MAANDAG 17 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 ROEIEN NEDERLANDSCHE ROEIBOND. Algemcenc vergadering. Gisteren is het gebouw der Industrieele Club te Amsterdam, de jaarljjksche alge- meene vergadering gehouden van den Ne- derlandschen Roeibond, onder voorzitter schap van dr. C. W. G. Mieremet. Het aantal aangesloten vereen igingen bleef gelijk. Dat der contribuanten liep te rug tot 2869, hetgeen moet worden toege schreven aan den algemeenen economisch en toestand. Spr. memoreerde vervolgens de verschil lende besluiten en besprekingen en sprak over de diverse wedstrijden en de behaal de resultaten. Hierbij deelde spr. mee, dat het nieuwe record van de stuurmanlooze Hoop-twee op de Hollandia-wedstrijden van 7 minuten 30 2/5 sec. niet juist moet worden geacht, aangezien verschillende chronometers onregelmatigheden vertoon den. Spr. zeide voorts, dat de Amstel on bruikbaar is gebleken voor alle stuurman looze nummers. De proefneming met de Rummi-balonnen bij de Ceintuurbaanbrug, moet als mislukt worden beschouwd en zal niet worden herhaald. Spr. wijdde aandacht aan het vraagstuk van de onvoldoende kwaliteit van de beste Nederlandsche ploe gen. De instelling eener technische com missie ware te overwegen, doch is volgens spr. af te wijzen, aangezien de samenstel ling moeilijkheden zou opleveren. De tot dusverre gevolgde methode is de meest soepele gebleken. De hoofdzaak is, dat de coach zich meer zal moeten toeleggen op het opvoeren der productiviteit tijdens den wedstrijd. Bereidwilligheid tot overleg is een eerste vereischte. De roeiers zullen op andere wijze dienen te worden gecoacht. Dit is volgens spr. de eenige oplossing. Op de nieuwe roeibaan bij Sloten, die in werkverschaffing wordt aangelegd, zul len in 1937 de Europeesche kampioen schappen kunnen worden gehouden. Nadat den penningmeester décharge was verleend voor het gevoerde beheer was aan de orde het bestuursvoorstel tot heffing van een extra bijdrage van veertig cent voor elk betalend lid of begunstiger der aangesloten Vereenigingen ten behoeve van de F.I.S.A.-wedstrijden, op welk voor stel waren, ingekomen een motie van de Maas tot uitstel van behandeling van dit punt en tevens van de begrooting en de benoeming van een commissie en een amendement van Njord om een bijdrage van, vijftig cent te willen bevorderen, dus niet verplicht te stellen. Mr. Blussé van Oud-Alblas, vertegen woordiger van de Maas, de motie toelich tend, achtte het aanvaarden van een nieu we last, niet wenschelijk en ook in vele gevallen niet mogelijk. De heer Kok (Willem H) zag niet het minste bezwaar tegen de voorgestelde ver hooging. Spr. is van meening, dat een com missie weinig zal kunnen uitrichten. Het voorstel-Njord zal leiden tot een scheeve verhouding. Dr. R. J. Th. Meurer (De Koninklijke) wees op de mogelijkheid om elke Vereeni- ging een bepaald bedrag te doen betalen, hetwelk door een aantal leden, dat daartoe bereid is, zou kunnen worden opgebracht. Spr. doet een desbetreffend voorstel. Dr. Iterson (Die Leythe) achtte een bij drage van veertig cent voor een roei- enthousiast zeer gering. Uit vrijwillige bij dragen zou het bedrag bijeen kunnen wor den gebracht. Bovendien kan worden over wogen de instelling van een persoonlijk lidmaatschap van den Bond. De vertegenwoordiger van Njord zeide van oordeel te zijn, dat het voorstel van dr. Meurer door de vereeniging kon worden aanvaard, zoodat zij het ingediende amen dement introk. De heer Zeldenrust (Amst. Roeibond) zeide, dat vele vereenigingen nog een con tributie heffen van een vooroorlogsch-peil, zoodat een verhooging niet