VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 BELGIE—NEDERLAND. Toch te Brussel. Definitief is thans bepaald, dat de jaar- lijksche wedstrijd BelgiëNederland, wel ke in het voorjaar 1935 zal worden gehou den, te Brussel in het Heysel-stadion zal plaats vinden. De plannen tot uitbreiding van het Ant- werpsche stadion zouden niet tijdig genoeg gereed komen, om den traditioneelen wed strijd in de Scheldestad ook in 1935 te kun nen houden. Het is echter zoo goed al ze ker, dat in 1936 deze ontmoeting weer te Antwerpen zal plaats hebben. WIELRENNEN „DE RIJNSTREEK". Hedenavond half acht heeft in „Sport- rust" een wedstrijd plaats op home trainer over 1000 meter, vpor zoover tijd beschik baar, daarna een recordpoging over 3000 meter. Voorts wordt onderhandeld voor een dergelijke wedstrijd te Boskoop. Zaak is dus dat alle leden heden present zyn. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De Competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. I Poort van Cleef I voor de le klas comp. L. B. B. luidt: B. Teegelaar (P.v.Cl.) 300 31 57 9.S7 I. Mazurel (S.D.O.) £3 30 14 3.10 G. M. Teegelaar 169 40 17 4.22 J. N. 100 40 12 2.50 B. de Roo 200 42 30 4.71 L. A. Iterson, res. 95 41 12 2.31 P. v. Cleef 2 gew, partijen, S. D. O. 1 gew. party. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. 2 T. O. P. 1 voor de 2e klasse comp. L. B. B. luidt: P. Oudshoorn (T.O.P.) 77 30 16 2.56 L. A. Ieterson (S.D.O.) 100 30 20 3.33 B. v. d. Burg 80 57 9 1.40 A. J. Kantebeen 64 56 6 1.14 T. O. P. 2 gew. partijen en S. D. O. 1 ge wonnen partij. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cleef 2T. O. G. 2 B voor de 2e klasse comp. L. B. B. luidt: J. Mulder (T.O.G.) 82 40 9 2.05 A. L. Iterson (P.v.Cl.) 100 40 13 2.50 G. Bontje G. Teegelaar 100 42 22 2.27 64 41 8 1.56 S. Platteel 82 37 31 2.21 M. v. Valderen 70 37 11 1.83 P. v. Cleef 2 gew. partijen en T. O. G. 1 gewonnen partij. EXCELSIOR I—O. V. S. I 2—L De returnwedstrijd tusschen bovenge noemde vereenigingen voor de 1ste klasse T. B. H. O. werd te Lisse gespeeld. Na een zeer spannenden strijd wist Excelsior re vanche te nemen voor de in Haarlem gele den nederlaag. Beide vereenigingen staan nu na 10 wedstrijden geheel gelijk. Er res- teeren nu nog voor beide vereenigingen 2 wedstrijden te spelen. De volledige uitslag van den wedstrijd luidt. J. Winter (O.V.S.) J. Waasdorp (Exc.) J. Huiboom B. Duivenvoorden 200 46 18 4.34 143 45 17 3.17 J. v. Nimwegen 123 40 13 3.19 J. Duivenvoorden 125 40 24 3.12 A-s. Dinsdag speelt Excelsior I te Lisse tegen 't Groene Woud I uit Haarlem. RECHTZAKEN Hooge straffen door het O.M. gerequireerd In den afgeloopen zomer werden op den Rijksstraatweg AmsterdamAmersfoort een groot aantal pakjesdiefstallen ge pleegd, ten nadeele van expediteurs, die met hun vrachtauto's volbeladen met pak ken en pakjes hun weg van Amsterdam langs den Rijksstraatweg namen. Een zestal nog jeugdige personen tus schen de 20 en 30 jaar, was met elkaar in contact gekomen. Zij waren werkloos en zwierven veelal in de late avonduren en in het nachtelijk duister langs de straten. Langzamerhand rijpte het plan om ware plundertochten langs de groote wegen te maken en als terrein van hun diefstallen werden de expeditieauto's gekozen. Een van het zestal beschikte over een auto, en deze wagen zou op de nachtelijke stroop tochten goede diensten bewijzen, temeer daar ook een stoutmoedige acrobaat zich onder het gezelschap bevond, 's Nachts achtervolgde men met den roofauto de expeditieauto's. De bumper van de