MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE LAATSTE TOCHT VAN 'N GROOT GELEERDE. Waardeerende woorden over zijn leven en werk. Zaterdagmiddag heeft op Westerveld de verassching plaats gehad van het stoffe lijk overschot van prof. dr. W. de Sitter, in leven hoogleeraar in de sterrekunde aan de Leidsche Universiteit en directeur van de Leidsche Sterrewacht. Zeer velen gaven door hun tegenwoor digheid blijk van belangstelling en onder hen merkten we o.m. op mr. A. v. d. San- de Bakhuyzen, burgemeester van Leiden, president-curator der Leidsche universi teit en voorzitter van het college van direc teuren van het Sterrewachtfonds; mr. G. Vissering, oud-president der Ned. Bank, lid van het college van directeuren van ge noemd fonds; mr. P. J. Idenburg, secreta ris van het college van curatoren der Leid sche universieit; prof. dr. E. Hertzsprung, onder-directeur der Leidsche Sterrewacht; dr. J. H. Oort, conservator, benevens het geheele personeel der Sterrewacht; prof. dr. A. A. Nijland te Utrecht, prof. dr. G. Grijs te Wageningen, prof. dr. J. D. v. d. Waals te Amsterdam, president-curator van het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt; prof. dr. E. van Everdingen, hoofd directeur van het Kon. Ned. Met. Insti tuut, prof. dr. A. Pannekoek te Amster dam, namens de Ned. Astronomenclub; prof. dr. W. A. P. Schüffer te Amsterdam; prof. dr. H. J. Backer te Groningen, prof. dr. J. J. A. Muller, voorzitter van de com missie voor graadmeting, prof. dr. A. F. Holleman, secretaris van de Hollandsche Mij. der Wetenschappen te Haarlem; jhr. J. Burmania v. Andringa de Kempenaer te Haren, vertegenwoordigende de Stichting het Sterrekundig studiefonds „J. C. Kap- teyn" te Groningen, dr. J. v. d. Bilt, ob- servator aan de Utrechtsche Sterrewacht, voorzitter der Ned. Ver. voor Weer- en Stex*renkunde; ir. J. Knol, voorzitter der Ned.-Indische Sterrekundige Vereeniging dr. Minnaert namens de Ned. Eclips-com missie; dr. J. J. Remond, directeur van het Zeis-planetarium der Haagsche Courant, dr. T. van Lohuizen, curator van het Zeiss planetarium; H. Kleibrink, namens de Am- sterdamsche en Haarlemsche Weer- en Sterrekundige Vereeniging, mr. Joh. En schedé, directeur van Teylers Stichting te Haarlem; prof. dr. A. D. Fokker, secretaris van Teyler's Tweede Genootschap te Haar lem; mr. J. W. baron de Vos van Steen- wijk, burgemeester van Zwolle; mr. K. P. v. d. Mandele, directeur der Rotterdam- sche Bankvereeniging te Rotterdam, prof. dr. jhr. W. J. M. van Eysinga, lid van het Permanente Hof van Arbitrage in Den Haag; dr. C. de Jong, conrector van het gymnasium te Leiden; mr. A. J. L. van Beeck Calkoen, administrateur, hoofd der afd. hooger onderwijs aan het Ministerie van O., K. en W.; de heer G. Pippel, hoofd van een andere afdeeling aan het Ministe rie; voorts zeer vele hoogleeraren van de rijksuniversiteit alhier en deputaties van divérse studentencorporaties. In den stoet kwamen mede prof. dr. W. v. d. Woude, rector-magnificus, prof. mr. A. S. de Blécourt, secretaris van den Se naat, prof. dr. E. Hertzsprung, onder-direc teur en dr. J. H. Oorts, conservator der Leidsche Sterrewacht, prof. dr. J. Droste, dr. C. T. van Valkenburg te Amsterdam en prof. dr. J. Huizinga. Toespraak prof. dr. W. v. d. Woude De rector-magnificus, prof. dr. W. v. d. Woude, zeide in zijn toespraak o.m.: Het leven van den man, die