LICtlT m DUIlTfDMIJ VRIJDAG 30 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 vin Vele vragen werden de laatste weken ingezonden. Wij kunnen voorloopig weer voort! Nog eens: aarzel niet vragen te stel len: deze rubriek bestaat immers juist om aan uw nuttige weetgierigheid te voldoen! Vraag 29. Mijn arbeid brengt my dage lijks samen met andersdenkenden. Wanneer het gesprek soms gaat over de handelingen van een huichelachtig of onbetrouwbaar persoon, gebruiken die kameraden graag de uitdrukking: „Dat zijn van die Je- zuietenstreken. Heeft de Jezuie ten-orde ooit aanleiding gegeven tot deze veelge bruikte zinspeling? Antw. De Jezuieten-orde is misschien wel de Orde, die het meest gehaat is bij de vijanden der Kerk. Natuurlijk waren en zijn ook de Jezuieten niet alle heiligen en natuurlijk hebben ook Jezuieten wel fouten en misslagen begaan. Maar die haat (en de daaruit voortkomende hatelijke be namingen) vindt zijn oorsprong in de on schatbare verdiensten, welke deze Orde heeft verworven door haar arbeid voor de Katholieke Kerk op 't gebied van ziel zorg en wetenschap (vooral voor het onder wijs der jeugd hebben de Jezuieten onnoe melijk veel gedaan). De ware „hervor ming" der Kerk is voor een belangrijk deel hun werk, het stuiten van de zich snel verbreidende dwaalleer der z.g. „Hervor ming" een hunner schoonste lauweren (Ca. nisius!). Omdat de Jezuieten veelal juist de resultaten van hun groote wetenschap pelijke ontwikkeling aanwenden tot verde diging en verbreiding van he Katholicis me (deze Orde heeft inderdaad buitenge woon veel wetenschappelijk-hoogstaande leden) noemen de tegenstanders der Kerk hen bij voorkeur „sluw" en dan natuurlijk huichelachtig-sluw. Die lasterlijke qualifi- caties zijn uitingen van machtelooze woede over het vele, dat de Orde ten bate der Kerk deed en doet: de afkeer van die te genstanders is heusch geen slecht teeken! Waarmede ik niet zeggen wil, dat de woor den van uw kameraden een zoo verregaan de strekking hebben: de menschen praten elkaar zoo dikwijls na, zelfs zonder dat zij weten wat ze eigenlijk zeggen! Ontelbaar is het aantal lasterpraatjes, dat over de Jezuieten nog altijd opgeld doet, vooral over hun z.g. sluwe onbetrouwbaarheid. De Jezuiet, Pater Duhr, heeft een vijftigtal van die fabels in een dik boek (ook in 't Hollandsch verschenen onder den titel: Je zuïeten-gruwelen") verzameld en afdoende weerlegd. Niettemin gaan de lasteraars na tuurlijk ijverig door. 't Is waar, dat de Je zuieten soms erg „slim" zijn, hun tegen standers te slim af! Maar men kan verstan dig en slim zijn, zonder sluw en onbetrouw baar te wezen, gelukkig! Vraag 30. Waarom wordt er tweemaal een feestdag van Sint Agnes gevierd (21 en 28 Januari)? Antw. Sint Agnes is (en was vooral in de oudheid) een der meest vereerde heili gen. De kerkvaders schijnen te wedijveren om haar lof, als bij uitstek kuische maagd, te verkondigen en haar naam is zelfs in den „Canon" der H. Mis opgenomen. Zij stierf op 21 Januari (in 't jaar 290 ongeveer, men weet dit niet precies) den marteldood, na dat God op wonderdadige wijze haar maag delijkheid had beschermd. 