Katholieken I DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND SPORT HONIG 'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl LIEFDE IN HET OERWOUD ZATERDAG 1 DECEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 EEN PRINSELIJK HUWELIJK EN NEDERLANDSCHE VERTEEDE- RING. SPANNING ONDER DE „ALTE KaMPFER" HERBEWA PENINGSGEVAREN. DE BESCHULDIGING VAN JOEGOSLAVIË TEGEN HONGARIJE. Marina. Zijn wij nog wel het nuch tere Hollandsche volk, waarvan het heet, dat wij altijd de kat uit den boom kijken, en zelden uit onze pantoffels schieten? Tot nu toe hebben wij het altijd geloofd, maar de laatste weken is deze overtuiging aan het wankelen gebracht. De Uiver-his- torie heeft ons geleerd, dat wy evengoed gek van enthousiasme kunnen zijn als ieder ander volk. De bruiloft van prins George van Engeland met prinses Marina van Griekenland heeft dat opnieuw beves tigd. Wij hebben dit sprookjeshuwelijk alle maal gevolgd met 'n belangstelling, alsof het een telg van ons eigen vorstenhuis betrof. Wij hebben met een verteederd hart naar de radio-uitzending uit de Westminster Abbey zitten luisteren en wij hebben de bladen verslonden, die ons het verhaal deden van de imponeerende plechtighe den. Onze dames hebben zich hevig ge in ter esseerd voor het kleed van de bruid en voor de japonnen der bruidsmeisjes; onderen waren meer nieuwsgierig naar het aantal aanwezige vorstelijke personen. Een huwelijk met eenige praal trekt altijd en een vorstenhuwelijk is dus wel een bijzondere attractie. Maar waarom sprak van de week iedereen in Nederland over dit huwelijk? Omdat onze prinses Juliana één der bruidsmeisjes was? Misschien is dit de oplossing van het raadsel. Misschien ook is het een psycho logisch verschijnsel, dat men juist in don kere dagen opziet tegen allen, die succes hebben en gelukkig zijn. Ieder lichtje komt nu eenmaal mooier uit naarmate de achtergrond donkerder is. Spanning in Duitschland. Overal waar men heen ziet verdonkert de horizont. In Duitschland is de godsdienst strijd nog lang niet ten einde. De Evange lische Kerk, die gelijkgeschakeld was en met geweld tot een eenheid was samen ge smeed, is thans meer verdeeld dan ooit. De onderhandelingen inzake de uitvoering van het Concordaat met Rome schieten maar niet op. Dat alles schept een onrust in het land, welke zich ook op ander gebied uit. Zoo is er momenteel groote ontevredenheid in de gelederen van de z.g. „alte Kampfer", de oud-gedienden, in de nationaal-socialistische partij-gelederen. Zij zijn ontevreden, omdat de beloofde baantjes voor hen uitblijven. Buitengewoon leerzaam is een uitvoerig relaas, dat wij in de Neue Zürcher Zei- tung vonden over een vergadering van „oude strijders" in het Sportpaleis te Berlijn, waar dr. Goebbels gesproken heeft. Het D. N. B. had ook een bericht gezonden over de rede van den minister voor propaganda, dat in zijn uiterste be knoptheid geen onjuistheden bevatte, maar, uiteraard, niets liet doorschemeren. Twee weken te voren hadden de „alte Kampfer" zelf een zeer onstuimige pro testvergadering gehouden. Vele deelne mers waren daar zonder partij-insigne en niet geüniformeerd verschenen. Zelfs in het buitenland had verluid, dat Goebbels bij die gelegenheid was uitgejouwd. Wat gebeurd is moet op den minister een die pen indruk- hebben gemaakt. Nu heeft hij in het Sportpaleis 2M uur moeten spre ken, voor hij zijn toehoorders weer wat meekreeg. De correspondent van de N.Z.Z. geeft een opsomming van de grieven. Deze zijn: De regeering begunstigt de boeren, en maakt daardoor het leven duur. De sociale nood in de steden bestaat voort. De druk der belastingen is niet minder geworden. De beweging heeft haar oude geestkracht verloren. De ministers en de voornaamste leiders leven er te goed