WAALS voormoeder en dochter PULL-OVERS, SLIP-OVERS, TRUIEN voor vader en zoon OOK PLUS-FOURS en SPORTKOUSEN GÜATIS KOOPBONNEN van Fl I.- TOT Fl 100, SffikffiËSÉS haarlemmerstr. 130-136 leiden DONDERDAG 22 NOVEMBER 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Nov. 1934, medpgedeeld door het' Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt Hoogste barometerst.: 775.9 te Maastricht Laagste barometerst.: 744.2 te Ingö. Verwachting tot den avond van 23 Nov.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig oï geen neer slag, waarschijnlijk zachter. De hooge druk heeft zich in zijn kern versterkt. Hij overdekt nog Centraal-Eu- ropa, Frankrijk en het Zuiden van de Brit sche Eilanden. Overal is het hier rustig weer met in het zuiden van ons land en Zuid-West-Duitschland nog nevel. In het Westen van on*, land is de temperatuur ge stegen, in het Oosten daalde zij. Verder werd het over de Britsche Eilanden en Noord- en Midden-Duitschland warm, ter wijl het over ï*rankrijk en Beieren iets kouder werd. Over het Noorden van de Britsche Eilanden en Scandinavië won de depressie terrein. De luchtdrukgradiënt nam hier toe, zoodat het over Schotland en de Noorsche kust vrij krachtig waait. Over IJsland steeg de barometer weer. Over het algemeen is in Scandinavië de vorst afgenomen, slechts in het midden vriest het nog streng. De depressie bracht neerslag over de Faroer en Noorwegen. De dalingen van de barometer over de Noord zee doen eenige ruiming van den wind ten onzent met invoer van vochtiger en war mer lucht van het Westen uit verwachten. LUCHTTEMPERATUUR: 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*. Van Donderdagnamiddag 4.29 uur tot Vrijdagmorgen 7.04 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 23 November voorm. 3.18 uur en nam. 3.36 uur. SPORT WANDELSPORT DIOC. HAARL. ATHLETIEK-KRING. De Diocesane Wandelsportdag. Zooals reeds eerder gemeld, organiseert de Dioc. Haarl. Athl. Kring op Zondag 2 December een grootsch opgezetten Wan delsportdag. Daartoe zullen in de onderstaande plaat sen marschen worden gehouden van pl.m. 25 km. Men kan deelnemen in de plaats welke men wenscht. Verwacht wordt, dat alle R. K. wande laars vanaf 14 jaar en ouder propaganda zullen maken voor dezen tocht en velen aan den oproep gehoor zullen geven. Deelname is opengesteld voor alle R. K. mannelijke personen vanaf 14 jaar. De marschen worden namens den D. H. A. K. georganiseerd in onderstaande plaat sen door de daarbij vermelde vereenigingen of commissies: Alkmaar; Amsterdam; Delft; Gouda; Den Haag (Commissie secr. N. G. van Veen, Goudenregenstraat 77); Haarlem (Vereeni- ging „Holland", Secr. afd. Wandelsport: R. Knape, Riouwstraat 30); Leiden (Comm. Secr. P. Verhoef Jr., Steenstraat 1); Rot terdam. Deze propagandadag zal eens per jaar worden gehouden. Ieder deelnemer die den marsch binnen den vastgestelden tijd van 5 uur volbrengt, ontvangt voor de eerste maal: het officieele D. H. A. K.-kruisje, voor den tweeden maal een 2, derden maal een 3 enz. Voor de grootste groep van het geheele diocees heeft de weleerw. Rector Mol een schitterende wisselbeker beschikbaar ge steld. Bij voldoende deelname eveneens wissel- prijzen voor 2de en 3de grootste groep, en verscheidene mooie wisselprijzen voor grootste groepen aangesloten bij den D. H. A. K., St. Joseph Gezellen, Verkenners, Jonge Wachters, Voetballers en Gymnas ten. Het inschrijfgeld bedraagt 50 cent per persoon, wat gelijk met de inschrijving aan de plaatselijke Commissie of vereeniging waar men deelneemt, moet worden vol daan. De inschrijving scluit op 30 November Voor inschrijvingen, welke later binnenko men wordt het inschrijfgeld met 25 cent per persoon verhoogd. De start heeft plaats