WOENSDAG 28 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 UIT DE OMGEVING KATWIJK. Nieuwe motorstrandreddingboot. De Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij heeft den bouw van een teak houten motorstrandreddingboot van het type „Eierland" opgedragen aan de firma gebr. Taat te Katwijk aan Zee. Deze boot zal Juni 1935 gereed zyn en voorloopig als een der vijf opriohters van de N.Z.H.R.M. De afmetingen van de boot zijn: lang 10.30 M., breed 3.20 M., diepgang 0.50 M. De schroef loopt in een tunnel; de motor is een 30 P.K. Fordson tractormotor. De boot zal Juni 1935 geregd zijn en voorlopig als reserve voor de motorstrandreddingbooten „Eierland", „Barend van Spreekens" en „Jhr. H. J. Ortt" te Harlingen worden ge- stationneerd. Men is van plan op den duur alle roeireddingbooten te vervangen door motorstrandreddingbooten. Voor deze mo derniseering is echter veel geld noodig (een motorstrandreddingboot kost ongeveer 14.000) en waar de N.Z.H.R.M. uitsluitend door vrijwillige bijdragen in stand wordt gehouden, hoopt zij te kunnen rekenen op de daadwerkelijke belangstelling van allen, die de beteekenis van een uitstekend ge outilleerd reddingwezen langs onze kust beseffen. LISSE. Volksbond. Vanwege de afdeeling van den R.-K. Volksbond werd gisteravond de eerste cursusavond gehouden met een beste opkomst. Als spreker trad op de heer dr. Jos. de Boer uit Den Haag, met het onderwerp: „De taak van de Standsorga nisatie inzake het Gezinsleven". De voorzit ter opende de bijeenkomst met den chr. groet en heette allen, in 't bijzonder den spreker van den avond, van harte welkom. Hij wees er op, dat de leden in den loop van den winter alle cursussen meemaken, zij een betere kijk op het gezinsleven zullen krijgen. Hij gaf hierna het woord aan den spreker. In zijn inleiding deed spreker met een duidelijk bewijs uitkomen, dat als men het opneemt voor het christelijk ge zin men zich van ongeloovige en comm. zijde de haat op den hals haalt. Men komt echter steeds meer tot de over tuiging, dat de kin< erbeperking zich zal vertoonen als een nationale ramp. Spre ker wees er op dat in 15 jaar het geboorte cijfer is gedaald van 35 tot 20 per 1000 in woners. Dat dit cijfer nog niet lager is, is voor een groot deel te danken aan het groote percentage van de Katholieken in Nederland. Dat er ten huidige dage zoo veel Openbare Scholen worden gesloten is misschien ook een gevolg van het feit, dat openbare ouders geen openbare kinde ren meer krijgen. Met cijfers toonde spr. aan dat 42 procent van de kinderen van 4 tot 14 jaar Katholiek zijn. Dat zegt toch wel iets! De statistiek heeft uitgewezen, dat de socialistische onderwijzers nog niet gemid deld één kind per gezin bezaten. Met voor beelden toonde spreker aan hoe wij, Ka tholieken, eerbied hebben voor 't leven. Wij hebben de plicht en 't recht te vech ten voor onze kinderen, want zij zijn de generatie van de toekomst.Wij hebben thans een minister van Sociale Zaken, die een voor-ontwerp heeft ingediend voor een kindertoeslag voor groote geziijnen door de bedrijven. Dus eindelijk een glimpje van gezinspolitiek. Die kant moet het op, doch wij zullen moeten voortstuwen, dat het ontwerp tot wet wordt verheven. Wij zul len niet met ons petje in de handen gaan 6taan, doch wij zullen moeten eischen, dat men ons helpt de ondervoeding te bestrij den van de kinderen in werklooze gezin nen. Onze Katholieke voorman mr. Aal- berse, heeft duidelijke taal gesproken in het Parlement. De Bond van Groote Gezinnen behoeft bij de vervulling van haar taak steun der standsorganisaties, hetgeen spreker nader uiteenzette. Wij leven in een tijd