auto werd tegen de achterzijde van de vracht auto gereden en een van de roovers sprong dan vanaf de bumpers op de achterzijde van de expeditieauto. Soms werd de ach terdeur opengevonden, soms werd de af sluiting verbroken. De man klom dan naar Pinnen en wierp pakjes en pakken naar buiten, welke dan werden opgevangen aoor zijn kameraad die op de motorkap van de auto zat. Deze acrobatische toeren werden verricht, terwijl de auto's een vaart hadden van 60 a 65 K.M. Het werd een ware roof- en plunder tocht, en allerlei soort goederen, van bont mantels tot pakken sigaretten werden buit gemaakt, van welke diefstallen de expedi teurs de dupe werden. Vele malen maakte de roover zijn vermetele sprongen, vele malen wierp hij zijn buit naar zijn kame raad. Pakken bestelgoed zouden nooit hun bestemming bereiken. Onder al deze ver metele diefstallen was ook een suikerdief stal. In den nacht van 31 Augustus op 1 September lieten de dieven ditmaal wa ren het er slechts vier de auto stoppen voor een vrachtschip gelegen aan den Singel te Amsterdam. Tien balen suiker werden weggehaald. Het gelukte de beide rechercheurs Loh- man en de Weillé dezen suikerdiefstal op te lossen, de goederen werden in de wo ning van een heler opgespoord. Men had reeds vermoeden tegen de anderen en het spoor werd gevolgd. Huiszoekingen en verhooren volgden. In samenwerking met de Muidensche politie werd de kluwen verder afgewik keld. De heler viel tenslotte door de mand na een verhoor van vele uren. Aanvankelijk bestond het vermoeden, dat de auto's werden beroofd, wanneer ze eenige oogenblikken stilstonden voor een cafétje aan den Muiderstraatweg. waar de chauffeurs dan een kop koffie dronken. Na de arrestatie volgde spoedig de be kentenis van de pakjesdieven, een belang rijk deel der gestolen goederen werd door het werk van de beide rechercheurs terug gevonden. Ook bleek, dat er nog meer he lers bij dit omvangrijk dievencomplot be trokken waren. Gisteren stonden zes personen terecht, verdacht van diefstal en twee wegens he ling. De dieven legden een volledige be kentenis af. Hun verklaringen klopten niet precies wanneer de vraag gesteld werd, van wien het plan eigenlijk was uit gegaan, de voornaamste schuld werd op een Duitscher geladen; zij waren ervan overtuigd dat het werk niet gemakkelijk was geweest, maar met een zekere be roepstrots had een hunner geconstateerd: „Het gaat mooi hè. het lijkt wel Amerika" Nadat de pakjesdieven afzon 'erlijk had den terechtgestaan en door politiemannen, epediteurs en chauffeurs formeele verkla ringen waren afgelegd, stonden vier van de zes verdachten samen terecht wegens de suikerdiefstallen. De volledige beken tenissen verspoedi°den het onder ter zit ting, zoodat het O.M. van verschillende getuigen afstand kon doen. De officier van Justitie, mr. .Van Dul- lemen bracht in zijn requisitoir een woord van hulde aan de rechercheurs Lohman en de Weillé die met zooveel energie en scherpzinnigheid het onderzoek tot een goed einde hebben gebracht. Het aantal pakjesdieven had een onge kende uitbreiding aangenomen. De schade is zeer aanzienlijk geweest, op sommige dagen is voor honderden guldens aan goe deren buitgemaakt. De dieven zelf zijn door de helers slechts betaald, zooals dit meestal het geval is ,zij kregen het groot ste deel van de opbrengst in handen. Strafmaat. De feiten zijn bewezen, de moeilijkheid is in dit geval de strafmaat. Verd. S. v. D staat niet gunstig bekend, hij is onver schillig en eigenwijs. Wegens diefstal in vereeniging, driemaal gepleegd, requireer