DERDE BLAD. - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE J.L Diasdag kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis, onder voorzitterschap van den burgemeester J. E. Boddens Ho- sang. Na opening met gebed worden de notu len van de vorige vergadering voorgele zen en onveranderd goedgekeurd. Voor kennisgeving wordt aangenomen het besluit van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van verkoop van een strook grond. In de vorige vergadering is besloten na der advies van Burgemeester en Wethou ders in te winnen betreffende het leggen van beslag op loon bij hen, die hun schul den niet betalen aan de bedrijven. Waar B. en W. een andere oplossing meenden gevonden te hebben, nemen zij hun voor stel terug. Krachtens de gewijzigde bepalingen der Winkelsluitingswet behoort de bij veror dening vastgestelde verordening tot afwij king van bepalingen der wet opnieuw te worden vastgesteld. Blijkens de hierop betrekking hebbende circulaire van den minister van Economische Zaken behoort ook aandacht geschonken te worden aan de gewijzigde redactie der wet. Was voor heen (door een gewezen arrest van den Hoogen Raad) het opnemen van de bij zondere omstandigheden in de verordening of in de considerans gewenscht ter voor koming van onverbindend verklaren der verordening, bij de laatste wetswijziging behoeft dit niet meer en kan volstaan wor den met het vaststellen der verordening. B. en W. stellen, in verband hiermede voor, de bestaande verordening, welke in haar considerans deze bijzondere omstan digheden traoht aan te toonen, door een aan de wetswijziging voldoende verorening vast te stellen. De heer van Ruiten informeert nog naar bijzonderheden omtrent het onderzoek inzake verlenging van openstelling op Zondag. De voorzitter deelt hierop mede, dat een groote meerderheid van betrok ken winkeliers zich tegen verlenging ver klaard heeft, zoodat afwijzend hierop is beschikt. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. De met de Bank voor Nederlandsche ge meenten gesloten 'overeenkomst tot opne ming van credieten voor de financiering van kapitaalsuitgaven, komt per 31 De cember a.s. te vervallen. Om de noodige middelen te verkrijgen voor de -financie ring van de verbetering van den Achter weg, die in 1934 niet geheel gereed zal komen, stellen B. en W. voor de overeen komst opnieuw aan te gaan, hetgeen z.h.s. wordt goedgevonden. Met algemeene stemmen worden enkele afschrijvingen verleend op het schoolgeld- kohier 19341935. een suppletoir kohier schoolgeld en hondenkohier vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat het wen- schelijk is de in Woubrugge geplaatste .vtoombran.'p'wt om te bouwen. De motor, welke reeds 26 jaren in gebruik is, voelt haar einde naderen. Bij de laatste inspec tie door den inspecteur van het stoomwe zen. deelde deze reeds mede, dat de spuit na een jaar wel moest worden vervangen. De laatste brand, welke in het dorp ge woed heeft, maakt een onmiddellijke voor ziening noodzakelijk. Het blijkt echter mogélijk te zijn zonder al te groote kos ten, met behoud van het chassies en de pomp, de ketel te vervangen door een mo tor. De garage Keessen heeft een nog in goeden staat verkeerenden Ford-motor, welke r.a enkele wijzigingen, aan het voorgestelde doel kan beantwoorden. De kasfen bedragen 375, terwijl bij het aan schaffen van een nieuwe Ford-imotor, een uitgaaf gevorderd wordt van ƒ630. De heer Noordam vraagt of de ombouw eed. De voorzitter ant woordt bevestigend en voegt hieraan toe, dat het in het voornemen ligt van B. en W. een betere regeling van alarmeering te treffen met medewerking van den direc teur der Posterijen en Telegrafie. Wethoi*- der Boot geeft hierop een korte techni sche uiteenzetting van de aan te brengen