m or ZATERDAG 8 DECEMBER 1934 Ut LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 INTERPAROCHIEELE „WIJ HEBBEN IETS TE ZEGGEN". V. Als laatste gedachte iets over de nooden van onzen tijd. Duizenden jongeren in ons land staan in hun jonge jaren zonder werk. En nu kan men wel redeneeren, dat er thuis nog wel een boterham zal zijn (welke moeder is niet vindingrijk?), maar met dat al is de ledigheid als de groote verderf-engel. Wij hebben ze gekend en kennen ze nog, die vroeger behoorden tot de blijde vrije jeugd, maar nu met schrijnend leed in de ziel langs wegen gaan, die deugden-doodend zijn. Och, wat praten we toch over een ethisch minimum, als we de armoede zien in ge zinnen, waar werkloosheid beteekent het verlies van geluk en vrede, en het bank roet van de godsdienst. Wat een dwaasheid begaan we met steeds te critiseeren, en niets te willen offeren voor je vriend in Christus. Als je redden kunt, weiger dan niemand je kracht! Waar blijft de idee der liefde? En hoe is de praktijk? Naastenliefde, waar we overheen loopen; gezags-eerbied, die we huichelen. Zoo niet bij u, Kolpingsbroeders, wier sterk geloof in de laaiende stormwind van den tijd het kompas zal zijn naar de eeuwigheid. Neen, zoo niet bij u. Gij, die werkloos zijt, vergeet niet den Zoon van een timmerman, Die vóór de menscben uw eerste Helper is. En daarbij, houdt vast uw geloof, want als ge het anker verliest, is de schipbreuk nabij. Gij, die werken moogt, laat uw voor beeld versterkend zijn en uw gave van persoon of geld een volledig weggeven zijn voor je broeders. Niet als gelegenheidsmo tief, maar als een offer, omdat hij, de werklooze, je broer is. Onze tijd is nu eenmaal zoo, dat de roep is ontstaan om sterke menschen. Maar dan kerels met een geloof van graniet. Want lamlendigheid is er genoeg; daar zijn we „beu" van. SEVERUS. MEER DOEN, MAAR.... In de vereenigingen van stad of platte land heerscht o.i. nog al eens die inheem- sche gewoonte van „de kat uit den boom kijken". Niet in de gewone bijeenkomsten voor ontspanning is dat te merken, maar juist in de Onderaf deelingen en Instellin gen. 't Hangt soms van een paar menschen af, of één persoon mag alles doen, maar van spontane medewerking is niet veel te merken. Wat er alzoo nog meer hapert? Daar is b.v. een muziekclub. De directeur is present, al het materiaal is klaar, maar beginnendat gaat niet. En men wacht (geduld is een mooie deugd) en zoo onge veer een kwartier over tijd, daar komen de vaste laatkomers binnen. Nu kan het spel beginnen, zoo denkt men, maar Jan sen (zoo heet half Nederland) is vol be langstelling voor „Het amusante weekblad". De anderen wachten (geduld is een peni tentie) en na twintig minuten kan eindelijk de repetitie een aanvang nemen. Wat ik er van dacht? Die lui komen steeds te laat, als ze in vredesnaam maar niet te laat aan de hemelpoort komen.... 