MAANDAG 17 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE C0URAN1 DERDE BLAD. - PAG. 10 OPLICHTERS AANGEHOUDEN Twee personen ongeveer ƒ1000 afhandig gemaakt De politie te Laren (N.H.) arresteerde zekerne G. van S. uit Hilversum, die zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting. S. was in kennis gekomen met den pension houder H. aan den Molenweg te Laren, terwijl hij met opnemen van een terrein bezig was, gelegen naast het pension van den heer H. Deze vroeg van S. wat er met het terrein zou gebeuren, waarop van S., die zich voor bouwondernemer uitgaf, hem mededeelde, dat er twee villa's op ge bouwd zouden worden. Het werk wilde niet erg best vlotten aangezien het geld nog niet bijeen was. De heer H. kon echter met hem samen werken. Toen van S. den pensionhouder bovendien mededeelde dat de eene villa reeds verkocht was en vermoedelijk voor de tweede ook reeds een kooper in het zicht was, had H. er wel ooren naar. Van S. wist hem'hierop 650 afhandig te ma ken, door mede te deelen, dat de makelaar S. te Laren voor de hypotheek zou zorgen. Met dezelfde praatjes wist hij ook van notaris S. K. te Bussum 300 los te krij gen. Toen er van bouwen niets kwam, na men de gedupeerden de politie in den arm waarop uit een ingesteld onderzoek bleek, dat van S. in het geheel geen bouwonder nemer was. Het geld had hij verbrast en er verschil lende voorwerpen en een nieuw rijwiel voor gekocht. Bij zijn arrestatie had hij nog ƒ4.75 over. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Geboren: Martina Petronella d. van C. P. de Groot en W. Warmerdam Wil- helmina Leijntje d. van P. M. Janse en J. Joziasse. Gevestigd: C. J. Appelman, Hooge- werfstraat 20 L. M. Appelman, idem J. G. Hensels, Leidschestraat 171 J. Cu- velier en gezin, Havenstraat 5 W. J. Gropp, Hoofdstraat 77 Wed. P. Brou wervan de Kerkhof, Mariastraat 20 H. van der Werff en echtg., Parallelweg 123 F. Stouthart, Meerstraat 190 N. Winkelaar, Molenbuurt 13. Vertrokken: J. H. van Poelgeest naar Amsterdam M. C. P. van Maris naar Heemstede W. A. S. Zonneveld naar Haarlemmermeer P. Berkhout naar 's-Gravenhage M. Kramer naar Duisburg-Beeck. KATWIJK. Stand der werklooshtid. Opperlieden 30, grondwerkers 71, timmerlieden 28, metselaars 29, fabrieksarbeiders 12, losar- beiders 162, landarbeiders 207, visschers 119, schilders 18, kuipers 24, stokers 7, bin nenschippers 9, varensgezellen 6, machi nist 1, losarb. venters 10, scheepmakers 8, machinebankwerker 1„ loodgieters 3, tuin lieden 4„ smid, 1, slager 1, molenaar 1, bloemisten 6, kantoorbediende 1, stuca- doors 3, mandenmaker 1, autogeen las- scher 1, motordrijvers 7, chauffeur 1, brood bakker 1, kok 1, verwarmingsbonteur 1, kleermaker 1, stoffeerder 7. Totaal 777. NOOTDORP. Collecte Inzamelingscomité. Het Inza melingscomité deelt ons mede, dat de op brengst van de op Donderdag en Vrijdag jj. gehouden collecte langs de huizen 99.475 bedraagt. Ofschoon het comité ter verstrekking van een Kerstgave aan be- hoeftigen niet-werkloozen gaarne de be schikking had gehad over meerdere mid delen, kan dit resultaat toch niet onbevre digend genoemd worden. Wij brengen van deze plaats nog dank aan allen, die aan dit resultaat hebben medegewerkt. In den loop van de volgende week zul len waardebonnen worden uitgereikt, wel ke voor de aangegeven waarde bij de win keliers, uitsluitend in deze gemeente, in wisselbaar zijn tegen eerste levensbehoef ten, kleeding of dekking. Deze inwisse ling behoort te geschieden vóór 1 Januari 3935. Den winkeliers wordt verzocht de voorschriften, op den bon aangegeven, in acht te willen nemen, teneinde moeilijk heden met de afrekening te vermijden. NOORD WIJKERHODT. Volksbond. Morgen zal de R. K. Volksbond zijn tweede cursusavond houden om 7.30 uur in de groote zaal van het café „De Zwaan". Op dien avond zal spreken de heer H. A. Vuling, voorzitter van de afdeeling Amsterdam van den R.K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus. Onderwerp: De taak der standsorganisatie ten opzichte van het staatkundig leven, Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Werkloosheid. