WOENSDAG 19 DECEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 RECHTZAKEN KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN. Kantonrechter mr. J. W. N. H. Nicolai. Allereerst kwam aan de orde de uitgestelde raak tegen mej. Wed. Kr. te Woubrug- g e wegens het slachten van een nuchter kalf zonder dat daarvoor aangifte was ge daan. Als getuige werd opnieuw gehoord de verbalisant, de agent van politie Terh., waarna opnieuw deze zaak werd aange houden tot het hooren van verdachte in persoon. A. N. G. uit Hazerswoude was ten laste gelegd aardappelen te hebben ver voerd en verkocht zonder vergunning. Als getuige werd gehoord mej. de J. Deze ver klaarde, dat zij niet wist of de aardappelen die zij had gekocht, 1 of 2 H.L., al of niet van verdachte afkomstig waren. Op zeke ren dag had haar man iemand gesproken, die de aardappelen veel goedkooper kocht, als zij ze tot heden had gekocht. Deze persoon had als adres genoemd Verduijn. Een zoontje van getuige was toen de aard appelen wezen bestellen en 's morgens vroeg, toen getuige nog op bed lag, waren de aardappelen besteld. Zij wist dus niet of de aardappelen afkomstig waren van verdachte of zekere Verduijn. Wel had zij later 1.betaald aan iemand, doch zij meende, dat dit de broer van verdachte was. De ambtenaar van het O.M. meende, dat door deze getuigenverklaring de ten laste gelegde feiten niet waren bewezen en vorderde vrijspraak. Uitspraak conform. Chr. de BI. had zich te verantwoorden wegens overtreding van de visscherijwet, n.l. het vissohen iin een sloot benoorden de Rietveldschevaart Verdachte ont kende en beweerde in een z.g. scheisloot te hebben gevischt, waarvoor hij vergun ning had. Als getuige werd gehoord de rechthebbende eigenaar van het vischwa- ter, zekere Gr., die echter blijk gaf zelf niet goed te weten wat hij had verhuurd. Aanvankelijk had hij het verhuurd aan ze kere A. en later aan v. M., naar zijn mee ning had hij het water waarin verdachte had gevischt echter niet verhuurd. Ver dachte beweerde echter een paohtcontract te hebben van A., die het weer had gepacht van getuige. Wat de kantonrechter deed opmerken, dat het pachtcontract alhoewel hij het niet had gezien, nietig was. De ma joor der rijks veld wacht, de heer van Eijk, ter zitting aanwezig, gaf over een en an der een nadere toelichting. Als steeds in deze omgeving wordt met de verhuring en verpachting van het vischwater raar om gesprongen. Aannemende dat verdachte in een scheisloot volgens zijn bewering had gevischt, dan had hij 2 vergunningen moe ten hebben, n.L van de twee eigenaren aan wien de sloot dan toch gezamenlijk toebe hoort. Verdachte bestreed dit en meende met zijn juridische kennis dat 1 vergun ning voldoende was. De ambtenaar, aanne mende dat verdachte door het beweerde pachtcontract te goeder trouw was, was toch de meening toegedaan, dat verdachte geenszins gewettigd was te visschen in de bedoelde sloot en vorderde een geldboete van 10.subs. 10 dagen. De kantonrech ter, die er nogmaals op wees, dat het pacht contract niet wettig was, veroordeelde ver dachte tot 6.subs. 3 dagen met ver beurdverklaring van het inbeslaggenomen visch tuig. B. uit den Haag had als bestuurder van een personenauto op den Steekterweg on der de gemeente A1 p h e n d.d. 13 April 1934 de veiligheid van het verkeer in ge vaar gebracht, door bij een