WOENSDAG 19 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 BUITENLAND DUITSCHLAND. FÜRTWaNGLER KRIJGT ZIJN PAS TERUG. Eenige dagen geleden circuleerde door de pers het bericht, dat aan Furtwangler, den bekenden Duitschen dirigent, die on langs zijn ontslag heeft aangeboden, zijn pas was afgenomen, welke hem slechts werd teruggegeven nadat hij zich verbon den had om gedurende een jaar in het bui tenland geen concerten te dirigeeren. Naar thans gemeld wordt, is Frutwang- lers pas hem inderdaad opgenomen, doch deze is hem gisteren teruggegeven, daar bij een huiszoeking geen enkel compromittee- rend stuk gevonden is. Furtwangler is thans geheel vrij. SAARGEBIED. CHEF DER NEUTRALE SAARPOLITIE TREEDT AF. Gevolg der incidenten van Zaterdag j.l. De chef der neutrale politiemacht in het Saargebied, kapitein Hemsley, heeft zijn functie neergelegd. Zijn ontslag is door den president der regeeringscommissie Knox aanvaard. Zijn aftreden is het gevolg van de inci denten op Zaterdagmorgen j.l., waarbij een lid van de onder zijn bevel staande politie macht, de Engelschman Justice, zijn revol ver trok en op de hem omringende perso nen schoot, die zijn leven bedreigden. Daaraan was voorafgegaan een voorval in een café, waaraan prins Löwenstein aan stoot had genomen. Klaarblijkelijk had Justice een opmerking gemaakt, welke bij den prins niet in goede aarde was geval len. Prins Löwenstein diende daarop on middellijk officieel een aanklacht in bij den president der regeeringscommissie Knox. Tot opvolger van Hemsley is benoemd de Engelsche majoor Hennessy. Deze maakt reeds eenigen tijd deel uit van de politie macht in het Saargebied en was persoon lijk toegevoegd aan Knox. Hij wordt be schouwd als een zeer bekwaam officier, die uit eigen ervaring de Duitsche toestanden kent. FRANKRIJK. SUPPLETOIRE LEGERCREDIETEN GOEDGEKEURD. Overwinning van het kabinet-Flandin. De Fransche Kamer heeft gisteravond met de overweldigende meerderheid van 460 tegen 130 stemmen de door de regee ring gevraagde suppletoire militaire cre- dieten van 800 millioen francs goedge keurd. Vooraf was een socialistisch voor stel tot verdaging der debatten met 462 te gen 126 stemmen en een voorstel van de zelfde partij tot nationalisatie van de par ticuliere wapenfabricage met 388 tegen 199 stemmen verworpen, waarbij de regeering de kwestie van vertrouwen had gesteld. Flandin kon zich echter wel vereenigen met de motie van den radicaal-socialist Delbos, om de debatten over de particu liere wapenfabricage in Januari te voeren. SPANJE. SPANJE'S ONDERHANDELINGEN MET HET VATICAAN. Men meldt uit Rome aan de „Msbd.": Naar de „Corrispondenza" beweert te weten, zou, bij de onderhandelingen tus— schen het Vaticaan en Spanje over een „modus vivendi" vooral de kwestie van het herstel van het onrecht, den Jesuieten aan gedaan, moeilijkheden opleveren. De huidige bewindvoerders in Spanje, aldus het blad, schijnen in menig opzicht met de wenschen van den H. Stoel reke ning te willen houden, doch ze zijn niet geneigd tot dusver, toezeggingen te doen betreffende het wederom toelaten der Je- zuieten. JOEGO-SLAVIE. REGEERINGSCRISIS. Na het aftreden van den Joego-Slavi- schen minister vam Buitenlandsche Zaken Jeftitsj en den minister van Landbouw Kojetsj is thans het geheele kabinet-Oezoe- iK)witsj afgetreden. AMERIKA. EEN 25-JARENPLAN IN ift V. S. Om de welvaart voor goed te waarborgen. Een groot opgezet plan, „de welvaart van het Amerikaansche volk voorgoed te waarborgen", is zoo juist door den National Recources Board, (den raad tot ontwikke ling der nationale hulpbronnen) aan pre sident Roosevelt voorgelegd. De verwezen lijking eer van hangt af van Roosevelts bereidwelligheid het in zijn geheel of ge deeltelijk te aanvaarden, van de houding van het Amerikaansche Congres en van de oplossing van het vraagstuk der financie ring. Het plan omvat zooals de National Resources Board in zijn begeleidend rap port zegt alle