ZATERDAG 24 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 houden. De Cooisingel is in feesttooi. Over al waaien vlaggen en banieren. Inmiddels is de auto met de vliegers on der de donderende toejuichingen van het publiek tot voor het Stadhuis gereden. De vliegers begeven zich naar de Burgerzaal, waar de burgemeester van Rotterdam, mr. P. Drooglever Fortuyn een begroetings rede uitspreekt, die ook door een ver sterkingsinstallatie op den Coolsingel volgbaar is. Vervolgens sprak de heer Abr. van der Hoeven, die optrad als voorzitter van Rot terdam's Comité ter Behartiging van Natio nale Belangen. Aan deze rede ging vooraf een aubade, welke door ongeveer tweeduizend zangers en zangeressen onder leiding van mevrouw Grimberg -Huyser, begeleid door de Rot- terdamsche harmonie, o. 1. v. kapelmees ter Haanstra, werd uitgevoerd. De vliegers hadden zich met hun echtgenooten op het balcon ongesteld. Volgende spreker was de heer C. Kolff, die wederom namens de Aeroclub en de sportvliegers sprak. In eenige welgekozen woorden spreekt Parmentier dank uit voor deze treffende huldiging. Om kwart voor drie verschijnen de K.L. M.-mannen weer op het bordes om onder leide toejuichingen in de wachtende auto's plaats te nemen, om door de overvolle stra. ten, en overal hartelijk toegejuicht, naar Den Haag te vertrekken. VERSTREKKING GOEDKOOPE GROENTEN. Overleg mét eenige gemeentebesturen, over de practische uitvoerbaarheid. Naar wij vernemen heeft de Regeering het vraagstuk van de verstrekking van goedkoope groenten aan de ondersteunde werkloozen ernstig onderzocht. Ofschoon het hier een zeer moeilijke kwestie betreft, moet door de ten deze tusschen de depar tementen van Economische en Sociale za ken tot sand gekomen samenwerking de mogelijkheid van uitvoering geenszins denkbeeldig worden geacht- Ter bespreking van de practische uit voerbaarheid en de mogelijkheid van het nemen van een proef in een aantal ge meenten heeft de Minister van Sociale za ken thans eenige gemeentebesturen telegra fisch uitgenoodigd tot een bespreking, on der leiding van den directeur-generaal voor de werkverschaffing en steunverleening, op zijn departement. LOONSVERLAGING "BIJ DE N.Z.H.T.3L Vijf pet. toeslag tot 1 April. Naar wij vernemen, hebben Vrijdag de besturen der drie erkende organisaties van Tramwegpersoneel een onderhoud gehad met de directie der Noord-Zuid-Holland- sche Tramweg Mij. in verband met de voorgenomen loonsverlaging. Het resultaat der besprekingen is geweest, dat de ver laging van 10 pCt. met ingang van 1 Ja nuari a.s. moet doorgaan, maar dat van 1 Januari tot 1 April een toeslag zal worden gegeven op het loon van 5 pCt., zoodat per' saldo de loonsverlaging van 1 Januari tot 1 April 5 pCt. zal bedragen. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Joseph gezellen. Zondag 25 Novem ber zal na vele uitvoeringen wederom een Zondag worden met alle gezelligheid daar aan verbonden. Des morgens te 11.30 uur en des avonds te 8 uur zal het natuurlijk storm loopen. Te 7 uur Aspirantencursus. Dinsdag 27 November te 7.30 uur Maria- Congregatie, daarna bijeenkomst en ont spanning. Donderdag 29 November-te 7.30 uur biljartclub. Zaterdab 1 December re 7.45 uur bijeenkomst. Geeft je op als lid van de Retraiteclub. Steun l het retraitefonds. Herhalingsonderwijs. Leden van het St. Aloysius Patronaat kunnen zich aan melden voor het volgen van herhalingson derwijs in