van be proeving doch stellen nu ons vertrouwen op God. In 1927 zeide een spreker te Ge- nève, dat als het zoo doorging met de aan was der bevolking men dood zou gaan van de honger. En Wat zien wij nu na 7 jaar: dat men geen raad weet met het eten! Door onze Regeering moet naar midde len worden gegrepen om de groote gezin nen te helpen. Eer dat de Paus ons opriep voor verbetering van den toestand, heeft Hij ons opgeroepen tot verbetering van het gezin. Spreker besloot met de spreuk: „Een volk dat leeft bouwt aan zijn toe komst". Na de beantwoording van enkele gestelde vragen sloot de voorzitter met een woord van dank deze mooie cursus avond. LEIMUIDEN IJsclub. Dinsdagavond hield de IJs club Nut en Vermaak, in het café van den heer C. J. v. Graas zijn jaarlijksche ledenvergadering. Te ongeveer acht uur opent de voorzit ter, de heer J. v. Rijn, de vergadering. 4Het spijt hem dat eigenlijk zoo weinig leden aanwezig zijn. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris, den heer G. C. Charlet voorgelezen en daarna door de vergadering onveranderd vastgesteld. Daarna is het woord aan den penning meester, den heer K. Vreeken, voor het uitbrengen van zijn financieel verslag. De inkomsten hebben bedragen 274.34, de uitgaven 143.24, batig saldo alzoo 131.10 De rekening wordt door de heeren M. Witvliet en J. Braam aan de hand van de bescheiden nagezien en in volkomen orde bevonden. De vergadering stelt dan de re kening vast. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. v. Berkel, H. Heenk en J. W. de Ren werden bij acclamatie herkozen. De vergadering besluit op voorstel van den heer M. Witvliet, de vactures ontstaan door bedanken van de heeren G. Charlet, K. Vreeken en K. Stigter niet meer te vervullen. Het bestuur is eigenlijk groot genoeg. Tot secretaris wordt aangewezen de heer J. W. de Ren en tot penningmees ter de heer C. Bernard. De voorz. dankt de aftredende leden van het bestuur voor het vele. da' zij voor de vereeniging gedaan hebben. Vooral de heer Vreeken verdient een apart woord, de heer Vreeken is n.l. een der oprichters van ijsclub en heeft meer dan 30 jaren deel uitgemaakt van het IJsclubbestuur. De gratisverloting heeft een vlot ver loop. Alle leden gaan met een grootere en kleinere prijs naar huis. De voorzitter sluit dan deze vergadering. De winkelweek. Het muziekcorps uit Abbenes, onder leiding van den directeur den heer v. Leeuwen, maakte gisteravond en muzikale wandeling door het dorp ter gelegenheid van de winkelweek. Voor deze niet dagelijksche gebeurtenis kwa men veel menschen op de been. Er heerschte een gezellige drukte in het dorp Geef en u zal gegeven worden. Het plaatselijke crisis-comité maakt op het oogenblik weder een rondgang door het dorp voor het ophalen van kleedingstuk- ken enz. Wie iets heeft te missen, die géve in ruime mate. De nood klimt bij de on dersteunden steeds hooger. Den eersten dag had het comité niet te klagen; een flink aantal kleedingstukken en een flink bedrag aan geld kwam binnen Kwaadwilligheid In den afgeloopen nacht hebben kwaadwilligen in de boer derij van den heer Casper Straathof een aantal ruiten ingeslagen of ingegooid. De politie stelt een onderzoek in. SASSENHEIM. CURSUS VOOR JONGE WERKLOOZEN. Kennis is macht! Door het gemeentebestuur zullen in de zen winter ontwikkelingscursussen voor jeugdige werkloozen worden georganiseerd welke cursussen zullen bestaan uit: A. Nederlandsche taal, Engelsche taal, rekenen en boekhouding. B. Electriciteit. C. Bloembollenteelt en bespreking van verschillende soorten bollenziekten. D. Bouwkundig teekenen. De deelnemers verplichten zich de cur sussen zooveel