DINSDAG 27 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK BRUTALE BEROOVING. Dame enveloppe met Inhoud ontrukt. Toen een dame, die gisteravond op de Ceintuurbaan te Amsterdam in een winkel inkoopen had gedaan, op haar fiets stapte, werd zij geruimen tijd gevolgd door een jongmensch, dat eveneens een rijwiel be reed. In de Koningslaan gekomen, kwam hij naast haar rijden en, haar aansprekende, deelde hij haar mede, gezien te hebben dat zij in den winkel een gulden te weinig van het wisselgeld had terugontvangen. De aangesprokene had het geld in een enveloppe gedaan, die zij niet had wegge borgen. Zij stapte van haar fiets om zich van de bewering van het jongmensch te overtuigen. Laatstgenoemde griste haar op hetzelfde oogenblik de enveloppe, die een bedrag van 4.75 bevatte uit de hand en ging er vandoor. De dame ontmoette even daarna een agent, wien zij een vaag sig nalement van den dader kon opgeven. Wel vertelde zij, dat hij op een fiets reed, die de aandacht trok door het vele nikkel. De agent ging op onderzoek uit en mocht, op den Willemsparkweg gekomen, het genoe gen smaken, daar een jongeman aan te treffen, wiens fiets veel overeenkomst had met de.door de bestolene gegeven beschrij ving. Aangezien de wielrijder bovendien geen licht op had, hield de agent hem aan en bracht hem over naar 't bureau Over toom. De dame, wier adres was genoteerd, werd op 't bureau ontboden. Zij ontdekte in den arrestant onmiddellijk den man, die haar beroofd had. De enveloppe was niet op hem bevonden, wel het bedrag van den in houd. Na zijn verhoor is hij achter slot en gren del gezet. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.K. Sporlver. „D.S.V." Zondag speelde DSV tegen ODV. Het spel bleef eenigen tijd op het middenveld, waarbij er bijna geen gevaarlijke momen ten te bespeuren vielen. Eerst na een kwartier spelen wist ODV den eersten cor ner te forceeren, welke niets opleverde. De middenlinie van DSV komt er dan beter in en zet de voorhoede aan 't werk, welke een mooi combinatiespel liet zien. Als de kee per van ODV zich niet goed opgesteld heeft, weet de midvoor te doelpunten (10). Nu kwamen beide elftallen er be ter is, waarbij de beide verdedigingen veel werk te verzetten kyijgen. Even voor rust heeft er een schermutseling voor 't doel van ODV plaats, de doelman loopt uit, trapt naar Jen bal, doch mist, grijpt er naar, doch dit mislukt evenzeer en de rechtsbinnen heeft den bal maar voor 't inschieten, doch de scheidsrechter, die aan 't ander einde van het veld stond te kijken, kende de goal niet toe. Na de rust kwam ODV wel even beter opzetten, waarbij de verdediging van DSV de handen vol werk had, doch beide backs en ook de doelman toonden op hun plaats te zijn. Tien minuten voor het einde maak te de midvoor van DSV nog een goal, waardoor deze wedstrijd met 20 door DSV gewonnen werd. R.K. Voetbalver. „Trekvogels". Er kon Zondag weer 'n volledig pro gramma afgewerkt worden. Het eerste deed wat we van haar verwachtte en bracht beide punten meer uit Woerden door VEP II met 32 in 'n soms wat al te forschen wedstrijd te kloppen. Het tweede kon zijn laatsten thuiswedstrijd niet in 'n over winning omzetten, doch het vertoonde spel geeft hoop voor de toekomst. Bij het begin ontwikkelt zich aan weerszijden 'n aan trekkelijk, vlug en goed open spel. Na pl.m. 20 min. bij 'n plotselinge doorbraak geeft de r.