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan thans als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 360 landarbeiders 4 opperlieden 6 tim- merliene 2 betonwerkers 1 fabrieks arbeider 5 metselaar 1 monteur 1 kruideniersbediende 1 mandenmaker 1 schipper, totaal 382. RIJNSBURG Bloemenhandel. Dank zij het zachte weer komt de massa getrokken bloemen eerder afzetten dan zulks verwacht was. Ook is de aanvoer daardoor grooter. Hier bij komen nog flinke kwantums Fransche bloemen aan die de prijzen van eigen ge trokken bloemen wel niet zullen verhoo- gen. Betaald werd voor Scharlet due van 0.601.30 per 100 voor de beste kwa liteit. De vroege Darwin Al lard Pierson bracht van 4050 ct. per dozijn op. Witte Hyacinthen LTnnocence ƒ5.105.70 per 300 rozen, per bos 4063, Troschrysanthen per bos 1118 ct-, Grootbloemige 48 ct. per stuk. SASSENHEIM. OPENING FANCY-FAIR VAN DEN VROUWENBOND. Madame Sylvia is er ook! Gistermorgen na de Hoogmis had de of- ficieele opening plaats van de jaarlijksche fanfy-fair van den. Vrouwenbond. De zaal van het K.S.A.-gebouw verkeert weer voor twee dagen in een gezellige drukte bij de verschillende stands en vermakelijkheden. Voor deze kermis-in-'t-klein bestaat veel belangstelling en daar heeft de bond ook ten volle recht op. Onder de genoodigden bij de opening merkten wij op de geeste lijkheid, de burgemeester, het volledig be stuur van den Vrouwenbond met hun echt- genooten. Verder alle onderafdeelingen, heeren doktoren, het hoofd der school, verschillende parochieele besturen en af gevaardigden van verschillende plaatse lijke organisaties, allen met echtgenooten. Ten slotte de dames van de naaikrans en Graal, die de kleederen hebben vervaar digd. -.--sidente ,,avr. v. ReisenVree burg opende deze bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord aan allen en stelde ten zeerste op prijs, dat aan de uit- noodiging gehoor is gegeven, om deze fancy-fair te openen. Het doel van deze fancy-fair is geen andere, dan de zoovele instellingen, welke de Vrouwenbond heeft, te ondersteunen, instellingen welke onze volle sympathie verdienen. Als wij een blik slaan op deze tentoonstelling van ge maakte kleedingstukken, vervaardigd door de naaikrans onder leiding van de dames A. v. Rijn en J. Franken, welke in het af- geloopen jaar zooveel stuks bij elkaar wisten te brengen, dan stemt het ons tot groote vreugde. Want daarmede wordt weer in zoovele behoeftige gezinnen een kerstpakje bezorgd. Een dankwoord mag daarom aan de club zeker niet onthouden werden. Naast deze naaiclub wijst de pre sidente op het ijverig comité van het klee- dingmagazijn, dat reeds zooveel stuks klee deren hebben'kunnen uitdeelen aan be- hoeftigen. Een dankwoord ook aan het comité en de Graalleden, die hun tijd en opoffering aan dit werk hebben gegeven! Spreekster wijst op de nood der tijden en hoopt dat deze fancy-fair moge slagen, om ook de kas wat vooruit te helpen; daar mede worden weer inkoopen gedaan voor een volgend seizoen. Verder wijdt spr. woorden van dank aan het bestuur der Kraamverzorging en aan hen, die verster kende middelen hebben gegeven. Hiervoor blijkt de aanvrage nog steeds grooter dan