mogelijk tot het einde te volgen. Inschrijvingen kunnen op het ge meentehuis geschieden van 11 tot 12 uur. Het is te hopen, dat vele jongelui deze cursussen zullen volgen. Laten de ouders hen helpen, om over de eerste moeilijkhe den en allerhand bezwaren heen te komen! Lichtpaaltje-tragedie. Gisteren moest een lichtpaal aan de Floris Schoutenstraat, het weer ontgelden, omdat twee auto's elkaar wilden passeeren en de achterste bestuurder, een Belg, de paal te laat in het oog kreeg. Met een fiksche stoot viel de paal aan gruis; de auto was licht bescha digd. Door de Tram Maatschappij werd de paal vervangen door een houten stok even als aan de Zuiderstraat. Biljarten. Wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim. Van de te spelen 78 partijen zijn thans gespeeld 42 partijen, in deze wedstrijd stond tot dus ver de hoogste, serie op naam van G. van Diest met 25. waarna gisterenavond ook den heer C. Guldemond op 25 kwam. De stand op 26 Nov. is als volgt: gesp. gew. verl. pnt. Harry Schoo 7 16 2 B. Schreuder 6 2 4 4 A. J. v. d. Wiel 6 2 4 4 J. D iederiks 6 4 2 8 J. van Reisen 7 5 2 10 C. Guldemond 7 5 2 10 Th. van Velzen 7 4 3 8 G. van Diest 7 4 3 8 Chris Zandbergen 6 3 3 6 Grard Zandbergen 6 6 0 12 Jan Hoogervorst 7 3 4 6 *J. Karremans 6 3 3 6 R. Haver 6 0 6 0 A.s. Maandagavond 's avonds 7 uur pre cies voortzetting van dezen wedstrijd in café „De Oude Post" Sassenheim. RIJNZATERWOUDE Overleden: Neeltje van der Mout, wed. van J. van Santen 76 j. WOUBRUGGE. De winkelweek. De plaatsel. midden- standsvereeniging kwam in hotel Swama in ledenvergadering bijeen. Besprekingen werden gevoerd in verband met de te or- ganiseeren winkelweek in de weken van 1 tot 15 December a.s. De feestelijkheden zullen op Vrijdag avond geopend worden door den burge meester vanaf het Raadhuis, terwijl de fan fare haar muziek zal doen hooren. Op 6 December zal St. Nicolaas per boot door de Woudwatering trekken en hierna op de gebruikelijke wijze de scholen bezoe ken. De deelnemende winkeliers zullen te herkennen zijn aan een in den winkel ge plaatste reclame-plaat. Natuurlijk zijn tij dens deze dagen verschillende attracties te beleven. Koopers bij aangesloten winkeliers ont vangen voor elke 50 cent een bon, welke recht geeft op mede te dingen naar ver schillende mooie prijzen. De hoog boven de gemeente uitstekende toren van de Ned. Herv. Kerk, welke op grooten afstand buiten de gemeente zicht baar is, zal gedurende de winkelweek ver licht worden. Het is prijzenswaardig, dat de Midden stand den moed heeft in dezen tijd de han den ineen te slaan en gezamenlijk actie te voeren voor een grooteren afzetgebied. Over de grens. De politie alhier zag zich genoodzaakt een drietal zwervers, die door hun brutaal optreden, waaraan het overmatig gebruik van sterken drank niet vreemd was, het verschillende personen lastig maakte, buiten de gemeente te lei den. UITHOORN DE BURGEMEESTER NEEMT ONTSLAG Trekt zich uit het ambtelijk leven terug Bij Kon. besluit is op zijn verzoek met 3 Dec. ontslagen G. A. L. M. Vos de Wael als burgemeester van Uithoorn. De heer Vos de Wael gaat de ambte lijke loopbaan verlaten en zich in het be drijfsleven begeven, als leider van een fa briek in België. De burgemeester, die 39 jaax oud is, heeft bijna 6 jaren zijn ambt in deze ge meente waargenomen. Voor dien tijd was de heer Vos de Wael gemeente-ontvanger te Leidschendam. Onder zijn burgemeesterschap kwam een nieuw zwembad tot stand, terwijl Z.Ed. zich verdienstelijk maakte door zijn acties voor noodlijdende tuinders en door zijn bemoeiingen als voorzitter van het Crisi- comité ter plaatse. VOORSCHOTEN. Uitvoering