-half de thuisclub de leiding (10). Unio zet nu 'n geweldig offensief in en vlak voor de rust brengt zij de partijen gelijk. Rust 11. Direct na de rust 'n in zinking bij de thuisclub, die haar nood lottig wordt. In korten tijd hadden zij 'n 41 voorsprong. Nu gingen de partijen weer gelijk op en beide scoorden nog tweemaal. Eindstand dus 63 voor Unio II. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De scheidrechter leidde on berispelijk. Het derde ging met 50 tegen Donk IV ten onder. Moed houden maar, jongens, 't gaat steeds vooruit. R.K. Sportver. „O.DX" Zondag had ODI n RWD op bezoek. Na den aftrap werd van beide kanten flink aangepakt, 't Was inderdaad een mooi vlug spel, wat we te zien kregen, met veel spa n nende momenten, 't Leek wel of beide par tijen tegen elkaar waren opgewassen, hoe wel RWD toch veel sterker is. Doelpun ten bleven, dank de vootreffelijke presta ties der keepers uit. De rust trad in met 00. Na de rust was ODI ver in de min derheid. 't Spel was op verre na niet dat van voor de rust en oen de scheidsrechter, die uitstekend leidde, 't einde blies, had RWD den strijd met 30 gewonnen. 10 had de verhouding beter weergegeven. De Junioren speelden uit tegen DOS b en verloren met 50. ODI I had AVB I op bezoek. Te tien over twee riep 't fluitje van den scheids rechter beide elftallen in 't veld 't Duurde niet lang of ODI nam met 10 de leiding. ODI was steeds in de meerderheid en speelde uitstekend. Weldra werd ODI een penalty toegewezen, die in een doelpunt werd omgezet. Deze goal werd nog gevolgd door twee andere, zoodat de stand toen was 40. De bal bleef meest op de vijandelijke helft. Eindelijk gelukte 't echter aan AVB, doordat de keeper van ODI te ver was uit- geloopen een tegenpunt te maken (4-^1 Een oogenblik later maakte ODI weer een tegenpunt, waarop 't zesde doelpunt volg de. De rust trad in met 61 voor ODI. Na de rust werd er zwak gespeeld van beide kanten, behoudens enkele spannende mo menten. Beide elftallen maakten er elk nog een puntje bij, zoodat bij 't einde ODI won met 72. MOTORSPORT WANDELSPORT BONDSWANDELINGEN D. H. A. K. Nog slechts enkele dagen en het is 30 November, de dag waarop de inschrijving sluit voor deelname aan deze marsch. Daarom nog een kleine opwekking tot spoedige inschrijving. De afstand bedraagt pLm. 30 K.M., in schrijfgeld 50 ct., belooning het officieele bondskruis met lint dat dit jaar voor het eerst wordt uitgegeven. Inschrijvingen te richten aan P. J. Ver hoef, Steenstraat 1, Leiden en L. Ritzen, Warmundastraat 36, Warmond. De raad dezer gemeente kwam Vrijdag avond in openbare vergadering bijeen. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed wordt op voorstel van den voorz. besloten het lezen der no tulen uit te stellen tot aan het einde der vergadering. Een tweetal ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De begrootingen van het Burgerlijk Armbestuur en het Burgerlijk Wees- en Armhuis dienst 1935 worden hierna goed gekeurd. Zij sluiten resp. in ontvangsten en uitgaven op ƒ871.70 1/2 en ƒ7230. Punt 4. Vaststelling begrooting Water leidingbedrijf dienst 1935. De voorzitter deelt mede, dat het totaal baten en lasten bedraagt ƒ6549.52 en het totaal kapitaalsinkomsten en uitgaven 3802.48. De geraamde reserve op 1 Janiuani 1935 bedraagt 1608.12. De heer van Egmond informeert naar de werkzaamheden van den heer Heijnis, waarvoor een jaarwedde wordt genoten van 160.De voorzitter antwoordt, dat deze functionaris belast is met het toezicht op het buizennet, watermeters enz. en het geven van adviezen. De heer van