publieke werken gedu rende een periode van circa 25 jaar. De kosten er van worden geraamd op in totaal omstreeks 105 milliard dollar, derhalve on geveer 4.000.000.000 dollar per jaar. De diverse plannen zijn in vier hoofd stukken samengevat, namelijk Land, Wa ter, Minerale hulpbronnen en Permanente voorzieningen. Met behulp van de hier boven genoemde bedragen zal het mogelijk zijn, de volgende werkzaamheden te ver richten: Ieder jaar zullen vijf millioen acres be trekkelijk weinig productief land niet wor den bebouwd. Nieuwe landbouwgebieden moeten in plaats daarvan worden gevonden. Er zal een federale controle op weide land worden ingesteld. De gebieden der staatsbosschen en der nationale parken zullen worden uitgebreid. Er zal een grooter gebruik gemaakt moe ten worden van het water als krachtbron voor de opwekking van eleotriciteit. Het overstroomingsgevaar zal vermin derd worden. Het exploiteeren van de bo demrijkdommen zal onder staatstoezicht moeten worden gesteld. Ten slotte zullen permanente officieele instellingen worden gevormd voor de ge detailleerde uitwerking der diverse pLan- -* nen. 50 BOMAANSLAGEN TE HAVANA. Een revolutie-signaal? Gisternacht hebben revolutionnairen in Havana vijftig bomaanslagen gepleegd, waardoor drie vrouwen en twee mannen ernstig werden gewond. De materieele schade is zeer groot, doch op het oogenblik nog niet te overzien. Generaal Batista, die terstond na ont vangst van het bericht betreffende de aan slagen het garnizoen en de politie van Ha vana alarmeerde, vat de geruchten, dat de bomaanslagen tegen hem gericht zijn, bui tengewoon ernstig op. Batista verklaarde, dat de regeering sterk en goed georganiseerd is. Desondanks hebben zich nieuwe militaire en burgerlijke organisaties gevormd met het doel de regeering met de wapens in de hand te bestrijden. Met groot en nadruk ver klaarde de generaal, dat hij besloten is, den toestand definitief op te helderen, na dat hij vergeefs getracht heeft, zijn tegen standers van hun plannen af te brengen. In Hayana heerscht groote opwinding over het gebeurde en men gelooft, dat de bomaanslagen in den afgeloopen nacht het signaal waren voor een omvangrijke en bloedige terroristische actie. In zekere politieke kringen, verluidt, dat plannen zouden bestaan, volgens welke gisterennacht een revolutie zou uitbreken. Volgens de laatste berichten zouden reeds sterke strijdkrachten van Campo Columbia, waar het Cubaansche leger gestationneerd is, naar Havana onderweg zijn, om de lei ders der revolutionnaire A.B.C.-organisatie te arresteeren. Acht officieren die gisterennacht gevan gen genomen zijn, worden ervan beschul digd aan een geheime zitting te hebben deelgenomen, waarop over revolutionnaire plannen gesproken zou zijn. In Moron, in de provincie Camaguey, werden alle communisten gearresteerd, om dat zij de arbeiders der suikerplantages tot revolutie hadden aangespoord. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Ambtenaren mogen niet meer Katholiek zijn. Aan den Mexicaanschen senaat is naar „Kipa" meldt, mededeeling gedaan, dat het krachtens de grondwet vereischte aantal staten van den Mexicaanschen bondstaat de gewijzigde artikelen 5 en 73 van de grondwet heeft goedgekeurd, zoodat het so cialistische schoolprogramma van de na tionaal-revolutionnaire regeerings-) par tij definitief van kracht is geworden. De gouverneur van den staat Quaretaro heeft bepaald, dat alle ambtenaren, die voor de kerk zijn getrouwd, of die hét ka tholiek geloof belijden en hun kinderen lieten doopen of vormen, kunnen worden ontslagen. Niettegenstaande de bedreiging der re geering laten de beide bladen „Excelsior" en „El Hombre Libre" niet na, krachtig tegen deze duivelsche vervolging te pro testeeren. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. BRAND OP EEN RENBAAN. Op de Horncliffe-renbaan te Toronto is gisteren op zes verschillende plaatsen brand uitgebroken. Het vuur breidde zich zeer snel uit. Eén-en-twintig kostbare renpaar den vonden den dood. De schade wordt ge schat op 60.000 dollar. Er is hier sprake van brandstichting. In de afgeloopen week hebben onbekenden reeds een poging tot brandstichting gedaan. KONINGSMOORD-PROCES BEGINT IN MAART. Malny, Benesj en Novak als beschuldigden. Volgens juridische kringen te Aix zal het proces tegen Malny, Benesj en Novak, die worden beschuldigd van medeplichtig heid aan den aanslag van Marseille, in Maart a-s. voor het Hof van Assizen in het departement Bouches du Rhone kunnen beginnen. VEERTIG BANDIETEN TEGELIJK DOODGESCHOTEN. Op één dag zijn te Charbin veertig ban dieten tegelijk doodgeschoten, die tot ver schillende bonden behoorden en in het district van de Sungari-rivier een terreur onder de bevolking hadden uitgeoefend. De bandieten, die naast elkaar tegen een muur waren geplaatst, gingen kalm den dood in. Een groote menschenmenigte was samen gestroomd om van de executie getuige te zijn, maar werd niet tot het terrein toege laten. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultuur. De afdeeling Kat wijk van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur te Haarlem vergaderde gisteravond in „De Roskam" onder voorzitterschap van den heer Nic. Bos. De vergadering was niet zoo talrijk bezocht. Ter voorziening in de vacatures, welke met 1 Jan. a.s. in het hoofdbestuur zullen ontstaan, werden can- didaat gesteld de heeren J. W. Eggink te Voorschoten en Jacob Bakker Kzn. te Enk huizen. Met de voorstellen tot herziening van het Handelsreglement kon de vergade ring zich wel vereenigen, met uitzondering echter van de voorgestelde wijziging van art. 19, beoogende de reclame-termijn voor Hyacinthen, Gladiolen, Narcissen en Bol- Irissen te verlengen tot 14 dagen, resp. een maand. Den afgevaardigden werd op gedragen hiervoor nader te informeeren. De door het hoofdbestuur ingediende be grooting 1935, sluitende in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van ƒ50.040, werd goedgekeurd. Tot afgevaardigde naar de Alg. vergadering te Haarlem, werden ge kozen de heeren J. v. d. Perk en Nic. Bos, en tot hunne plaattsvervangers de heeren H. W. Grimbergen en C. J. Boskamp. De zeer geanimeerde vergadering werd daar na door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. LISSE. St. Jos. Gezellen. In de Maandag avond gehouden bijeenkomst der Joseph- gezellen hield weth. P. Warmerdam een zeer leerzame causerie over: „Het doel en de beteekenis van de R.-K. Reclassee- ring". In een goed gedocumenteerd betoog toonde hij met voorbeelden aan de gun- stigen invloed op het verdere leven van de veroordeelden en de voorwaardelijk niet-veroordeelden. Spreker vond een aan dachtig gehoor. Het bestuur der Josephgezellen ver zoekt ons mede te deelen, dat van de in Oc tober j.l. gehouden verloting nog altijd een zestal prijzen niet zijn afgehaald en wel die welke vielen op de Nos. 1115, 577, 458, 690, 26 en 2085. Belanghebbenden kunr.en op vertoon van het nummer tot en met 31 Dec. de prijzen nog bekomen bij den secr., den heer P. v. d. Lans, Julianastraat 111. Na dien datum worden de prijzen eigen dom der vereeniging! „Herwonnen Levenskracht". Vanwege het Plaatselijke Comité van Herw. Levens kracht, werd gisteravond een progaganda- filmavond gehouden, welke best was be zocht. De groote zaal van het bondsge- bouw was tot in de hoeken bezet. De voorzitter, de heer S. Langelaan, opende met den christelijken groet en heet te allen welkom. Hij wees erop, dat deze avond is bedoeld om het sanatorium te Bifthoven eens op het witte doek te bren gen, opdat de aanwezigen de inrichting en werkzaamheden kunnen zien. Hij heette voorts den heer H. Haver uit Utrecht wel kom, die in de pauze een propagandistisch woord zal spreken. Hij spoorde aan de 5- cents-actie krachtig te steunen, waarna be gonnen werd met het afdraaien van de film. In de pauze sprak de heer Haver en kele woorden over het werk van