DONDERDAG 22 NOVEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STADSNIEUWS H. T. DORSTEN t Gistermiddag is in den ouderdom van ruim 69 jaar overleden de heer H. v. Dor sten, directeur van de broodfabriek v.h. Koole Nicola en Co. Hoewel weinig op den voorgrond tre dend, heeft de thans ontslapene toch een werkzaam aandeel gehad in het bedrijf, dat geheel zijn leven zijn belangstelling vroeg. Het drong b.v. ieders respect af, dat hij nagenoeg zonder uitzondering des morgens te 5 uur in de bakkerij aanwezig was. Hij was o.m. meer dan twintig jaar bestuurslid van de Broodbakkerspatroons- vereeniging „Ons Belang", lid van de Leidsche Saneeringscommissie voor het Bakkersbedrijf, lid van het hoofdbestuur van het Ned. Vereenigd Bakkersbedrijf voor Werkgevers en lid van het Departe ment Leiden van de Mij. voor Nijverheid en Handel. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal a.s. Zaterdagmiddag te half vier op Rhijnhof plaats hebben. HET RESIDENTIE-ORKEST. Derde abonnementsconcert. Het derde Leidsche abonnementsconcert van het Residentie-Orkest zal plaats heb ben Donderdag 29 November a.s. Soliste is mevrouw Jo Vincent, zangeres. Het orkest staat onder leiding van dr. Peter van An- rooy. Het programam luidt: Concerto gros- so no. 7 in C dur van G. E. Handel (eerste uitvoering),'Cantate „Jauchzet Gott-in al len Landen" van J. S. Bach, voor sopraan solo, strijkorkest, obligaat-trompet (den heer H. de Beer) en cembalo en de vierde symphonie van G. Mahler. BUITENLANDSCH PERSONEEL EN HET KAPPERSBEDR1JF. De afdeeling Leiden van den Ned. Kap- persbond hield gisteren een openbare ver gadering in de „Harmonie", waar tot uiting kwam de groóte ontstemming over het feit, dat het kappersbedrijf niet is opgenomen in de lijst van beroepen vallende onder de wet, door de regeering gepubliceerd, rege lende den arbeid van vreemdelingen. Na een inleiding van den heer J. G. Gon- lag van Rotterdam over den nood in net kappersbedrijf, de oorzaak, en de midde len tot verbetering, werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen, welke ter kennis zal worden gebracht van den minister van Sociale Zaken. „De openbare vergadering enz., van oor deel, dat de toestand in het kappersbe drijf, ten gevolge van het onevenwichtig groot en steeds stijgend aantal kappersza ken, zoo zorgwekkend is, van oordeel, dat bescherming van het kappersbedrijf van overheidswege drin gend rjoodig is, betreurt het ten zeerste, dat het kappers bedrijf niet is opgenomen in de lijst van beroepen, die vallen onder de wet, rege lende den arbeid der vreemdelingen en dringt er bij de regeering met klem op aan, het kappersbedrijf alsnog in die lijst op te nemen". Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5818. W. Nederlof v.h. D. Nederlof en Zonen, Leiden, Haarlemmer straat 170a: radio, galanterieën, enz. Vest. fiL: Leiden, Haarlemmerstraat 167. MUZIEK MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Mevrouw Janine Weill Als eerste gewoon concert van de Maat schappij voor Toonkunst hadden wij het voorrecht de Parijsche pianiste mevrouw Janine Weill te hooren in een Debussy- programma. 