ZATERDAG 24 NOVEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 OUDEWETERING. IJsclub „Alkemade". Deze week verga derde ten huize van den heer H. P. Klein de IJsclub „Alkemade". Slechts een gering aantal leden was aanwezig toen de heer J. J. de Jong de vergadering met een woord van welkom opende. Hierna had voorlezing plaats van de notulen, welke door den se cretaris met groote nauwgezetheid waren samengesteld. De rekening van den pen ningmeester, den heer C. de Vette, werd bij diens afwezigheid voorgedragen door den voorzitter en werd na door een commissie van controle, bestaande uit de heeren A. de Bleay en P. H. van den Bosch, in orde te zijn bevonden, onder dank voor het ac curate beheer goedgekeurd. Het batig sal do bedroeg 207.63. Bij het punt ingekomen stukken en me- dedeelingen werd door den secretaris, den heer P. de Jeu Lz., mededeeling gedaan van een arbeids-reglement voor degenen, die voor rekening der vereeniging te werk werden gesteld. Vervelgens gaf de secreta ris nog een beschouwing ten beste naar aanleiding van in de vorige jaarvergade ring door enkele leden ter sprake gebrach te zaken. Het verslag van den voorzitter inzake de werkwijze der vereeniging over het af- geloopen jaar werd voor kennisgeving aan genomen. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Bij de rondvraag ontstond nog een lang durige discussie over liet in orde brengen van de banen. Ten slotte werd besloten, dat door het bestuur inlichtingen zullen worden ingewonnen omtrent een in den handel zijnden ijsschaaf. Hierna sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Bijz. Vrijw. Landstorm. Op Dinsdag 27 November aa. wordt in de St. Pancra- tiuszaal alhier een propaganda-bijeenkomst gehouden van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, uitgaande van de plaatselijke afdeeling alhier. Deze samenkomst is voor namelijk bedoeld als film-avond. Tal van schoone landstorm-films en andere natio nale films zullen worden vertoond, o.a. een reis met de Koninklijke Familie, de uit vaart van H. M. Koningin Emma, een B.V. L.-landdag in Zeeland, enz. Enkele leden van de Gewestelijken en van de Plaatselijke Landstorm-Commissie zullen een kort woord spreken. Door de Vioolclub „Onderling Kunstgenot" wordt medewerking verleend. Alle Landstormers met hun vrouwen of verloofden zijn hartelijk welkom, zoomede allen, die van harte sympathiseeren met het doel van de B.V.L. VOORSCHOTEN. Een eigen ijsbaan. In Hotel Deurloo ds de jaarlijksche ledenvergadering gehou den van de ijsvereeniging „Voorschoten" onder leiding van den voorzitter, den heer A. J. Turion. Na opening der vergadering sprak de voorzitter een woord van welkom aan de, in groote getale opgekomen, leden en wees hij op de belangrijkheid van deze vergadering, welke een beslissing zal ge ven voor de toekomst der vereeniging, nl. het maken van een eigen ijsbaan. Na het lezen der notulen, bracht de se cretaris het jaarverslag uit, waarin hij in uitgebreiden zin uiting gaf van het werk der vereeniging in het afgeloopen jaar verricht. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit van zijn gehouden beheer, waaruit bleek dat er op 31 December 1933 een batig saldo was van 10714. De com missie voor het nazien van deze rekening werd vervolgens benoemd en hiervoor aangewezen de heeren G. Niersman Sr., Joh. G. Bouw en C. van Osnabrugge. Toen was het de beurt van de hoofd schotel van deze vergadering, het aanleg gen van een eigen ijsbaan. Door een lid van de commissie van voorbereiding, de heer P. Kaayk, werd uitvoerig uiteengezet het uittevoeren plan, nl. het huren op lan gen termijn van een stuk land, groot 100 x 60 meter en voor uitbreiding geschikt. Dit -terrein sluit aan op den ouden baan (Vin- kensloot) met als toegang den Landweg. Het perceel is eigendom van Mevr. Wed. C. Nell. De voorzitter deelde nog mede, dat in navolging van den A. N. W. B., ter be strijding van de aanlegkosten, men lid voor het leven kon worden tegen betaling van 25.en werd het voorstel van het bestuur om