DONDERDAG 29 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 HET VRAAGSTUK VAN DEN WERKL.OOZENSTEUN „De Nederlander" heeft berekend, wat de werkloozensteun ons land kost (steun- verleening, werkverschaffing en armen zorg). „In 1933 werd voor werkloozensteun en werkverschaffing door Rijks- én Gemeen telijke Overheid uitgegeven 139 millioen. Voor aanvulling van den steun werd aan het Crisis-comité plm. 1,5 millioen toe gestaan. Het uit de gemeentekas aan an dere behoeftigen betaalde, zal in het ge noemde jaar naar schatting 90 millioen hebben bedragen. In totaal maakt dit 230 millioen. Uit particuliere middelen zal, eveneens naar schatting, in 1933 ruim ƒ25 millioen zijn besteed. In totaal zal dus in dat jaar 255 a f 260 millioen aan ondersteuing zijn uitgegeven Bepalen wij ons echter tot de bijdragen uit de publieke kassen en stellen wij daar tegenover de opbrengst van de belastingen In 1930 bedroeg de totale opbrengst van alle directe en indirecte belastingen van Rijk en Gemeenten samen f 838.6 millioen, ir 1931 was dit bedrag gedaald tot ƒ779.7 millioen, in 1932 daalde het verder tot 722,9. Wij weten niet hoeveel het in 1933 beeft bedragen. Wij kunnen echter veili'g aannemen, dat de steun een derde ge deelte van de totale belastingopbrengst in dat jaar heeft opgeslokt!" „Wij vreezen, dat ondanks de steunver laging van 1 Juli 1.1. in de aangegeven verhouding slechts weinig ten goede zal zijn veranderd. Toeneming van werkloos heid en armlastigheid zullen, naar wij aannemen, de verkregen besparingen ge heel of voor een groot deel reeds hebben te niet gedaan". Voorts wijst het blad op een tweede grens van den steun: den afstand, die er moet blijven tusschen steun en loon. En de loonen zijn sedert 1931 bijkans aller- wege sterk gedaald. Echter heeft de da ling der kosten van levensonderhoud met daling van loon en steun geen gelijken tred gehouden wat het blad uitvoerig aan toont. „De vraag is nu zoo gaat „De Neder lander" verder wat er, met de feiten voor oogen, nog voor de werkloozen kan worden gedaan. Wij stippen dan vooreerst aan, dat gelijk reeds bij de onderzoekingen van het Haagsche Statistisch Bureau kwam vast te staan algemeen in de gezinnen der -werkloozen de noodzakelijke aanschaffing van kleeding, schoeisel en dekking uiterst moeilijk is geworden. Het Crisis-Comité tracht, gelijk bekend, in dezen nood te voorzien. De Regeerings- subsidie van 850.000, welke voor dit doel beschikbaar is, zal, naar te voorzien valt, niet toereikend zijn. Men vergete niet, dat naarmate de werkloosheid voortduurt, er langzamerhand zoodanig tekort gaat ont staan in kleeding, schoeisel en dekking, dat een extra-voorziening absoluut noodig schijnt. Daarnevens zal het wellicht mogelijk zijn de lasten der werkloozen-gezinnen te verlichten door verstrekking van levens middelen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat zooals met betrekking tot hetblikken- vleesch geschiedde, ook andere maatrge- len tot steun- aan den landbouw c.a. aan boeren en werkloozen gelijktijdig ten nutte kunnen worden gemaakt (vorig nummer inzake verstrekking groenten). Met het oog op den komenden winter heeft de minister-president op 9 November j.l. toegezegd, dat „winterhulp" zou wor den geboden. Wij weten thans, dat de Kersttoeslag, welke reeds enkele jaren wordt verstrkt, ditmaal wordt verhoogd en de bijdrage aan het Crisis-comité wordt aangevuld, samen tot eer- bedrag van 2 millioen". Bovendien, zegt het blad, valt er met Z. E. den minister van