ons thans verlaten heeft, is zoo veelzijdig en rijk ge weest, dat ik als tolk van den Leidschen Senaat hem gedenk met een mengeling van gevoelens: van vriendschap, dankbaarheid, boogachtig en trots. Inderdaad heeft de Senaat in Willem de Sitter een harer beste vertegenwoordigers, als mensch en als man van wetenschap, verloren. Het is niet de astronoom de Sitter, dien ik herdenk. Maar wel mag ik zeggen, dat de Sitter zijn eigenaardige positie onder zijn ambtgenooten mede dank aan het feit, dat de astronomie voor hem niet d e wetenschap was; zij was voor hem alleen het middelpunt van zijn wetenschap pelijk denken, dat vandaar uit in alle rich tingen ging. De Leidsche Senaat is trotsch op de Sit ter geweest om de wijze, waarop hij Lei- dens naam heeft hoog gehouden. Toespraak dr. J. H. Oort Professor de Sitter, aldus spr., trachtte het hooge levensdoel dat hij zeer bewust voor de menschheid zag, langs twee wegen te dienen. In de eerste plaats door zijn eigen wetenschappelijk werk; daarnaast, r.iet als bijzaak maar als een taak die hem even na aan het hart ging, de Sterrewacht, door te maken dat anderen zooveel en zoo goed mogelijk konden werken voor hetzelf de ideaal. Het is dan ook uit naam van allen die aan de Sterrewacht verbonden zijn, dat ik hier een paar woorden van innigen dank aan hem die ons allen op verschillende wijze zoozeer tot steun geweest is, wil zeg gen. De Sterrewacht en haar beslommerin gen zag professor de Sitter als een belang rijk deel van zijn levenstaak, niet als een lastige bijkomstigheid die zijn eigen werk in de weg stond. Daarom is het ook zoo goed geworden. En dit, tezamen met zijn groote gave om iederen dag de dingen nieuw te zien, moet althans voor een ge deelte het geheim zijn waardoor hij erin slaagde de Sterrewacht gedurende de vijf tien jaren van zijn dix-ectoraat tot zoo een hoogen bloei te leiden. Door zijn ruimheid van blik en de gave om zich in het werk van anderen te verplaatsen en de verschil lende arbeidsgebieden tegen elkaar uit te wegen en te verhoeden dat het een te veel uitgroeide ten koste van het andere wist hij de Sterrewacht ondanks uiteenloopen- o'e werkrichtingen tot een eenheid te ma ken. Heel sterk was hij ervan doordrongen dat alleen dan het beste hoogste uitdemen- schen kan komen als zij vrij zijn in hun werk en gedachten, en aan niemand anders dan aan zichzelf verantwoording daarover schuldig zijn. Toespraak prof. dr. J. Huizinga Het is mijn voox-recht geweest, aldus prof. Huizinga, in het leven van Willem de Sit ter, gedurende meer dan 40 jaar, zooveel deel te hebben als een oude en hechte vriendschap geven kan. Het oogenblik, dat ik het eerst zijn groote, kinderlijk-trouwe oogen zag, staat mij even helder voor den geest als dat van drie dagen geleden, toen ik die oogen gesloten zag in.den vrede van den dood. Ik heb hem gekend in de rustige harmonie van zijn ouderlijk huis, waar van hij de trots en de verwachting was en waar zijn ouders Willem's vrienden opna men als hun eigene. Wij hebben hem daar na gekend in het huis, dat hij zelf stichtte met haar, die de moeder werd van zijn bloeiend gezin. In dat gezin was het samen leven altijd zoo innig, dat die innigheid in staat was, ook het diepste leed en de zwaarste beproevingen, die hun van aan vang af niet bespaard bleven, te verwer ken en te verheffen tot bevestiging van ge luk. Zoo heeft het