de contributie te bepalen op 2.50 per jaar met algemeene stemmen aangenomen. Aangezien het vereischte bedrag voor den aanleg van de nieuwe baan, zoo goed als, bijeen waren, werd tot den aanleg beslo ten. Na een korte pauzeering bracht de heer G. Niersman Sr. verslag uit namens de kascommissie en werd tot décharge van den penningmeester besloten, waarna tot Vice-Voorzitter werd herkozen, de heer D. Hoogwerff Kroon en tot secretaris, de heer P. Kaayk. Na de rondvraag werd een verloting om niet gehouden, waarvoor mooie prijzen be schikbaar waren gesteld. Ook voor de verloting ten bate van de vereeniging bleek veel animo te bestaan. Nadat de voorzitter nog sollicitanten had opgeroepen voor het aanwerven van nieu we leden, sloot hij deze bijzonder geani meerde vergadering met den wensch, dat men elkander zou terugvinden en zien op de nieuwe ijsbaan. Geboren: Johanna Pieternella, doch ter van A. Tebrugge en G. H. A. M. Zii- verentrant Leentje, dochter van P. Ha- gendijk en T. Bosman Willem Ferdi nand August, zoon van Ph. H. G. Grüter en F. G. A. W. Böltes. Gevestigd: F. W. de Vries, Leidsohe weg 141, van Vinkeveen c. a. M. J. Ber- tels, Burg. Treubstraat 19, van Voorburg P. M. Hopman, Leidsche weg 201 h, van Velsen Th. Heyneman, Papelaan 156 van Alphen aan den Rijn S. C. Noest, geb. Vrij bloed. Papelaan 90, van Leiden W. Bekker geb. Muller, Bloklaan 7, van Lei den P. J. Stikvoort, W. de Zwijgerlaan 10, van Leiden J. Stikvoort, W. de Zwijgerlaan 4 van Leiden. V e r t r o k k e n H. J. W. de Looze naar Amsterdam, F. van Mierisstraat 111 G. Th. van der Ploeg, naar Leiden, Haagweg 33 A. de Goede naar Utrecht, Balijelaan 10 M. T. B. Latoer naar 's Gravenhage, Zoutmanstraat 34a P. J. G. Walter naar 's Gravenhage, Frederik Hendriklaan 1 E. A. Stokhuyzen naar 's Gravenhage, Kei zerstraat 23 J. P. Versteegen naar 's Gravenhage, van Zeggelenlaan 314 C. J. Zwetsloot naar 's Gravenhage, Tolen- schestraat 59. TER AAR. Gezellen. Op de j.l. vergadering van de St. Joseph Gezellen vereeniging, die zich mocht verheugen in een groote be langstelling, had de jaarlijksche verkiezing plaats van twee leden van den familieraad. Wegens het vertrek van den heer L. v. d. Laan ontstond een vacature en voorts was aftredend de heer A. Hoogervorst Jzn. Reeds bij eerste stemming werden met een flinke meerderheid gekozen de heeren Adr. Koeleman en Cor Pieterse, die hun benoe ming aannamen en de vergadering dank te voor het vertrouwen. Uit de mededee- lingen stipten wij aan, dat Zondag a.s. het eerste lustrumfeest gevierd zal worden. Des morgens om zeven uur een H. Mis voor de leden, waaronder gezamenlijke H. Com- muie, alléén voor de gezellen met den Raad van bestuur. Hierna ontbijt in het R.-K. Veragebouw. Des avonds om zeven uur begint de groote feestvergadering, waarbij zijn uitgenoo- digd de praeses, vice-praeses, de Raad van Bestuur, de gezellen met him dames, oud gezellen, de ouders en verder peutaties van verschillende vereenigingen. Na opening en jaarverslag volgt een rede door den zeergeleerden heer E. Franke, een bekend en vurig redenaar, die wel eens meer ge sproken heeft op een jaarvergadering. Verder zullen een aantal leden geïnstal leerd worden. Voor het ontspanningsge deelte zullen leuke films vertoond worden. Wij hopen op een reuze belangstelling voor al van de zijde der ouders en leden. Dan zal zeker dit eerste lustrumfeest slagen! Een leerzame avond. Op initiatief van de Ontwikkelingsclub zal Maandagavond ks. om zeven uur in hetR.-K. Ver.gebouw een lezing gehouden worden over bemes tingsleer door den weled. heer Balk. Te vens zal hierbij vertoond worden de alom- bekende „Kali-film", een zeer interessante en leerzame film met toelichting er bij. Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging noodigt alle leden uit, ook degene, die lid is van den L. T. B. of St. Josephs- Gezellen. De toegang is gratis, en niet te vergeten het te beandelen onderwerp is leerzaam en nuttig. WASSENAAR. Kiesvereeniging. In het R.K. Vereeni- gingsebouw hield de R.K. Kiesvereeniging alhier een ledenvergadering, welke maar matig bezet was. De voorzitter constateer de dit feit in zijn openingswoord en deel de in verband daarmede aan de aanwezi gen mede, dat de aangekondigde lezing van den heer Kimman over het Woning vraagstuk zou worden uitgesteld. Hierna werd behandeld het provinciaal reglement. Besloten werd er bij het be stuur van den Kring op aan te dringen, dat de stemming op één dag -zal afloopen en niet op 2 dagen, zulks ter besparing van arbeid en kosten. Verder zal in overwe ging worden gegeven 10 candidaten in- plaats van 6 te stellen, aangezien het aan tal R.K. kiezers in den Kring Leiden naar verhouding zeer toeneemt. Na afhandeling van dit reglement volg de de herziening van het plaatselijk regle ment, welke geruimen tijd in beslag nam. Dit reglement zal worden aangepast aan de nieuwe voorschriften van het Partijbe stuur. De contributie werd bepaald op 0.35 per lid en 0.15 per aspirant-lid. De verkiezing van een adviescommissie voor de candidaatstelling voor den ge meenteraad werd aangehouden. Door de commissie van onderzoek der rekening van den penningmeester werd gerapporteerd, dat rekening en bescheiden in orde waren bevonden. Na afhandeling van enkele huis houdelijke aangelegenheden werd de ver gadering gesloten. „Excelsior". De muziekvereeniging „Excelsior" gaf gisteravond voor haar do nateurs, leden en andere belangstellenden een uitvoering in het Vereenigingsgebouw in de Kerkstraat Zooals steeds bij uitvoeringen van ons plaatselijk muziekcorps, was er ook nu een over groote belangstelling, zoodat er in de ruime, onlangs gerestaureerde zaal geen plaatsje onbezet was. Onder de aanwezigen merkten wij op o.m. de heer D. T. Ruys, nieuwe-benoemd eere-voorzitter der ver eeniging en afgevaardigden van het mu ziekgezelschap „Forum Hadriani" uit Voor burg. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der vereeniging, den heer D. Hoffman, die een welkomstwoord richtte tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot den eerevoorzitter en de afgevaardigde van het bevriende muziekkorps. Daarna droeg de voorzitter aan den heer Ruys, een door een harer leden, de heer P. C. de Smit, ge- componeerden en naar den heer Ruys ge noemden feestmarsch op, welke plechtig heid door de aanwezigen zeer werd ge waardeerd. De heer Ruys sprak zijn erkentelijkheid uit voor deze attentie en verklaarde, dat de vereeniging steeds op zijn hulp zal kun nen rekenen, terwijl hij den voorzitter der vereeniging een enveloppe met inhoud overhandigde tot stijving van de kas. Het spreekt van zelf, dat het aanwezige publiek dit hoogelijk waardeerde. Hierna ving de uitvoering van het pro gramma aan. Allereerst kwam het korps aan het woord onder leiding van zijn be kwamen directeur, den heer L. C. Veerman, met een aantal muzieknummers. Als steeds werden zij goed gespeeld, al willen wij er onmiddellijk bijvoegen, dat wij „Excel sior" wel eens beter hoorden. Het pro gramma, dat werd gegeven luidde: Excel - sior-Marsch van L. C. Veerman; Noges de Figaro, Ouverture van W. A. Mozart; Die Lustige Dorfschmiede, Marsch van Julius Fucik; La Fée des Alpes, Fantasie van G. Rodeur; Marsch Lorraine van Louis Gan- ne; Tresen, Grande Valse van C. Faust; Les Aairs du Poilu, Fantasie van Georges Corroyez; Daniel T. Ruys, Marsch van P. C. de Smit. Na de muziek traden de voordrachts kunstenaars, Duo Joe en Nelli uit Utrecht voor het voetlicht, die gedurende het ver dere deel van den avond de aanwezigen kostelijk wisten te amuseeren. Zij werden zeer verdienstelijk op de piano begeleid door den heer Rosenbaum. Het was reeds lang na middernacht toen de aanwezigen voldaan huiswaarts keerden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het is wel slechter geweest als zulks op heden het geval is, doch 't is nog niet om over te roemen. De prijs is van alle artikelen te laag. Mooie eenbloemige Chrysanthen gaan voor 58 ct. per stuk. Troschrysanthen in beste kwa liteit brengen van 47 ct. in de gewone soorten en van 816 ct. in