MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 R.K. STATENKIESKRING „LEIDEN" De R.K. Statenkieskring „Leiden" verga- derde Zaterdagmiddag in het hotel-restau rant „Den Burcht". De voorzitter, de heer H. Bader, verwel komde de aanwezigen, in 't bijzonder mr. Bolsius, lid van Ged. Staten. Het is voor het eerst, gedurende de dertig jaar, dat spr. in het bestuur van den Kring zitting heeft, dat daarin een lid van Ged. Staten aanwezig is. Lid van Ged. Staten zijn in dezen tijd, is geen sinecure. De heer Bolsius is in dit ambt reeds met veel succes werkzaam ge weest, speciaal inzake zijn bemoeiingen in het georganiseerd overleg in verband met de salarisregeling en met de krankzinnigen verpleging. Volgend jaar staan wij voor de verkie zingen. Met mr. Bolsius op de lijst twijfelt spr. niet, of wij zullen succes hebben. De secretaris, de heer G. Bulten, las de notulen, welke onveranderd en onder dank werden vastgesteld. Van den heer Alkemade te Noordwijk was bericht ingekomen, dat hij ontslag nam als lid van het Kringbestuur. Aan den heer Alkemade werd dank betuigd voor zijn werkzaamheden. Door den heer Bulten werd daarna een uiteenzetting gegeven over de vast te stel len regelen voor de verkiezing der Provin ciale Staten in de R.K. Statenkieskring „Leiden". Het Partijbestuur is met een reorganisa tie gekomen, waaronder ook de regelen voor de verkiezing van Prov. Staten val len. Spr. heeft de voorschriften van het Partijbestuur bestudeerd. De bepalingen van ons eigen reglement zijn daarna aan gevuld met de punten, die voorgeschreven waren. Er zijn echter enkele punten aan den Statenkieskring ter regeling gegeven. Voorstellen waren ingekomen o.a. van Zoeterwoude en Lisse inzake de drie ver kiezingen voor de candidaten. Het Kring- bestuur stelt voor in het vervolg twee ver kiezingen te houden. De eerste dient voor de verkiezing van candidaten, die defini tief vóóraan komen, en de tweede voor de plaatsvervangers. Drie verkiezingen acht het bestuur niet gewenscht, omdat dit op de kiezers vermoeiend werkt. Spr stelt voor het reglement vast te stel len, zooals door het Partijbestuur wordt verlangd, doch te discussieeren over de punten, welke aan den Kring ter regeling zijn overgelaten. De heer Van Delft uit Warmond zag lie ver één verkiezing met het oog op de kosten. De heer Van Mil uit Zoeterwoude, meent dat het reglement voorschrijft op één dag te stemmen. Voorts bracht spr. ter sprake het uitbrengen van advies. Spr. wenschte de samenstelling van een commissie voor het advies regelementair te bepalen. Nadat verschillende voorstellen met be trekking tot de samenstelling waren ge opperd, en besproken was of al dan niet advies moest worden uitgebracht, werd besloten de commissie voor het advies sa men te stellen uit de bestuursleden, die niet candidaat worden gesteld, de plaats vervangende bestuursleden, terwijl zoo noodig de commissie voor het advies zal worden aangevuld met een aantal door den Statenkieskring aan te wijzen personen. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van deze „aanvullende" leden. In volgorde van het aantal behaalde stemmen komen voor de aanvulling van de commissie voor het advies in aanmerking: de heeren Van Mil, Lombert, Van Berkel, Burcksen en Romijn. In de vergadering dezer commissie wordt met meerderheid van stemmen het advies vastgesteld. Daarna kwam in bespreking het al of niet geven van advies, de wijze, waarop advies wordt gegeven, en het aantal malen dat voor de candidatenlijst gestemd zal worden. De heer Lombert achtte het 't beste de driedeelige stemming te handhaven. De heer Bulten zeide, dat ook het bestuur meent dat er drie stemmingen moeten zijn. Dit is de zuiverste stemming. Het bestuur heeft echter een. tegemoetkomende houding willen aannemen tegenover kiesvereenigin- gen, en daarom voorgesteld twee stem mingen te houden. Spr. "vermoedt echter, dat het bestuur zijn bemiddelings-voorstel wel wil prijsgeven. De heer Van Mil zou thans eerst uitge maakt willen zien, of het houden van