Nederlandsche taal, rekenen, aardrijkskunde, enz. Deze cursus wordt gegeven Maandag van half 7 tot half acht evenzoo ook Dinsdag, vervolgens Donder dag van 6.45 tot 7.45 uur en Vrijdag van 6.30 tot 7.30 uur. Opgave bij den weled. heer G. C. Kasbergen. STOMPWIJK—VEÜR. Hinderwet. B. en W. van Stompwijk brengen ter algemeene kennis, dat ter in zage ligt een verzoek van het bestuür van de Tedingerbroekpolder te Rijswijk, om vergunning ingevolge de hinderwet tot verandering van het bestaande centrifugaal pomp-petroleummotor gemaal in een Die selgemaal, bestaande uit een Dieselmotor van 30/33 P.K. Industrie, direct drijvend een centrifugaalpomp met een capaciteit van 20 M3. per minuut. De bemalingsinstal latie zal ondergebracht worden in het be staande bemalingsgebouw. Op Vrijdag 30 November ten 10 uur zal in het raadhuis te Leidschendam gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit ver zoek in te brengen en dan mondeling of schriftelijk toe te lichten. In de sloot gereden. Gisterenavond reed de bestuurder van een personenauto, afkomstig uit den Haag, misleid door de mist in den Hoorn alhier nabij de Bonte- paal in de aldaar langs den weg gelegen sloot. De man wist zich gelukkig te redden en kwam er met een nat pak en den schrik af. De zwaar beschadigde wagen werd door een kraanwagen van de garage Jac. Boot gelicht De bestuurder vervolgde met een andere auto de reis naar de residentie. AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond hield de R.K. Volksbond haar maandelijksche ver gadering in de localiteit van den heer W. v. d. Berg alhier. De voorz. opende de ver gadering met gebed en chr. groet, heette Geestelijk adviseur en leden, hoewel klein in getal, allen van harte welkom. Daarna wordt het bondslied gezongen, dat op de piano begeleid wordt door den G. Adv. Notulen worden voorgelezen en na een op merking en wijziging goedgekeurd. Be kend wordt gemaakt, dat er een schrijven gericht is tot het gemeentebestuur, voor het stempelen door de werkloozen hier ter plaase, wat door voornoemd bestuur werd afgewezen. Wel werd het toegestaan voor steuntrekkenden boven de 60 jaar, wat voor desbetreffende personen een goede uit komst is. Overwogen wordt in de maand Januari een spreker te doen komen, voor het behoud en nieuwe aanwist der leden. De voorz. zal ons alsnog doen hooren, het door de leden gekochte aantal brandstof fen, dat 369 H.L. kolen en 6000 turven be droeg. Spr. stelt op hoogen prijs, dat de le den daarin zoo prachtig en met succes sa menwerkten, met genoemd resultaat. Aan geboden wor4t het boek van de gehouden studiedagen te Bergen, waarvan nog geen gebruik van gemaaxt wordt. Een schrijven is ingekomen betreffende faillissement van de verzekeringsmaatschappij „Delfia". Deze zag zich gaarne belast met medewerking van alle R-K. afd. n.l. het overschrijven en opnieuw plaatsen van polissen. Den G. Adv. wordt voorts gevraagd of hij ook eens een woordje wilde spreken. Zijneerw. zeide dit gaarne toe, bij een niet al te lange agen da. Het St. Nic.-feest zal dit jaar gehouden worden op 6 of 7 Dec.; de ouders worden verzocht, dat zij de grootere kinderen ver manen zich met hun woorden dien middag in acht te nemen. De voorz. geeft een ver slag van een vergadering te Gouda. De heer A. Luyben brengt een uitvoerig ver slag uit over de Centrale raadsvergadering, wat deze keer niet in z'n geheel kan be handeld worden. Hierna rondvraag. De voorz. vraagt, of er ook nog animo is, om onzen oud-G.