de extra kwa liteiten op. Van rozen werd de kwanti- I teit weer iets grooter. Ook de prijs was beter, betaald werd van 3060 ct. per bos. Lelies gaan voor ƒ6.107.30 per 100 wel ken. Anjers 3040 ct. Er komen ook al wat Zuid-Fransche bloemen die een rede lijken prijs opbrengen. ZILK. Tooneeel. Zondag- en Dinsdagavond a.s. zal door de Jonge Wacht een tooneel- uitvoering gegeven worden in het Paro chiehuis alhier. Opgevoerd zal worden „Een jongen van karakter" en een blijspel ge naamd: „Schoolmeester Pieterse". Moge de Jonge Wachters met hun aan voerders veel belangstelling trekken. Winkelweek. Met de in Noord wij kerhout georganiseerde winkelweek, doen alleen uit de Zilk 17 deelnemers mee, hetgeen zeer zeker véél genoemd kan worden. Er zijn verschillende mooie etalages te bezichtigen* Moge het opgezette plan slagen. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKS CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag. Gemeenschappelijk ontbijt, Gra fische Bond, Bondsgebouw. Zondag Van 68 uur, Biljartclub groote zaal. Vanaf 7 uur is het Bondsgebouw voor de leden geopend. Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken, van 6.208 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag Jaarfeest St. Raphaël, Zomer- lust 8 uur. Dinsdag Ledenvergadering St. Eloy, 8 u. Dinsdag. Bestuursvergadering Fabrieks arbeiders, 8 uur. Ontwikkelingsavond R. K. Werkloozen, Donderdag Tuinbouw Teekencursus 7.30 uur. Donderdag Ledenvergadering Transport arbeiders, 8 uur. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibl otheek 7.30—8.30 uur. Het verslagboek gehouden Studiedagen Bergen N.-H., is te bestellen bij den secre taris, de Genestetstraat 49. Afdeelingsbesturen, vergeet bij het be stellen van deze verslagboeken, vooral uw Geestelijk Adviseur niet. Zondag 25 November. In de kerk St. Leonardus 9 uur, H. Mis met Algemeene H. Communie voor de levende en overle den leden van St. Raphaël. Zondag 25 Nov. In de kerk O. L. Vr. He melvaart en St. Jozef, om 8 uur een H. Mis voor de Zielerust van den heer P. Zand bergen als lid van den R. K. Landarbeiders bond. De leden worden verzocht allen on der deze H. Mis ter H. Tafel te gaan. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere Illen Maandag van de maand 's avonds om half 9. in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 8—9 uur bibliotheek en van 89 uur zitting van den Penning meester. Zondag is de zaal geopend van 12.152.30 en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeen komst van 8.159.45 u. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren O. Bik en C. de Goede. Van 12 uur bibliotheek. 8.15 uur Prijsbilparten bij voldoende deel name 2 scheeraparaten in étui. Beurtrooster: Zondag A. v. Remundt en G. Cambier. Maandag: H. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag P. Oostdam en H. Tettero. Donderdag: A. v. Remunt en N. Breede- veld. Zaterdag: N. Breedeveld en H. Friesema. Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Vrijdag. 8.15 uur Muziekgezelschap, „Frans Schweitzer". Vrijdag. 8.15 uur Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Allen op tijd aanwezig. 8.00 Biljartclub tot 10 uur. 8.30 uur Laatste aspirantencursus. Zaterdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub „De Poedelaars". Iedere Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Gezellen we zijn nog maar een maand van onze retrai te, geef u spoedig op en de vergoeding kan op elke bijeenkomst voldaan worden. Al degenen die nog iets kunnen missen voor onze werklooze gezellen om hun ook in de gelegenheid te stellen een gesloten retraite mede te maken kunnen het afdragen bij den Vice-Praeses. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag 3.30 uur Postzegelclub B. 4.305.30 uur Ontspanning Blauwe Ven del. 5.30 uur Korte bijeenkomst Aloysiusban. 7.De leden de Elisabethpenning zijn volledig in uniform met kerkboek in de Burcht aanwezig. Lof in het Elisabethge- sticht waarna filmavond. Einde pl.m. 11 uur. 8.159.15 uur Ontspanning Oranje Ven del. Maandag: 8.00 uur Tarcisiusban. Dinsdag: 7 uur Teekenclub. 