mogelijk zal zijn. In verband met de organisatie der F.I.SA.kampioenschappen acht spr. een correctief op te veel inschrijvingen nood zakelijk. Een contributie-verhooging zou een psychologische fout zijn. Daarentegen zullen de Vereenigingen hun begrootingen dermate moeten inrichten, dat een bedrag van 1 pet. van het contributiebedrag wordt uitgetrokken voor de bijdrage. De voorzitter, de sprekers beantwoor dende, zeide geen nieuw geluid te hebben vernomen. AUe punten, welke zijn ter spra ke gekomen, zijn door het bestuur over wogen. Het is wellicht bereid het voor stel te wijzigen in den geest als het betoog van dr. Meurer. In elk geval staat vast, dat de wedstrijden in 1937 worden gehouden, het is een eere-plicht. Bij de replieken opperde de heer Blussé van Oud-Alblas, het denkbeeld om in 1935 niet deel te neemn aan de F.I.SA.-wedstrij den, hetgeen een voordeel van duizend gul den zou opleveren en hetgeen verantwoord zou zijn in verband met het roeipeiL Nadat de vergadering drie kwartier was geschorst, werd de behandeling van het agendapunt voortgezet. De voorzitter zeide, dat de motie van De Maas in stemming zal worden gebracht. Daar zij niet door het Bondsbestuur kan worden aanvaard, zal het bij aanneming de portefeuille-kwestie stellen. De motie werd daarop verworpen met 48 tegen 14 stemmen, en twee blanco. Het amendeme nt-dr. Meurer, dat vervol gens in stemming kwam (heffing per ver eeniging, waardoor in eigen huishouding een vastgesteld bedrag bijeengebracht zou worden), werd aangenomen met 41 tegen 18 stemmen. Het amemdement-Njord (een vrijwillige bijdrage van 50 cent per lid) werd met 33 tegen 26 stemmen verworpen. Tenslotte vereenigde de vergadering zich met 45 tegen 17 stemmen met het bestuurs voorstel. De hear M. Zeldenrust (Amsterdamsdie Roeibond) diende een motie in, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken om de nationale kampioenschappen zoo vroeg mo gelijk te doen plaats vinden. Hierop werden de voorstellen van Nereus en De Hoop daarover ingetrokken, waarna de motie werd aangenomen. Wedstrijddata. Als wedstrijddata werden vastgesteld: 6 April: 8 KM. kampioenschap v. d. Amstel. 1112 Mei: Spaame (voorloopig). 30 Mei: Ned. Studenten Roeiwedstrijden. 1415 Juni: Hollandia. 2122 Juni: Koninklijke N.Z. R.V. 2425 Juni: Telegraaf beker. 2730 Juni: Njord (lustrumwedstrijden) 1213 Juli: Nationale kampioenschap pen. Eind Juli: Eventueele proefwedstrijd. 1618 Augustus: Europeesche kampioen schappen te Berlijn. In de vacature, ontstaan wegens perio dieke aftreding van den heer P. J. Buyze, werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer dr. A. Marres (Amsterdam). De heer H. Schutte werd herkozen als secreta ris-penningmeester. Aam het einde der vergadering des avonds te half acht heeft de voorzitter de Vaardigheidsbeker uitgereikt aan de Roei vereeniging Willem Hl, alsmede twaalf gouden Piet Hein-medailles. BILJARTEN VAN BELLE WINT VAN WIEMERS. Te Leeuwarden heeft Zaterdag en Zon dag de wereldkampioen Van Belle een uit drie partijen bestaande wedstrijd gespeeld tegen den Fries Wiemers. De totaaluitslag van de drie partijen luidt: car. brt. h.s. alg. gem. Van Belle 1200 84 127 14.28 Wiemers 1131 84 89 14.06 NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. Kampioenschap le klas groot biljart. Het bestuur van den Ned. Biljartbond, dat zelf de regeling in het beheer heeft ge houden voor de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland der le klasse, groot biljart, cadre an ere, heeft door de nieuwe indeeling, het spelen van een dub bel rooster, een belangrijk nationaal tour- nooi van