Sociale 'Zaken te praten en is de mogelijkheid van het aan brengen van modificaties in bepaalde ge vallen geenzins afgesneden. „Zooals bekend is, moeten inkomsten van den gesteunden werklooze of van de leden van zijn gezin, niet uit arbeid ver kregen in den regel ten volle op den steun in mindering worden gebracht Met be trekking tot dooi- weldadigheidsinstellin gen verleenden steun zou volgens de let ter der betreffende voorschriften dus het zelfde moeten gelden. De Minister heeft zich met betrekking tot dit punt echter op een ruimer stand punt gesteld en goedgekeurd, dat in der gelijke gevallen bij regelmatige hulp 2/3 van het bedrag op den steun in mindering wordt gebracht en indien in speciale ge vallen extra hulp wordt verleend (bijv. bij gebrek aan kleeding en dekking, ziekte van een gezinslid, waarvoor extra ver zorging noodig is en tal van andere geval len) in 't geheel geen aftrek behoeft plaats te vinden. Voorzoover de min of meer regelmatige bijdragen aangaat, is thans wat meer ruimte gevraagd. Wij kunnen cns, voorzoover dit punt betreft, ongeveer aansluiten bij de opmerkingen ter gelegen heid van de algemeene beschouwingen ge maakt door den heer De Geer. Deze zeide o.m.: „Volkomen juist acht ik, dat alles, waar op de betrokkene rekenen kan, onverschil lig hoe hoog of laag zijn steunbedrag is, afgetrokken wordt. Ook dus b.v. hem toe gezegde pensioentjes wegens vroegeren particulieren dienst. Maar alles wat zoo zou ik het willen uitdrukken posterieur is aan 't hem toegekende steunbedrag, wat m.a.w. verleend wordt omdat net steunbe drag te laag is, behoort dunkt mij, met een ander oog te worden bezien". In antwoord op de desbetreffende opmer kingen vanuit de Kamer heeft de Minister president thans medegedeeld, dat de regee ring bereid is om aan de particuliere lief dadigheid „een ruimeren armslag" te geven UIT DE OMGEVING HILLEGOM. R.K. Statenkieskring „Leiden". In de vacature-Alkemade (Noordwijk) is tot lid van het bestuur van de R.K. Staatspartij „Leiden" gekozen verklaard de heer F. C. v. Lief op Jzn. alhier. LISSE. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den J. de Kooker, alhier, vergunning verleend tot het ver bouwen van het woonhuis plaatselijk ge merkt Kanaalstraat no. 50 in een woon- en winkelhuis. NOORDWIJK. De Schoolartsendienst. Naar wij ver nemen stellen B. en W. den Raad voor, te gen de dóór de commissie van beheer voor den schoolartsendienst Hillegom e.o. inge diende begrooting voor dien dienst be zwaar te maken. Dit bezwaar betreft de raming van den post „vergoeding voor reis- en verblijfkosten voor den schoolarts". B. en W. stellen voor dezen post ad 1000 te verlagen tot 500. De haven- en kadegelden. Bij den ge meenteraad is ingekomen een adres van de N.V. Noordwijks Beurtveer- en Expeditie bedrijf v/h C. Kooijmans Zonen, alhier, houdende verzoek om verlaging van haven en kadegelden. NOORDWIJKERHOÜT. Feestavond Volksbond. In café Bra- ma hield de R.K. Volksbond, afdeeling Noord wij kerho ut, een feestavond, met me dewerking van de R.K. Tooneelvereerfi- ging „Oefening baart Kunst". De voorzit ter van den R.K. Volksbond, de heer A. II. v. Noort, opende de feestavond met den chr. groet. Hij heette alle aanwezigen, in zonderheid de beide Kapelaans van de St. Josephparochie, hartelijk welkom. Hij vroeg de medewerking der jongeren voor „Her wonnen Levenskracht" en maakte bekend, dat op 3 Dec. as. de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" in het dorp een propa ganda vergadering zal