ZATERDAG 24 NOVEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 IMTERPAROCHIEELE (84) De huidige toestand is meer dan eens ge weten aan allerlei politieke invloeden en we hebben de laatste jaren de meening zien groeien, dat dan ook alles aan de politiek geweten moet worden. Wie dat doen, en het zijn er velen, hebben zich geen idee ge vormd van de diepe oorzaak aller narigheid en staan volkomen hulpeloos in de chaos van den tijd. Bij eenige aandachtige aanschouwing der toestanden en voorgelicht door onze kerke lijke overheid weten wij, dat niet de poli tiek, en niet de economie, en niet de socio logie, en ook niet de cultuur van de twin tigste eeuw aansprakelijk zijn. Al deze din gen zijn niet anders dan ondergeschikte zaken en onderworpen aan het menschelijk geweten, aan den godsdienst. Wie echter met afgestompt geweten door het leven gaat, kan geen bezieling geven aan bovengenoemde stroomingen. Pas van uit een edele ziel zal de zuivere klank van menschelijke edelmoedigheid, eerlijkheid en naastenliefde opklinken; pas dan als er een gezonde idee heerscht omtrent tijd en eeuwigheid, omtrent natuur en bovenna tuur, kan zoowel economische als sociale wetenschap worden toegepast met goed re sultaat. En wie deze dingen verwacht van gods diens tlooze menschen is als de dwalende bij een uitgedroogde oase, waar hij tracht zijn dorst te lesschen. We moeten heele menschengroepen te rugvoeren naar God. Vandaar dat de Kerk aandringt op de medewerking der leeken, die voortgekomen uit een bepaalden kring, met kennis van strevingen en mentaliteit, de harten van tasters en zoekers weten te vinden en te bewegen. Wereldbekeering? O, dat woord schijnt een bovenmenschelijke taak in te houden. En 't is waar, een geweldige kracht zal geëischt worden. De vijandelijke linie is niet te onderschat ten. In alle wereldhoeken vinden we vijan den, wier eenigst streven de vernietiging der Kerk is. Een christen behoeft zichzelf niet wijs te maken, dat alle menschen hem goed gezind zijn. Wie met allerlei kringen in aanraking komt weet beter. Wereldbekeering, en we zien bergen van moeilijkheden rijzen. Maar kan dat woord ook niet zijn de stormram tegen zijn medemensch. Wat een comedie wordt er niet gespeeld tusschen christenen, die doen als het haantje op de toren, draaien. Zoo weinigen zijn in alles eerlijk. En toch zegt de Paus: wereldbekee ring. Aan de priesters geeft Hij dit parool mee: Wij sporen u aan, in den naam des Heeren, u geheel te geven aan de vorming van de u toevertrouwde mannen. Slaat vooral hoog aan dat middel bij uitstek; de geestelijke afzondering, de retraite. Nu zijn noodig sterke strijders van Christus, die het Evangelie moeten leeren leven en be leven. Rampen hangen boven onze hoofden, daarom late men niets onbeproefd. Zeker, de Kerk staat op de rots, Zij ducht voor zichzelf niets. Waarom dan op ten strijd? Het moeder hart der Kerk wordt fel geschokt door de ontelbare zielen, die verloren gaan. Is Chris tus ook voor hen niet gestorven? Stroomde dan Zijn bloed tevergeefs door onze schuld misschien? Wereldbekeering, een taak voor alle katholieken. Ja juist voor ons, omdat onze beginselen door de eeuwen heen het beste bindsel bleken om de uiteengevallen krachten saam te brengen en te houden. We juichen wel gauw bij een gering succes, maar het is meer waard te werken en te sjouwen desnoods in blijde gebondenheid, dan te roemen op je beginsel, dat je mis schien nooit intens aanvoelde en zielkun dig wist te beleven. In dat opzicht is het begrijpelijk, dat het verwijt tot ons komt, dat het roomsche beginsel goed, maar de roomsche mensch minder goed, of erger nog, er mee in tegenspraak is. S. M. „WIJ HEBBEN IETS TE ZEGGEN". III. Veel wordt er geschreven en gesproken over den corporatieven staat, maar nog nergens is het zoo concreet doorgevoerd als bij ons. Waar ter wereld vind men in een zelfde organisatie patroons, gehuwden- en gezellenwerknemers als mede leerlingen bijeen? Gij, die roept om een nieuwe orde, gij ziet in de Gez.