VRIJDAG 14 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 NOORD WUK. Middenstands-adres. Door de besturen van de Chr. Middenstandsvereeniging en van de E.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", is aan Burgemeester en Wethou ders verzocht een z.g. levensmiddelencom missie in te stellen, dat is een commissie uit middenstandskringen, die het gemeen tebestuur zal voorlichten over alle mid denstandsaangelegenheden, die bij het ge meentebestuur aan de orde komen. Een eerste stap dus in de richting van bedrijfs- ordening. Haven- en kadegelden. Naar aanlei ding van een adres aan den raad van Kooymans' expeditiebedrijf te Noordwijk- Binnen om vermindering van haven- en kadegelden stellen B. en W. aan den raad voor het tarief voor het verpachten van de kade op het Schie terug te brengen van 6.tot 4.per M.2 NOOTDORP. Begrafenis Jac. Bijsterveld. under groote belangstelling, ook van de zyde der politie uit de naburige gemeenten, vond gisteren de teraardebestelling van den oud gemeenteveldwachter Jac. Bijsterveld plaats. De kist was bedekt met bloemstukken van het Gemeentebestuur van Nootdorp, van den Burgemeester van Pijnacker, oud- Burgemeester van Nootdorp en van de Bri gade .Delft van de Rijksveld wacht. Aan de geopende groeve werd allereerst het woord gevoerd door den Burgemeester van Nootdorp, den heer H. C. A. M. Schöl- vinck, die, hoewel hy persoonlijk den over ledene niet in zijn diensttijd heeft medege maakt, voldoende gehoord heeft om te kun nen getuigen, dat hier een plichtsgetrouw dienaar van de gemeente ten grave wordt gedragen. Ondanks een lijden, dat voor een mensch bijna te zwaar scheen, heeft Bijs terveld zijn taak vervuld op een wijze, die aller dank, die spr. namens de gemeente en gemeentenaren hier brengt, verdient. Spr. beval den overledene in Gods genade aan. Hierna spraa de heer M. C. Casteleyn als vriend van den overledene. Spr. her innerde er aan hoe hy, sedert zijn komst in de gemeente 23 jaar geleden, Bijster veld niet anders heeft gekend dan lijden de aan de sleepende kwaal, die hem ten slotte ten grave heeft gevoerd. Spr. schets te het zware leven en wees er op hoe ge duldig en lankmoedig, allen ten voorbeeld, de overledene dit heeft gedragen. Spr. dankte allen, in het byzonder Dr. van der Horst, die Bijsterveld gedurende zijn ziekte hebben bijgestaan. Door een neef van den overledene, den heer A. Schooneveld, werd namens de we duwe Bijsterveld, dank gebracht voor de belangstelling, inzonderheid van het Ge meentebestuur en de vertegenwoordigers der politie. Voetbalwedstrijd ten bate van het Inza- «nelingseomité. Zooals wij reeds mede deelden, zal de opbrengst van de a.s. Zon dag door Vogel te spelen voetbalwedstrij den worden afgedragen aan het Inzame- lingscomité. In verband met dezen daad werkelijken steun en om den wedstrijd aan trekkelijker te maken, heeft Kapelaan A. N. Duinisveld een prijs beschikbaar gesteld voor het overwinnende elftal, hetgeen van zelfsprekend door het Comité ten zeerste op prijs wordt gesteld. De Burgemeester is zoo welwillend geweest zich bereid te ver klaren den prijs na afloop van den wed strijd Vogel 2—-Graaf Floris 2 uit te rei ken. De wedstrijd vangt aan om 2 uur, ter wijl om half 1 door Vogel B wordt gespeeld tegen Graaf Floris V C. Wy wekken U al len voor den laatsten keer op en spreken het vertrouwen uit, dat de