vier dagen in elkander gezet. De wedstrijden zullen gehouden worden te Amsterdam, in de ondergrondsche bil jartzaal van Café Dubois, aan de Cein tuurbaan. Het tournooi vangt op Donderdag 20 December aan en wordt op Zondag 23 De cember beëindigd. De volgende spelers nemen aan de Ne derlandsche kampioenswedstrijden deel: J. Dommering (Arnhem), J. H. Sweering (Amsterdam), C. van Vliet (Den Haag), A. Katoen (Amsterdam) en P. de Leeuw (Am sterdam); derhalve een vijftal. SCHAATSENRIJDEN MELITTA BRUNNER NAAR AMSTERDAM. Melitta Brunner, de bekende Weensche kunstrijdster, die steeds de grootste rivale van Sonja Henie was zij eindigde het vorig jaar nog als tweede in de wereld kampioenschappen kunstrijden voor da mes keert na een langdurig verblijf in Engeland met Kerstmis naar haar land terug. Het bestuur van de Amsterdamsche Kunstijsbaan slaagde er in, naar wij verne men, haar thuisreis via Amsterdam,, te doen geschieden en wel zoo, dat Melitta Brunner as. Vrijdagavond te Amsterdam eenige demonstraties zal geven. Evenals Sonja Henie zal Melitta Brun ner eenige dansen demonstreeren. Het paarrijden, dat tijdens de opening van de kunstijsbaan zoo zeer de harten der Am sterdammers heeft veroverd, staat ook dit maal weer op het programma. De oud-wereldkampioen Otto Kaiser geeft met Hansi Kast verschillende demon straties. Voorts wordt een yshockeywedstrijd ge speeld, zoodat deze avond zeer belangwek kend belooft te worden. STADSNIEUWS Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadert Woensdag middag te 2.30 uur in de vergaderzaal der Kamer. De agenda vermeldt o.m.: Ontwerp antwoord op het schrijven van de Bevrachtingscommissie te Leiden, van 4 December 1934. Verzoek van het Centraal Instituut ter bevordering van het normale handelsver keer tusschen Nederland en andere lan den, om over 1933 en over 1934 een extra hoofdelijken omslag van 100.te willen toestaan. Mededeelingen van den voorzitter inzake clearing NederlandDuitschland. Adres inzake financiering versnelde brug genbouw over de groote rivieren al of niet door tolheffing. Bericht van de Arrondissements-Recht- bank te 's-Gravenhage, dat D. N. den Haan te Oegstgeest is beëedigd als makelaar in onroerende goederen. Door de politie is aangehouden de 39- jarige mej. C. v. d. H. wegens diefstal van een collier op de markt. MEISJES STUDENTEN INTER ACADEMIALE. Zaterdag heeft te Amsterdam in het Eigen Huis der R. K. S. V. „Sanctus Tho mas Aquinas" de overdracht plaats gehad van het praesidiaat van de Meisjes Stu denten Interacademiale. Voor deze vergadering waren vele meis jesstudenten van de meisjesclubs uit Nij megen, Leiden, Amsterdam en Utrecht bijeengekomen. De praeses Mej. Els Dries- sen gaf in een korte toespraak een over zicht over de gebeurtenissen in het afge- loopen jaar. Zij memoreerde vooral de Meisjes-zomerbijeenkomst te Arnhem, en spoorde de aanwezigen aan, dit >ar in gr.io'en getale te komen naar de Retraite, die gehouden wordt in de Goede «Ve?k in het Cenakel, en eveneens naar de bijeen komst die ook het volgend jaar weer te Arnhem in de zomervacantie zal gehouden worden. Vervolgens droeg zij het praesidiaat over aan Mej. Joop Manders uit Leiden. Mej. Manders dankte voor het vertrou wen in haar gesteld. Zij sprak haar spijt uit, dat Mej. Driessen de M. S. I. gaat ver laten, en bracht haar dank namens allen, voor hetgeen zij voor onze Katholieke meisjes heeft gedaan. Vooral het slagen van het meisjeskamp in Arnhem, waar meisjesstudenten en meisjes, die eind examen gedaan hadden, samen gekomen zijn om het contact tusschen onze Katho lieke meisjes te bevorderen, is voor het grootste deel te danken aan haar enthou siasme en toewijding. In de vergadering maakte de nmnisma- kingstijd in de verschillende vereenigingen een voornaam punt van bespreking uit. De dag werd besloten met een diner en gezellig samenzijn, waarna de meisjesstu denten weer naar hun haardsteden terug keerden, velen met het vaste voornemen de M. S. I. vergadering op de R. S. D. (Roomsche Studenten Dag) te Leiden op 16 en 17 Febr. a.s. bij te wonen. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Lezing over „Licht en Kleur". Zaterdag j.L hield bovengenoemde ver eeniging in de collegezaal van het Kamer- lingh Onnes-Laboratorium haar derde le zing van dit seizoen. Spreker was de heer H. Th. v. d. Starre met als onderwerp „Lichit en Kleur". De voorzitter, de heer Van der Linden, heette de vele aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den heer v. d. Starre, die spontaan weer bereid gevonden was voor de vereeniging een lezing te houden. Voorts bracht spreker dank aan prof. Keesom, prof. de Haas en dr. Crommelin voor het weer bereidwillig afstaan der collegezaal. Hierna was het woord aan den spreker. Hij begon met de natuurverschijnselen, welke ons zoo dikwijls in verrukking kun nen brengen. Hiertoe behoort toch zeker wel het wonderspel van Licht en Kleur. En bij het aanschouwen hiervan kan toch wel het verlangen in ons opkomen de oorzaak van deze verschijnselen van meer nabij te leeren kennen en de wonderbare huishou ding van de natuur wat beter te leeren be grijpen. Spreker gaf nu eerst een historische uit eenzetting over de opvatting omtrent het wezen van het licht en besprak de emis sie-theorie van Newton en de golf-theorie van Huygens. Met de ontdekking van de interferentie- en buigingsverschijnselen, welke met de Tullingstheorie zoo mooi verklaard kunnen worden, werd de Tullingstheorie algemeen aangenomen, terwijl men er later toe ge komen is de lichtgolven van electro-mag- netischen aard te beschouwen. Besproken werd wat men niu onder een tulling verstaat, en hoe men zich tot voort planten van een tulling heeft voor te stel len en verder wait men onder tullingstijd, golflengte en voortplantingssnelheid heeft te verstaan. Van de golven, die door een lichtbron worden uitgezonden, is ons oog alleen ge voelig voor het golfgebied, dat ligt tus schen 0,0008 en 0,0004 m.M. Vertoond wer den nu de verschillende absorptie- en emis sie-spectra. Verder kwamen aan de beurt de fluorescentie- en de phosphorescentie en de verstrooiingsverschijnselen op zeer kleine zwevende deeltjes, waarbij prachtige kleureffecten optreden en voorts werden verschillende natuurverschijnselen, o.a. de opgaande zon en de regenboog, verklaard. Nu kwamen de interferentie- en bui gingsverschijnselen aan de beurt en werd het beginsel verklaard, dat de lichtgolven onder bepaalde omstandigheden elkaar kunnen versterken of vernietigen naar ge lang zij icn dezelfde of tegengestelde phase in een punt aankomen. Voorts werd vertoond de beroemde proef van Fresnel en de prachtige interferentie- kleuren bij zeepvliezen. Van de buigingsproeven werd vertoond de buiging om een dunne draad, tralies, nevelringen enz. Tenslotte hield spr. nog een korte beschouwing over de electro magnet ische lichttheorie o.m. het beroem de Zeeman-effect, het splitsen van spec traallijnen door een sterk magnetisch veld en vertoonde hij het z.g. photo-electrisch verschijnsel, het losmaken van electronen uit metalen door het licht welk verschijnsel ook in de practijk wordt toegepast oa. bij de klankfilm. De heer v. d. Starre had een hartelijk applaus in ontvangst te nemen voor zijn zeer