'Ditmaal was het concert in den Schouwburg, intiemer en beter ge schikt voor kamermuziek of solistische vertolking, dan de groote gehoorzaal. Had men ongelijk, toen men Debussy een monument in zijn geboorteplaats (St. Germain en Laye bij Parijs) toedacht? Een kunstenaar als Debussy verdient een soort gelijke erkenning. Handhaaft de eigenaar dige subtiele muziek zich niet op elk pro gramma, onafhankelijk en alleen? Neemt zij niet een heel eigene plaats :.n, een genre vertegenwoordigend volkomen zelfstandig beheerscht? De inzet van het nieuwe jaar werd hoogst artistiek en serieus door de soliste bovengenoemd, ingezet. De interpretatie was zoo buitengewoon, dat wij ons ver heugen in de groote belangstelling voor dezen avond. Zoo'n vertolking is toch geen gewoon pianospelen meer. Mevr. Janine Weil heeft het voorrecht te zijn gekomen tot de (bij uitzondering aan te merken) openbaring van hoogere illusies, diepere gevoelens en fiine ontledingen, tot de subtiele verpuring der immaterieele dingen. Onmiddellijk had zij aler aandacht, in „de Prélude", „Sarabande" en „Taccata". Dan de „Images", „Reflets dans 1'eau", „Hommage a Rameau", en „Mouvement", opgebloeid in de wonderlijke sferenhar- monicën, waarvan Debussy aleen de schep per is. Hier is eigenlijk geen sprake meer van techniek of van het instrument. Dit is ondergeschikt maken aan de ingevingen van de eigen herschepping. Na de pauze hoorden wij een vijftal études. De prachtige schakeering van klank en dynamiek, de opvallende neigingen raar charmante dichterlijke visies blijft r,immer uit. De aanslag is altijd even mooi, sonoor zoowel in forto als in het p. p., waar deze blijlt doorwerken; prachtig de klanken; perfectie in alles. Tot slot de reeks „Préludes", waarvan de een al schooner dan de ander. Een schat van émoties, van geheimzinnige of beweeg lijke beelden wordt wakker geroepen. „Het schilderachtige, het geestige en ge voelige weet Debussy saam te voegen", zoo schrijft Jean Aubry. Bewonderend staan wij tegenover deze kunstuiting., die door geestelijke gedachten-rijkheid ons danig heinvlcedde. Geen einde aan de veelzijdig heid dezer muziekverbijzondering. De voorzitter der Maatschappij voor Toonkunst bood de, soliste een bouquet aan, terwijl zij aan het slot van den avond bloemen ontving met linten in de Leid sche kleuren. De gansche zaal heeft de kunstzinnige pianiste telkenmale méér dan enthousiast toegejuicht, aangroeiend tot ovationeel succes met als gevolg zélfs twee toegiften. J. K. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De expediteur P. Z., die op 9 Juni j.l. met een door hem bestuurden auto te Voorschoten een aanrijding veroor zaakte waardoor een ander lichamelijk let sel bekwam, werd vrijgesproken. In de zaak tegen den 21-jarigen los werkman L. v. d. M. uit K a t w ij k, tegen wien door het O.M. ter zake van diefstal in voreeniging bij herhaling 3 jaar gevange nisstraf is geëischt, beval de rechtbank een onderzo,ek naar de geestvermogens van verdachte. POGING TOT DOODSLAG. Ter zake van poging tot doodslag, subs, zware mishandeling, meer subs, bedreiging, stond terecht de 26-jarige koopman W. S. te Zo eterwoud e. Een slager, buurman van den verdachte, verklaarde, dat hij op 7 April j.l. oneenig- heid had gekregen over zijn kinderen, die steentjes zouden hebben geworpen in ver- dachte's tuin. Getuige heeft zich toen erg opgewonden en hij ging met een hark af op zijn buurman. Deze ging daarop zijn huis binnen en kwam toen weer naar buiten met een re volver in de hand, welke hij in de richting van getuige hield en daarop afschoot, roe pende: „denk