't Zou beroerd zijn! Ik ken een Tooneelclub (niet de onze hoor!) daar mogen een paar menschen alles opknappen, vooral de kleine rollen. Want ja, die Pieterse, dat is zoo'n tooneelwonder, die kan toch niet voor huisknecht spelen. En wat denk je wel van dien andere, die kan immers een gedicht van Guido Ge ze 11e of van Vondel niet gaan leeren; daar lachen ze niet om.... Alsof tooneelspel alleen maar lachspel is! Zie je, die dingen deugen niet. Men kan zelf berekenen waar de fouten schuilen. Als men ze dan zelf ook maar uitroeit. S. M. WIJ VRAGEN.... Uw komst naar het Gezellenhuis. Zondagavond speelt „Franz Schweitzer" o. 1. v. Adolf Brunt, er Is een loterij om mooie prijzen. Uw financieelen steun. De Retraiteclub wil de werklooze jonge ren helpen, maar rekent op uw steun. De werklooze is toch uw broeder? Weigert ge hem iets! Uw sterke medewerking. Want Gezellen en Gehuwden moeten in woord en voorbeeld anderen toonen, dat de Kolpingsgeest volop leeft en.... weet te offeren. Wij vragen te helpen In deez' sombere tijden De trouwe Gezellen, Die ontberen en lijden. En daarom Zondagavond, Komt op en weest mild, Toont dat in uw harten De Kolpingsgeest trilt. Bestuur Retraiteclub. VOOR DE LEDEN VAN S. P. L. Van onze beschermeling, den Eerw. heer Paulus Gini, hebben wij dezer dagen een brief ontvangen, voor al de weldoeners van 't Pauselijk liefdewerk. Hieronder volgt de vertaling: Shkoder, 14 Nov. '34.' Hooggeachte Weldoeners. God alleen in de ware belooner en ver gelder, ik wil hier slechts pogen, voor zoo ver 't in mijn vermogen is, aan u, die niet zonder offers mij blijft bijstaan, dank te zeggen. Ik zal niet ophouden voor u tot God te bidden, dat Hij u zegene en 't u honderd voudig vergelde, wat gij voor mij doet. Op heden studeer ik aan 't Groot Semi narie te Padua, waar ik over eenige dagen zal beginnen met 't laatste jaar Theologie. De drie zomermaanden heb ik in mijn vadertand doorgebracht, daar is 't rijk van Christus nog zeer klein, vooral door 't ge brek aan Priesters, hoewel toch in den laat- sten tijd iets wordt gedaan aan 't bekee- ringswerk onder de Mohammedanen en Schismatieken. Wij, Katholieken, maken ongeveer 11 pet. uit van de totale bevolking. Ik ben nu 24 jaar en over acht maanden is mijn voorbereiding tot 't Priesterschap ten einde, dan zal ik als een goede herder mogen binnengaan in de wijngaard des Heer en. Zeer gaarne zie ik een schrijven van u tegemoet. Mijn adres is: Paolo Gini, Gr. Seminarie te Padua. Weest hartelijk gegroet van mij, Uw beschermeling PAOLO GINI, Shkoder, Albanië. TRAINING KA! Als je een goed voetballer wil zijn moet je er wat voor over hebben, moet je je trai nen, je voor een korten tijd onder leiding stellen; kleine passen, groote passen, lichaamsoefeningen.... en even het vrije spel er aan geven, je zelf wat ontzeggen; maar, wanneer je later bij de wedstrijd door ausdauer en gemakkelijke lichaams bewegingen je voordeel doet, wordt je moeite dubbel en dwars beloond. Als je kerel wilt zijn en wel eens goede katholieke kerel, dan is daarvoor training en duchtige training noodig. Dan is het zaak je te bezinnen en je als 't ware even te verwijderen uit het alle- daagsche dikwijls bijna verstikkende leven en je te trainen voor den verderen levens.... strijd. Zeker, dat kost wat moeite en offers. Zonder strijd echter geen overwinning. Willen we de overwinning? Ongetwijfeld. Daarom ons voor den strijd getraind. Wanneer is de training? De training voor 't leven? 3 dagen, op het eind van December te Noord wij kerhout. Financieele bezwaren? Even een gesprek met den v.