21 Januari is dus haar eigenlijke feestdag: de dag van haar ingaan in de blijde eeuwigheid! Nu was het in de eerste eeuwen gebruik, dat de geloovigen op den achtsten dag (den „octaaf'-dag dus) na het feest van een hei lige zich nog eens aan het graf verzamelden, waar dan een H. Mis wérd opgedragen. Dit gebruik heeft zich bij de „populaire" St. Agnes gehandhaafd. Daarbij komt, dat die 28e Januari ten opzichte van St. Agnes nog een tweede beteeken is heeft: het is ook haar geboorte dag. De Liturgische boe ken noemen den 28en Januari dan ook niet „octaaf van St. Agnes" maar „Agnes se- cundo" d.w.z. Agnes voor de tweede maal (gevierd). Wel is dit tweede feest „litur gisch" minder plechtig („simplex"). Vraag 31. Eenieder zal in den hemel volmaakt gelukkig zijn. Hoe is dit te rij men met de leer der Kerk dat eenieder loon naar werken zal ontvangen: het dade lijk na den Doop gestorven kind zal vol maakt gelukkig zijn (terwijl het geen goe de werken heeft gedaan) en eveneens een grijsaard, die na e^n lang, deugdzaam le ven van lijden en strijd, gestorven is. Welk verschil is er dan tusschen het geluk van de eerst- en dat van den laatstgenoemde: men kan toch niet méér dan volmaakt ge lukkig zijn? Antw. Inderdaad is het een leerstuk van ons H. Geloof, dat alle zaligen niet even groot geluk zullen hebben (evenmin als alle verdoemden evengroot lijden), maar eenieder zal loon (of straf) ontvangen vol gens zijn werken. Hoe meer verdiensten een mensch bij zijn dood zal hebben verza meld, des te meer zal de heiligmakende genade, welke hij bij zijn Doopsel ontving, in hem zijn vermeerderd, en hoe rijker hij is aan heiligmakende genade, des te vol maakter zal hij in staat zijn God te aan schouwen en in Hem alle goed te genieten, m.a.w.: des te gelukkiger zal hij zijn. Zoo bepaalt de rijkdom aan heiligmakende ge nade in een ziel de grootte van het ver mogen, de capaciteit, welke die ziel heeft om het geluk te kunnen genieten. Wanneer dat geluks-bevattingsvermogen van een bepaalde zalige volledig is „ge vuld" (als ik 't zoo mag uitdrukken), dan is die zalige volmaakt gelukkig. Het be vattingsvermogen der ziel van het kindje uit uw voorbeeld (dat een minimum van heiligmakende genade heeft) zal natuur lijk kleiner zijn dan dat der ziel van den grijsaard en daarom zal eerstgenoemde ziel met minder geluk „volmaakt gelukkig" zijn dan de ziel van den grijsaard. Een veelgebruikte, misschien wat ko misch aandoende, vergelijking is die van het kleine glaasje en het groote glas. Om het kleine tot de rand te vullen is minder vloeistof noodig dan om hetzelfde bij het groote glas te doen en toch zijn beide glazen vol. Ook zal het groote geluk van den één geen naijver opwekken bij den ander, want iedere zalige weet, dat hij vol gens den graad van zijn heiligmakende ge nade niet voor grooter zaligheid is aange legd, dat hij niet gelukkiger kan zijn dan hij is en hij ziet ook volkomen in, dat hij niet „verongelijkt" is, maar hij ver heugt zich, dat God hem nog zóóveel ge luk heeft gegeven in verhouding tot zijn verdiensten. En het vervult hem, die God dan volmaakt liefheeft, juist met vreugde, dat God door anderen nog meer verheer lijkt is en wordt dan door hem zelf. Nog een vergelijking om die afwezigheid van naijver misschien duidelijker te maken: iemand die klein van gestalte is, is tevre den met een costuum, dat hém past en verlangt niet een costuum te hebben van de maat van iemand, die 50 c.M. grooter is! Vraag 32. Er gebeuren zeer vele din gen op de wereld, waarvan we niets begrij pen. Ik bedoel waarvan het uiteindelijk goede ons nooit duidelijk zal worden. Na tuurlijk vertrouw ik als geloovige volko men dat, wat de Goddelijke Voorzienig heid doet wél gedaan is! Maar ik wilde