opbrengst zeker niet teleurstellend zal zijn. RUNSBURG. Tuinbouw. Zooals we zulks in dezen tijd van het jaar gewoon zijn, zoo is het ook nu betrekkelijk stil. De aanvoer van groen ten is maar zeer matig. Pry zen van win ter producten voor het meerendeel beneden middelmatig. Uien gaan voor lagen prijs, van 1.30 tot 1.90 per 100 K.G. Ook voor gele kool is niet veel vraag; de prijs va rieert van 3.70 tot 5.10 in zeer goede kwaliteit. Er is veel afwijkend goed. Dat brengt niet veel op. Roode kool van 4.80 tot 5.90 per 100. Groene kool gaat niet slecht, van 2.40 tot 3.30 per 100. De bloemkool is uitverkocht. Selderieknollen, het product voor den winter, voor de snert, gaan voor 2.50 tot f 3.40 per 100. SASSENHEIM. Volksbond. Gisterenavond hield bo vengenoemde afdeeling een ledenvergade ring in het K.S.A.-gebouw. In zijn ope ningswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J. Kortekaas, den heer F. Keesen, Hoofdbestuurder van den Volksbond. Spr. zette uiteen, wat ons is voorgehouden op den laatsten cursusavond en hoopt, dat de zen avond de leden hun aandacht zullen schenken aan het te behandelen veelbetee- kenende onderwerp. De notulen werden onveranderd vastgesteld, waarna werd me degedeeld, dat op 9 Jan. de heer Ange- nent bereid is gevonden voor de werk- loozen een lezing met lichtbeelden te hou den, wat dankbaar werd aanvaard. De voorzitter uitte zijn spijt, dat op den filmavond van „Herw. Levenskracht" zoo weinig leden waren opgekomen. Zij, die de 5 cent-actie willen steunen, gelieven zich alsnog op te geven. Hierna volgt de rede van den heer Kee sen over: l>e taak van de Standsorganisa tie ten opcichte van het staatkundig leven. In een breedvoerig betoog schetst spr. in breede trekken de ontwikkeling van een door God gewilde maatschappij. Het is van belang voor ons Katholieken, dat wij ons bewegen op het terrein van staatkundig leven, ter bevordering van onze belangen en van onze levensbeschouwing. Spreker wijdt uit over hetgeen reeds is bereikt op het terrein van de staatkunde. De organi satie onthoude zich van een bepaalde po litiek. De taak van de R.K. Arbeidersbewe ging in de christelijke en sociale beginse len tot het hoogste peil door te voeren, waarbij wy als leiddraad hebben het woord van den Paus in zijn encycliek. Spr. geeft ook een uiteenzetting, waarom de organi satie niet aan de politiek meedoet, daar zij zou instorten, wat hij in kernachtige woor den liet aanvoelen. Wel is het de taak der organisatie om aan de menschen juiste po litieke voorlichting te geven; al het an dere hoort thuis bij de instelling, die daar voor is aangewezen: de kiesvereeniging. Daar mag en moet de invloed gelden, om de juiste man op de juiste plaats te krij gen. Spr. hoopt eenig inzicht te hebben gegeven van hetgeen de organisatie tot taak heeft. Na deze rede had spreker een har telijk applaus en een dankwoord van den voorzitter in ontvangst te nemen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele gebruik gemaakt en door spreker beantwoord. Hierna rondvraag. O.m. werd besproken het adres aan den raad over gas en water en electriciteit. Door den voorzitter werd geantwoord, dat nogmaals getraoht wordt om verlaging te verkrijgen. Hierna sluiting. TER AAR. De nieuwe politieverordening. In de Algemeene Politieverordening dezer ge meente, vastgesteld in de laatstgehouden raadsvergadering