-Ver. hoe het worden moet. Werkgevers en werknemers niet te gen elkaar, maar naast elkaar en dat alles onder het gezag van een Praeses, wiens stuwing tot christelijke daden ook den leek zal zett entot apostolaat. Ja, wij hebben iets te zeggen tot den ka tholieken jongeman. Als priesters en lee ken in onze beweging zich groote offers ge troosten, dan komt dat omdat wij in u, jonge kerels, de zielen zien welke door Je zus' bloed zijn vrijgekocht. Dan pas zyn wij voldaan, als voldoende door de inwerking van ons program in u is uitgebeeld Jezus Christus Zelf. En ons grootste werktuig daarvoor is de eerlijke broederliefde. Wij hebben iets te zeggen aan de volks gemeenschap. Bij ons is ook ingescherpt het nationaal besef, dat niet zijn glorie zoekt in algemeene vereenigingen, ook niet in het heffen van handen of roepen van leu zen, maar dat wortelt in het katholieke principe. Ja zeker, wij zijn katholieke Ne derlanders en als zoodanig gehoorzaam aan onze kerkelijke overheid, maar nooit kan men ons verwijten ontrouw aan het vader land. Want hetgeen wortelt in ons beginsel is de edelste kracht in ons volk. Als ooit de tijd mocht komen, wat God verhoede, dat het katholieke volk en dus ook wy verdrukt zouden worden, dan nog zal elk Gezel met grootheid van ziel strij den voor Kerk en vaderland, in zooverre het gezonde verstand zulks noodig acht; want de laatste kan vijand van de eerste zijn. SEVERUS. ER MOET IETS GEBEUREN. Zooals bekend gaan we elk jaar ter re traite. De laatste jaren gingen er gemid deld 50 Gezellen per jaar naar Noord wij - kerhout. Maar dit jaar lukt het niet. Er is zoo zeer gebrek aan financiën, dat de retraite er onder lijdt. TenzijWe hebben n.l. een plan. Meerdere aanvragen kwamen bij de Rc- traiteclub binnen om geheele of gedeelte lijke steun aan werkloozen of anderen, die toch ook gaarne ter retraite willen. En die kerels wil het bestuur helpen. Dat kan, maarer moet iets gebeuren. En er zal iets gebeuren. Ja, we raken de financiën, maar het moet. Op een Zon dag in December zullen we een „vroolijke avond" houden, waaraan de clubs voor too- neel en muziek meewerken, waarbij attrac ties zijn zooals prijsbiljarten enz. Alle gel den zijn voor de Gezellen, die zelf niet in staat zijn hun retraite te betalen. We gaan dus elkaar helpen. Heeft dit doel uw sympathie? We hopen van wel en rekenen dien avond op een volle zaal. Zoo werkt elk Gezel mee tot een goed succes. ASPIRANTEN-CURSUS. Vrijdagavond om half negen voor de laatste maal. Natuurlijk zijn allen present met voldoende kennis over Kolping en zijn werk. De installatie is verzet naar Zondag 2 December, 's Morgens wordt tot intentie der aspirant-Gezellen een H. Mis opgedra gen, waaronder algemeene H. Communie. De feestavond zal ook een goede propagan da worden. Reeds is een kloek programma vastgesteld, waaraan de onderafdeelingen medewerking verleen en. RECHTZAKEN DE BUSDIENSTEN NAAR ROTTERDAM. Twee ondernemers tot zes dagen hechtenis veroordeeld. Opnieuw hebben zich twee ondernemers van touringcar-ritten AmsterdamRotter dam v.v. voor den kantonrechter moeten verantwoorden, verdacht van het onder houden van autobus-diensten zonder de vereischte vergunning. Eerste verdachte was P. de V. te Rotter dam, tegen wien de agenten Opstal en de Ruwe op 30 Augustus j.l. proces-verbaal hebben opgemaakt. Het was hun gebleken, dat de autobus, bestuurd door den chauf feur Ruytenberg, vrijwel iederen ochtend omstreeks denzelfden tijd vertrok. De V. was niet verschenen. Zijn chauf feur deelde, als getuige gehoord mede, dat hij gezelschappen vervoerde. Ieder kocht een kaartje, een der passagiers nam het geld in ontvangst en droeg de som daarna af. Vervolgens vertrok de auto van de Warmoesstraat naar Rotterdam. Er werd alleen gereden als er menschen waren betoogde de chauffeur herhaal delijk. De ambtenaar van het O. M. mr. Aber- son stelde vast dat het weer een van de trucjes betreft, die uitgedacht zijn om de Wet op de Openbare Middelen van Vervoer te ontduiken. Deze constante overtredingen