DONBEXI).AG 29 NOVEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DIOC. VER. VAN R. K. ONDER WIJZERS. P. van Rooyen over: de Hollander in Indië. In de Jacobazaal van den Burcbt kwam de St. Augustinusvereeniging gisteravond om 6.30 uur in vergadering bijeen, nu onder voorzitterschap van den heer W. Vreeburg, daar de voorzitter, de heer de Boer, om dringende reden verhinderd was. Na opening met gebed werden de notu len gelezen en goedgekeurd. Hierna deed de voorzitter mededeeling van de deelname aan de cursussen van Pa ter Eykeler, waarvoor groote belangstel ling in de afd. bestond. Hierover was het bestuur zeer verheugd en spr. beval deze zeer interessante cursus in de belangstel ling van allen aan. Hierna werd medegedeeld, dat a.s. Maan dag de heer v. d. Putten, oud-voorzitter der vereeniging, zijn zilveren jubileum viert als hoofd der school te Alphen aan den Rijn. Een ingekomen schrijven behelsde het verslag van een onderhoud met den minis- van men goede verwachtingen koesterde. De heer Neefjes sprak hierna als verte genwoordiger der vereeniging van vereen voudigde spelling een propagandistisch woord van de compromisspelling, welke hij de aanwezigen aanbeval, daar zij ons een Btap op den goeden weg brengt. Spr. zeide dat zijn taak als vertegenwoordiger dezer vereeniging nu voorloopig ten einde was. De waarn. voorzitter bracht den heer Neefjes hierna dank voor zijn arbeid in deze verricht. Hierna werd de heer P. van Rooyen ver welkomd, die direct het woord verkreeg t>ver: „De Hollander in Indië". Spr. zegt te willen spreken in dit ver band over de dingen van den dag en gaat uit van het vertrek van een jongeling, die een betrekking in Indië had gekregen. Vanaf het begin illustreerde spr. zijn ge- tieele causerie met teekeningen, die hij met verbazingwekkende snelheid op het bord tooverde. Gezellig en onderhoudend, met tal van kwinkslagen vertelde hij eerst van de reis naar Indië, van Port Saïid, Suez, Sabang en alles werd tegelijkertijd op het bord geteekend: een hardloopende Chinees voor een rikshaw om vervolgens Indië uit te beelden. Spr. vertelde daarover hoe men er woont, wat men er eet, over de kleeding en over het verkeer. Spr. liet nu zien een Europeesche woning in Indië met. alle meubelen en beesten, die daar inheemsch zijn, om daarna een inland- sche woning en het leven der Inlanders o- uitvoerige wijze in woord en beëld te sche sen. Vervolgens werd gesproken over de In dische rijsttafel, Europeesche en Inlandsche kleeding, waarbij spr. het St. Melaniawerk van harte aanbeval. Tenslotte behandelde spr. voor de pauze nog de verkeersmiddelen, waarbij natuur lijk de K.N.L.I.M. en de K.L.M. ter sprake kwamen. Na de pauze sprak de heer van Rooyen over de Hollanüsche taal in Indië, de mu ziek, waarbij hij wat Indische muziek op de piano ten gehoore gaf. Tenslotte behandelde spr. nog de men taliteit der inlanders om met een opwek king tot steun aan de Missie te eindigen. Het talrijke auditorium beloonde de veel zijdige talenten, die de spreker in de boei ende causerie had tentoongesteld met een mild applaus. De heer N. Vreeburg bracht hierna den heer van Rooyen dank voor zijn aangename causerie, waarna de vergadering met den Chr. groet w^rd gesloten. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „REUVENS". Onder voorzitterschap van mevr. Kuenen- Wecksteed is gisterenmiddag een ledenver gadering gehouden van de Openbare lees zaal en bibliotheek „Reuvens". De notulen werden door den secretaris, Ir. F. C. Kou- wenhoff gelezen en goedgekeurd. De be grooting voor 1935 werd daarna, na een toe lichting door den penningmeester, dr. I. M. v. d. Vlerk, goedgekeurd. De volgende cijfers zijn er aan ontleend: Ontvangsten contributies en subsidies 12.422.