de het O. M. anderhalf jaar gevangenis straf. Verd. L. heeft doorloopend zijn auto Ier beschikking gesteld en hij heeft zelf gechauffeurd. Hij was „De groote Piet". Spr. requireerde twee jaar gevangenisstraf tegen hem. Over verd. H. W. O. is een goed rapport uitgebracht, maar de politie denkt anders over hem. Eisch: Anderhalf jaar gevange nisstraf. Tegen J. O. R., die minder dikwijls heeft meegedaan en die nog een blanco straf register had requireerde het O.M. een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Tegen D. V. eischte de officier zes maan den. Verd. heeft slechts éénmaal meege daan. „Men vond mij te bang" heeft hij verklaard. Tegen K., die pas voor diefstal van een motorfiets is veroordeeld en die nog het een en ander te goed heeft, requireerde het O.M. zes maanden gevangenisstraf, fegen de 'der verdachten L., O., K. en v. O. eischt spr. bovendien vier maanden wegens de suikerdiefstallen. De verdedigers mr. mej. Foreman, mr. Frankenhuis, mr. Sternheim en mr. Speyer pleitten cleméntie. Vervolgens stond de werkman P. W. v. d L. terecht, verdacht van heling, twee maal gepleegd. De gestolen pakjes werden verborgen in het tuinhuisie van verd., achter zijn wo ning in de Van der Hoopstraat. Verd. ontkende, geen oogenblik had hij vermoed, dat de goederen van diefstal af komstig waren. Ook de balen suiker zijn in het tuinhuis, dat hij aan een der ande re verdachten had verhuurd, gevonden. Verd. beweerde de goederen niet te heb ben gekocht en geen geld "oor het bewa ren te hebben gekregen. Het woord is dan aan den officier mr. v. Dullemen. Requisitoir. Bij verd. zijn op verschillende nachten goederen bezorgd van' allerlei aard.. De gestolen waar werd verborgen in 't tuin huisje van verd. In het holst van den nacht kwamen de dieven met hun buit aan, er is dus geen sprake van, dat verd. kon dehken, dat de zaak in orde was. Voorts is er uit winstbejag gehandeld, want hij heeft diverse kleine bedragen ontvangen en voorts o.a. een blauw cos- tuum. Wegens heling, tweemaal gepleegd, re- ouireerde spr. een gevangenisstraf van een jaar. Verd. staat goed bekend en is door an deren on het slechte pad gebracht. Dit en verd.'s blanco strafregister nam spr. bij den strafmaat in aanmerking. De verdediger, mr. van 7eggelen, pleit te vriisoraak, subs, clementie. Tenslotte stond nog een koopman te recht, zekere v. D„ eveneens verdacht van heling. Hij had een belangrijk deel van de buit gekocht. De man. die aanvanke lijk had ontkend, legde thans een volle dige bekentenis af. In verband met deze bevestiging eischte de officier van justitie mr. van D"1 lemen in plaats van twee jaar, zooals hij van plan was geweest, een gevangenisstraf van anderhalf jaar. De verdediger, mr. T. Eskens, pleitte clementie. De vonnissen in deze zaken zullen wor den gewezen op 13 December a.s. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Zaterdag 1 December. Huizen, 1875 M. K.R.O.-program ma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-or- kest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd, waarna Gramofoonplaten. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Operette „De prins van Sind" in 5 bedrijven, op te voeren door het Rotter- damsche Jongedameskoor „Het Oosten". 5.15 Gramofoonplaten. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 De K.R.O.-boys. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht, waar na vervolg der K.R.O.-boys. 7.15 Mr. G. J. Roes over een juridisch vraagstuk. Daarna Gramofoonplaten. 8.00 Vaz Dias. Daarna ontmoeting met de stoomboot uit Spanje. 