groote en zuivere geluk van dat huis kunnen uitstralen hoog boven alle smarten. Zoo heeft het gestraald ook voor de velen, die hij had opgenomen in de genegenheid van zijn groot en eenvou dig hart. Een van die velen te zijn geweest blijft in het herdenken voor ieder onzer die dat zeggen mag een schat voor het verdere leven. Nadat de kist gedaald was, dankte mevr. de wed. de Sitter persoonlijk voor de be toonde belangstelling. BEGRAFENIS H. VAN DORSTEN. Onder overweldigende belangstelling heeft Zaterdagmiddag te half vier op de begraafplaats Rhijnhof de teraardebestel ling plaats gehad van het stoffelijk over schot van wijlen den heer H. van Dorsten, in leven directeur van de Stoombroodfa- briek „De Vereeniging", v/h. Koole Nicola en Co. Uit die groote belangstelling blijkt wel duidelijk, welk 'n bijzondere plaats de thans ontslapene in het maatschappelijk leven innam. Onder de vele aanwezigen, die de baar achter de familie volgden, merkten we o.m. op afgevaardigden van diverse vereenigin- gen, als de Bakkerspatroonsvereeniging „Ons Belang", de R.K. Bakkerspatroons vereeniging, den Ned. Bond van Bakkers- patroons, alsmede directeuren van meelfa brieken en broodfabrieken, voorts het vol tallige personeel, depothouders, bakkers patroons, melkhandelaren, enz. Aan de groeve werd niet gesproken en nadat de kist gedaald was werden bloemen in het graf gestrooid. Hierna dankte de oudste zoon van den overledene voor de talrijke blijken van be langstelling. VER. VAN MATHESIANEN. Lezing over Boedapest. Zaterdag j.l. hield bovengenoemde ver eeniging in de collegezaal van het Kamer- lingh Onnes Laboratorium haar tweede le zing van dit seizoen. Spreker was de heer ir. A. van Dijk met als onderwerp: monu mentale gebouwen en bruggen in Boeda pest. De voorzitter, de heer Van der Linden, heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf het wooxxi aan den spreker. Het eerste onderwerp, dat deze behandelde, was de St. Stephansdom, vervolgens de Frans Jozef- brug en de Margarethabrug en als tenslotte de St. Elisabethbrug te zien gegeven wordt, is dit zeker wel de mooiste. Vervolgens komt het Kon. Paleis ter sprake, een gebouw met een respectabele frontbreedte van 360 M. en met 860 zalen. Tot de merkwaai'digste dingen hier behoo- ren ongetwijfeld de kachels, welke uit aar dewerk zijn vei-vaardigd en een specifiek uitstralingsvermogen hebben en wel zoo: de heete gassen komen achter uit de kachel en gaan dan het vertrek door. Dan besprekt de heer v. Dijk het Parle mentsgebouw, dat in alle bouwstijlen ge combineerd is opgetrokken. Vervolgens liet de spreker even zijn aandacht vallen op een der overdekte zweminrichtingen van Boedapest en vroeg vervolgens, of dat soms ook geen goed mo del voor Leiden was! Dit was tevens het laatste onderwerp van deze zeer intex-essante en leerzame lezing, welke met prachtige lichtbeelden werd verduidelijkt. Den heer ir. v. Dijk had dan ook een har telijk applaus in ontvangst te nemen. De voorzitter dankte spr. ook namens het bestuur en de aanwezigen voor deze goed geslaagde lezing exx merkte tevens op, dat de volgende lezing zal worden gehou den op 15 Dec. door den heer v. d. Starre over het „Licht". R.K. STAATSPARTIJ. Wij herixxneren er aan, dat de afd. Lei den der R.K. Staatspartij vanavond een vergadering houdt, in den Burcht, te 8.15 uur waarop o.m. aan de orde is de candi- daatstelling