MAANDAG 26 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Zilveren jubilc. Zondag was het 25 jaar geleden, dat mej. L. Prins haar intre de deed in Huize St. Joseph alhier. Vele jaren was zij de nooit rustende hulp der Eerw. Zusters in de Lighal, maar ook op ander charitatief gebied was „Leentje" de onmisbare. De Eerw. Zusters hebben de zer dag voor de eenvoudige jubilaresse tot een onvergetelijke gemaakt, terwijl ook van andere zijde talrijke bewijzen van be langstelling inkwamen. Gemeentezaken. De gemeentebegroo- ting voor 1934 wijst voor den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven een be drag aan van 783.619.37. De Kapitaal- dienst geeft aan voofr ontvangsten 39.574,65 en voor uitgaven 38.874.65, zoodat deze dienst een batig saldo geeft van 700. LIS SE. Personalia. Tot bode van het Zieken- huisverplegingsfonds „St. Joannes de Deo" alhier is benoemd de heer C. Steenvoor den alhier. „Adolf Kolping". De R.K. Harmonie „Adolf Kolping" gaf hare jaarlijksche do nateursuitvoering. De zaal van het Patro naatsgebouw was best bezet. De waarne mende voorzitter, de heer Jac. Groen in 't Woud, opende de feestelijke bijeenkomst en heette allen welkom. Een terugblik wer pend op 't afgeloopen jaar mocht hij met genoegen constateeren, dat het in kunst zinnig opzicht voor „A. K." een vruchtbaar jaar is geweest. Onder de eminente leiding toch van den directeur, den heer G. Dik te Leiden behaalden onze vereeniging op het concours te Noord wij kerhout een 2e prijs in de afd. UitmuntendheH, vervolgens be haalde het duo Th. Hoogervorst en Leo v. d. Meer op het concours te Hillegom een le prijs in de 2e afdeeling en den heer M. Vermalen met Tuba een 2e pr. in de le Afd. Met eenig leedwezen moest de w.n. voorzitter echter constateeren, dat bij het aanbieden der kwitanties eenige donateurs hadden bedankt, wat ook al een gevolg is van de benarde tijdsomstandigheden. Spre ker hoopte, dat echter dat haar aantal weer zal gaan stijgen. Inmiddels waren de zeereerw. heer pas toor H. J. Thoman en de zeereerw. pater Koppendrayer uit Huize „Pius" ter bij eenkomst gekomen, welke de voorzitter een hartelijk welkom toeriep. De Pastoor ant woordde, dat, al was hij „oud en krom", de prestaties van „A. K." hem altijd inte resseeren en deze mooie vereeniging hem na aan 't hart ligt! Vervolgens werd een keurig verzorgd imuziekprogram op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Weth. Warmerdam hield voor de pauze een krachtig pleidooiom de uit nemende vereeniging ,,A. K." ook en zelfs vooral in dezen tijd te steunen. Na de pauze kregen we het optreden van Spaanderman, geaccompagneerd door den heer v. Wel. Na een paar goed uitgevoer de moppen, welke de aanwezigen deed schudden, volgde een viertal goed voorge dragen liedjes. De luide bijval was ten volle verdiend. Hierna had de verloting plaats, waarna men van den humorist het transformatiespel „Steegjesgebeuren" te hooren kreeg. Deze schets lokte een on bedaarlijk applaus uit. Als slotnummer nog: „Uitverkoop" met een refrein door allen mee te zingen, waarna deze goedge slaagde uitvoering was geëindigd. Met een woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt, dezen avond te doen slagen, sloot de w.n. voorzitter dezen goedgeslaag den kunstavond. Theorie en practijk. De Vereeniging van oud-leerlingen van de Rijkstuinbouw school voor de Bloembollenteelt te Lisse heild in het Restaurant „De Nachtegaal" een openbare vergadering, waaroj5 de heer H. v. d. Starre, leeraar te Leiden, een le zing heeft gehouden over het onderwerp „Vloeibare lucht". Voorzitter op deze bij eenkomst was de heer Roos. DERDE BLAD. - PAG. 10 trale werden aangewezen de heeren van Delft en Burcksen en als plaatsvervangers de heeren C. M. van Stijn Jr. en C. Styn- man. Hierna was het woord aan den heer