-Adv. en eere-lid Pastoor Hoogeveen een bezoek te brengen. Hier voor geven zich reeds eenige leden op, waarna sluiting op gebruikelijk wijze. „Hulp in Nood" bracht op 57 y2 ct. BODEGRAVEN. Let op! Alle meisjes, die aan den kook cursus willen deelnemen, worden Zondag as. na de Hoogmis in 't Graalhuis ver wacht. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Maandag 26 Nov. a.s. des avond om 7.15 uur ten Raadhuize in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1 Notulen, 2. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. 3. Onderhandsche verkoop school te Noorden. 4. Contract met de „Gekro" inzake van vee en vleesch. 5. Ontslag en benoeming agent Arbeidsbe middeling. 6. Begrootingswijziging dienst jaar 1934. 7. Rondvraag. Geboren: Hendrikus, z. van C. Mes man en A. Kiekens. Overleden: C. Vlak geh, met J. v. d. Vegt 48 j. Er dreigt groot hygiënisch gevaar als Uw oude stofzuiger defect raakt en U geen geld disponibel heeft om een nieuwe te koopen. Gezinsoorlog is niet ondenkbaar bij verschil van meening over huurkoopsysteem Een gezonde en goede oplossing is een „Primo"' te huren van de S'.o.zuiger Central* HAGEMAN, Korevaarstraat 7, Telet. 2945; voor GO cent per week zonder langdurige verplichting en gratis onderhoud. BURGERLIJKE STAND UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. In de Emmalaan werd gistermorgen de bejaarde mej. C., toen zij plotseling den Rijksstraatweg overliep, aangereden door den motorrijder J. A. uit Nijmegen, waardoor zij kwam te vallen en verschillende vleeschwonden opliep. Een juist passeerende dokter, benevens dr. H. alhier, hebben haar de eerste hulp ver leend. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „Daniël Hein- sius" (1580—1655), de heer D. J. H. ter Horst, geboren te Delft; tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Het quotient Cholesterol,' Phosphorlipoid bij Dermatosen", de heer M. K. Polano, geboren te 's Gravenhage. Geslaagd: candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej J. J. van Staveren, Den Haag en de heer P. van Leer, Hilversum; examen van Apothekers-adsistent mej. H. M. Overbeek, Rijswijk. STADSNIEUWS KIESVEREENIGING Maandag a.s h.oudt de R.K. Kiesvereen. een ledenvergadering. Voor de agenda ver wijzen wij naar een advertentie in dit nummer. COÖP. VEILING „L. EN O.** Koelmrichting gebouwd. Reeds lang was het de bedoeling van de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenvei- lingsvereeniging „Leiden en Omstreken" voor de grossiers, handelende op haar ter reinen, koelruimten beschikbaar te stellen. Onder leiding van den architect, den heer A. H. Goldberg alhier en N. van Wie- ringen, aannemer te Oude Wetering, zyn nu drie. koelruimten gebouwd, alwaar een belangrijke hoeveelheid producten voor zeer langen tijd bewaard kan blijven. Er zijn 3 afzonderlijke koelmachines op gesteld, voor elke koelruimte 1 machine, 1 zoodat elke ruimte afzonderlijk op een be- paalde temperatuur kan worden ingesteld, i Deze machines werken volgens het zoo genaamde compressie-systeem, d.w.z. een j damp wordt onder hoogen druk door koel- I water tot vloeistof neergeslagen en deze I vloeistof laat men in speciale koelers in 1 de ruimte weder verdampen. De voor dit verdampen benoodigde warmte wordt aan de omgeving onttrokken,, zoodat de koel- i ruimte met het hierin aanwezige koelgoed I sterk