daarom had 'lij meerderen hier verwacht. Lacen wij ver trouwen blijven stellen in onze regeering. De voorzitter bespreekt nog het nieuwe wetsontwerp, dat nog in behandeling is, n.l. het werkloozensubsidiefonds. Hij spreekt de hoop uit, dat al het gesprokene van dezen avond vrucht mag dragen en mag medewerken tot groei en tot versterking der R.K. Staatspartij en der R.K. Kiesver- eeniging in het bijzonder. De voorz. heet nog welkom het bestuur der R.K. Kiesver- eeniging van Stompwijk. De notulen war den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Aan de orde komt bespreking reglement; de voorzitter deelt mede, dat het reglement in overec-stemming moet worde gebracht met het reglement der R.K. Staatspartij. Op voorstel van het bestuur wordt deze zaal: verwezen naar ds vergadering van de Centrale Kiesvereeniging om deze zaak ge zamenlijk te regelen. Op voorstel van het bestuur worden can- didaat gesteld vcor de Provincale Staten de heeren Von Fissnne, Deerenbsrg, L. C. de Koning, Daniëls, Meijer en J. C. v. d. Leeuw. De heer De Langen vraagt, of Burg. Keijzer nog gevraag:; is, of deze een even- tueele candidatuur wilden aanvaarden, daar deze reeds meerd--e malen candidaat is gesteld. De voorzitter antwoordt, dat dit niet is geschied, doch hij er geen bezwaar tegen heeft zijn Edelacht!. nog bij deze lijst te voegen; burg. Keijzer "al worden gevraagd, of hij een candidatuur wjl aanvaarden. Hierna is het woord aan den heer Van Wijk, die een zeer duidelijke uiteenzetting gaf over de straatbelasting, terwijl diverse vragen op allerlei gebied op duidelijke wij ze werden beantwoord, waarvoor spreker een hartelijk dankwoord van den voorzit ter had te accepteeren. De voorzitter bespreekt meer uitvoerig het nieuwe in behandeling zijnde wetsont werp, n.l. het werkloozensubsidiefonds, wat onze Gemeente ƒ20.000.— zal kosten. Hg stelt voor een adres te richten aan de R.K. Kamerfractie, uitgaande van de Centrale Vergadering, dat deze fractie zooveel mo gelijk onze belangen zal behartigen, weik voorstel met aigemeene stemmen wordt goedgekeurd. Van de rondvraag wordt weinig gebruik gemaakt, waarna de voorzitter onder dank en met een opwekkend en propagandistisch woord deze leerzame en goedgeslaagde ver gadering sloot met den christelijken groet. NOOTDORP. Personalia. Het certificaat van radio- telegrafist is behaald door den heer P. J. Caspers, alhier. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Donderdag 27 Decem ber 1934, des avonds te 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aan vaarding geschenk van ingezetenen buurt schap Stompwijk bij gelegenheid opening vernieuwden Stompwijkschenweg. 4. Voor stel tot onderhandsche verhuur van de Kor ten Kniplaan onder de Gemeente Voor scholen. 5. Voorstel tot onbevvoonverkla- ring woning Veenweg 12. 6. Voorstel tot aankoop van grond i.v.m. reconstructie Stcmpwijkschen weg. 7. Voorstel tot verlen ging rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor buitengewone uitgaven 75.000.ten behoeve reconstructie Stomp wij kschen- weg. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling benoodigde gelden voor ontwerpen we genlegger. 9. Voorstel wijziging verorde ning op de ueffing van precariorechten. 10. Voorstel tot vaststelling verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden. 11. Nadere regeling presentiegelden raadsle den. 12. Nadere jaarwedde regeling wet houders. 13. Voorstel naar aanleiding van verzoek bestuur Wit-Gele Kruis afdeeling Leidschendam o.m. inenting leerlingen le klasse der lagere scholen tegen diphtsrie en roodvonk. 14. Voorstel tot verieging ge meenschappelijke regeling schoolartsen- dienst, kring „Katwijk". 15. Kohier straat belasting 1934. 16. /oorloopige vaststelling gemeente-rekening 1933. 17. BegrootLig Burgerlijk Armbestuur. 