H. L. van Delft, Gemeente-Secretaris alhier, die een lezing hield „Het teeken van dezen tijd". Het teeken van dezen tijd, aldus spre ker is een vraagteeken, het is een tijd van zoeken en rondtasten, van dwalen en dolen* een tyd, waarin eerbiedwaardige levens vormen en beginselen als verouderd wor den verlaten en nieuwe banen worden ge zocht. Uitvoerig staat spreker stil bij de hope- looze verwarring op sociaal en economisch terrein, een verwarring, die is uitgegroeid tot een groote onrust, een groote ontevre denheid, die in omvang en diepte nooit haar gelijke had. De arbeider heeft geen bestaanszekerheid, millioenen werkloozen loopen met verbeten woede en in mach- telooze razernij rond en zij vooral zien de wanstaltige ongelijkheden n.l. uitdagende weelde naast onverdiende ellende. De ar beiders voelen zich in de macht van een naamloos maar almachtig grootkapitaal. Geen wonder, dat men schreeuwt om her vorming, om een nieuwe structuur. Wij, katholieken verstaan het teeken van de zen tijd en willen aan de hervorming van de maatschappij op de grondslag als ge noemd in de beroemde encycliek „Quadra- gesimo Anno" onze volle medewerking ge ven maar wij zijn er tevens van doordron gen, dat deze hervormingen geen vruchten zullen dragen, zoolang zij niet worden be keken uit het oogpunt der eeuwige begin selen. Spreker zegt, dat op dit oogenblik eenheid in onze partij meer dan ooit ge- wenscht is. Alle katholieken vereenigd in de R.K. Staatspartij, ziedaar het groote doel, dat wij moeten bereiken. Een spe ciaal woord sprak spreker tot de dames kiezeressen. Gij hebt, aldus spreker, in de zen tijd een bijzonder ernstige godsdiensti ge en zedelijke zending te vervullen. Gij vrouwen zijt het levensgeweten der menschheid in den strijd voor recht en ge rechtigheid, ook opstaatkundig gebied. Van de vrouwen mag gezegd worden: „De waardigheid der menschheid is in uw han den neergelegd. Bewaart ze, ze verzinkt met u, maar met u zal ze ook hooger rij zen". Wanneer de vrouw zelf niet staat op de hoogte van haar roeping, wanneer zij niet weet te zijn de schutsengel van echtgenoot en kind, wanneer zij verzot is op de mode en vermaak, gaat het menschen-geslacht naar den afgrond en wij zien het helaas: vrouweneer, vrouwen-deugd en vrouwen waarde zijn meer dan genoeg naar bene den gehaald. Terug naar Christus, terug naar de Kerk, dat moet het wachtwoord zijn. Spr. wekte allen op hand aan hand zich te scharen in de R.K. Staatspartij. Laat God weer bezit nemen van uw gansche leven, ook op politiek terrein. Wij moeten ons zelf vernieuwen, dan zal de fakkel aan onze partij niet ontnomen worden en gegeven worden aan een andere partij. Onze Staats partij getrouw blijven, dan zal ons geen on- heid geschieden. Welaan dan, wij ook moe ten onze partij helpen en groote maken, wij moeten ons als trouwe leder, om haar scha ren en hen, die onze partij verlaten heb ben, opzoeken en terugbrengen. Dat dit streven in ons ontbrandde, dat het hoog opflikkere en niet meer uitdoove. Een daverend applaus klonk op deze met gloed voorgedragen rede en bij monde van den voorzitter werd namens de vergadering spreker hartelijk dank gebracht voor zyn bezielende woorden. GEMEENTERAAD VAN NOORDWUKERHOUT De Gemeenteraad van Noord wij kerhout kwam Vrijdagmiddag te 2 uur bijeen. Tegenwoordig waren 13 raadsleden. Voorzitter de Burgemeester. Op de publieke tribune is nog al veel be langstelling. Een aantal werkloozen prefe reert blijkbaar de aangename raadzaal-tem peratuur boven de koude buitenlucht. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige zitting wor den door den secretaris voorgelezen en on veranderd gearresteerd. De ingekomen stukken bestaan uit een aantal brieven van Ged. Staten houdende goedkeuring van door den Raad ingezonden raadsbesluiten. Een verzoek van C. P. Broekhof om ver mindering van huur zal bij de begrooting dienst 1935 worden behandeld. Aan de orde komt de begrooting van den Schoolartsendienst Hillegom, Lisse, Sassen- heim, Noordwijkerhout en Noordwijk. De heer A. H. v. Noort vraagt of de straks zal blijken moet de gemeente zelf 4 1/8% betalen. De heer C. v. d. Klauw wenscht behande ling dezer aangelegenheid in de geheime zit ting, daar zy niet los staat van den persoon der geldnemers. Ook de heer Padding vindt het bezwa rend dat de gemeente geld uitgeeft tegen 3% en leent tegen 4 1/8%. De voorzitter zegt, dat er geen enkel be zwaar is om deze aangelegenheid publiek te behandelen, de personen der geldnemers zijn den raadsleden bekend, doch behooren uiteraard niet in het debat te worden ge bracht. Met het argument van de heeren L. M. v. Noort en Padding kan spreker niet ac- ooord gaan, alleen reeds daarom niet, omdat de gemeente in heel andere omstandighe den verkeert dan de hier betrokken geld nemers. Het is de vloek van dit deflatie- tijdperk, dat de lasten der geldnemers on post van 1000.-voor het gebruik van een j veranderd blijven gehandhaafd Vele cre- eigen auto niet wat ruim hoog ia in deze I f.etnemers zun tegenwoordig geheel afhan- r- - i kelyk van hun schuldeischers; nu zyn er goede en redelijke schuldeischers, maar er zijn ook onredelijke ik zou haast zeggen gewetenlooze schuldeischers. En ook deze laatsten het is treurig maar.het is waar genieten de bescherming van de Neder- landsche wet. tijdsomstandigheden. Spreker stelt deze vraag te eerder, omdat het salaris van den schoolarts verhoogd is en voorts de auto wel niet uitsluitend voor den dienst zal worden gebruikt. De voorzitter merkt op, dat circa een half jaar geleden de Raad er mede accoord is gegaan, dat deze post op 1000.bleef gehandhaafd. Het gaat niet op daar thans over te nakaarten. Wat het salaris van den schoolarts aangaat deze heeft een perio dieke verhooging gekregen, doch dat neemt niet weg, dat uiteindelijk zijn salaris is ver minderd, daar hij sinds 1 Juli f 430. pensioensbijdrage moet betalen, waarvan hij voor dien tijd was vrijgesteld. De begrooting wordt daarna bij acclama tie goedgekeurd. Verschillende wijzigingen worden in de begrooting dienst 1934 aangebracht. De jaarwedde van havenmeester die be staat uit een vast bedrag 400.en een wisselend bedrag (20% van de opbrengst boven de 1000.wordt op voorstel van B. en W.", voor dat het vast bedrag aangaat, op 408.gebracht, daar anders de haven meester niet onder de pensioenwetten valt en later geen pensioen kan krijgen. De heer van der Klauw vindt de ver- Intusschen dient de gemeente zich zonder twijfel in de ry der redelijke schuleischers te scharen. De beide panden, waarop de gemeente hypotheek heeft verstrekt, zyn in gebruik voor land- en tuinbouw en we be hoeven niet te vragen hoe het daarmede gesteld is. Bij het voorstel van B. en W. worden de belangen der gemeente abso luut nietverwaarloosd. Het kan ook in het belang van den schuldeischer zijn, als hij zijn schuldenaar met gratie behandelt. Een der debiteuren was reeds meer dan een jaar met zyn rente achter. Toen spreker hem mededeelde, dat hij bereid was om te be vorderen, dat de rente tot 3% werd ver laagd, doch dat hij verlangde, dat dan het achterstallige binnen enkele weken werd aangezuiverd, is dit gebeurd. Als een schul denaar ziet dat zijn schuldeischer rede ver staat, doet hy als hij een fatsoenlijk man is van zijnen kant wat mogelijk is om zijn verplichtingen na te komen. Voorts is executie een middel, dat de gemeente hooging van 8.wel wat schriel, dit te Q- meer daar de havenmeester thans 10% slechts bij absolute onwil behoort toe pensioensbijdrage moet betalen. De voorzitter merkt op, dat het voorstel FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. Blom Jr., schilder te A1 p h e n a. d. R ij n. Wilhelminastraat 54. Cur.: mr. H. P. van Heyst te Alphen. WARMOND. R.K. Staatspartij. Onder groote be langstelling hield de R.K. Gemeentelijke Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" alhier een algemeene vergadering, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer Burcksen. Nadat deze de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonder tot den Zeereerw. heer Pastoor, Weleerw. heer Kapelaan, Wethouder Zwetsloot en de leden van de R.K. Raadsfractie. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgele zen, welke onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen worden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den heer C. M. van Stijn Jr., waarvan de in houd hier op neer kwam: „Heeft het wel zin lid te zyn van de Kiesvereeniging". Spreker meende deze vraag te kunnen stel len, omdat z.i. geen uitvoering was gege ven aan een in een der vorige vergaderin gen genomen besluit met betrekking tot de bouwverordening. Dit schrijven gaf aan leiding tot een breedvoerige gedachtewis seling tusschen den voorzitter en den heer van Stijn, waarna de discussie over „het onderwierp der laatste vergaderingen" ho pelijk voor goed gesloten werd. Hierna werden elf plaatsvervangers aan gewezen voor het bestuur der Vereeniging, terwijl als afgevaardigden naar de verga deringen der R.K. Kamer- en Staten-Cen- WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Ter Aar naar Ermelo? Antwoord: Langeraar, Wilnis, Breu- kelen, Tienhoven, Maartensdijk, Amers foort, Hoevelaken, Nykerk, Putten, Er melo. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Langeraar naar Eindhoven? Hoe veel K.M.? Welke pontveren moeten ge passeerd worden? Antwoord: Langeraar, Noorden, Kockengen, Harmeien. Utrecht, Jutphaas, Vreeswijk, Vianen, Culemborg, Gelder- malsen. Waardenburg, Zalt Bommel, He- del. 's Hertogenbosch, Vught, Best, Eind hoven. Afstand 115 K.M. Op deze route heeft u met pontveren niet te maken. Vraag: Myn rijbewijs is verloopen. Wanneer ik nu een nieuw bewijs aanvraag, moet ik dan opnieuw 'n rijproef afleggen? Antwoord: Wanneer u voor 1 Mei 1924 uw rijbewijs hebt gekregen, behoeft u niet opnieuw de proef af te leggen. Hebt u uw bewijs na dien tijd gekregen, dan kan de proef gevraagd worden, doch het is niet zeker, dat men het doet. Vraag inzake het verhoogen vdn de huur voor den aanleg van waterleiding. Antwoord: U hebt waarschijnlijk geen contract, doch huurt bij de week. De verhuurder heeft in dat geval het recht uw huur te verhoogen. Wanneer u uit het huis gaat, hebt u niet het recht om de kra nen mee te nemen. van B. en W. uitsluitend beoogt de belan gen van den havenmeester te dienen en met zijn voorkennis en medeweten aan den Raad ter vaststelling wordt aangeboden. B. en W. hebben gemeend in dezen tijd de verhooging niet verder te moeten doen strekken dan voor de pensioensbelangen van den havenmeester gewenscht is. Een salarisverhooging in den eigenlijken zin vèn het woord is dus feitelijk niet aan de orde. B. en W. wenschen daaromtrent thans niet in dispuut te treden. Zoo noodig en ge wenscht, kan daarop bij de behandeling der begrooting dienst 1935 worden teruggeko men. Het voorstel van B. en W. wordt daarna bij acclamatie aanvaard. Naar aanleiding van een desbetreffende circulaire van den Minister van Sociale Zaken, stellen B. en W. voor om een sub sidie te verleenen op de door de leden van kunstenaarsvereenigingen, welke door den Minister van Sociale Zaken zullen worden erkend, te betalen bijdragen. Op verzoek van den heer Padding geeft de voorzitter nadere toelichting omtrent doel en strekking der circulaire. De heer v. d. Berg Verdegaal vraagt of het de gemeente niet veel geld zal kosten, als de Raad op het voorstel van B. en W. ingaat. De