Het Leidsch Studentencorps en het Lustrum 1935 BERICHT. ZATERDAG 15 DECEMBER 193* DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 De maskerade in eere hersteld. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Dec. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 762.6 te Vardö. Laagste barometerst.: 722.2 te Holyhead. Verwachting tot den avond van 16 Dec.: Matige tot krachti ge later afnemende Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Aanvankelijk nog regenbuien. Tets kouder. üe depressie ligt met een kern nabij 720 m.m. over Ierland en valt aan de achter zijde snel op, zonder dat aan de voorzijde nog daling van beteekenis voorkomt. In Noord-Scandinavië en op IJsland stijgt de barometer vrij sterk. Een zware Wes terstorm woedt in de Golf van Biscaje; op den Oceaan stormt het uit Noord-West, in Schotland uit Zuid-Oost. In Zuid-Frankrijk hielden de zware regens aan. Toulouse meldde weer 25 m.m. en in Noord- en Oost Frankrijk zal heden weer regen vallen. Oók op de Britsche Eilanden valt veel regen. Duitschland heeft alleen in het. Westen meer dan matige wind en overal, zwaar be wolkte of betrokken lucht met zeer zacht weer in het Oosten. In Scandinavië hield de lichte tot matige vorst aan. Wanneer de hooge druk ontwikkeling in het Noorden aanhoudt, komt een kans op temperatuur daling. maar aanvankelijk houdt het buiige en zachte weer met tijdelijke opklaringen nog aan. LUCHTTEMPERATUUR' 10.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 4.17 uur tot Zondagmorgen 7.34 uur; van Zondagnamid dag 4.17 uur tot Maandagmorgen 7.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 16 Dec. voorm. 10.37 uur en nam. 11.07 uur: op Maandag 17 December voorm. 11.36 uur. Zij, die zich vanaf heden abon- necren op „De Leidsche Courant", ontvangen de nog te verschijnen nummers tot 1 Januari a. s. gratis DE ADMINISTRATIE WAT BETEEKENT HET KOELERE WEER? De afkoeling, die na de warme dagen is ingetreden, wekt misschien bij velen de gedachte op, dat de winter nu eindelijk be ginnen zal. Met zekerheid valt dit echter niet te zeggen. De oorzaak van de afkoe ling staat echter wel in een zeker ver band met een wijziging in den algemee- nen weerstoestand, die als het ware den winter weer wat dichter bij brengt. Het vorstgebied over West-Rusland is namelijk opnieuw in beteekenis toegenomen en eenigszins naar het Westen uitgebreid, ter wijl zich over Centraal-Europa een gebied van kouder weer heeft ontwikkeld. In ver band met de algemeene windrichting in onze omgeving voert de Zuidelijke wind koelere lucht aan. Voorloopig moeten wij geen ai te groote beteekenis aan al deze veranderingen hechten. Het is een voor dezen tijd normaal verschijnsel, dat in Oost-Europa de vorst toeneemt en zich naar het Westen uitbreidt. Dit verschijnsel krijgt voor ons pas groote beteekenis wanneer de wind Oostelijk wordt en de koude lucht uit het vorstgebied hierheen wordt gevoerd. Hiervan kan op het oogenblik nog geen sprake zijn. Wat wel, en voornamelijk voor het Oos ten van ons land beteekenis heeft, is, dat ons land thans dicht bij het gebied van koeler weer in Centraal-Europa ligt. De depressies in bet Westen werken er toe mede, dat de koele lucht uit dit gebied naar ons land wordt afgezogen, waardoor de temperatuur uit den aard der zaak moet dalen.