om 12 uur. UIT DE OMGEVING Herschouw. De Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland geven belanghebbenden kennis, dat de vaarten en sloten, behoorende tot de Boezemwateren van Rijnland, onvol doende zijn schoongemaakt. Tusschen 25 30 November a.s. zal een herschouw wor den gedaan. Mocht dan ook aan de bepa lingen, dienaangaande in de Algemeene Keur van Rijnland gesteld, niet zijn vol daan, dan zal het schoonmaken geschieden vanwege het Hoogheemraadschap op kos ten van de nalatige onderhoudsplichtigen. LEIDSCHENDAM. Holl. Mij. v. Landbouw. Onder voor zitterschap van Burg. Keijzer hield de Holl. Mij v. Landbouw te Leidschendam een vergadering in hotel „De Zwaan", wel ke vergadering hoofdzakelijk belegd was ter bespreking en evcntueele oprichting van een Vereeniging voor tuberculose bestrij ding onder het rundvee. De voorzitter opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom en drukt er zijn spijt over uit, dat de vergadering zoo slecht is- bezocht, zeer zeker had hij een groote opkomst verwacht voor dit zoo be langrijke onderwerp. Hierna verkreeg de heer van Doorn het woord, die een zeer breedvoerige en hel dere uiteenzetting gaf over de bestrijding van tuberculose onder het rundvee en hier van het groote nut en de noodzakelijkheid aantoonde. Verschillende aanwezigen maakten van de gelegenheid gebruik om spreker vragen te stellen; de diverse vragen werden alle zeer duidelijk en naar genoegen door den heer v. Doorn beantwoord. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank deze bijeenkomst. VEUR-LEIDSCHENDAM. Collecte. De gisteren te Veur-Leid- schendam gehouden bloempjesdag ten bate van „Zonnegloren" heeft 68.opgebracht. NIEUW VEEN. Ledenvergadering Nic. Boys. Zater dagavond a.s. te zeven uur wordt in het schoolgebouw een ledenvergadering gehou den. Niemand verzuime, want een zeer be langrijk punt, dat allen interesseert, komt in behandeling. Liturgisch mishooren. Verleden Zon dag werd in onze parochie voor het eerst een geslaagde poging gedaan alle geloo- vigen dor hun lang meer daadwerkelijk aan het H. Misoffer te doen deelnemen. Voorloopig bleef het zingen beperkt tot de korte antwoorden. In het begin speelde de aangeboren schuchterheid velen parten, doch op het laatst waren ze over het „vreemde" heen. De heeren van het zang koor verleenden hun gewaardeerden me dewerking. In aansluiting nu op het voorgaande, willen we even bijzondere aandacht vra gen voor de bijeenkomst van Zondagavond te half zeven. De weleerw. zsergel. heer L. Kat. doctor In de kerkmuziek, zal dien avond een inleiding houdern over de liturgie van de Advent en den Kersttijd, waarbij tevens aanwijzingen over den volkszang zullen worden gegeven. Wat wij persoonlijk over dezen avond gehoord hebben verlokt ons tot breedvoerige pu blicatie, maar wij moeten ons beperken tot een dringend beroep op allen deze bij eenkomst, besloten door een kort Lof, by te wonen. Laat dit u voorloopig genoeg zijn. Feestavond t.b.v. Crisis-Comité. De feestavond welke belegd was ten bate van het plaatselijk Crisis-comité, is door de medewerking van zeer velen niet zonder succes gebleven. De zaal was goed bezet toen burgemeester Geesink de bijeenkomst opende en een speciaal woord richtte tot degenen, die het voorbereidende werk zoo terdege hadden aangepakt. Na een belangwekkend journaaal werd de bekende natuurfilm „Trader Horn" ver toond, die algemeen bewondering vond. Nadien volgde een verloting van zestig prijzen, welke door de neringdoenden be langloos cadeau gedaan waren, waarvoor hun een sympathiek dankwoord gewerd" De zuivere winst voor het Crisis-comité werd op 35.