houden, waar als spreker zal optreden het Tweede Kamer lid, de heer Loerakker. De heer van Noort sprak de hoop uit, dat deze propaganda- vergadering beter bezocht zal worden dan den len cursusavond welke onlangs door den Volksbond is gegeven. Hij sprak ook de hoop uit, dat vele vrouwen deze ver gadering zullen bijwonen, om ook een beetje met de politiek op de hoogte te ko men. Hierna werd door de aanwezigen, die in groote getale waren opgekomen, het Bondslied gezongen. Vervolgens werd opgevoerd het tooneel- spel in 3 bedrijven: „Heb ik mijn kind ge dood?" De verschillende rollen werden goed vertolkt, vooral de rol van Harry Leyers, broer van den fabrikant Jan Leyers, was goed. Onder de pauze was een groote verloting, waarna volgde een kluchtspel in één bedrijf „Een veldwachter en een groenteboer in de klem". Dit voldeed ook best. Een klein orkest, samengesteld uit leden van de harmonie „St. Jeanne d'Arc", vroolijkte de avond met muziek op. De avond werd onder dankzegging voor de groote opkomst en voor het mooie spel van de tooneelisten met den chr. groet door den voorzitter gesloten. Benoemd. Tot geestelijk adviseur van de R.K. Voetbalvereeniging „N.V.C." alhier is door Z. H. Exc. den Bisschop van Haar lem benoemd de weleerw. Kapelaan Klein, van de St. Joseph-parochie. WASSENAAR. Geboren: Adrianus Petrus, z. v. A. J. Slats en J. M. C. van Zon. Theodorus Engelbertus, z. v. C. Remerswaal en W. M. Oosterveer. Antonis Joachim, z. v. W. Vosse en J. C. Snelderwaard. Overleden: Marinus Jacobus van Dit- mars, 74 jaar, echtgenoot van M. C. van de Poll. Adrianus Jacobus Slats, oud 4 maanden. Jan Groot, 66 j., echtgen. van C. F. Laterveer. Gehuwd: F. W. Leloux en H. Hackel. Gevestigd: H. Perischutti, van Den Haag; A. J. M. de Poorter, van Den Haag; I L. Schaffer, van Voorburg; J. J. M. Sev- i rechts, van Brugge; W. J. Sesink, van Rhe- den; E. Stach, van Den Haag; C. I. H. Ul- rich, van Delft; W. Vermeij en vr., van Lei- den; J. Vet en vr., van Den Haag; C. C. M. Voskuhl, van Den Haag; A. C. Vrijman, I van Den Haag; E. Wittig, van Den Haag; I M. M. Razoux Kuhr, geb. Wurfbain, van Rheden; J. C. van der Zon, van Noordwijk; J. van Bekkum, van Den Haag; A. Boeker, van Den Haag; K. Bolz, van Voorburg; N. J. de Bruijn, van Den Haag; C. A. Clausmit- zer, van Den Haag; D. A. Daamen en gez., van Den Haag; F. L. Ernst, van Bussum; E. Filipio, van Den Haag; W. Geluk, van St. Annaland;M. Hacker, van Den Haag; J. A. van Hemert, van St. Annaland; H. Hoff- meier, van Den Haag; J. H. W. A. A. ter Horst, van Wageningen; A. Leppin, van Amsterdam. Vertrokken: J. H. Schools, naar Go- rinchem; E. Wendel, naar Voorschoten; P. van der Kraaij, naar Delft; J. Henderson, naar Den Haag; Wed. P. v. d. Graaf, naar Den Haag; A. J. P. Klein en gezin, naar Den Haag; A. Weissenbruch en vr., naar Groesbeek; W. Kreeft, naar Oegstgeest; Wed. J. C. du Cahttinier, naar Voorschoten; Wed. N. Alblad geb. van der Niet, naar Den Haag; W F. Felhoen, Kraal, naar Haar lem; A. Braspenning, naar Sprang-Capelle; Max Schleberger, naar Den Haag; P. J. Zonderop, naar Voorburg; A. Brak en vr., naar Nieuwe Pekela; E. C. Tresfon geb. Hoogerwerff en gez., naar Ringkat (Sum.); A. Lengbeek, naar Zegwaart; L. S. Koning, naar Den Haag; H. van Velzen, naar Rot terdam; M. G. Polanschek, naar Den Haag. WOUBRUGGE. Veenderpolder. J.l. Dinsdag kwamen de ingelanden van den Veenderpolder in vergadering bijeen. Na opening der vergadering door den voorzitter, M. J. Mooren, werden de notu len dopr den