er om want je gaat er aan"! Daarbij werd getuige aan een vinger ge wond. Vermoedelijk is de kogel eerst tegen het hek geketst. Toen dit schot viel stond I getuige op ongeveer 2 1/2 M. afstand van S. De president wees getuige, die thans trachtte een andere lezing van het geval te geven, op zijn vroegere verklaringen. Getuige stelde n.l. de zaak voor, alsof de bedreiging niet zoo ernstig zou geweest zijn, doch de president nam hiermede geen genoegen en wees getuige op de gevolgen van meineed. Ook ontkende getuige, dat hij met een hark op S. zou zijn afgekomen. Verdachte beweerde evenwel dat de ge tuige tot tweemaal toe met een hark op hem was toegekomen. Hij ging evenwel naar binnen en trok toen een ander jasje aan waarin zich ook de revolver bevond. De vrouw van den getuige gaf eenige inlichtingen omtrent het ontstaan van de ruzie, Getuige had, toen zij zag dat haar man zich opwond, de hark afgenomen en hem daarna naar binnen getrokken. Haar man's woede kon evenwel binnenshuis niet bewoelen en opnieuw liep hij naar buiten, naar het hek waar S. stond. Deze dreigde met de revolver. Getuige zeide zich niet meer te kunnen herinneren, of S. de be dreiging hierboven genoemd, geuit heeft. „Het is wel mogelijk", zei getuige. De president zeide dat hij het precies wenschte te weten en vroeg of getuige wel licht met verdachte had afgesproken om dezen niet te veel te bezwaren: „Hoe min der ie krijg, hoe liever als 't me is" luid de het antwoord. „Dan weet ik het wel", zei de president. Nog verklaarde getuige, dat S. de re volver recht voor zich uit richtte. Verdachte zei, dat nadat de ruzie over de kinderen was afgeloopen, zijn buurman weer opnieuw ruzie kwam maken over een varken. Naast hem lag de hark, die hij op raapte en dreigend ophief. Verdachte wist niet meer precies wal hij zeide, toen hij-de revolver richtte. Zijn be doeling was evenwel om zijn tegenstander op een afstand te houden, da3r hij bang van zijn buurman was. Mr. van Asch van Wijck, zeide uit juri disch oogpunt bezien de handelingen van S. te moeten qualificeeren als poging tot doodslag. Immers hij schoot op zulk een korten afstand van zijn buurman, dat deze gemakkelijk getroffen had kunnen wor den. De officier ging uitvoerig de feiten na en constateerde, dat de lezing, die S. van het geval geeft, volmaakt or.anneme- lijk is. Bovendien kon spr. geen spoor van berouw bij S. ontdekken, zoodat hij ter zake van poging tot doodslag tegen ver dachte 8 maanden gevangenisstraf eischte. Mr. de Blécourt wees op d^ wrijving tus- schen de geburen, die desondanks toch niet vijandelijk tegenover elkander stonden, want af en toe speelden zij nog wel een partijtje biljard. Pleiter besprak de gevol gen van de oneenigheid over de kinde ren en over het varken, welke leidde tot de aanvallende houding van den getuige met de hark. Waar zijn cliënt uit noodweer handelde vroeg pleiter ontslag van rechts vervolging, subs, vrijspraak. De rechtbank zal 6 December uitspraak doen. ZIJN MEISJE DOODGESTOKEN. Verdachte tot zes jaar veroordeeld. De rechtbank te Haarlem veroordeelde vandaag den 32-jarigen metaalbewerker K. wegens doodslag tot zes jaar gevange nisstraf met aftrek van preventief. Het O.M. had tien jaar wegens moord gerequireerd. De jongen heeft op 21 September op het Sluispad te Koog a. d. Zaan zijn 23-jarig meisje, evenals hij uit Amsterdam afkom stig uit minnenijd doodgestoken. LAATSTE BERICHTEN SMOKKELEN VAN WAPENS. 