voorzitter zegt, dat het wel bij een bescheiden bedrag zal blijven. Er wonen hier enkele kunstenaars; het is de bedoe- I ling, dat de gemeente een toeslag geeft op de door deze kunstenaar in het ondersteu- J ningsfonds te storten bydragen. Er wordt j door den Minister slechts een principieele beslissing gevraagd. Zou later blijken, dat het al te zeer in de papieren loopt, dan kan j de Raad zich nog terugtrekken. Maar dit zal wel niet het geval zijn. Verlaging van hypotheekrente. Aan de orde komt thans het voorstel van B. en W. tot verlaging van de rente van de door de gemeente uitgegeven hypothe ken tot 3%. De heer L. M. v. Noort zou tegen dit voorstel geen bezwaren hebben, indien de gemeente ook tegen 3% kon leenen; zooals De heer Geerlings kan zich met het voor stel van B. en W. wel vereenigen. Hij zou dit echter beter kunnen doen, indien de beide hypotheeknemers ingezetenen wa ren. Verder zou hij de rentevermindering voorloopig tot één jaar wenschen te zien beperkt. De voorzitter zegt, dat voor dit laatste geen aanleiding bestaat. De rente vermin dering is tijdelijk en wij zullen zien wat de toekomst brengt. Of de hypotheeknemer al dan niet ingezetene is, doet niets ter zake. Wij zijn allen zonen van hetzelfde vaderland en chauvinisme komt in de ge meenteraad niet te pas. Noordwijksch chauvinisme. De heer Geerlings zegt, dat nog korte lings is gebleken, dat Noordwijk er anders over dacht. De voorzitter zegt, dat inderdaad in 't voorjaar door Noordwijk een besluit is ge nomen, dat niet van chauvinistische ten- denzen was vrij te pleiten, doch toen daar op de aandacht werd gevestigd, zyn de ge volgen van dit besluit zoo goed als wegge nomen. Voorts wil spreker er op wyzen, dat ver schillende ingezetenen-kweekers door de gemeente door crediet of op andere wijze worden geholpen, bij die hulp heeft de ge meente eventueel steels als eisch gesteld, dat de hypotheekrente teruggebracht moest worden tot 3% Als de gemeente van an deren wat verlangt, heeft zij zelf ook een voorbeeld te geven. De heer Padding vraagt wat de gemeente doet als de hypotheekhouder weigert. De voorzitter aanwoordt, dat dit nog niet is voorgekomen Het voorstel van B. en W. wordt hierna bij acclamatie aanvaard. Verder stellen B. en W. voor alle nog van de gemeente uitstaande leeningen, die een hooger rente dragen dan 4% te converteeren in één leening tegen 4 1/8%. Het gaat hier om een 8 tal leeningen, gezamenlijk groot ongeveer 21/* ton en met een rentevoet van respectievelijk 5, 4 3/4 en 4 V,%. Een bezwaar is, dat als eenmaal gecon verteerd is, binnen 5 jaren niet opnieuw kan geconverteerd worden, tenzij met bij- te meer, als men overweegt, dat naar de algemeene verwachting de rentevoet ver der zal dalen. Toch hebben B. en W. ge meend niet langer te moeten uitstellen en het thans ontvangen aanbod te moeten aanvaarden. De heer A. H. v. Noort vindt dat het beter is een Jaar te wachten. De heer J. Padding vraagt of de gemeente niet aan een anderen geldschieter de voor keur had kunnen geven. De voorzitter zegt, dat B. en W. omtrent deze aangelegenheid zich langdurig heb ben beraamd. De vraag of het niet beter ware nog een poos te wachten heeft ook in hun College een punt van overweging uit gemaakt. Tenslotte zijn B. en W. tot de con clusie gekomen, dat het gewenscht is thans den stap te doen. Wat de vraag van den heer Padding aan gaat moet spreker de opmerking naar vo ren brengen, dat de persoon van den geld schieter buiten het debat staat. Alleen wü spreker mededeeien, dat de Rijksinstellin gen wel willen leenen, doch op 't oogen blik alleen tegen 4 1/4%. Het voorstel van B. en W. wordt hierna bij acclamatie aangenomen. Bij de behandeling van het punt „Wijzi ging hondenbelasting" merkt de voorzitter op, dat zooals de Raad weet aanvan kelijk Gedeputeerde