MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN GECOMPLICEERD AUTO-ONGELUK. Zaterdagavond kwam op den Rijksweg GraveDen Bosch een personenauto, be stuurd door den heer Maessen uit Tilburg, in botsing met een boerenkar, welke gela den was met chili-salpeter. De auto kan telde hierbij en bleef geheel vernield op den weg liggen. Een passeerend automobilist, de heer Fleuren, die het ongeluk zag gebeuren, bracht zijn wagen tot stilstand om hulp te bieden aan den heer Maessen. Inmiddels kwam van de tegenovergestlde richting een personenauto van den oliehandel Rijp uit Grave aanrijden, die den stilstaanden auto van den heer Fleuren niet zag. Met een hevige vaart botsten de auto's tegen elkaar. Van de drie personenauto's evenals van de boerenkar was niet veel meer overgeble ven. De bij dit gecompliceerde auto-ongeval betrokken personen bekwamen slechts en kele ontvellingen. Eenige uren na dit ongeval had op den zelfden weg een auto-ongeluk plaats. Een auto, bestuurd door den caféhouder J. van Dinter uit Schaik, reed ter hoogte van Heesch tegen een boom. De heer van Echter werd gewond; de auto werd totaal vernield. AUTO DOOR GESLOTEN OVERWEG GEREDEN De inzittenden aan den dood ontsnapt Niettegenstaande deze overweg in een volkomen rechten weg ligt en niets 't uit zicht belemmert, wordt op den drukken betonweg ArnhemNijmegen door auto mobilisten herhaaldelijk door de gesloten spoorwegboomen bij de voormalige halte „De Vork" gereden. Midden deze week werd deswege een officier der kol. reserve uit Nijmegen geverbaliseerd, die boven dien een proces-verbaal opliep wegens be- leediging van den dienstdoenden spoorweg ambtenaar. Vrijdagmorgen ontsnapte de lederhandelaar J. v. da W. uit Kaatsheuvel ternauwernood aan den dood. Juist toen 'n goederentrein uit het Westen naderde, ver brijzelde de door hem bestuurde auto eerst de barrière aan Nijmeegsche zijde, vloog daarna over het dubbelspoor en kwam pas tot staan, nadat ook de andere spoorboom doorbroken was. Als door een wonder ontkwamen de twee inzittenden van den wagen aan een ernstig ongeluk, want direct daarop passeerde de trein. Tegen v. d. W. werd proces-verbaal opgemaakt wegens vernieling. Zijn auto was nogal beschadigd. „Msbd." TRAGISCH EINDE Oude vrouw doodgevonden Toen het den buren van de wed. v. 't Land, wonende te Oud-Gastel, Vrijdagna middag was opgevallen, dat haar woning den geheelen dag gesloten bleef en de oude vrouw zich niet buiten vertoonde, waar schuwde men de politie. De agent Roe- broeks kwam tot de ontdekking, dat de deur niet in het slot was en hij zonder meer kon binnengaan. In de huiskamer trof hij, naar de „Msbd." bericht, het oude vrouwtje aan, zittend bij de tafel, het hoofd ondersteund door de hand. Maar men beseffe de verbazing van den politieman, toen hem bleek, dat de vrouw dood was, Vermoedelijk is zij des morgens na even nog ttiiten te zijn geweest, door een hart verlamming getroffen. HOUTZAAGMOLEN AFGEBRAND „De Tweeling" te Zaandam Te Zaandam is de houtzaagmolen „De Tweeling", staande in het Westvijverveld aan de Gouw en toebehoorende aan de firma wed. F. G. Grasz afgebrand. De molen, die meer dan honderd jaar oud is, was verbouwd tot een electrische zagerij. De vernv-edelijke oorzaak van den brand 5s kortsluiting. Verzekering dekt de schade. CACAOFABRIEK „HOLLANDIA" VERLOREN Tot den grond afgebrand Te Koog aan de Zaan heeft Zaterdag avond een felle uitslaande brand gewoed in de cacaofabriek „Hollandia" van de N.V Kamphuys en Oly, welke zoo goed als ge heel verloren is gegaan. Toen de brand om kwart voor negen uitbrak, was het bedrijf nog in volle werking. Zonder dat men eenig