dit vragen: God gaf den menschen juist zóó veel verstand, dat ze kunnen inzien, dat ze Hem moeten dienen en dat Zijn alziend oog over hen waakt. Van den anderen kant gaf Hij hun echter juist zóó weinig, dat zij nét kunnen begrijpen: wij met ons ver stand begrijpen niets van al wat om ons heen gebeurt, terwijl dat verstand toch nog precies „knap" genoeg is om ons te zeggen: ,,'t Zou beter geweest zijn als dat anders liep of zou geloopen zijn". Misleidt dat verstand ons soms nog meer? Zoo meen ik uw uitgebreide vraag te kunnen bekorten. Antwoord: Indien wij alles zouden moeten kunnen begrijpen aangaande het geen er in de wereld gebeurt, zouden wij volledig moeten kennen èn het verle den (want de hedendaagsche gebeurte nissen zijn, voorzoover ze tot de natuur lijke orde behooren, door de vroegere ge beurtenissen veroorzaakt of een gevolg er van) èn het heden (d.i. alles wat er ge beurt tot in bijzonderheden) èn de toe- komst (want dan zou hetgeen ons nu on redelijk, „doelloos" voorkomt, begrijpelijk worden omdat wij dan immers de resulta ten van de hedendaagsche gebeurtenissen zouden zien; dat kennen van de toekomst zou zich dan zelfs tot de zaligheid of de verwerping der nu levende menschen moe ten uitstrekken!) U zult moeten toegeven, dat wij géén reden hebben, ontevreden te zijn, dat God ons verstand niet zóó ont zaglijk heeft gemaakt! En indien u aldus toegeeft, dat, zelfs de meest-eischende mensch dit niet van God kan verlangen, dan moet u ook toegeven, dat er dus nood zakelijk heel wat dingen voor ons onbe grijpelijk moeten blijven. Wanneer ons verstand tengevolge van de erfzonde niet verduisterd was ook dat moet u niet vergeten dan zouden wij ongetwijfeld méér kunnen begrijpen, maar toch niet alles, niet de laatste „beweegredenen", waarom God dit of dat deed of toeliet, want om dat alles te begrijpen zou ons ver stand oneindig moeten zijn als het Ver stand van God zelf, inplaats van b e- perkt, zooals het verstand van een schep sel noodzakelijk is. Overigens hebt u m.i. wel een wat al te geringe dunk van de mo gelijkheden van ons „begrijpen". In de kennis der natuurlijke dingen is de mensch toch al ver doorgedrongen (al blijft een groot deel onbekend) vooral ook maakt de bestudeering der Geschiedenis hem veel omtrent oorzaak en doel van wat nü gebeurt, begrijpelijk; en in het boven natuurlijke heeft ons de Openbaring vooral door God den Zoon, het Woord, dat onder ons woonde toch overvloe dig omtrent oorsprong, doel, leven en plich ten der menschen ingelicht en ook onze na tuurlijke kennis over God ontzaglijk ver rijkt. Hier ter plaatse kan ik hierop niet lan ger ingaan, maar u begrijpt wat ik bedoel. Reeds vroeger ook schreven wy in de „Brieven over ons Geloof" (Nrs. VIII en IX) over veel, dat tot de door u bedoelde kwesties behoort n.l. over de Goddelijke Voorziënigheid en het physiek ('t lijden der menschen) en moreel kwaad (de zonde) in de wereld: begrippen waarvan wij op 't eerste gezicht niet begrijpen, dat ze niet tegenstrijdig zijn, maar waarover een aandachtige beschouwing toch veel licht kan brengen. Men kan vragen ter beantwoording in deze rubriek inzenden by: Mr. A. Diepen- brock, Pr., Seminarie Hageveld, Heemstede. GEMENGDE BERICHTEN ECHTPAAR AANGEREDEN. De vrouw gedood; de man gewond. Gisteravond omstreeks zes uur liep op den Aalsterweg het echtpaar R., vermoede lijk aan den rechterkant van den rijweg. Plotseling kwam vlak achter