veranderingen. Bij de rondvraag vraagt de heer Noordam naar de wijze van uitbetalen der loonen bij de in werkverschaffing geplaatste werkloozen in verband met het rijkssub sidie. Spreker meent te weten, dat in som mige gemeenten algeheele terugbetaling plaats vindt der gemaakte kosten. De voor:.ill er deelt mede. dat dit niet vooruit te bepalen is. Het subsidie hangt af van het aantal werkloozen en de hiervoor uit gegeven loonen en ondersteuning. Hierna gaat de Raad over in geheime vergadering. Na opening wordt besloten aan B. en W. een crediet toe te staan voor het verlich ten van den kerktoren der N.-H. Kerk tij dens de c'"or ,-!;.n Middenstandsvereeniging alhier georganiseerde winkelweek. Eveneens werd met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen om, met en onder goedkeuring van het depar tement van sociale en Economische Za ken. aan de veehouders, die hun gronden willen scheuren, bijdragen te verleenen in de loonen. welke t ot dat "doel aan werkloo zen worden uitgegeven. Zij, die voor zulk een bijdrage in aanmerking wenschen te komen, zullen zich ter gemeente-secretarie kunnen ven voegen tot het bekomen van nadere inlichtingen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. WOENSDAG 28 NOVEMBER 1934 SCHAATSENRIJDEN DE KUNSTRIJDER LOSCHITZ OVERLEDEN Tengevolge van een val op het ijs Gisteravond vond op de ijsbaan van de Wiener Eislauf Verein een tragisch onge val plaats. De bekende Oostenrijksche kunstrijder Oskar Loschitz viel bij zijn training dermate ongelukkig, dat hij zijn halswervel brak en kort na het ongeval overleed. Loschitz was van plan tot het professio nalisme over te gaan en in verband hier mede wilde hij een zeer speciale oefening instudeeren. Tegen den raad van zijn trai ner in, die in het bijzonder een salto rug waarts als levensgevaarlijk karakteriseer de, trainde Loschitz juist op deze oefening met het bekende noodlottige gevolg. SCHAKEN DE GONGWEDSTRIJD Gisteravond is in de bovenzalen van „In den Vergulden Turk" de aangekondigde groote gongwedstrijd gehouden. Daarvoor hadden zich 84 spelers opgegeven. Enkele waren echter verhinderd, gelukkig kon den-de opengevallen plaatsen door andere liefhebbers worden ingenomen. Er waren 12 groepen van 7 spelers gevormd, er moesten dus 6, ronden gespeeld worden. De twee hoogst-uitkomenden in elke groep kregen een prijs. Op den slag eener gong moest om de 10 seconden gezet worden. Het was voor de schakers een bijzonder gezellige avond. Bij den aanvang werden allen verwelkomd door den heer P. Herf- kens, die aan het slot ook de prijzen uit deelde. Een flinke som kon aan het Natio naal Comité Euwe-Aljechin worden afge dragen. t RECHTZAKEN EEN REEKS RIJWIELDIEFSTALLEN TE LEIDEN Voor de rechtbank te 's Gravenhage heb- hen terecht gestaan de 18-jarige A. de V., de 18-jarige J. H. S. en de 17-jarige J. van Z., allen te Leiden, thans gedetineerd, de eerste ter zake van diefstallen van ver schillende rijwielen, de beide andere ter zake van medeplichtigheid en heling. Het eerst stond terecht de V., die be kende, dat hij in Juli en Augustus j.l. rij wielen, welke onbeheerd stonden op de Hooglandsche Kerkgracht, den Witte Sin gel. den Rijnsburger weg en in de Mosterd- steeg heeft weggenomen en dat hij daarbij de hulp had van de beide andere ver dachten, die ook de rijwielen of onderdee- len daarvan voor hem verkochten bij den rijwielhersteller D. Gevraagd naar de beweegredenen tot 't plegén'va'ri déze misdrijven in een kort tijdsbestek, antwoordde verdachte, dat hij „de jongens" (de medeverdachten) had entmoet, waarop de president zeide, dat deze op hun beurt de oorzaak van hun val aan verdachte wijtten. Omtrent verdachte die reeds in Valken- heide en Voordorp vertoefde, was een rap port' uitgebracht, waarin o.m. stond