opgegraven weggedeelte, dat hij links moest passeer en, terwijl uit tn. gestelde richting reeds een auto naderde, toch door te rijden, waardoor hij de auto van G. S. den H. uit Hazerswou de had aangereden. G. S. den H. en een wegwerker, als ge tuigen gehoord, bevestigden de ten laste gelegde feiten. Uit deze verklaringen bleek, dat het niet mogelijk was geweest dat 2 auto's elkaar passeerden. Verdachte was van meening, dat er ruimte genoeg was en hij niet had aangereden doch was aangere den. Bovendien bleek, dat verdachte te snel had gereden. De ambtenaar overwoog in zijn requisitoir, dat verdachte niet had mo gen passeeren en had moeten wachten tot getuige den H. was gepasseerd, temeer daar verdachte het weggedeelte links moest passeeren. Eisch en uitspraak 15.subs. 5 dagen, met toewijzing van de civiele vor dering aan den H. wegens geleden schade ad 22.50. K. Sch. had als autobestuurder zich niet gehouden aan de desbetreffende verorde ning, door op 6 Juli j.l. niet te voldoen aan een verzoek en bevel van den chef brugwachter, tevens onbezoldigd veld wachter, P. R. P. Terwijl de brug op was en zich aan beide zijden van den brug over den Rijn, een file auto's stond, was ver dachte met zijn auto voorbij de daar reeds stilstaande auto's gereden, wat verboden is. Toen de brugwachter zulks zag en ver dachte min of meer scheef tusschen de file met zijn auto zag staan, had hij hem ver zocht achteruit te rijden; verdachte had teen echter geantwoord: „Ik heb met jou niets te maken". Genoemde brugwachter, als getuige gehoord, bevestigde een en an der en deelde mede, verdachte zulks eerst te hebben verzocht in zijn kwaliteit als brugwachter en daarna te hebben gelast in zijn kwaliteit als onbezoldigd-veld wachter. De ambtenaar vorderde tegen verdachte een geldboete van 15.subs. 5 dg. wegens weigering van een bevel van ambtenaar m functie bij voortduring. De kantonrechter veroordeelde den niet verschenen verdach te conform. E. P., die niet was verschenen en onder de gemeente Hazerswoude de veilig heid van het verkeer in gevaar had ge bracht, werd na het hooren van getuigen, die zulks bevestigden conform den eisch veroordeeld tot 25.subs. 10 dagen. Ook J. W., die niet was verschenen, werd voor een zelfde feit na het hooren van ge tuigen veroordeeld tot 5.subs. 4 dg. met toewijzing aan J. T. van diens civiele vordering wegens schade aan zijn rijwiel ad 10.30. Waar geen woonplaats vermeld wonen verdachten te Alphen a. d. Rijn. Door het kantongerecht alhier werden de navolgende verstek vonnissen gewezen: We gens overtreding der Jachtwet: W. J. C. te Halfweg f7.subs 2 wk. tuchtschool; Motor- en Rij wielwetovertreding J. T. 1 2.50 subs. 1 wk. tuchtschool; D. L. de G. te Woerden 6.subs. 2 wk. tuchtschool en f 1.50 subs. 1 wk. tuchtschool; E. P. f 25.— subs. 10 dg.; J. P. W. te Ede f 5.— subs. 2 dg., civ. vordering ad f 10.30 toe gewezen aan J. T.; P. v. B. te Rotterdam f 3.subs. 2 dg.; P. B. te Enschede 2 x f6. usbs. 2 x 3 dg.; A. v. D. te Bode graven f2.subs. 1 dg.; C. P. v. S. te Hazerswoude f 2.50 subs. 2 dg.; J. G. G. Th. te Noord wijk f3.subs. 2 dg.; J. G. G. H. te Noordwijk f3.subs. 2 dg.; J. K. te Boskoop f3.—. subs. 2 dg.; A. A. A. te Boskoop f3.— subs. 2 dg.; J. W. R. den Haag f 6.subs. 2 dg.; Overtreding regie ment van politie op de brug over den Rijn K. S. f 15.subs. 5 dg.; Visscherijwet- overtreding: J. H. v. B. te Nieuwkoop f 10.subs. 5 dg., met verbeurdverklaring vischtuigen; A. J. G. te Delft 2 x f3.