8 uur Don Boscoban. Woensdag 7.30 Missieclub. 7 uur Franciscusban. 8.00 Sloyd. Donderdag: 7.00 uur Lodewijksban. 7.00 E. H. B. O. Vrijdag: 6.30 Adspirantenban. Zaterdag 4.30 Huisvlijt. 5.306.30 uur Afrekenen Penningmeester en J. Wachtclub. Deze week geen bannen voor de Aloysius- Willebrordus en Godfriedban. Vrijdagavond geen seinclub. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Zondag 7.30 uur H. Mis, waaronder Al gemeene H. Communie voor de Kruistoch- ters en aspiranten tezamen met de Maria- Congreganisten. 4 uur Ontspanning voor alle leden. Na 't Lof geen bijeenkomst. Maandag: 7 uur Antonius-, Franciscus-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag, om 6.30 uur Aspirantenban L Woensdag 6 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.00 Missieclub. 8.15 TooneelcluO. Zaterdag 2.30 uur. Bijeenkomst van het Maria-Vendel. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen Bibliotheek en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LEE<rDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek. Na de H. Mis ontbijt. Om 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens ge woonte. Maandag 6.30 uur Vlecht- en cartonnage jongste afd. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongst* afdeeling. 78 uur ideir hoogste afdeeling. 810 uur ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg IS. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag »»n 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis je: p Zondag en Donderdag van 8.0010JO uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag van 8.00—9.30 uur contributie betalen. 7.008.30 uur cadetten. Mulo-clubs van 2.304.00 uur en van 4.005.30 uur, 45 uur gym. kleuters in de gym. zaal Ursulasteeg. Zondag 121 uur contributie betalen. 26 uur Graalwachttrits „Rond den haard." 26 uur handenarbeidtrits. 5 uur zang. 7.30 uur Dadenclub „Roode Graal". 8.30 uur Bijeenkomst voor alle ingeklee- de Graalleden. Maandag 7.45 uur H. Mis. 8.15 uur cursus voor adj. en asp. leidstere 8.15 uur cursus voor werkende leden. 7.008.30 uur knippen en van 8.009.30 uur naaien en handwerken. Dinsdag. 7.308.30 uur turnclub „Parci- val" in de gym. zaal van de Ursulasteeg. Geen verloofdeclub. 7.008.30 uur clubs in naaien en hand werk. 8.009.30 uur huisvlijt en Engelsche con versatie. Woensdag 23 uur Kruiskinderen in dc gym. zaal van de v. d. Werfstraat. 5.156.15 uur gym. kleuters in de Hee- rensingelschool. 78 uur turnclub „Jong Leven", gym. zaal Ursulasteeg. 7.008.30 uur handwerken. 8.009.30 uur reidansen, naaien en huis vlijt. 9.15 uur Inwijdingscursus. a Donderdag. 8.15 uur Huisvlijt cursus voor asp. en adj. leidsters. Geen vioolclub. 910 uur turnclub „Actief' gym. zaal R. K. H B. S. 5.30 uur centrumvergadering voor de Graalwachten rondom Leiden. 8.009.30 uur alg. ontwikkeling en cha- ritatiefnaaien. Vrijdag 8.15 uur costuumnaaien op de Vakschool. 8.009.30 uur charitatiefnaaien en mis sie handwex'ken. Zaterdag, 1 Dec., geen Muloclubs en geen cadettenclub; van 410 uur Graal- show in het clubhuis. Zondag 2 December van 210 uur Graal- Show in het clubhuis. Mochten er nog leden, leidsters of cadet ten zijn, die iets voor de Graalshow heb ben, dan worden zij vriendelijk verzocht het u i t e r 1 ij k Woensdagavond aan het clubhuis te bezorgen. Als het eerder kan is het natuurlijk be ter. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. 33. Pedro grijnsde en herhaalde: Hois, Hois! waarop de 34. Hij trok hem als een strootje, over tafel naar zich toe anderen in lachen uitbarstten. Piet werd nijdig, dat ze hem en gaf hem een gezellig pak slaag. De anderen stonden durfden uitlachen, zette eerst zijn handen in zijn zijde en krom van het lachen! Zoo'n kwajongen, die tegenover hun sloeg toen met zijn vuist op tafel. Hij wou net nog eens met kapitein met zijn vuist durfde te dreigen.... zijn vuist een roffeltje slaan, toen de kapitein hem onver wacht vastgreep.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8