interessante en leerzame lezing. De voorzitter dankte spr. ook namens het bestuur en de aanwezigen voor deze zoo goed geslaagde lezing en maakte tevens be kend, dat de eerstvolgende excursie is op 12 Jan. '35. St. Josephs-Gezellen-Vereeniging. Zondagavond is op onze verplichte bij eenkomst der afd. Gezellen het prijsbiljar- ten voortgezet. De twee scheerapparaten in etui werden gewonnen door G. Klouw met 106 punten en door Cambier met 55 pun ten. As. Zondag 23 December op verzoek als hoofdprijs een polshorloge. Ontslag onderwijzeres. Mej. B. de Ruiter, onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Vrouwenkerksteeg al hier, verzocht haar voor ontslag uit hare betrekking voor te dragen in de plaats van mej. J. de Zwart, onderwijzeres aan de zelfde school. Dit sympathieke, van goede collegialiteit getuigende verzoek aldus B. en W. aan den Raad behoort naar gevoelen van B. en W. te worden ingewilligd. MUZIEK GROOT POLOTE-CONCERT Precies kwart over acht sprak de voor zitter van het Leidsch Politie-muziek- gezelschap het welkomstwoord uit en on middellijk werd met het concert een aan vang gemaakt. Verschillende politieautori teiten van hier en elders waren aanwezig. Het Leidsche corps fungeerde als gastheer en gaf aan zijn gasten, de Haarlemsche en Utrechtsche politievereeniging en aan de beide „Excelsiors" uit Delft en Hilversum gelegenheid tot optreden om zelf den avond te besluiten. Naar het ons voorkomt is het concert voor de vijf corpsen een succes geworden, want de zaal was al waren er veel leege plekken toch voldoende bezet en het werd Jater op den avond telkens vol ler. De vele vereerders en vrienden van het Leidsche politiecorps zorgden voor het noodige applaus. Natuurlijk kan en mag men de presta ties van corpsen door dagelijksche dienst en arbeid beperkt in studietijd niet gelijk stellen met beroepsorkesten. De appreciatie kan juist hierom naar waarde worden aangeslagen. De Haarlemsche vereeniging was het eerst aan de beurt, onder leiding van den heer Peters en liet zich hooren in een marsch van Urbach „Tancrede" van Ros sini, waarin wij herinnerd werden aan Rossini's „Barbiere" en een „Valse" van Léhar. Oorspronkelijk harmoniewerk kwam, met uitzondering van dé marschen, weinig of niet voor op het programma. Wat de Haarlemsche politiemannen uit voerden was goed voorbereid, zoodat wij hun verdiensten toekennen. Onder leiding van kapelmeester Kraging speelde het Utrechtsche corps „The stars and Stripes for ever" van Spaza, een „balletsuite" van Pouy en een „fantasie over Robert le Dia- ble" van Meyerbeer. Zoo'n marsch als „the stars and Stripes" slaat niet weinig in, als er samenwerking is. Wij hadden ons ge spitst op de fonkelende éclatante marsch en wij werden niet teleurgesteld, want elk der corpsen gaf er een ten beste. Dan kwam Delft, spelend onder kapel meester Vrijhof en voerde behalve de „Marche des Alliés" van Lepene één ouver ture van Caldero uit en één van Kessels. Het spijt ons voor de Delftsche corpsleden, maar zij maakten niet het beste figuur. De leiding was tè mak en moesten wij naar volgorde rangschikken dan kwam deze „Excelsior" in de achterste gelederen en Hilversums „Excelsior" nummer een. Deze vereeniging begon met „the Wash ington post", speelde een fantasie over „Schubert" en niet minder dan „Finlandia" van Sibelius, in twee goede transcripties. Kapelmeester Witsen hield de teugel ste vig in handen. Er zit muziek en rhythme in dezen kapelmeester en hij weet ervan mee te deelen. Fleurig is er gespeeld, mooi en beschaafd van klank en voordrracht en rhythme. Met luid applaus werd het op treden