onheil vermoedde, zagen de werklie den plotseling vlammen in de branderij. Als oorzaak wordt genoemd het overkoken van een ketel met stookolie. Boven de branderij bevindt zich een ketel, waarin zich de olie bevindt, die noodig is om de .machines te drijven en die van tijd tot tijd moet worden volgepompt. Om te weten of de ketel gevuld is, rijst in de olie een kurk, die door een gewicht, dat aan een touw hangt, drijvend wordt ge houden. Aangezien dit apparaat niet altijd goed functioneerde, was het noodig dat de kurk door middel van het touw af en toe naar beneden wordt getrokken. Dit nu schijnt een oogenblik te zijn verzuimd, misschien wel wijl een der werklieden, die met deze zaak belast was, een oogenblik elders moest zijn. Dit scheen tot gevolg gehad te hebben, dat de ketel overgeloopen is en de olie zich over de vloer heeft ver spreid. Deze olie is toen door de vloer terecht gekomen. Aldus is de brand ontstaan, en met het vuur in de ovens in aanraking gekomne. Aldus is de brand ontstaan. Toen de arbeiders het gevaar ontdekten, was het duidelijk dat aan behoud niet meer te denken was. Zij hadden nog den tijd de stoomkraan dicht te draaien en het electrisch licht af te sluiten, waarna zij in allerijl een goed heenkomen moesten zoe ken. In korten tijd had 't vuur zich over de geheel fabriek verspreid, waartoe de aan wezige voorraad cacaodoppen en cacao boter, alsmede een hoeveelheid van 20.000 liter stookolie, die kort geleden in de olie kelder was opgeslagen, niet weinig heeft bijgedragen. Te half twaalf woedde de brand nog met hevige felheid voort. Koog aan de Zaan was met drie brandspuiten op het terrein aanwezig, terwijl ook uit de ge meenten Zaandijk en Zaandam ieder met drie spuiten present waren. Onder lei ding van den commandant van de brand weer te Koog aan de Zaan werd het vuur van alle kanten ingesloten. Geweldige wa termassa's werden op de vuurzee gewor pen. Dikke rookwolken bolderden omhoog en de vuurtongen die weldra aan alle kan ten naar buiten sloegen waren tot ver in den omtrek zichtbaar, zoodat honderden Zaankanters in den milden winteravond een tocht naar Koog a. d. Zaan maakten. Het verkeer en de afzetting waren zeer gemak kelijk te regelen daar de toegang tot de fa brieksterreinen wordt afgesneden door de spoorlijn AmsterdamUitgeest en de be langstellenden slechts tot hiertoe mochten komen. Aan behoud van de fabriek was dan ook geen oogenblik te denken. Op het oogenblik is nog moeiijk te zeg gen, hoe groot de schade is, welke door verzekering wordt gedekt. Te omstreeks twaalf uur was de brand weer den brand vrijwel meester en kon met het na-blusschèn worden begonnen. Tot laat in den nacht is men hiermede bezig geweest. Persoonlijke ongelukken zijn bij dezen feilen echt Zaanschen brand, niet voorgekomen. BOERDERIJ AFGEBRAND Jongen redt drie kinderen uit het brandende huis Zaterdagavond te kwart over zeven is brand uitgebroken in de kapitale boerderij van J. van der Stappen, wethouder der gemeente Heesch. De boerderij brandde geheel af. Het vee kon worden gered. Ver zekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Bij gebrek aan water kon de brand weer niets uitrichten. Van der Stappen was met zijn oudste twee kinderen melk afleveren aan de stoomzuivelfabriek „St. Petrus' Banden" te Heesch, toen de brand uitbrak. Zijn vrouw was met de overige zeven jeugdige kinde ren, waarvan het jongste anderhalf jaar is, alleen thuis. Eenige kinderen sliepen op de opkamer, drie andere op den zolder. Zoodra de vrouw den brand gewaar werd, bracht zij de kinderen uit de opka mer in veiligheid. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat het dak van het woonhuis intusschen reeds brandde, zoodat de kinderen op den zolder ernstig in gevaar verkeerden. Gelukkig hadden de buren onderwijl den brand bemerkt en kwamen ter hulp geijld De zeventienjarige J. Hendriks snelde, toen hij hoorde van het gevaar, dat de kinderen boven liepen, met gevaar voor eigen leven het brandende huis binnen en slaagde erin de kinderen van den zolder in veiligheid te brengen. De jongen zelf kreeg ernstige wonden aan gezicht en han den, doch de kinderen waren ongedeerd. De burgemeester van Heesch, de heer Offermans. verzekerde aan 'n berichtgever van de „Msbd.", dat Van der Stappen, wiens huis laag was verzekerd en van wien alles, zelfs de kleeren, zijn verbrand, totaal geruineerd is. Vol lof was de bur gemeester voor de moedige daad van den jongen redder. Hij stelde zich voor bij den gemeenteraad stappen te doen om hem een gratificatie toe te kennen. NOG EEN BOERDERIJ AFGEBRAND Veertien varkens verloren Te Horst is de boerderij van de weduwe A. Peeters, bewoond door den landbouwer van Renschoeler, in vlammen opgegaan. Negen varkens kwamen in het vuur om, terwijl vijf zulke brandwonden opliepen, dat ze moesten worden afgemaakt. De hoe ve met schuur en stalling is geheel ver nield; een groote voorraad hooi en stroo ging verloren. De oorzaak is onbekend. Alles was ver zekerd, uitgezonderd het vee. DE VALSCHE OORMERKEN De gearresteerde heeft bekend Met betrekking tot de opzienbarende ontdekking van de vervaardiging van val- sche oormerken voor varkens, welke heeft geleid tot de arrestatie van den heer H. S. te Woudenberg, verneemt „De Telegr." nog het volgende: Reeds geruimen tijd bestond verdenking tegen den heer S. Onderzoekingen door politie, marechaussee en controleurs der Crisis-Varkens wet leidden tot in wijden omtrek steeds naar deze gemeente en den persoon van S. Ongeveer een maand gele den werd hem ook reeds een verhoor afge nomen. De betrokkene ontkende toen ech ter hardnekkig, terwijl de gegevens nog niet van dien aard bleken te zijn, dat zij een voldoend overtuigend bewijs konden leveren. Nu gaf Donderdag een inwoner van Bilthoven de politie aldaar een aanwijzing, die leidde van de plaats waar de valsche merken, althans de blikjes daarvoor, wer den vervaardigd. Bij het onmiddellijk ter plaatse ingestelde onderzoek kwam toen aan het licht, dat deze in opdracht van den heer S. werden gemaakt en aan hem afge leverd. De betrokken fabrikant blijkt geheel te goeder trouw te zijn geweest. Hem was de bestemming der blikjes totaal onbekend, aangezien de stempeling der merken door den heer S. zelf geschiedde. Hij verstrekte de politie alle mogelijke inlichtingen, UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 27 Nov. K. R. O.-uitzending. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.Gramofoon. 10.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert op Gramofoonplaten. •2.Vrouwen uurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Het K. R. O.-orkest. 5.00 W. Graziano over toerisme in Zwit serland. 5.20 De K. R. O.-Boys. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Alb. v. d. Meys over ..Sociale orga nisaties doen niet aan politiek." 7.35 Gramofoon. 8.00 Vaz Dias en gramofoon. 8.15 Dajos Bela en zijn orkest, te 8.45 af gewisseld door causerie van A. v. Domburg over film. 9.50 Het K. R. O.-Kamerorkest m. m. v. José Candel, sopraan. 10.30 Vaz Dias en gramofoon. 10.40 Het K. R. O.-orkest. 11.30 Gramofoon. Hilversum, 301 M. A. V. R. O.-Uitzending. 5.30 VURO, 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kook- en bakpraatje. 11.0012.00 Orgelconcert. 12.00 Omroeporkest. 