* Komt daar nu nog bij, dat de be wolking gering is, dan veroorzaakt de nachtelijke warmte-uitstraling een verde re afkoeling en kan zelfs lichte vorst in treden, maar dit heeft niet de beteekenis van het intreden van een vorstperiode van langen duur. Daartoe zijn de omstandighe den nog niet gunstig. Intusschen zullen wij er goed aan doen de verdere ontwikkeling van den weerstoestand in het Oosten in het oog tc houden, want die is bij het voort schrijden van den winter altijd van groot belang voor ons. Eindelijk zyn dan gisteravond in de ver gadering van het L.S.C. de plannen voor het Lustrum 1935 aangenomen. De Lus trumviering is telkenmale om de vijf jaar een gebeurtenis, die de stad reeds tijden te voren bezig houdt en weinig gelegen heden zijn er, die zoo geschikt zijq, om den band tussehen de studenten en de stad, die hun gastvrijheid verleent, weer opnieuw aan te knoopen en te versterken. Het is dan ook een verblijdend verschijn sel, dat bij den ganschen opzet van dit Lustr-um er voortdurend mede rekening is gehouden, ook de stad Leiden zelve zoo veel doenlijk in de feestvreugde te be trekken. Wat de plannen zelf betreft, de Lustrum- Commissie heeft den moed gehad, weer af te stappen van de allengs haast tot traditie geworden openluchtspelen. Het uitgangspunt van haar overwegin gen, welke tenslotte leidden tot het defini tieve plan, werd gevormd door de gedachte dat in een lustrumviering voornamelijk moet worden tegemoet gekomen aan de wenschen van reünisten en burgerij. Hierbij dient vooropgesteld, dat een lus trum er in de eerste plaats is ten behoeve van de reünisten en dat derhalve vooral met hun wenschen rekening behoort te worden gehouden. En waar sinds jaren de reünisten den vurigen wensch koesteren om weer een maskerade te doen houden, zooals deze in de jaren 1905-1910 haar hoog tepunt bereikte, daar spreekt het vanzelf, dat de Lustrum-Commissie aan dit plan in de-eerste plaats aandacht schonk. Na uit voerige bestudeering van het voor en te gen, kwam de L.-C. tot de conclusie, dat het heel wel mogelijk is aan dezen wensch tegemoet te komen, zonder dat daardoor het eigen karakter wordt geschaad en mits in combinatie met iets anders. Zij besloot daartoe te gereeder, omdat op deze wijze de burgerij direct in de feest viering wordt betrokken en omdat zij wist, dat ook in die kringen een dergelijk verlangen leeft en reeds meermalen werd geuit. Door de organisatie van een Maskerade ter hand te nemen, brak de L.-C. niet al leen met de traditie der openluchtspelen, maar verliet zij tevens den weg, aange geven door Rotterdam en Groningen, die het hoofdgebeuren der lustrumviering naar de tooneelzaal verplaatsten. Teneinde tot de beste oplossing te ko men, werd onder de leden en oud-leden van het Corps een prijsvraag uitgeschre ven. Van de ingediende plannen werd dat van het oud-lid, den heer H. N. Boon door de L.-C. als het beste uitverkoren. Deze stelde voor een Landjuweel te organisee- ren, waarbij hij het in 1561 te Antwerpen met veel praal en pracht opgevoerde land juweel als voorbeeld stelde. Zooals men weet was een Landjuweel oudtijds een wedstrijd, waar de Rederij kerskamers der onderscheiden steden, zich matenin vers-, declamatie- en tooneel- speelkunst. Van heinde en ver kwamen die kamers en hun „supporters" (om een ultra modern woord voor oude toestanden te ge bruiken), naar de inviteerende stad, om den wedstrijd bij te wonen. Een Landjuweel bracht steeds groote bedrijvigheid en jolijt in de stad; de stra ten werden versierd en men vierde dagen lang kermis. Het is het plan der studenten, dit alles zoo getrouw mogelijk na te boot sen Op den dag der Maskerade trekken van verschillende zijden de Rederijkerskamers te voet, te paard en per boot, de stad bin nen. Zij worden dan door Burgemeesteren en Vroedschap en door het bestuur der ontvangende kamer plechtig ontvangen, waarna men in een grooten optocht de ge- heele stad doortrekt. Als stuwsteen tot dit plan achtte de Lustrum-Commissie het wenschelijk door de ontvangende Rederijkerskamer, in casu Leiden, een opvoering te doen geven van heft bekende middeleeuwsche spel van „Den Vos Reynaerde", doch dan in moderne be werking. Een bekend Nederlandsch litte rator, wiens naam wij nog niet zullen noe men, werd bereid gevonden dit denkbeeld nader uit te werken. Aldus zal op den avond van het Landjuweel, vermoedelijk in den Schouwburg, dit spel worden op