Vrouwenbond. Zondag 1.1. had in het Vereenigingsgebouw een uitvoe ring plaats voor de leden, met medewer king van de Vrouwelijke Jeugdvereeniging van Sociale Actie „De Graal". De presidente opent de bijeenkomst met gebed en spreekt een welkomswoord tot de aanwezigen en verheugt zich over de groote belangstelling voor dezen avond. Het programma bevatte voor elk wat wils, aardige volksliedjes, reidansen, de clamatie en lest best: „Het Lidwinaspel". Een en ander werd keurig ten tooneele gebracht en door de aanwezigen met de grootste belangstellng gevolgd. Een woord van lof komt zeker toe aan Mej. Fr. van Veen, die de hoofdrol „Sint Lidwina" vervulde, als ook aan alle me despelenden voor hun keurig spel. Na afloop volgde dan ook een daverend applaus. De presidente dankte allen met eenige hartelijkg woorden in 't bijzonder de leidster van „de Graal", de dames Tr. van Veen en M. Smit, en bood hen als blijk van erkentelijkheid voor al de moeiten en zorgen aan dezen avond besteed, een doos bonbons aan. Ook Mej. A. Meijer mocht met een dank woord voor haar pianospel een verrassing in ontvangst nemen, waarna de presidente sloot met gebed. Het was een mooien goed geslaagden avond! Aanrijding. Op den Leidschenweg heeft gisteren een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe auto en een transport fiets, waarop de broodbezorger v. d. Z. Laatstgenoemde had een vrachtauto la ten passeeren en stak den weg over zonder richting aan te geven, toen van den tegen- overgestelden kant een luxe auto nader de en een aanrijding volgde, v. d. Z. werd een eind meegesleurd, maar bekwam geen verwondingen. De materieele schade aan beide zijden was groot. Geboren: Elisabeth d. van G. J. Zwaan en E. Wendel. Overleden: H. Pieron geb. Gobius du Sart. Gevestigd: C. Arons, van 'sGraven- hage M. Arons, van Voorburg A. M E. Bouwels, van Leiden Wed. A. Oudshoorn, van Oegstgeest G. P. van Klaveren, van Bergen (N.H.) E. de Braconier van Nes, van Voorburg W. Olivier, van 'sGravenhage J. H. Nij- hof, van 'sGravenhage M. de Jong, van Leiden. C. J. Kooy van Zeist. Vertrokken:'J. H. van Blommestein naar 'sGravenhage H. van der Meulen naar Den Haag G. E. Kroese naar Heemstede F. Limburg naar Sassen heim J. Brouwer naar Woubrugge C. Loeff naar Voorhout. WASSENAAR Hanze. Dinsdagavond vergaderde in het R.K. Vereenigingsgebouw de plaatse- iijkeafde eling van de Hanze, onder lei ding van den 2den voorzitter, den heer Jac. Parlevliet. Na opening met den chr. groet en een welkom tot de aanwezigen, volgde lezing der notulen die onveranderd werden vast gesteld. Nadat ten aanzien van eenige ingeko men stukken Sinterklaasje was gespeeld door hoogere organen, daaraan geen of eele bijdragen, volgde bespreking van een concept-verordening ventverbod, waarbij duidelijk naar voren kwam hoe moeilijk de regeling van deze materie is, indien door hoogere organene daaraan geen of niet voldoende medewerking wordt ver leend bij de uitvoering der bepalingen. Ook de landelijke organisatie heeft ten deze een taak. Besloten werd, dat het be stuur deze aangelegenheid nog eens nader zal bezien. Bespreking viering jaarfeest leidde tot het resultaat, dat die viering zal geschie den op Zondag 13 Januari, in samenwer king met de K.J.M.V. In een geanimeerde rondvraag werden diverse huishoudelijke aangelegenheden besproken, o.a. het organiseeren van veer- tiendaagsche gezellige bijeenkomsten praatavonden om aldus eikaars belan gen te bespreken en meteen gezelligheid te brengen in de organisatie. Sluiting volgde met den chr. groet. Vereeniging van Oud-lcertingen. In „het Wapen van Leiden" hield de afdeeling Wassenaar van bovengenoemden