Herw. Levenskracht. Hij begon met een woord van loftuiting aan 't comité van Lisse voor zijn ijver in de bestrijding van de tuber culose. Spr. gaf een overzicht hoe groot of het besmettingspercentage met t.b.c. in Nederland is. Wij kunnen zeggen, dat wij allen geinfecteerd zijn geweest. Hij schet ste de lange duur van deze vreeselijke ziekte. Op geneeskundig gebied zijn er ge lukkig reusachtige vorderingen gemaakt. Spr. deed uitkomen, dat de verpleegduur steeds grooter wordt, terwijl ook het aan tal lijders grooter wordt. Dat kost geld, veel geld. Noodig, hard noodig is dan ook dat alle comité's medewerken aan de ac ties van Herw. Levenskracht. De wacht lijst telt nog steeds meer dan 150 namen; lijders die zeker meer dan een jaar moe ten wachten. Voelt ge wat het zeggen wil de actie van H. L. te steunen? Al zijn we uitermate tevreden over de medewerking van Lisse, toch blijven we aandringen op nóg grooter medewerking. Ook wij voelen de gevolgen van de crisis. De inkomsten verminderen over het geheele land; geluk kig maakt Lisse hierop een gunstige uit zondering. Vooral de groote loterij voor H. L. beval spreker warm aan. Doch voor al de vrijwilige stuiveractie is van massa- Jen invloed op onze financiën. Ook in deze maakt Lisse een prachtig figgur, waarvoor spreker het comité hartelijk dankte. Hen, die nog niet meedoen aan deze vrijwillige actie spoorde spreker krachtig aan deze mooie actie te steunen. Spr. wees erop, dat er in enkele plaatsen vele dubbel-uitge- trokkenen zijn, welke desondanks blijven volhouden aan de vrijwillige stuivers-actie Neem dit als voorbeeld. Toon inderdaad, roomsche arbeider, naastenliefde! Laat uw leuze voor heden en de toekomst zijn, dat elk lid der arbeidersbeweging ook lid is van de vrijwillige stuivers-actie De voor zitter dankte den spr. voor zijn propagan distisch woord. In de pauze werd een verloting gehou den van eenige mooi prijzen. Hierna werd het resteerende gedeelte van de film afge draaid, welke in alle aandacht werd ge volgd. Aan het einde dankte de voorzit ter allen, die hadden medegewerkt dezen avond te doen slagen. Spr. hoopte, dat dc vruchten niet zouden uitblijven! NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur.Agenda: 1. Inge komen stuken. 2. Voorloopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf, dienst 1933. 3. Voorloopige vaststelling van de rekening van de gemeente, dienst 1933. 4. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot benoeming van de leden der stem- bureaux en het hoofdstembureau. 5. Voor stel van B. en W. tot vaststelling eener steunregeling voor werklooze arbeiders, die uit de werkloozenkassen hunner organisa ties trekken. 6. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het aanbrengen van en kele wijzigingen in de reglementen op den rechtstoestand van het gemeentepersoneel. 7. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot het vaststellen van regelen, waar onder in 1935 aan bloembollenkweekers crediet zal worden verstrekt.. 8. Voorstel van burgemeester en wethouders om aan ondersteunde werkloozen een Kerstgave te verstrekken.. 9. Schrijvcen van Gedeputeer de Staten ter zake van de jaarwedden van de wethouders. 10. Schrijven van Gedepu teerde Staten ter zake van de presentie gelden der raadsleden. 11. Wijziging be grooting 1934. ROELOFARENDSVEEN. Uitdeeling van varkenspootjes. Don derdagavond zal er wederom een uitdee ling van varkenspootjes plaats vinden. Thans echter niet meer gratis maar den lagen prijs is geen beletsel. Zij kosten nu twee cent per pond. Alleen zij die hiervoor in aanmerking komen kunnen ze betrek ken, maar moeten voorzien zijn van een briefje, hetgeen is te bekomen bij kerke lijk en burgerlijk armbestuur. De werkloo zen op vertoon der stempelkaart. Zij die in de werkverschaffing arbeiden, zijn wel be kend. De leden van den L. T. B. kunneru zoo noodig een briefje van hun bestuur krijgen. De uitdeeling heeft weer plaats Donder