afkoelt. De op deze wijze verkregen I damp wordt dan weder zooals boven aan- gegeven, tot vloeistof neergeslagen. Deze kringloop wordt regelmatig herhaald. De gebruikte damp, resp. vloeistof is on schadelijk voor de te koelen producten, hetgeen bij een eventueele lekkage van groot belang is. Alle machines werken geheel automa tisch. Wanneer een bepaalde temperatuur in de ruimte is bereikt stopt de machine van-zelf, om bij een bepaalde temperatuur- verhooging opnieuw in werking te treden. Eveneens stoppen de machines uit zich zelf, wanneer door de een of andere oor zaak de toevoer van het koelwater of den electrischen stroom mocht ophouden, zoo dat de machines zeer bedrijfszeker zijn. Voorts is er gezorgd voor een regelmatige j verversching van de in de ruimten aanwe- zige lucht, hetgeen vooral bij fruitkoeling van groot belang is. De machines met toebehooren zijn geïn stalleerd door de N.V. Nederlandsche Elec- trolasch Maatschappij alhier, en zijn van een beproefde constructie welke reeds tal- looze malen is uitgevoerd. Tevens is daaraan verbonden, de bouw van een aantal vorstvrije loodsen, zoodat aan de vraag van eenige grossiers in aard appelen, hun producten op de plaats van verkoop, vorstvrij te kunnen bewaren, js voldaan. Ten laatste is bij dezen bouw gecombi neerd, het plaatsen van 6 bananencellen, waarin dit mooie product tot rijpheid kan worden gestookt Een en ander is voor onze stad een be- langrijke verbetering aangezien produc- I ten, welke in aanmerking zouden komen, om in een dergelijke inrichting te worden ondergebracht, voorheen gezonden moesten worden buiten de stad. Daardoor zullen de transportkosten belangrijk verminderen, zoodat dit ook uiteindelijk ten goede zal komen aan de Leidsche bevolking. Daarom stellen wij het op prijs, dat vol gens de advertentie in ons blad nog eenige ruimte beschikbaar is, zoodat onze Leid sche middenstand ook hun eieren, boter, enz., in de nabijheid van hun bedrijf kun nen plaatsen en voor bederf vrijwaren. LANDSTORMFILM „SLUIT DE GELEDEREN" De vertooning thans uitnemend geslaagd Nadat eenige weken geleden de vertoo ning van de nieuwe Landstormfilm „Sluit de Gelederen" door een defect aan het toestel ontijdig moest worden afgebroken, heeft gisteravond, ditmaal onder auscpi- ciën van de Nationale Landstormcommis sie, de film opnieuw gedraaid en thans zonder hapering tot het einde toe. Over de film behoeven wij niets meer te zeggen. Bij de première in den Haag hebben wij haar uitvoerig besproken. De stampvolle zaal heeft de vertooning met kennelijke be langstelling gevolgd. Er was een enthou siaste stemming in de zaal, gestimuleerd vooral door het telkens zingen van vader- landsche liederen. De avond stond onder leiding van den heer D.'J. Karres, secre taris van de Gewestelijke Landstormcom missie Zuid-Holland West, die een woord van welkom sprak, speciaal tot de aanwe zige autoriteiten en tot de landstormers uit de omliggende gemeenten, Na dit ope ningswoord werd staande het Wilhelmus gezongen. Ds. Thomas sprak daarna een opwekkend woord, waarin hij hulde bracht aan de dappere mannen (even dapper als de mannen van de Uiver) die goed en le ven willen beschikbaar stellen voor God, gezag en gezin, voor God, Nederland en Oranje. Voor dat het laatste bedrijf werd vertoond werd nog het woord gevoerd door majoor J. P. Boots, commandant ven Zuid- Holland West, die wees op het feit, dat in de