(van particulieren 3600. van gemeente f 5437.van het Rijk 2508.van de provincie f 877.Uit andere bronnen f 2850.uitgaven: ge bouwen f 595.exploitatie gebouw f 842, personeel f 10.285.—, boekaanschaffing f 2400.—. Tech. Adm. f 1050.—, Huish. Adm. f 500.Onvoorziene Uitgaven f 250. De begrooting sluit met een bedrag van f 15.922. Het geraamd tekort bedraagt f 850.—. De bestuursleden dr. v. d. Vlerk en Ir. Kauwenhof werden herbenoemd. In de va catures, ontstaan door het bedanken van mej. dr. Serrurier, dr. A. Beets en mej. dr. H. J. A. Ruys werd voorzien door de benoe ming van mevr. dr. F. Wiersma en de hee- ren N. J. Swierstra en J. M. Vos. In de kascommissie werden benoemd voor het bestuur dr. A. A. van Rijnbach en L. Rauwenhoff en voor de leden de heeren J. Broeze en H. Schilp. Daarna sluiting. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 14. UIT DE OMGEVING OPHEFFING SPOORLIJNEN. In de Haarlemmermeer en Alphen— Uithoorn. In verband met de verlies opleverende exploitatie zal naar ons wordt medege deeld tegen het eind van het volgend jaar de dienst op de lijnen Aalsmeer Haarlem; HoofddorpLeiden; Nieuwveen Ter Aar en AlphenUithoorn worden ge staakt. KORENBOND „ST. WILLIBORDUS". In tegenstelling met andere jaren, zal de Korenbond „St. Willibrordus" waarbij zijn aangesloten de zangkoren van Wassenaar St. Willibrordus, Wassenaar, G. Herder, Wassenaar St. Joseph, Noordwijk, Voor schoten, Oegstgeest en Katwijk aan den Rijn, dit najaar geen zangersavond geven doch zal deze zangersavond worden ver bonden aan de jaarvergadering welke als regel wordt gehouden in de maand Febr. Voor dit niet houden van dezen zangavond is een zeer bijzondere reden. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Nicolaas. Stond het er voor de lieve jeugd aanvankelijk voor of St. Ni colaas dit jaar aan Katwijk maar een heel kort bezoek zou brengen, thans kunnen we meedeelen, dat de omstandigheden zich zoo ten gunste hebben gewijzigd, dat men van de algeheele belangstelling van de goede Sint verzekerd kan zijn. Het laatste bericht van den secretaris van St. Nicolaas is, dat hij 's morgens aan komt in het Overrijn. De boot legt aan bij het St. Willibrordus-Missiecollege. Na een officieele verwelkoming in de gastenzaal van het College gaat St. Nicolaas naar de St. Jozefschool. Hij volgt hier de volgen de route: Overrijn, v. Egmondstraat, Kerk straat, Zeeweg. Aangekomen in de St. Jo zefschool brengt hij een bezoek in alle lo kalen. Wat hij daar verder zal doen en spreken, moet nog geheim blijven. Wel is bekend, dat de Zwarte Piet eenige groote zakken bij zich heeft! Vervolgens gaat St. Nicolaas naar het Kletuerschool, Vooral van kleine kinder tjes, dat is bekend, houdt St. Nicolaas veel Dat zal hij dan óok wel laten blijken. De kleutertjes moeten maar zoet zijn, vooral tegenover vader en moeder. Na dit bezoek vertrekt de hooge gast weer en gaat ver volgens langs Callaoweg, Wassenaarsche weg, Molen tuin weg, Voorstraat, weer naar Overrijn. Er is tegelijk met St. Nicolaas uit Spanje een zekere mynheer Goochelario Poppen- castio meegekomen en óp last en vereerend verzoek van St. Nicolaas zal deze mynheer de kinderen van de St. Jozefschool des na middags van half twee tot half vijf aan genaam bezig houden in het Parochiehuis. Zooals de kinderen dus zien, St. Nico laas heeft nog wel terdege om zijn Kat- wijksche vriendjes gedacht. ZOETERMEER—ZEGWAART. De winkelweek. De winkelweek-cor missie en met haar de winkeliers doen hun best de winkelweek te doen slagen, terwyl laatstgenoemden door allerlei at tracties het publiek blijk geven van hun ondernemingsgeest. De kookdemonstratie op electriciteit is een succes gebleken. Op duidelijke wijze is aangetoond de werk wijze op electriciteit, en door de invoering van de