dagavond 78 uur in het stempellokaal bij de watertoren. SASSENHEIM IJsclub. Gisteravond hield de IJsclub een vergadering in de zaal van den heer Schrama. De voorzitter opende deze ver gadering met een welkomstwoord. In kor te woorden herdenkt de voorzitter het overlijden van het medebestuurslid, den heer A. L. Verhoog, die steeds ijverde voor de vereeniging. Vervolgens werd door den heer Beije een keurig jaarverslag uitgebracht, waar in werd gelaakt, dat de leden niet genoeg meeleven met de vereeniging. Vervolgens komt de penningmeester aan het woord, die verslag uitbracht van de financiën, waaruit bleek, dat is ontvan gen ƒ195.19 en uitgegeven ƒ191.66. Mo menteel telt de vereeniging 110 leden. De bescheiden werden nagezien door de heeren L. Oudshoorn en A. Bergman en in goede staat bevonden, waarna den pen ningmeester dank werd gebracht voor het accuraat beheer. Als nu volgt bestuursver kiezing wegens periodiek aftreden van de heeren A. G. J. C. v. Breda, C. P. v. d. Perk, G. Vlasveld, J. W. Bakker en J. W. de Gruiter, die bij acclamatie werden her benoemd Daarna werd gestemd ter aan- vulilng van twee vacatures. Na stemming werden gekozen de heeren C. P. v. Lierop en J. v. d. Meer Jzn, die hun benoeming aannamen en door den voorzitter werden verwelkomd in het bestuur. Als nu komt het cardinale punt aan de orde: mededeeling over de aan te leggen ijsbaan. De voorz. bespreekt hoe al jaren is uitgezien naar een eigen baan en wat reeds is gedaan om een baan te krijgen. Ook is gezocht naar een luwe baan, in hoofdzaak voor de kinderen. Nu ligt weer een plan om een ijsbaan te maken in het Park Ter Leede, groot 110 M. en breed 30 M. Van de diverse eigenaars is gratis be schikking over den grond gekregen. Ook is er een ander plan, maar dit is niet af geschut. Bij dit plan, dat van buitenwater wordt voorzien, moet natuurlijk eenige verandering aangebracht worden, o.a. het leggen van een dijk en afgraven. Ook moet een riool en put worden aangelegd en een pomp welke het water erop pompt. De begrooting van dit plan komt op 1000 Verplaatst moet worden 350 M3. grond en een dijk aangelegd worden. Ook zal ver lichting worden aangebracht. Over deze plannen, wordt gediscussieerd. Het resul taat was, dat de afwikkeling van deze zaak aan het bestuur werd overgelaten. Dat zal eerst trachten om geld bij elkaar te krijgen. Een commissie werd benoemd om aan- deelen te plaatsen. Een zestal personen stelde zich beschikbaar om leden te win nen. Hierna werd de contributie vastge steld op ƒ2.50 per jaar; voor de kinderen tot 18 jaar op 50 cent. Zij, die een aandeel nemen a 5 zijn 2 jaar vrij van contribu tie. Hierna volgt rondvraag en traditionee- le verloting van planten. Biljarten. Persoonlijk kampioenschap van Sassenheim. Stand der wedstrijd Maandag 17 December 1934. gesp.gew.verl.pnt. Harry Schoo 10 1 9 2 B. Schreuder 10 3 7 6 A. J. v. d. Wiel 10 4 6 8 J. Diederiks 10 8 2 16 J. v. Reisen 10 6 4 12 C. Guldemon 11 7 4 14 Th. v. Velzen 11 6 5 12 G. van Diest 10 5 5 10 Chris Zandbergen 10 5 5 10 Gerard Zandbergen 9 9 0 18 J. Hoogervorst 11 4 7 8 J. Karremans 9 6 3 12 R. Haver 9 1 8 2 Hoogste serie 26: J. Diederiks. Thans zijn gespeeld 65 partij en van de 78. Aan de kop staat nog steeds ongeslagen de heer Gerard Zandbergen. De heer Die deriks wist gisteravond in twee partijen een gem. te halen van 6. De serie is niet verbeterd. De wedstrijd zal met het oog op Kerst mis en Nieuwjaar niet eerder worden voortgezet dan Maandag 7 Jan., 's avonds 7 uur precies in café de ..Oude Post". Ver melden wij tevens, dat wij voor dezen wed strijd nog hebben ontvangen een schitteren de tweedeelige queu, van de firma Elzen- bur, biljartfabrikanten, Amsterdam. NOOTDORP Voetbalwedstrijd ten bate van behoeftige gezinnen. De R.K. voetbalvereeniging V.O.G.E.L. II speelde een wedstrijd tegen Graaf Floris V IV uit den Haag, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de be hoeftige gezinnen van