het aanbod. De presidente hoopt, dat deze kas door gulle harten ruim bedeeld zal worden. Ditzelfde geldt ook voor de kraam- verpleging. Een bijzonder dankwoord aan de kraamverpleegster, zuster v. d. Wiel, voor haar liefdevolle toewijding van haar taak. Aan het slot werd ook het retraite- werk aanbevolen, tot geestelijke verhef fing en woorden van dank gericht aan al len, die zich beschikbaar stelden om deze tentoonstelling te organiseeren en mogelijk te maken. Bij een aardig stukje pianomuziek werd een gratis kop koffie aangeboden, waarna een aanmoedigend woord werd gesproken door den Pastoor. Z.Eerw. waardeerde het werk van den R. K. Vrouwenbond om het vele goede wat voor de arme parochianen wordt gedaan. In korte trekken vertelde spr. van de tot standkoming van het klee- dingmagazijn en prees hier vooral in den geestel. adviseur, die in het organiseeren daarvan het leeuwenaandeel had. Deze acti" reeds zoovele werkloozen hebben genoten, drukt zware zorgen op het comité. Spr. hoopt dat deze fancy-fair veel moge opbrengen en dat een volle kas het resultaat mag zijn van deze tentoon stelling. Kapelcian WesterKamp, geest, adviseur, herinnerde er aan, dat het reeds de vierde maal is, dat hij zulk een fancy-fair mee maakt. Spr. prijst het bestuur, dat niets te veel is om jaarlijks de kassen van de di- -• weer bijg^ 1 te krijgen. Spr. hoopt, dat zij ook dit jaar weer succes mogen hebben, opdat men weer nood kan lenigen, waar dat zoo hard n--J.ig is. Hierna werd een rondgang gemaakt en „de kanr?n" reeds beproefd. Naast de ten toongestelde kleederen is weer veel nieuws te zien, o.a. schieten, touwtrekken, tom bola, voetbalspel, raden naar naam pop, sjoelbakken, ringen weroen. visschen enz. Ook kan men daar aantreffen Madame Sylvia, 'e waarzegster. Het bezoek loont zeker de moeite. Deze avond te 10 uur sluiting. Benoeming. Onder dankzegging voor de bewezen diensten, is door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem eervol ontslag verleend aan de heeren H. P. v. Niekerk en J. v. d. Geest als kerkmeesters alhier. Met ingang van 10 Dec. zijn door Z. H. Exc. benoemd tot kerkmeesters de heeren J. Lefeber en N. Slingerland Tot secreta ris en waarnemend penningmeester is ge kozen de heer J. Lefeber. TER AAR Geboren: Johanna Agatha d. van H. P. HeemskerkUbink Max z. van A. Quart elPer in. Overleden: J. C. Bocxe 82 j. wed. van C. v. d. Hoorn W. Wolschrijn 59 j. A. W. Oosten, 61 j. wed. van W. Th. Ruygrok. Gevestigd: J. Rosa Gastaldo, Haar lem B. van Egmond, Krimpen a. d. Lek L. W. P. Heijnings, Ouder-Amstel Th A. Turk, Aukemade W. G. Markus, Uit hoorn M. de Bruyn, Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: B. H. Droogh, Boskoop J. M. v. d. Zwet, Alkemade H. Koet sier, Alphei a. d. Rijn J. L. v. Steijn, Zevenhoven J. v. Vliet, Woubrugge. VEUR. OPENING VAN EEN VIJVER. Gevolgd door een boomplantdag. Zaterdag 15 December des namiddags te 2 uur had de officieele ingebruikneming plaats van den nieuwen vijver te Veur, ge legen nabij de Smitslaan in het reconstruc tieplan Veurschestraatweg, Smitslaan c.a. Om plan. 2 uur verzamelden zich de ge noodigden, enz. in het Raadhuis te Veur, waar o.m. aanwezig waren met Burgemees ter Keijzer, de Wethouders van Veur en Stomp wijk en vrijwel alle leden van de beide Raden, de directie, enz. van de N.V. Mij. „Damsigt" uit Voorburg, de besturen van L.T.B., Hanze en R.K. Volksbond, de Gem.-Opzichter, de directeur en boekh.