is een vrij groot aantal wijzigingen en nieuwe bepalingen verwerkt, waarvan wij de voornaamste zullen aan stippen. Na de inwerkingtreding dezer verorde ning zal het o.m. verboden zyn met een woonwagen of woonschip een stand- of ligplaats in te nemen op andere plaatsen dan door Burgemeester en Wethouders na der zullen worden aangewezen. Met het oog op de vaak hinderlijke volks verzamelingen op hoeken van wegen en op bruggen, is voorts strafbaar gesteld het zich zonder noodzaak opstellen of blijven staan op dergelijke hoeken of op bruggen of binnen 10 Meter afstand daarvan. Ook het staan voor gebouwen langs wegen zon der toestemming van den eigenaar of ge bruiker is verboden. Met betrekking tot het gebruik der we gen is thans eveneens verboden het vervoer van zeisen en dergelijke scherpe voorwer pen, tenzij zoodanig ingepakt dat daardoor geen personen gekwetst kunnen worden. Op rijwielen, die daartoe niet ingericht zijn, mag in het vervolg alleen de bestuurder gezeten zijn. Wie kinderen of andere per sonen mee wil voeren, zal dus voor een ge schikt mandje of andere doelmatige inrich ting op zijn rywiel moeten zorg dragen. Prikkeldraad of doornheiningen zullen niet als afrastering langs den wegen mogen worden gebezigd. Niet-uitvliegend pluimgedierte (kippen, eenden enz.) dat schade aanricht of dreigt aan te richten aan land- en tuinbouwge- wassen, moet op eerste aanzegging namens Burgemeester en Wethouders worden vast gehouden binnen een afgesloten ruimte. Het venten met voorwerpen van welken aard ook, is zonder vergunning van Burge meester en Wethouders verboden, welke bepaling echter niet van toepassing is op inwoners der gemeente en op hen die el ders eeh winkelnering uitoefenen. Wie voorwerpen van eenige waarde vindt moet daarvan uiterlijk binnen 24 uur ken nisgeven aan de politie. Het vervoer van kalveren over wegen is verboden in voertuigen niet voorzien van veeren of in voertuigen waarvan de bodem niet met een laag stroo bedekt is. Evenmin mag het vervoer op zoodanige wyze plaats hebben, dat de kop buiten het voertuig hangt. Ijsbanen op openbare wateren mogen eerst worden geveegd of afgezet na daar toe gekomen vergunning, terwijl hout vlotten mogen worden vastgelegd op door de politie aan te wij zen plaatsen. Het zwemmen in het openbaar binnen 100 Meter van wegen, bewoonde gebouwen, scholen of kerken is alleen toegestaan op plaatsen door Burgemeester en Wethouders hiervoor aangewezen. Op nader door Burgemeester en Wet houders aan te wijzen weggedeelten mogen motorrijtuigen of andere voertuigen niet parkeeren. Aan de bepalingen ter voorkoming van brand is o.m. toegevoegd een rookverbod in garage's, bergplaatsen van hooi, stroo, lompen, krullen of andere lichtontvlam bare stoffen. Bij het ontdekken van te ster ke hooibroei moet ieder zoo spoedig moge lijk kennis geven aan een beambte van po litie of aan den Burgemeester. Ook de bepalingen op het toelaten in scholen enz. van kinderen, lijdende aan di verse ziekten zijn uitgebreid. Zoowel de hoofden der gezinnen als de hoofden der scholen zijn hier aansprakelijk gesteld. In totaal bevat de nieuwe Algemeene Po litieverordening 141 artikelen, onderver deeld in 10 hoofdstukken. ZILK. Schaken. De R. K. Schaakclub „Zilk" hield in het parochiehuis alhier een schaak wedstrijd tegen Bennebroek, waarvan de uitslag luidt: ZilkBennebroek