gevoerd, waarbij de medewerkende studen ten in dieren pakken zullen optreden. Het L arid juweel zaf dus een herhaling worden van de vroegere, zoozeer geliefde Móskeradés. Wederom zullen de Corpsleden in fraaie en" kleurrijke costuums door de straten trekken* wederom hebbeji wij gelegenheid destad weer eens" ouderwets fraai met eerepoorten en feestverlichtingen, met bloemen en vlaggentooi te versieren. De stad Leiden heeft alle reden om, ge zien dezen opzet voor de feestviering, met groote dankbaarheid jegens haar Studen ten-Corps vervuld te zijn. Niet alleen, dat het Corps het heeft aangedurfd in deze moeilijke tijden, een lustrumviering te organiseeren, die, zoo zij haar naasie voor gangers niet in luister overtreft, deze toch minstens gelijk komt. Het Corps heeft er ook by de verdere uitwerking van zyn plan op gelet, hoe het Leiden het beste ter wille zou zijn. Daar toe heeft men er zorg voor gedragen, dat de geheele feestviering binnen de stad ge houden wordt. Wij meen en niet beter te kunnen dóén dan een opsomming te geven van het pro gramma der geheele feestweek, zooals dit Opvoering van een Land juweel tijdens de feestweek. gisteravond in groote lijnen is vastgesteld. Het spreekt wel vanzelf, dat de Lustrum- commissie in dat programma ook de steric- tiepe clausule „wijzigingen voorbehouden" heeft opgenomen. De feestelijkheden zullen worden inge leid door nationale roeiwedstrijden van „Njord" op Donderdag 27 en Vrijdag 28 Juni op het Oegstgeesterkanaal nabij het W armonderhek. In afwijking van de traditie zal de ont vangst en intocht der reünisten niet plaats vinden op een Maandag, maar op een Zaterdag en wel 29 Juni. Den volgenden dag, Zondag 30 Juni, wordt op een terrein aan den Kanaalweg een nationaal sprinconcours gehouden, waarvoor getracht zal worden zich de medewerking te verzekeren van de deel nemers aan de internationale hippische spelen, welke van 1216 Juini te Amster dam worden gehouden. Maandag is de dag van het Landjuweel, dat besloten wordt met een bal; Dinsdag vindt het feest voornamelijk in „Minerva" plaats, terwijl des avonds in den Schouw burg een reprise wordt gegeven van „Den Vos Reynaerde". Vooi? Woensdag wordt gedacht aan een schermassaut of aan zeilwedstrijden op de Kaag, terwijl de feestweek Donderdag 4 Juli wordt besloten met een diner, bal en souper aan boord van het te Rotterdam liggende motorschip „Statendam". Tusschentijds worden voor de burgerij concerten georganiseerd in het van der Werffpark en zullen prijzen worden be- sohikbaar gesteld voor de mooiste versie ring van straten, huizen, de mooiste eere poort, e.d. Het Lunapark op het Schuttersveld zal bijzonder attractievol zijn en minstens evenveel amusementsgelegenheden bieden als op het feest van Leiden's ontzet. Het ligt in de bedoeling der Lustrum- Commissie om waarschijnlijk nog voor 1935 een vergadering te beleggen voor alle buurtcommissies, omdat het in verband met het speciale karakter der Maskerade aanbeveling verdient, dat de versiering der straten, enz. geschiedt in gemeenschappe- lenk overleg van. Lustrum- en buurtcom missies. In wijken, waar een zoodanige commis sie nog niet bestaat, is het dus zaak de vorming daarvan zooveel mogelijk te be spoedigen. Men ziet dus, dat de L.C. zich alle moeite gegeven heeft om de burgerij in de feestviering te betrekken, hetgeen ongetwijfeld onze stad ten goede zal ko men. Het is toch immers een algemeen er kend feit, dat één der beste middelen tegen de crisis is, het geld te laten rollen. En wat is er beter geschikt, om „het geld te laten rollen", dan een lustrum der Leidsche Stu denten, gevierd in de stad Leiden? Velen zfll het lustrum naar wij hopen, werk bren gen. Er moeten tribunes gebouwd, versie ringen aangebracht worden. De hotels zul len weer propvol zitten; de restaurants werken op volle kracht; het Lunapark, dat grootsch opgezet zal