8.15 Dajos Bela en zijn orkest 9.10 Opvoermg van het 2e bedrijf van „Arabella" o.l.v. Richard Strauss. 9.55 Gramofoonplaten. 10.25 Vaz Dias. 10.30 Opvoering van het 3e bedrijf van „Arabella". 11.20 Gramofoonplaten. 11.30 Dajos Bela en zijn orkest. Hilversum, 301 M. V AR A-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continubedr. 12.00 Gramofoonplaten. 12.15 De Zonnekloppers. 1.00 Gramofoonplaten. I.30 De Flierefluiters. 2.00 Zender verzorging. 2.15 Zang. 2.40 Causerie. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Rotterdamsch Philh. Orkest. 4.30 Causerie. 4.50 Vervolg concert 5.30 Gramofoonplaten. 5.40 Litertaire causerie. 6.00 De Wielewaal. 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 V.R.O. 8.00 SOS-berichten. Gramofoonplaten. 8.3012.00 Gevarieerd avond-programma Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. II.05 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 12.05 Western Studio-orkest. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.25 Belfaster Omroeporkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Reg. King en zijn orkest. 5.05 Studentenliederen. 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Interview. 7.5C Radio-Militair-Orkest. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theater-orkest. 11.15 Voordracht 11.2012.20 Ambrose en zijn orkest. „Radio-Pari s". 1648 M. Programa niet ontvangen. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.504.50 Omroeporkest 7.20 Feestuitzending 9.35 Omroeporkest. 10.2011.35 Dansmuziek. Keulen. 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Orkestconcert 11.20 Omroeporkest. 12.35 Mannenkoor. 1.35 Gramofoonplaten. 3.20 Omroepkoor, -kamerorkest en solis ten. 6.20 Volksmuziek. 7.35 „Humor vom Niederhein", gevar. programma. 9.40 Concert. 10.2012.20 Uit Hamburg: Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.05 „Le petit due", operette van Lecocq. Brussel 322 en 484 M. 332 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Salonorkest. 6.40 Kamermuziek. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 „Dreigroschenoper" van K. Weill m. m. v. solisten en het Salonorkest 9.20 Cabaretprogramma. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Salonrokest I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 dito. 8.50 Concert uit Luik. Hierna tot 12.20: Dansmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.35 Georg Boulanger en Georg Nettel- mann met hun orkesten. 9.20 Berichten. 9.50 Yshockey-berichten. 10.05 Weerbericht 10.2011.50 Dansmuziek uit Koningsber gen. Gemeentelijk Radiodistribntiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Een der Duitsche zenders. 12.20—14.20 Brussel (Fr.). 14.50—15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—19.50 Brussel (Fr.). 19.5020.20 Londen Reg. 20.20afloop Boedapest. 4e Programma. 8.05 Luxemburg. II.0518.00 Londen Reg. 18.00—19.35 Weenen. 19.3521.50 Droitwich. 21.5022.20 Londen Reg. 22.20afloop Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). DE ZAAK-IJSSELMUIDEN. In hooger beroep opnieuw veroordeeling geëischt Voor het Gerechtshof te Arnhem is in hooger beroep behandeld de Rijn-strand bad-affaire. Zooals men zich herinneren zal werd het Tweede Kamerlid de heer J. J. W. IJssel- muiden te Arnhem door de rechtbank vrij gesproken van de hem ten laste gelegde verduistering. De officier van Justitie die zes maanden gevangenisstraf had geëischt kwam tegen deze uitspraak in appèl. Een drietal getuigen werd gehoord. Ds procureur-generaal mr. Cnopius eisch te daarna een geldboete van f 2000.subs, dertig dagen heohtenis. FAILLISSEMENTEN Surséance van betaling: Verzocht door A. A. Hogewoning, bloem- bollenkweeker, R ij n s b u r g, handelende onder de firma Harry A. Hogewoning. Verhoor Donderdag 10 Januari 1935 te 11.30 uur in het Gerechtsgebouw te Den Haag. Bewindvoerder Mr. P. J. Teebaal, Leiden. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 16) Verbaasd bukte ze zich voorover, want op den steen las ze een bijna weggehou- wen naam: „Made.. Maner..ng." Honor dacht weer aan den naam, <Len George in zijn ijlkoorts genoemd had, en onbewust voelde haar geest de ontbrekende letters aan. „Madeline Mannering", fluisterde ze en keek ongeloovig naar den naam, terwijl de drager doorging met zijn werk en nog een van de letters wegbeitelde. Toen draaide ze zich haastig om naar den hoofdman en vroeg in aarzelend Swa- hili: „Waarom dat hij dat?" „Het is het bevel van den Bwana", zei de hoofdman grinniken. „Van den Bwana? Van Bwana Le grand?" De man knikte heftig van neen. „Neen, van den zieken Bwana." Hij wees naar het fort, terwijl hij sprak, en zij begreep, dat hij Mannering bedoel de. Ze keek naar den naam en achter docht, twijfel en vrees teekenden zich ach tereenvolgens op haar gezicht af. Wat be- teekende die naam? Waarom liet George hem wegbeitelen? Wat beteekende al die geheimzinnigheid? Ze staarde om zich heen en haar oogen vielen op een klein vernield houten kruis en op een tweede ongeschonden 'n klein eindje verderop staande. Ze begreep thans dat ze op het kerkhof van het fort stond en dat die steenen, die zooveel nieuwer le ken dan de half vergane houten kruisen, door een schendende hand van hun plaats waren gehaald. Ze bukte zich snel en bekeek den twee den steen, maar daar waren de zwarten al mee klaar en het opschrift was vol komen verdwenen. Ze richtte zich op, trachtte haar ontroering te verbergen voor het grijnzend gezicht van de Swahili- hoofdman. Maar toen ze de kleine be graafplaats verliet, fluisterde ze by zich zelf: „Wat beteekent dit alles in 's hemels naam?" Maar ze kon het antwoord niet vinden, hoe ze haar hersens ook pijnigde en ze wist, dat het nutteloos zou zijn, den Swa- hili-hoofdman te ondervragen; de man wist waarschijnlijk zelf niet. waarom hij dat bevel gekregen had. Had George dat opschrift laten wegbeitelen? In zijn koorts had ze hem den naam van de doode hoo- ren noemen. Ze ging naar huis met het vaste voorne men, Mannering te vragen, wat dit alles te beteekenen had. Maar toen ze de deur open deed, vogjde ze een schok door haar heengaan, want naast het bed van Manne ring stond Jules Legrand. Hij hoorde haar en draaide zich snel om en voor ze van haar verrassing bekomen was, kwam hij met uitgestrekte ijand op haar toe. „Bonjour, ma chére mademoiselle. Zoo als u ziet, ben ik onverwacht teruggeko men, maar het is me een genoegen, u weer te zien." Zijn manier van dien was bijna beleedi- gend vertrouwelijk, maar ze negeerde het en vroeg koel: „Wanneer bent u teruggekomen?" „Tien minuten geleden", antwoordde hij zonder de minste aarzeling, maar er flit ste een scherpe, onderzoekende blik over zijn gezicht, die haar alles zei, wat ze we ten wilde. De man trachtte te weten te komen, of zij van zijn bezoek van deze nacht afwist, en zijn antwoord was een brutale leugen. Maar ze liet hem niets merken en zei met een gemak, dat haar zelf verbaasde: „Dus u bent gelukkig geweest met uw transacties? Of hebt u ze in den steek ge laten?" „Ik heb ze in den steek gelaten", zei hij met een