ZATERDAG 15 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 |r ".iBTiT BIOSCOPEN. Trianon. De vondst van de film „Als ik een mil lioen had" is wel een zeer bijzondere en daarbij in deze film prachtig benut. Er is een millionair, John Glidden, die Bterven gaat en terwijl de talrijke familie leden in het weelderige huis, als gieren op hun prooi, wachten op don dood van den heer Glidden, meent deze dat hij deze men- Echen niets moet nalaten. Hij zoekt en vindt tenslotte de oplossing in het idee, dat hij uit het adresboek 8 namen zal doen kie zen van hem totaal onbekende personen, wien hij ieder een millioen zal schenken. Een droppel inkt laat hij op een willekeu rige bladzijde van het adresboek vallen en die druppel inkt wijst de naam aan. De dagen, die hem nog resten gebruikt hij om zijn chèques van ieder een millioen aan de acht gelukkigen te gaan brengen en dan ziet men in deze film op waarlijk prachtige wijze hoe elk dier acht menschen op die plotseling verkregen rijkdom reagee- ren. Verschillende regisseurs hebben ieder een geval onderhanden genomen en voor ieder geval heeft men telkens andere be kende filmsterren genomen. Zoogroeit deze film en men is steeds weer benieuwd wie de volgende zijn zal en wat deze zal gaan doen. De keuze der- personen is eveneens zeer goed. Het millioen komt terecht bij een bankbearobte, bij een chèquevervalscher, bij een ter dood veroordeelde, bij een too- meelspeelster, by een oude vrouw in een gesticht enz. En de reacties zijn meester lijk. Wij kunnen deze reacties niet vertel len, vooreerst omdat het de moeite waard is ze zelf te gaan zien en ten tweede om dat de directie van Trianon aan deze film een prijsvraag heeft verbonden met acht geldprijzen. Gevraagd wordt wat u met het millioen zou doen, anders dan deze acht. Aan de bezoekers worden deze week de voorwaarden van deze prijsvraag per circu laire uitgereikt. Voor de pauze is er deze week een zeer interessante Wild-West-film „De Man van het woud", een alleraardigst teekenfilmpje overHolland en uitgebreide journaals, zoodat wij het programma van deze week aan iedereen gaarne aanbevelen. Lux or. n Interessant programma is nog altijd in staat volle zalen te trekken. Daf dit met de nieuwe Tarzan-fium het. ge val is, wie zou eraan twijfelen, want deze phenome- nale film is weer onweerstaanbaar. In Tar- zan's verdere avonturen zien we weer ge heel nieuwe gebieden, nieuwe schitterende opnamen van heele kudden olifanten, leeu wen, orang-oetangs, met zeldzame opnamen van natuurtafereelen, gevechten met wil de, geheel onbekende stammen, gevechten met leeuwen, neushoorn, krokodillen. In de eerste film eindigt het verhaal bij het vinden van het olifantenkerkhof. Deze begint juist hier. Een nieuwe expeditie trekt erop uit, om het kostbare ivoor te bemachtigen. Tal van moeilijkheden onder vinden zij en tenslotte worden zij door Tarzan en Jane, die in de wildernis zijn achtergebleven, op den juisten weg ge bracht. Als echter blijkt, dat het doel der expedities is om de rust van 't olifanten kerkhof te verstoren, weigert Tarzan zijn medewerking en een ongelooflijke drom olifanten staat hem hierin bij. De leiders der expeditie zien in Tarzan 'n lastigen te genstander, waarop een hunner hem neer schiet. Toch is hij niet dood en tegen alle gedachten in verschijnt hij weer op 'n cri- tiek oogenblik ten tooneele. De heele ex peditie komt om, alleen Tarzan en Jane blijven in leven en de olifanten slepen de zware ivoren tanden weer naar het oli fanten-kerkhof. 