meer stemmingen in strijd is met het officieele reglement, ja dan neen. Spr. heeft over de desbetreffende bepalingen de meening ge vraagd van het Partijbureau. Mr. Kolf schoten had geantwoord, dat èn naar de letter èn naar den geest in het reglement één stemming bedoeld is. De heeren Bulten en Bolsius bestreden de interpretatie van mr. Kolfschoten. De heer Romijn uit Lisse zou niet gaar ne zien, dat er drie stemmingen worden gehouden. Gevoegd bij de gemeenteraads verkiezingen wordt dat wel al te veel. De heer Schelvisch uit Noordwijk ver klaarde zich voor één enkele stemming. De vergadering meende, dat de redactie van de bepalingen van het reglement over het punt één- of meermalige stemming on duidelijk is, zoodat de Statenkieskring vrij is dit te bepalen. De heer Van Mil opperde eenige wen- schen ten opzichte van de veelzijdige sa menstelling der afvaardiging naar de Staten. De heer Bulten wees erop, dat de ver tegenwoordiging van Leiden, ook bezien uit het oogpunt van veelzijdigheid, er gun stig uitziet. De heer Paardenkooper uit Oegstgeest zag hierin een taak voor de commissie van het advies. De heer Kortekaas uit Lisse bepleitte het oorspronkelijk bestuursvoorstel, de stemming in twee keeren te laten afloopen. Het voorstel-Leiden drie-maal te stem men werd verworpen met 7118 stemmen Het voorstel van het bestuur twee-maal te stemmen werd aangenomen met 6524. De heer Van Mil zou omschreven willen UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad vergadert Donderdagnamiddag te 2 uur. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrief en beëediging raadslid. 2. Mededeelingen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling notulen. 5. a. Ver slag sommissie toezicht op het l.o. over 1933. b. Verslag Schoolartsendienst over 1933. 6. Begrooting van den schoolartsen- dienst over 1935. 7. Verzoek toekenning weezengeld. 8. Verzoek M. J. Smit om ver laging van huur. 9. Voorstel tot ingebruik- geving van den watertoren. 10. Vaststelling verordeningen rechten besmettelijke ziek- tenwet. 11. Crediet voor verbetering van de brandspuit. 12. Aankoop stukje grond aan Losplaatsweg. 13. Voorstel tot het aan gaan rekening-courant-overeenkomst voor buitengewone werken 1935 en wijziging rekening-courant-overeenkomst voor ge wone uitgaven. 14. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. 15. Voorstel tot het aangaan eener kasgeldleening voor tijde lijke financiering conversie. 16. Vaststel ling exploitatievergoeding voor bijzondere scholen. 17. Voorstel tot wijziging en her nieuwde vaststelling van de verordening voor de gemeentepolitie. 18. Crediet voor aanleg waterleidingsbuizen en electrici- teitskabels in de Beveastraat. 19. Machti ging tot het instellen van bezwaar tegen de aanslagen van het gas. en het electri- citeitsijbedrijf in de omzetbelasting. 20. Be zwaarschriften hondenbelasting 1934. 21. Voorloopige vaststelling gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1933. Bijzonder ondervijs. B. en W. stellen den Raad voor de kostprijs per leerling van het openbaar lager onderwijs voor het jaar 1932 vast te stellen op ƒ21.03 en in ver band daarmede de exploitatievergoeding voor de bijzondere scholen te bepalen voor: 1. de R.K. Jongensschoool, op 8433.03. *2. de R.K. Meisjesschool, op f 8506.63. 3. de Wilhelminaschool, op 3880.03. 4. de Hervormde school te Noordwijk aan Zee, op 4978.85. 5. de School met den Bijbel, op 4805.35, of i ntotaal voor alle bijzondere scholen op 30.603.89. NIEUWVEEN Ledenvergadering Nicolaas Boys. Met een bevredigende bezetting er hadden er echter meer kunnen zijn werd Zater dagavond in het schoolgebouw een leden vergadering gehouden van de plaatselijke R.K. Sportver. Nicolaas Boys. De heer C. R. de Groot betrok in zijn welkomstwoord speciaal den nieuwen geestel. adviseur, kapelaan Nicolaas, die, daar was hij verzekerd van, de voetstap pen van kapelaan Verheem zou drukken en als sportsman met hart en ziel voor de vereen, zou werken. Nadat de notulen gelezen en onder dank