— subs. 2x2 dg.; J. N. te Utrecht f3.subs. 2 dg.; J. K. te Veur f4.subs. 2 dg.; H. A. M. v. d. B. te den Haag f 3.50 subs. 2 dg.; A. K. f3.— subs. 2 dg.; J. H. H. te Amsterdam f 3.subs. 2 dg. met verbeurd verklaring inbeslaggenomen visch tuig; Overtreding arbeidswet A. Z. v. d. Z. te Noorden f5.— subs. 3 dg.; Art. 437 wetb. v. Strafrecht P. W. R. te Pijnacker f4.— subs. 2 dg.; Algemeene politieverordening der gemeente Alphen B. H. K. te Voorscho ten f2.— subs. 1 dg.; N. G. J. V. te Alke made f2.50 subs. 2 dg.; H. B. zonder be kende woon- of verblijfplaats hier te lande f2.50 subs. 2 dg.; Melkbesluit jo. Warenwet J. B. te Boskoop f2.50 subs. 2 dg.; Verordening v. d. Stoomv. in Zuid- Holland J. W. te Rotterdam f3.subs. 2 dg.; Algemeene Politieverordening der gemeente Bodegraven G. D. te Bodegra ven, J. J. Z. te Zwammerdam, beiden f2. subs. 1 dg.; Id. der gemeente Nieuwkoop J. J. H. en T. R. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f2.50 subs. 1 dg.; Id. der gemeente Woubrugge J. W. E. zonder bekende woon of verblijfplaats hier te lande f 1.50 subs. 1 dg.; Overtr. art. 453 wetb. v. strafrecht P. J. te Amsterdam f 8.subs. 4 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. BUMA CONTRA DE OMROEP- VEREENIGINGEN. Het gevraagde algemeen verbod van uitzending van werken van bij het Buma aangesloten auteurs afgewezen. De eerste kamer der Amsterdamsche rechtbank deed uitspraak in het ciiviel ge ding, waarbij het B.U.M.A. verbod tot ra dio-uitzending vroeg van de muziekwer ken van bij B.U.M.A. aangesloten muziek- auteurs door de omroep vereenigin gen. Voorts vroeg eischer onrechtmatig-ver kla ring van de plaats gehad hebbende, bepaal de uitzendingen. Wat dit laatste punt betreft, werd de eisch door de rechtbank voor een gedeelte toegewezen. De rechtbank achtte de uit zending van enkele, met name genoemde, muziekstukken onrechtmatig, daar het hier van vaststaat dat de auteursrechten berus ten bij het B.U.M.A. Ten aanzien van de andere composities heeft het B.U.M.A. geen getuigenbewijs aangeboden, zoodat rechtens niet vaststaat, dat die tot het B.U.MA..-repertoire behoo- ren. Het algemeen verbod en de daarbij ge- eischte dwangsom, die door het B.U.M.A. werden geëischt, zijn afgewezen door de rechtbank. De rechtbank overwoog hierbij, dat de concentratie van de bemiddelingsfunctie op het gebied van muziekauteursrecht in de handen van één gemonopoliseerd bemidde lingsbureau niet is geschied om aan de egoistische belangen van de individueele auteurs meer kracht bij te zetten, maar dat deze maatregel een sociale strekking heeft. Het maatschappelijk element spreekt hier mee. Het zou een volkomen miskenning van de tendenz van het B.U.M.A. zijn, in dien de monopolisatie tot machtsaanwas werd gebruikt. Een verbod voor de toekomst zou moge lijk zijn, doch slechts voor bepaalde mu ziekwerken, waarop het recht van BUMA is bewezen en vaststaat. De kosten van het proces zijn gecom penseerd. „Hbld." BELEEDIGEMG VAN HET OPENBAAR GEZAG? Een maand gevangenisstraf geëischt tegen ds. G. van Duyl. Voor de Alkmaarsche rechtbank stond terecht de N. S. B. propagandist ds. G. van Duyl, v/egens overtreding van artikel 137a van het Wetboek van Strafrecht, waarbij strafbaar wordt gesteld het zich opzette lijk in beleedigenden vorm uitlaten over het openbaar gezag. Aan ds. Van Duyl was namelijk ten laste gelegd, dat hij op 26 September j.l. op een in het Guldenvlies te Alkmaar gehouden openbare N. S. B.