38 revolvers gevonden. Woensdag werd door twee jongens in de Nude bij Wageningen in een droge sloot langs den straatweg naar Rhsnen een mar garinedoos gevonden, waarin zich 4 doozen met revolvers bevonden, drie met 10 en een met 8 stuks, totaal 38. Het waren revol vers van Belgisch fabrikaat, systeem Browning. Deze'vondst houdt klaarblijke lijk verband met het volgende: De vorige week kreeg de marechaussee te Ulft de mededseling, dat een Duitsche wapenhandelaar in den nacht van Zater dag op Zondag eer. partij wapenen zou ont vangen, Van een bende smokkelaars uit Eindhoven. De transactie zou plaats heb ben aan het Lexcesveer tè Wageningen. On middellijk werden door den kapitein der marechaussee te Arnhem alle noodige maatregelen genomen de partij wapens te onderscheppen en de smokkelaars te arres teeren. Zaterdag tusschen 6 en 7 uur kwam de Duitscher aan het Lexcesveer aan. Zeer belangstellend informeerde hij naar het veer, of den geheelen nacht kon worden overgezet enz. Een uur later kwamen twee mannen binnen, gekomen met een auto, op wie dc Duitscher kennelijk gewacht had. Het drietal zette zich aan een tafeltje en begon fluisterend een gesprek. Tenslotte werd dc. conversatie voortgezet mat brief jes. Het einde was, dat een der twee naar de telefoon ging,- Eindhoven opbelde en vroeg een taxi te willen zenden naar het Lexcesveer, omdat zijn auto stuk zou zijn. (Dit bleek later onwaar, aan de auto haper de niets). Er werd nu gewacht tot het slui tingsuur, waarna de drie mannen het café verlieten eri in hun auto's gingen zitten. Enkele uren later, een tijd na middernacht kwam er een auto met den letter N. aan het Lexcesveer, welke door de marechaus see werd aangehouden. Deze auto zou dus de wapens bevatten. Er zaten wel vier man nen in, ook uit Eindhoven, zooals later bleek, echter geen wapens. De marechaus see nam alle 7 personen voorloopig in ar rest. Het bleek, dat de Duitscher de koop som reeds voldaan had nog voor naar Eind hoven werd getelefoneerd. Dit geld ontving hij terug. Daar overigens niets verdachts kon ontdekt worden en de aangehoudenen van niets wisten, werden zij Zondag weder los gelaten. Een der vier bleek nog een von nis te zijnen laste te hebben, aangezien hij hooger beroep had aangeteekend kon hij ook hierom niet worden vastgehouden. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de vier smokkelaars, die niet, zooals verwacht werd, uit de Betuwe maar over Wagenin gen het Lexcesveer bereikten, de zaak niet geheel hebben vertrouwd en de wapens nabij Wageningen in de diepe sloot, volge- groeid met ruigte en 'gras hebben- verstopt, voor zich naar de afgesproken plaats te begeven. In een der volgende nachten heb ben zij ze. weer gehaald, waarbij één doos is aeh'ergebleven. Woensdagmiddag is door de marchaussee met een politiehond de omtrek van de vind plaats afgezocht, er is echter niets meer gevonden. MAN DOOR ELECTRISCHE TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen kwam de heer Faas op zijn rijwiel de Haarlemmermeerstraat te Half weg uitrijden. Hij stak den Rijksweg over en vermoedelijk doordat hy veel aandacht schonk aan een passeerende auto, bemerk te hij niet, dat var de Trambrug uit de richting Haarlem een electrische tram van de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. naderde. Hij