worden, zal on getwijfeld veel vreemdelingen naar Leiden lokken, die allen het hunne ertoe zullen bijdragen, om de verdiensten te doen sty- gen. Maar zoo er iets is, dat de aandacht weer eens goed op Leiden, zijn Academie en zijn studenten zal vestigen, dan zal dat ongetwijfeld de Landjuweel-Maskerade zyn. Wij, Leidenaars, zijn dan ook verplicht, de hoop, die de Lustrum-Commissie in haar prae-advies aan het Corps uitsprak, dat de burgerij de stad in een feestgewaad zou steken, zooals dat vroeger, voor dén oorlog, placht te geschieden, niet te beschamen; integendeel, wij moeten trachten de ver wachtingen nog te overtreffen en te too- nen, dat zoo de studenten er blyk van geven hoezeer het wel en wee van de stad hun ter harte gaat, dat de aanwezigheid der studenten en de vreugde, die zij vaak in onze stad brengen, voor ons neg veel meer beteekent en ons steeds weer ver blijdt. Laat het Lustrum 1935 een manifestatie zijn van de goede verhouding tussehen Lei den en zijn studenten. Het eerste woord hebben de studenten gezegd; burgers van Leiden, het antwoord is aan U! STADSNIEUWS VROUWENRUBRIEK. De twee-wekelijksche rubriek van den R. K. Vrouwenbond is op verzoek uitgesteld tot volgende week, in verband met het naderende Kerstfeest. NAAIKRANS „SINT CLARA" Gisterenmiddag heeft de uitloting plaats gehad van de loterij ten bate van den naai- krans voor de armen. Daarbij is de le prijs gevallen op no. 739 de 2e op no. 843; de 3e op no. 491; de 4e op no. 419, en de 5e op no. 80. Verder verwij zen wij naar de advertentie in dit blad, waar ook wordt medegedeeld, wanneer de pryzen aan de Bewaarschool Haagweg 14, kunnen worden afgehaald. Door de politie is aangehouden de 19- jarige dienstbode B. V., verdacht van dief stal van geld, in dienstbetrekking gepleegd. ST. JOSEPH-PENNING. Dezer dagen is of wordt aan de pa rochianen van O. L. Vrouw Hemelvaart en S. Joseph alhier, die nog geen lid zyn van dit schoone liefdewerk, de volgende circu laire door de zelateurs en zelatricen ter hand gesteld. Wij hopen, dat hert succes voor het Kerkbestuur schitterend zal zijn en dat de bijdragen, die toch zoo noodzake lijk zijn, ruimschoots zullen toevloeien. „Gelijk U wel voldoende bekend zal zijn, zijn door de samenvoeging der parochies van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph alhier de zware finantiëele zorgen dezer laatste parochie aanmerkelijk verlicht, nruar die zorgen zijn daardoor niet weggenomen: in de verste verte niet. Vandaar dan ook, dat de verschillende bronnen van inkom sten in ruime mate moeten blijven vloeien. En daarom wendt het Kerkbestuur der ver- eenigde parochie zich met vertrouwen ook tot U om steun, dien U schenken kunt door lid te worden van le Vereeniging van den St. Joseph-penning, indertijd opgericht, om de financiering der kerk mogelijk te maken. De bijdrage, die gewoonlijk gegeven wordt door de leden, is minstens 10 cent per week. Voor de levende leden wordt maandelijks een H. Mis in de Kerk aan den Heerensin gel opgedragen en na hun dood een gezon gen Uitvaart-Mis in diezelfde Kerk. Dezer dagen zal een der zelateurs of ze latricen by U komen, in verband met dit schrijven, en wij, ondergeteekenden, hopen van harte, dat U dan U en de Uwen als lid van den St. Joseph-penning zult willen op geven; de geldelijke bijdrage wordt aan Uwe woning opgehaald hetzij wekelijks of maandelijks of jaarlijks naar Uw believen, hetgeen U op bijgaand strookje kiunt invul len. Als allen en vooral alle parochianen de handen ineenslaan en helpen, zullen weldra de nog zeer groote zorgen geheel verdwenen zijn. Bij voorbaat U dankend met een oprecht: „God loone het U", teekenen wij het erken telijkheid". HET KERKBESTUUR. De parochianen, die daartoe eenigszins in staat zijn, zullen, ongetwijfeld, aan boven staande oproep gaarne gevolg geven. DE RADIO-DISTRIBUTIE EN DE LEIDSCHE