- kassier der Lichtbedrij ven, enz. Nadat allen aanwezig waren, vertrok men naar den vij ver, waaromheen zich reeds een groote menigte had verzameld. Bij den vijver aan gekomen, nam Burg. Keijzer het woord. Het was voor mij, aldus spreker, geen ge makkelijke taak om voor deze ingebruik neming de juiste woorden te vinden, omdat hieraan geen geschiedenis is verbanden, doch door de aansporing van de Wethou ders heb ik niet geaarzeld aan deze inge bruikneming een eenigszins feestelijk tint je te geven en daardoor reclame te maken voor onze gemeente Veur. Op de eerste plaats wil ik hartelijk dank brengen aan de Mij. „Damsigt" door wiens welwillende medewerking de gemeente de beschikking heeft gekregen over dit terrein en ook voor de prettige samenwerking. Dank ook aan den Raad voor hun steun en Burg. v. d. Mortel en de heer Zadelhoff van de Heide Mij. Laten wij hopen, dat deze gronden, welke voor bouw- en weiland minder vruchtbaar waren, bouwrijp zullen zijn en- spoedig geheel bebouwd zullen zijn. De Mij. „Damsigt" heeft reeds een begin ge maakt; moge het mooie werk beloond en bekroond worden, opdat wij hier in dit ge zonde gedeelte 'n mooi woongedeelte krij gen. Het is ook de bedoeling, doch dit is voor later, aan dit gedeelte Koninklijke na men te geven; de Smitslaan zal dan omge doopt worden in Prins Hendriklaan, terwijl we zullen krijgen Koningin Wilhelmina- laan, Koningin Emmalaan, Prinses Juliana" plein, doch dit moet eerst nader besproken worden; ook zal in de toekomst in den vij ver een fontein komen. Dank dient ook ge bracht aan de gem.-opzichter, de heer de Regt, en niet minder aan de arbeiders, die op zulk een goede wijze hier gewerkt heb ben. Spr. dankt den Raad van Stomp wijk voor zijn aanwezigheid en verder alle ge noodigden en belangstellenden. Hij vraagt aller medewerking en samenwerking en vertrouwt den vijver en omgeving in aller zorg aan. Mogen wij allen medewerken om Veur groot te maken en tot grooten bloei te brengen. Hierna werd door Burg. Keijzer de dam geopend en kon de vijver vol water loopen. In dien tijd hebben wij eens een kijkje ge nomen en wij moesten erkennen, dat hier inderdaad een mooi stuk werk vervaardigd is, wat zeer veel tot de verfraaiing van Veur zal bijdragen. De vijver is 64 en 57 Meter en is op prachtige wijze aangelegd met een mooi eilandje, waarop de fontein zal komen. Terwijl het water nog binnen stroomde, begaven Burg. Keijzer. wethou ders, enz. zich wederom naar de Raadszaal te Veur, waar allen werden getracteerd, en waar burg. Keijzer allen nogmaals har telijk welkom heette en waar hij, daar hij zulks vergeten had, bij zonderen dank bracht aan Wethouder de Koning voor zijn vele en moeilijke werk in deze en het schitte rend volbrengen van zijn zware taak. Hij heet ook nog welkom de bestuurder en van L.T3., Hanze, Volksbond en de heeren Bijsterveldt en van der Kolk en van der Helm en brengt dank voor de prettige sa menwerking. Hij wijdt een dronk op aller gezondheid en niet minder op den groei en bloei van Veur. Hij deelt mede, dat be richt van verhindering is ingekomen van den gem.-secretaris, den heer van Delft, de Directie van de Blauwe Tram, den heer Willemse, den heer Zadelhoff en diverse leveranciers, enz. Namens de Combinatie „Damsigt" voert de heer Knocke v. d Meulen het woord, die dank en hulde bracht voor de prettige samenwerking met de gemeente. Hij hoopt, dat de ijver spoedig omringd moge zijn door mooie villa's en merkt op, dat de ge meente steeds op den steun van de Mij. zal kunnen rekenen. Hij biedt voor de werk loozen een enveloppe met inhoud aan. Burg. Keijzer dankte hen hartelijk en zeide de werkloozen hiervan op de juiste wijze te zullen doen genieten; hij dankt R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 ▼erleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG-en DONDERDAG MIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp -Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 Verder werd nog het woord gevoerd door voor de gedane toezegging, de heeren Borst, Vink, Bloemheuvel en Koerts, waarbij aangehaald werd de goede samenwerking tussohen Veur en Stomp- wijk en gezinspeeld werd op een even- tueele samenvoeging van Veur en Stomp- wijk, terwijl allen Veur een goede toe komst toewenschten. Vermeld zij nog, dat door de schoolkin deren der diverse scholen des morgens in de nieuwe aangelegde straten wederom een 200-tal boomen werden geplant, waarbij Burg. Keijzer mede aanwezig was. Schoolartsendicnst. B. en W. van Veur deelen den Raad mede, dat ingevolge art. 23 der. Gemeenschappelijke regeling in zake den Schoolartsendienst de aangesloten gemeentebesturen ten minste één jaar voor den afloop van het tijdvak, waarvoor de overeenkomst is aangegaan, moeten beslis sen, of de bestaande regeling al dan niet gewijzigd zal blijven voortbestaan. Ge noemde gemeenschappelijke regeling loopt tot 1 Januari 1935. B. en W. zijn met de commissie van be heer van den Schoolartsendienst van oor deel,, dat voortzetting van dezen voor de schooljeugd zoo belangrijke dienst zeer ge- wenscht is. Hoewel het ten zeerste betreu rende, dat de R.-K. schoolbesturen blijven volharden in hun meening der schoolarts tot hun scholen niet toe te laten, achten B. en W. de kosten geheel gemotiveerd. B. en W. stellen den Raad voor in begin sel te besluiten om mede te werken tot verlenging der gemeenschappelijke rege ling, echter onder voorbehoud, dat de ver lenging voorloopig sléchts zal gelden voor den tijd van 3 jaren. VOORHOUT. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Lang gewacht, en. Sedert geruimen tijd heeft een groot deel der Voorhoutsche bevolking met groote belangstelling uitgezien naar de tot standkoming van een consultatiebureau, waarover al zooveel was gesproken. Men heeft maanden geleden al toezeg gingen kunnen hooren, doch na eenige maanden, liet men de hoop maai- weer va ren, omdat men van de oprichting niets gewaar werd, totdat nu, vrijwel plotseling, de verheugende tijding de ronde doet, dat de opening binnen een week, een feit zal zijn, van groote beteekenis voor de inge zetenen dezer gemeente. Of Voorhout een behoefte heeft aan zoo'n bureau, zal de toekomst moeten leeren. Een file van kinderwagens kon men vrij wel dagelijks zien trekken, zelfs ook nu nog, weer en wind vaak trotseerend, naar het Consultatiebureau voor zuigelingen te Sassenheim. Er is heel wat noodig geweest, eer men het zoover kon brengen, dat de oprichting tot stand zou komen; bezwaren moesten uit den weg geruimd of overwonnen worden, en eindelijk staat het gebeuren vrijwel plotseling voor de deur. Het bestuur van de plaatselijke vereeni- ging Het Wit-Gele Kruis doet thans de mededeeling, dat op Donderdag 20 Decem ber a.s. het bureau zal worden geopend. Het lokaal der wijkverpleging, ingang naast de hoofdingang van het Pension voor Ouden van Dagen, Huize „St. Agnes", is voor dit doel beschikbaar gesteld. Eiken Donderdag zal in den vervolge van half één tot één uur gelegenheid bestaan zich voor consultatie van zuigelingen aldaar te ver voegen. Een stap in de goede richting is hiermede gezet, en aan het verlangen van zeer velen is thans tegemoet gekomen, en wij twijfelen dan ook niet, of van de ge boden gelegenheid zal in de toekomst een druk gebruik worden gemaakt. Laten we hopen, dat de resultaten van deze inrichting haar rijpe vruchten op de Voorhoutsche bevolking van de toekomst zal mogen afwerpen. NIEUWVEEN. Werkloosheid. Bij de plaatselijke ar beidsbeurs staan thans 32 werkzoekenden ingeschreven. Dank zij de nog voortdu rende uitbreidingswerken aan „Sassen- oord" is het aantal nog niet grooter. Naar verluidt wordt zeer binnenkort met de verbouwing van de Joh.