2.00 Concert door E. Veen (piano) en B. Lensky (viool). 3.00—4.00 Kniples. 4.15 Gramafoonplaten. 4.30 Radio-Kinkerkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v, d. VURO. 6.00 Gramofoonplaten. 6 30 R. V. U. Causerie. 7.00 Pianorecital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Causerie. 8.15 Omroeporkest m. m. v. H. Noort (tenor). 9.10 Optreden van Luciano (Mondharmo nicavirtuoos). 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 „Ann en Harold", vervolgspel. 10.15 The Ramblers. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. D r o i t w i c h, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 en 11.20 Lezingen. 11.40 Gramofoonplaten. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Leon Wayne Sextet. 1.20 Het Birmingham Hippodrome-orkest. 2.25 Voor de scholen. 4.20 Gramofoonplaten. 4.50 Sylvian Trio, m. m. v. V. Welsh (ba riton). 5.35 BBC-dansorkest. 6.20 Berichten. 6.50 Koorzang. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Gramofoonplaten. waardoor de handelingen van den heer S. zoodanig werden geopenbaard, dat vol doende grond tot diens arrestatie aanwe zig was. De heer S. heeft bekend. RUZIE IN EEN CAFE. Een der bezoekers springt door een ruit. In een café in de Warmoesstraat te Am sterdam ontstond in den afgeloopen nacht, kort voor het sluitingsuur ruzie tusschen 7.50 Causerie. 8.20 Zang.# 8.50 Gevar. programma. 9.Q0 Solistenconcert. 9.20 Populaire moderne liedjes. 10.20 Lezing. 10.40 Parkington Kwintet. 11.30 Voordracht. 11.3512.20 Lew Stone en zyn band. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. Programma niet ontvangen. Kalundborg 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Discussie. 10.2011.50 Dansmpziek. Keulen, 456 M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Gramofoonplaten. 1.35 Bioscooporgelconcert. 3.20 Omroeporkest. 6.45 Pianorecital. 7.30 Onbekend. Rome, 421 M. 8 05 Koor en solisten. Hierna: Radiotoo- neel. 9.35 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 meter. 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Symphonieconcert. 6.50 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 meter: 12.20 Omroeporkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.00 Kamermuziek. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.15 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Dansmuziek (gr.pl.). 8.20 „Zwischen Himmel und Erde", hoor spel. 9.20 Berichten-Causerie, Weerbericht. 10.2011.20 Concert uit Kiel. Gemeentelijk Radindistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Deutschl. zender. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2016.20 Kalundborg of Luxemburg. 16.20—1720 Stuttgart. 17.20—19.20 Brussel VI. 19.2020.20 Beromunster. 20.2021.35 Luxemburg. 21.35—23.00 Brussel Fr. 23.00afloop Stuttgart. 4e Programma. 8.05 Luxemburg. II.0517.35 Londen Reg. 17.35—18.20 Droitwich. 18.20—19.00 Stuttgart. 199.0019.30 Loc. uitz. Tuinpraatje door den heer J. Jonker, chef afd. Gem. PI. 19.3020.20 Londen Reg. 20.2021.50 Droitwich. 21.50afloop Londen Reg. twee personen. Een der bezokers, die even als de meeste overige gasten, onder den invloed van sterke drank was, begon „moord!" te roepen, hetgeen voor een der laatsten aanleiding was, om in zijn schrik dwars door de ruit het café te verlaten. Het gerinkel der glasscherven bracht vele "nieuwsgierigen, ook de politie ter plaatse, die ten slotte ook het laatste woord in dit dronkenmansgedoe heeft gesproken. FEUILLETON. LIEFDE IN HET OERWOUD Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.). 