— geschat. De aanwezigen hebben volop genoten. Het was reeds half- één toen ze huiswaarts keerden. ZEGWAART. Geboren: Jacoba d. van J. Konijn en D. van Duijn. Getrouwd: M. J. Post 25 j. te Noot dorp en N. E. Huurman 22 j ZOETERMÈER. Geboren: Jannetje Barbara d. van F. L. Hoogduin en M. A. Bolleboom. Hans Joachim z. van J. Stout en M. A. Stein- haus. Anthonius Alphons z. van A. J. J. van Well en M. C. F. H. de MoL ZOETERMEER—ZEGWAART. Winkelweek. Zooals al eerder in deze kolommen werd bekend gemaakt, organiseert de R.-K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" en de middenstandsvereeniging „Aller Belang" een winkelweek, welke gehouden wordt van Zaterdag 24 November t.m. Woensdag 5 December a.s. Het aantal deelnemende winkeliers be draagt 64; kenbaar aan een deelnemers kaart, geplaatst in de etalage. Gedurende deze week krijgt het publiek voor iedere 50 cent, dat besteed wordt, een geschenkenbon. Verschillende prijzen zijn beschikbaar gesteld, als hoofdprijs een huiskamer-ameublement, o.a. ook levens middelenbonnen. Verder wordt er een letter wedstrijd ge houden. In de etalages der deelnemende winkeliers bevinden zich letters, waarvan een tweeregelig rijmpje moet gevormd worden. De beginletters der zinnen zijn met twee streepjes onderstreept, begin letters der woorden met één streep. Ook een lin tenwedstrijd staat op het programma. O.a. als attractie zal een kookdemonstra tie worden gehouden op electriciteit, des Maandagsmiddags voor het publiek, des Maandagsavonds voor genoodigden in het Spaarbankgebouw. In hetzelfde gebouw worden de prijzen tentoongesteld. De winkels mogen geduren de de winkelweek tot 10 uren des avonds geopend zijn. „Beter Wonen". In de gisteravond ge houden vergadering van de woningbouw vereniging „Beter Wonen" heeft de voor zitter, de heer B. Provily, als zoodanig be dankt en afscheid genomen. In zijn plaats werd met algemeene stemmen gekozen de heer G. Nieuwenhuys. Belasting-ontduikers. Het wielrijdend publiek blijkt nog niet goed te weten of houdt zich zoo, dat een rijwiel voorzien moet zijn van een belastingmerk. Dit bleek ook gisteren bij gehouden controle. Een zestal personen werden deswege bekeuring aangezegd. ZILK. „Leo XIII". Deze vereen, onderafd. v. „St. Deus Dedit", hield gisteravond te 7 uur haar 2de jaarvergadering in het Pa rochiehuis alhier, welke goed bezocht werd. Alvorens dat de vergadering door den voorzitter werd geopend, verzocht de Gees telijk Adviseur der vereeniging, kapelaan Paap, de aanwezigen drie Onze Vaders te bidden voor een, dien middag overleden mede-parochiaan, C. van Maris. De voorzitter opent nu de vergadering met den Chr. groet, heette de aanwezigen van harte welkom en sprak den wensch uit, dat de te houden besprekingen een aange naam, zakelijk en kort verloop moge heb ben, waarna hij den secretaris verzoekt de notulen der laatstgehouden ledenvergade ring voor te lezen, welke na voorlezing, zon der op- of aanmerkingen, onder dank van den voorzitter worden goedgekeurd. Punt 3 der agenda bevatte eenige be- stuursmededeelingen van huishoudelijken internen aard, welke niet voor publicatie vatbaar zijn. Op keurige wijze werd daarna door den secretaris, den heer J. Zethof, het jaarver slag vertolkt. Het bleek dat er óók in den huishouding der vereeniging veel zaken worden behandeld en tot stand zijn ge bracht, waaruit wij o.a. memoreeren de oprichting van een vaandelfonds, het, met medewerking van den bond, tot stand brengen van een comité van Herwonnen Levenskracht enz. Ook de penningmeester, de heer Th. v. Gijlswy'k, geeft rekenschap van zijn rent meesterschap, hetgeen bij hem in goede handen blijkt te zijn, waarvoor hem, mede onder dank van den voorzitter, door de vergadering een applaus ten goede komt. Uit het verslag bleek dat de vereeniging over een klein batig saldo