secretaris voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Na voorlezing van de verschillende ingekomen opgaven wordt besloten zich opnieuw te verzekeren bij de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij, alleen voor poldergemalen. Het bestuur werd gemachtigd een wijzi ging aan te brengen ten aanzien van het in den polder stroomenden water van den Veender- en Lijkerpolder. Met algemeene stemmen wordt besloten den secretaris een gratificatie te verleenen voor de vele werkzaamheden welke hij ver richt heeft in het afgeloopen jaar. Een breedvoerige discussie wordt hierna gevoerd over het onderhoud en het bèrij- den met voertuigen van de Groenewoud- sche kade. Vele ingelanden vinden den toe stand onhoudbaar. Het in den polder gele gen land is geheel geïsoleerd. Bij een nog onlangs genouden verkoop van gronden in den Veenderpolder is door een der aanwe- Geef voor dien bloffenden hoest dadelijk Akker's Abdijsiroop. Het behoeft geen kinkhoest te zijn, maar een kinderhöest moet niet verwaarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos te laten lijden. Waarom zoudt Ge niet juist nog op tijd het beste en meest krachtige middel geven. Dat middel is toch Akker's Abdij siroop, die reeds zoovelen geholpen heeft I Heeft Uw kindje het benauwd Slaapt het 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op het borstje? Abdijsiroop zal Uw kind helpen, die slijm losmaken, de hoest rijp maken en stoppen. En morgen ziet Ge niet meer de traantjes 'in de oogen door dat afmattend hoesten. De afmatting van de ademhalingsorganen is weggenomen, de ademhaling zal weer ruim en diep zijn. zigen de opmerking gemaakt, dat de waar de der gronden gedrukt werd door de af gelegenheid en de moeilijk te bereiken boerdijen in den polder. Enkele ingelanden beroepen zich op de verschillende voetpa den, welke in het dorp Woubrugge zijn ver beterd en achten een verbetering van het pad léngs het Padde^at eveneens billijk en gewenscht. Een goede verbètefing der wegen zal niet alleen tot gevolg hebben, dat de waarde der gronden zal stijgen, doch eveneens, dat het vreemdelingenverkeer bevorderd wordt en de aantrekkelijkheid van het koopen van gordden erdoor verhoogd wordt. Met algemeene stemmen wordt hierna een commissie gevormd, bestaande uit de heeren J. Straathof, H. J. van der Meer en Th. Hoogenboom, die zich met het gemeen tebestuur van Woubrugge in verbinding zal stellen om in den bestaanden toestand ver- j betefing te brengen. De voorzitter deelt mede, dat de mole naar J. v. d. Willik mét ingang van 1 De cember a.s. ontslag heeft gevraagd. Met al gemeene stemmen wordt besloten dit ont slag eervol te verleenen met ingang van ge noemden datum. Voordat overgegaan wordt tot het benoe men van een nieuwen molenaar deelt de voorzitter mede, dat op de aanbeveling een candidaat voorkomt, die vermoedelijk bin nenkort huurder zal worden van in den polder gelegen gronden. In dit geval acht hij een combinatie met molenaar minder gewenscht. Ter voorkoming van een bijeen roepen der vergadering stelt het bestuur voor twee stemmingen te houden over twee candidaten. Mocht -bij de eerste stemming de door het bestuur voorgedragen persoon de meerderheid der stemmen verkregen heb ben, dan zal een tweede stemming geschie den over den persoon, die eventueel voor de volgende benoeming in aanmerking zal komen. Bij de eerste stemming worden uitge bracht op J. van Rijn 45 stemmen en op C. van Rijt te Hazerswoude 3 stemmen. Bij de tweede stemming vindt C. van Rijt 