bond haar maandelijksche ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer Schipper, werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten en spreker hoopte, dat uit de door den heer Verlind te houden lezing over de Chry santhemumcultuur vele nieuwe dingen naar voren zullen komen en dat van de gelegen heid tot het stellen van vragen een veel vuldig gebruik zal worden gemaakt. Nadat door den secretaris de notulen waren voorgelezen, worden diverse ingeko men stukken W tafel gebracht, die voor kennisgeving worden aangenomen. Aan de orde is vervolgens de nomencla- UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. WINKELWEEK-NIEUWS. Wie is Sint Nicolaas? De route, die de bekende Alphenaar, ver kleed als St. Nicolaas, zal volgen is als volgt: Na aankomst met de trein van 18.38 wordt hy ontvangen door 3 leden van de Winkelweek-commissie. Na ontvangst stap pen St. Nicolaas met de commissieleden in het rytuig, dat voor Hotel „Toor" staat. Daar vandaan gaat het langs Stationsplein, van Dijkstr., Hazeveld, Pr. Hendrikstr., Ju- lianastr., Wilhelminastr., J. Nieuwenhuizen- straat, terug naar Lemzonlaan, Stevinstr., Schoolstr., Bruggestr., Raadhuisstr., J. Co- ninckstr., Toussaintstr., Hofzichtstr., Raad huisstr., van Mandersloostr., Hoofdstr., v. Reedestr., v. Eeghenstr., terug naar het Nutsgebouw. Hier stapt St. Nicolaas uit en zal een korte oratie door hem worden ge houden ten voordeele van het plaatselijk crisis-comité. Na deze redevoering ver volgt hij zijn rijtoer naar Aarkade, Horten- siastr., v. Boetselaerstr. (eindpunt). Na deze route is men voldoende in de gelegenheid gesteld vast te stellen wie St. Nicolaas is en vult u het formulier in. Indien u hiertoe geen kans gezien hebt, dan kunt u volstaan met het invullen van zijn leeftijd. Als er geen enkele inzender of inzendster is die de naam goed geraden heeft, worden de prijzen verdeeld onder hen die zijn juiste leeftijd geraden hebben. De hiervoor be- noodigde formulieren zijn verkrijgbaar bij het bureau van de Rijnbode tegen betaling van 2 ct. per stuk, op Zaterdag 1 Dec. van 11 voorm. tot 6 uur nam. en op Maandag 3 Dec. van 10 uur v.m. tot 7 uur namiddag. U kunt zooveel oplossingen inzenden als u zelf wenscht. U weet dat de bruto-opbrengst dezer formulieren-verkoop aan ons Crisis- comité overhandigd zal worden, dus wees niet karig met het inslaan dezer formulie ren en koop ze by tientallen tegelijk. Wan neer u de naam en leeftijd ingevuld hebt moet u de formulieren eenmaal gevouwen in de winkelweek-brievenbus werpen, die van 8.309.30 staat opgesteld bij Hotel „De Vergulde Wagen". De winkelweek-commis sie zal om 9.30 in hotel „De Vergulde Wa gen", bijeenkomen en hier zal de verzegel de brief geopend worden waarin St. Ni colaas eigenhandig geschreven heeft waar we allen naar geraden hebben. Dinsdag morgen wordt de juiste naam en leeftijd per bulletin op verschillende plaatsen be kend gemaakt, alsmede het aantal goede oplossers en het bedrag dat aan het Crisis comité zal worden afgedragen. Den prijs winnaars worden de kaarten thuisbezorgd waarop zij hun prijzen kunnen afhalen. De Foutenteekening. De oplossers van de foutenteekening moeten er rekening mede houden, dat de bedoelde fouten geen verkeersfouten zijn. Wanneer er dus volgens uw gedachte een auto aan den verkeerden kant van den weg rijdt, dan is dat nu eens geen fout. Op deze teekening staan 12 grove fouten en daar is 't ons om te doen. Aan de slag dus! U weet toch dat deze teekening tegen inlevering van 5 bonnen bij de boekhande laren verkrijgbaar zijn? De waarde der Folder. De Winkelweekcommissie verzoekt ons mede te deelen, dat nu