beschikt. De heeren J. v. d. Berg en H. Markman brengen verslag uit over de door hen ge houden controle over het beheer der gel- den en bescheiden van den penningmees- j ter, welke door hen in goede orde zijn be vonden, waarvoor de voorzitter den pen ningmeester woorden van dank toespreekt, alsmede de controle-commissie dankt voor de door hen gedane moeite. Tot leden der controle-commissie worden vervolgens benoemd de heeren J. Bakker en Jac. Weijers, die hun benoeming als zoo danig aannamen. Bij punt 6 der agenda, verkiezing be- sturusleden, werden de aftredende leden J. v. d. Weijden, J. Zethof, Th. Zuiderduin en P. A. de Groot, daar geen tegen-candidaten gesteld of ingediend waren, bij acclamatie herkozen, welke benoemingen door de af tredenden werden aanvaard. De voorzitter dankte de leden daarvoor en sprak den wensch uit, dat zij met hun herbenoeming zoo mogelijk nog meerdere ijver voor de vereeniging zullen betrachten. De heer J. Bakker verzocht het bestuur wanneer op een vergadering wederom be stuursverkiezingen plaats moeten hebben, de agenda's zoo mogelijk eenige dagen eer der bij de leden te bezorgen, zoodat men op een en ander meer voorbereid is en ge legenheid heeft candidaten te stellen. Dit wordt door den voorzitter toegezegd. Het zevende punt was voor de aanwezi gen waarlijk een verrassing toen de voor zitter meedeelde dat hfet bestuur had be sloten thans een gratis verloting, hoofd zakelijk van rookartikelen, onder de aan wezigen te doen plaats vinden, waartoe di rect werd overgegaan en waardoor velen in het bezit werden gesteld van een pak rooktabak of een kistje sigaren. Dat een en ander bij de aanwezigen volle instemming vond, behoeft geen nader betoog. Gekomen aan de rondvraag, deelde Jac. Hoogkamer, als nummer een die het woord verkreeg, mede, dat hy als propagandist der R. K. Kiesvereeniging alhier, de leden die nog géén lid daarvan waren, nogmaals krachtig wilde aansporen om nog als lid toe te treden, daar anders met de a.s. ver kiezingen de arbeiders in het nauw zullen komen, hetgeen door den voorzitter wordt bekrachtigd. De heer J. Bon deelt dan mede, dat hij, na 30 jaar lid te zijn geweest, in verband met zijn huidigen werkkring, buiten het bloemistbedrijf gelegen, heeft besloten als lid der vereeniging te bedanken. Spreker verklaarde steeds lid te zijn geweest om er beter van te worden, maar nu hij geen voordeel van zijn lidmaatschap meer heeft, wenscht hij te bedanken, mede doordat hij de contributiegelden niet kan missen. De voorzitter alsmede verschillende leden der vergadering spreken hun misnoe gen en afkeuring over het door den heer Bon gesprokene uit. Na eenige punten van minder belang, verzocht en verkreeg de Geestel. Adviseur, kapelaan Paap, het woord, die een kern achtige speech afstak over de eenheid, sa menwerking en verdraagzaamheid tusschen de leden onderling en het bestuur, welke toespraak met aandacht werd aanhoord en met een daverend applaus werd beloond. Na woorden van dank door den voorzit ter aan spreker en leden, sloot deze de ver gadering met den Chr. groet. UIT DE RIJNSTREEK AGENDA ALPHEN AAN DEN RIJN. VIERDE LUSTRUM VAN „OEFENING BAART KUNST". Feestelijk herdacht. Wanneer „Oefening baart kunst" musi ceerde, waren we er steeds van verzekerd een avond bij te wonen van hoogstaand kunstgenot. Zooveel te meer was' dit thans het geval nu gisteravond het 20-jarig be staan der vereeniging werd herdacht met een feestuitvoering in de St. Josephzaal, waaraan behalve het koor, welwillende medewerking verleende de mandoline-club „Excelsior", onder leiding van haar direc teur, den heer B. Polak. Ongeveer acht uur werd deze feestelijke herdenking geopend met een kort woord door den voorzitter, den heer