glimlach. Daarginds in het bosch drong het plotseling tot me door, dat ik u heelemaal alleen had gelaten met een zieke. Ik werd ongerust over u, dus ben ik teruggekeerd en heb toen den geheel en nacfit doorgereisd." „Dat was buitengewoon vriendelijk van u", zei ze koel. „Maar u had werkelijk niet ongerust behoeven te wezen, ik geloof, dat Sir George veel beter is." „Dat geloof ik ook en het doet me bij zonder veel genoegen, want over een uur vertrekken we naar M'Buba." „Over een uur!" herhaalde ze verbaasd en ze vroeg zich af wat er nu weer achter die verandering van zijn plannen zat. „Ja. het is noodig, dat we zoo spoedig mogelijk vertrekken." Ze keek hem strak aan. Er was even een flikkering in zijn bruine oogen, toen ze haar blik ontmoetten, en ze begreep, dat hij niet van plan was, haar de reden van hun plotseling vertrek te vertellen. Toen keek ze naar den slapenden Man nering en begon te protesteeren. „Maar Legrand haalde de schouders op. „Het zal hem heusch geen kwaad doen. Ik zal zorgen, dat er twee draagbaren zijn in plaats van één." „Het zal niet gebeuren", verzette ze zich met scherpe stem. Legrand keek haar spottend aan, toen lachte hij zacht. „Mademoiselle, u schijnt de situatie niet te begrijpen. Ik heb hier te bevelen. En u wel, u bent in myn macht, u en uw ver loofde." Honor huiverde. Zij verbleekte bij die woorden, die met een grenzelooze onbe schaamdheid uitgesproken werden. Zij zag zijn valsch lachende oogen en begreep de diepere beteekenis van zijn woorden. En zij kende hem genoeg om te weten, dat hij zonder eenig gewetensbezwaar van zijn macht gebruik zou maken. Een oogenblik begaf de moed haar, maar zij herstelde zich spoedig en antwoordde rustig: „Dan zult u uw gang gaan, veronderstel ik." „Zeker, mademoiselle." „Maar de verantwoordelijkheid is voor u." „Die zal mij niet zwaar vallen, made moiselle." Hij brak zijn woorden af; hij gaf zich blijkbaar nu eerst rekenschap van het ge luid, dat haar naar het kleine kerkhof ge dreven had. „Wat is dat voor een geluid?" vroeg h(j opeens. „Een houweel. Een van de dragers is bezig de naam van een grafzerk te verwij deren." „De ellendeling", riep hij uit, terwijl hy haar verbluft aanstaarde. Toen vroeg hy nieuwsgierig: „Hebt u die namen gelezen, mademoi selle?" „Een van de twee", antwoordde ze koel. „Het interesseerde me buitengewoon en ik zou graag willen weten...." Achter hen klonk geritsel. Legrand draaide zich om en Honor zag, dat Manne- ring wakker was en met angstige oogen naar haar lag te kijken. Ze wierp een snel len blik op Legrand's gezicht, terwijl hij op Mannering toeli-ep, en zag, dat er een ge biedende waarschuwende uitdrukking in zijn oogen lag. Het volgende oogenblik klonk het harte- lyk uit den mond van den Franschman: „Ah, mijn vriend, u schijnt veel beter te zijn. Dat is prachtig. Het is werkelijk een genoegen u zoo te vinden. Ik ben terugge komen, zooals u ziet, want ik was een beetje ongerust over u en over mademoi selle Honor." Hij ging naast het bed zitten en nam de hand van den ander. „Over een uur hervatten we onzen tocht weer, want. zooals ik mademoiselle al ge zegd heb, heb ik nieuwe reden tot haast. Ik hoop, dat u geen bezwaar zult heb ben." Hij bukte, fluisterde snel iets in het oor van den zieke, dat Mannering een bewe ging van schrik deed maken en zei toen lachend: „U ziet, dat het noodig is, mon ami! Dus ik zal die luie dragers maar eens wak ker gaan maken en een tweede draagbaar voor u in orde laten brengen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14