dat het stelen hem tot een tweede natuur was geworden. Het O.M., waargenomen door mr. Co- hen Tervaart, meende op grond van de frequentie van dergelijke misdrijven en rekening houdende met het rapport een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden te moeten eischen, met aftrek van 2 maan den voorarrest. Mej. mr. van der Valk, de verdediging voerend, zeide dat de eigenlijke oorzaak, zooals verdachte die haar medegedeeld heeft, moest gezocht worden in de viering van 3 Octoberdag, waarop de gedachten van haar cliënt reeds eenige maanden te voren waren gericht. Pleitster verzocht de rechtbank het nog eens met den jongen te probeeren en hem ditmaal voorwaarde lijk te straffen. Vervolgens stonden terecht S. en Van Z., in wier zaak als getuige werd gehoord de rijwielhersteller D., die verklaarde dat hij van de jongens rijwielonderdeelen had gekocht. De verdachten ontkenden, dat zij bij het stelen van de fietsen behulpzaam zouden zijn geweest. Zij gaven evenwel toe, dat zij geholpen hadden deze te gelde te maken. Een rapport omtrent deze jon gens uitgebracht wees als oorzaak aan, omgang met slechte vrienden, dobbelen en sigaretten rooken. De officier eischte in deze zaak tegen ieder der verdachten 1 jaar gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hech tenis. De verdedigers verzochten een voor waardelijke straf. De rechtbank zal 11 De cember vonnis wijzen. In een voortgezette zaak tegen den 21- jarigen electricien J. Visser, die eveneens terecht stond ter zake van rijwieldiefstal, was door den psychiater dr. Scholtenseen rapport uitgebracht, dat concludeerde tot toerekeningsvatbaarheid van den verdach te Het O.M. eischte, gezien de anteceden ten van V. thans 2 jaar gevangenisstraf. De rechtbank zal 11 December uitspraak doen. BELEEDIGING VAN MINISTER COLLIN Drie maanden gevangenisstraf geëischt A. J. M., uit Oisterwijk, 29 jaar, had zich Dinsdagmiddag voor de Arnhemsche recht bank te verantwoorden inzake dat hij op een vergadering van de afdeeling Arnhem van „Zwart Front" in Odeon gehouden zich zou hebben schuldig gemaakt aan beleedi- ding van den Ministef-president Colijn. Op de bewuste vergadering die voor ge- noodigden en introducé's toegankelijk was, betitelde verdachte den heer Colijn als „de grootste huichelaar van Nederland, die in de eene hand den Bijbel houdt en met de UH DE OMGEVING HILLEGOM. 4e Lustrum „St. Franciscus van Assïsde". Zondag was het 20 jaar geleden, dat de afdeeling Hillegom van den Ned. R.K. Bond van aHndels-, Kantoor- en Winkelbedien den „St. Franciscus van Assisië" werd op gericht. Des morgens werd in de St. Joseph kerk een H. Mis tot intentie der leden opgedra gen, waaronder zeer veel leden tot de H. Tafel naderden. Te 8 uur des avonds hadden de leden en genoodigden zich in de zaal van Ccfé „Flora" verzameld, om dit lustrum verder op feestelijke wijze te herdenken. De waarn. voorzitter opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom, in het bizonder de Eerw. heeren Geestelijken en het bestuur der Afd. Lisse. In het kort memoreerde spr., hoe de aanvankelijk klei ne afdeeling uitgegroeid is tot de flinke vereeniging van thans en wenschte verder allen een genoeglijken avond toe. Van het Hoofdbestuur was een felicitatie- schrijven ingekomen, waarin onder dank zegging voor de ondervonden medewerking, de beste wenschen voor den verderen bloei van onze afdeeling werden uitgesproken. Het offioieele gedeelte werd besloten met het zingen van het H.K.W.