Th. v. MarisW. de Groot 10 G. A. MooijekindA. Brouwer 10 J. v. GijlswijkJ. Langeveld 10 P. v. d. PloegC. v. Kooi 10 W. HoogerwerfF. Louwerse 10 B. NederstigtL. Bennekom 10 N. HoogerwerfW. Brouwer 10 J. v. d. BergJ. Turnhout 10 A. VreeburgA/J. Brouwer 10 C. HoogerwerfTh. Lommerse 10 Totaal 100 Voor „Zilk" was deze wedstrijd een mooi VOORHOUT. Usclnb. Onder groote belangstelling werd wederom de jaarlijksche vergadering gehouden van de Voorhoutsche IJsclub in café Boerhaave, onder voorzitterschap van den heer C. van Velzen, die in zijn ope ningswoord alle aanwezigen hartelijk wel kom heette, en vervolgens het woord ver leende aan den secretaris, de heer P. N. Vester, tot het voorlezen der notulen, wel ke onder dank onveranderd werden vast gesteld. Hierna was het woord aan den penningmeester, den heer G. M. Prins, die in een keurig verzorgd financieel verslag deed uitkomen, dat over het afgeloopen jaar een totaal batig saldo was bereikt van 69,42. Dit verslag met de desbetref fende bescheiden werd door een controle commissie ter vergadering geverificeerd, en na accoordbevinding werd de penning meester voor zijn accuraat beleid wederom gedéchargeerd. Het jaarverslag van den secretaris was hierna aan de orde. Op de manier zooals men dat reeds van dezen functionaris gewoon is, mochten we een ruimschoots volledig, en niets aan duide lijkheid te wenschen overlatend jaarverslag beluisteren, dat onder applaus der verga dering werd ontvangen; een welgemeend dankwoord van den voorzitter aan het adres van den heer Vester beloonde dan ook het jaarverslag. Ingekomen was o.m. een schrijven van den Z.H.IJ.B. te Den Haag, hetgeen te veel tijd zou vergen om voorgelezen te worden, weshalve in grove trekken de inhoud werd medegedeeld. Vervolgens was het woord aan den afge vaardigde naar de Bondsvergadering, even eens den heer Vester, die in aangename en vlotte stijl zyn verslag uitbracht van al hetgeen daar was besproken. De voorzitter mocht op deze vergadering niet nalaten te memoreeren, dat thans door de vereeniging een heugelijk feit kan wor den herdacht. Het bestuurslid, de heer L. P. Zonneveld, is n.l. gedurende meer dan 25 jaren als bestuurslid dezer vereeniging werkzaam geweest, en heeft steeds ook zijn beste krachten gegeven voor de ver vulling van zijn bestuurstaak. In welge kozen bewoordingen huldigde de voorzitter dezen jubilaris met dit jubileum, en sprak den wensch uit, dat het hem gegeven zou mogen zijn, nog vele jaren zijn functie als bestuurslid met dezelfde opgewektheid te kunnen vervullen. Een surprise werd den jubilaris hierbij overhandigd, waarop een daverend applaus van de vergadering als bewijs van instemming volgde. De jubila ris dankte hierop voor dit huldebtoon de vergadering zoowel als het bestuur en hoopte nog vele jaren zijn krachten te kunnen geven. De bestuursverkiezing was hierna aan de orde. De aftredende bestuursleden, t.w. de heeren P. N. Vester, P. J. Westerhoven en G. Olsthoorn, welke zich voor verkiesbaar heid hadden beschikbaar gesteld, werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag werd den penning meester gevraagd een datum vast te stel len, waarop de kwitanties moeten zijn be taald, opdat voorkomen wordt, dat geen contributie wordt betaald als er <?n" sei zoen geen ijs komt, hetgeen tot nu toe nog wel geschiedde. Dit voorstel door de vergadering gedaan, vond blijkbaar