UIT DE OMGEVING Ruwe schrale huid PUROL WILT U IETS WETEN? WOENSDAG 21 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 LISSE. Feestavond Voetbalver. „Lisse". Gis teravond gaf bovengenoemde vereeniging voor hare leden en donateurs een feest avond. De voorzitter, de heer J. C. de Haan, zet te uiteen, wat er beoogd wordt met het geven van dergelijke avonden: de onder linge band en vriendschap onder de le den te versterken. Voordrachten, muziek en dansen, brachten er hierna een zeer ge noeglijke stemming in. Een mooie verlo ting leverde nog eenig voordeel op voor de kas. Het was een zeer goed geslaagde feestavond. Als het verloop der competitie zoo slaagt, als deze feestavond, dan kun nen de elftallen er van verzekerd zijn, dat ze een goede plaats innemen op de rang lijst. IJsclub Lisserbroek. Gisteravond hield de IJsclub „Lisserbroek en Omstre ken" hare 27ste jaarvergadering in het café van den heer A. Faas. Zooals altijd was de animo voor deze vergadering zeer groot. De voorz., de heer B. Berbee, bracht in zijn openingswoord woorden van dank aan de leden voor hun medeleven. Herdacht wer den de overleden leden, de heeren C. v. Leeuwen en J. Kulk. Voorts deelde de voorzitter mede, dat ook door vertrek naar elders een bestuurslid van ons is heenge gaan. Aan hem werd dank gebracht. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat aan inkomsten 852.91, aan uitgaven ƒ274.14 viel te boeken, alzoo een batig saldo van 578.77. Namens de kascommissie bracht de heer Th. Straathof verslag uit; boeken en bescheiden werden in orde bevonden. Voorts werd een kleine wijziging gebracht in de statuten, betref fende contributie-betaling, waarmede de vergadering accoord ging. Aan de orde is bestuursverkiezing we gens periodiek aftreden van de heeren W. A. Verlaan en A. v'. Oosten, beide herkies baar en een vacature wegens vertrek van den heer W. de Bos. Op voorstel van het bestuur werd als nieuw bestuurslid toege voegd de heer Wesselius, terwijl beide eerstgenoemden werden herkozen bij ac clamatie. De heer Mesman bracht dank voor de bemoeiingen van het bestuur in den afge- loopen winter. Voorts vraagt spr. om in het vervolg de prijzen in natura te ver strekken. Hierna is aan de orde de ieder jaar terug- keerende verloting van fraaie artikelen. De voorzitter bracht woorden van dank aan de milde schenkers van prijzen, en beval in ieders mildheid de verkoop der loten aan. De opbrengst der verloting gezien de slechte tijd viel niet tegen. Deze bracht op ƒ71.80. Met goede wenschen voor de ijs-periode werd de vergadering gesloten. LEIMUIDEN. Personalia. Tot tijdelijk Commies bij de Directe belastingen is benoemd de heer D. P. Versluys uit Aardenburg. IJsclub. De-heeren K. Vreeken en G. C. Charlet hebben bedankt resp. als pen ningmeester en secretaris van de IJsver eeniging „Nut en Vermaak" alhier. RIJNZATERWOUDE. Aanrijding. Een zoontje van den heer D. van Schagen alhier had het ongeluk om onder een vrachtauto te komen bij het oversteken van den weg. Hen ventje werd tamelijk erg gewond en had een hersen schudding. Den chauffeur van de vracht auto treft geen schuld. Gevestigd: Wed. M. v. Driel van Rotterdam H. W. van Galen van Noord- wijk A. Willemsen van Katwijk A. v. Scherpenzeel van Wilnis J. A. Droogh van Alkemade W. J. v. d. Pouw Kraan van Woubrugge A. Zunneber van Zwol le J. Vreeswijk en gezin van Ter Aar J. Noordijk van Haarlemmermeer G. v. Scherpenzeel