12) Zoo trachtte hij zijn gewetensbezwaren weg te redeneeren en zocht eindelijk, laat in den nacht zijn veldbed op. Maar hij kon niet slapen. Hij werd vervuld door kwellende droomen over zijn halfbroer. Hij zag Roger Mannering's primitieve manier van leven in het inlandsche dorp; hij stelde zich hem voor op net oogenblik, dat het verleden tot hem terugkwam en dat zijn verlangen naar wraak in hem begon te ontwaken en hij dacht aan de onnavolg baar handige wijze, waarop hij deze wraak ten uitvoer had gebracht. Ten slotte kon hij zijn eigen gedachten niet langer verdragen en hij stond op en liep zoo zacht mogelijk naar de waranda. Hij zette zich neer en keek urenlang uit in den maanverlichten nacht. Een gevoel van namelooze wanhoop maakte zich van hem meester en hij huiverde. Het was hem, alsof een paar spookachtige grijpar men, die uit een andere wereld kwamen, hem grepen en naar omlaag sleurden. Hij voelde om zoch heen de ontastbare aan wezigheid van een op wraak zinnenden geest, die niet rusten zou, voor hij zijn doel bereikt had en overmand door vrees en ellende begroef hij zijn gezicht in de handen. Toen meende hij plotseling een vaag geluid te hooren; hij lichtte zijn hoofd op en keek scherp om zich heen. Iemand iets stond daar in de schaduf bij de deur, die toegang gaf tot de waranda. Een oogen blik stond zijn hart stil en hij herkende Honor. Een half gesmoorde kreet van ver lichting ontsnapte hem en het meisje keek verwonderd om. Haastig en nerneus lachend gaf hij een verklaring. „Ik moet in slaap gevallen zijn, voor jij kwam. Ik dacht, heusch, dat je een geest was. Het is niet moeilijk om bijgeloovig te worden in Afrika. „Bijgeloovig", antwoordde Honor snel. „Heb jij dat gevoel ook? Er is hier iets ik weet niet wat.... dat me onrustig maakt. Het is net, of ik er een voorge voel van heb, dat er iets gebeuren zal. Het is dwaas van me, maar ik kan er niet van slapen. Haar woorden droegen er niet toe bij om hem te kalmeeren, maar hij trachtte zijn toon zoo luchtig mogelijk te doen klin ken. „Het is niets", zei hij. „Je bent overver moeid van de inspanning van de laatste dagen. Je moet dat gevoel van je afzet ten, Honor. Kom hier bij me zitten. Mis schien zal je dat wat rustiger maken, zoo dat je kimt inslapen. Ze ging naast hem zitten, onbewust van de onmetelijke verlichting, die zij hem gaf. Zijn arm glipte om haar heen en een tijd lang zaten ze daar zwijgend te staren naar het koele licht, dat de maan wierp op het woud en het vlakke land voor hen, maar een dichte mist begon op te komen, die de omtrekken van alles, dat een paar minu ten geléden nog scherp en duidelijk was, deed vervagen. Toen klonk door de stilte weer het eentonige geroffel van de verre trommels. Onwillekeurig huiverde Honor en drong dichter tegen George aan. „Wat is er?" vroeg hij fluisterend. „Die trommels! Hoor je ze? Zie vervol gen me overaL Ze zijn als een stem een dringende, onontkoombare stemde stem van het noodlot". „Een stem van het noodlot; herhaalde hij zacht en haar onschuldige woorden deden al zijn bijgeloovige vrees weer ontwaken, maar kwasie luchtig zei hij: „Wat een onzin, Honor. Dat geluid be- teekent alleen maar, dat er daarginds in het bosch een stuk of wat zwartjes bezig zijn, een van hun afschuwelijke dansen uit te voeren. Dat weet je toch wel? Je hebt ze gezien...." „Ja! Ja! Maar ik kan het niet helpen, dat ik dat gevoel heb. Zoolang ik hier ben, heb ik het niet van me af kunnen zetten." „Vergeet het", zei hij bruusk. „Legrand zou je uitlachen, als „O", viel ze hem fluisterend in de rede, „ik vertrouw dien man niet, George. Hij heeft iets over zich „Ik vertrouw hem zelf ook niet, ant woordde hij naar waarheid. „Maar hij is op 't oogenblik een onvermijdelijke noodza kelijkheid. Ik geloof niet, dat