van het Leidsche Politiemuziekge- zelschap begroet. Wederom „een marche", dan een „Ouverture van Viess ing", waar in de moeilijke fuga-passage in het volle licht kwam en als laatste nummer een suite van Straus-walzen. Als extra num mertje een opgewekte marche tot besluit. Natuurlijk slaagde het een beter dan 't 'ander en al was niet alles van alle smet ten vrij dat er gemusiceerd wordt, dit alléén is al te waardeeren; bovendien: ver schillende nummers zijn heel verdienste lijk gespeeld. En daar er voldoend goed materiaal in de verschillende vereenigin gen zit, twijfelen wij niet of de dirigen ten zullen steeds meer profijt gaan trek ken van de meer begaafde krachten, die die zich tot grooteren groei en bloei we derzijds met toewijding aan de leiding moeten onderwerpen. De klankuitstorting was in de Gehoorzaal meermalen wel wat overweldigend, zoodat de uitvoering vrij- vermoeiend werd door de lengte van het programma. Gevoeglijk had elke vereeni ging zich kunnen beperken tot het geven van twee numers. Er is verdienstelijk ge speeld. De toehoorders dachter er ook zoo over en dankten telkens met hartelijk ap plaus. De avond zou met een dansje be sloten worden. J. K. r STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. SALEIER (thuisr.) vertr. 15 Dec. van Liverpool. SIMALOER (uitr.) pass. 14 Dec. Perim. KON. HOLL. LLOYD. MUNSTERLAND (uitr.) arr. 14 Dec. te Sao Francisco. z S ALL AND arr. 14 Dec. van Antwerpen te Bremen. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN vertr. 14 Dec. van Port Na- tal naar Reunion. LEMAIRE vertr. 13 Nov. van Beira naar Zanzibar. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. VOLENDAM, New York naar Rotterdam 17 Dec. v.m. 6.30 uur te Plymouth verwacht DINTELDIJK vertr. 15 Dec. van Rotter dam naar Vanc. via Londen. LOCHMONAR, Vanc.-Rottërdam arr. 14 Dec. te Portland (Ore). NEBRASKA arr. 13 Dec. van Rotterdam te Vancouver. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCHIBA vertr. 15 Dec. van Rotterdam naar Hamburg. ALWAKI vertr. 15 Dec. van Rotterdam naar Buenos-Aires ALDABI (thuisr.) arr. 14 Dec. te Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ACHILLES, Japan-Rotterdam vertr. 13 Dec. van Colombo. ALCINOUS, Batavia-Amsterdam via Li verpool, 14 Dec. v. Port Said. DEUCALION, Japan-Rotterdam vertr. 15 Dec. van Penang. MENELAUS vertr. 15 Dec. van Taku Bar naar Rotterdam. PATROCLES JapanRotterdam arr. 14 Dec. te Sjanghai. SARPEDON, Japan-Rotterdam arr. 14 Dec. te Suez. EMZETCO LIJN. JONGE JOHANNA arr. 13 Dec. van Va lencia te Liverpool. JONGE JACOBUS arr. 15 Dec. van Lon den te Rotterdam. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ (HollandAfrika Lijn). HOLLAND arr. 14 Dec. te Port Natal. (HollandAustralië Lijn) AAGTEKERK (thupisr.) vertr. 15 Dec. van Newcastle (N.Z.W.. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3e Klasse, 1ste Lijst Trekking van Maandag 17 December 1934 Hooge Prijzen 5.000— 20780 2.000.— 9721 1.500.— 8793 1.0002233 16550 400.- 15746 200.— 14069 17689 20245 100.— 1695 9551 13625 18071 Prijzen van f 45. 4 33 75 229 264 267 275 292 308 389 470 476 490 509 511 547 559 562 626 692 769 775 780 904 912 941 964 1033 1087 1093 1112 1117 1235 1292 1347 1365 1401 1481 1500 1547 1604 1610 1613 1626 1634 1665 1747 1750 1761 1815 1843 1860 1903 1928 1943 1958 1960 1987 2007 2015 2032 2039 2073 2090 2102 2103 2109 2138 2154 2207 2217 2220 2226 2284 2294 2316 2344 2483 2506 2600 2616 2623 2706 2708 2827 2330 2847 2849 2853 2867 2888 2894 2895 2931 2983 3011 3052 3068 3110 3334 3370 3403 3430 3466 3497 3523 3529 3560 3571 3573 3624 3674 3706 3711 3714 3728 