van. De warenhui zen zijn niet verdwenen. De artikelplui- zery der rechtbanken is dezelfde gebleven. Er is geen vryheid van meening meer. De buitenlandsche politiek is vastgeloopen. Het conflict in de Kerk duurt voort. Minister Goebbels had heel wat moeite om de gemoederen te kalmeeren en zijn volgelingen weer hoopvol te stemmen. Maar men kan niet blijven hopen op een toekomst; beloften wil men ook wel eens vervuld zien. Herbewapening. Een andere donkere wolk is de toenemende bewape ning van Duitschland. Zoowel in het Fran- sche als in het Britsche parlement is daar op dezer dagen de aandacht gevestigd, met het gevolg, dat er in beide landen sterk wordt aangedrongen om de eigen bewapening eveneens op te voeren. Inzonderheid in de rechtsche pers wordt in den laatsten tyd betoogd, dat Duitsch land in het voorjaar zal beschikken over een actieve weermacht van minstens 600.000 man. Bij de bespreking van een en ander komt de bestaande beduchtheid tot uiting, dat Duitschland met een gemo toriseerde strydmacht via Zwitserland Frankrijk onverwachts zal binnenvallen, terwyl tegelijkertijd door een luchtaanval de mobilisatie en concentratie van het Fransche leger zou worden belemmerd, waarna het eigenlijke Duitsche leger in actie zou komen. Sinds v. Seeckt de ryks- weer organiseerde tot .wat het nu is, leeft in Frankrijk de vrees voor een dergelijke Duitsche strategie. Deze bezorgdheid is gestegen sinds het nationaal-socialisme de leiding in handen heeft genomen, Volken bond en ontwapeningsconferentie verlaten en de herbewapening op doortastende wij ze aangepakt heeft. De nadering van het tydstip der iniyving van de zwakke oor- Jogslichtingen geeft thans aanleiding om als tegenwicht de vraag van de invoering van den tweejarigen diensttyd aan de orde te stellen. In Engeland is men vooral bezorgd voor de toeneming der Duitsche luchtmacht. De bedoeling van de redevoeringen in het Lagerhuis is blijkbaar om Berlin aan het verstand te brengen, dat, indien het voort gaat met het huidig tempo van herbewa pening, Engeland zich gedwongen zal zien zyn maatregelen te nemen om te zorgen, dat het zijn bewapeningsvoorsprong, spe ciaal dan in de lucht, behoudt. M.a.w., dat het, aan de zijde van Frankrijk c.s„ aan den bewapeningswedstrijd zal deelnemen. Inzonderheid wordt daarby gewezen op den argwaan, welke allerwege gewekt wordt door de geheimzinnigheid, waar mede Duitschland zijn bewapeningsactie ten uitvoer legt, en die er in hooge mate toe by draagt de onzekerheid omtrent Duitschlands werkelijk bedoelingen te doen toenemen. Als atlernatief van geza menlijke tegenactie, legde de Engelsche minister Baldwin het accent op de groote wenschelijkheid van Duitschlands terug keer tot de volkengemeenschap en tot rechtstreeksch contact met de andere mo gendheden. „Als het zyn geheimzinnigheid laat varen en als wy met Duitschland kun nen spreken over de dingen, die Europa verontrusten, zal het de besprekingen kun nen hervatten met zyn buren. Zoolang het geisoleerd blijft, zal de achterdocht groeien en zullen wellicht ook zyn moeilijkheden toenemen". Bij monde van den minister van buiten landsche zaken Sir John Simon heeft En geland verklaard vast te houden aan het standpunt, dat tenslotte een gereglemen teerde beperking der bewapening op het laagst mogelijke peil de voorkeur verdient boven een ongereglementeerde bewapening Hier ligt wellicht een aanknoopingspunt om te komen tot de erkenning van den feitelijken toestand als basis voor verde re onderhandelingen op wapeningsgebied. Hongarije beschuldigd. Na dat het langen tyd gerommeld had in de verhouding tusschen Joegoslavië en Hon garije, is het dezer dagen eindelijk geko men tot een formeele beschuldiging van Hongarije met aanvoering van bewijsma