Prov. Staten. St. Joseph-Gezellen-Vereeniging. Zondagavond is er op de verplichte Ge zellen-bijeenkomst met prijsbiljarten weer gekampt om de hoofdprijzen, 2 scheerap- paraten in étui, die tenslotte ten deel zijn gevallen aan Jac. Bonnet met 83 punten en aan C. Ro'zier met 77 punten. Zondag a.s. is de plechtige installatie van nieuwe leden; de onderaf deelingen verleenen haar medewerking. WIELRIJDER AANGEREDEN Zaterdagmorgen om 11.30 is de 53-jarige V. alhier, die op het rijvak van den Rijks straatweg te Wassenaar per fiets reed, aangereden door een auto, bestuurd door B. uit Den Haag. V. kwam te vallen en brak het linkerbeen. Per ziekenauto is V. naar het Acad. zie kenhuis alhier vervoerd. Geslaagd voor Stenografie „Groote" de dames M. de Bolster, W. v. Kimmenaede en F. v. Houten leerlingen van de St. Jo zefschool v. d. Werffstraat. Te Rotterdam zijn door de politie aan gehouden de 26-jarige J. G. P. en A. v. d. G., woonachtig te Den Haag, verdacht resp. van diefstal en heling van een rijwiel, dat hier ter stede was ontvreemd en dat zij te Rotterdam trachtten te verkoopen. Door zekeren K. is bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een dekzeil. Zaterdag slaagden voor het examen „Ma- chineschrijven", afgenomen dqor den Ned. R.K. Bond „St. Genesius" de dames: A. J. B. Boersma, G. H. M. Castelein, W. B. Corstjens, M. A. F .van Dijk, C. W. M. Dijkmans, E. Kreffer, W. P. van Paridon, B J. v. d. Poel. A. L. Platteel, H. A. M. van der Top en C. A. M. van der Voort, leerlingen van de Mariaschool Haarlem merstraat. De minister van Financiën mr. P. J. Oud zal Woensdagavond 8.15 uur op uitnoodi- ging van de Vereeniging voor Staatkunde in het klein auditorium der Universiteit als spreker optreden met het onderwerp: De rijksbegrooting in haar juridische en politieke beteekenis. De toegang is vrij voor alle belangstellenden. In de kerkzaal van het Gesticht Ende geest wordt vanaf Maandag 26 Nov. tot Woensdagmiddag een tentoonstelling ge houden met verkoop van de artikelen ge maakt door de patiënten o.a. rietwerk, houtsnijwerk, zaagwerk e.a. BURGERLIJKE STAND SPORT ATHLETIEK R.-K. GYMNASTIEKFEDERATIE. Tweede Nationale Kerndag. Te Rotterdam zijn gisteren onder zeer groote belangstelling uit het geheele land de kampioenschappen turnen verwerkt on der de keurploegen van de Diocesane Gym- nastiekbonden van Den Bosch, Breda, Haar lem, Roermond, en Utrecht. Bij deze wedstrijden werd goed werk ge leverd en de prestaties waren boven ver wachting. In alle onderdeelen van alle Bis dommen was goede vooruitgang te consta- teeren. De uitslagen luiden als volgt: Diocesaan-kampioen wei-d de Gymnastiek- bond van het Bisdom Roermond met to taal 1774 1/2 pnt. Tweede prijs kreeg de Gymnastiekbond van het Bisdom Haarlem met 1659 1/2 pnt. Derde prijs: Gymnastiekband van het Bisdom Breda met 1545 pnt. Vierde prijs: De Gymnastiekbond van het Bisdom Den Bosch met 1506 1/2 punt. Vijfde prijs: De Gymnastiekbond van het Bisdom Utrecht met 1506 1/2 pnt. Het persoonlijk kampioenschap werd be haald door den heer W. E. Haufe, van de vereeniging O. N. S., Heerlen, 491 pnt. 2. de heer M. Vos, Jong Leven, Am sterdam 3. de heer B. Schlosher, Olympia DOS, Enschede 430 pnt. De organisatie van deze wedstrijden was opgedragen aan de Sportvereeniging St. Christophorus. onderafdeeling der St. Jo seph's Gezellen Vereeniging Rotterdam