Egmond acht de belooning gezien de werkzaamheden aan den hoogen kant en stelt voor een en ander door B. en W. nader te doen bezien, waarmede de Raad zich vereenigt. Hierna wordt de bedrijfsbegrooting al dus vastgesteld. Punt 6. Vaststelling Gemeente-begroo ting dienst 193£. De voorzitter deelt mede, dat van den heer de Jong als rapporteur der commis sie belast met het onderzoek van de be grooting een rapport is ingekomen, waar in een drietal vragen worden gesteld. lo. wenscht de commissie te vernemen op grond waarvan de kosten van zeker heidsstelling gemeente-ontvanger, door de gemeente worden betaald. De voorzitter antwoordt, dat indien deze kosten door betrokkene worden betaald, diens wedde volgens de jaarwedde-rege- ling met eenzelfde bedrag moet worden verhoogd. 2o. komt het de commissie voor, dat de wedde van den veldwachter met diens emolumenten in de tegenwoordige tijds omstandigheden, wel wat hoog te noemen is, terwijl bovendien enkele leden van meening zijn, dat ook de loonen van de brugwachters, gelet op de loonen in de verschillende particuliere bedrijven, wel wat lager gesteld kunnen worden. Daaren tegen waren enkele andere leden van oor deel, met een eventueele herziening te wachten tot 'n nadere regeling der wedden van de hoogere ambtenaren. De voorzitter zegt, dat mede naar aan leiding van het besluit van den Raad tot intrekking van de tijdelijke weddekorting van 3 pet, door den Minister wordt aange drongen om het salaris van den veldwach ter te herzien, hetgeen nog al een ingrij pende verlaging beteekent. B. en W. zul len in de eerstvolgende vergadering na dere voorstellen omtrent de salarisrege ling doen. 3o. informeert de commisie of B. en W. al pogingen hebben aangewend om te gera ken tot aansluiting bij een destructie voor vernietiging van afgekeurd vleesch, het welk haar doeltreffender voorkomt. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. hierover nog in onderhandeling zijn, dooh dat waarschijnlijk ook in de volgende ver gadering een voorstel dienaangaande te wachten is. De commissie kan zich met de door den voorzitter gedane mededeelingen vereeni gen. Belastingen verhoogd. Voorts deelt de voorzitter mede, dat van Regeeringswege in het belastingstelsel be werk verschaffing!) aangelegd; de liniedyk door den Haarlemmermeerpolder, gedeel ten van den berm op den Afsluitdijk, we gen en terreinen in de omgeving van Koot wijk en van Rheden zijn voor het ruiter- toerisme opengesteld. Behalve een ruiterkaart van de Veluwe, waarvan een herdruk spoedig noodig zal zijn, zijn afzonderlijke kaarten samenge steld voor de parcoursen door de Staatsbos- schen, de terreinen bij Kootwijk en voor den elfstedentocht te paard door Friesland. In voorbereiding zijn een ruiterkaart voor een rondrit om het IJsselmeer, kaarten van ruiterwegen in den Achterhoek, in Twen- the, in Gooi- en Eemland, Utrecht en de West-Veluwe. Het getal ruiterconsuls van den A.N.W. B. steeg in 1934 tot 146; er zijn thans 111 bondspaardenartsen, 107 bondsstallen, en 67 bondshoefsmeden. Gegevens zijn verzameld voor rijgelegen heid in net buitenland, terwijl de grens overschrijding van ruiters-toeristen naar Duitschland zeer vergemakkelijkt is. De twee 7-daagsche ruitertochten door Honga rije, met bezoek aan het Bakoniwoud en den Plattensee telden 48 deelnemers. Aan de rondritten door Nederland werd deel genomen door 19 dames en 147 heeren. RONDRIT DOOR NEDERLAND. De Commissie voor het Ruitertoerisme