Staten hadden ge- eischt, dat met inga-.f^van 1934 de belas ting op waakhonden en dergelijke zou wor den gebracht van 1.op 2.50 en voor z.g. luxe-honden van 3.op S 7.50. Bij een onderhoud dat B. en W. destijds met Ged. Staten hebben gehad, mede voor andere aangelegenheden, werd goedgevon den, dat te beginnen in 1935 de belasting van 1.en 3.respectievelijk werd gebracht op f 1.50 en f 5.B. en W. heb ben toen toegezegd deze wijziging der ver ordening te zullen bevorderen en van die toezegging is dit voorstel het resultaat. De heer A. H. v. Noort zegt, dat alleen losloopende honden onder het duurdere ta rief vallen. Daar het in deze gemeente ech ter verboden is honden te laten losloopen, zal de opbrengst der gewijzigde hondenbe lasting bitter tegenvallen. De voorzitter merkt op, da de heer A. H. v. Noort zich vergist. De belasting van 5.moet worden betaald voor eiken hond die niet als waakhond op het erf wordt ge houden of die uitsluitend voor het bedrijf wordt gehouden. De door B. en W. voorgedragen wijziging wordt hierna bij acclamatie aanvaard. Bij de rondvraag vraagt de heer L. M. v. Noort wanneer of de wijziging van den loop van hét riool, waartoe reeds vry ge- ruimen tijd geleden werd besloten, tot stand wordt gebracht. Verschillende inge landen van den Hoogeveenschen polder hebben daarvan veel overlast. De voorzitter zegt, dat zich bij deze zaak herhaaldelijk moeilijkheden opdoen. Bo vendien dienen alle mogelijkheden om het werk met succes uit te voeren, onderzocht te worden, vandaar de vertraging. De aan gelegenheid heeft de voortdurende belang stelling van B. en W. en in het voorjaar zal alles wel klaar zijn. De heer J. Padding vraagt hoe het staat met het pand Dorpstraat 21, dat onlangs onbewoonbaar is verklaard. Het is nog steeds onbewoond en verbeteringen zijn nog niet aangebracht. De voorzitter zegt, dat hij niet gaarne iemand den sterken arm der wet laat voe len, als een andere oplossing mogelijk is. Deze aangelegenheid heeft zijn volle aan dacht. Voorts vraagt de heer Padding of de voorzitter niet kan bevorderen, dat de prijs van het electrisch licht lager wordt, 't Is in dezen moeilijken tijd voor de menschen niet om te betalen! De voorzitter zegt, dat in dezen tijd alle waarden ten onderste boven liggen behal ve de waarde der contracten. Vandaar de groeiende moeilijkheden en in de steeds grooter wordende spanningen. Wij hebben een contract met Leiden en daar is op het moment niets aan te doen. Spreker heeft destijds getracht alle gemeenten, die be langen bij de Lichtfabrieken te Leiden heb ben, bijeen te brengen, doch uiteindelijk bleek, dat de ware geest, die tot verdere intensieve samenwerking moet prikkelen, ontbrak. Nu is waar, dat het vroegere doel, zooals het werd gesteld, wellicht naar som- miger meening te uitgebreid en te veel omvattend was. Voor een gezamenlijke actie tot verkrijging van tariefverlaging zou misschien wel voldoende animo zijn. Spreker zal eens overwegen of hij zal trachten dit doel te bereiken. Voor indivi- dueele actie van Noordwijkerhout voelt hij niets. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 35. Maar de angst en boosheid gaven Piet onverwachte kracht, hij wist zich los te rukken en de kajuit uit te komen. Hij holde het dek op, maar struikelde over een kabel en sloeg voorover tegen de planken. Pedro zat hem op de hielen en bracht hem zonder complimenten naar de hut terug. 36. Toen hij de volgende morgen eindelijk wakker werd, voelde hij dadelijk, dat het schip varende was. Hoe lang hij geslapen had wist hij niet, maar wel, dat hij geduchte hon ger had. De deur van zijn hut zat natuurlijk op slot, maar een paar trappen kon hy er in elk geval tegen geven. Dan hadden ze maar voor een bel moeten zorgen!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10