B. V. L. allerlei politieke en godsdien stige gezindheden eendrachtig samengaan voor het schoone doel, dat de Landstorm zich heeft gesteld, terwijl spr. nog eens duidelijk uiteenzette dat de B. V. L. is het vredesinstituut bij uitnemendheid. De heer Karres sprak nog een woord van dank tot de organisatoren van de bijeenkomst. Aan het einde van den in alle opzichten ge slaagden avond werd gezongen: Mijn Schilt en de Betrouwen. LEIDEN. Geboren: Agatha Elisabeth, d. v. M. J. Wagenaar én W. v. Klaveren. Simon Petrus Jacobus, z. v. S. P. v. Kins en J. A. Knijnenburg. Catharina Josina Alida, d. v. W. Hartevelt en C. Groenendijk. Wil lem, z. v. A. Zijerveld en H. Noppen. Cornelis Martinus, z. v. L. J. Roodakker en M. P. v. d. Ham. Roelof, z. v. J. Duin» kerken en A. Schutte. Wijnand, z. v. S. Kukler en C. v. d. Berg. Pieter, z. v. M. van 't Zelfde en J. E. v. Biezen. Maria, d. v. H. J. Webbers en J. F. Dubbelaar. O v e r 1 e d e n: J. W. Harman m. 35 j. J. Kruit—Laman wed.e 83 j. den. Immers, niet minder dan 300 exem plaren zijn op deze tentoonstelling ingezon den en alleen daarom reeds mag zij zeer zeker geslaagd heeten. Twee zalen zijn ge heel gevuld en in de groote exemplaren als Vlaamsche reuzen, zoowel als in de klein ste rassen vindt men bijzonder goede inzen dingen. Hedenmiddag te 6 uur heeft de opening der tentoonstelling plaats. Morgen en Maandag wordt zij te 10 uur geopend. Stille Armen St. Vincentiusvereeniging Hartelijk dank voor ingekomen giften: op straat ontvangen van mej. K. SI. Per giro Letter O. E. 2.50 God loone hen! Nogmaals zeer dringend bevelen wij dit fonds aan, daar er dezen winter groote be hoefte aan zal bestaan. Tegen de feestdagen hopen wij ook nog een belangrijke „surprises" te ontvan gen. JAC. CREYGHTON, Pres. Byz. Raad der St. Vincentius- vereeniging, Gironummer 71164, Rijnsburger weg 149. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris J. A. van Ha mel alhier. De Bouwmanswoning „Maria- Hoeve" met verschillende perceelen wei- en bouwland in den Veenderpolder te Wou- brugge groot 24.37 H.A. in bod 22.800, kooper de heer J. Clay qq te Haarlemmer meer voor 24.300. Ten overstaan van notaris H. M. Mar- kusse alhier. Het heerenhuis te Leiden aan den Zoeterwoudschen Singel 106, in bod 6200, kooper B. J. Huurman qq te Leiden voor ƒ6400. Het woonhuis met fabriek, werkplaats, grond en machinerieën aan het Utrechtsche Jaagpad 3636a alhier te zamen in bod 5660, kooper de heer Th. L. J. Zitman qq te Zoeterwoude voor 6135. Het heerenhuis aan den Apothekersdijk 31 alhier en het huis met tuin te Leider dorp Eikenlaan 2 zijn uit de hand verkocht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 279. N.V. Schelpkalk. Leiden, Nieuwe Rijn 64a. Overl. dir.: J. A. J. Trip, d.d. 25 Oct. 1934. N. Comm.: B. Mulders, Meppel. Volmacht verleend aan mej. H. J. Klootwijk, Leiden, (B.P.). 2470. N.V. Vereenigde Schelpkalkfabrie- 278. N.V. De Concentie, Leiden, Nieuwe Rijn 64. Stoomschelpenzuigerij. Overl. dir.: J. A. J. Trip, d.d. 25 Oct. 1934. 1947. P. van Rijswijk, Noordwijk aan Zee Hoofdstraat 77a. Kruidenier. Vest. fil.: Trompenburgerstraat 111. Onder de aandacht van het auto- en motorrijdend publiek wordt gebracht, dat het belastingkantoor 's Gravenhage B.G. (Pieter Bothstraat 19) vanaf 1 December 1934, tot het doen van aangifte voor de wegenbelasting en het betalen van het ver schuldigde is geopend op Maandag, Dins dag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, van des voorm. 