vastrechttarieven, omdat deze wijze in onze gemeente wel haar weg zal vinden. Woensdagavond werd op het plein van de openbare school een openbare filmvoor stelling gegeven door onzen plaatselijken cineist Dekker, waarbij eenige komische en plaatselijke films werden vertoond tot genoegen van jong en oud. Dat een en ander veel publiek op de been bracht behoeft geen betoog. RIJNSBURG. Tuinbouw. Als regel gaat het in dezen tijd van het jaar met de tuinbouwproduc ten niet best. Mogelijk dat St. Nicolaas hiervan niet geheel is vrij te pleiten. Men kan nu eenmaal niet van alles eten. De groenten moeten dan wel eens plaats maken voor het bekende suikergoed ep de marse- pyn. Toch zijn, gezien de omstandigheden de prijzen niet slecht voor de goede kwa liteiten. Wat afwijkend is, ook al is het nog goed eetbaar, kan schijnbaar moeilijk koopers vinden. Het brengt dan ook weinig op of men laat het op het land liggen. De laatste bloemkool gaat voor 5,507.10, waschpeen per 100 kg.è f 4.405.30, bospeen f 4.30—5.90 per 100 bos, roodekool f 4.60 8.30 per 100, gelekool f 3.405.50 per 100, selderieknollen f 2.103.20 per 100, andij vie per 100 struiken f 0.701.60 per 100, (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). BUITENLAND. GRIEKSCH SCHIP GESTRAND. ATHENE, 28 November. (V. D.). Bij het eiland Phleva ten Zuiden van Athene is heden het Grieksche stoomschip „Pop- pi" met 145 passagiers aan boord gestrand. Na de stranding begon het schip slagzij te maken. De meeste passagiers konden wor den gered, doch twee verdronken en ver scheidene worden nog vermist. EEN ACROBATISCHE WALVISCH. KAAPSTAD, 28 Nov. (V.D.) De inwo ners van Simons-Town werden door een sensationeel schouwspel verrast, toen een kolossale walvisch van ongeveer 30 Meter lengte de haven binnen zwom en in een zeer sportieve stemming bjeek te zijn. De walvisch wierp zichzelf de lucht In om met een geweldigen slag weer terug in zee te vallen. De slag werd kilometers ver in den omtrek gehoord en het water werd meters hoog opgeworpen. De walvisch ging ook verschillende ma len op zyn kop staan, terwijl de helft van zijn lichaam dan boven water uitstak. Wan neer hij weer zijn normale positie innam, ging dit gepaard met een geweldigen slag van zijn staart op het water, welke in ge luidsterkte niet voor een geweerschot on derdeed. DE BEMANNING VAN DEN PANDERJAGER. Hedenochtend is de bemanning van den verongelukten Panderjager, Geyssendorffer Asjes en Pronk met de Genua-expres in Den Haag aangekomen. Naar men weet hadden zij na de ramp in Allehabad per ss. Johan de Witt de reis naar Nederland ge maakt van Colombo tot Genua, waar zij gisterochtend aan land gingen. Het spreekt vanzelf dat elk feestbetoon achterwege was gelaten, maar uit de groote menigte, welke bij het Staatsspoorwegsta tion, allang voor het uur waarop de trein zou aankomen, was samengestroomd, bleek wel hoezeer de Haagsche burgerij in het byzonder met Geyssendorffer en zijn vrien den had meegeleefd, een meeleven, waar aan men bij hun huiskomst uiting gaf door een spontane sympathieke huldiging. De Rijnstraat was gedeeltelijk afgezet; een sterke politiemacht zoowel bestaande uit ruiters als uit de motorbrigade, zorgde voor een geregeld en geordend verkeer. Op het perron, waar de rein zou aankomen, was het zwart van de menschen. In de eerste plaats natuurlijk de echtgenooten en familieleden van de bemanning, vervolgens het syndicaat Londen-Melbourne race, dat de deelneming van den Pander jager ge organiseerd had, vele bekende persoonlijk heden uit de luchtvaartwereld, vertegen woordigers van de Kon. Ned. Ver, v. d. Luchtvaart, van de K.L.M., van de Fokker fabrieken, van verscheidene verkeersvlie gers en voorts een groote kring van vrien den van de bemanning. Precies op het