werden goedgekeurd, werd het agenda punt aangesneden, waar allen in de laat ste weken geweldige betoogen over hiel den, namelijk waarom er geen leden uit Langeraar werden aangenomen. De voorz. zette de meening van het bestuur breed voerig uiteen. Het bestuursbesluit steunt op de bepaling indertijd genomen: geen spelers van buiten de parochie, worden aangenomen als in hun eigen parochie reeds een kath. voetbalclub bestaat. De vraag naar vreemdelingen is bij de leden opgekomen, omdat zij meenen, dat Nic. Boys geen hooger sport op de voetballad der kan bereiken met haar tegenwoordige elftallen. De voorz. stelde hier tegenover, dat zoo'n jonge club als deze, de jongste uit de verre omgeving, toch moeilijk veel mocht verwachten. Spr. noemde de reeds bereikte resultaten, die toch niet tot som bere voorspellingen aanleiding geven. Nëen het moet een Nieuwv. vereen, blijven en wij moeten niet op geïmporteerde spelers onze toekomst willen bouwen. Nadat de voorz. allen moed en saamhoo- righeid had trachten bij te braengen, nam kap. Nicolaas het woord. Zijneerw. herinnerde zijn gehoor eerst aan de woorden van zijn voorganger. Slechts als alle leden hun valle kracht in dienst der vereen, stellen kan deze tot bloei komen. Niet uitsluitend moeten wij de sport om de spórt beoefenen, maar voor ontspanning. Het mag niet in hoofdzaak om het winnen gaan. Zonder overloopers moeten wij gezamenlijk Nic. Boys op hoo ger peil brengen, en dat kan, mits de me dewerking van alle kanten komt. De kath. geest moeten ons meer eigen maken. We moeten ons lichamelijk goed houden, maar om geestelijk niet in te zinken moeten de leden minstens practisch goede leden der Maria-Congregatie zijn. Velen zijn het reeds, maar niet allen. Ik kan jullie felici- teeren met je bestuur, aldus spr. Houdt je aan zijn besluiten. Tenslotte een goede raad: niet kankeren. Daarmee verknoei je de goede geest. Na het begeesterend woord van den geestelijk adviseur, dat een instemmend applaus vond, werden enkele huishoude lijke puntjes besproken. Een krachtig be zien, hoe het advies gegeven wordt. Besloten wordt de commissie hierin vrij te laten. Het bestuur stelde voor 6 candidaten op de lijst te plaatsen: twee voor de te ver wachten zetels en vier plaatsvervangers. De vergadering kan zich hiermede vereeni gen. De data van de verkiezingen werden vastgesteld als voorgesteld. Het bestuur stelde voor aan den secre taris in het verkiezingsjaar een vergoeding te geven van 100. Na eenige bespreking zonder stemming goedgekeurd. Bij de rondvraag dankte de heer Bolsius den voorzitter voor zijn waardeerende woorden. De voorzitter wekte tenslotte de afge vaardigden op voor Januari zooveel mo gelijk leden te werven, door huisbezoek enz. roep werd op de spelers gedaan voor dona teurs en bezoekers te bezorgen. Wij moeten familieleden en vrienden naar het eigen sportveld voeren. Dat beduidt zoowel mo- reele als financieele steun en beide heb ben wij noodig. De voorz. wees voorts op de uitgebreide en uitstekend verzorgde sportrubriek van de Leidsche Crt., waar de spelers hun eigen sportblad in vinden. Met het devies „Een dracht maakt macht" eindigde de voorz. zijn slotwoord en sloot de geanimeerde bij eenkomst met den chr. groet. SASSEXHEIM Vrouwelijke Jeugdbeweging voor K. Actie de Graal De clubs gaan a.s. Woensdag als ge woonlijk door; dus om 7 uur club voor de kleinen, 8.30 club voor de grooten; 810 naaien voor de armen. VEÜR. De huishoudcursus. Op 30 November a.s. wordt des namid dags 4 uur in het leslokaal der voormalige openbare school aan den Veurschestraat- weg de loopende cursus van de landbouw- huishoudschool gesloten. Hieraan is zelfs verbonden een op bescheiden schaal opge zette tentoonstelling van de gemaakte werkstukken der leerlingen, die voor iedereen toegankelijk is. De cursus werd bezocht door meisjes uit Veur, Zoeter- heer-Zegwaart, Nootdorp, Voorschoten, Rijswijk, Stompwijk. Juist door de gunsti ge ligging is deze cursus voor een gtroote kring van meisjes toegankelijk. Aan een