48 stemmen op zich vereenigd. Besloten wordt de molenaar op arbeids contract in dient te nemen. Niet meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. WARMOND. IJsclub. Door het bestuur van de Warmondsche IJsclub zal in de eerstvol gende vergadering een voorstel aanhangig worden gemaakt tot afscheiding van de afdeeling Warmond van den Zuid-Hol- landschen Ijsbond. Ontvreemd. Ten nadeele van den heer J. v. d. H. alhier is een rijwiel, dat hij even onbeheerd liet staan, ontvreemd. GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER Vergadering van den Raad dezer ge meente op Dinsdag 27 dezer, des avonds 7 uur, ten Raadhuize. Aanwezig alle leden' JDe voorzitter opende de vergadering met bet voorgeschreven gebed. Hierna las de secretaris de notulen, die onderanderd werden vastgesteld. De mededeelingen bevatten: schrijven van het Gemeentebestuur van Delft, hou dende bericht, dat de vastgestelde vast- rechttarieven voor electriciteit zijn inge gaan na de meteropname over de maand October 1934; proces-verbaal van kasop name bij den gemeente-ontvanger; missive van Ged. Saten met bericht van goedkeu- rig begrootingswijziging. Werden voor kennisgeving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten een overeenkomst aan te gaan met ingang van 1 Januari 1935 met de G.E.K.R.O., nadat de heer Duinisveld een kleine opmerking dienaangaande had gemaakt. De gevraagde meewerking werd ver leend voor de aanschaffing van een kachel en verbetering van de verlichting in de R.K. Jongens- en Meisjes-scholen. Betreffende de goedkeuring van de be grooting 1935 van de Stichting Drinkwa terleiding „De Tien Gemeenten" werd door eenige leden het woord gevoerd. De heer Gareman opperde bezwaren over het oppervlakte-tarief en haalde hier bij voorbeelden aan. Een andere regeling, gegrond op de inkomsten-belasting, was naar zijn meening juister. Verder maakt spr. bezwaren tegen een uitgaaf van ƒ600 voor een hulp bij de administratie, terwijl de directeur nog bijbaantjes heeft. De voorz. bestreed de meening van den heer Gareman. Aan elke tarieveering zul len fouten kleven, doch naar spr.'s mee ning was de hier geldende niet de onbil- lijkste. Spr. lichtte de positie, van den di recteur toe, die men toch niet kan belas ten met het schrijven van kwitanties of dergelijke. De heer Duinisveld herhaalde zijn meer- gedane opmerkingen over de groote opzet van het bedrijf en drong aan op zuinig heid in de uitgaven. De voorz. bestreed de meening van vori- gen spr. over de te groote opzet. De heer Hoogendam wenschte terugbeta ling van de gelden van niet-gebruikt wa ter. zooals eenige jaren geleden. De voorz. zegde toe een en ander in een vergadering van het bestuur naar voren te zullen brengen. De heer Groenewegen gaf nog eenige toelichting op het gesprokene. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten de begrooting goed te keuren. Voorlezing werd gedaan van het advies der commissie tot nazien van de gemeen te-rekening 1933, waarbij geen opmerkin gen waren gemaakt. B. en W. stelden voor tot voorloopige vaststelling te besluiten. Dienovereenkomstig werd besloten. De voorzitter bracht een woord van dank aan de commissie voor haar bemoeiingen. De cijfers der rekening zijn als volgt: gewo ne dienst: ontvangsten ƒ58405.10, uitgaven f59579.06, nadeelig slot 1173.96, kapitaal- dienst: ontvangsten ƒ20861.54, uitgaven 20135.72, batig slot 726.32. De laatste.... en zoo droevig Hierna werd de begrooting voor het dienstjaar 1935 aan de orde gesteld. De