-vergadering mondeling en opzettelijk in beleedigenden vorm zich heeft uitgelaten'over de Neder landsche re geering door op een uit het publiek ge stelde vraag te antwoorden: „Ik zeg, en riskeer misschien een veroordeeling, dat gij, Nederlandsche Regeering, door het verbod der N. S. B. het recht hebt ver trapt en de Grondwet verkracht: en gij, Nederlandsche Regeering, pleegt landver raad door uw beste burgers en dat zijn de N. S. B.'ers, uit Uw dienst te weren." Verdachte gaf toe de woorden te hebben gesproken en daarmee te hebben bedoeld de Regeering. Hij had echter geen belee- diging bedoeld, maar het was een sterke uiting van oprechte verontwaardiging. De officier van justitie wees er op, dat dit de eerste maal is, dat de Alkmaarsche rechtbank een dergelijke overtreding te behandelen heeft. Omdat over dit artikel geen jurisprudentie bestaat, zal het niet gemakkelijk zijn. Het gaat hier om de vraag, of het een formeele dan wel een materieele aantasting van het gezag is. Door dit artikel heeft de Regeering de critiek aan banden willen leggen, en al leen critiek willen toelaten, die in een keurslijf is gestoken. De rechter moet thans uitspraak doen of hier van belee- diging sprake is. Van verdachte had men mogen verwachten, dat hij het bewuste ar tikel kende. Iets ergers dan hij zeide, kan men niet van de Regeering zeggen. Spr. achtte artikel 137a van toepassing. Van een predikant had men kunnen verwachten, dat hij zich niet op een dergelijke wijze zou uitlaten. Daar het voor den officier vast staat, dat een eventueel op te leggen geld boete toch uit de kas van de partij zal worden betaald, dus het gestelde doel voor bijstreeft, vindt spreker het noodzakelijk tot gevangenisstraf te concludeeren. Daar het hier een oppassend man betreft met een blanco strafregister, vroeg spreker ten slotte een gevangenisstraf van één maand. Als verdediger trad op N. van Leeuwen, kringleider van de N. S. B. te Alkmaar. Ontslag van rechtsvervolging zal moeten volgen, omdat van formeele beleediging geen sprake is. Ook opzet is niet bewezen. Verdachte heeft slechts de gangbare mee ning naar voren gebracht. Hij zal vrijge sproken moeten worden, omdat er geen be wijs voor opzet is. Een geldboete zal hij zelf moeten betalen. Verdachte, aldus plei ter, is geen man, die in de gevangenis thuis hoort. Spreker verzocht om ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak 27 December a.s. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Gisteravond omstreeks 8 uur werd mej. M. W. alhier in de Brugge- straat aangereden door een haar achterop rijdend motorrijtuig bestuurd door P. B., tengevolge waarvan haar rechterbeen werd gekneusd. De politie stelt een onderzoek in. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen te 10.45 uur. 1. Opening. 2. Notulen. 3. In gekomen stukken en mededeelin gen. 4. Kerstgave aan werkloozen. 5. Onderhand- sche verhuring van de gemeente localitei- ten. 6. Onderhands che verhuring van de gemeentewoningen in Achthoven. 7. Ver pachting van het visch water. 8. Onderhand- sche verpachting van het ophalen van asch en vuilnis. 