van Wilnis J. Raken van Nieuwer-Amstel St. Bourn an van Win schoten D. Noordijk en gezin van Lei den M. Jè Zoet van Alkemade. Vertrokken: C. Horsman naar Al kemade A. H. Buhrs naar Bloemendaal W. H. Semp naar Warmond H. Klijn naar Aalsmeer. Geboren: Egbert, z. van H. Meijer en J. Trip Adrianus, z. van M. Straathof en J. C. Rijkelijkhuizen Adrianus Ni- colaas, z. van J. Straathof en E. P. Straat hof Corn el is Adrianus, z. van C. J. de Rijk en A. Zevenhoven Jantje, z. van E. Wallet en T. Veltman Cornells, z. van C. de Wagenaar en G. Schockman. Gehuwd: J. H. Sindorg jm. wonende te Haarlem en G. C. Bernard, wonende te Leimuiden. WARMOND. Steunregeling. Door Z. E. den heer Minister van Sociale Zeiken is de geldig heidsduur der steunregeling voor de in deze gemeente aanwezige werkloozen ver lengd tot en met 29 December a.s. B. V. L. De heer W. van Niekerk heeft, door vertrek uit deze gemeente, ont slag genomen als plaatselijk leider van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm. In zijn plaats is als zoodanig aangesteld de heer J. Walraven alhier. Kiesvereeniging. Op de op Vrijdag a.s. te houden vergadering van de Kiesver eeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" zal als spreker optreden de heer H. L. van Delft, gemeente-secretaris alhier, met als onder werp „Het teeken van dezen tijd". Het be looft een interessante avond te worden. NOORDWIJK. Intronisatie H. Hart bij de Gezellen Vereen. Zondag was het een zeer gewichtige dag voor de St. Joseph-gezellen door de groote gebeurtenis van de Intronisatie van het H. Hart-beeld. Vooraf hadden een tweetal kerkelijke oefeningen plaats, welke door den oud-vice-praeses Rector Hesp werden geleid. Zondagmorgen te 1 uur togen alle gezellen ter H. Tafel, terwijl 's avonds na het Lof de plechtige intronisatie in de groote zaal van het Juvenaat plaats had. Het mooie H. Hart beeld, bijeengebracht door en uit de gezellen vereen, was omhan gen met een krans van bloemen. Het zal in deze zaal wel een eereplaats innemen en de gezellen nog dikwijls bijbrengen de plechtige stonde op dezen avond. De H.E. Deken en verdere parochie gees telijken, alsmede Rector Hesp waren tegen woordig, toen kap. Heemskerk als v.praeses allen van harte welkom heette, in het bij zonder den Praeses en andere eerw. heeren, de ouders en verloofden, de Raad van Be stuur en de afgevaardigden der gezellen van Leiden, Voorhout, Sassenheim en Lisse. Tevens bracht hy op dezen avond allereerst dank voor de vrijgevigheid van Raad van Bestuur, leden en oud-leden om dit H. Hart beeld te kunnen aanschaffen. Rector Hesp verkreeg nu het woord an zeide met groote vreugde gehoor te heb ben gegeven aan de uitnoodiging, niet al leen omdat Z. E. het bijzonder prettig vond, weder tusschen zooveel oude en goe de kennissen te zijn, maar vooral omdat het hier betrof een innig godsdienstige zaak en wel de toewijding van de gezellen aan het H. Hart. De beteekenis van deze groote daad had spr. reeds behandeld en om deze zoo bewust mogelijk te stellen, zijt gij allen ter H. Communie genaderd. Wij mogen wel dankbaar zijn, omdat wij in ons land nog een zoo zuiver godsdien stige daad kunnen stellen. Z.Eerw. hoopt, dat het oog van God met welgevallen op deze plaats zal rusten en zeker onze groote patroonheilige St. Jeroen met welgevallen op deze daad zal neerzien. Laat deze daad daarom niet zijn iets voorbijgaands, laat uw eerste en voornaamste