-Praeses of Huismeester en deze worden weggeruimd. K. B.! Strijden voor je club is goed. Strijden voor Christus-Koning is beter. Traint je voor dien strijd en stelt daar om je daad. Zondagavond wordt er ook op je gerekend. P. B. MAANDVERGADERING AFD. GEZELLEN. Maandagavond te kwart voor negen is de maandvergadering voor de Gezellen. De vorige maal was de opkomst matig; daar om wordt nu gerekend op de komst van meerdere Gezellen. O.m. zal besproken worden de candidaatstelling voor het com missariaat in verband met de verkiezing, die in Januari zal worden gehouden. MAANDVERGADERING AFD. GEHUWDEN. Dinsdagavond is de verplichte bijeen komst. Tot nu toe is de opzet van „allen present" niet bereikt. En het kan toch wel beter? Gehuwden, op u wordt gerekend! Aanvang te 8.45 uur. WEEK-ENDS IN „DE LBEBAARD". Besturen van Onderafdeelingen voor too neel, muziek, zang en sport maken wij at tent op de week-ends, die in ons huis „De Liebaard" te Baarn gegeven worden. Is 't niet mogelijk, dat één of twee leden van het bestuur dat leerzame werk meemaken? Men stelle zich hiervoor in verbinding met den vice-Praeses of den Senior. WE GAAN NAAR.HONGARIJE. De Studieclub houdt Donderdagavond een bijeenkomst in de groote zaal, toegan- Ujk voor alle leden der vereeniging. De heer F. Schneiders zal spreken over het Hongaarsche land en volk. Deze lezing wordt geïllustreerd met lichtbeelden en muziek. Gezellen en Gehuwden, toont weer eens het werk der Studieclub te waardeeren en weest present. Iieqen"ini„ Een autodeur roekeloos openen beteekent soms te vens een ziekenhuis ontsluiten voor een fletser en de qevangenis voor €Nil«.w ü-zèlfl Er dreigt groot hygiënisch gevaar als Uw oude stofzuiger defeot raakt en U geen geld disponibel heeft om een nieuwe te koopen. Gezinsoorlog is niet ondenkbaar bij verschil van meening over huurkoopsysteem Een gezonde en goede oplossing is een „Primo" te huren van de Stol zuiger Centrale HA6EMAN, Korevaarstraat 7, Telet. 2945; voor 60 cent per week zonder langdurige verplichting en gratis onderhoud. SES UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN OPENING PLUIMVEE- EN KONIJNEN TENTOONSTELLING Donderdagavond opende de pluimvee- en konijnenfokkersvereeniging „Eendracht" haar tentoonstelling in hotel „Het Oude Rechthuis". De opening geschiedde door den burge meester dezer gemeente, den edelachtbaren heer P. A. Colijn. Spr. haalde aan, dat ook de pluim veebedrijven de malaise zwaar te dragen hebben. Doch het verheugde hem, dat „Eendracht" ditmaal wederom een grooter aantal inzendingen dan voorgaan- I de tentoonstellingen heeft mogen accep- teeren. Spr. hoopt dan ook, dat deze ten toonstelling nog grooter succes zal mogen opleveren voor wat betreft sport en nut in dit bedrijf. Een rondgang werd vervolgens gemaakt door den burgemeester, genoodigden, schen kers van eereprijzen enz. Het is wel de moeite waard een kijkje te nemen aan de collectie verschillende ras sen, die men aantreft. Een pracht collectie sierduiven is ter opluistering aangevoerd, welke op de tentoonstelling te Rome met een eerste prijs zijn bekroond. Van enkele firma's treft men stands aan over pluim- vee-voederfabrikatie enz., zoodat de ten toonstelling ook ditmaal er weer goed ver zorgd uitziet. Van de prijswinnaers noemen wij hier enkele: Groote hoenders: Jb. v. d. Lijn, alhier, 2 eerste, 1 tweede, 1 derde; J. Winters, Uithoorn: 6 eerste, 5 tweede, 3 derde; C. Roos, alhier: 3 eerste, 1 