9. Benoeming geneesheer belast met de vaccinatie. 10. Vaststelling vergoe ding art. 101 der L.O.-wet 1920 voor de school met den Bijbel, over 1932. 11. Vast stelling pensioensgrondslagen. 12. Recla mes tegen de hondenbelasting, het school geld en de straatbelasting. 13. Verzoek en subsidie van de vereeniging tot verzorging van T.B.C.-lijders. 14. Bijdrage van de ge meente in de kosten van het vervoer van een leerling die buitengewoon lager onder wijs geniet. 15. Wijziging begrooting 1934. 16. Rondvraag. NIEUWKOOP. Jaarwedde Wethouders. Gedeputeerde Staten stellen voor de jaarwedden van de Wethouders nader definitief te regelen en deze voor Nieuwkoop te bepalen op voor ieder 200. Gemeenteraad. Op Donderdag a.s. .des voormiddags 9 uur wordt alhier een raads vergadering gehouden. De agenda luidt: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken; 2. Jaarweddenregeling Wethouders; 3. Pre sentiegelden raadsleden; 4. Jaarweddenre geling veldwachters; 5. Omzetbelasting voor het electriciteitsbedrijf; 6. Bespreking om met den vaartaanleg een aanvang te maken, voorzoover de eigenaren thans voor afstand geteekend hebben. Propaganda-vergadering B.V.L. Gis teravond werd in de zaal van hotel „Spoor- zicht" alhier een propaganda-vergadering gehouden van den Bijzonderen Vrijwilli- gen Landstorm afdeeling Nieuwkoop. Toen Luitenant Karres, Majoor Boots en de heeren Roo ij aards en Bontje de zaal betraden werd door de aanwezigen staan de het Wilhelmus gezongen. De Burgemeester opent deze bijeenkomst en leidt de hoofdspreker, Luitenant D. J. Karres, secretaris van de Afdeeling Zuid- Holland West, in. Deze hield een warm be toog voor de B.V.L. Wees op de gevaren van het communisme e.d. en werkt allen B.V.L.'ers op hun eens gegeven woord ge stand te doen en trouw te blijven aan Vorstenhuis en Regeering. Voor deze goed volle rede krijgt spr. een warm en wel verdiend applaus. De aanwezigen zongen hierna gezamen lijk „Gelukkig is het land". Nu nam Majoor J. P. Boots, commandant van het Landstormkorps Zuid-Holland West, het woord en geeft een uitlegging van het instituut der B.V.L. Spr. zegt, dat het Landstormkorps ZuidHolland West nu bijna 7000 leden telt. Bij eventueele onge regeldheden kan de leiding van dit korps in een tijd van hoogstens 4 uur beschikken over minstens 400 goed gewapende en ver trouwde mannen. Zoolang de B.V.L. zal be staan zoolang zal ook niemand het aan durven een greep naar het gezag te doen. Ook deze spreker krijgt een warm ap plaus. Hierna worden een paar films vertoond n.l. de begrafenis van H. M. de Koningin Moeder, een landdag van de B.V.L. te Zwolle met een openluchtspel en daarna de Huldiging van H. M. de Koningin ter gelegenheid van Haar 35-jarige regeerings- jubileum. Na deze filmvertooning werden door Majoor Boots de prijzen uitgereikt welke de leden bij de laatst gehouden onderlinge schietwedstrijd hadden behaald: le prijs P. Vermeij 97 punten; 2e prijs H. Richte- ring 95 pnt.; 3e pr. A. van Houten 93 pnt.; 4e pr. H. Schellingerhout 92 pnt.; 5e pr. W. van Koert 91 pnt.; 6e pr. J. Beuk 91 pnt; 7e pr. A. de Vries 91 pnt.; 8e pr. R. Leuwers 90 pnt.; 9e pr. J. Sanders 89 pnt.; 10e pr. A. Vergeer 89 pnt.; 11e pr. Th. van Dam 88 pnt.; 12e pr. A. Angenent 88 pnt. Ook aan verschillende leden van den B. V.L. te Noorden werden de door hun al daar behaalde prijzen uitgereikt. Deze