hen een per sonenauto, waarvan de bestuurder de bei de menschen te laat in het oog kreeg om ze nog te kunnen ontwijken. De man en de vrouw werden gegrepen en enkele me ters meegesleurd. Er was spoedig genees kundige hulp aanwezig, aangezien het on geval vlak by het St. Jozefsziekenhuis ge beurde. Beide slachtoffers werden daarheen overgebracht. De 38-jarige mevrouw A. R.L. is in het ziekenhuis na korten tijd overleden. De man, die verschillende ver wondingen had opgeloopen, verkeerde la ter op den avond in vrij goeden toestand. De politie heeft proces-verbaal opge maakt en de aanrijdende auto voorloopig in beslag genomen, meldt de „Vooruit". HET DROEVIG ONGELUK TE GOIRLE. Tweede slachtoffer overleden. Gistermorgen is onder groote deelne ming de plechtige uitvaart gehouden van den heer P. U. Oerlemans, die Zondagnacht te Goirle op zoo vreeselyke wyze om het leven is gekomen. Gisternacht te ongeveer drie uur is in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg het tweede slachtoffer van het auto-onge luk, de echtgenoote van den gisteren be graven heer Oerlemans, geb. mej. C. de Laat, overleden. De toestand van den heer de Jong, de bestuurder van den wagen, is nog steeds van dien aard, dat de politie hem niet heeft kunnen hooren. ONDER LADING VOER BEDOLVEN. Meisje gedood. Woensdagmiddag tegen half vier werd het tweejarig dochtertje van den landbou wer M. uit de Alleenhouderstraat te Til burg vermist. Het navragen bij buren leverde geen re sultaat op. Nu was eenigen tijd, voordat het kindje vermist was, M. thuis gekomen met een kar voer, die hij op het erf ge stort had. Het vermoeden rees, dat het kind onder de lading was geraakt. Tot aller ontzetting werd het kind dan ook daaronder gevonden. De kleine bleek reeds te zijn overleden. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Echtpaar bedwelmd gevonden. Te Goes heeft zich ten huize van den heer G. V. Pennings, onderwijzer bij het Lager Onderwijs, wonende in de Wilhel- minastraat, een geval van kolendampver giftiging voorgedaan. Gistermorgen vond men zoowel de heer P. als zijn echtgenoote bewusteloos op de slaapkamer. Spoedig werd medische hulp ingeroepen. Naar wij vernemen is bij de vrouw het bewustzijn teruggekeerd, terwijl de man nog steeds bewusteloos is. Direct levensge vaar is niet aanwezig. De oorzaak van deze kolendampvergiftiging is wellicht een nieuwe kachel, die in een aangrenzend ver trek stond te branden. VERMIST JONGETJE VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks vijf uur is uit de Bloemgracht te Amsterdam het lijkje opgehaald van het 6-jarig jongetje, dat se dert Woensdag vermist werd. Waarschijn lijk is het knaapje by het spelen te wa ter geraakt. LIJK GEVONDEN. Te 's Heer Abtskerke vond men Woens dag in een greppel het lijk van een zwer ver. Gisteren is gebleken, dat dit zekere K. uit Goes was, die al eenige dagen werd vermist. ZIJN CREDITEUR ONTVANGEN MET REVOLVERSCHOTEN. Consternatie in Clinge. Uit Clinge wordt aan de „Tel." gemeld: Toen de koopman J. Hermeybers, afkom stig uit St. Janssteen, zich gisteren aan de woning van den melkhandelaar H. B. aan de Woestijnestraat vervoegde voor het in- casseeren van zijn vordering ten bedrage van 180 gulden, ontstond hierdoor een woordenwisseling, welké zoo hoog liep, dat B. een revolver greep en een drietal scho ten op H. loste, waarvan een in het dijbeen van het slachtoffer drong. Nadat de herhaalde aanmaningen van