I. WIELRENNEN L. R. T. V. „Swift". Gistermorgen waren een 23-tal leden opgekomen om hun kansen op de home trainers te verdedigen. Eerst werd de 1 K.M. tijdrace gehouden om den P. T. de Jong-prijs waarvan de gemaakte tijden luiden: J. Rietbroek 27 1/5 s.; R. Riethoven 30 s.; G. Parijs 30 1/5 s.; C. v. Amsterda m30 2/5 s.; C. Gros 31 2/5 s.; A. Strijk 32 s.; Ph. de Roode 32 1/5 s.; A. Collee 32 2/5 s.; C. Verburg 32 2/5 s.; K. de Haas 32 4/5 s.; J. Schuller 33 s.; J. Bos man 33 3/5 s.; J. de Haas 34 s.; W. v. d. Berg 34 2/5 s.; J. Banning 34 3/5 s.; C. Droog 34 4/5 s.; A. Mens 30 s.; R. v. d. Werf 36 1/5 s; Chr. de Roode 36 1/5 s.; A. Lodewijks 40 3/5 s.; W. Kamp 39 s. Hierna werd de eerste wedstrijd der com petitie verreden, waarvoor den heer C. v. d. Zeeuw van het E. V. H. eerxige prijzen had disponibel gesteld. Nadat de series en herkansing van de A en B-klasser waren verreden, wisten van de A-kl. zich in de finale te plaatsen A. Strijk, C. Gros, C. v. Amsterdam, R. Riet hoven, G. Parijs en J. Rietbroek; van de B-kl. J. de Haas, J. Benning en K. de Haas. Aangezien het te laat zou worden om de finale van deze rit en ook de C-klassers nog te laten rijden, zullen deze laatste rit ten as. Woensdagavond verreden worden. Aanvang precies 8 uur in het clublokaal van den heer v. Meizen, Nieuwe Beesten markt 13. HOCKEY INTERNATIONAAL HOCKEY-CONGRES. Voorloopig nog geen wereldkampioen schappen. Onder' voorzitterschap van den heer Bel- lin du Coteau vond dit weekeinde te Pa rijs een buitengewoon congres plaats van LEIDEN. Ondertrouwd: J. W. Buijs jm. ?5 j. en S. A. Schouls jd. 22 j. H. v. Leeu wen jm. 31 j. en M. Verstraaten jd. 21 j. A. de Boer wedr. 34 j. en A. Kurpeishoek gesel». 30 j. Overleden: G. J. de Vries-Landzaat vr. 45 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. de Federation Internationale de Hockey. De verschillende kwesties betreffende het I.O.C. en de Internationale Hockey Fe deratie werden besproken, doch tot defi nitieve besluiten is men niet gekomen. Een Nederlandsch voorstel om te be ginnen met 1938 wei-eldkampioenschappen om de vier jaren te organiseeren, werd ver worpen als zijnde momenteel niet actueel. De internationale tournooien zullen daar entegen een meer officieel tintje krijgen, zoo b.v. het tounxooi te Brussel in 1935 te houden. Een dergelijk tournooi zal in 1937 te Parijs en in 1938 in Nederland worden gehouden. Voor het tournooi te Brussel hebben reeds zes landen ingeschreven. Een mededeeling van Duitsche zijde was ingekomen, dat dit land van plan is in 1936 een internationaal tournooi voor dames te organiseeren in verband met het feit, éat een dergelijk tournooi niet in het Olym pisch programma voorkomt. De Coupe Leautey werd aan den Neder- landschen Hockey en Bandy bond uitge reikt. RECHTZAKEN AUTOBUSONDERNEMER VEROORDEELD. Wederom stond heden een autobusonder nemer H. v. d. Z. voor den Amsterdam- schen kantonrechter. Hij had ritten geor ganiseerd van Amsterdam naar Rotterdam vice versa tegen zeer lage prijzen. Verd. was niet verschenen en de zaak werd bij verstek behandeld. In Augustus en September j.l. hebben agenten van de verkeerspolitie geconsta teerd, dat de touringcar van den onderne mer geregeld met een betrekkelijk groot aantal passagiers van de Rozengracht te Amsterdam vertrok. Twee chauffeurs ant woordden op de vragen van den kanton rechter, dat zij