voorz. besprak het droevig aspect van deze begrooting, de maatregelen van hooger hand, die een en ander beïnvloe den, de verhooging van de lasten, de be zuinigingen en de maatregel van Ged. Sta ten, om alvorens de begrooting in den Raad werd behandeld, deze werd gecon troleerd door dat College. Een opmerking, die geen invloed heeft op het eindcijfer, was gemaakt. Spr. gaf hierop gelegenheid tot 't houden van algemeene beschouwin gen. Hiervan werd door het lid Duinisveld gebruik gemaakt. Spr. wees op de vele begrootingen in deze raadszaal behandeld, waarvan deze wel de laatste zal zijn v or het oude Zoetermeer. Nog nimmer was net beeld zoo droevig geweest als heden. Onze voorvaderen moesten hiervan eens kennis kunnen nemen, zij zouden vreemd opkij ken. Spra bracht een woord van dank aan den voorz. voor dé gegeven toelichting. Hoofdstuksgewijze werd de begrooting behandeld. Veranderingen werden niet aangebracht in het ontwerp, hoewel ver- chillende door de leden werden bespro ken, die na toelichting van den voorzitter geen verandering ondergingen. Bij de post jaarwedden van de onder wijzers bracht de voorzitter naar voren, dat de geraamde post verhoogd moest wor den. Aanvankelijk was voorgesteld de bo ventallige leerkracht aan de gemeenschap pelijk openbare lagere school met ingang van 1 Januari 1935 te ontslaan. Voor de goede gang van het onderwijs werd het noodig geoordeeld dit ontslag te doen in gaan bij het einde van het leerjaar, op 1 Apil 1935. Hiertegen werden geen be zwaren ingebracht door de leden. Hier mede waren de uitgaven behandeld. De posten van den kapitaalsdienst en de ont vangsten, werden daarop doorgeloopen, waarbij zoo noodig de gewenschte inlich tingen werden verstrekt. Overeenkomstig het ontwerp werd de begrooting met al gemeene stemmen vastgesteld. Aan den boventalligen leerkracht van de gem. O. L. School, den heer G. C. van Dijk, werd met ingang van 1 April 1935 eervol ontslag verleend. Een begrootingswijziging werd goedge keurd. Bij de rondvraag bracht de heer Groene wegen den voorz. een woord van dank voor zijn leiding bij de behandeling van de begrooting. Hierna sloot de voorzitter met een dank woord de vergadering. GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De voorzitter bood namens den Raad allereerst wethouder Hoogendijk, wiens zilveren raadslidmaat schap reeds in de vorige vergadering werd herdacht, een schaakspel met tafeltje aan als blijvend aandenken. Na het dankwoord van wethouder Hoogendijk werden de no tulen voorgelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding der ingekomen stukken, w.o. verschillende missives van Ged. Staten, werd besloten de openbare school I met Januari a.s over te plaatsen naar de voor malige Nutsbewaarschool. Naar aanleiding I van een verschil van meening tusschen B. I en W. en den directeur der N.V. Bodegraaf- sche Waterleiding over het plaatsen van twee brandkranen op de Vlietkade, stelde de Raad zich achter B. en W., die thans alsnog zullen trachten deze te doen plaatsen tegen de kosten der kranen zonder de ver goeding van 450 voor buizenaanleg. In behandeling kwam het rapport van den gemeente-opzichter over de veldwach terswoning. Na eenige bespreking werd besloten dit punt aan te houden opdat B. en W. den toestand nader kunnen onderzoeken. Op voorstel van B. en W. werd het ver zoek der Tentoonstellings-vereeniging „Bos koop" te Boskoop voor de in April a.s. al daar te houden tentoonstelling te willen deelnemen in het inschrijvingsfonds tot