werd gegrepen en ongeveer 25 meter meegesleurd. Toen het slachtoffer onder de tram vandaan werd gehaald was hij dood. De tram had ongeveer een kwartier ver traging. De man. die te Zwanenburg molenaar was, was 50 jaar oud en gehuwd. Een en twintig kinderen. Van het echtpaar G. van Leur-Veggel op den Ooyschenweg 72 te Oss werd gister avond het 21ste kind geboren. Het is een jongen, genaamd Martin. Van de kinderen zijn nog alle tien zoons en tien dochters in het leven en in het ouderlijke huis woonachtig. De Leeuwarder boternoteering. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 0.59. TELEGRAMMEN MODERNISEERING VAN DE FRANSCIIE LUCHTVLOOT. PARIJS. 22 Nov. V.D.) Omtrent de ver klaring van den Franschen minister voor de luchtvaart Dénain, gisterenmiddag af gelegd voor de luchtvaartcommissie van de Kamer, schrijft de „Petit Parisien", dat Dénain verschillende geruchten over de Duitsche militaire luchtvaart heeft tegen gesproken. H:j verklaarde, dat Duitschland voor 1934 in het geheel niet over een miJi- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus z. van P. W. v. d. Laan en C. M. Vinkelhar Jacoba d. van J Th. Angevaare en A. Warmenhoven Simon Johannes z. van G. J. C. Bremer en L. J. W. Pieck Abraham z. van P. A. Vis en P. v. Royen. Ondertrouwd: A. de Boer wedr. 34 j. en A. Kurpershoek gesch. 30 j. Getrouwd: H. Colpa wedn. en J. M. Jansen jd. Th. J. Hofstra jm. en J. Huis man 'jd. A. Melet jm. en J. Nieuwen- huizen jd. J. Nieuwenburg jm. en G. Jongedijk jd. J. G. Verhoog jm. en K. J. v. Leeuwen jd. W. F. Vermeer jm. en M. Gijsman jd. J. Barends jm. en S. Heemskerk jd. taire luchtvloot t>eschikte. Het overnemen van het ministerie voor luchtvaart door generaal Goering heeft de Duitsche lucht vaart weliswaar een stuk voorwaarts ge dreven, doch het is overdreven te bewe ren dat Duitschland over duizenden en duizenden vliegtuigen zou beschikken. Generaal Dénain verzekerde, dat hij de Fransche luchtvaart binnen zeer korten tyd technisch op dezelfde hoogte zou brengen als de Duitsche, wanneer men hem de noodzakelijke credieten toestond. De commissie keurde hierop voor de mederniseering van de Fransche militaire luchtmacht een crediet goed van 3}J mil- lioen franc te verdeelen over drie jaar. Daarbij komt het jaarlijksche begrootings- bedrag voor het ministerie voor de lucht vaart ter hoogte van 2 y3 milliard franc. Tenslotte besloot de emmissie, dat de bij da loopende begrooting niet verbruikte middelen ter hoogte van ongeveer 450 mil- lioen franc zullen worden overgeschreven op de nieuwe begrooting. EEN MERKWAARDIGE GENEZING. WARSCHAU, 22 Nov. (V.D.) Een merk waardige operatie heeft plaats gehad op Przybyszewski, uit Lomza, die volgens zijn doktoren aan ongeneeslijke tering leed. Op een dag ecnler miste hij een uciri en hij had zich hierbij zoo opgewonden, dat zijn toestand kritiek werd. Hij werd in het plaatselijk sanatorium opgenomen waar men een X-foto van zijn longen nam. Toen vroeg de dokter hem: „Hebt u zich wel eens in iets verslikt? Przybyszewski dacht na en herinnerde zich eens een dopje van een potlood in te hebben geslikt. Dit was geheel in over eenstemming met de diagnose van den me dicus. Het bleek, dat de patiënt heelemaal niet aan tering leed, doch dat het dopje in zijn linkeriong terecht was gekomen en hier een ontsteking had doen ontstaan. Met een speciale