slechts reedn als er een „ge zelschap" was. De ambtenaar van het O.M. was van meening, dat geldboeten niet meer helpen en requireerde een hechtenisstraf van één week. De Kantonrechter was van oordeel, dat deze ondernemer de spoorwegen con currentie aandeed. Daarmede had de rech ter zich echter niet bezig te houden, daar hij slechts te letten had op de overtreding. Hij veroordeelde bekl. tot 5 x 5.sub sidiair 5 dagen hechtenis. LAATSTE BERICHTEN PSEUDO-BROEDER AANGEHOUDEN. Te Trier ingerekend. De pseudo-broeder „Elegius", die gedu rende eenige weken in Noord- en Midden- Limburg verscheidene personen wist te bewegen hem geld te geven voor de missie is Zaterdagavond te Trier in Duitschland gearresteerd. De Limburgsche politie-auto- riteiten hadden zijn spoor, dat naar Keu len leidde, gevolgd en vandaar hun naspo ringen tot Trier uitgestrekt. De gearres teerde, bleek te zijn de 25-jarige Fransch- man Leon Diversy, die gedurende eenigen tijd als postulant bij de Barmhartige Broeders te Trier in het klooster was ge weest. Hij was daar wegens ongeschiktheid ontslagen, doch had kans gezien behalve zijn kleeding ook papieren uit het klooster mee te nemen, welke papieren hem bij de diverse oplichtingen goede diensten bewe zen. Bij zijn verhoor heeft hij bekend zich aan vele oplichtingen te hebben schuldig gemaakt. Ook in het Rijnland heeft hij een bedrag van circa 1100 Mark buitegemaakt. Er werd nog een aanzienlijk bedrag in zijn bezit gevonden. De man is voorloopig in Trier ingesloten. Vermoed wordt dat hij ook in Frankrijk soortgelijke oplichtin gen gepleegd heeft. TELEGRAMMEN van een proefneming met een raket, die voorzien van een zak met poststukken ov ex- het Kanaal zal worden geschoten. De ra ket zal van Dover naar Calais wox-den ge schoten. Hij is gevuld met een explosieve vloeistof,die electrisch ontstoken wordt. Na een van te voren vastgesteld aantal mi nuten, als de raket door de explosies vol doende ver zal zyn verwijderd, gaat een parachute open, waaraan de postzak be vestigd is, die aldus op de van te voren berekende plaats zal neerkomen. LANGE ROKKEN BIJ DE BRUILOFT VAN PRINSES MARINA. LONDEN, 26 Nov. (V.D.) Koningin Mary heeft den Lord-Chamberlain medegedeeld, dat zij wenscht, dat de dames, die de hu welijksplechtigheid van haar zoon, den hertog van Kent met prinses Marina van Griekenland Donderdag a.s. zullen bijwo nen, gekleed zullen zijn in japonnen, die tot de enkels reiken. Deze instructie heett bij de dames van de society, die het voor recht hebben de plechtigheid te zullen bij wonen, groote beweging gewekt en de mode-huizen en couturieres van Londen hadden plotseling een rush te doorstaan van dames, die hun betrekkelijk korte toi letten op het laatste oogenblik verlengd moeten hebben. NEDELANDSCH MOTORSCHIP GEZONKEN. De opvarenden gered. LONDEN, 26 Nov. (V.D.) Op de Theems nabij Silvertown heeft hedenmorgen een botsing plaats gehad tusschen het Neder- landsche motorschip „Pinguïn" en het Duitsche vaartuig „Vaddergerrit". De „Pin guïn" is dix'ect na de botsing gezonken. Dc kapitein en de vier leden der bemanning, onder wie een vrouw, sprongen over boord. Zij konden worden gered en zijn naar het ziekenhuis overgebracht. De „Vaddergerrit" moest in zinkenden toestand op het strand worden gezet. De „Pinguin" is een sinds kort in de vaart zijnd motorvaartuig van een paar honderd ton en behoort