H. om zijn nota te voldoen, blijkbaar met voldoende indruk op B. gemaakt hadden, schijnt H. een dreigende houding te heb ben aangenomen, waar de melkhandeiaar eenigszins van geschrokken zou zijn en zijn woning weer is binnengegaan. Dc vrouw van B. kwam hierop over de nota ook een woordje meespreken. Kort daarop loste B. vanuit een venster drie revolver schoten op H. met het bovenvermelde ge volg. De getroffene, ofschoon gewond, maakte zich zoo vlug als hij kon uit de voeten, doch moest later in het Liefdehuis te Hulst worden opgenomen, waar de ko gel door operatief ingrijpen is verwijderd. Zijn toestand is goed. De dader heeft zich na het voorgevallene eigener beweging bij de politie aangemeld. Hij zal naar het Huis van Bewaring te Middelburg worden over gebracht. BEDRIEGELUKE BANKBREUK. Goede melkkoeien omgewisseld. De marechaussee te Alblasserdam heeft, naar de „N. Rott. C." bericht, gearresteerd de gebrs. B., en P. B. V. Jr., benevens P. B. V. Sr. en C. V., allen landbouwers, wo nende te Oud-Alblas, op vermoeden geza menlijk zich aan bedrieglijke bankbreuk te hebben schuldig gemaakt. Eenigen tijd geleden is P. B. V. Sr. te Oud-Alblas in staat van faillissement ver klaard. Als gevolg daarvan werd, zooals zulks gewoon is, zijn eigendom te gelde ge maakt bij wijze van openbare verkooping. Hierbij was het den curator opgevallen, dat een en ander veel minder opbracht dan oorspronkelijk werd verwacht. Direct werd gedacht, dat er knoeierij in het spel moest zijn, te meer, daar het de marechaussee bij geruchte bekend was, dat een en ander niet in den haak moest zijn. Bij onderzoek bleek, dat er een omwis seling van koeien zou hebben plaats ge had, waardoor de goede melkkoeien waren omgewisseld met medeweten van den ge failleerde en de gebrs. B. en P. B. V. Jr„ zoodat de opbrengst natuurlijk veel min der was dan anders het geval ware ge weest. Bovendien zou de gefailleerde verschei dene goederen aan den boedel hebben ont trokken als landbouwwerktuigen en veld vruchten. De vijf mannen zijn in de kazerne te Pa- pendrecht opgesloten en zullen ter be schikking van de justitie worden gesteid. GEMASKERDE INBREKER IN DE SLAAPKAMER. In den nacht van Dinsdag op Woensdag had in de woning van L. te Würselen bij Kerkrade gelegen, een brutale overval plaats, die denken doet aan het drieste op treden van de bokkenrijders. De heer L. was pas per auto thuis gekomen van een vergadering. Nauwelijks bevond hij zich in bed, het was half twee, of op de slaap kamer stond een gemaskerd man, die een breeden mantel droeg, met een karabijn in de hand. Terwijl de roover het geweer op L. richtte riep hij: handen hoog. L. ver loor zijn tegenwoordigheid van geest niet, sprong over het bed van zijn vrouw, die op reis was, heen en wierp zich op den roover. Tussghen beiden ontstond een vechtpartij waarbij de karabijn nu eens in de hand van L. was, dan weer in die van den bandiet. Intusschen werden verschil lende schoten gelost. Een kogel kwam in een deur terecht. Toen L. hulp begon te roepen, achtte de roover het raadzaam het hazenpad te kiezen, met achterlating van den mantel en de karabijn, waarvan de kolf gebroken was. De roover verdween door de voordeur in het nachtelijk donker. Er kon niet vastgesteld worden, of de schoten waren gelost dóór den roover of door me deplichtigen, die zich in een andere kamer of nabij het huis ophielden. Van den dader ontbreekt ieder spoor. BANANEN-DIEVEN. Wegers