van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Ne derland heeft bepaald, dat voor het jaar 1935 aan den door den Bond uitgeschreven rondrit door Nederland, behalve door ama zones en ruiters, ook door deelnemers met paard en rijtuig kan worden deelgenomen. De voorwaarden waaronder gereden zal worden zullen later worden gepubliceerd, maar nu reeds kunnen belangstellenden inlichtingen ontvangen bij het secretariaat der Ruiter commissie, Keizersgracht 588 90 te Amsterdam. langrijke wijzigingen zullen worden aan gebracht, waardoor de belasting in deze gemeente n.m. de opcenten Personeele Be lasting, verhoogd moesten worden van 100 tot 200. De heer van der Lee vraagt of de Raad hierin maar moet berusten, waarop de voorzitter mededeelt, dat anders de be grooting niet sluitend kon worden ge maakt. Het Rijk houdt nu 80 pet. van de hoofdsom Personeele Belasting naar de eerste drie grondslagen, hetgeen voor onze gemeente een vermindering beteekent van pl.m. 3000, terwijl bovendien de uitkee- ring uit het gemeentefonds is teruggebracht van ƒ11.90 op ƒ4.50 per inwoner. De heer Lieverse verklaart zich tegen de reserveering van een gedeelte van het batig slot dienst 1933. tot een bedrag ad 2800, doch wil dit bedrag aanwenden tot verlaging van de opcenten Personeele Belasting. De voorzitter ontraadt zulks, daar Ged. Staten deze reserve als eisch gesteld hebben. Nadat de heer van der Lee nog heeft opgemerkt, dat deze zware lasten onmoge lijk door de ingezetenen gedragen kunnen worden, wordt op voorstel van den heer Lieverse met algemeene stemmen besloten het bedrag ad ƒ2800 te bestemmen voor den gewonen dienst en de opcenten Per soneele belasting terug te brengen van 200 op 120. Hierna wordt de begrooting met alge meene stemmen vastgesteld als volgt: Gewone dienst ontvangsten en uitgaven op 86.676.13 en de kapitaalsinkomsten op 14.387.42 en de kapitaalsuitgaven op 12.992.12, alzoo een batig slot van 1395.30. Voorts deelt de voorzitter mede, dat van, Ged. Staten is terugontvangen de verorde ning op de heffing en invordering van een wegbelasting. Ged. Staten geven in over weging onderscheid te maken in het per centage van heffing voor perceelen gelegen aan het bestrate en die gelegen aan het niet-bestrate weggedeelte, terwijl voorts nog eenige redactiewijzigingen zullen moe ten worden aangebracht. Algemeen is men van oordeel het per centage van 3 1/2 pet. voor alle eigendom men te handhaven. Ook wenschen Ged. Staten niet vrij te stellen die gemeente eigendommen, welke bij de bedrijven of bij derden in gebruik zijn. Dit laatste is niet recht duidelijk, daar toch de belasting verschuldigd is door de eigenaren, dus in dit geval de gemeente. Hierover zal nog nader worden gecorrespondeerd. Alsnu wordt algemeen besloten tot wij ziging der verordening op de heffing en invordering van opcenten op de gemeente fondsbelasting en wordt het heffingsper centage vastgesteld op 55 voor het belas tingjaar 1935-'36. Ten slotte wordt na toelichting door den voorzitter nog vastgesteld een besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1934. Rondvraag. De heer de Jong heeft een 5- tal vragen. lo. vraagt hij inlichtingen of er dezen winter nog iets gedaan zal worden voor de ontwikkeling en ontspanning van werk- loozen; 2o. vraagt spreker of het niet mogelijk is, dat bij uitvoering van werken door particulieren, van gemeentewege een zach te drang wordt uitgeoefend voor tewerk stelling van werkloozen uit eigen ge meente; 3o. vraagt spreker