alle gezinnen zijn voorzien van de Winkelweekfolder, zij zich voorstelt, dat deze folder van voren naar achteren doorgesnuffeld is om iets te vin den, want u weet 't nu, er staat immers op: bewaar deze folder. Wat is 't geval? Deze winkelweek-recalme is in een oplaag van 7100 exemplaren verspreid en op elke 75 exemplaren is er 1 waar een omgekeerde letter in staat. Lees nog eens goed het ge deelte door, waar bovenstaat: „De Alphen- sohe Winkelweek". Als u dit dan bijna doorgelezen hebt, ziet u misschien een let ter „n" op z'n kop staan. Treft u dit, dan kunt u met deze folder naar boekhandel tuur van groen blijvende heesters. Door den voorzitter werden van een dertigtal dier heesters takken vertoond, waarop de leden deze trachtten onder de juiste benamingen te schrift te stellen. Na afloop hiervan pas seerden al deze takken wederom de revue onder bijvoeging van de namen en onder mededeeling van bijzonderheden. Aan het woord komt nu de heer Verlind tot het houden zijner lezing over dg Chry santhemums. Spreker ving aan met den naam te ontleden, die feitelijk zou betee- kenen Goudbloem. Voorts schetste hij, dat de chrysanthemums bijzonder in aanzien zijn in China, maar vooral in Japan, alwaar deze bloemen tot bijzondere afmetingen en tot in alle vormen worden gekweekt. Spre- I ker schetste vervolgens de kweekwijze voor zoowel de handel als die voor sierbloemen, grootbloemigen en trossen. Vervolgens werden door spreker behandeld de diverse soorten en variëteiten, de eigenaardighe den en ook waar men bij diverse soorten in het bijzonder op moet letten om tot goede resultaten te kunnen komen. Ook de wijze en tijd van vermenigvuldigen speelt naar gelang van de gestelde eischen een groo ten rol. Tot slot werden door spreker behandeld de meest voorkomende ziekten en de hier voor met meer of minder succes te gebrui ken bestrijdingsmiddelen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een dankbaar gebruik ge maakt. De vraagstellers konden allen naar genoegen worden beantwoord. Door den voorziter werd den spreker I dan ook hartelijk dank gebracht voor zijn leerzame lezing. De rondvraag leverde niet I veel vermeldenswaardig op. waarna slui- ting volgde. van Brummen, Pr. Hendrikstr. 29 gaan, en daar ontvangt u een prijsje. Behoort u niet tot deze gelukkigen, dan is er dezer dagen nog ruimschoots kans op een prijs. Werpt eiken dag uw antwoorden op een of meer onzer prijsvragen voor 18 uur in de win kelweek-brievenbus, die by het schoenma gazijn van de fa. Raaphorst staat, dan heeft u eiken dag kans op een extra-winkclweek- geschenk. Koopt dus nu en koop eiken dag! De opening der Winkelweek. In tegenstelling met vorige winkelweken wanneer een officieele opening plaats had, werd thans hedenmiddag Woensdagmid dag 2 uur de Winkelweek geopend door bazuingeschal en spreekkoor, dat de ope ning omriep. Hierop komen wij nader te rug, wel kunnen wij mededeelen, dat de verschillende "winkeliers over het geheel weer veel werk van hun etalages heb ben gemaakt, niettegenstaande geen etala gewedstrijd wordt gehouden. Voor bijzon derheden voor vanavond etc. verwijzen wij naar bovenstaande berichten. NIEUWKOOP. Besmettelijke ziekte. Bij den 15-jari- gen N. van der W. in het Zuideinde alhier is febris typhoida geconstateerd. Diefstal rijwielbelastingmerk. Tijdens den avonddienst in de Ned. Herv. kerk alhier is van een bij de kerk geplaatst rij wiel van den landbouwer O. een rijwiel belastingmerk ontvreemd. Voor het weg nemen van dit belastingmerk heeft men het stuur van het rijwiel moeten losmaken, daar het in een huisje om de stuurpen zat. Bij een ander aldaar staand rijwiel had