en grossiers schuldig. Sinds eenigen tijd heeft de Rivierpolitie te Roterdam een onderzoek ingesteld naar de regelmatige verdwijning van partijen bananen, die per zeeboot werden aange voerd. Het betreft hier bananen uit Jamaica, die in de Schiehaven aankomen. Bij aankomst van een geladen boot, bestellen diverse importeurs en grossiers partijen, welke na de lossing per lichter per wagon worden weggevoerd. De importeurs bestellen een aantal trossen en voor zij deze afleveren moeten de bananen gewogen worden, aan gezien het gekochte per gewicht betaald wordt. Gebleken is nu, dat by het vervoer per vrachtauto het gewicht van de bananen grooter was dan was opgegeven door de wegers, welke wegers door de Havenreser ve en den cargadoor worden aangesteld. De wegers nu hadden met èenige impor teurs afspraken gemaakt, dat zij te weinig gewicht zouden opgeven, waardoor dus de importeurs, (per vrachtauto betrof het ge woonlijk zes a zevenhonderd K.G.) een be langrijk voordeel hadden. Daarvoor kre gen de wegers dan weer een vergoeding van de importeurs van 10 a 15 per vrachtwagen. Na een uitgebreid onderzoek, dat vry lastig was, werden drie wegers en drie grossiers aangehouden, n.l. twee uit Rot terdam, één uit Schiedam en één uit Den Haag. Vermoedelijk zullen nog meer ar restaties plaats hebben. Een van de we gers heeft bekend en medegedeeld, dat hij deze practijk al een jaar lang heeft uitge voerd en dat hem bekend was, dat an deren voor hem dit ook reeds hadden ge daan. ACHTJARIG MEISJE ONTVOERD. Woensdagmiddag is het acht-jarig doch tertje van den heer G. P., wonende te Wilp- Achterhoek (gem. Voorst) ontvoerd. Toen het meisje van school op weg was naar huis, passeerde het een vrachtauto, bela den met palen. De chauffeur-stopte en nam het argelooze kind naast zich en reed ver der. Eenige jongens, die het zagen gebeu ren, waarschuwde onmiddellijk de ouders. De politie werd ook van een en ander op de hoogte gebracht en stelde een uitge breid onderzoek in. Des avonds werd het kind in de buurt schap Beemte naby Apeldoorn gevonden. Het kon zich niet herinneren, wat er ge beurd was. De dader is nog niet gevonden. WEER ZIGEUNERS-SEIZOEN. En dus Is de grensbewaking versterkt Bij het naderen van den winter komen ooA weer de zigeuners aan de Belgische grens opzetten, met welk volkje onze Zui derburen nu al ettelijke jaren zitten op gescheept en die men op gezette tijden tracht over onze grenzen naar Nederland te loozen. Zoo nu en dan werden in de laatste weken al eens groepjes zigeuners in de nabijheid van onze grenzen gesigna leerd, die vanuit de omgeving van Mechc- len, naar het Noorden werden gedirigeerd. Een der laatste nachten trachtte een groep wagens met zigeuners nabij Putte ons land binnen te komen, doch de grens beambten wisten de invasie te voorkomen en het gelukte dan ook slechts aan één wagen het Nederlandsch gebied te berei ken, zonder van hier weer terug te kunnen worden gezonden, wegens de afsluiting van den weg door Belgische gendarmen. Intusschen is van dezen kant de grens bewaking over een lengte van geheel West-Brabant weer door marechaussees, rijks, en gemeentepolitie versterkt, om een indringen van het Nomaden-volkje over onze grens te voorkomen. Het wolf- en schapenspel, als op een dambord, is dus weer begonnen en onze grensbewakers hebben weer extra zware (vooral: nacht) diensten te vervullen. SPORT HOCKEY DE R. K. HOCKEYSPORT VOOR