een bedrag van 250 afgewezen. De heeren Edelman en Linschoten stemden tegen, eerstgenoemde had voorgesteld tot 100 deel te nemen. De vergoeding ingevolge art. tot de La ger Onderwijswet voor de R. K. School voor U.L.O. over 930 (4 maanden) en 1931 werd bepaald op 327.66 en 1090.32, die over 1932 voor de Chr. Nat. School op 1052.42, voor de Ned. Herv. School op 901.33, voor de R. K. Meisjesschool op 1789.63 en voor de R. K. Jongensschool op 1586.44. Het voorschot voor 1934 werd be paald op: Chr. Nat. School 580; Ned. Herv. School 560, R. K. Meisjesschool 1400, R. K. Jongensschool 1200, R. K. U.L.O. School 500. Met enkele door den Minister gewenschte aanvullingen van het ambtena renreglement ging de Raad accoord. Ten aanzien van de wijzigingen in de verorde ningen regelende de benoembaarheid en de bezoldiging van veldwachters stelden B. en W. voor de 3 Nov. j.l. aangenomen salaris regeling in overeenstemming te brengen met de door den Minister gewenschte. Hoe wel de gemeente de kleeding blijft aanvul len zal de vergoeding a 100 bij den pen sioengrondslag van den veldwachter wor den getrokken. De wethouders stelden voor een rijwiel toelage van 20, de burgemeester evenals de Minister een vergoeding van 30. De heer Linschoten oefende critiek op de nieuwe regeling, waarbij z. i. de bedoe ling is de gemeente- en rij les veld wachters gelijk te bezoldigen; in werkelijkheid wa ren eerstgenoemd en achter gesteld. Zijn voorstel alsnog deze bezoldiging op een ni veau te brengen wordt niet gesteund. Het voorstel van den voorzitter de rij- yieltoelage op 30 te bepalen wordt ver worpen met 25 stemmen; voor de heeren Koning en Linschoten. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met de stem van den heer Linschoten tegen aangenomen. Met algemeene stemmen werd de heer D. J. van Brummen, volontair ter secretarie, benoemd tot agent der Arbeidsbemiddeling Tot hoofd van school I werd benoemd de heer Van Bommel, hoofd van school II. In verband hiermede werd besloten school II reeds met ingang van 1 Januari op te hef fen. Over de toelating van leerlingen op de openbare school te Reeuwijk zal nader wor den gecorrespondeerd; de conceptregeling hiervoor werd goedgekeurd. Een wijziging in de begrooting 1934 werd goedgekeurd. Een verzuim. Bij de rondvraag zeide w^.tuuier van Muiswinkel het te betreuren, dat bij de zit ting van Gedeputeerde Staten inzake de opheffing van den auto-busdienst Alphen- Gouda niet door een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur nog eens is gewezen op de groote belangen die onze ingezetenen bij dezen busdienst hebben en hoezeer op heffing in ons nadeel zou zijn, terwijl het voor de Spoorwegen absoluut geen voordeel zou beteekenen. Besloten werd namens den Raad dit als nog per telegram ter kennis van Gedepu teerde Staten te brengen. De heer Linschoten vroeg of reeds een uitkeering heeft plaats gehad van de 200 welke door de Bodegraafsche Waterleiding Maatschappij ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan aan de gemeente zijn ge schonken ter uitdeeling aan de armen. De voorzitter zeide, dat deze zaak buiten den Raad staat, aangezien deze som B. en W. is ter hand gesteld om daaraan een be stemming te geven. Spr. deed echter wel de toezegging in December dit bedrag voor het aangegeven doel te besteden. Nadat de heer Edelman nog een vraag had gedaan omtrent de regeling van stem pelen door de werkloozen, sloot de voor zitter de vergadering.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9