om van de overge bleven steenen van het paardepad in den Hondsdijk, een gedeelte van den Lage- waard te bestraten; 4o. informeert hij of de bestrating in den Hondsdijk door den architect al opge nomen is en 5o. vraagt spreker of de kwestie tus- schen Klomp en aannemer de Graaff over uitbetaling van arbeidsloon al opgelost is. Op vraag 1 antwoordt de voorzitter, dat het vorige jaar hiervoor weinig animo meer was, doch dat zoonoodig alles spoedig in gereedheid kan worden gebracht. Wat de tweede vraag betreft, hiertoe blijft de gemeente wel attent Naar aanleiding van vraag 3 zegt de voorzitter toe zijn aandacht te zullen schenken aan het denkbeeld van den heer Kok, om de steenen te gebruiken voor be strating van de wisselplaatsen in den La- gewaard. Op vraag 4 antwoordt de voorzitter ont kennend, terwijl naar aanleiding van de laatste vraag de voorzitter mededeelt, dat deze kwestie nog niet is opgelost. Tot slot vraagt de heer van der Lee in lichtingen over de zandstrooier, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze zaak al in orde is. Alsnu worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld". Hierna sluiting. 5tiLQfiAT.,aib?ualL JLxX&mofahl) 1 TIad Jenwn vrt dat wm a/mAownv Ta Tm. avoaxvcm oja Mam -hoed* i PRESTATIE-RIT DER M.C.L.O. De Motor Club Leiden en Omstreken, welke den laatsten tijd door het organisee- ren van diverse ritten van zich deed spre ken, heeft j.l. Zondag de door haar reeds aangekondigde Prestatie-Rit doen verrijden. Voor deze rit hadden zich 23 deelnemers aangemeld, waarvan er één verstek liet gaan, zoodat 22 deelnemers aan den start verschenen. Om precies 10 uur werd de eerste deelne mer gestart vanaf café „Willem Bakker" te Wassenaar, waarna de andere rijders om de minuut het wedstrijdpad werden opge stuurd. Van Wassenaar moesten de rijders naar het Haagsche Schouw, om vandaar via ver schillende landweggetjes over Valkenburg, Katwijk, Rijnsburg, Voorhout, Station Lis- se en Ruigenhoek in het Langeveld aan te komen alwaar een niet zorg uitgezette Non-Stop genomen moest worden. Hier zagen we al direct het verschil van rijders en hun capaciteiten en kwamen de kopstukken hierin aardig naar voren. De terreinkampioen vaz. Leiden en Omstre ken, de heer Q. Verlaan, deed hier zijn titel eer aan, door in dezen non-stop de beste prestatie te leveren, door deze te nemen met slechts één keer voeten. Ook werd hier aardig werk geleverd door den terreinrij der J. Maarschalk uit Lisse, terwijl ook de rijders N. Halverhout, J. Verheul en C. v. Rijssel, in aardigen stijl doorkwamen. Na dezen non-stop ging het verder door het Langeveld naar Noordwijkerhout (sta tion), alwaar een tijdcontrole was opge steld, waar verschillende strafpunten wer den opgeloöpen voor te laat komen. Hier zagen we de rijders verdwijnen in de rich ting Sassenheim om over wat grindwegen via 't pontveer Leeghwater, Abbenes, Lei- muiden, Bilderdam, Langeraar, Alphen- Oudshoorn, te Zwammerdam aan te komen, om vervolgens een traject gaande over land- en polderwegen (grootendeels moei lijk te rijden of door het losse grind of door de vette klei) via Reeuwijk, Sluipwijk, He kendorp, te Oudewater, waar de finish van het traject was, aan te komen. Ook hier werden aardig wat strafpunten voor te laat komen genoteerd. Door de rijders (welke intusschen 115 K.M. hadden afgelegd) werd dan ook dank baar van den hier ingelaschten rusttijd van plm. een uur gebruik gemaakt om in de eerste plaats den inwendigen mensch te