9 uur tot des nam. 3 uur en des Zaterdags van des voorm. 9 tot 12 uur. De 18-jarige mej. G. v. G. uit War mond is gisteravond met haar rijwiel op de Haarlemmerstraat geslipt, waardoor zij met het hoofd op de rails terecht kwam en een lichte hersenschudding opliep. Door den E. H. D. werd zij naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd en daar ter observatie opgenomen. Gistermiddag is de 26-jarige fabrieksar beider H. V. uit H a z e r s w o u d e op de le etage van de fabriek fr. K. aan de Looyerstraat toen hij een glazen deur wil de dicht doen, uitgegleden en mot een arm door de ruit geslagen, waardoor hem de linkerpolsslagader werd doorgesneden. Ar beiders bonden den arm af waarna de E. H. D. dan men naar het Acad. Ziekenhuis ver voerde. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. THanon: Volwassenen. KONIJNENFOKK ERS VEREENIGING „L. EN O." Interessante tentoonstelling. In de zalen van het café-hotel Bremmer aan de Beestenmarkt 34, alhier heeft de Ko- nijnenfokkersvereeniging „Leiden en Om streken" haar eerste tentoonstelling geor ganiseerd en we mogen zeggen, dat deze expositie zeker de moeite van een bezoek waard is. Toen in de vereeniging het plan werd ge opperd een dergelijke tentoonstelling te houden, waren er van meening dat zij, zoo- al niet 'n mislukking, dan toch zeker zeer weinig inzendingen zou trekken. De wer kelijkheid is echter geheel anders gewor- BIOSCOPEN. echter ver boven de beide voorgaande en geeft zy zeer goede verwachtingen voor de verdere Nederlandsche filmproductie. „Malle Gevallen is dus een goede schre de vooruit en geeft in ieder geval een kos telijk amusanten avond, waartoe Johan Kaart, als de student Bram, het meeste bij draagt. Deze is het echte type van den boemelenden student, die vol zit met grap pen en dwaasheden. Men moet hier niet vergeten, dat de meeste spelers als ras echte tooneelspelers wat onwennig staan tegenover de filmopname. Van Johan Kaart kan dit echter niet gezegd worden, want deze geeft zoo'n heerlijk losse vertol king, dat waar hij verschijnt, in zijn dikke winterkleeding bij 80 gr. zomerhitte, of in z(jn ijzeren harnas bij het duel, de lach door de zaal rolt. En hij is bijna doorloopend in deze film present. Bijzonder aardig en voor Leidenaars na tuurlijk wel het meest interessant zijn de opnamen in Leiden, vooral die waarmee de film aanvangt, n.l. bij het standbeeld van Boerhaave, met de autobus vol aar dige meisjes, terwijl Bram aan den voet van Boerhaave zijn roes ligt uit te slapen en dan de achtervolging per fiets van de autobus naar den Haag met het aardige liedje: Geen geld en toch geen zorgen. Er is in deze film ook aardige muziek en zeer vermakelijk spel o.a. ook van Louis de Bree. Wij komen tot de conclusie, dat geen volwassen Leidenaar deze film mag verzuimen. Voor de pauze is er een zeer interessant hijprogramma, waarin o.a. de voetbalwed strijd EngelandItalië, een zeer uitge breide filmreportage van de aankomst van de „Uiver" en van de huldiging der be manning in Amsterdam, welke met gejuich en applaus werd begroet, een zeer geestige gekleurde teekenfilm over de zondvloed en Noe's Ark en nog een aardige twee-acter met Szöke Szakall. De volle zaal heeft gisteravond merkbaar van dit amusante programma genoten. Luxor. In het voorprogramma van deze week trekt natuurlijk de aankomst van de „Uiver" en