thuis te Hooge- zand. Eigenaar-kapitein is de heer Mees Cremer te Hoogezand. MARKTBERICHTEN DE PAUS IN RETRAITE. ROME, 26 Nov. (V.D.) Paus Pius XI is gisteren in een retraite gegaan, die tot 1 December as. zal duren. Gedurende deze dagen zal de Paus zijn dagelijksche werk zaamheden niet waarnemen en slechts te gen den middag reizigers van overzee in collectieve audiëntie ontvangen. PARIJS, 26 Nov. (V.D.) De Fransclie minister voor de luchtvaart heeft gisteren den Duitschen ingenieur Gerard Zucker toestemming verleend tot het verrichten AMSTERDAM, 26 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 414 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 58—67 cent, 2e kwaliteit 48— 56 cent, 3e kwaliteit 40—47 cent per kg. slachtgewicht. 53 melk- en kalfkoeien f 150 190 per stuk, 136 vette kalveren le kwal. 48—52 cent, 2e kwal. 4046 cent, 3e kwal. 2638 cent per kg. levend gewciht. Gras kalveren: 44 nuchtere kalveren f 3.006.50 per stuk, 63 schapen en lammeren: schapen f 1417 en lammeren f 712 per stuk, 634 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 3739 cent, zware 3637 cent en vette 3536 cent per kg. slachtgewicht. 24 paarden f 60100 per stuk. Overzicht: Runderen minder aanvoer dan vorige week, door de korte aanvoer iets hoogere prijzen, handel stil. Melkkoeien korte aan voer en stille handel, constante prijzen. Vette kalveren minder aanvoer dan vori ge week, weinig beste prijzen vrijwel con stant. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, stille handel. Schapen en lammeren weinig aanvoer, zeer stugge handel en prijzen iets lager. Verkens tamelijke aanvoer, handel niet vlug, prijzen neiging tot daling, vooral aan het einde der markt. Slachtpaarden stille aanvoer en gedrukte handel. ROTTERDAM, 26 Nov. Vee. Totale aan voer 2742 stuks. 483 vette runderen, 231 vette kalveren, 906 schapen en lammeren, 1105 varkens, 10 graskalveren, 5 nuchtere kalveren, 3 bokken. Prijzen per kg.: vette koeien 5456, 4448 en 3036 cent, vet'e ossen 4850, 4345 en 3840 cent, vette kalveren 7075, 5560 en 4550 cent, var kens (levend gewicht) 32, 31 en 30 cent, schanen 39, 35 en 30 cent, lammeren 40, 35 en 30 cent. Prijzen per stuk: schapen f 17 138, lammeren f 1197. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer tamelijk hande 1 kalm, prijzen ossen iets lager, prima koe plus 210, prima os 58; vette kalve.- ren aanvoer iets korter, handel stug, prij zen iets lager; prima plus 5; schapen en lammeren aanvoer ruim, handel traag, prijzen onveranderd; varkens aanvoer be langrijk ruimer, handel flauw, prijzen iets lager. Meerdere partijen schapen voor ex port verkocht. BOSKOOP, 24 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 2035 cent, Hadley 3045 cent, Clau dius Pernet 4060 cent, Columbia 3045 cent, Butterfly 3055 cent, Wilh. Kordes 5080 cent, Rosalandia 3060 cent, Florcx 4060 cent, Phoebe 4070 cent, Edïth Helen 60—110 cent, Aug. Noack 20—40 cent, Hoover 55 cent, Wendland 50 cent, Briarcliff 2032 cent. Chrysanten, groot- bloemig 0.601.20, idem tros 8—20 cent. Ligustrum 9 cent, Pernettia 1525 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.3711/ig Berlijn 59.44"., New York 1.47U',8 Parijs 9.7415 10 Brussel 34 3 Zwitserland 47.94 Milaan 12 62 Madrid 20.201/2 Oslo 37.10 Kopenhagen 32 95 Stockholm 38.06 Weenen Praag 6.I8I/4 Boedapeet

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3