versterken, en de machines voor het mid dagtraject nog even na te kijken, en van brandstof te voorzien. Hier konden we con- stateeren, dat zes deelnemers zijn uitge vallen. Om 1.45 uur werd de eerste deelnemer weer gestart en gingen de andere weer om de minuut het tweede traject van 122 K.M. beginnen. Van Oudewater ging het naar Polsbroekerdam, Polsbroek, Schoonhoven, en aldaar begon een dijkentraject van on geveer 65 K.M. over de plaatsen Ammers- tol, Lekkerkerk, Krimpen a. d. IJssel,. Ou derkerk, Gouderak, Gouda, Moordrecht naar Capelle, alwaar bij een aldaar opge stelde tijdcontrole aan de hand van de op- geloopen strafpunten viel te constateeren, dat dit gedeelte dijken met haar los grind en vette klei de rijders heel wat moeite kostte om het gemiddelde van 40 K.M. per uur te halen. Hierna volgde de laatste etappe (welke de invallende duisternis in aanmerking ne mende) ook niet zoo gemakkelijk viel te noemen, voerende over N. Schenkel, Oud Verlaat, Zevenhuizen, Moerkapelle, Zoe- term eer-Zeg waard, Stompwijk, Zoeterwou- de, Voorschoten, naar de finish te Wasse naar. Ook hier kwamen verschillende rij ders te laat aan, zoodat weer was strafpun ten werden genoteerd. De zestien rijders, welke gestart waren voor het middagtrajeot, bereikten allen de finish, zij het dan met meer of minder strafpunten. Door den voorzitter der M.C.L.O. werd om plm. 8 uur de uitslag der rit bekend ge maakt. Deze is als volgt: lste prijs Q. Verlaan met 15 strafpunten, tevens clubkampioen najaar 1934; 2e pr. J. Verheul met 15 strafp.; 3e pr. N. Halverhout met 34 strafp.; 4e' pr. J. W. Maarschalk met. 37 strafp.; 5e pr. J. Arends met 65 strafp.; 6e pr. C. v. Rijssel met 78 strafp.; 7e pr. A. Timmerman met 80 straf.; 8e pr. G. J. Ver- burgh met 82 strafp. Aan gezien Q. Verlaan en J. Verheul evenveel strafpunten hadden, heeft het aantal strafpunten in de non-stop hierin de beslissing gebracht. Voor den troostprijs kwamen nog in aan merking C. D. L. v. d. Togt met 123 strafp. en P. v. d. Velde met 127 strafp. De rijders die de rit volbrachten, doch niet voor een prijs in aanmerking kwamen, zijn: M. Valkenburg met 150 strafp.; F. v. d. Toorn met 153 strafp.; H. v. Banning met 184 strafp.; K. Hoorn met 199 strafp. en J. Lasander met 291 strafp. SCHAKEN DE GONGWEDSTRIJD. Het aantal deelnemers voor den grooten gongwedstryd, welke hedenavond in café- rest. „In den Vergulden Turk" alhier wordt gehouden, is gestegen van 61 tot 82, doordat ook de Bodegraafsche Schaakclub zich met 21 leden heeft aangemeld. „De Germaan". Even brengen wij bij onze leden ln her innering dat wij Zondag deelnemen aan den grooten wandeldag, uitgeschreven door den D. H. A. K. Daar wij in Leiden moeten loopen is het vertrek vastgesteld op 11 uur vanaf de Baan, wij gaan per rijwiel. Zij, die zich nog niet opgegeven hebben kunnen dit alsnog doen bij den heer L. Ritzen, ook niet-leden kunnen hieraan deelnemen. Het inleggeld is vastgesteld op 50 cent. Wij sporen al onze leden aan hieraan deel te nemen, daar boven het persoonlijk Bondskruis ook een mooie vereenigings- prijs te ver-dienen is. SCHAATSENRIJDEN HARDRIJDEN OP DE SCHAATS. Training te Amsterdam. I Gisteravond heeft de Nederlandsche Ver- eeniging tot Bevordering van het Hardrij den op den Schaats, haar eersten trainings avond gehouden op de kunstijsbaan te Am sterdam. De voorzitter, de heer P. J. Adrian, hield een korte toespraak, waarin hij het een ver bluffende gebeurtenis noemde, dat deze kunstijsbaan