men het stuur reeds gedeeltelijk los ge maakt, maar schijnbaar is de dief in zijn werk gestoord geworden, daar het huisje met belastingmerk nog aanwezig was. Men zij dus op zijn hoede. ZOETERWOUDE Personalia. Voor het examen geschie denis M.O. is geslaagd de heer M. P. F. Meyer, alhier. ZOETERWOUDE (H.R.) IJsclub LeiderdorpZoeterwoude. Gisteravond hield de IJsclub L.Z. de 50e jaarvergadering in het café ,,'t Witte Huis" De voorzitter, de heer J. P. v. d. Stoel, opende de vergadering met een woord van welkom en wel in 't bijzonder tot de eere leden, de heeren P. Wap, burgemeester van Zoeterwoude en K. Brug, burgemees ter van Leiderdorp. Door den secretaris, den heer W. J. v. Beveren, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Nadat de controle-commissie bij monde van den heer Pieterse verklaart had, boe ken en bescheiden bij den penningmeester in orde bevonden te hebben, gaf de heer Lammerzaal een overzicht van den finan- cieelen toestand der kas, waaruit bleek, dat de rekening sloot met een saldo van 502.78. Als nieuwe leden der controle-commis sie werden benoemd de heeren C. v. Eg- mond en Chr. Kluiters. Bij de bestuursverkiezing werd het af tredende lid, de heer C. de Graaf Wz. met groote meerderheid herkozen. Ook de hee ren W. Tijssen en A. Volleberg werden wederom aangewezen als baan-commissa- ris. De voorzitter feliciteerde de heertn met hun herbenoeming en vertrouwde, dat zij wederom hun beste krachten zou den geven. Het loon van de baanvegers werd we derom vastgesteld op 2 per dag. Als afgevaardigde naar den Z. H. Ijs bond gaf de lieer C. de Graaf Wz. een uitvoerig verslag van de algemeene ver gadering. Na eenige toelichting, ook van den voorzitter, kon de vergadering de uit breiding der verzekering goedkeuren, ter- wyl besloten werd in het vervolg de noo- dige reserve in acht te nemen bij het toe kennen van vergoedingen. Naar aanleiding van het verslag kon ook worden medege deeld, dat liefhebbers voor de 111 steden tocht hier omtrent inlichtingen kunnen krijgen bij het bestuur. Het volgende agendapunt: bespreking herdenking 50-jarig bestaan der vereeni ging in Februari 1935. De voorzitter zei- de, dat het standpunt van het bestuur is, dat het 50-jarig bestaan onzer vereeniging niet onopgemerkt voorbij mag gaan. An derzijds meende het bestuur ook. er geen buitengewoon feest van te moeten maken. Vooral, waar de vereeniging een philan- thropische instelling is, gaat het niet aan veel geld daarvoor te besteden. Van verschillende kanten werd dit punt besproken, waarna op voorstel van het bestuur een commissie werd benoemd, be staande uit de heeren de Graaf, v. Beve ren, Hennipman, Pieterse en v. Mil, welke met de voorbereiding werd belast. Bij de rondvraag dankt de heer burge meester Wap ook namens burgemeester Brug de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en geeft de verzekering, dat zij het werk van de IJsclub met belangstel ling zullen volgen. De heer A. C. Hendrikse, als districts commissaris van den Z. H. IJsbond, be spreekt de te houden rondrit, waaraan zooveel zorgen zullen moeten worden be steed en roept bij deze ook de medewer king in van de heeren burgemeesters, vooral bij de doorgangen van de steeds gevaarlijker geworden bruggen. Burge meester Brug zegt gaarne hieraan te zul len medewerken; het hoofd van de ge meente is ook verantwoordelijk voor de veiligheid op het ijs. De heer Hendrikse dankt den burgemeester voor zijn toezeg gingen cn zal zich ook in verbinding stel len met de ijsclub op het dorp. Hierna werd deze welgeslaagde verga dering door den voorzitter gesloten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7