toevlucht voort aan zijn het H. Hart. Na deze toespraak verrichtte de hoog- eerw. Deken de plechtige inzegening, waarbij zij neer w. de akte van toewijding uitsprak. Met gemeenschappelijk gebed werd deze plechtigheid besloten, welke een diepe indruk op de vele aanwezigen maakte. Na een versnapering in ontvangst te hebben genomen, kwamen achtereenvolgens Lauda Sion, Utile Dulci en Excelsior ten tooneele, welke op vroolyke en kunstvolle wijze het verdere van den avond aanvulden. De gezellen kunnen met dankbaarheid op dezen zeer goed geslaagden feestdag terugzien. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is nog in 't geheel geen verbetering ingetreden voor wat de prijzen betreft. Wat aangevoerd wordt is allemaal kasproduct, waarvan de exploi tatiekosten hooger zijn dan koude grond- artikelen. Doch de prijzen zijn te laag. Be taald werd voor Troschrysanthen in diver se kleuren van 0.06 tot 0.16 per bos, Eenbloemige per stuk van 0.06 tot 0.08, Anjers per 100 van 0.20 tot 0.30, Rozen per bos ƒ0.20 tot ƒ0.26, Lelies per 100 ƒ6.10 tot ƒ7.30, Tritoma's ƒ0.150.35. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad vergadert Donderdag 22 November, om 14 uur ter behandeling der volgende agenda: 1. No tulen. 2. Bezwaarschrift tegen opgelegden aanslag in Omzetbelasting. 3. Wijziging verordening, regelende inrichting en sa menstelling Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 4. Vaststelling vergoe ding aan Bijzondere scholen voor hand- werkonderwijs over de jaren 1929, 1930 en 1931. 5. Wijziging begrooting 1934. 6. Be grooting Schoolartsendienst 1935. 7. Sala risregeling ambtenaren gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1934. 8. Boomen langs de wegen. 9. Vaststelling Balans en Ver lies- en Winstrekening Woningbouwver- eeniging „Vooruitgang". 10. Ingekomen stukken en mededeelingen. 11. Steun-klein kweekers. Volksbond. Gisteravond hield, onder leiding van den heer J. Kortekaas, de R.-K. Volksbond een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter opende deze vergadering met gebed en een woord van welkom aan de aanwezigen. Spr. uitte zijn dank over de groote deelname aan het ge houden triduum, waaruit is gebleken een saamhoorigheid, zooals het organisatiele ven die nastreeft. Een dankwoord werd ook gebracht aan den geest. adv. door wiens tusschenkomst dit triduum is georga niseerd. Vervolgens wijst spr. op wat op de vorige vergadering is gesproken, n.L toch in grooten getale op te komen naar de cursusavonden, waarvan nu de eerste wordt gehouden, want al bestaat thans een kerngroep, we moeten allen meewerken aan een nieuwe levenshouding. Laten we daarom propaganda maken om de verga deringen steeds bezet te krijgen. De notu len werden hierna voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Vervolgens werd meegedeeld, dat hedenavond van 7 tot half 9 zitting wordt gehouden voor op gaven van kinderen van 6 tot 11 jaar voor het St. Nicolaasfeest op 6 Dec. Trouwboek je meebrengen. Voorts werd medegedeeld, dat zij voor crisiscomité B in aanmerking willen komen, de formulieren ingevuld by de commissie moeten inleveren voor een uitdeeling in Januari. Spreker beval de verloting van „Herw. Levenskracht" aan. Tot slot werd ter kennis gebracht, dat het bestuur actie voert bij de gemeente om goedkooper tarief voor gas, water en elec- trisch licht. Hierna komt het hoofdpunt aan de orde n.I. het uitspreken van de rede