tweede; Chr. J. A. v. d. Koppe, Boskoop: 1 eerste, 2 twee de; T. van Leeuwen Pzn., alhier: 1 twee de; D. de Vries, alhier: 1 tweede, 1 derde; P. D. v, Dolderen: 3 derde, 1 tweede; A. L. v. d. Klein, alhier: 1 tweede. Arfdeeling krielhoenders: Jb. v. d. Lijn, alhier: 1 derde; A. v. d. Pan: 6 eerste, 1 derde; C. Roos, alhier: 1 eerste, 4 tweede; J. v. Soest, Boskoop: 2 tweede, 2 derde. Afdeeling watervogels: M. J. Winters, Uithoorn: 12 eerste, 6 tweede, 10 derde; gapzen: P. Kempen, alhier: 1 eerste, 1 twee de; fazanten: Jb. v. d. Lijn, alhier: 2 eer ste; konijnen: groote rassen, Vlaamsche reuzen: L. v. Klaveren: 2 eerste, 1 tweede; P. Vintges, Leiden: 3 eerste, 1 tweede, 2 derde; C. H. v. Leeuwen, Mijdrecht: 1 eer ste, 1 tweede; Jb. v. d. Lijn, alhier, 2 eer ste; J. Baaider, Bodegravenrl eerste. Middenrassen: H. Eikeleboom, Rijnzater- woude: 4 eerste, 2 tweede, 2 derde; Jb. v. d. Lijn, alhier: 1 eerste, 3 tweede; A. Ber ger, alhier: 1 eerste; P. A. Liedorp, alhier: 1 eerste, 1 tweede; J. C. Lether, alhier: 1 eerste, 1 tweede, 1 derde. Dwerg- en kleine rassen: Jb. v. d. Lijn, alhier, 7 eerste, 14 tweede, 1 derde; K. Ver meer, Leiden: 2 eerste; M. 3oogaard: 2 eerste; Jac. Aartman: 2 derde; P. D. v. Dolder: 1 eerste: C. J. v. Triel: 2 eerste, 1 tweede; A. Berger: 1 nest jongen: 1 eer ste; M. J. Winters: 1 eerste. Aardig St. Nicolaasfeest. Donderdag middag braoht hier St. Nioolaas een bezoek aan de kinderen van leden en donateurs van den Volksbond alhier in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Een volle zaal wachtte den Sint en zijn Pieterman op, on der hei; zingen van St, Nicolaas-liedjes. De Pastoor ontving den Sint en stelde hem de kinderen van de Volks bonders voor. Zooals men van de goede grijsaard gewoon is werden zij ook nu gul bedeeld met speelgoed en surprises. Voor hem werd ge beden, gezongen enz. 50 jaar schouw. De heer J. van der Lijn, aannemer alhier, kan erop bogen ge durende 50 jaar den schouw te hebben meegemaakt van den Zuid- en Noordein- derpolder. In verband met dit feit is den heer van der Lijn door het bestuur van genoemde polders een volledig tafelcouvert met inscriptie aangeboden. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier haar vergadering, tevens St. Nicolaasfeest in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, de heer Hei man, opende deze bijeenkomst en heette den Geestelijk Adviseur, bestuur, leden en eenige dames welkom. Het Bondslied werd gezongen. De notulen, gelezen door den secretaris, werden goedgekeurd. Hier na verslag door den heer A. Luiben over de laatstgehouden Centrale raadsvergade ring. Over verschillende zaken, daar ver handeld, werd gediscussieerd. De Geestelijk Adviseur verkreeg het woord en sprak over het nut der retraite. Spr. spoorde allen daartoe aan, daar dit voor ieder een geestelijke herleving betee kent. De voorzitter dankte den Pastoor en hoopte, dat zijn woorden bij de leden zullen inslaan. De voorzitter sprak hierna nog een propagandistisch woordje over verschillen de instellingen van het Werkliedenverbond w.o. Concordia, Volksbond, Volkskrant en „Herwonnen Levenskracht". Even werd gepauzeerd en onder gezel- lig-samenzijn gebruik gemaakt van choco lademelk met speculaas. Het reglement van de gratis tombola werd de leden hierna voorgelezen. „Hulp in nood" bracht op 