nemen een vorm aan die een aanfluiting is van de wet. Spr. eischte daarom de maxi mumstraf, n.l. 150 boete, subs, drie weken hechtenis. De Kantonrechter, mr. de Vries Fyens, wilde in het midden laten in hoeverre de Ned. Spoorwegen concurrentie ondervin den van deze autobussen en slechts vast stellen, dat deze ondernemers doen of er geen wet en geen recht is. Een hard optre den moet aan dezen wantoestand een ein de maken. Spr. bepaalde het vonnis op zes dagen hechtenis. Hierna stond de tweede verdachte te recht, de autobus-ondernemer v. Z., die eveneens een dienst tusschen Amsterdam en Rotterdam heeft onderhc den zonder vergunning. Wederom eischte de ambtenaar de maxi mumstraf, daarbij opmerkend, dat deze verdachte nog iets „beroemder" is op het gebied van dergelijke overtredingen. Vonnis eveneens: zes dagen hechtenis- straf. „Tel." UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Hendricus Theodoras, z. van J. F. Bielefeld en H. H. l'Ami Gerarda Elisabeth Wilhelmina, d. van N. J. van Ber- kel en W. M. M. van der Meer. NOORDWUKERHOUT Winkelweek Gisteravond had onder groote belangstel ling van het publiek de opening plaats van de winkelweek in de groote zaal van het café van mej. de wed. Brama. Aanwezig waren de voltallige commissie die met het organiseeren van de winkelweek is belast, de burgemeester, de heer van Iersel, de zeereerw. heer pastoor H. Quant van de St. Jozefparochie, de weleerw. heeren ka pelaans Dekker en Klein, eveneens van de St. Jozefparochie, de beide wethouders der gemeente de heeren Oostdam en Warmer dam, verscheidene besturen van diverse organisaties ter plaatse, de heeren J. Pad- ding, kantoorhouder der posterijen en J. Remmerswaal, hoofd der bijzondere school te Zilk, welke beide laatsten belast zijn met het uitgeven der bonnen, en verdere genoodigden en belangstellenden. De voorz. van de winkelweekcommissie, de heer H. Buschman, opende de bijeen komst, nadat de muziekvereeniging „St. Jeanne dArc" een vroolijke mop muziek had laten hooren. Spreker heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de geestelijkheid, den burgemeesteren de beide wethouders, en de heeren Padding en Remmerswaal. Hij bracht hulde aan den burgemeester die wederom zoo welwillend is de winkel week te openen en zijn volle medewerking heeft toegezegd voor de winkelweekcom missie. De voorz. bracht hiervoor zijn bij zonderen dank. Hij memoreerde dat hij bij de opening van de winkelweek het vorig jaar gewezen had op de moeilijke tijdsom standigheden en toen de hoop had uitge sproken, dat het volgend jaar de toestan den beter mochten zijn. Tot zijn teleurstel ling zeide spreker, is de toestand eerder slechter geworden dan beter. Het aller grootste gedeelte van de Noordwijkerhout- sche winkeliers heeft toch gemeend, ver volgde spreker, een reclame-winkelweek te moeten houden om den moeilijken toe stand het hoofd te kunnen bieden. Door de verscherping op de toepasing van de lo terij wet is dezen keer een ander systeem gevolgd voor het winnen van de door de winkeliers beschikbaar gestelde prijzen. Men moet nu n.l. een puzzle invullen. Alle inlichtingen hieromtrent worden door de deelnemende winkeliers verstrekt. Spreker vroeg den steun van het koopend publiek, dan zal deze winkelweek wederom best slagen. De heer Buschman zette vervol- ens de mistoestanden uiteen welke vooral de huidige crisis veroorzaken en liet dui delijk uitkomen dat ons volk momenteel veramt in het aangezicht van den over vloed. Vele middenstanders voelen den grond onder hun voeten wegzinken en ver armen. Onder den invloed van het groot kapitaal werken de groote bedrijven zich in de hoogte en trekken de cliëntèle tot zich, waardoor de kleine winkeliers op zijde worden gedrongen. Vervolgens richtte de voorzitter zich speciaal tot den burgemeester en zeide, dat verleden jaar alle winkeliers aan de win kelweek meededen, thans hebben zich eenige teruggetrokken door een klein ver schil van meening, doch het grootste ge deelte der winkeliers nemen aan de