teriaal. De volgende week zal de Volken bondsraad beslissen over de procedure. Men kent de aanklacht: Hongarye zou de uitgeweken Joegoslavische terroristen niet alleen liefderijk hebben opgenomen, maar h^n ook hebben gesteund, zoodat het mede schuldig is aan den moord op ko ning Alexander. Aanvankelijk was de wereld nogal ze nuwachtig over deze aanklacht en werd hier en daar reeds gemompeld, dat een oorlog onvermijdbaar zou zyn. Zoo'n vaart zal het heusch niet loopen. De procedure voor den Volkenbond is meer een veilig heidsklep. waardoor te hooge spanningen kunnen ontsnappen. Beide landen staan trouwens niet alleen, doch zij worden „by- gestaan" door hun wederzydsche vrien den, die er alle belang by hebben om deze heele geschiedenis niet op de spits te dry- ven. Vermoedelijk zullen beide party en de gelegenheid krijgen om hun overkropt gemoed eens flink lucht te geven en daar na zal er wel een commissie worden be noemd om het vraagstuk der politieke uitgewekenen op breeder basis te bestu- deeren, teneinde te komen to een alge- meene regeling van het asyl-recht. Dan is aan het conflict de locale scherp te ontnomen en wordt tevens een toestand geregeld, die al vaak na den oorlog aanlei ding tot wrijving heeft gegeven. Denken wy slechts aan de Russische emigranten, aan de uitgeweken Duitschers, aan de Ma- cedoniërs, aan de Oostenryksche legioenai- ren, aan de Kroaten en. De kwestie der intrigeerende uitgeweke nen is altyd een lastige geweest en het zal wel onmogelijk blyken haar geheel op te lossen. Maar intusschen kan de commis sie prachtig fungeeren voor doofpot, waar in het brandende Joegoslavisch-Hongaar- sche conflict, wordt gebluscht tot een doof kooltje. VOETBAJL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. ZULLEN S. J. C., TEYLINGEN EN LEIDEN ZICH HANDHAVEN? *t Is de laatste jaren gewoonte geworden by de Zondagen, die het St. Nicolaasfeest voorafgaan en volgen, ook voor de voet ballers te spreken over surprises, die de eene club de ander en haar aanhang toe denkt. We hechten niet veel waarde aan dergelijke surprises, omdat we meenen, dat die onverwachte uitslagen toch wel zouden gekomen zyn, ook al was er geen St. Nicolaasfeest. Wy beschouwen het dus als gewone ver rassingen en voor één daarvan kan S. J. C. morgen zorgen, indien de Noordwijk- sche club erin slaagt Onze Gezellen op eigen terrein te kloppen. Dat is ongetwy- feld een lastige opgave, doch niet te ont kennen valt, dat der Haarlemmers in de eerste wedstrijden een groot deel van hun kruit verschoten blyken te hebben. Toch stemt de kleine nederlaag tegen Santpoort (01 tot een ernstig vermaan aan de Noordwijkers om niet te denken, dat zy in Haarlem een walkover zullen hebben. Tot 'n gelijk spel zyn zy echter zeker wel in stagt. H. B. C. kan zich thuis tegen Leo- nidas zeker wel handhaven, evenals D. H. L. op Spartaan en G. D. A. op T. Y. B. B. Voor Santpoort, dat reeds een wedstrijd achter is, werd jammer genoeg geen wed strijd vastgesteld In de 2e klasse A rijst allereerst de vraag, wat de wedstrijd TeylingenV. V. E. zal brengen. Beide clubs staan thans aan den kop en de winnaar van deze ontmoeting heeft ongetwijfeld een goede kans op de eindoverwinning. Vergissen we ons niet, dan zyn de Sassenheimers op het oogenblik wel uitstekend in vorm en zijn zy zeker in in staat. H. B. C. kan zich thuis tegen Leo- den. Lukt dit, dan heeft Teylingen twee punten voorsprong op V. V. E. en drie op Blauw Zwart, aangenomen natuurlijk, dat Blauw Zwart morgen van Leiden wint. De Haagwegbewoners zouden trouwens al bij zonder goed moeten spelen, indien zy BI. Zwart de punten afhandig konden maken. Lisse gaat op bezoek by Wilhelmus en zal wel met beide punten naar de bollenstreek terugkeeren. In de B-afdeeling ontvangt V. E. P. in Woerden bezoek van Graaf Floris en naar het zich laat aanzien, beteekent dit einde lijk weer een overwinning voor V. E. P. 