-ers feestlied. Het verdere gedeelte van den avond werd verzorgd door het ensemble „The Dutch Players", onder leiding van den heer Albert Gerritsen. Dit uitstekend gezelschap heeft de aanwezigen een genotvollen avond be zorgd van muziek, humor en dans. Op de hem eigen wijze wist de heer Gerritsen aanstonds voor de juiste stemming te zor gen en heeft hij de aanwezigen door zijn komische voordrachten doen schudden van het lachen. Een tweetal iubliem uitgevoer de xylophoon-solo's ontlokten een langdu rig applaus. Door een bestuurslid van de afdeeling Lisse werd de felicitatie dezer afdeeling in dichtvorm voorgedragen, hetgeen door ap plaus en eenige hartelijke woorden van dank geapprecieeerd werd. Aan het einde kon de voorzitter dan ook met v.i» doening dezen avond buitegewoon geslaagd- heeten, dank zij ook de gezellige en vriendschappelijke sfeer tusschen de leden onderling. Met een opwekking tot verdere medewereking, om het zliveren ju bileum met een nog grooter aantal leden te kunnen vieren, sloot de voorzitter den avond. HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Jan D. van Tintelen van Amsterdam. Renze Veendorp van Am sterdam. Gerbem de Vries van Ouden dijk. Hendrik J. Wiegering van Olden- zaal. Joseph J. H. Broks van Amster dam. Bartholomeus J. Elmers van Am sterdam. Rutger van der Klip van Am sterdam. Matthijs van der Maarl van Velsen. Franciscus F. Meegdes van Amsterdam. Johannes A. Poll van Am sterdam. Lambertus J. A. Simonis van Amsterdam. Gerrit van Smeerdijk van Amsterdah. Hendrik Stooter van Am sterdam. Pieter R. van der Vliet van Amsterdam. Adrianus H. Waalwijk van Amsterdam. Cornells P. F. Willemse van Amsterdam. Franciscus A. van der Zei van Amsterdam. Vertrokke n: Marinus Franse naar Amsterdam. Anton H. Peters naar Am sterdam. Johanna T. van Looijengoed naar Bloemendaal. Jacoba C. Rijgers- berg naar Lissè. Jacoba Camferman naar Rijswijk (Z.-H.). Willem L. H. Nagel naar Ned. Indië. Rinze van Tui nen naar Amsterdam. Cornelis C. van Dam naar Meppel. Willem H. Sruiwig naar Arnhem. Maria J. de Jong, wed J. T. v. Brussel naar Utrecht. Cornelis P. van Hulsen naar Amsterdam. Deside- rius J. Volkers naar Amsterdam. Johan nes A. van Zoest naar Loenersloot. Wil- helmina van Galen wed. J. S. Eijking naar Amsterdam. Christoffel Visscher naar Helvoirt. Lucia Scholte naar Rijnsburg. Josina S. Pruissen naar Made c.a. Joseph P. Freijsër naar Amsterdam. Johanna C. Witsel naar Amsterdam. Anna C. Bloemink naar Hilversum. Ca- tharina Faas naar Lisse. Geboren: Machtilda d. van H. v. d. Haak en A. van Noordt. Adrianus Jaco bus z. van A. M. Kauffman en P. Per soon. Gijsbertha Margaretha d. van G. J. de Jong en M. Witte. Maartje d. van J. de Moor en K. C. Visser. Dirk z. van R. A. van der Meulen en N. v. d. Meer. Theodorus Augustinus z. v. W. Stolwijk en C. Selis. Jacobus z. van J. van der Breg- gen en C. van Schagen. Willem z. van Th. A. Kroezen en C. v. d. Horst. Ma ria Margaretha d. van P. C. Beerendonk en C. M. Vervaart. Maria Christina d. van C. J. Bogers en A. M. Tesselaar Cor nelis z.. van K. Mantel en M. Kinkel. Cornelis z. van G. Kroon en G. Roubos. andere hand het Nederlandsche volk worgt". De verdachte bekende ietsdergelijks gezegd te hebben. Hij verklaart deze uit drukking gebezigd te hebben om het par lementaire stelsel te kenschetsen. Waarop de president opmerkte dat de door ver dachte gebezigde uitdrukking in een par lementaire uiteenzetting gemist kan wor den. De officier van justitie, mr. Couvée meent dat men hier niet kan spreken van een besloten vergadering. Verdachte is nog onlangs voor éénzelfde feit als hem nu ten laste gelegd wordt veroordeeld. In deze moeilijke tijden past het een ieder om het gezag hoQg te houden. Spr. meent daarom dat een ernstige straf op zijn plaats is en eischt drie maanden gevan genisstraf. Uitspraak over 14 dagen. OE LEIDSCHE COURANT Ondertrouwd: J. A. Hoogensteijn 46 j. en H. P. Fliervoet 39 j. F. de Groot 43 j. en J. van Tol 29 j. W. J. Brandse 31 j. en M. de Koter 28 j. P. M. Kreeft 22 j. en E. Wiersma 21 j. J. de