is tot stand gekomen en hij hoopte, dat zoo spoedig mogelijk meerdere kunstijsbanen in ons land zouden kunnen worden geopend. Hierin zag spr. een moge lijkheid om de training van de Nederland sche rijders sterk te bevorderen en zoo doende op één peil te komen met Noorwe gen en Finland. Onder leiding van den heer W. H. Taconis Amsterdam, werd reeds dadelijk een aan vang gemaakt met de training, waarvoor zich talrijke rijders uit verschillende plaat sen van ons land, hadden opgegeven. Er werd getraind in het starten en in het boch ten nemen, maar over het algemeen werd op dezen eersten avond nog niet zoo erns tig gewerkt, daar de rijders eerst in de ge legenheid moesten zijn de spieren een beetje los te rijden. Eén avond in de week zal in den ver volge groepsgewijze worden getraind. Ook de indoortraining, die reeds in September is aangevangen z^l op de gewone wijze wor den voorgezet. SCHERMEN Leidsch Scherm-Comité. Gisteravond te 8 uur vonden in Scherm- zaal Gijberti de eerste wedstrijden plaats in de competitie op sabel door bovenge noemd Comité uitgeschreven. Ten eerste A.E.W. IOegstgeest, waar voor resp. uitkwamen de heeren van Duu- ren, J. Kop, J. Zwaan en Van Zuylen, Borg en Raphaël met als resultaat: A.E.W. werd met 7 gew. part. 2 verl. part., 20 ontv., tref fers winnaar. Pers. resultaten: van Duu- ren 3 gew. part., Kop en Zwaan 2 gew. part. Als tweede ontmoeting vond plaats de wedstrijd OegstgeestLeiden I, waarvoor uitkwamen resp. de heeren van Zuylen, Borger, Raphaël en Dreef, Jansen, N.N. met als resultaat: Oegstgeest wint met 54: 25 ontv. en 26 gegev. treffers. Pers. resultaten van Zuylen 3 gew. part., Borger en Raphaël 1 gew. partij. Daarna kwamen nog uit A.E.W. ILeiden I met de heeren van Durren Jr., N.N., Kop en Dreef, N.N., Jan sen, met resultaat: A.E.W. wint met 63, 25 ontv. en 28 geg. treffers. Pers. resultaat: van Durren Jr. 2 gew. part., N.N. 1 en Kop 3 gew. partijen. Deze wedstrijden droegen een sportief karakter en werden onder zeer vriend schappelijke verhouding vei-schermd, ter wijl de leiding bij de hoofdsecondanten, de heeren de Jager en Gijsberti in goede handen was. Eerstvolgende wedstrijden vinden plaats Woensdag 28 dezer des avonds te 7.45 uur in het politiebureau, waar uitkomen L.P.S. V. IElbewee I en II. Hoofdsecondant de heer de Jager. PAARDENSPORT DE GROEI VAN HET RUITERTOERISME Het jaarverslag der Commissie voor het Ruitertoerisme van den A.N.W.B. Toeris tenbond voor Nederland herinnert aan het verlies dat de Commissie leed door het overlijden van den heer Bierman en con stateert met voldoening, dat de belangstel ling voor het ruitertoerisme in 't algemeen en voor de door den A.N.W.B. uitgeschre ven rondritten te paard in het bijzonder groeiende is en dat deze ritten beantwoor den aan het doel: den ruiter zijn eigen mooie land beter te leeren kennen. De actie voor de ruiterpaden is onver moeid voortgezet; met medewerking van onderscheidene autoriteiten zijn verschil lende parcoursen voor ruiters, o.a. in de Staatsbosschen bij Groesbeek, aangegeven; het landgoed „De Hooge Veluwe" is ge durende bepaalde tijden van het jaar en op vastgestelde dagen voor ruiters toegan kelijk gesteld. In de gemeente Wassenaar zijn, bijwijze van proef langs eenige we gen „hoefslagen" aangelegd ten behoeve van de ruiters; in de Westduinen bij Sche- veningen is door de afdeeling Plantsoenen der Gemeente Den Haag een ruiterpad (in

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10