RADIO-HANDELAREN Men zendt ons volgend verslag: Gisterenavond had in de „Harmonie" een bijeenkomst plaats die was belegd door de Leidsche radio-handelaren. De inleider, de heer Cor. A. Mulder, wees er op, dat deze bijeenkomst allereerst was belegd als pro test tegen het door de Gemeentelijke radio distributie verspreide courantje dat zoo bruiste van onwaarheden en scheève voorstellingen, dat terecht bij allen, wel of r.iet belanghebbend, verontwaardiging was gewekt. Het is een publiek geheim, dat het met de distributie lang niet gaat zooals de ge meente had gehoopt, en dat massa's geld verslindende distributie-apparaat zoekt nu naar middelen om het steeds verzwakken de lichaam op krachten te houden. Nu is het al treurig, dat de gemeente zich des tijds door eenige politieke doordrijvers tot dit experiment heeft laten verleiden, immers zij moest haar eigen ingezetenen de belastingbetalende radio-handelaren gèan beconcurreeren, maar nog treuriger is, dót zij thans naar middelen grijpt, die allerwege afkeuring verdienen. Er is trou wens ter bevoegder plaatse al een hartig woordje over gevallen. Naar sprekers inzicht wordt het thans tijd om te overwegen of de gemeente zich niet zal gaan spiegelen aan het aloude spreekwoord: beter ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald. De gemeenten die destijds te elfder ure ervan zyn teruggekomen om radio ontvangst te gaan distribueeren, mogen thans met genoegdoening op het genomen besluit terugzien. Ze zijn voor een strop bewaard en hebben de dankbaarbaarheid van den handel. Immers er waren wijze mannen in die gemeenteraden, die erop wezen, dat de tijd niet-meer zoo veraf was, dat er uitsteken de en goedkoope toestellen aan de markt zouden komen en dan zou de distributie geen reden van bestaan meer hebben. Spr. wees erop, dat thans inderdaad dat tijd stip was aangebroken. Hij lichtte met eeni ge voorbeelden toe, hoe iemand die thans een modern toestel voor nog geen ƒ90 koopt, b.v. over een tijdvak van 5 jaar, waarin alsdan de noodige lampen zijn vernieuwd en inclusief stroomverbruik nog slechts 134.25 kwijt zou zijn, terwijl hij al dien tijd van een onbeperkte ont vangst van het geheele wereld-gebeuren kon genieten. Gedurende datzelfde tijdperk zou iemand die bij de distributie was aangesloten een som van 166.50 kwijt zijn, en daarvoor slechts een zeer beperkte ontvangst genie ten, terwijl de belastingsplicht nog steeds en eigenlijk tot in het oneindige blijft doorloopen. Iemand die een eigen toestel koopt is daarentegen in 15 maanden reeds klaar met het betalen van de installatie zelf. Na deze inleiding volgde er een vrij levendige gedachtenwisseling, waarvan de quintessente was, dat de handelaren reeds veel te lang hadden gewacht om het pu bliek erop te wijzen, dat de tijd thans voorbij is; waarin het noodig was veel geld te besteden voor goede ontvangst. Immers de rollen zijn nu omgekeerd en distributie, die maar een beperkt menu kan voortzetten, is duurder dan de moderne toestellen met hun nieuwe vindingen die een onbeperkte ontvangst mogelijk ma ken. Nog werd gewezen op de storings kwestie bij toestel-ontvangst, waarmede van de zijde van de distributie-controles wordt geschermd. De inleider merkt daarbij op dat ook deze aangelegenheid was opgelost door de storingsvrije antenne kabels welke thans AGENDA LEIDEN. Woensdag. „11 Barbiere di Siviglia" door de Italiaansche Opera. Schouw burg 8.15 uur. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dok toren: Jasperse, Kortmann, Meyboom, Poortman en Verbrugge. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Dec. as., waargeno men door de apotheken: G. IL Blanken, sum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, teL 274. overal in den handel verkrijgbaar zijn. Ook meende spreker erop te moeten wij zen dat de Centrale's bij het doorgeven van buitenlandsche stations de atmosferi sche storingen niet kunnen bedwingen en dus de abonné dóarvan evenmin gespaard blijft. Opmerkelijk is het tenslotte dat werkelijk muzikale menschen de gedistri bueerde ontvangst nimmer kan bevredigen Nadat erop gewezen was dat er voor den radiohandel beter tijden aanbreken, werd besloten de handen ineen te slaan en ge zamenlijk actief op te treden, hetgeen de volle instemming van de aanwezigen ver wierf. DE KERSTBOOM VAN PATER HENDRICHS. Voor de tiende maal organiseert Mej. Caty Verbeek te den Haag den Kerst boom voor kinderen van behoeftige be keerlingen van Pater Hendrichs. Deze Kerstboom staat, op den tweeden Kerstdag 's middags half drie in de Groote zaal van het Aloysius College, Oostduinlaan 50, dicht bij het eind van lijn 2, bij lijn 7 en de blauwe tram; maar zijn takken reiken tot ver buiten den Haag, tot Amsterdam, Leiden, Nijmegen, Rotterdam, tot de plaat sen dus waar Pater Hendrichs, buiten den Haag, zijn cursussen voor niet-Katholieken nu nog geeft en eertijds gaf en waar deze Pater zeer vele bekeerlingen heeft. Toen ik op informatie uitging, vernam ik, dat in Amsterdam, Leiden, Nijmegen en .Rotterdam meer dan veertig gezinnen met over de 100 kinderen van dezen Kerst boom meegenieten en dat daar groote pak ken kleeren, onder- en bovengoed, kou sen, dekens enz. enz. heengaan. En toen heb ik Pater Hendrichs, als hoofd-administrateur van de „Canisius- klok", voorgesteld eens eerl beroep te doen op goede Roomsche menschen van Am sterdam, Leiden, Nijmegen, Rotterdam, en him te vragen of het redelijk is, dat den Haag alleen moet opkomen voor die do zijnen kinderen buiten den Haag in vier verschillende steden? Ik zou willen vra gen, of er werkelijk geen menschen zijn in Amsterdam, Leiden, Nijmegen en Rot terdam, die willen helpen voor dezen zwa- ren en sympathieken Kerstboom? Temeer, daar men bij dit mooie werk precies weet, wie alles regelt (Mej. Caty Verbeek, Wil lem de Zwijgerlaan 56) en er geen rooie cent aan den strijkstok blijft hangen. De omvangrijke arbeid, die noodig is om deze organisatie te behartigen, wordt verricht geheel ter Liefde Gods, er zijn absoluut geen administratiekosten of iets dergelijks. Alles komt aan die arme kinderen in die verschillende plaatsen ten goede. Als men helpen wil, hoe eer dan, hoe lie ver! Want de oordeelkundige verdeeling van al die goederen over een paar honderd kinderen vraagt veel tyd. Wie dadelyk geeft, geeft dubbel! Alles is welkom: stoffen, kousen, pan toffels, schoenen, bovenkleeren, en geld natuurlijk ook. Het gironummer van Mej. C. Verbeek is 150211. Gods zegen over allen, die voor dezen Kerstboom sympathiek willen helpen. J. POPPELIER, Hoofd-Administratie „Canisius- Klok", Den Haag. ST. VINCENTIUSVEREENIGING. Liefdewerk „Stille Armen". In dank ontvangen van: A. A., Zoeterwoude ƒ10. Mevr. Wede. B. H„ Leiden 10. God loone hen! Moge dit de voorloopers zijn van een lange reeks Kerstgaven, die zeer nuttig geplaatst kunnen worden. JAC. CREYGHTON. President byz. raad der St. Vincentius-Vereeniging. Het programma van het kerkconcert dat de heer Fred. De Nie, organist van de Re- monstrantsche kerk alhier, met medewer king van mejuffr. A. Smink (zang) Vrijdag 28 December a.s. in genoemde kerk zal ge ven, bevat werken van J. P. Sweelinck, D. Buxtenhude, G. E. Haendel, J. S. Bach, J. Brahms, P. Cornells, A. Chauvet en C. de Wolf. Naar wij vernemen zijn de arbeiders die tengevolge van den brand in de sigarenfa briek van de firma Wijtenburg werkloos zijn geraakt, gelukkig niet zonder verdien sten, daar de firma zich tegen bedrijfs schade had verzekerd. Door de politie te Katwijk werd in het gebouw der Bank van Leening alhier aan gehouden de Katwijker C. v. B., die een wollen deken en een zilveren vork en lepel beleende, welke vermoedelijk van I diefstal afkomstig zijn.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2