-stichting aange vangen. Ook dit moet uiteraard gunstig werken. Ondertrouwd: W. F. Boerefijn en N. H. Kooistra. Overleden: Wed. J. v. d. Zon, geb. Vreeburg, 82 j. K. Spaan 78 j. Gevestigd: F. Wassmuth van Ben- nebroek. Vertrokken: K. Willemers naar 's-Hertogenbosch L. Adriaanse naar Zou- telande. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Warnaar, aannemer, Leiderdorp, Hoofdstraat 220c. Cur. mr, P. E. Briët, Lei den. J. J. Gijzenjj, chauffeur, Leiden, Waard 5, handelende onder den naam Taxi-onderneming Stertax, Leiden. Cur. mr. J. Spanjersberg, Leiden. Opgeheven: J. Verboon, Leiden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoeveel vierkante Meter is de oppervlakte van de Kunstijsbaan te Am. sterdam? Antwoord: Wij meenen, dat de lengte 60 M. is en de breedte 50 cJVL, opper- vtlakte dus 3000 M2. Vraag: Hoe oud is de bekende Zes- dagenrenner Pijnenburg en op welken da tum verjaart hij? Antwoord: Hierop weten we geen antwoord. In verschillende Zesdagen-pro- gramma's staan wel bijzonderheden over Pijnenburg doch geen leeftijd. Misschien weet een onzer lezers het? Vraag: Waar kan men zich vervoegen of inlichtingen bekomen om opgeleid te worden voor verpleegster? Wat voor on derwijs moet men daarvoor genoten heb ben? Antwoord: Alle inlichtingen daar voor kimt u bekomen bij de directrice van het Diaconessenhuis en bij den directeur van het Acad. Ziekenhuis. Wij meenen, dat gewoon lager onderwijs voldoende is, doch uitgebreider onderwijs strekt tot aanbeve ling. Vraag: Kunt U mij opgeven een adres om accordeon te leeren spelen. Antwoord: U zult een advertentie moeten plaatsen. Dan krijgt u ongetwijfeld aanbiedingen. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Aalten naar Noordwij k? Hoeveel K.M.? Antwoord: Aalten, Doetinchem, Does burg, De Steeg, Velip, Arnhem, Ginkel, Ede, Rijswoude, Scherpenizeel, Woudenberg, Zeist, de Bildt, Utrecht, Harmeien, Kame- rik, Woerden, Bodegraven, Alphen aan den Rijn, Koudekerk, Leiden, Oegstgeest, Noordwijk. Afstand 160 K.M. Vraag: Als men een goed microscoop heeft, wat is dan de beste vergrooting b.v. 40 of 100 of 200 x om de microben in ge woon slootwater te kunnen zien. Moet dit ook nog geprepareerd worden of gaat het zoo het beste? Zoo ja, hoe moet men pre pareeren? Antwoord: Bij 100 X vergrooting worden de microben zichtbaar. De beste vergrooting is dus 100200 maal. Het te onderzoeken water kan gedaan worden in een voorwerp glas met kuiltje. Vraag: Kunt U mij ook mededeelen het adres van de St. Vincentiusvereeniging, waar ik gedragen kleeding kan afgeven. En worden daar ook kleine herstellingen aan die kleeding uitgevoerd? Antwoord: Dit adres is Hoogland- sche Kerkgracht 32. Slechts kleine herstel lingen worden uitgevoerd. DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 69. Wie bedoel je? vroeg Piet. Jou natuurlijk, lastpot, .zei de vliegenier, die intusschen ook naar boven geklauterd was en juist op tijd kwam, om Piet in bescherming te ne men tegen de woedende ezeldrijvers. Als je niet oppast, stop ik je in die leegg eloopen zak! En hij tilde Piet op en duwde zijn hoofd in de scheur. 70. Smaakt het lekker? Piet dacht, dat hij stikte in die zak met benauwde wijnlucht, maar gelukkig zette de vliegenier hem weer op zijn beenen. De karavaan ging nu weer stap voor stap verder en Piet wandelde met zijn handen in zijn zakken, achter den vliegenier aan.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10