de huldiging van de bemanning te Amsterdam de meeste aandacht, 'n Zeer goed geslaagde opname, waérin de toe schouwers meer te zien krijgen dan velen, die bij de aankomst op Schiphol aanwezig waren. Daarna gaat als hoofdnummer voor de pauze „Verkeerd Verbonden", de geschie denis van een telefoonjuffrouw, die twee maal middels de telefoon aanleiding wordt, dat bandieten hun slag slaan. Den eersten keer gebeurt dit op de renbaan, daarna in een bankiershuis. Een employé van de te lefoon, die van het meisje houdt en haar heeft aanbevolen, weet de bandietenbende ten slotte op te sporen en natuurlijk te ont maskeren. Na de pauze wordt vertoond het mooie filmwerk van Paul Wegener: „De Stem van het Hart". Hierin spelen Karl Ludwig Diehl en Brigitte Horney de hoofdrollen op voortreffelijke wijze en nog verschillende andere goede artisten dragen het hunne bij om de goede motieven, die de bekwame re gisseur in deze film heeft neergelegd, op voortreffelijke wijze tot uitdrukking te brengen. De film brengt in beeld het vu rig verlangen van eenige Duitschers naar het vaderland „in oorlog", waarbij een hun. ner vervolgd wordt door 'n schoone aan bidster, waardoor hem de strijd tusschen de stem van het hart en die van de Heimat niet gemakkelijk wordt gemaakt, 'n Voor treffelijke film, ook door de natuurschoon- opnamen! Voor volwassenen 'n aan te beve len programma. Casino. Wie Conrad Veidt in een van zijn aller beste creatie's wil zien, die begeve zich deze week op 'n avond eens naar Casino, waar hij de hoofdrol vervult in de vermaar de film „Raspoetin". Het dubbelzinnige ka- j rakter van Raspoetin, den boer-monnik, j die door geslepenheid en voorgewende I vroomheid de menigte en voornamelijk de I vrouwen suggereert, terwijl hij zieken de I gezondheid hergeeft, wordt door Veidt weergegeven op zoo'n ongeëvenaarde wijze, dat juist daardoor „Raspoetin" een film drama geworden is, zooals er slechts wei nigen gevonden worden. Voor de pauze „Loulou maakt promotie" met de populaire Lilian Harvey in de hoofd rol als het dienstmeisje Loulou, op wie de Ij rijke jongeman Ronnie verliefd wordt en die opgevoed wordt tot een mondaine dame, met wie hij later huwt. Het is een echt Amerikaansch filmwerk, dat boeit door de onmogelijkste situaties en de dolste dwaasheden, waarvan het vol is. Met de journaals uitsluitend voor vol wassenen. Trianon. Na „De Jantjes" en „Bleeke Bet" heb ben wij de film „Malle gevallen" met eeni ge spanning tegemoet gezien. Daar was in dit-malle-geval vooreerst het boek, dat ze ker geen aanbeveling verdiende en vervol gens waren er de twee eerste films, die wel aardig en amusant waren, maar dui delijk lieten zien, dat het toch nog beter kon. Met de film „Malle Gevallen" nu i8 het in ieder geval crescendo gegaan. Er zijn I hierin groote gedeelten, die prachtig ge slaagd zijn, die zelfs sterk zijn, en ten volle geven, wat hiermee beoogd werd en hier en daar ook kleinere gedeelten, die even j een inzinking vertoonen, wij zouden wil- I len zeggen, waar de uitbeelding, het spel iets te huiselijk is, zonder nochtans i j slecht zijn. In zijn geheel staat deze film WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.38 l/g Berlijn 59.47 New York 1.4715'16 Parijs 9.743/4 Brussel 34 51 Zwitserland 47.94 Milaan 12 62 Madrid 20.20 Oslo 37.171/2 Kopenhagen 33. Stockholm 38.10 Weenen Praag 6.18i/4 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3