18. Verder voor komende zaken. ZQETERWOUDE Sint Paulus. De propagaridaclub St. Paulus hield gisteravond den eersten win- ter-ontwikkelingsavond. De voorzitter, de heer Jac. van Bennekom, mocht voor een voJtr zaal het woord verleenen aan den weleerw. heer Henri de Grueve, om het onderwerp: „Kaholiek bewustzgn" te be handelen. De spreker striemde heftig de huichela rij en de oppervlakkigheid en de liefde loosheid van zoovele Katholieken. We hebben veertig jaren gewerkt onder het motief „Rerum Novarum" Eerst ging het maar om de menschen te leeren naar vergaderingen te komen, vechten tegen socialisten dat vaak ontaardde in schel den, redevoeringen met moppen. Het heeft zijn nut gehad, maar we hebben niets ge leerd. Na zooveel intens vereenigingsleven is er iets anders gekomen dan het vernisje van oppervlakkigheid. Karrevrachten pa pier zijn uitgedeeld, muren en bruggen zijn volgekalkt, we hadden het ontzaglijk druk, we vergaderden veel en lang, er werden lange notulen gelezen en per slot van rekening in het algemeen gespro ken vallen wij elkaar tegen. Wij zien steeds meer gebreken in elkaar laste ren en spreken kwaad. Het probleem met ons zeiven blijft on opgelost en dat moet toch eerst gebeuren •anders vervallen wij tot een volslagen hei dendom. Er is geen zieleleven, nooit zetten wij ons neer om na te denken over de eeuwig heids-zaken, we zijn nooit meer thuis bij ons zeiven en we vervelen ons dood, als we thuis zijn. Men zoekt het in zaken, in politiek, in propaganda. Zoo is politiek een gevaar, want men denkt daarmede .zijn plicht te hebben gedaan. Gcd is niet de eeuwige Vader, maar hun God is Je ar beid en de godsdienst wordt gezocht in geldverdienen en de deugd wordt be paald door de vraag: kan de buitenwereld iets van me zeggen, kan men mij iets ver wijten. Dat is jezelf bedriegen, zoo'n christen dom is al buitengewoon goedkoop in el kaar getimmerd. Daartegen neemt het christendom stelling en plaatst den mensch in het midden. Als de wereld predikt uiter lijkheid, zegt het christendom: innerlijke werking; als de wereld zegt: egoisme, dan zegt het christendom: werk voor het heil van anderen. In felle bewoordingen beschouwt spr. nu. het pharizeisme, met de donderende woor den van Christus tegen de schijnheiligheid. Geen uiterlijke actie, van binnen doode- lijk bederf en van buiten een gepleisterd graf. Wij moeten ons zelf zijn. Hier teekent spr. het tafereel Christus, de pharizeeërs en de overspelige vrouwen Christus schreef in het zand hunne zonden en zeide: „Wie uwer zonder zonde is, hij werpe de eerste steen op haar". Zoo doen in onze maatschappij ook kpu- rige roomsche menschen met dezelfde verachting en minachting sprekende over hun mede-menschen. Scherp en fel hekelt spr. de schijnheiligheid van vele Katholie ken, waardoor andersdenkenden zoo veel in de Roomschen veroorcieelen en zoo vele Katholieken, die door schijnheiligen bena deeld zijn in hun zaken en in goeden naam, zoo verbitterd zijn tegen alles wat naar godsdienst zweemt. Vaak is ook deze veroordeeling misplaatst, maar toch ver klaarbaar. Spr. toont aan, dat zóó niet gesproken kan worden van ons rijke roomsche leven. De christelijke groet is geen hartetaal en de cijfers van goede werken zeggen niets als de ware beleving van den godsdienst daar niet bij staat. Wij moeten in alles zijn een conterfeit- sel, een afbeelding van Christus; niet klap pen in de handen als een spreker het zoo mooi gezegd heeft en niet zingen: „Room schen, dat zijn wij met ziel en harte", en dan met dezelfde handen die zoo klapten een kwartier later een neutrale krant open vouwen of glunderen naar vieze papier tjes. Niet zingen: „Aan U, o Koning der Eeuwen" en direct daarop de mammon stellen boven God. Er komt een afval van Katholieken door het pharizeisme van Katholieken. Er zijn menschen, die van een geheel fortuin beroofd zijn, wier goe den aam en van hun geheele familie ge roofd werd door Katholieken, die naast elkaar zaten in de zelfde kerk. Het valt niet te ontkennen, er ligt op vele Katholieken een glimp van schijnhei ligheid en van verveling; men vindt het jammer, dat God de tien geboden heeft gegeven en als de bisschoppen en pries ters wijzen op de gevaren voor de onster felijke zielen, noemt men het gezanik over de zedelijkheid. Dat wijst er op, dat er van binnen iets niét in orde is. Men heeft walging van al wat geestelijk is, men vindt het gebed een gevaar voor uitdrogen, het gebedsleven, de rijke geur in het leven van onze voorvaderen, de gebedsstemming wordt verdreven. En men vertelt graag