J. Bruines. Spr. heette de talrijke aanwezigen w.o. wa ren de Hoogeerw. Deken. Eerw. H.H. Ka pelaans, besturen van zustervereenigingen, op dezen avond hartelyk welkom. Vervol gens werd door spr. in welgekozen woorden dank gebracht aan den Deken, benevens den directeur, den heer Th. van Niekerk te Leiden, onder aanbieding van een stof felijk blijk van waardeering. Aan Mevr. v. Niekerk werden bloemen aangeboden. Tot slot dankte spr. de mandolineclub „Ex celsior" welke spontaan haar welwillende medewerking had toegezegd voor opluis tering van dezen avond. Na deze inleiding werd aangevangen met de afwikkeling van het uitgebreid programma. Het podium was bij deze gelegenheid op fleurige wijze door palmen geflankeerd, terwijl daarboven de jaartallen 19141934 waren aangebracht. Overigens was de zaal knus en gezellig ingericht, hetgeen de goede geest onder de aanwezigen niet weinig ver hoogde. De inzet was een jubileumlied van J. des Prés. De frissche, zuivere vertolking van dit nummer sloeg al dadelijk in. Ach tereenvolgens liet het koor onder leiding van haar bekwamen directeur, den heer v. Niekerk, de verschillende nummers op onberispelijke wijze de revue passeeren, waarbij het nummer „Jesu Dulcis", gezon gen door heeren en het „Avé Maria" van Wierts, gezongen dooi het dameskoor, op sublieme wijze werden vertolkt. Tijdens de pauze was er gelegenheid .de jubileerende vereeniging te complimen teeren. Allereerst nam de Hoogeerw. Heer Deken het woord, om O.B.K. in welge kozen woorden met dit 4e lustrum geluk te wenschen. Spr. bracht dank voor de vele schitterende uitvoeringen, welke O.B.K. schonk en waar het gold O.B.K. te helpen, zal spr. niet in gebreke blijven. Van den Burgemeester was, wegens ver hindering om aanwezig te zijn, een waar deerenden schriftelijken gelukwensch in gekomen. Achtereenvolgens had de jubilaresse de gelukwenschen in onvangst te nemen van de zustervereenigingen „Con amore", „Zanglust", Sine nomine". „Hosanna", „Pul- chri Studio" te Leiden, benevens de R. K. Sportvereenigingen „Wilskracht" en „Al- phensche Boys". Nadat de voorzitter de verschillende sprekers had dank gebracht, werd het tweede deel van den avond ingezet met een feestmarsch door „Excelsior", dat dezen avond onder leiding van den directeur, den heer B. Polak, niet weinig tot het welsla gen heeft bijgedragen. Ook de nummer door het koor ten ge- hoore gebracht, dwongen door hun keurige vertolking veler bewondering af. „Oefe ning baart kunst" kan op een uitstekend geslaagde lustrum-herdenking terugzien. Gouden bruiloft. Het echtpaar D. de Roode hoopt 4 December hun 50-jarig hu welijk te herdenken. BODEGRAVEN. DERDE LUSTRUM VAN DEN R. K. VROUWENBOND. Het feest ter gelegenheid van het 15-ja- rig bestaan van den R.-K. Vrouwenbond Dinsdag, Ledenvergadering Metaalbewer kers „St. Eloy", Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. Vergadering R.K. Vrouwen bond. Kleine Stadszaal 8 uur. Spreker pastoor W. Nolet. Donderdag. Zitting R.K. Reclassserings- vereeniging 89 in het St. Vin- centiusgebouw, Hoogl. Kerkgr. 32. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Ma a n d a g 19 tot en met Zondag 25 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. werd aangevangen met een H. Mis, t der door de dames gezongen werd onder het Lof. Des avonds hield de zeereerw. heer pastoor A. W. J. Lühn, geest. adv. der vereeniging een predicatie over de H. Maagd. JNa het Lof spoedde men zich naar het Parochiehuis. De presidente, mej. K. de Koning, her innert in haar openingswoord aan het ontstaan en bloei der vereeniging, vooral ook het doel van het Jeugdwerk. Spr. zegt, dat het bestuur altijd voorop gezet heeft de vraag, of het de wensch van de Over heid is, en steeds kwam dit