algemeen instemming, zoo dat door het bestuur als datum waarop alle contributiën binnen moeien zijn werd bepaald op 15 December van elk jaar. Voor dien datum moeten dus in den vervolge alle contributiegelden geincasseerd zijn. Hierna rees nog een vraag uit de vergade ring om de kwitanties wat vroeger te in nen dan thans het geval is, waarop de toe zegging van den penningmeester werd ^er- kregen, in den vervolge hiervoor te zullen zorg dragen. Tot slot van deze geanimeerde vergade ring werd overgegaan tot de gebruikelijke verrassing, waarbij de voorzitter meende een woord van welgemeencien dank met te mogen onthouden aan degenen, die voor dit doel surprises hadden geschonken. Een echt gezellige vergadering behoort met deze weer tot het verleden. Werkloosheid. Steeds groeiende is al hier de werkloosheid. Meenden we vorige week het toppunt van het werkloozenaan- tal te hebben bereikt, thans staan er niet minder dan 243 werldoozen als werkzoe kenden ingeschreven, en naar het zich laat aanzien, zijn er de komende week nog meerderen te verwachten. WASSENAAR. Oud-leerlingen. Door de afdeeling Wassenaar van den Bond van Vereeniging der Oud-leerlingen van de Tuinbouwcur- sussen, werd in het „Wapen van Leiden" een ledenvergadering gehouden. Door den voorzitter, den heer H. Schip per, werden de aanwezigen welkom ge heetten in het byzonder den he«»r Galjaard uit Leiden benevens de gasten die heden aanwezig waren. Na het voorlezen der notulen en het ter tafel brengen der ingekomen stukken werd een tweetal nieuwe leden aangenomen. Hierop werd het woord gegeven aan den heer Galjaard tot het houden zijner lezing over het onderwerp Geografische beplan tingsmethoden. Spreker stond stil by de verschillende tneoriën hierover en die van den heer van Laren, die in 1929 hiermede naar voren kwam, maar die volgens spreker alleen maar uit te voeren zijn bij den aanleg van groote parken. Ook die van andere beken de buitenlandsche architecten op tuinbouw gebied zooals die van Repton, Loudon, Parkson, Gustaaf Mayer, Gamil Snijder, Willy Lange enz. die alleen over de be staande theoriën hun eigen meening vorm den of aanvulden. Spreker kwam tot de conclusie dat Phyto- Geografische beplantingen niet in kleine tuinen is door te voeren omdat men daar met den principaal rekening moet houden en met diens eischen dien hij aan .den tuin stelt, steeds afwisseling, bloemen enz. Met vele voorbeelden van beplantingen toonde spreker aan dat men voor vele moei lijke problemen komt te staan bij den aan leg van kleine tuinen. Ook de uitgebreide plantengemeenschap over de geheele we reld maakt het moeilijk dit in een vasten lijn door te voeren. Spreker besloot zijn in teressante causerie door er op te wijzen, dat het niet aangaat deze stellingen te ver- oordeelen, alvorens een en ander te heb ben aanschouwd om daaruit een eigen con clusie te kunnen treKken. Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Door velen werd hiervan een dankbaar gebruik gemaakt en allen werden tot hun genoegen beantwoord. Door den voorzitter werd den heer Gal jaard dank gebracht voor zijn bereidwillig heid om dit onderwerp alhier te willen be handelen en spreekt den wensch uit dat deze bijeen volgend beroep op hem weder zijn medewerking zal willen geven. Hierna sluiting. ZOETERMEER—ZEGWAART. DE PLUIMVEETENTOONSTELLING. Voornaamste uitslagen. Resultaat van de keuringen van den keurmeester, den heer W. Henneveld, te Vlaardinger-Ambacht, op de pluimveeten toonstelling van de vereeniging „Door Veredeling Verbetering". Afd. hoenders: Wyandottes (wit) trio oud le pr. J. van der Wel, te Bleiswijk, id. jong, le pr. dezelfde. Leghorns (wit) trio oud 2e pr. N. den Braber, Zegwaart, id. jong, le pr. dezelfde, id. 2e pr. J. van der Wel, Bleiswijk. Patrijs-leghorns trio oud le pr. A. den Braber, Gouderak, id. jong le pr. A. den Braber, Goderak. Wyandottes (wit) haan (jong 2e pr. J„ van der Wel, Bleiswijk. Rhode Island (red) haan (jong) le pr. Alb. Pieterse, Zoetermeer. Zilver Breakel id. le pr. R. Kerkhoven, Zoetermeer. Leghorns (wit) haan (jong) le pr. N. den Braber, Zegwaart, id. 2e pr. deze., id. id. hen (oud) le pr. dez., id. 2e pr. dez., id. jong le pr. dez., id. 2e pr. dez., id. (patrijs) haan (jong) le pr. A. den Braber, Gou derak, id. hen- le pr. dez. Krielen (patrijs) hen (oud) 3e pr. C. van der Velden, Zoetermeer. Parelhoenders (paren) le pr. P. Boon Azn., Zegwaart, id. 2e pr. C. van der Vel den, Zoetermeer. Zilverfasanten (oud) le pr. R. Kerkho ven. Fluweeleenden (jong) le pr. J. van der Wel, Bleiswijk. Reekleurige loopeenden (oud) le pr. C. M. van der Graaf, Zegwaart. Spaansche eenden (waard) oud le pr. J. van der Tas, Zoetermeer., id. (eend( le pr. dezelfde. Kokki Campbell (eend) oud le pr. C. M. van der Graaf, Zegwaart, id. (waard) jong le pr. dezelfde, id. 2e pr. P. Boon Az., Zegwaart, id. (eend) le pr. C. M. van der Graaf. Zegwaart, id. 2e pr. P. Boon Azn., Zegwaart. Kwakeleenden (grauw) paren le pr. C. M. van der Graaf, Zegwaart, id. (waard) oud, 2e pr. J. van der Tas, Zoetermeer, id. (eend) oud, le pr. dez., id. jong 14e pr. C. M. van der Graaf, Zegwaart. Duiven. Sierduiven: Valkenette zwart, oud le pr. A. Hoogendoorn, Zegwaart. id. jong, le pr. dez., id. le pr dez., id. rood, jong le pr. dez. Lachduiven (oud) le pr. M. Heemskerk, Zegwaart. id. 2e pr. P. Boom Azn., Zeg waart. Konijnen: Vlaamsche reuzen (wit) ram men (oud) le pr. C. van der Lubbe, Stompwijk, id. 2e pr Jac. Blok, Zoeter meer, (voedsters) le pr. dez., id. 2e pr. R. Kerkhoven Zoetermeer, id. jong le pr. Jac. Berk, Zoetermeer. Lotharinger (zwartbont) (oud) le pr. Gebrs. Lobée, Berkel, id. voedsters (oud) le pr. dez., id. 2e pr. dez., id. jong le pr. dezelfde. Lotharinger (blauwbont) voedsters jong le pr. Gebrs. Lobée, Berkel. Belgian hares voedsters (oud) le pr. L. Zonderop, Zegwaart, id. rammen, jong, le pr. B. Voorsluis, id. voedsters, jong, le pr. dez. Groot Chinchilla rammen, oud, le pr. J. A. Pieterse, Zoetermeer, id. voedsters, le pr. dez., id. rammen, jong, le pr. dez., id. 2e pr. dezelfde. Weeners (wit) rammen, oud, le pr. S. J. C. van der Burg, Zegwaart, id. voed ster (oud) le pr. dez., id. 2e pr. C. van der Lubbe, Stompwijk, id. rammen, jong, le pr. S. J. C. van der Burg, Zegwaart, id. 2e pr. J. A. Pieteerse, Zoetermeer, id. voed sters, jong, le pr. S. J. C. van der Burg, Zegwaart, id. 2e pr. dezelfde. Faun de Bourgogne voedsters, jong, le pr. J. A. Pieterse, Zoetermeer. Pappillon (zwart) voedsters, oud le pr. dez., id. (madagascar) le pr. dez, id. jong le pr. dez. ,id. 2e pr. dezelfde. Hollanders (Havana) rammen, jong le pr. M. Heemskerk, Zegwaart. Tankonijnen, rammen, oud, le pr. J. C. Swart, Zegwaart, id. 2e pr. J. Moerland, Zegwaart, id., voedster, oud, le