clericale schan dalen. Dit is de diagnose, het ziektebeeld, het ware, goed gezien, van onzen tijd. En achter de schermen: teleurgestelde menschen, die, er niets meer aan doen om dat zij de dupe zijn geworden van katho lieke medebroedei's, schijnheiligen, pha rizeeërs. Na de pauze definieerde spr. het ware Christendom als een innerlijke beleving en beoefening van goedheid en liefde. En dan 'de „roomsche kift" afharkend christendom, menschen die altijd belee- üigd zijn. Alsof Christus ook voor hen niet gestaan heeft voor het tribunaal van Pon tius Pilatus. Alleen met de geest van goedheid zijn wij er nog niet. De daad die van binnen af komt, moet gesteld worden. Niet naar de kerk gaan omdat de pas toor het zegt, omdat je anders ruzie krijgt met je vrouw en ook niet om je klanten, maar omdat je daar O.L. Heer vindt. Stel geen daad door een gril, maar uit noodzaak omdat de geest je daartoe drijft. Spr. had een propaganda- club, 125 propagandisten gaven zich op en na één jaar was er één, zegge één lid geworven. Men begint uit liefhebberij en alles komt op een paar menscnen neer; 't ellendige verschijnsel, dat men altijd en overal ontmoet. Men werkt om den dank der menschen te oogsten en bij ondank gooit men zijn idealen neer. Dat komt, omdat wij ons Katholicisme niet met bewustzijn van de hooge waardigheid dragen. Dat men niet veelvuldig ter H. Tafel gaat is erg, maar dat men nooit eens iets spijtigs gevoelt dit heilig bezit voorbij te moeten laten •gaan zonder het te missen, dat is toch zoo erg. In forsche taal herhaalt spr. wat wij niet verwachten van ean katholiek: geen egoist, geen centendief, geen genieperige roomsch- heid en roomsche oppervlakkigheid, maar wat wij wel verwachten is, dat Christus eiken dag in ons herboren wordt. Dan zul len wij het H. Misoffer met ontroering vol gen en er zal ook eerbied zijn voor de vrouw. In het laatste woord teekent spr. de beelden aan de oude kathedralen die het hoofd gebogen hebben als rijpe korenaren zoo vol, dat iedereen die,er langs loopt er van mag plukken de innerlijke liefde die geven kan het katholiek bewustzijn. Na de hartelijke instemming aan het einde van de rede dankte voorzitter van Bennekom de eerw spreker hartelijk voor het vele goede dat in zijn rede was voor gehouden en de aanwezigen voor de ern stige belangstelling voor het onderwei'p. AGENDA LEIDEN. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeniging Zitting van 89 uur, St. Vincen- tiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht. Vrijdag. Ledenvergadering R. K. Handels- reizigersvereeniging „St. Christof- fel", R. K. Volksbond, 8.30 uur. Vrijdag. „Sursum Corda", Marekerk, 8 uur Dinsdag. R. K. Slagerspatroonsvereeniging Café Rest. „Centraal", Breestraat, 8.30 uur. Woensdag. „II Barbiere di Siviglia" door de Italiaansche Opera. Schouw burg 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Dec. a.s. waargeno men door ds apotheken: C. B. Duystei', N. Rijn 18, tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. Zij, die zich vanaf heden abon- neeren op „De Leidsche Courant" ontvangen de nog te verschijnen nummers tot 1 Januari a.s. gratis, DE ADMINISTRATIE RECHTZAKEN DE DOODSLAG TE HOOFDDORP. Teruggei 1 naar den rechter-commissaris Op 11 Decmber jl. heeft voor de Haar- lemsche rechtbank terecht gestaan de 24- jarige W. K., verdacht van doodslag op zijn pleegvader, den 40-jarigen elsctricien J. P. van Brussel te Hoofddorp, gepleegd in den nacht van 5 op 6 September jl. Na een zeer langdurig getuigenverhoor eischte de officier -van juistitie tien jaar gevangenis straf. De rechtbank heeft heden de zaak terug verwezen naar den rechter-comrnissa- ris, teneinde door deskundigen een nader onderzoek te doen instellen naar de maag inhoud van het slachtoffer. SCHAATSENRIJDEN DE K.N.S.B. EN HET KUNSTRIJDEN. Lessen aan jeugdige personen. Gisterenmiddag was een gedeelte van de kunstijsbaan te Amsterdam afgezet ten be hoeve van den Koninklijken Nederland- schen Schaatsenrijders Bond, die om het kunstrijden in ons land te propageer en kin deren in de gelegenheid stelt onder zijn auspiciën les te nemen in het kunstrijden. Deze lessen zullen gegeven worden door de bekende