we zonder hem M'Buba kunnen bereiken." „Zouden we niet wat voorraad van hem kunnen koopen en wat dragers van hem kunnen huren en alleen verder gaan?" vroeg het meisje. „Ik ben bang van niet. Hij heeft zijn mannen zelf noodig. We zullen ons werke lijk zoo goed mogelijk moeten schikken, Honor." Het meisje antwoordde niet. Een kleine beweging aan den voet van den heuvel had hahr aandacht getrokken. „Kijk eens", fluisterde ze. terwijl ze wees naar de plek, waar ze het het eerst gezien had. En plotseling zagen ze de bewegende ge stalte duidelijker en herkenden een anti lope, waarvan de horens glansden in het maanlicht. „Een antilope", zei Mannering en nauwe lijks had hij de woorden uitgesproken, of het dier wierp verschrikt zijn kop achter over en vluchtte weg. Maar het was te laat. Het had maar een paar sprongen ge daan, toen een zwart en lenig lichaam op veerde uit de duisternis en neersprong op het slanke, sierlijke dier. Een oogenblik later kondigde een voldaan gegrom aan, dat de overwinnaar bezig was zijn prooi te verslinden. „Het was een luipaard", zei Mannering op zakelijken toon. „Ja", zei het meisje rillend. Toen zei haar intuïtie haar plotseling, dat ze niet meer alleen waren en ze wendde snel het hoofd om. Op enkele meters afstand, op een plek, waar een breede maanstraal viel door het half vergane houtwerk, stond Jules Le grand naar hen te kijken. Honor maakte een onwillekeurige beweging van schrik toen ze hem zag. De man glimlachte even en liep zacht en onhoorbaar als een kat naar binnen, zonder een woord te zeggen. Honor dacht aan den luipaard, die in het witte maanlicht de slanke antilope had be sprongen, en ze rilde opnieuw. „Wat is er?" vroeg Mannering snel. „Legrand, hij stond naar ons te kijken", zei ze fluisterend. En Mannering werd er zich plotseling van bewust, dat zijn gemoedsrust ook nog op een andere manier bedreigd werd. VI. De zon stond al boven het bosch in de verte, toen Honor Donthorne uit haar slaapkamer kwam en naar de vervallen waranda liep. Het bedauwde land lag te glinsteren in den zonneschijn. De wind zong door de boomen en hun toppen be wogen zacht op en neer. De ochtendkoelte, de frissche, pas ontwaakte wereld, het zachte windje, dat langs haar wangen streek, dat alles te zamen was wonderlijk opwekkend en de schaduwen, die haar den vorigen avond omringd hadden, we ken al spoedig van haar. Een korte poos stond ze te kijken naar de zon, die langzaam hooger steeg aan den blauwen hemel. Toen kwam om den hoek van het gebouw Jules Legrand naar haar toe, slank en lenig. „Bonjour, mademoiselle Honor". „Bonjour, monsieur", zei ze koel. „Dit is een eigenaardige ochtend, die le ven en kracht brengt", zei hij. „Een goed begin voor den tocht van vandaag." „Gaan we al weg?" vroeg ze onbewust van de verandering in zijn plannen. „O, u niet, mademoiselle. Ik laat u hier voor een dag of drie achter met uw ver loofde, terwijl ik mijn zaken afdoe in een dorp in het bosch". Het meisje was ten hoogste verbaasd, en verborg dat niet. „En gaan we niet met u mee?" „Helaas niet. En ik ben degene, die daar bij de verliezende partij is. Ik ga met drie of vier dragers, zoodat ik het dorp, dat niet op den weg naar M'Buba ligt, gauw kan bereiken. En het dient nergens toe, om u en Sir George die lastige reis door het bosch te laten maken. Maar ik moet be kennen, dat ik. tamelijk jaloersch ben, als ik bedenk, dat iku bij hem achterlaat." Een hoogroode kleur vloog over Honor's gezicht, maar ze besloot de opmerking te negeeren en gaf geen antwoord. Legrand keek naar het verstoorde gezichtje en glim lachte.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9