Graaf 22 j. en M. H. Blom 22 j. Gehuwd: A. P. Audenaert 29 j. en A. M. E. Drullman 35 j. K. Jonker 25 j. en P. Brander 22 j. R. Pierik 24 j. en C. Pols 24 j. L. M. Kaslander 31 j. en D. van Wirdum 27 j. Overleden: Elisabeth van Emimerik 66 j. geh. met P. Haak. Cornelis Rood- zand 76 j. geh. met M. Schrier. Pieter- nella Keereweer 53 j., geh. met C. J. A. Verstraten. KATWIJK. Geboren: Nelly, d. van D. v. Duyn en D. v. d. Bent Dirk, z. van P. v. Iter- son en C. J. Boonstoppel Jacob, z. van A. Durieux en J. Sohaap Willempje, d. van A. Hoek en A. Haasnoot Maarten, z. van A. A. Rijnsent en M. Rijsdam. Ondertrouwd: P. Smit en P. Klok D. v. d. Plas en M. Souverijn P. Spaanderman en J. de Mol. Getrouwd: L. Haasnoot en A. van der Plas T. van der Pias en J. Plug. ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering Volksbond. Dinsdagavond had in hotel de Vier Heemskinderen een feestavond plaats van den R.K. Volksbond. De voorzitter, de heer W. van Ruiten, open de de bijeenkomst met een woord van wel kom tot de leden en wees daarbij op de leege plaatsen in de zaal. Spr. hoopte, dat morgenavond de belangstelling grooter zou zijn, wekte alle aanwezigen vooral op lid te worden van de onderafdeeling de Coö peratie, die voortdurend tracht haar leden zooveel mogelijk voord eel en te verschaf fen door lage prijzen met daarnaast uit stekende kwaliteiten. Het lidmaatschap bedraagt slechts 10.welk bedrag nog in termijnen van een kwartje kan worden betaald. Tot slot richtte hij tot de aanwe zigen het verzoek om in verband met het St. Nicolaasfeest voor de kinderen een briefje gereed te maken, vermeldende de kinderen van den leeftijd van 412 jaar. Voorts zal aan de leden binnenkort een cx*i- sispakket worden thuisgezonden. Degenen, die geen lid van de coöperatie zijn, kun nen hiervan niet profiteeren. Nadat een band uit Leiden eenige opgewekte num mers had ten gehoore gebracht, werd door de leden een blijspel in drie bedrijven op gevoerd, getiteld: „De kring van vier". Dit blijspel vol humor en leuke zetten oogstte veel bijval. Na de pauze trad nogmaals de club voor het voetlicht met een blijspel in één bedrijf „Barend de stoutmoedige lucht schipper". Ook deze klucht werd vlot ge speeld en vond een dankbaar onthaal. Met eën gezellig dansje werd de avond geslo ten. Propaganda-avond B. V. L. Dinsdag avond werd in de Pancratiuszaal alhier een propagandasamenkomst gehouden van den bizonderen vrij willigen landstorm, uitge schreven door de afd. Roelof ar endsveen. Onder de aanwezige autoriteiten merkten we op: majoor Boot en een luitenant uit den Haag, de zeereerw. heer Pastoor en de plaatselijke landstormcommissie van Oude en Nieuwe-Wetering. De avond werd ge opend door den voorzitter van de plaatse lijke landstormcommissie mr. J. W. Peek, burgemeester van Alkemade, die de aan wezige officieren van harte welkom heette en zijn groote voldoening erover uitsprak, dat, niettegenstaande elders ook een bij eenkomst werd gehouden, zoovele leden met hun dames waren opgekomen. Spr. zette het doel van den avond in het kort uiteen en wees op de beginsel trouw der Veenders, welke trouw vooral in dezen tijd van organisatie en bewapening zoo zeer gewenscht is. Spr. hoopte, dat de avond zou mogen bijdragen tot bloei van de B.V.L. en verzocht allen staande het eerste couplet van het Wilhelmus te zin gen. Na een muzieknummer van de viool club „Onderling Kunstgenot", was het woord aan majoor Boots, die in een korte, doch kernachtige toesprak, het doel van de B.V.L. uiteenzette. De B.V.L. is in het leven geroepen, niet om te dooden, want degenen, die hiernaar verlangen hooren in de B.V.L. niet thuis, maar om het wettig gezag, dat door niet-vredelievende partijen wordt bedreigd te helpen handhaven. Dat de B.VJLi. een