't Wordt ook hoog tijd. Excelsior heeft 'n kans tegen Spartaan n, terwyl Lenig en Snel misschien tot een gelyk spel komt te gen Oliveo. Wedstrijdjrogramma voor ajj. Zondag. Zuid le kL: RKONS—Volharding; ValkenburgRKWL; KimbriaCaesar; KerkradeSitt. Boys; KNVChèvremont. Zuid II leklasse: BrabantiaGen nep; Venl. BoysBest Vooruit; Dongen S. V. B.; KolpingWilhelmina. Oost I le klasse: SDOUC—VDZ; Vosta's Heerenberg; AltiorDe Zweef. West I Is kl.: VIC—Wilskracht; WZ —EMM; DEM—HMS; WY—Volendam. West n le kl.: Onze GezellenSJC; DHL—Sartaan; GDA—TYBB, HBC—Leo nid as. West 2e kl. A: Geel Wit-ADO; Tey lingenWE; WilhelmusLisse; Leiden Blauw Zwart. West2ekLB.: ExcelsiorSpartaan II; VEPGraaf Floris; Lenig en SnelOliveo. FEUILLETON. Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 17) Hy klopte den zieke even op den schou der en verliet de kamer met een lichte bui ging voor Honor. Een oogenblik bleef het meisje zwijgend naar Mannering staren. Hun oogen ontmoetten elkander een mo ment. Maar hy keek dadelijk een andere richting uit. Ze had hem ronduit willen vragen, wat dit alles beteekende, maar nu begreep ze, dat ze de waarheid niet te hooren zou krijgen. Het werd haar eens klaps duidelijk, wat voor diepe kloof er tusschen hen beiden was gekomen. Toen zei ze opeens: „Wat dom van me! Als we zoo gauw weggaan, moet ik eerst zorgen, dat je wat te eten krijgt." En met die woorden draaide zy zich om en ging de kamer uit. Twee uur later gingen zy op weg en toen zy de omheining verlieten, wierp Ho- nor vanaf haar hooge zitplaats op de draagbaar een snellen blik in de richting van het verlaten kleine kerkhof, en ze peinsde, of ze ooit het geheim, dat daar verborgen lag, zou doorgronden. Legrand zou het haar zeker niet vertel len en ze had besloten het niet aan Man- nering te vragen. Haar eerlijke natuur deinsde terug voor de halfslachtigheid van de zyne. Wat had Legrand in Marmer in^s oor gefluisterd, dat hem zoo verschrikt had? Het was al les even duister, maar wat het ook was, het scheen iets dringends te zijn, want ze hielden geen middagrust en toen de dra gers teekenen van uitputting begonnen te geven, haalde Legrand een lange zweep van rhinoceroshuid te voorschijn en, ge holpen door den Swahili-hoofdman, die van eenzelfde wapen voorzien was, dreef hy hen voort met vloeken en slagen. Het meisje was diep verontwaardigd over zoo'n behandeling van de zwaar beladen dragers en eens, toen Legrand dicht by de draagbaar was, trachtte zy hem te ver murwen, maar Legrand lachte noncha lant. „Mademoiselle, u bent te teerhartig! Die dragers zyn niets dan vee. Als ze niet aan gezet worden, zouden ze al gauw met een slakkegangetje gaan en een flinke slag met de zweepHy haalde zyn schou ders op en lachte weer. „Dat is niets." Ze staarde naar den zwarten schouder voor haar, waarop de zweep een lange die pe wonde had gemaakt. De vliegen waren er niet vanaf te slaan, en Honor rilde van afschuw. Legrand was een onmensch en terwyl weer de gebiedende en vloekende stem en het geluid van de zweepslagen door het groene half-duister van het bosch klonken, vroeg ze zich voor de tweede maal af, wat toch de reden van deze haast zou zyn. Maar het bleef een onbeantwoordde vraag. En pas toen de schaduwen dieper werden, werd halt gemaakt by een klein meer, daf het noodige water leveren kon. Toen wachtte haar een nieuwe bron van ongerustheid. Mannering, die by hun ver trek beterend scheen, bleek een nieuwen koortsaanval te hebben gekregen. Zyn ge zicht was opgezet, zijn oogen schitterden en zijn stem was heesch en nauwlyks ver staanbaar. Angstig riep ze Legrand, die toezicht hield bij