pr. J. C. Swart, Zegwaart, id. rammen, jong le pr. dezelfde., id. 2e pr. dezelfde. Russische Brandneuzen rammen oud le prijs J. Gromeman, Stompwijk. Russische Brandneuzen, voedster, le prijs W. Belt, Stompwijk. Russische Brandneuzen rammen jong le prijs R. Kerkhoven, Zoeterwoude, 2e prijs dezelfde. Voedster met jongan Black and Tam (3 jongen) le prijs M. J. Moerland, Zegwaart JONGE DIEREN-KLASSE. Vlaamsche Reuzen (haaskleur) voedster 2e prijs A. Voorsluis. Vlaamsche Reuzen (wit) rammen le prijs M. Heemskerk, Zegwaart, 2e prijs C. van Leeuwen, Zegwaart. Vlaamsche Reuzen (wit) voedsters: le prijs R. Kerkhoven, Zoetermeer, 2e prijs J. van Maanen, Berkel. Vlaamsche Reuzen (blauw) rammen, le prijs H. J. van der Burg, Zegwaart. Lotharingers (zwartbont) le prijs H. Uitenbogerd, Zegwaart. Lotharingers (zwartbont), voedsters, le prijs H. Uitenbogerd, Zegwaart. Lotharingers (blauwbont) rammen, le prijs M. Heemskerk, Zegwaart. Chencilla's (groot) rammen 2e prijs J. A. Pietersche, Zoetermeer. Chincella's (groot) voedsters, le prijs J. A. Pieterse, Zoetermeer en 2e prijs J. Gra meman, Stompwijk. Weeners (wit) rammen, le prijs J. A. Pieterse, Zoetermeer, 2e prijs C. van der. Lubbe, Stompwijk. Faun de Bourgonje, rammen le prijs J. A. Pieterse, Zoetermeer, 2e prijs R. Kerk hoven, Zoetermeer. Idem voedsters: le prijs J. A. Pieterse, Zoetermeer, 2e prijs W. Belt, Stompwijk. Pappillons (Madagascar) rammen, le prijs J. A. Pieterse, Zoetermeer, 2e prijs dezelfde. Idem voedsters, le prijs dezelfde. Hollanders (zware) le prijs R. Kerkho ven, Zoetermeer. In de afdeeling hoenders behaalde het hoogste aantal punten met witte leghorns de heer N. den Braber te Zegwaart en kwam daardoor in het bezit van den wis selbeker van de afd. Zoetermeer-Zegwaart van de Holl. Mij. van Landbouw. De wis selbeker van de gemeente Zoetermeer voor de mooiste haan de heer N. den Braber te Gouderak. Dezelfde kwam in het bezit van den wisselbeker der gemeente Zegwaart voor het mooiste trio groote hoenders. De wisselprijs in de afdeeling konijnen van een landbouwvereeniging De Een dracht, alhier, voor het mooiste konijn werd toegekend aan den heer J, A. Pieter se. te Zoetermeer. Het hoogste aantal punten in de groote rassen werd toegekend aan de heeren Gebrs. Lobée te Berkel. In de middenras sen aan den heer J. A. Pieterse te Zoeter meer, in de kleine rassen aan den heer J. C. Zwart te Zegwaart. Het hoogste aantal punten in de afdee ling hoenders behaalde de heer N. den Bra ber te Zegwaart, eveneens voor de mooiste inzending hoenders. Liefhebbers en kenners van pluimvee vinden op de tentoonstelling dieren, die hun bevredigen. DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 65. Voordat Piet zich goed en wel uit de voeten kon ma ken, struikelde hij over een rotsblok. De kerel was dicht by hem, pakte Piet vlug bij zijn been en sleurde hem mee naar zijn karavaantje. Piet durfde echter niet te schreeu wen, daar hij bang was, dat hij hierdoor de aandacht van zyn vorige achtervolgers zou trekken. 66. Zoo'n blanke jongen kwamen ze ook niet alle dagen tegen, zelf waren ze donker van huid en hadden pikzwarte haren. Van hun taal verstond Piet geen sikkepit, maar Piet begreep door hun gebaren, dat ze hem op de een of andere manier mee wilden nemen. Een der kerels pakte Piet beet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10