machtige organisatie is, be wijst het feit, dat zij 86.000 leden telt, die onder den zorg der tijden gedrukt gaan en toch trouw blijven aan hun beginsel. Hier na werd de film vertoond van de begrafe nis van Koningin-Moeder, waarna luiten a Karres een opwekkingswoord tot de aan wezigen sprak. Ook hij sprak over het do - van den B.V.L., bracht dank aan den plaat selijken leider voor hetgeen deze afdeeling doet, en wekte de leden op trouw hun plicht te blijven vervullen. Vervolgens kreeg men nog enkele land stormfilms te zien, alsmede eenige actueele opnamen van de Koninklijke familie, waar uit duidelijk te zien was het medeleven van Hare Majesteit met haar volk, en waarop op sprekende wijze de aanhankelijkheid van het volk aan het Vorstenhuis tot uiting kwam. Door den Zeereerw. heer Pastoor vond onder een toepasselijk woord de prijs- uitdeeling plaats der gehouden schietwed strijden. Dat de Burgemeester met de B.V.L. meeleeft, bleek duidelijk uit de verpassen- de mededeeling, dat door hem een zilveren wisselbeker werd ter beschikking gesteld voor de alhier gevestigde afdeelingen. Nadat nog enkele muzieknummers door de vioolclub gegeven waren, dankte de Burgemeester de sprekers van dezen avond en al degenen, die tot het welslagen had den medegewerkt. Spr. spoorde allen, die nog geen lid waren, aan, zich bij de B.V.L. aan te sluiten, en richtte een speciaal dank woord. tot den heer Spierenburg voor zijn voorbereidend werk, dat zeer zeker tot het welslagen van dezen avond heeft bijgedra gen. Tot slot werd door de aanwezigen staande het Wien Neerlandsch bloed ge zongen. RIJNSBURG. Wie z'n fietsen zijn dat? De gemeen te-veldwachter v. V. alhier heeft in over leg met de politie uit Den Haag beslag 1 lietseso». welke door Rijrjlbur- v r- grcentenkooplieden op de groentenmarkt in Den Haag waren ge kocht voor buitengewoon lage prijzen. Men vermoedt, dat de rijwielen van diefstal af komstig zijn. Bloemenhandel. Chrysanthen en nog eens Chrysanthen, eenigszins aangevuld met Rozen, Anjers en Zuid-Fransche bloe men. Dat is momenteel de aanvoer. De prijzen blijven nog vrij laag, te laag om van loonend te kunnen spreken. Grootbloemi- ge Chrysanthen brengen van f0.05 tot f 0.08 per stuk op. Troschrysanithen in zeer goede kwaliteit gaan voor ƒ0.04 tot ƒ0.15, naar gelang van soort en kwaliteit. Anjers brengen van f 0.30 tot f 0.40 op; Rozen per bos f 0.350.70, Lelies per 100 kelken f 6.10 6.50. De eerste tulpen worden spoedig verwacht. VOORHOUT Werkloozenzorg. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat Vrijdag 30 Nov. de tooneelvereeniging „Vader Kolping" alleen voor werkloozen en dame zal op voeren de klucht: „Samsom en Moot doen aan boksen". Op vertoon van stempel kaart toegang. Deze mooie daad verdient voor de toe komst navolging. WILT U IETS WETEN? Vraag: Nu de Midden-Europeesche tijd is aangenomen, wordt die tijd nu vooruit of achteruit gezet? Antwoord: Wanneer de Midden- Europeesche tijd wordt ingevoerd, wordt de klok 40 minuten vooruit gezet. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. MB" 4 39. Mooi zoo, dacht die, vliegendat geeft een kansje van ontsnappen, en hij stapte maar meteen naar de deur toe. Pedro pakte hem weer bij zijn arm en bracht hem nu langs een andere weg op het groote vlakke dek. Piet stond van verbazing gewoonweg stil. Zoo'n geweldig vliegtuig had hij nooit gezien. 40. Hij werd zonder veel praatjes in de „kist" geduwd, er gingf een deurtje op slot en voorloopig zat onze Piet in het donker. Hoelang het wel duurde eer er weer iemand scheen te komen, kon hij niet nagaan, maar opeens hoorde hij stemmen, het toestel bewoog, hij hoorde de motor aan slaan, en tuimelde onverwacht achteraver! Maar hij vloog!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10