het opzetten der tenten. Hy haalde zyn schouders op en liet hem wat kinine drinken. „Het is de koorts, die weer op komt zet ten, mademoiselle. Daar is niets aan te doen. Morgen of overmorgen zal het wel weer beter zyn. Dat is altyd zoo. De duisternis viel snel. In het bosch was het heel donker en de roode gloed van het vuur was het eenige licht tot laat in den avond, toen de maan opkwam. Honor zat alleen in haar kleine tent. In de tent naast haar was Mannering, terwijl rond het vuur de uitgeputte dragers lagen; in den fantas- tischen rooden gloed van het vuur leken ze reusachtige mensch-apen. Jules Le grand zat alleen te rooken bij een kleiner vuur. Ze zat een oogenblik naar hem te kijken, toen sloeg hy plotseling zijn oogen op en staarde in haar richting. Voor ze zich haastig terugtrok, zag ze, hoe hij in zichzelf cynisch lachte. Ze ging zitten in het verste gedeelte van haar tent en keek niet meer in de richting van het kleine vuur en terwyl ze daar zwijgend zat, klonk weer het onverdrage- lijke tromgeroffel in de ooren. In het be gin scheen het, alsof het ontstellend dich- bij was, zoo scherp en metaalachtig was de klank, dan weer was het flauw en ver weg. Tot het opeens weer zoo dichtebij was, dat het in het kamp zelf had kunnen zyn. Ze zat nog te luisteren naar het rhythmisch geroffel, toen een plotselinge beweging haar aandacht trok. Ze leunde een beetje voorover en keek snel in de richting van Legrand. Hy was opgestaan en stond in gespannen luistering in de richting van het geluid te staren, met een vreemde uit drukking op zyn gezicht. Het was, of iets hem onweerstaanbaar aantrok; en eenmaal toen het geroffel juist heel flauw werd, draaide hij het hoofd om met de hand aan het oor. Op eens keek hij onderzoekend om zich heen en liep van het vuur weg. Hy ging Honor's tent voorbij, zonder ook maar de minste aandacht aan haar te schenken, en toen ze zoover mogelijk voorover leun de, zag ze hem in de schaduw tusschen de boomen verdwijnen. Ze wachtte, tot hij weer te voorschijn zou komen. Een half uur ging voorbij, een paar witte maan stralen gleden door de duisternis van het woud en nog was hy niet terug. Het gerof fel werd steeds luider, en luider en be reikte zijn hoogtepunt in een oorverdoo- venden slag. Toen was alles stil.... en in die plotselinge stilte klonk een geluid, dat haar met een ongeloovig gezicht deed opspringen. Ze liep haastig naar de ope ning van den tent en luisterde. Weer was er dat geluid het luchtige, heldere gepingel van een banjo, die door de sombere stilte van het woud de vroo- lijke wijs van een two-step deed klinken, die een maand of twaalf geleden heel Lon den in enthousiasme had gebracht. Een weldadig gevoel van verlichting stroomde door Honor Donthome, toen ze daar stond te luisteren naar het banjoge- tokkel. Er was iemand in het bosch, die zij om hulp zou kunnen vragen, een En- schman waarschijnlijk. Als zij hem vinden kon, zou dat voor haar en Mannering on afhankelijkheid van Legrand beteekenen. Even stond ze by zichzelf te overleggen. Ze wierp een onderzoekenden blik op de dragers en liep toen Manering's tent bin nen. Hij lag met gesloten oogen, en zyn lippen bewogen zich, maar er kwam geen geluid en ze begreep, dat de koorts weer kwam opzetten; het zou niet lang duren, toont belangstelling in de Katholieke Sportvereenigingen Bezoekt Zondag het R.K. Sportpark Gespeeld wordt Terrein D. 12 uur: R. W. D. U—S. N. A. H res. 4e klasse D. H. Y. B. Terrein A. 2 nr. Leiden I—Blauw Zwart I 2e klasse L V. C. B. Terrein D. 2 uur: KOLP. BOYS I—A. V. B. I 4e klasse D. H. V. B. Terrein B. 2 uur LEIDEN A-Jun.MEERBURG A-Jun Afd. B.-Jun. Competitie. Terrein C. 1 uur: STICK H—LEONIDAS n (Hockey-Com petitie). Terrein C. 3 uur: STICK I—LEONIDAS I (Hockey-Com petitie). Entree 20 en 10 cent. 5287 VAN DE D. H. V. B.