Nootdorp. Om voor deze wedstrijd veel belangstel ling te wekken, was door kapelaan Duinis- veld een beker beschikbaar gesteld voor de winnende partij. Onmiddellijk, nadat de scheidsrechter de spelers in het veld gefloten had schenen de partijen tegen elkander opgewassen, tot na een kwaritertje spelen Graaf Floris een nenalty moest accepteeren, welke door de Vogels het doel werd binnengewerkt. Niet lang hierna wisten de Vogels nog een tweede doelpunt te bereiken, en zoo de winnende stand te krijgen van 20. Ook „Graaf Floris" bleek niet mis, en wist weldra de voorsprong der Vogels met een puntje te verminderen en de stand te brengen op 21. Aangemoedigd door het enthousiaste pu bliek van Nootdorp, ging de voorhoede van Vogel er met den bal vandoor, en wist deze wederom veilig het doel van Graaf Floris binnen te scoren. De voorsprong der Vogels, werd alvo rens de rust was ingetreden, door Graaf Floris teruggebracht op 3—2. Na rust werd door beide partijen we derom flink gewerkt, zoodat beide doelen beurtelings een groot gevaar beliepen, en aan de keepers druk werk werd bezorgd. Gedurende het tweede gedeelte van deze wedstrijd, wisten de Vogels nog tweemaal een puntje te behalen. Ook Graaf Floris wist menigmaal het Vogel-doel in gevaar te brengen, maar deze aanvallen werden allen door de Vo gels weerhouden, zoodat, toen de scheids rechter het einde floot de wedstrijd was gewonnen door de Vogels met 52. De door kapelaan Duinisveld uitgeloofde beker werd door burgemeester Schölvinck aan de winnende partij met eengie mooie woorden uitgereikt. Vermelden wij nog, dat de spelers van Graaf Floris V, nog een collecte hielden op het terrein, voor hetzelfde doel, om daardoor de opbrengst voor de arme en be hoeftige gezinnen te verhoogen. Zulk een daad in zeer zeker prijzens waardig. VVOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Donderdagmorgen te 9.30 uur. Agenda: Notulen en mededeelingen. Advies inzake de presentiegelden van raadleden. Idem inzake de wethouderssalarissen. Praeadvies op een ingekomen verzoek. Voorstel inzake het verstrekken van een Kerstgave. Praeadvies op eenige ingeko men verzoeken. Idem inzake ziekenfond sen. Voorstel tot wijziging van het ambte narenreglement. Wat verder ter tafel komt en rondvraag. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad van Zoeter- meer vergadert Donderdag 20 dezer, des avonds 6.45 uur ten raadhuize. Agenda: Mededeelingen. Benoeming bestuursleden drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten". Verleening bijdrage aan werkloozen voor ziekenfondsen. Jaarweddenregeling wet houders. Wijziging begrooting 1934. Verdekkcring van molens. Door het bestuur van den Driemanspolder is beslo ten om één der watermolens, staande on der de gemeente Stomp wijk te veranderen, door toepassing van het systeem „Dekker". Geboren: Johanna Maria Louisa d. v. A. L. Kamps en C. H. de Jong. Willem Krijn z. van K. Visser en A. W. Diepgrond. ZEGWAART. Geboren: Cornelia Maria Hendrika d. van D. P. Scholten en H. J. van Swie- ten. Dirk z. van P. Baas en S. Bonefaas. Maria Agatha Bernadina d. van L. J. den Elzen en M. W. Vollebrecht. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de kl* se, 3de lijst Trekking van Woensdag 19 December 1934 Ilooge Prijzen 1000.— 236C 400.— 6806 Prijzen van 45. 463 489 794 939 1536 1670 2313 2548 2580 2703 2951 3270 3311 333e 3418 3584 3604 3744 3912 4365 4"?2 4423 4668 4801 5003 5232 5372 5462 >434 6019 6497 7010 7020 7238 7470 7988 8024 8357 8394 8395 8411 8886 9312 9630 9674 9951 10564 10771 11234 11585 11619 11764 11881 12239 12262 12801 13078 13138 13369 13427 13766 13931 14269 14495 14512 15455 15559 1562? 1562F 15710 i6144 16463 1672C 16944 17190 17286 i7379 17660 >7763 17890 17960 18127 18181 18289 139C1 20246 20324 207J7 21980 22018 22103 22188 22329 22534 22566 22894 23109 23812 Verbet. 3e kL 2e lijst: 10687 m. z. 10627.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11