tang wist de dokter het depje uit zijn long te verwijderen en eeni ge dagen later was Przybyszewski geheel genezen. DE WEDERZIJDSCHE OVERWINNINGEN IN ZUID-AMERIKA. LA PAZ, 22 November (V.D.). Het Boli- viaansche ministerie van oorlog deelt me de, dat de Boliviaansche troepen een leger macht van 16.000 Paragueezen in den sec tor Picuiba in het Gran Chaco-gebied heb ben verslagen en zeer vele gevangenen hebben gemaakt en veel oorlogsmateriaal hebben buitgemaakt. De Paraguaansche troepen zouden in de richting van Lafaye zijn gevlucht en honderden dooden hebben achtergelaten. De Boliviaansche regeering heeft per 20 December a.s. de nieuwe mili tielichting 1936 opgeroepen. EEN WARENHUIS ZONDER RAMEN. CHICAGO, 22 Nov. (V.D.) In het Zui den van Chicago wordt heden een nieuw groot warenhuis geopend, dat het eerste groote gebouw van vele verdiepingen is, in welks muren geen enkel raam is aan gebracht. De architecten waren tot de con clusie gekomen, dat in een modern waren huis het daglicht practisch geen rol speelt en dus verwaarloosd kon worden. De ra men in een dergelijk gebouw vervulden geen enkele werkelijke functie en de bouw kon derhalve doelmatiger geschieden wan neer men ook deze overbodige dingen weg liet. Het nieuwe gebouw heeft anderhalf millioen dollar gekost. Instorting in een steenkolenmijn. ZWICKAU, 22 Nov. (D.N.B.) Door een instorting in ^een steenkolenmijn werden 2 mijnwerkers gedood en 2 ernstig ge wond. MARKTBERICHTEN ..LEIDEN, 21 Nov. Groentenveiling. per 100 stuks: andijvie f 0.501.10, bloem kool I f 2.60—6.40, bloemkool II f 1.50—1.GO roodekool f 2.?04.80, savoyekool f 2.10 3.50, groenekool f 0.702.90, Chinakool f 2.702.80, pietersedie 3060 cent, prei f 1.202.00, kropsalade f 0.504.10, selderie f 0.301.10, bleekselderie f 69, knolsel- derie f 1.202.wortelen f 2,805.10, per 100 kg.: kroten f O.70—1.10, kroten, ge kookt f 35, snijboonen f 52, witloof f 3 16, boerenkool f 23 spinazie f 218, toma ten f 2.0019.40, uien f 1.202.50, wortelen f 2.103.50, spruiten I f 410, spruiten II f 2—6. Melkveiling. Week van 25 Nov. tot 1 Dec. Consumptiemelk le klas f 6.50, 2de klas f 6.25, 3e klas f 6.00, Industriemelk f 4.60—5.30 per 100 liter. Rotterdamsche Combinatie Federatieprijs melk voor industriedoeleinden, week 18 tot 24 Nov. 1934 f 4.60. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. ZOETERMEER—ZEGWAART, 21 Nov. Eieren veiling. Aangevoerd 2000 stuks. Prij zen: kippeneieren f 5.255.90 en eenden eieren f 3.50 per 100 stuks. GOUDA, 22 Nov. Vee. Aangevoerd in totaal 1276 stuks, waarvan 55 slachtvar- kens. vette 15.516.5 cent, Londensche 12 13 cent per pond levend met 2 pet. korting, 296 magere varkens, prijzen van 14—22 per stuk, 824 biggen f 79, Geldersche big gen f 412, 24 runderen f 100—150, 46 nuchtere kalveren f 46, 5 graskalveren, 23 bokken en geiten f 2—5 par stuk. 285 crisisrunderen. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 297 partijen kaas, prij zen le kwal. met ryksmerk van f 23—25. 