goed uit. Ten slotte uit spr. de wensch, dat de Vrou- wenoond in Bodegraven nog vele jaren onder adviseurschap van pastoor Lühn mag groeien en bloeien tot heil van kath. Bodegraven. Pastoor Lühn feliciteert de vereeniging met haar 3e lustrumfeest, onderstreept de woorden van de presidente voor wat be treft het jeugdwerk en het leekenaposto- laat. Spr. brengt hulde aan mevr. Aengenent, daar zy de eerste presidente was. Vervol gens hulde aan mej. Koosje de Koning, die moeite, tijd noch zorg ontziet, als het maar voor haar Bond is. Daarna werd een korte inleiding gege ven op de eigenlijke revue, waarna mej. Cor Niekerk sprak namens de dameszang- vereeniging „St. Caecilia" en den Vrou wenbond feliciteerde met het 3e lustrum. Een cadeau, n.l. een pracht bloemenmand, werd het bestuur aangeboden. „Dat gaat nu eenmaal zoo", de revue, samengesteld door de dames Cor Niekerk, Marie Pelt en den heer J. M. Kouwenho- ven, was in alle opzichten schitterend. Ze heeft onze verwachtingen ver overtroffen. Onmogelijk een recensie te geven van de 100 medespelenden. Gezien, dat hedenavond een her-opvoe ring gegeven wordt, zullen we niet ver der op de verschillende details ingaan, doch wel kunnen we allen aanraden en toeroepen, beslist vanavond dit eenvou dige en schitterende spel te gaan zien; men geniet! De damesgymnastiekvereeniging o. 1 v. den heer C. J. Helmond, uit Gouda, gaf enkele tot in de puntjes verzorgde demonstraties van haar „kunnen". De Graal bracht enkele reien ten too- neele welke, zooals gewoonlijk, goed ver zorgd waren en daarom dan ook zeer in den smaak vielen. Hedenavond begint de 2e opvoering te half acht! NIEUWKOOP. Ziendeweg. De Ziendeweg tusschen Nieuwkoop en Zwammerdam is langs den kant op een paar plaatsen weder afgezet met latwerk, omdat de berm afbrokkelt en en wel op het Noordelijk gedeelte naby Nieuwkoop ter lengte van 50 M. en tus schen de sluis en de Kromme Ziende ver schillende vakken ter lengte van tezamen 150 Meter. Rietsteun. Naar wij vernemen is de steunmaatregel voor het snijden van blad- riet voor den oogst 19341945 thans door den Minister ook voor deze gemeente goed gekeurd en wel met een hectare-steun van 12.50. De betrokkene krijgen hiervoor een aanvrage te onderteekenen aan den Nederlandsche Akkerbouw-centrale om als bewerker van bladriet erkend te worden waarna de nadere voorwaarden bekend ge maakt zullen worden. WOERDEN. Het vliegende wiel. Gistermiddag is op de Leidsche straatweg een wiel van een luxe-auto afgeloopen. Het kwam terecht in de ruiten van de woning van v. D., al daar, die werden vernield t.erwijl tevens het kozijn werd beschadigd. De schade wordt door verzekering ge dekt. Gevaarlijke baldadigheid. —Gisteravond omstreeks half zeven, was, vermoedelijk door baldadige handen een dik touw over de Utrechtsche Straatweg gespannen. Een wielrijder kon er zich nog juist van bevrij den. Een achteropkomende man heeft de politie gewaarschuwd, echter pas de vol gende morgen. Door deze late aangifte is de politie zeer bemoeilijkt in de taak om de zeer baladige daders hiervan te vinden. Echter blijft de politie onderzoeken. ZEVENHOVEN. Uitvoering. Zondagavond geeft de R.-K. Volksbond haar feestavond in het Jfondsgebouw. De tooneelvereeniging de St. Jansclub. onderafd. van den Volksbond, zal.dien avond zyn medewerking verlee- nen. Opgevoerd zal worden de 2500ste in woner, een stuk in 2 bedrijven ?n een stuk genaamd „Hallo, met Mars", in twee be dreven. Wij wenschen de afd. veel succes. E. H. B. O. Bij het gehouden examen werd hst diploma toegekend aan mej. G. Frederiks, alhier, als lid van de ver eeniging E.H.B.O. De 2-jarige cursus werd geleid door dr. Lucardie, alhier.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2