win kelweek deel. Hierna verzocht hy den bur gemeester om de winkelweek te openen. De burgemeester sprak er zijn leedwezen over uit dat dit jaar niet alle winkeliers aan de winkelweek deelnemen, hy zeide zoo graag evenals andere jaren, bij de ope ning van de winkelweek, alle winkeliers aangetroffen te hebben. Het deed spreker leed, dat de winkeliers uit de St. Victoria parochie apart een winkelweek hebben ge organiseerd, doch vervolgde de burgemees ter, verdeeldheid zal er altijd wel blijven, doch men moet, wil men een goede stem- mnig krijgen, een aanpassingsvermogen hebben. Spr. zeide tóch hedenavond geko men te zijn omdat de groote meerderheid aan de winkelweek deelneemt; er behoeft geen verdeeldheid te zijn. Met de hoop uit sprekende, dat het volgend jaar de mid denstanders weer eensgezind een winkel week zullen organiseeren verklaarde de burgemeester de winkelweek voor ge opend (applaus). Hierna nam de zeereerw. ïeer pastoor Quant het woord. Deze zeide het evenals de burgemeester te betreuren, dat niet alle winkeliers evenals het vorig jaar aan de winkelweek deelnemen. Doch, zei spre ker, heeft het een goede zijde. Nu de mid denstanders strijd onder elkaar gehad heb ben en de vrede weer geteekend is, men spoedig alles vergeten zal zijn en dat hij ervan overtuigd is dat het volgend jaar alle winkeliers weer eensgezind aan de winkelweek zullen deelnemen. Zijneerw. wenschte de organisators en de deelnemende wihkeliers een flink suc ces toe. Applaus! De heer Buschman bracht hierna zijn dank aan den burgemeester en den pas toor voor hun vriendelijke woorden en sprak de hoop uit, dat hun woorden in vervulling mogen gaan. vooarl wat betreft de terugkeer van de eensgezindheid der winkeliers. Spreker roept alle aanwezigen een hartelijk afscheid toe tot 6 December a.s. in het café van den heer Gouwenberg, wanneer de winkelweek door den burge meester gesloten zal worden. Na deze woorden van den heer Busch man speelde de muziek een nummertje, waarna een muzikale wandeling d *or de extra verlichtte straten werd gemaakt. KALENDER DER WEEK EINDE VAN HET KERKELIJK JAAR. Als niet anders wordt aangegeven, geen Credo. Gewone Prefatie. ZONDAG 25 Nov. Zeven en twintigste en laatste Zondag na Pinksteren. Mis; Di- cit Dominus. 2e gebed v. d. H. Catharine, Maagd en Martelares. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Het einde v. h. kerkelijk jaar doet ons denken aan het einde van het aardsche. Aan het einde van de wereld, wier onder gang gepaard gaande met ontzettende ver warring en verschrikking het Evangelie ons beschrijft. Aan het einde ook van ons leven en is wel in staat ons weer op te wekken tot een leven Gode welgevallig. (Introitus). Bezorgd voor onze zaligheid vraagt onze Moeder de H. Kerk aan God dat leven, steunende op de kennis van Zyn H. Wil (de geboden), vruchtdragend in goede werken. (Gebed en Epistel). On ze harten te onthechten aan het aardsche (dat voorbijgaat), ons te genezen van iede- de zielenwonde (Postcommunio) en ons te trekken tot Hem, die blijft in eeuwigheid, (Stilgebed). Want dan zullen wij met ver trouwen tegemoet kunnen zien (Evange lie) het oordeel en deel hebben aan de er fenis der Heiligen (Epistel). Vragen wy met de H. Kerk de zaligheid voor ons zei ven en voor alle menschen met onwrik baar geloof en vertrouwen en zij zal ons geworden. (Communio). MAANDAG 26 Nov. Mis v. d. H. Silves ter, Abt Os Justi. 2e gebed v. d. H. Petrus van Alexandrië, Bisschop en Martelaar. Kleur: Wit. De rechtsgeleerde Silvester stond eens by een geopend graf van een bloedver want. Het misvormd lijk ziende, zeide hij: „Ik ben, wat hij eens geweest is en wat hij nu is zal ik eenmaal zijn". Kort daar op las hij de woorden: „Wie na Mij wil ko men verloochene zichzelven, neme zijn kruis op en volge Mij". Silvester trok zich in de eenzaamheid terug en stichtte de Con gregatie der Silvestrijnen, wier eerste Abt hij geweest is. Bijna 90 jaren oud stierf hy in 1267. DINSDAG 27 Nov. Mis v. d. H. Albricus, Bisschop en Belijder; Sacerdotes. (Zie in het feesteigen v. d. Bisdom). 