'n Machtige film met ongelooflijke staal tjes van regie, waarin olifanten, leeuwen, apen en nog zoovele andere bewoners van het oerwoud 'n zeer belangrijke rol ver vullen. Uitsluitend voor volwassenen geeft deze Johnny, Weismuller-film enkele uren hoog-spanning, waaraan geen einde schijnt te willen komen. In het voorprogramma gaat de operette film „Goede reis" met Magda Schneider en Max Hansen in de hoofdrollen. Lido. Ziet u graag een kalm-genoeglijke film of houdt u meer van iets spannends? In beide gevallen kunnen wij u een bezoek aan het Lido-theater deze week aanbeve len. Het programma bevat twee hoofdfilms, waarvan de eerste getiteld is „Als des Zon dagsavonds de dorpsmuziek speelt", een Duitsche film met Harry Liedtke en Maria Paudler in de hoofdrollen. Het is een amu sante geschiedenis van een Duitsche ro manschrijfster, die in een plattelandsdorpje belandt, waar de bevolking het arm heeft, omdat de baron, groot-grondbezitter van al het land in de omgeving, alles laat ver- waarloozen, om zich uitsluitend te verdie pen in de sterrewichelarij. Het is werke lijk kostelijk, zooals de niet-onknappe schrijfster den baron uit de sterren naar den beganen grond weet te halen. Een mooie film met buitengewoon goed spel en knap geregisseerd. De tweede hoofdfilm brengt spanning en sensatie. Zij speelt in den tijd van den grooten Amerikaanschen burgeroorlog van 38611865, toen Noord en Zuid met elkaar vochten. Evenals in eiken oorlog speelt ook hier de spionnage-dienst een groote rol; men maakt gebruik van geslepen mannen maar ook van vrouwen. Een van zulke vrouwe lijke spionnen is no. 13, die in dienst staat van de Noordelijke en men ziet hoe dit ge vaarlijke bedrijf wordt uitgeoefend. Na tuurlijk komt de liefde ook een woordje meespreken en spion no. 13 begint haar spionnen-werk te haten. Gelukkig komt er eens een eind aan dien onzaligen oorlog en dan begint voor de spionne een heel wat beter leven. Het is zeer spannend, mee te leven in het oorlogsbedrijf van een kleine honderd jaar geleden en wel in het meest sensatio- neele gedeelte van zulk een oorlog, in de geheimzinnige kronkelgangen van den spionnage-dienst, terwijl de menschelijke noot niet ontbreekt. Behalve deze hoofdfilms gaan er nog een grappige teekenfilm en een niet te lange „Musical Act". Alles bij elkaar een programma, dat het bezichtigen waard is. STEUN VOOR DE R.K. WERKLOOZEN Door het R.K, Comité voor Werkloozen- zorg is gisteren aan niet minder dan 350 werkloozen wederom een uitdeeling in na- tura verstrekt. Hierbij werd uitgedeeld: 350 kilo rijst en boonen, 350 ponden vleesch spek en vet, 350 halve ponden koffie, 350 onzen thee en tabak. Verschillende werkloozen, die, zich te laat of in het geheel niet hadden opge geven, moesten teleurgesteld worden, wijl de voorraden op waren. Werkloozen, die in aanmerking wenschen te komen voor een gave, kunnen zich Dinsdag a.s. tus- schen 2 en 3 uur opgeven. Zij ontvangen dan een kaart. Wie zulk een kaart niet heeft, is van verstrekking uitgesloten. TENTOONSTELLING „DE ZANGER." In de bovenzaal van café-restaurant „De Harmonie" heetf de Leidsche Vereeniging van Kanarieliefhebbers „De Zanger" een interessante onderlinge tentoonstelling ge opend van deze prachtige vogeltjes. Niet minder dan 90 zang en- 20 siervogels zijn ingezonden en de fraaie collectie doet zien, dat er volop leven in deze mooie vereeni ging heerscht. Voor de liefhebbers vooral is hier veel te genieten. De zangvogels zijn van uitnemen de kwaliteiten, maar ook onder de kleur- vogels zijn prachtige exemplaren. Men vindt hier een mooie collectie ter opluiste ring ingezonden door den heer J. Schou ten. De tentoonstelling wordt morgenavond te 5 uur gesloten, waarna te 7 uur de uit slag der verloting wordt bekend gemaakt. De bekroningen vielen als volgt uit: Meesterzanger der drie klassen werd een vogel van den heer J. W. van Hees met 87 punten, terwijl de tweede plaats met 34 punten eveneens werd bezet door een vogel van den heer van Hees, na loting met den heer R. van Drumpt. De overige resultaten zijn: Klasse A: 4 vogels eigen teelt: le prijs J. W. van Hees 321 punten, 2e prijs J. Wol- ring 293 punten, 3e prijs J. Kukler 291 p. Klasse B., 2 vogels eigen teelt, le prijs J. W. van Hees 171 punten, 2e prijs L. van Drumpt 150 en 3e prijs L. Lacourt 150 p. Klasse B, 1 vogel eigen teelt: le prijs J. W. van Hees 84 p.. 2e prijs J. Lacourt 76 p. en 3e prijs R. v. Drumpt 75 p. Behalve de kleurvogels, die bij ons be zoek nog niet gekeurd waren, bevonden zich ook enkele fraaie Belgische water schlagers op de tentoonstelling. Door den heer H. W. C. Cossee werd een fraaie col lectie vogels ter opluistering ingezonden, terwijl e^n heele stand tal van fraaie prij zen voor de verloting bevatte. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den notaris B. J. J. N. Troost alhier: huis en erf Waardstraat 53 in bod 2350, kooper de heer H. M. Swaak q.q. alhier voor f 2352.huis en erf Waardstraat 55 in bod 2250.koo per de heer Chr. Wijling q.q. alhier voor 2250.huis en erf Waardstraat 57 in bod 2300.kooper de heer H. M. q.q. alhier voor 2300.huis te erf Waardstraat 61 in bod ff 2300.kooper de heer H. M. Swaak q.q. alhier voor 2300.huis en erf Waardstraat 63 in bod 2300.kooper de heer F. J. van Thiel q.q. alhier voor 2300.huis en erf Waardstraat 65 in bod 2450.koo per de heer Chr. Wijling q.q. alhier voor 2450.huis met tuin te Zoeterwoude, Rijnegommerstraat Wijk G 8 in bod 2550, kooper de heer F. J. van Thiel q.q. alhier voor 2550.huis te Leiden Rapenburg 123 is niet gegund. A.s. Woensdag, 19 December, 's avonds te acht uur zal de heer H. J. Cortel van de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken een lezing met demonstratie houden in de zaal van Café Rest. „Zomerzorg", alhier, over 's winters thuis fotografeeren met Philips opname-lampen. Er bestaat voor de amateurs gelegenheid om zelf met behulp van de Philips opname lampen een opname te maken, mits eigen camera en materiaal wordt medegebracht. Verwacht mag worden, dat van de zijde van het publiek groote belangstelling zal zijn, speciaal in verband met de door de A. B. N .F. afd. Leiden en omstreken, ge- organiseerden grooten Winterfotowedstrijd, waarvoor talrijke fraaie prijzen beschik baar gesteld worden. Toegangskaarten zijn bjj de aangesloten fotohandelaren kosteloos verkrijgbaar. In de plaats van wijlen prof. dr. W. de Sitter is prof. dr. L. van Itallie benoemd tot plaatsvervangend assessor in het Senaats- bestuur der Leidsche Universiteit. Eenige berichten w.o. verslag van het Groot Politie-Concert moeten wij tot Maandag laten liggen. KERKNIEUWS Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag, Woensdag en Donderdag géén audiëntie verleenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „Oudjavaansche en Balische hellevoorstellingen", de heer W. Kern, gebóren te Groningen; idem, op proefschrift getiteld: „Bijdrage tot de didactiek van het Godsdienstonder wijs", de heer B. ter Haar Dz. geboren te Warga. Geslaagd: doctoraal examen Geschiedenis de heer J. Moora, Deri Haag; candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren W. A. van Dorp, Naarden, J. M. Bierens de Haan, Aerdenhout; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer H. W. L. Vrind, Vlissingen. Geslaagd voor het practisch apothekers examen 1ste gedeelte de dames H. A. A. Bakker, Rijswijk; W. A. F. H. Baretta, Den Haag, E. A. Boeseman, Oegstgeest, B. U. Hommes, Leiden; de heeren C. L. Harders, Den Haag, H. G. van Wouw, Voorburg. BURGERLIJKE STAND NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJK! CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Van 68 uur, Biljartclub groote zaal. Vanaf 7 uur is het Bondsgebouw voor de leden geopend. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken, van 6.208 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. INTKRPAROCHIEELE ST. JOSEPH'8- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapen burg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere Uien Maandag van de maand 's avonds om half 9. in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Hen Zondag begint de Noveen ter eere van den H. Clemens voor het welslagen der retraite. Noveen-boekjes zijn verkrijg baar bij den huismeester. Zondag is de zaal geopend van 12.152.30 en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeen komst van 8.159.45 uur om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren P. van Bergen Hene gouwen en J. Vreeburg. Van 12 uur bibliotheek. 