vastgestelde uur stoomde de trein onder den kap en weldra had men het lachende gezicht van Geyssendorffer en daarnaast Asjes en Pronk voor een der coupéramen ontdekt. Een luid hoera steeg op. Eenige oogenblikken later verlieten zij den trein en het was een ontroerend oogen- blik toen Geyssendorffer als eerste door zijn bejaarde vader en moeder omhelsd werd. Daarna volgde natuurlijk tallooze begroe tingen van allerlei zijden. Van de K.L.M. werden drie groote kransen overhandigd en de bemanning om de schouders gehan gen. In triumf ging de stoet het perron af en buiten werden zij door een groote me nigte op allerhartelijkste wijze verwelkomd en toegejuicht, terwijl men het Wilhelmus aanhief. In auo's reden de vliegers, omstuwd door veel publiek, naar Hotel des Indes, waar in de hall zich eenige honderden personen verzameld hadden om de bemanning een welkom toe te roepen. Prof. L. A. van Royen voerde het woord namens het syndicaat Londen-Melbourne race. Hij zeide, dat allen natuurlijk diep ge schokt waren toen het bericht van de ramp in Allehabad in Nederland bekend werd, doch dat men er dadelijk overheen was, tox er berichten binnenkwamen, dat de bemanning ongedeerd was gebleven. Het deed spr. oprecht leed dat het Geyssen dorffer en zijn vrienden niet was gegeven geweest nieuwe lauweren voor de Neder- landsche luchtvaart te oogsten, doch hij hoopte, dat aller medeleven voor hun een troost zal zijn. Naast de vreugde over het succes van de Uiver is ook een groote blijd schap, zoo besloot prof. van Royen, dat wij U weer ongedeerd in ons midden mogen terugzien. De heer van Balkom sloot zich namens de verkeersvliegers der K.L.M. bij de har telijke woorden van welkom van prof. van Royen aan. Morgenavond zijn de vliegers de gasten van het comité aan een intiemen maaltijd in restaurant Royal te 's-Gravenhage. KERKNIEUWS Pater J. de Bont C-ss.R, De zeereerw. Pater J. de Bont C^s.R. uit Rotterdam is te Utrecht plotseling ernstig ongesteld geworden. Nadat pater de Bont in de Martinuskerk te Utrecht een 40-urengebed had gepreekt, werd hij gistermorgen bewusteloos op zijn kamer gevonden. Op advies van een ontboden geneesheer werd de pater van het H. Oliesel voorzien en naar het St. Antoniusziekenhuis over gebracht. LETTEREN EN KUNST A. Funkc Küpper. Op de algemeene begraafplaats te Kat- wijk an Zee is gistermiddag onder be langstelling van honderden afgevaardig den uit de Sociaal-Democratische Arbei dersbeweging het stoffelijk overschot van Funke Küpper, journalist-teekenaar bij de arbeiderspers, ter aarde besteld. RECHTZAKEN Beleedlging burgemeester Nanninga van Beerta R. M., koopman te Beerta werd heden door het Gerechtshof te Leeuwarden over eenkomstig den eisch tot 14 dagen gevan- genistraf veroordeeld, wegens eenvoudige beleediging van den burgemeester van Beerta, den heer Nanninga. Verdachte had in een openbare vergadering voorgelezen wat hij in de raadszitting den burgemees ter had 'toegevoegd. De rechtbank te Groningen had verdach te eveneens tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren Wilhelmina Robertina d. v. W. H. Taffyn en A. H. Kwik Paulus z. van H. Spies en J. W. de Tombe Adria- nus Jacobus z. van J. Ramp en A. J. v. d. Vlist Geertruida d. van P. Brussee en J. de Mooy Willem Gerrit z. van W. G. Griffioen en L. de Mooy Johanna Jaco bs d. van H. Nijssen en J. J. v. Bemme- len. Getrouwd: Chr. W. Bugel jm. en J. Lezwijn jd. H. J. v. Kasterop jm. en W. P. Pijnaker jd. J. J. v. .Kins jm. en L. A. V. v. Kerkhoff jd. J. H. H. Schoof wedn. en J. Beij jd. F. W. Stelter jm. en M. M. Munnik jd. F. J. L. Verberg jm. en W. H. A. Vinkestein jd. K. de Boer jm. en F Dijkxhoorn jd Overleden: A. E. S. HoltzTrago wed. 84 j. LAATSTE BERICHTEN DE SNELLE K.L.M.