75 ct. Door den voorzit- I ter werd deze geanimeerde vergadering op J de gebruikelijke wijze gesloten. I ALPHEN AAN DEN RIJN. Gesnapt. Door de politie te Bodegra ven werd gisteravond aan de Alphensche politie aanhouding verzocht van den be stuurder eener treiler, die aldaar een luxe auto had aangereden, waardoor deze aan zienlijk werd beschadigd. Inmiddels werd deze bestuurder alhier aangehouden. Deze verklaarde van geen aanrijding te weten. De bestuurder, die de dupe werd verscheen intusschen met getuigen, die de aanrijding bevestigden, zoodat de kantonrechter het zaakje wel verder zal zoeken. Aanrijding. Terwijl gisterenmiddag in de Wilhelminastraat een tweetal wielrijders een stilstaande auto wilde passeeren, reed de bestuurder dezer auto plotseling ver der. De wielrijders^ waren genoodzaakt hierdoor uit te wijken, waardoor een hun ner, v. N., door een achterop komenden luxe-wagen werd aangereden. De man kwam te vallen en bleef bewusteloos lig gen. Na bij omwonenden binnengedragen te zijn, werd de hulp van dr. M. ingeroe pen. Het rijwiel werd eveneens flink be schadigd. IIAZERSWOUDE (RIJNDIJK). B. V. L. Donderdagavond werd in het schietlokaal, hetwelk gelegen is nabij de Coöp. Ver. „De Hoop" een onderlinge schietwedstrijd gehouden. De uitsag van deze wedstrijd was als volgt: G. Zandber gen le prijs 97 p., D. de Boer, 2e pr. 96 p., C. de Groot 3e pr. 91 p., H. Mensch 4e pr. 90 p., J. van Teilingen 5e pr. 88 p., P. Ver- degaal 6e pr. 87 p. en J. Bremmers 7e pr. 79 punten. Na afloop werden de prijzen, bestaande uit Sinterklaas surprises, onder een toepas selijk woord aan de winnaars uitgereikt. In de mand Jan. zal er op het dorp waar schijnlijk een afdeelingswedsstrijd worden gehouden, waar dan ook zeker vele leden van den Rijndijk vertegenwoordigd moeten zijn, maar dan moet er ook in de volgende weken meer animo weze om de wekelijk- sche schietoefeningen bij te wonen. Dus, mannen van Groenendijk en Rijndijk, die toch zeker allen lid zijn van de B. V. L., werkt allen mee om de afd. tot groote bloei te brengen voor heil van ons dierbaar vaderland. ZOETERWOUDE (H.-R.). R.-K. Staatspartij. Maandag 17 Decem ber des avonds te 7.30 uur zal in het pa tronaatsgebouw de eerste ledenvergadering worden gehouden van de parochiale afd. der R.-K. Staatspartij. De heer mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar zal dan spreken over het onderwerp: „Onze weg door de crisis". Daarna zal het definitieve bestuur worden gekozen, candidaten kunnen nu reeds worden opgegeven bij den heer Chr. Kluiters, Hooge Rijndijk F120. Afsluiting. Wegens het maken van den oprit van de Ommedijksche weg naar de nieuwe rijksstraatweg, zal de volgende week deze weg voor rij- en voertuigen wor den afgesloten. Belanghebbenden mogen hiermede wel rekening houden. UIT DE OMGEVING De bloembollendiefstal en de saneering Het is de gemeente-politie alhier gelukt de hand te leggen op een hoeveelheid bloembollen (60.000 K.G.) afkomstig van de ontvreemde bloembollen der saneerings- hoop. De partij is te Voorhout in beslag genoemen in samenwerking met de ge meente-politie ter plaatse. De vermoede lijke daders van deze ontvreemding zijn aangehouden en in arrest gesteld. Een mooi succes voor de politie. Personeele belasting. B. en W. stellen de Raad dezer gemeente voor