8.15 uur Prijsbiljarten. Als hoofdprijzen bij genoegzame deelname 2 scheerappara- ten in étui. Beurtrooster: Zondag A. v. Remundt en G. Cambier. Maandag H. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag P. Oostdam en H. Tettero. Maandag, 3de Maandag der maand te 8.30 uur in de Presidentskamer inschrijving nieuwe leden. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garcnmarkt 38. Zondag 8.15 uur Aspiranten in de Burcht Algemeene H. Communie waarna ontbijt en bijeenkomst. 4.305.30 Ontspanning Blauwe Vendel. 8.00 Bijeenkomst Oranje Vendel. Allen op tijd en uniform verplichtend. Maandag: 8.30 S. K. Vergadering. 8.00 uur Tarcisiusban. 8.15—9.30 club A. ST. PANCRAS-KRUISVAART (Par. O. L. Vr. Hemelv. en SL Joseph) (Burcht: Maria Gijzensteeg). Allen denken er aan, dat zij behooren deel te nemen aan de Algemeene H. Com munie te half zeven of 8 uur. Maandag 7.309.00 uur St. Aloysiusban. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden- Zondag 4 uur Ontspanning, bijeenkomst Maandag: 6.30 uur Antonius-, Franciscus-, Hubertus- en Arnoldusban. ST. FRANCISCUS-LIE*T)EWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt, Bibliotheek en Spaarbank. Om zes uur Lof, waarna ontspanning volgens ge woonte. Maandag 6.30 uur Vlecht- en cartonnage jongste afd. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL Zaterdag 3.004.30 uur en van 4.306.00 uur Muloclubs. 7 uur Cadettenclub. 4.155.15 uur kleuter gym. in de Usu— lasteeg. 8.009.30 uur contributie betalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 2 uur dadenclub „Roode Graal". 3 uur examen voor degenen, die de in- wydingscursus hebben gevolgd. 3 uur dadenclub „Het stralende Zonne licht." 3.30 uur bijeenkomst voor alle ingewijde leden. 5 uur zang. Deze week geen clubs alleen gym. clubs zoowel voor de kleuters, voor „Actief „Parcival" en „Jong Leven." Zaterdag, 22 December, contributie be talen van 8.009,30 uur en Zondag van 12—1 uur. Donderdag, 27 December, gaan alle clubs weer als gewoonlijk door. LEIDEN. Geboren: Hendricus Gerardus, z. van N. P. Chr. Waasdorp en J. Warmenhovcn Gerrit, z. van J. J. Philippo en J. Col- pa Willemijntje, d. van A. de Groot en D. Maaskant Johannes, z. van J. I. v. d. Steen en E. Koops Cornells, z. van J. Hoogervorst en Chr. Kleijn Daniël, z. van S. Kuiper en J. Ver woerd Cornelia Johannes, z. van J. C. Onvlee en M. F. Kasteel Jacoba, <L van A. Fuchs en M. Kapaan. Overleden: G. Vink m. 56 j. E. Zirkzee-Bon wede. 83 j. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Voor het propa^deutisch examen scheikundig ingenieur is geslaagd de heer T. Hekker, alhier. Veiling kleinvee. Groot was de aan voer zoowel als de belangsteling, want niet minder dan 170 konijnen, 35 kippen, diver se Cavia's waren ditmaal aangevoerd. De konijnen brachten op ƒ0.201.85; de kip pen gingen van 4070 ct., de Cavia's be haalden de gemiddelde prijs van 15 ct., ter wijl tevens nog circa 35 nummers voor de vendu werden geveild, welke allen een redelijken prijs opbrachten, Vanwege de telkens weer terugkeerende overgroote drukte op de veilingen heeft 't bestuur van de Kleinvee-vereeniging „Door Veredeling Verbetering" besloten om te beginnen met a.s. week om twee dagen te veilen, en wel op Woensdag en Vrijdag, op het gewone uur. Damclub „Ons Genoegen". Maandag 17 Dec. zal het eerste tiental van de R.K. Damclub „Ons Genoegen", alhier zyn eer ste thuiswedstrijd spelen voor de competi tie, le klasse, van den R.K. Haarlemschen Dambond, tegen het zeer sterke „Haarlem- sche Damgenootschap" L OEGSTGEEST. Boerderij met woonhuis en schuur afgebrand. Vermoedelijk doordat het rieten dak in de nabijheid van den schoorsteen heeft vlam gevat, is gisteravond omstreeks half zeven brand ontstaan in de boerderij van den heer J. Filippo aan den Abtspoelweg alhier. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, en het vuur krachtig aangreep, kon niet worden verhinderd, dat het onder het zelfde dak gelegen woonhuis van den ar beider P. Heeren, alsmede een schuur, wer den aangetast. De brandweer had een zeer moeilijke taak, daar de brandende percee len op vrij grooten afstand van het water zijn gelegen. De boerderij met het daaraan gebouwde woonhuis en de schuur brand den af. De gebouwen zijn verzekerd, een gedeelte van den inboedel echter niet. Jubileum. De heer K. van der Ven viert morgen zijn zilveren jubileum als postbode. «w VOORSCHOTEN: SCHAPEN GEDOOD. De tram reed op een kudde in. Gisternacht is de electrische tram inge reden in een koppel schapen toebehooren- de aan den landbouwer A. v. cL Marei, welke schapen zich op de trambaan bevon den. De tram doodde en verwondde er 15 stuks van. Het hek van het weiland was open, zoodat de schapen den weg oversta ken en zich op de baan hebben begeven. Voorzeker een groote schade. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Maandagavond 17 Decem ber as. te 8.30 uur precies zal pater dr. Henri van Rooijen O.S.C. inleiden „De Nieuwe Jeugd". K. J. M. V.'ers het gaat nu ernst worden, brengt ze mee: de ongeorganiseerde jonge Middenstanders. Overtuigd ze, dat de jon ge middenstand niet van plan is het bijl tje er bij neer te leggen, maar doelbewust zijn kop zette tegen den storm in van de zich opstapelende moeilijkheden. Maandag avond de K. J. M. V.-avond, daar maakt men alles voor vrij, want het gaat om de toekomst. Dinsdagavond geen Mar ia-Congregatie. Vrijdagavond te 7.30 uur kaartwedstrijd (om wild en gevogelte) voor de werkloo- zenretraite van kap. vam Vugt. Alle K. J. M. V.'ers kaarten daarvoor mee. St. Josephgezellen. Zondag 16 Dec. te 11.30 uur en 7.45 uur bijeenkomst in het Patronaat. Wedstrijden in kruisjassen, pan doeren, biljarten, dammen en schaken. Dinsdag geen Maria-Congregatie. Te 7.30 uur bijeenkomst. Donderdag 20 December te 7.30 uur biljartclub A.D.O. Zaterdag te 7.45 uur bijeenkomst. Van 22 tot 25 Dec. le Kerstretraite te Noord w ijker hout. Voor deze retraite wor den vele deelnemers verwacht, vooral om dat men er bijna geen werktijd mede ver let. Voor wie op dezen datum onmogelijk kan, is er nog een 2de retraite van 25 tot 28 Dec te Noordwijkerhout. Deze laatste is echter zoo goed als vol. Het zal er om houden, of er nog iemand bij kan. Spoe dige opgave is dus uiterst noodzakelijk. WASSENAAR. Wethouder Van Leeuwen neemt ontslag. De heer G. P. G. van Leeuwen heeft te gen 1 Januari a.s. bedankt als wethouder dezer gemeente. De heer van Leeuwen blijft lid van den Raad. Gedurende vier jaren heeft de heer Van Leeuwen het wet houderschap bekleed. ZILK. Ongeval. Toen de winkelier B. alhier in zijn pakhuis bezig was met het open- BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon; Goedgekeurd. breken van kisten, had hij het ongeluk met een scherp voorwerp zijn slagader door te snijden. Dr. Versluijs van Hillegom was onmiddellijk ter plaatse en heeft B., die inmiddels veel bloed verloren had, overge bracht naar het ziekenhuis te Haarlem. VOORHOUT. Antobotsing. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag, omstreeks het midder nachtelijk uur, reed de heer Van Werkho ven zijn vrachtauto achteruit de garage in. terwyl terzelfder tijd een personenauto naderde, komende vanaf de richting van de Nagelbrug. Deze auto, bestuurd door den heer F. v. d. B. uit Noordwijkerhout, reed met volle vaart tegen de achteruit in de garage rijdende vrachtauto van den heer v. W. op. Blijkbaar heeft de aanrijder de auto niet bemerkt., radiator, koplampen en de vooras werden ernstig beschadigd. Wonder boven wonder vielen geen persoon lijke ongelukken te constateeren. Danig ge havend werd de personenauto vervoerd. De politie was by de aanrijding ter