Weensche kunstrijders Otto Kaiser en Hansi Kast. Reeds op dezen eersten mid- dig was de belangstelling om het kunstrij den te leeren verheugend groot. Het is be grijpelijk, dat het kunstrijden van jongsaf aan geleerd moet worden en de kinderen, die thans begonnen zijn, zijn allen om streeks 15 jaar oud. Het bleek aldra, dat het materiaal, dat gebruikt werd slecht is voor het beoefenen van het kunstrijden. In dit verband heeft de K.N.S.B. telegrafisch 20 paar speciale schaatsen uit Weenen be steld. In den vervolge zal eiken Woensdag- en Zaterdagmiddag les gegeven worden. Het is bekend, dat de achterstand, die Nederland heeft in het kunstrgden, zoo groot is, dat deze eigenlijk niet meer is in te halen. Sonja Henie, de wereldkampioene heeft haar kunst onlangs te Amsterdam gedemonstreerd en verscheidene van de meest bekende Weensche kunstrijdsters en rijders hebben tijdens het openingsfeest van de kunstijsbaan hun prestaties ge toond. Het mag daarom een loffelijk initia tief heeten, dal de K.N.S.B. thans wil trach ten Nederland ook op dit gebied naar voren te brengen. Uit den aard der zaak begint men met jonge kinderen en waarschijnlijk zal in de toekomst de leeftijd der leerlin gen nog aanmerkelijk verlaagd worden. Het is immers bekend, dat Sonja Henie, Melitia Brunner, Liselotte Landbeck en al die anderen reeds op de schaats stonden, toen zij nog geen tien jaar oud waren. Hat zal daarom vele jaren duren, voor dat Nederland in de internationale kunst- rijdsrswereld van zich zal laten spreken. Maar het begin is er en dat is belangwek kend genoeg. WINTERSPORT DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VIERBOB. Nederlandsche deelneming? Naar wij vernemen zal de Nederlandsehe Bobsleigh Club Davos gedurende eenige weken in Februari met haar leden te St. Moritz oefenen ten einde zich voor te be reiden op de a.s. Olympische Winterspelen, welke in 1936 te Garmisch-Partenkirchen worden gehouden, Voorts ligt het even tueel in de bedoeling met 1 of moer bobs deel te nemen aan de wereldkampioen schappen vierbobs van dit winterseizoen. Alle beoefnarsn der bobsleighsport, die aan de training zouden willen deelnemen, ook zg die minder ervaring hebben, kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot den secretaris, den heer E. v&n der Pol, Zijper.daalscheweg 89 Ai'nhem of tot den heer H. Menten, president van de Bob- sleighclub Davos te Baden (Zw.). ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Japansch-Chineesch de heer H. Boron, Den Haag (cum laude); doctoraal-examen Indisch Recht de heer R. M. van Rhee, Den Kaag; candidaatsexamen Theologie de heeren S. P. de Roos, Oegstgeest, H. Kreb, Grootschermer, A. Faber, Oostburg, W. F. ten Bruggenkate, Maastricht; doctoraal-examen Indisch Recht de hee ren R. J. A. Jansen, Den Haag, K. Mantel, Abbekerk. Loeat Siregai', Den Haag; doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid de heeren F. A. R. Delbaar, Leiden, Th. M. Bautz, Den Haag, G. J. v. Panhuys van Cattenburch, Den Haag; economische doctoraal-examer. Indologie de heer C. F. Ellmer, Den Haag; candidaats-examen Indisch Recht de heer T. M. Bahar, Den Haag. Bevorderd tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis van het Lepra-vraagstuk", de beer W. J. M. A. Hardy, geboren te Maastricht. STADSNIEUWS VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN". Wederom heeft het bestuur van Katho liek Leiden besloten een Sociale Zondag te organiseeren en wel op Zondag 6 Januari 1935. Evenals de eerste Sociale Zondag wordt de tweede gehouden in de Aula van de R. K. H. B. S. in de Mariënpoelstraat. 's Morgens H; Mis, waaronder H. Com munie en daarna gemeenschappelijk ont bijt (tegen geringe vergoeding). Daarna zal als spreker optreden de heer Dr. Jos. "e Boer over „Het erfdeel der Vaderen". Na de rede is er gelegenheid tot gedachten- wisseling. Wij twijfelen geenszins of deze morgen zal ook weer schitterend slagen en het be stuur van Katholiek Leiden spreekt den wcnsch uit. dat alle bestuursleden der aan gesloten organisaties aanwezig zullen zijn. Nadere bijzonderheden worden spoedig aan de besturen kenbaar gemaakt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2