2e kwal. met rijksmerk van f 20—22. zware tot f 27. Handel matig. Boter. Aanvoer 344 ponden. Goeboter 7580 cent, Weiboter 7075 cent per pond Handel matig. DEN HAAG, 21 Nov. Grossierveiling. Appelen: Goudreinetten extra 17—20 cent, I 10—16 cent. II 5—9 cent, Ballefleur I 1315 csnt, II 59 cent, Ossakoppen 810 cant, Tulpappalen 1114 cent, Sterappelen I 1522 cent, II 712 cesnt, Campagne- zoet I 1214 cent, II 49 cent, Caneelzuur I 1215 cent, II 68 cent, Geldersche Hooi- laars 10—15 cent. Armgaard 12—15 cent, Zoete Pronkers 12—16 cent, Citroenzuur 7—12 cent, Dubbele Benderzoet 12—14 ct Paradijsappelen I 10—13 cent. II 5—7 cent Winter Calvin 12—15 cent. Peren: Léghi- ponts extra 22—25 cent, I 18—20 cent, Maagdeperen 610 cent, Zwijndrechtsche Wijnperen 1215 cena, Bredsro's 510 ct IJsbouten 68 cent, Comtesse de Parfs I 1012 cent, II 68 cent, IJzendijkers 68 cent, St. Remis 811 cent, Bonne Louise extra 25 cent, I 14 cent, Jules d'Avilles 6—8 cent, Beurré Clairgau extra 18—24 cent, I 1116 cent, Bergamotten 58 cent, Diversen: Hollands Witlof I 12—15 cant, II 8—10 cent, Noten 9—20 cent, Kastanjes 9—12 cent, Uien f 1.30—1.50 par 100 kg.. Bloemkool f 6.70—8.90 per 100 stuks, roo dekool f 5.10 per 100 stuks, groenekool f 2.10 per 100 stuks. BOSKOOP, 21 Nov. Bloemenveiling. Rozen par bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2040 cent, Hadley 2045 cent, Clau dius Pernet 50—90 cant, Columbia 20—45 cent, Butterfly 25—51 cent, Wilh. Kordcs 30—65 cent, Rosalandia 30—52 cent, Florex 40—60 cent, Phoebe 40—70 cent. Steward 40—60 cent, Chas. P. Kilham 40—65 cant, Edith Helen 80140 cent. Aug. Noack 20 40 cant, Else Poulsen 60—90 cent, Gloria Mundi 20—35 cent, Paul Grampel 16—35 cent, Ingar Olson 60—90 cent, Wendland 40—70 cent, Briarcliff 20—40 cent Chry santen, grootbloemig f 0.80—1.40. idem tros 8ƒ20 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.20 —2.00, Pernettia 20—30 cent, Cyclamen per stuk 20 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Nov. Groenten- veiling. Bloemkool I f 5.40—8.20, idem II f 1.903.40, waschpeen per kist 6085 cant, peen per 100 bos f 4.70—6.10, uien per 100 kg. f 2.102.40, kroten per kist 3040 cent. gelekool per 100 f 3.30—5.10, roode kool f 4.806.50. Andyvie per 100 f 0.80 1.70. NIEUKOOP, 21 Nov. Eiercnvciling. Op de eierenveiling werden deze week aange voerd 1486 eieren. De prijzen bedroegen: kippeneieren f 3.60—5.70, eendeneieren f 3.60—3.65 per 100 stuks. Hanen 5070 cent per stuk. LOOSDUINEN, 21 Nov. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 74 aanvoerders verkocht,e om in de we.ek van 26 Nov. tot 3 Dec. dagelijks te leveren 10.000 liter melk. Prijs af boerderij f 6.50 en melk voor industrie f 4.305.00 per 100. liter. ROELOFARENDSVEEN, 21 Nov. Groen tenveiling. Andijvie f 2.00—3.00 per 100 kg., sla f 0.502.80 per 100 krop, tomaten A f 2.60—10.50, B f 5.40—11.80, C f 1.70 4.50. CC f 1.00—1.90 per 50 kg. TER AAR. 21 Nov. Centrale Veiling. Kassnijboonen f 3.20, witte pronkers 15 cent, sla f 0.50—2.10, bloemkool f 1.50—7.20 druiven per pond 13—14 cent, witlof per kg. 1012 cent, spruitkool f 8.00, uien f 1.90, sjalotten f 2.10, peen 4 cent, breek- peen f 1.003.00, andijvie per bak 1326 cent, roodekool per 100 stuks f 4.104.20 wittekool f 4.505.30, savoyekool f 5.00, groenekool f 1.40, Tomaten A f 2.10—7.50, B f 3.00—8.50, C. f 1.00—2.00. VOORSCHOTEN, 21 Nov. Eierenveiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 3,605.80, per 100 stuks, kippen 60—70 cent, konij nen 80 cent en huiden 5 cent per stuk. WISSELNOTEEKINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). 7.89»/18 59 46 1 4715'l0 Parijs 34 4* Zwitserland 47.95 12 62 20 20'/o 37.121/2 S3 38 10 6.131/4

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3