3729 3836 3874 3963 3990 3995 4009 4066 4091 4101 4114 4119 4124 4149 4163 4179 4288 4302 4388 4399 4419 4487 4490 4514 4528 4584 4587 4588 4607 4661 4677 4720 4736 4766 4768 4359 4863 4897 4917 4941 4953 5059 5081 5108 5117 5158 5160 5171 5261 5263 5350 5373 5384 5417 5424 5458 5464 5479 5517 5559 5576 5616 5697 5705 5713 5738 5757 5909 5929 5951 5998 6023 6071 6124 6215 6220 6287 6309 6312 6365 6411 6502 6547 6570 6605 6644 6646 6755 6779 6794 6800 6877 6939 6950 6988 6992 7052 7053 7064 7156 7262 7273 7296 7300 7320 7327 7338 7352 7356 7389 7399 7407 7428 7430 7511 7523 7554 7569 7643 7646 7648 7703 7734 7761 7801 7810 7843 7846 7852 7878 7885 7944 7986 8014 8053 8054 8074 8081 8100 8117 8134 8212 8220 8247 8336 8353 8354 8353 8431 8495 8499 8635 8761 8770 8772 8826 8870 8895 8899 9046 9070 9072 9199 9223 9289 9296 9348 9356 9378 9406 9500 9503 9507 9533 9599 9628 9651 9681 9685 9782 9786 9790 9829 9832 9855 9865 9871 9895 9949 9950 9993 10014 10030 10045 10092 10112 10134 10152 10175 10275 10342 10370 10385 10421 10434 10447 10470 10471 10520 10530 10599 10640 10642 10664 10700 10780 10822 10872 10900 10935 10950 10972 11028 11094 11112 11139 11144 11148 11175 11177 11199 11200 11217 11259 11318 11383 11388 11399 11447 11480 11483 11522 11608 11620 11634 11659 11701 11734 11766 11784 11811 11954 11978 11998 12006 12023 12035 12076 12147 12153 12248 12324 12357 12370 12386 12396 12408 12479 12503 12534 12556 12602 12606 12661 12705 12709 12734 12780 12786 12799 12844 12876 12901 12910 12952 12969 13014 13056 13071 13074 13088 13124 13132 13146 13152 13251 13313 13318 13353 13361 13372 13426 13429 13460 13476 13516 13520 13529 13547 13549 13554 13575 13579 13581 13609 13623 13632 13640 13650 13663 13666 13691 13701 13715 13719 13751 13818 13830 13841 13854 13894 13913 14003 14017 14021 14036 14041 14067 14072 14127 14148 14149 14272 14289 14320 14326 14342 14393 14417 14457 14506 14529 14538 14539 14595 14670 14704 14707 14741 14832 14845 14859 14877 14892 14973 15015 15Ó68 15080 15107 15185 15212 15220 15243 15254 1C283 15306 1533? 15360 15440 15507 15525 15574 15579 15631 15631 15654 15658 15723 15834 15850 15853 15860 15870 15949 15964 16011 16064 16081 16'03 16126 16127 16172 16181 16202 16215 16236 16264 16283 16317 16356 16390 16405 16440 16531 16569 16587 16637 16639 16659 16678 16731 16784 16797 16799 16837 16843 16851 16910 16942 17030 17049 17055 17059 17184 17193 17223 17231 17292 17342 17357 17364 17417 17454 17463 17528 17535 17587 17611 17696 17765 17766 17800 17902 17989 18006 18011 18075 18207 18213 18232 18290 18355 18358 18373 18424 18428 18456 18497 18555 18557 18612 18677 18678 18696 18723 18734 18766 18834 18936 18949 18955 18976 18991 19001 19014 19074 19142 19166 19191 19205 19246 19267 19291 19312 19380 19476 19604 19612 19633 19645 19793 19848 19875 19880 19916 19917 19919 19962 19978 19985 20007 20014 20107 20122 20135 20149 20188 20219 20224 20244 20300 20312 20348 20379 20422 20431 20458 20481 20579 20607 20616 20651 20707 20736 20767 20818 20836 20868 21074 21132 21133 21138 21271 21297 21341 21352 21366 21390 21391 21468 21494 21546 21549 21701 21708 21770 21903 21922 21923 21954 21992 22026 22073 22076 22085 22182 22194 22224 22227 22244 22326 22373 22477 22481 22557 22572 22589 22654 22694 22733 22745 22787 22801 22811 22813 22827 22873 22880 22895 22963 22965 22970 22992 23031 23044 23103 23170 23189 23195 23239 23304 23395 23435 23481 23499 23539 23545 23566 23743 23747 23761 23766 23839 23841, 23851 23857 23896 23937 23950 23983 23998

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12