prij zen bestonden uit luxe huishoudelijke ar tikelen. Aan de le prijswinnaars P. Ver meij te Nieuwkoop en C. van Capel te Noorden werden elk een medaille uitge reikt. Aan verschillende leden werden te vens een brevet van scherpschutter afge geven. De voorzitter van het Gewest, de heer Roo ij aards, spreekt nu het slot woord. Spr. zegt, dat hij veel vergaderingen van den B.VL. heeft bijgewoond, maar bijna nim mer een zooals in Nieuwkoop en zegt dan ook van deze vergadering de aangenaam ste herinnering mee te nemen. Hij wekt alle mannen op die nog geen lid van den B.V.L. zijn en daarvoor iets gevoelen zich op te geven bij de plaatselijke leiders. Hierna spreekt de Burgemeester het sluitingswoord en dankt allen die hebben medegewerkt om dezen avond zoo glans rijk te doen slagen. Tusschen de verschil lende sprekers en films werden door eeni- ge dames en heeren eenige liederen gezon gen, begeleid door piano en viool. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden. LUCHTVAART De „Uiver" weer vertrokken. VOOR DE VERSNELDE K.LJVL- KERSTVLUCHT. Te 3 uur 20 in den nacht vertrokken. Meer dan 50.000 brieven zullen binnen het luttel tijdsbestek van vier dagen door de snelle Douglas-vogel van Nederland naar onze Overzeesche Gewesten worden gedragen. Duizenden wenschen zullen van uit het moederland worden gebracht om kracht en steun te geven aan hen in onze Oost, wier gedachten, in deze dagen van Kerstmis tot Nieuwjaar meer dan ooit ver toeven bij familie en vrienden die ze ach terlieten in deze lage landen bij de zee. Duizenden zakenbrieven zullen binnen en kele dagen worden bezorgd in de groote handelscentra van Indië en op de eenzame cultuurondernemingen in de binnenlanden. Duizenden zullen met verlangen uitzien naar de komst van de „Uiver" en in span ning deze nieuwe prestatie van de K.L.M.- machine en haar kranige bemanning van dag tot dag volgen. De Uiver, nog nauwelijks bekomen van haar race met den tijd en nu bemand met W. M. A O. Beekman, chef-piloot, J. van Steenbergen, tweede piloot; G. van Zadel- holf, radio-telegrafist en H. A. Wale wijn, mecanicien is vannacht vertrokken. Tegen drie uur vannacht was het in het restaurant op Schiphol al tamelijk druk. Piloot Beekman is juist even bij den weerberichtendienst gaan kijken. Zijn ge zicht staat vroolijk als hij terugkomt. Het weer ziet er lang niet kwaad uit. In tus schen zijn ook de drie pasagiers op Schip- hal gearriveerd. Het zijn de heer Berretty, directeur van Aneta, prof. Walgh, die pas Donderdag met de „Pelikaan" in Holland was gekomen en de heer Kort. De Uiver is naar buiten gereden en staat op het plat form, de zilveren vleugels glanzen in het maanlicht. Het voorverwarmingstoestel zorgt voor warme lucht in de motoren en alles wijst er op dat de start zal plaats hebben. De post, 350 K.G., wordt ingela den. Het is zeven voor half vier als de moto ren worden aangezet. De K.L.M.