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. Albricus volgde zijn neef, den H. Grego- rius op den bisschoppelyken zetel van Utrecht. Na een achtjarig bestuur overleed hij in 784 en werd bij zijn neef begraven in de Abdij van Susteren, waar nog zijn ge heele schedel en een gedeelte zijner kiee- ren bewaard worden. WOENSDAG 28 Nov. Mis v. d. vorigen Zondag. Dicit Dominus. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. pries ter. Kleur: Groen. DONDERDAG 29 Nov. Mis v. d. H. Radboud, Bisschop en Belijder. Sacerdotes. 2e gebed v. d. vigilie v. d. H. Andreas; 3e v. d. H. Saturninus, Martelaar. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur:Wit. Het zevenjarig bestuur v. d. H. Radboud was zeer moeilijk wegens de invallen der Alle deelnemende winkeliers hebben hun uiterste best gedaan om de étalage's zoo mooi mogelijk te maken. Fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld, allen dus aan het puzzlen geslagen om kans op de mooie prijzen te krijgen. Vooral is een kijkje waard het bloemenmagazijn van de firma van den BergSmit. Een pracht collectie planten zijn in een daarvoor speciaal ge plaatste kas te zien en zeer leuk is op een schild met bloemen het verleden, heden en de toeko st uitgebeeld. Nogmaals de winkels zijn het bekijken waard. Ongemerkt zij, dat de winkels van 25 November tot en met 5 December tot 10 uur 's avonds geopend zijn. NOOTDORP. Prcpaganda-avond Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Donderdag gaf de Bijz. Vrij willige Landstorm afd. Nootdorp een pro- padanga-avond in het gebouw „Nove" aan de Dorpstraat. Onder de aanwezigen waren de zeereerw. heer Pastoor en Kapelaan van de Parochie, vervolgens Ds. Loeff, Bur gemeester Schölvinck, voorzitter der plaat selijke Commissie, Z.E. W. J. C. Schuur man, Luitenant Generaal der Artillerie b.d. uit Den Haag, Res. Eerste luitenant D. J. Karres, lid en secretaris van de gewestelijke Landstormcommissie Zuid-Holland West, Res. Majoor Kools, in de plaats van de op de agenda vermelde Res. Majoor J. P. Boots, die wegens sterfgeval van een zijner familieleden was verhinderd op deze avond aanwezig te zijn; en verder verschillende afgevaardigde der B.V.L. der omliggende gemeenten o.a. Delft, Rijswijk, Pynacker enz. enz. De Burgemeester opende dezen avond met een woord van welkom tot alle aanwe zigen, in het bijzonder tot de genoodigden en opgekomen autoriteiten, en wenschte allen een genoegelijken avond. Spr. richtte na zijn openingswoord het woord tot den Pastoor voor installatie tot het Eere-Voor- zitterschap, hetwelk door den pastoor on der groot applaus werd aangenomen. Hierna werd het woord gegeven aan den spreker van dezen avond Z.E. Schuurman. Spr. schetste in het kort, in gloedvolle woorden, het verleden, het heden en de toekomst, en geeft weer, dat in vooruit gang en voorspoed van het volk het Oranje zoo makkelijk wordt vergeten, maar wan neer de nood het hoogtepunt bereikt, de toevlucht weer wordt genomen tot het Oranje. Hierna volgde het eerste gedeelte van de in het programma vermelde klankfilm, waarin o.a. werd vertoond de plechtige be- Noormannen. De Heilige zag zich genood zaakt Utrecht te verlaten en verbleef in Deventer, vanwaar uit hy vele en ge vaarlijke tochten ondernam naar Zijn ge teisterd Bisdom. Onder zyn bescherming staat de vereeni- ging tot bevordering van het Nederlandsch Katholieke Hooger Onderwijs „St. Rad- boud-stichting". Moge door de voorspraak v. d. H. Rad boud onze katholieke universiteit hare al- geheele voltooiing krijgen en Gods onmis bare zegen blyven rusten op het katholiek Hooger Onderwijs in ons vaderland. Ook is geoorloofd de Mis v. d. Vigilie; Dominus. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Radboud; 3de v. d. H. Saturninus. Kleur: Paars. VRIJDAG 30 Nov. Feestdag v. d. H. An dreas, Apostel. Mis: Mihi autem. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. De H. Andreas, broeder van den H. Pe trus, is te Patras, waar hij vele bekeerin gen gemaakt had, gekruisigd, omdat hy de landvoogd Aegea vrijmoedig te woord had gestaan, den Christus beleden en gewei gerd had den afgoden te offeren. Zijn kruis had een bijzondere vorm n.l. twee schuin geplaatste balken, dat sindsdien „An- dreas-kruis" genoemd wordt. Alvorens aan het kruis vastgebonden te worden aanbad de heilige het als geheiligd door de kruis dood van den Goddelyken Meester en riep uit: „Moge door u mij opnemen, Die door u mij verlost heeft". Nog twee dagen leefde Andreas gebon den aan het kruis, gedurende welke tijd hij voortdurend het volk bleef vermanen standvastig te blijven in het geloof. ZATERDAG 1 December. Mis v. d. H. Eligius, Bisschop en Belijder; Secerdotes. 2e gebed voor den Paus. Kleur: Wit. Eerst goudsmid, later muntmeester van den koning der Franken, werd Eligius verheven tot de bisschoppelijke waardig heid. Hij werd bisschop van Noyon en Doornik. Zeer veel heeft de heilige gear beid aan het welzijn der geloovigen en aan de bekeering der heidensche volken. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. H. Leonardus a Portu Mauritio, Belijder; Dominus. 2e ge bed v. d. H. Silverster; 3de v. d. H. Pe trus van Alexandrieë. DINSDAG Mis v. d. Z.Z. Bernardinus van Fossa en Humilis van Besignano, Belijders: Confiteantur. WOENSDAG. Mis v. d. H. Jacobus van Marchia, Belijder Ego autem. Gloria. Kleur: Wit. DONDERDAG, Feestdag van alle Heili gen der Serafijnsche Orde. Mis Gaudeamus. 2e gebed v. d. Vigilie v. d. H. Andreas (al leen in stille H.H. Missen) v. d. H. Satur ninus. Credo. Prefatie v. d. H. Franciscus. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Antonius Bon- fadinius Belijder. Justus. 2e gebed A Cunc- tus; 3e naar keuze v. d. priester; 4e voor den Paus. ALB. M. KOK, Amsterdam. pr> grafenis van wylen Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden, de Opening van de Sta ten Generaal en verdere andere opnamen van belangrijke gebeurtenissen uit de laatste jaren. Na dit gedeelte, volgde de uitreiking van den Burgemeester Schölvinck-beker aan den heer P. E. van Logchem, die deze met eenige mooie bewoordingen van den Bur gemeester in ontvangst nam. De uitreiking der brevetten en prezen geschiedde door de plaatsvervanger van Res. Majoor J. P. Boots, Res. Majoor KooLs, welke aan alle gelukkige winnaars een pas send woord wist toe te voegen. De prijzen waren behaald als volgt: Ge lijk de hierboven genoemde beker werd de eerste prijs eveneens behaald door den heer P. E. van Logchem. 2e prijs H. den Hollan der, schutter eerste klas met 91 punten; derde prijs S. van der Sman, schutter twee de klas met 90 punten; vierde prijs A. Boer, scherpschutter; zesde prijs J. Knepp'ers, schutter eerste klas; zevende prijs A. Groe- newegen; achtste prijs A. W. A. Groenewe- gen, Koning-schutter, welke met deze prijs een medaille in ontvangst mocht nemen, geschonken door de Gew. Landstorm Com missie Zuid-Holland West. Het brevet werd uitgereikt aan den heer C. G. van Dorp. Het woord werd vervolgens gevoerd door Res. Eerste Luitenant D. J. Karres. Een daverend applaus volgde op deze zeer enthousiaste rede. Nu volgde een tweede gedeelte der klank film, welke een geheele andere indruk op deze avond in het midden bracht, door sportieve vertooningen, en ten slotte een aardige teekenfilm, welke de lachspieren geducht in beweging wist te brengen. Aan het einde van dezen welgeslaagden avond, nam de heer Burgemeester het woord en dankte met zeer hartelijke woor den den plaatselijken leider, den heer C. G. Janssen, die tot zijn groot leedwezen zijn functie had verlaten. Spr. schetst in het kort hetgeen de scheidende leider voor de plaatselijke B.V.L. is geweest, waarvan deze avond nog getuige is geweest. De burgemeester vraagt dan nog de col lectie welke door een paar B.V.L.-ers werd gehouden, goed te gedenken, en dankt de autoriteiten en de aanwezigen voor de mas sale opkomst en hoopt allen op de volgen de propaganda-avond in 1935 weer te zien. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7