DAMES. (Ingezonden) Op velerlei verzoek wil ik langs dezen weg eenige meeningsverschillen uit den weg ruimen wat betreft de opgerichte Dames Hockey af deeling van de R. K. Sportvereeniging „Rood Wit". Velen verkeeren in de meening, dat wij niet gerechtigd zyn deze afdeeling op te richten, maar dat dit op den weg ligt van de Graal. Dit is geheel onjuist. In een gehouden vergadering, welke ik als secretaris-penningmeester van het voor loopig bestuur van den D.H.H.B. heb bijge woond en waarbij tegenwoordig was mej. L. Rault van den Sportraad der Graal uit Amsterdam, is komen vast te staan, dat wij volkomen gerechtigd waren een dergelijke afdeeling op te richten. De topleiding van dergelijke afdeeJingen komt bij de Graal, dat wil zeggen: dat in de toekomst, wanneer er in het Bisdom Haar lem een competitie voor dames hocky tot stand komt, deze door den Sportraad van de -Graal geregeld wordt, zooals bij de heeren er een D.H.VJB. en een D.H.H.B. bestaat. Tevens wil ik er op wyzen, dat de dames leden onzer vereeniging niets met de Graal hebben te maken en dat bij het eventueele tot stand komen van een dames-competitie deze zaak dan geregeld wordt door het Be stuur van „Rood Wit". Verder wijst het Bestuur van „Rood Wit" er nog op, dat het zich Volkomen bewust is van.de taak, die het op zich heeft geno men en dat elk Katholiek meisje, die iets voor sport voelt en die in onze vereeniging hun kennissen vinden, zich niet meer be hoeven aan te sluiten by een neutrale ver eeniging. Opgaven van nieuwe leden kan geschie den bij mej. Z. S turn pel, Hooigracht, waar na zij binnen 3 weken bericht ontvangen of zij wel of niet zijn aangenomen. G. MOLKENBOER Jr. Voorz. „Rood Wit". WANDELSPORT BONDSWANDELING D.II.A.K. De inschrijving voor de D.H.A.K. propa- ganda-wandeling is heden gesloten, maar ter tegemoetkoming willen wy deze nog open stellen tot Zaterdagochtend eerste post. Dus uiterlijk hedenavond verzenden. Zooals reeds bekend is gemaakt zal de start Zijn op het R. K. Sportpark „Haagweg" te 2 uur. De route zal zijn: Haagweg, Rijnzicht- brug, Mors'chweg, Rijnsburg, Noordwijk (binnen), richting Noordwijkerhout tot splitsing naar Piet Gysenbrug Sassenheim, hoofdweg naar Oegstgeest, Leiden, Sta tionsweg, Morschsingel, Morschweg, Rijn- zichtbrug, Haagweg. R.K. Sportpark „Haag weg". Deze afstand bedraagt ongeveer 25 K.M. Het inschrijfgeld bedraagt 50 ct. per per soon. Aan allen die deze tocht volbrengen wordt na afloop het officieele bondskruis uitgereikt. Dit kruis wordt dit jaar voor het eerst verstrekt en is met lint waarop de komen de jaren met cijfers zal worden uitgeduid hoeveel maal aan deze marsch is deelgeno men. Het tempo zal 6'/, K.M. per uur be dragen. Heden bereikte ons reeds eenige inschrij vingen waaronder „De Bataven" met een groep van 25 wandelaars. Thans nog de gelegenheid gevende tot inschrijving, rekenen wij er op dat nog vele van deze gelegenheid zullen gebruik ma ken. Inschrijving bij P. J. Verhoef, voorzitter DJH.A.K., Wandelsportafd., Steenstraat 1, Leiden. PAARDENSPORT JACHTRIT Z. H. J. V. De Zuid Holl. Jachtvereeniging houdt op Zaterdag 1 December een jachtril. Meet: 2.30 uur Alkemadelaan hoek Was- senaarsche weg. Einde: ongeveer 3.45 uur, boerderij v. d. Lelie, Raaphorstlaan. Parcours: Zandweg, Baroness van Brie- nen; Roggewoning; Voorlinden; Blanken burg; Weilanden Rust en Vreugd; Weilan den v. d. Lely.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13