plaatse aanwezig. Aanrijding. Hedenmorgen te omstreeks 11 uur kwam van de richting Nagedbrug een vrachtauto van de Fa. Couvee, bestuurd door zekere P. d. V. Ter hoogte van de R. K. Kerk alhier kwam juist bij het nade ren van de auto het zoontje van den heer V. d. B., de weg oversteken. Om aanrijding zooveel mogelijk te voorkomen weid het stuur van de vrachtauto omgegooid en reed daardoor tegen de steenen muur aan de vijver voor de kerk. Niettegenstaande alle pogingen kon niet worden voorkomen, dat het kind werd aan gereden. Met eenige kwetsuren werd de kleine opgenomen. De politie die onmiddellijk ter plaatse aanwezig was, constateerde, dat den be stuurder geen schuld trof. Dr. Bots die on middellijk gewaarschuwd was, verscheen weldra. Het kind is niet levensgevaarlijk gewond, waarmede deze aanrijding geluk kig goed is afgeloopen. Laten we hopen dat dit een les moge zijn voor vele ouders, om hun kinderen niet zonder toezicht op de Hoofdstraat te laten ronddolen. LAATSTE BERICHTEN MAROKKO ZENDT ONTVANGST TE CASABLANCA UIT. De Kon. Shell te Den Haag deelt ons mede, van de Shell te Casablanca telegra fisch uericht te hebben ontvangen, dat Phi lips met de Fransche autoriteiten, die daarvoor hun bijzondere goedkeuring heb ben gegeven een radio-uitzending heeft ge organiseerd van de ontvangst van de be manning van de Snip te Casablanca. Deze radio-uitzending zal plaats hebben door het radio-station Marokko op 23.28 M. op Zon dag a.s. van 12.4012.50 (Greenwich-tijd) d. i. 13.tot 13.10 Amsterd. tijd. De Kon. Shell heeft zich in verbinding gesteld met het hoofdbestuur van P. T. T. de A. V. R. O. en den K. R. O. om de mogelijkheid van een her-uitzending te onderzoeken. Nader wordt medegedeeld, dat deze radio uitzending door Marokko door den K. R. O. en de A. V. R. O. zal worden heruitgezon den. Het staat echter nog niet vast of de opgegeven tijd van 12.40 Greenwich-tijd dan wel Amsterdamsche tijd is. Het is dus mogelijk dat de uitzending reeds om 12.40 Amsterdamsch<? tijd aanvangt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 3.908.20, bloem kool II f 1.50—4.50, roodekool f 1.60—4.40, savoyekool f 1.804.20, groenekool f 0.80 3.20, pieterselie f 1.001.70, prei f 0.70 2.10. kropsalade f 0.504.10, selderie f 0.30 1.20, bleekselderie f 1.103.80, per 100 kg.: kroten f 1.kroten gekookt f 25;" witloof f 214, boerenkool f 23, spina/'e f 24—29, tomaten f 2.00—34.80, uien f 1 2.20, wortelen f 2.106.20. spruiten I f 4 10. spruiten II f 27, druiven f 1430, an- dyvie f 49, nero f 3.60. 15 Dec. Boter. Aanvoer 810 kg., prima Fabrieksboter f 1.59, prima boerenbotor f 1.501.55 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 10 tot en met 15 De-. Aangevoerd 120.000 stuks lange turf, prijs f 89 per 1000 stuks. BOSKOOP, 14 Dec. Bloemenveiling, Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1530 cent, Hadley 3060 cent, Clau dius Pernet 5090 cent, Columbia 3050 cent, Butterfly 4065 cent, Wilh. Kordes 80140 cent, Rosalandia 4070 cent. Florex 4075 cent, Phoebe 2035 cent, Steward 7090 cent, Edith Helen 80100 cent, Aug. Noack 4075 cent, Else Poulsen 1530 cent, Kraus 4065 cent, Wendlyand 3050 cent. Hoover 3045 cent, Ellen Poulsen 2030 cent, Briarcliff 3050 cent, Chrysan ten tros 1230 cent, Clematis Prins Hen drik f 1.00, Mahonia 10 cent, Ligustrum 10 17 cent, Begonia per stuk 2035 cent, Beshulst I 2030 cent, Bonte hulst 65 cent. ROELOFARENDSVEEN, 14 Dec. Groen tenveiling. Andijvie f 3.854.15 per 100 kg. sla f 0.507.60 per 100 krop, tomaten A f 1.60—8.30, B f 6.30—10.—, C f 1.40—4 90. CC f 1.00—1.70 per 50 kg. TER AAR, 14 Dec. Centrale Veiling. Kasboonen 4.40, spruiten f 4.107.50, uien f 1.202.10, peen 5—6 cent. breekpeen f 2.30—3.80, selderie f 1.00, sla f 0.50—3.70, bloemkool f 1.5010.00, tomaten f 2.40, roode kool per 100 stuks f 2.50, savoyekool f 3.50, groenekool f 1.20, herfstknollen f 0.90 ■—1.10.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3