-VELDEN. WIE ZAL WINNEN IN I R Nog steeds zeven Candida ten in de 3e klasse a De vraag stellen: wie zal winnen in de lste klasse B? is gemakkelijker dan haar beantwoorden. Het lijkt wel vast te staan, dat B. S. M. niet tot de ernstige candida- ten gerekend moet worden, gezien de 51 nederlaag, jl. Zondag tegen D. O. S. gele den. Intusschen blijft dan behalve natuur lijk D. S. S. nog St. Martinus over, welke club Zondag Vogelenzang met 50 klopte. Daardoor werd de stand als volgt: D. S. S. 7 6 1 29—10 12 St. Mart. 7 4 2 1 22—15 10 B. S. M. 8 5 3 26—18 10 D. O. S. 7 4 1 2 21—9 9 V. V. L. 6 2 3 1 14—17 7 Vogelenz. 6 2 4 8—24 4 Concordia 8 2 6 7—26 2 v. Nispen 7 2 5 1432 2 De Amsterdammers kunnen morgen dus ook van B. S. M. winnen, evenals V. V. L. van yogelenzang, doch tusschen Concordia en v. Nispen kan het spannen. Voor beide clubs is dit wellicht de laatste kans om van de laatste plaats weg te komen. In de res. le klasse A gaan de Lisse-re- serven op bezoek bij T. Y. B. B. II Een moeilijke opgave, waarbij de Lissenaren niet dan na uiterste krachtsinspanning suc ces kunnen behalen. In 2 B kunnen N. V. C. en S. M. C. zon der veel moeite winst behalen, maar voor de Leiden-reserven zal het oppassen wor den. Weliswaar wonnen zij op 23 Septem ber met niet minder dan 83 van de DSS- reserven, doch vorige week werd D. O. S. II in Haarlem door dit elftal geklopt! Dat zal dus oppassen wezen. In 3 B kan V. V. S. B. haar positie aan den kop nog weer verbeteren door 'n over winning tegen S. N. A in Stompwijk. Meerburg zal den strijd echter wel tot het uiterste volhouden en Majella de punten afhandig maken. De strijd tusschen St. Bernardus en Foreholte is een strijd tus schen gelijkwaardige krachten, waardoor 'n gelijk spel het meest in de lijn der ver wachtingen ligt. Steeds Hooger tenslotte zal de punten op A. S. C. wel veroveren. Lisse TV zal het tegen B. S. M. II niet gemakkelijk hebben, doch het derde heeft wel 'n kans op de overwinning tegen S. J. C. m, dat vorige week tegen Concordia- reserven slechts gelijk speelde. Foreholte H zal de punten wel aan N. V. C. n moeten afstaan en Teylingen III aan Concordia II, want deze Sassenheimers slaagden er tot heden nog niet in ook maar één punt binnen te halen. of hy zou weer beginnen te ijlen, maar dat zou geen verandering brengen in het plan, dat bij haar opgekomen was, inte gendeel, de snelle uitvoering er van werd er des te noodzakelijker door. Hij was niet in een toestand om te han delen, zij was de verantwoordelijke per soon en moest de zaak in handen nemen. Zy wist, dat een tocht door het woud vooral bij nacht uiterst moeilijk en gevaarlijk was. Er was veel kans, dat ze verdwalen zou tusschen de boomen en de lange lanen, wilde beesten zouden haar als een gemak kelijke prooi kunnen beschouwen, ze zou moeten afgaan op het tinkelende geluidje in het donkere bosch en dat zou een moei lijke taak zijn. En als de onzichtbare spe ler eens ophield? Die gedachte dreef haar tot haast. Ze tastte in Mannering's tent naar zyn ge weer, onderzocht of het geladen was en bleef buiten een paar oogenblikken staan luisteren. De'klank van de banjo kwam van rechts, terwyl Legrand in de tegen overgestelde richting verdwenen was. Met een laatsten blik op de onbeweeglijke ge stalten van de dragers glipte ze onhoorbaar achter de tenten om het woud in. In een paar minuten had ze het kamp uit het oog verloren. Onder de boomen was het don kerder, dan zij gedacht had, maar van tijd tot tijd waren er open plekken, die hel der door de maan verlicht werden. De banjospeler had gelukkig zijn spel nog niet gestaakt en ze kon zich op het geluid oriënteeren. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13