aantal leerlingen wordt bij beëindiging van het cursusjaar een diploma uitgereikt. Het ligt voorts in de bedoeling om op nieuw leerlingen voor de cursussen aan te nemen, waardoor deze op denzelfden voet wordt voortgezet Deze cursussen, die voor alle schoolvrije meisjes toegankelijk zijn, hebben reeds groot nut afgeworpen. Nog te veel heerscht echter de gedachte, dat de meisjes, die deze cursussen bezoeken, hoogere levenseischen gaan stellen. Niets is echter minder waar. Het zou toch in wezenlijke strijd zijn met de opzet en bedoeling van deze cursussen: „het meisje van thans te bekwamen voor de taak, die haai' als toekomstige huis vrouw wacht". Er is een algemeen streven om meer vak kennis te vergaren en niet in het minst is dat van belang voor de huisvrouw, die te genwoordig moet trachten met het kleinst mogelijke minimum het grootst mogelijke maximum te bereiken. Werd zelfs niet onlangs door den Mi nister van Sociale Zaken, in eigen persoon, een commissie, voortgekomen uit het huis- houdonderwijs, geïnstalleerd, die tot taak heeft het vraagstuk van de kosten in de huishouding te bezien en middelen te vin den om met de meest beperkte beurs het nuttigst en grootste effect te bereiken. In deze Commissie hebben zitting bekwame krachten op het gebied van dit onderwijs werkzaam. In het geheele land gaat er een roep om deze cursussen, die slechts een jaar duren (een dag in de week). Het onderwijs is verdeeld in praktijk, en theorie-vakken. De praktijk-vakken omvatten: koken, waschbehandeling, onderhoud van huis en huisraad, naaien enz. Het koken is echter het voornaamste deel. In het eerste jaar worden de eenvoudige beginselen van de kookkunst aan de meisjes onderwezen o.a. groenten, eiergerechten, verschillende res- tenverwerking, het doelmatig bereiden van spijzen voor zieken, zuigelingen kinder voeding enz. Voor naaien en knippen van lingerie en babygoed wordt de noodige tijd gevergd. De theorievakken zijn: voedingsleer, re- ceptenleer, warenkennis (keuren en in- koopen van waren), gezondheidsleer, wo ninginrichting, electriciteit in de huishou ding enz. Voorts is er nog tuinbouwonderwijs, waarin geleerd wordt over zaaien van bloemen, kamerplanten enz. Er valt nog zooveel te vertellen over dit huishoudonderwijs, dat het beter is het hierbij te laten. Vaders en moeders stuurt uw dochters naar deze cursussen. Zegt niet: „ik bezocht zoo iets ook niet", dat gaat niet op. Zorgt met de tijd mee te gaan. De ervaring, ook op dit gebied, maakt rijk. Aanmelding van nieuwe leerlingen kan geschieden bij de leeraressen aan de school op de Woensda gen vart 's morgens 9 uur tot 's namiddags 5 uur, alsmede op de tentoonstelling op 30 November, benevens bij den heer L. C. de Koning, Damlaan, Veur. VOORSCHOTEN. Twee fietsen gevonden. Bij de poli tie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden damesrijwiel en een heeren- rijwiel. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad vergadert Dinsdagmorgen te 9.30 uur. Agenda: 1. No tulen en Mededeelingen. 2. Voorstel tot het leggen van loonbeslag. 3. Idem inzake de Winkelsluitingswet. 4. Idem tot verlenging van een crediet. 5. Idem tot het verleenen van afschrijving schoolgeld. 6. Idem tot ombouw der stoomspuit. 7. Idem tot vast stelling van een suppletoir kohier hon denbelasting. 8. Idem tot vaststelling van een suppletoir kohier schoolgeld. 9. Idem tot wijziging der begrooting 1934. 10. Rondvraag, waarna geheime vergadering. ALPHEN AAN DEN RUN Sigarenmakerij. Zaterdagmorgen werd door commiezen der belasting en een rijks veldwachter bij een werkloos zijnde vroe- geren sigarenmaker een complete inrich ting gevonden en inbeslaggenomen voor 't vervaardigen van sigaren, terwijl de man hiervoor geen vergunning had. Bovendien wed een hoeveelheid vervaardigde sigaren en tabak in beslaggenomen. De inbeslagge nomen goederen werden overgebracht naar het kantoor der belastingen alhier. Tegen den vervaardiger die ook geen vergunning had voor den verkoop, werd proces-ver baal opgemaakt. Van