door den heer Jos. v. Seggelen, hoofdbe stuurder van „St. Paulus", die wegens ziekte van den heer Spit dezen vanavond zal vervangen. Spr. behandelde „De taak van den mensch in het gezinsleven". In een goed gestyleerde rede heeft spr. aangetoond en geschetst, wat liefde in een gezond gezinsleven kan bijbrengen tot op bouw van een schoon monument in een nieuwe maatschappij. De voorzitter dankte den spreker voor zijn leerzame rede pver het gezinsleven en hoopt, dat het gesprokene zijn inslag zal vinden bij de leden. Bij de rondvraag ves tigde de heer Schrama nogmaals de aan dacht op de verloting van Herw. Levens kracht welke zeker beter kan verloopen als het nu gaat. Spr. brengt ter kennis, dat op 7 Dec. een propaganda-avond wordt ge houden, waarbij de film van het nieuwe sanatorium wordt gedraaid, Speciaal voor de leden van den Volksbond. De heer Fran ken sprak zijn voldoening uit over de do naties voor „Hulp Nood", wat de leden ten goede komt. ;og een propaganda- woord door den voorzitter voor de vele instellingen van den Bond werd de bijeen komst gesloten. Biljarten. Stand van den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim, Maandagavond 19 Nov.: gesp.ge w. vrl .pnt.H .S. Harry Schoo 5 14 2 Bern. Schreuder 5 2 3 4 A. J. v. d. Wiel 5 14 2 J. Diederiks 5 3 2 4 J. van Reisen 6 5 1 10 C. Guldemond 6 4 2 8 Th. van Velzen 6 4 2 8 G. van Diest Dzn. 6 4 2 8 25 Chris Zandbergen 5 2 3 4 Gerard Zandbergen 5 5 0 10 Jan Hoogervorst 5 2 3 4 Jan Karremans 4 13 2 Reinier Haver 5 0 5 0 A.s. Maandagavond in café de Oude Post voortzetting van den wedstrijd 's avonds 7 uur precies. Van de te spelen 78 par tijen zijn thans gespeeld 34 partijen. GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART Vergadering van den Raad dezer ge meente op Maandag 19 dezer, 's avonds 7 uur ten Raadhuize. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, burge meester L. R. Middelberg, op de gebruike lijke wijze, leest de secretaris, de heer C. P. Blaauwhof, de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden vast gesteld. Hierna wordt de agenda aan de orde gebracht. 1. Mededeelingen: kasopname bij den ge meente-ontvanger; goedkeuringsbesluit, van Ged. Staten begrootingswijziging; schrijven N.V. „Zélandia", houdende be richt, dat zij afziet van den koop van den grond achter het Raadhuis; schrijven be stuur Binnenwegschen Polder betreffen de waterstand van de sloot langs de Mo lenstraat; schrijven gemeentebestuur van Delft, houdende goedkeuring van het vast rechttarief van electriciteit. Werden voor kennisgeving aangenomen. 2. Verhooging bijdrage Nieuwe Provin ciale weg. Het voorstel van Burg. en Weth. om de toegezegde bijdrage van 360.te verhoogen tot ƒ400.wordt, na toelich ting door den voorzitter, aangenomen. 3. Overeenokmst N.V. „G.E.K.R.O.". Voorgesteld wordt overeenkomst aan te gaan met ingang van 1 Januari 1935. Dien overeenkomstig besloten. 4. Verhuur gemeenteterrein Molenstraat. Burg. en Weth. worden gemachtigd tot ver huur over te gaan. 5. Renteverlaging geldleening Stichting „De Tien Gemeenten". Besloten wordt tot goedkeuring van de verlaging van 4 pet. tot 4 1/8 pet. over te gaan. 6. Voorloopige vaststelling gemeentere kening 1933. Voorlezing wordt gedaan van het schrijven der commissie tot nazien dier rekening, waarin geen op- of aanmerkin gen zijn gemaakt. Besloten wordt tot voor loopige vaststelling en brengt de voorzit ter de commissie dank voor haar bemoeiin gen. De begrooting vastgesteld. 