-VOGELS De „Uiver" naar Bagdad vertrokken Hedenmorgen 7.33 uur is de „Uiver" met post en passagiers vertrokken. Zooals be kend vliegt de „Uiver" naar Bagdad, waar post en passagiers aan de „Oehoe" zullen worden overgegeven. De „Uiver" keert daarna weer naar Amsterdam terug. Ge boekt hebben één passagier Amsterdam Gaza, één AmsterdamKarachi, en één Rome-Calcutta. Aan boord is 358 572 K.G. post, 47,180 K.G. pakketpost, 143,280 K.G. goederen en 7 K.G. dienstvracht. Snel tempo van de „Oehoe" Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K.L. M. bericht is ingekomen, dat de „Oehoe" te Djask is gearriveerd. De K.L.M.-machine. die een motor aan boord had voor de „Havik", die met mo- torpech te Djask is blijven zitten, heeft het traject AmsterdamDjask, waarvoor zij Dinsdagmorgen was vertrokken, dus wel zeer snel afgelegd. Zooals bekend zal de „Oehoe" de post en de passagiers van de „Havik" naar Bagdad brengen, waar zij door de „Uiver" zullen worden opge nomen en naar Amsterdam gebracht. De „Oehoe" zet daarna zijn reis voort naar Batavia. n.M.'S „PIET HEIN" en H.M.'S „EVERT- SEN" NAAR NEDERLANDSCH OOST- INDIë VERTROKKEN Zeer groote belangstelling Hedenmorgen om half twaalf hebben H.M.'s „Piet Hein" en „Evertsen" vanuit de haven van Nieuwediep de verre reis naar Indië aanvaard. Voor dit vertrek bestond overgroote be langstelling, niet alleen van familieleden en kennissen der opvarenden, doch half Den Helder was r.aar de haven gekomen. Velen waren ook per trein of per auto uit het binnenland naar Den Helder ge komen om dit vertrek gade te slaan. Er was een bedekte lucht en er woei éen lichte bries. Zoolang de booten nog ge meerd lagen, waren wij getuige van me nig hartroerend afscheid, 's Morgens om negen uur heeft de commandant der ma rine, Schout bij Nacht T. L. Kruys de ja gers geinspecteerd en afscheid genomen van de bemanningen. Om half twaalf was de „Piet Hein" los van den wal; een kwar tier later de „Evertsen". Bij den uitgang van de haven stond het corps van de stafmuziek opgesteld, terwyl de Schout bij Nacht en verschillende hoo ge zeeofficieren het vertrek vanaf het pierhoofd gadesloegen. Aan boord zoowel als aan de wal bracht men een driewerf hoera uit op H.M. de Koningin, waarna de menigte het Wilhelmus inzette. Een plechtigheid, welke altijd diepen indruk maakt. Als groepscommandant, tevens commandant van de „Piet Hein" treedt op kapitein luitenant ter zee J. Verwijnen en van de „Evertsen" kapitein luitenant ter zee J. Koenraad. MAN DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD Hedenmorgen omstreeks zeven uur is de 21-jarige H. Laurensen, uit Hoensbroek die werkzaamheden verrichtte aan de te- lephoonlijn langs den spoorweg Roermond Maestricht, ter hoogte van Kasteel Hat- ten, toen hij op de rails een boterham zat te eten, door een trein, komende uit Maas tricht gegrepne en op slag gedood. Het ongeluk is te wijten aan de zware mist, waardoor de man den trein niet zag aankomen. DE BEROOVING TE AMSTERDAM De arrestant tevens verdacht van inbraken Met de arrestatie van den 23-jarigen glazenwasscher te Amsterdam, die Maan dagavond in de Koningslaan aldaar een vrouw, die daar op de fiets reed, een en veloppe met geld heeft ontrukt, blijkt de politie van het bureau Overtoom een goede vangst te hebben gedaan. Den laat- slen tijd is n.l. aan het bureau Marnix- straat aangifte gedaan van een aantal in braken waaromtrent het ernstige vermoe den bestaat, dat de gearresteerde daaraan debet is. Hij is in dit verband naar het bureau Marnixstraat overgebracht, waar het onderzoek thans in vollen gang is. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. CONTINGENTEERINGEN. De contingenteering van den invoer van wollen en half-wollen dekens is ongewij zigd voor den tijd van 1 jaar, ingaande 1 December, verlengd. Het percentage van den invoer is be* paald op 80 pet. van het gewicht der in* gevoerde goederen in 1931 en 1932. Voorts is de contingenteering van den invoer van haarden, kachels en haard kachels voor een jaar verlengd. Deze con tingenteering omvat: a. kolenhaarden, kolenkachels en kolen haardkachels, b. gietwerk voor de sub. a genoemde ar tikelen, c. vuurvaste steenen, bestemd voor bin nen bekleeding van kachels. Voor deze groepen is het oontigent vast gesteld op 40 pc. van het gewicht van de in 1933 ingevoerde artikelen. Ook is de contingenteering verlengd van den invoer van lint, band en veters, zonder rubber, met twee zelfkanten, niet van wol en half wolf of van echte zijde, van kunst zijde van beide, alsmede van elastiekband en koordelastiek voorzoover niet breeder dan 5 cM. Deze contingenteering is voor 6 maanden verlengd en vastgesteld op 30 pet. van de in 1932 ingevoerde waarde, met dien verstande, dat dit niet meer zal zijn dan 40 pet. van het ingevoerde gewicht. Aardappelmeel. Door den Minister is de garantieprijs voord de overname van het aardappedmeel voor de overname van het aardappelmeel per 100 K.G. De verlaging van ƒ0.25 per 100 K.G. tegenover het oogstjaar 1933 wordt gewet tigd geacht door de groote eischen, die de aardappelmeelsteunregeling aan het Land- bouwcrisisfonds stelt, mede tengevolge van de onder de vorige regeling onverkocht gebleven restanthoeveelheden en de goede oogstopbrengst van het jaar 1934. Het gedenkteeken voor H. M. de Koningin-Moeder. Het Comité Gedenkteeken H. M. de Ko ningin-Moeder 's-Gravenhage heeft naar aanleiding van verschillende door beeld houwers en door den Ned. Kring van Beeldhouwers gedane verzoeken eenige wijzigingen gebracht in de door het Comité uitgeschreven prijsvraag voor het stichten van een gedenkteeken in het Rosarium. In de eerste plaats is de gelegenheid voor de Inzending der ontwerpen eenige maanden later gesteld. In plaats van tus- ^chen 24 en 31 December 1934, zooals aan vankelijk was bepaald, moet thans de in zending geschieden tusschen 17 en 24 Ja nuari 1935. Voorts is het tijdstip van oplevering van het gedenkteeken in plaats van 2 Augustus 1935 nader bepaald op 1 Juli 1936, terwijl ten slotte het honorarium, dat op 45U0 was bepaald, thans door den inzender zelf zal worden bepaald, onder verplichting dit in de kosten begrooting te vermelden. TELEGRAMMEN ECHTSCHEIDING VAN DEN EX-KROONPRINS VAN SPANJE PARIJS, 29 Jan. (V.D.) Geruchten omtrent een aanstaande echtscheiding van den prins van Asturië, den oudsten zoon van ex-koning Alfonso van Spanje, en gravin Cavandonga, de Mexicaansche, met wie hij in Juni 1933 in het huwelijk trad, worden bevestigd. De ex-kroonprins deed bij zijn huwelijk afstand van alle konin klijke rechten en zijn financieele toelage werd door zijn vader, die zich tegen het huwelijk kantte, aanzienlijk verminderd. De prins nam gisteren te Parijs bewogen afscheid van zijn vrouw, die naar Cher bourg vertrok om zich naar Amerika te begeven. Het staat echter vast, dat deze scheiding door een officieele echtscheiding zal worden gevolgd. DE RAMP VAN HET STOOMSCHIP „POPPI" ATHENE, 29 Nov. (V.D.) Omtrent 't vergaan van het passagiersschip „Poppi", nabij het eiland Phleva wordt nader ge meld, dat het aantal slachtoffers nog niet definitief is vastgesteld. Tot nog toe kon den negen dooden geborgen worden. Van daag zullen duikers in de scheepsromp trachten af te dalen, teneinde naar de an dere slachtoffers te zoeken. WISSE'LNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7 37% Berlyn New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pot. 59.45 1.4715% 9.75% 34 52 47.96 12.63 20.21 37.05 82.95 38.— fi.18%

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3