om te beslui ten tot de vaststelling van de verordenin gen op de heffing en invordering van op centen op de hoofdsom der personeele be lasting in de gemeente Lisse. Voorgesteld wordt voor het belasting jaar 1935 het bij de wet bepaalde maximum aantal 'opcenten te heffen, n.l. 200. Door de heffing te brengen op 200 opcenten, wordt het aantal in deze gemeente ver hoogd met 50 opcenten, aangezien het aantal opcenten het vorige belastingjaar slechts 150 bedroeg. Een bate van ƒ60.950 wordt geraamd. Uitbreidingsplan. B. en W. stellen den raad dezer gemeente voor om liet plan van uitbreiding met de daarbij behoorende be bouwingsvoorschriften, zooals dit vanaf 7 Juli tot en met 4 Augustus 1934 ter inzage heeft gelegen, vast te stellen. Tevens stellen B. en W. genoemd col lege voor te beslissen op de ingediende bezwaarschriften van de wed. H. Zijp, G. van der Zon, H. van Graven, N. van Gra ven, L. van Grieken, de wed. R. van Dros ten, J. M. van Til, Gebr. Driehuizen en de wed. J. van der Salm. Aan de ingediende bezwaren tegen het uitbreidingsplan is zooveel mogelijk tegemoet gekomen. WARMOND Werkloozen. Bij het plaatselijk bu reau voor werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling alhier staan momenteel ingeschreven 44 werkloozen die ingevolge een steunregeling worden gesteund t.w. 4 bouwvakarbeiders, 1 handels- en kantoor bediende, 3 houtbewerkers, 29 land- en tuinbouwarbeiders en 7 transportarbeiders Gevestigd: E. Breedveld, van Was senaar P. J. Teitsma, van Velsen J. v. d. Heyden, van Hoorn W. G. F. Geer- lings, van Hoorn A. v. d. Mey, van Rijnsburg M. Hagens van Voorschoten E. A. Duynhoven van 's Gravenhage J. C. van Leeuwen van Oegstgeest. Vertrokken: P. Hermsen naar Elten KALENDER DER WEEK TWEEDE ZONDAG VAN DEN ADVENT. In deze week dagelijks Gloria en Credo. De Prefatie van Maria (invullen: En U om de onbevlekte Ontvangenis). ZONDAG 9 Dec. Tweede Zondag in de Advent. Mis: Populus Sion. Geen Gloria. 2e gebed v. h. octaaf van Maria's onbevlekt Ontvangenis; Prefatie v. d. Allerh. Drie- eenheid. Kleur: Paars. Laten wij ons verblijden over hetgeen vandaag tot ons gezegd wordt. (Alleluja vers). „Toon ons Heer, Uw Heil" was ons verzuchtend gebed op den vorigen Zondag. En als antwoord ontvangen wij de verze kering: „Volk van Sion (Gods uitverkoren volk), zie de Heer zal komen". (Introitus; Graduale; Communio). En, gelijk beschre ven staat, zal Hij komen besturen de vol keren, die op Hem hopen en hen vervullen met vreugde en vrede en met de kracht van Zijn Geest (Epistel). Komt, laten wij, de heiligen „Zijn volk" dat met Hem een ver bond mocht sluiten, door het H. Kruisoffer bezgeld, ons voor Hem verzamelen( Gra duale). Neen, wij verwachten geen andere dan Christus, want in Hem zien wij ver vuld de voorspellingen over den Verlosser (Evangelie). Met nog grooter vurigheid en verlangen bidden wij dan ook vandaag weer: „Toon ons, Heer, uw Heil (Offerto rium). Kom ons te hulp. Leer ons het aard- sche verachten en het Hemelsche beminnen1. Wek onze harten op, om ze voor te berei den op de komst van Christus". (Gebed; Stilgebed, Postcommunio MAANDAG 10 Dec. Mis v. d. 3e dag on der het octaaf van Maria's Onbevlekte Ont vangenis: Gaudens. (als op 8 Dec.) 2e ge bed v. d. vorigen Zondag (Verdere dagen aangeduid met: ge/bed v. d. dag); 3e v. d, H. Melchiades. Kleur: Wit. „Uwe ontbevlekte Ontvangenis, Maagd Maria en Moeder van God, heeft vreugde verkondigd aan geheel de wereld". DINSDAG 11 Dec. Mis v. d. H. Damasus I, Paus en Belijder: Sacerdotes. 