den wagen gevallen. Een 4-jarig zoontje van G. A., dat op den groentewa gen van zijn vader wilde stappen, had het ongeval hiervan af te vallen, waardoor 't ventje een zware hersenschudding bekwam zoodat heelkundige hulp van dr. H. moest worden ingeroepen. BOSKOOP. Personalia. Voor het te 's-Gravenha- ge gehouden examen adjunct-commies, slaagde onze plaatsgenoot, de heer G. Mul der, klerk ten postkantore alhier. Autobusdienst „Trio". Door Ged. Sta ten dezer provincie is op het adres van de heeren J. Kok, C. F. Middelkoop en J. Hard ijzer, ondernemers der autobusdienst „Trio", om het beginpunt van hun diensten in Reijerskoop brug Goudsche Rijweg te doen aanvangen, afwijzend beschikt. Harmonie „St Caecilia". Dinsdag 27 November zal in het R.K. Ver.gebouw al hier een muziekutivoering gegeven wor den door de R.K. harmonie „St. Caecilia" onder leiding van haar directeur, den heer M. J. Markx. Verder zal deze avond op geluisterd worden door de humoristen Jack Johnnie. Werkloozen hebben toegang voor de helft van de prijs. Geboren: Eduard en Hendrik, zoons van E. H. Grootendorst en J. C. E. Oost hoek. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagvoormiddag te 9 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Circulaire van den Mi nister van Sociale Zaken over het verlee nen van een brandstoffenbijslag aan steun. trekkenden. Wordt voorgesteld deze toe te kennen op de wijze als in den vorigen win ter is geschied. 3. Schrijven van het Ge meentebestuur van Alphen aan den Rijn om 1/3 gedeelte bij te dragen in de kos ten tot het versterken van den Ziendeberm, ter lengte van ongeveer 310 Meter, in totaal geraamd op 2170.Wordt voorgesteld hiervoor 1/3 gedeelte bij te dragen, 4. Wij ziging van de Gemeentebegrooting, dienst 1934. 5. Behandeling van de Gemeente-be grooting voor 1935. Bioscoop-voorstelling. In Hotel „Spoorzicht" alhier werd door de Alge- meene Bioscoop-onderneming „Oud Tha- men" van Uithoorn de geluidsfilm ver toond: „Ein lied geht um die Welt", met den beroemde tenor Joseph Schmidt. Als voorprogramma werd o.m. vertoond het vliegtuig „De Uiver" met zijn bemanning en de rede, uilgesproken door Prinses Ju liana ten bate van het Nationaal Crisis comité. Van de opbrengst der entrée's werd 20 procent afgestaan aan het plaatselijk crisis-comité. De gedraaide films waren van de mooiste die ooit in Nieuwkoop ver toond zijn en zoowel het beeld alsook het geluid waren zeer duidelijk. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr.30 verleent kuip door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG-en DONDERDAG MIDDAG van 2-4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp -Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 HAZERSWOUDE Burgerwacht. De Hazerswoudsche Burgerwacht vergadert a.s. Woensdag avond te half acht in het gymnastieklokaal van de R.K. School (Dorp). Op de agenda komt o.a. voor benoeming eerevoorzittcr, verkiezing bestuursleden, uitreiking diplo ma's schietvaardigheid. Zoo mogelijk, zal een filmvoorstelling worden gegeven. HAZERSWOUDE—GROENENDIJK Been gebroken. Zaterdagmiddag is het 6-jarig zoontje van den schipper A, de V., uit den hooiberg gevallen bij de wed. V. Nadat het ventje naar huis was gebracht, werd geneeskundige hulp ingeroepen van dr. de Br. welke na onderzoek constateer de dat het een beentje had gebroken, het welk ter plaatse door genoemden genees heer is verbonden. NOORDEN. Gestraft. Eenigen tijd geleden had een zekere W. alhier de heldhaftigheid om het U-jarig dochtertje van K. te Nieuwkoop, dat hem, zooals hij beweerde, plaagde met rietpluimen, op te pakken en in de voor wetering te gooien. Voor deze ongepaste heldendaad stond W. thans voor de politie-rechter te 's-Gra- venhage terecht. W. werd conform den eisch van den officier veroordeeld tot een geldboete van f 30.of 30 dagen hechtenis en tot 2 maanden gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag te 2.30 uur, Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Be noeming onderwijzer aan de openbare la gere school. Voordracht: 1. C. J. Uriot te Gouda; 2. M. J. A. Bergman te Ingen; 3. B. Schuurman te Alphen a. d. Rijn. 3. Vaststelling uitbreidingsplan. 