-marsch die door de loudspeakers weerklinkt, wordt overstemd door het geronk van de drie zware Douglas-motoren. Beekman zit in de cockpit en wuift de honderden die hem uit geleide doen een laatst vaarwel toe. De passagiers hebben zich in hun gemakkelijke zetels gevleid. Het is even half vier als het startsein gegeven wordt. De machine taxiet over het veld, neemt haar aanloop en binnen enkele oogenblikken is de Uiver los van den grond en op weg voor haar versnelde Kerstvlucht naar de Oost. Nagestaard door de aanwezigen zet het toestel koers naar het Zuiden. DE „GRAF ZEPPELIN" MELLIONNAIR DER LUCHT. Zij heeft thans 423 tochten gemaakt, met 9815 vlieguren. De „Graf Zeppelin", die gisteren, terug- keerend van een tocht naar Zuid-Amerika, in Sevilla aankwam, kon zoodra zij boven het vasteland van Europa was gekomen, aanspraak maken op den titel „luehtmil- lionnair". Het luchtschip, dat 11 October 1928 in dienst werd gesteld, had toen na melijk 1 millioen kilometer afgelegd. Een begrip van dezen afstand verkrijgt men, als men bedenkt, dat deze 24 keer den om trek der aarde bedraagt. In totaal heeft de „Graf Zeppelin" thans 423 tochten ondernomen, waaronder onge veer negentig tochten over den Oceaan. Het aantal vlieguren bedraagt 9.815. Niet minder dan 27.700 personen, meer dan 5.5 millioen poststukken en 52.000 kilogram vracht werden sedert de in dienst neming van de Zeppelin door haar vervoerd. Een merkwaardig feit is, dat in dit jaar 18 leden der bemanning, evenals de „Graf Zeppelin" zelf, zich „luchtmillionnair" kun nen noemen, omdat zij een millioen KJVI. „gezeppelind" hebben. De uitbreiding van het internationale luchtverkeer heeft er toe geleid, dat de plannen, die reeds geruimen tijd bestaan om Sevilla tot uitgangspunt te maken voor het trans-atlantisohe luchtschepenverkeer, waarschijnlijk binnenkort verwezenlijkt zullen worden. Reeds herhaalde malen heeft de „Graf Zeppelin" op haar reizen van en naar Brazilië korte landingen te Se villa gemaakt. Twee jaar geleden namen de onderhandelingen tusschen de lucht- schepenwerf te Friedrichshafen en de Spaansche regeering een aanvang en be gon de Spaansche regeering met de uit breiding en verbetering der terreinen te Sevilla. Ook thans heeft de „Graf Zeppelin" op haar terugtocht naar het vaderland te Se villa het anker uitgeworpen. Dr. Eckener, die ditmaal de vlucht naar Zuid-Amerika die onder commando stond van kapitein Lehmann, niet heeft medegemaakt, heeft zich speciaal per vliegtuig naar Sevilla be geven, waar hij met de Spaansche regee ring besprekingen zal voeren, die tevens zullen worden bijgewoond door den Duit- schen ambassadeur te Madrid, graaf Welczek. Men verwacht, dat deze bespre kingen zullen leiden tot een snellere uit voering der werkzaamheden, waarvan de voornaamste is het bouwen van een gasfa briek, waarvan de eerste steen dezer dagen is gelegd. De Spaansche premier maakt Dinsdag, vergezeld van verschillende ministers, met de „Graf Zeppelin" een rondvlucht boven Andalusië, die twee uur zal duren. Daarns zal het luchtschip de reis naar het vader land voortzetten. DE LUCHTRQOVERS VAN H0ITIKA. 73. Zoo kwam de heele karavaan tenslotte op het strand aan, na een voorzichtige afdaling; en het laden van zakken met wijn in het bootje begon. Piet werd tusschen zoo'n paar zakken ingezet, om met het eerste vrachtje terug naar het vliegtuig gestuurd te worden. Er stonden nu flinke golven en het bootje helde bedenkelijk naar links en naar rechts over. 74. Het was zwaar roeien met al die ballast en ze schoten langzaam op. Opeens kwam een extra hooge golf, het bootje stond bijna met zijn kant op het water. Piet sloeg, om zijn evenwicht te bewaren zijn armen om de zakken, die naast hem stonden....

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10