2e gebed v. h. octaaf van Maria; 3e v. d. dag. Kleur: Wit. Paus Damasus is een groot bestrijder ge weest van de ketterijen, die de Godheid loochenden van Christus en van den H. Geest. Hij bepaalde, dat de priesters in hun breviergebed ter eere van de Allerheilig ste Drieëenheid aan de psalmen zouden toe voegen: „Eere zij den Vader, den Zoon en den H. Geest". WOENSDAG 12 Dec. Mis v. d. 5e dag on der het octaaf van Maria: Gaudens. 2e ge bed v. d. dag; 3e tot den H. Geest. Kleur: Wit. „In Maria is geen enkele smet. Zij is de glans van het eeuwige Licht en een spiegel zonder vlek. Zij is heerlijker dan de zon en als men haar vergelijkt met het licht is zij zuiverder". DONDERDAG 13 Dec. Mis v. d. H. Lucia, Maagd en Martelares: Dilexisti. 2e gebed v. h. octaaf van Maria; 3e v. d. dag. Kleur: Rood. Gevangen genomen door de prefect van Syracuse, PascTiesius, werd Lucia onder vraagd of de H. Geest in haar woonde. Lu cia antwoordde: „Zij, die zuiver zijn en rein leven, zijn tempels van den H. Geest". Pa- schesius wilde haar daarom laten ontvoe ren, maar God beschermde Lucia op won derbare wijze. Want zelfs met geweld kon Lucia niet van haar plaats verwijderd wor den. Op de brandstapel geworpen be schermde God haar, zóó, dat het vuur haar niet deerde. Tenslotte is Lucia's keel met een zwaard doorstoken. 394. VRIJDAG 14 Dec. Mis v. d. 7e dag onder het octaaf van Maria: Gaudens. 2e gebed v. d. dag; 3e tot den H. Geest. Kleur: Wit. „Geheel schoon zijt gij, Maria, en de smet der erfzonde is niet in u. Trek ons onbe vlekte Maagd, opdat wij u volgen in de geur uwer deugden". ZATERDAG 15 Dec. Octaafdag van Ma ria's onbevlekte Ontvangenis. Mis: Gaudens. 2e gebed v. d. dag; 3e voor den Paus. Kleur: Wit. „Ik zal juichen van vreugde om den Heer en mijne ziel zal juichen in mijn God, om dat Hij met het gewaad des heils mij heeft bekleed en met de mantel der gerechtig heid mij heeft omhangen, als een bruid met juweelen mij getooid heeft". IN DE KERKEN DER E.E.PJ». FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Z. Elisabeth „de Goede" en Delphina, Maagden; 3e v. h. octaaf van Maria. MAANDAG. Mis v. d. Z. Petrus ran Siëna, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. h. octaaf van Maria; 3e v. d. dag. DINSDAG. Mis v. d. H. Hugolinus, Klui zenaar: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Dama sus; 3e v. h. octaaf van Maria; 4e v. d. dag. WOENSDAG. Vinding van het lichaam van den H. Vader Franciscus. Mis: Miserere. 2e gebed v. h. octaaf van Maria; 3e v. d. dag Prefatie v. d. H. Franciscus. Kleur: Wit. VRIJDAG. Mis v. d. Z. Z. Conradus van Offida en Bartholus van San Gemignano, Belijders: Confiteantur. 2e gebed v. h. octaaf van Maria; 3e v. d. dag. Amsterdam. ALB. M. KOK rp. A. J. G. Bergman naar Castricum J. A. Hassing naar Leiden G. A. Stam naar Bennebroek C. Braak naar Ouden bosch Th. Zwartkruis naar Oudenbosch Th. Hogendorp naar Alkemade P. v. d- Reyden naar Leiden C. W. Thomans naar Monster A. P. van Tienen naar Montvoort B. A. van Zijl naar 's Hee- renhoek.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6