4. Wijziging legesverordening. 5. Beschikbaarstelling gelden proefboring waterleiding. 6. Idem voor voetbrugje Leidschestraatweg. 7. Ge rechtelijke invordering huur teelland H. Wouters. 8. Voorloopige vaststelling ge- meente-i'ekening 1933. 9. Begrootingswijzi ging. St. Elisabethsverecniging". De gisteren onder alle H.H. Missen gehouden schaalcol- lecte ten bate van de St. Elisabethsver- eeniging heeft opgebracht ruim 343. Het arme Armbestuur. Het armbe stuur heeft zich genoodzaakt gezien door den nood van den tijd en de ontoereikend heid der inkomsten door middel van bus sen achter in de kerk de milddadigheid der parochianen in te roepen. ZOETERWOUDE (H.R.) Gouden jubileum W. Hoogzaad. Het 50-jarig jubileum van den heer W. Hoog zaad als organist, is alhier feestelijk her dacht. Al kon door familieomstandigheden dit feest slechts op zeer sobere wijze her dacht worden, toch mocht de jubilaris reeds Donderdag j.l, een stroom van bloe men en felicitaties ten zijnen huize ontvan gen, terwijl tal van kerkelijke en wereld lijke autoriteiten hem persoonlijk kwamen gelukwenschen. Op Zondag 25 Nov. is dit feit kerkelijk herdacht. De jubilaris en huisgenooten hadden in de kerk plaats ge nomen. Terwijl aan het feestelijk versier de hoogaltaar een plechtige H. Mis werd opgedragen, voerde het zangkoor onder leiding van den tweeden dirigent een 3- stemmige Mis van Perosi uit, ^/elke beslo ten werd met een feestcantate van Frans- sen. Na de Hoogmis had een intieme hul diging plaats, door de koorleden, waar door verschillende heeren het woord ge voerd werd, erop wijzende, dat de jubilaris van zoo'n groot cultureel belang voor het koor geweest was en nog is, en dat steeds „pro Deo". Hierna werd den jubilaris een stoffelijk blijk van waardeering en dank aangeboden, waarna de jubilaris allen har telijk dank zegde voor alles wat er voor hem gedaan was, hen aansporende om op den ingeslagen weg voort te gaan tot groo- ter eer van God en tot stichting der ge- loovigen. "Waarom hebt o geon valscherm mijnheer? Haast, haast; met zoo'n ding aan duurt het mc te lang. (Klein Witzblaltj. STOMPWIJK. Geboren: Gerard us Cornells, z. van E. Rotteveel en M. Knijnenburg. Ondertrouwd: K. v. Diepeningen en C. W. v. Biezen W. J. Berits en L. W. Verhoeven. Overleden: Leendert Sebel 76 j. Cornelis Theodorus v. d. Kraan 16 d. VOORHOUT. Veiling. Al was de aanvoer en de be langstelling buiten verwachting, zoo zelfs, dat ook de aangrenzende zaal moest in ge bruik genomen worden om plaats te ver schaffen aan publiek en ingebrachte num mers, de handel was deze week zeer traag. De jonge konijnen brachten op 20 tot 40 cent, slachtkonijnen gingen van 60 cent tot 1.40. De kippen liepen van 0.40 tot 0.75, terwijl de duiven van 9 tot 13 cent gingen. De vendu bestond deze keer uit 36 nummers. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat in het vervolg na 7 uur geen te verkoopen nummers meer wor den aangenomen. ZILK. Uitvoering. De Jonge Wachters gaven gisteravond een welgeslaagde tooneeluit- voering in het parochiehuis alhier. Opge voerd werd een jongensstuk, genaamd „Een jongen van karakter" en „Schoolmeester Pieterse". Tusschen de stukken door zong een jongenskoortje genaamd „Onze Galm gaten" eenige stukjes. Dinsdagavond as. is er wederom een uitvoering voor het pu bliek. Gezien het fraaie spel, mogen wij op dien avond velen verwachten, ook van de grooteren. Prijs jassen. In café „Zilk" van de wed. Fr. de Groot was Zaterdagavond voor kaartliefhebbers de gelegenheid een kaartje te leggen om carbonade. Er wa ren veel liefhebbers en de 1ste prijs werd gewonnen door C. v. Elk en C. Vermun- nicht, de 2de door J. v. Diest en Jac. Pij pers en de derde door Fr. Klinkenberg en P. Okkerse, zoodat velen met een hartig brokje voldaan huiswaarts gingen. UIT DE RIJNSTREEK

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11