7. Vaststelling gemeentebegrooting 1935. De voorzitter deelt mede, dat de begroo ting, die de leden toegezonden hebben ge kregen, eenige wijziging heeft ondergaan. Voorschrift is het geworden, dat het ont werp der begrooting voor de behandeling in den Raad eerst wordt nagezien door Ged. Staten. Met de gemaakte opmerkin gen is door B. en W. rekening gehouden en eenige pasten in den aangegeven zin ge wijzigd. Spr. wyst op de verhoogde be lastingdruk, doch wijt dit aan redenen bui ten de gemeente liggende. Een lichtzijde kan genoemd worden, dat geen straatbelas ting behoeft te worden ingevoerd. Hierna geeft de voorzitter gelegenheid tot het hou den van algemeene beschouwingen. De eerste spreker, de heer Zegwaard, wenscht alle subsidies van de begrootir.g te schrappen. De voorzitter merkt naar aanleiding hiervan op, dat bij de betrek kelijke begrootingspasten ter sprake te brengen. De heer Lamens wenscht geen algemee ne beschouwingen te houden, doch vraagt inlichtingen hoe B. en W. aan de opmer kingen van Ged. Staten zijn tegemoet ge komen. De voorzitter geeft de verlangde inlichtingen. De heer Van Straal en (C.H.) vindt het salaris van den Secretaris te hoog en wenscht een belangrijke verlaging (Post 84). Ondanks de door den voorzitter ver strekte toelichting, dat een andere ver deeling van de betaling der jaarwedde ingevolge de desbetreffende jaarweddere- geling oorzaak is van de verhooging (de gemeente Zoetermeer betaalt een belang rijk bedrag aan jaarwedde minder), wenscht bedoelde spreker, gesteund door de leden Lamens (H.G.S.), Zegwaard (G. S.) en Roos (A.R.) deze opmerking ter kennis te brengen aan Ged. Staten. De voorzitter en de andere leden, die trachten duidelijk te maken, dat dit hier zich begeven is op het terrein van Ged. Staten, doen de zienswijze van genoemde leden niet veranderen. De heer Zegwaard wenscht ten aanzien van den Burgemeester en Ontvanger een zelfde opmerking te maken. Dit voorstel wordt echter niet ondersteund, evenmin zijn voorstel om de post presentiegeld voor de raedsleden te schrappen. Betrekkelijk de post bevolkingsregister enz. wordt toegelicht, dat de uitgaven daarvoor anamerkelijk hooger zijn, doch dit verband houdt met het aanwijzen dei- gemeente als proefgemeente voor bevol- kingskaarten enz. Een gedeelte dier kos ten wordt later door het Rijk gerestitueerd. De heer Smits wil de post kleeding en uitrusting gemeente-veldwachter met 50 verhoogd zien. De nachtwaker is niet be hoorlijk gekleed en spr. stelt dit op vroolijke wijze voor. De voorzitter zegt toe, hier voor een oplossing te zoeken. Bij de post onderhoud wegen worden in lichtingen gevraagd en naar genoegen ver strekt. De post jaarwedden onderwijzers ge meenschappelijke O. L. School wordt be sproken, mede in verband met het te ver- leenen ontslag van den boventalligen leer kracht aan de school. De voorzitter wijst er op, dat hierin is verwerkt het salaris van dien leerkracht tot 1 April 1935. Een vroeger ontslag werkt stagneerend op het onderwijs blijkens advies van het hoofd dier school. De leden Lamens, van Straalen en Zeg- waart verklaren (oudergewoonte) zich te gen handhaving van de post subsidie aan bewaarscholen. (Een Chr. Bewaarschool bestaat niet meer, aan welke indertijd met medewerking van twee laatstgenoemden wel subsidie werd verleend). Ook het R.K. Armbestuur kreeg een bespreking. De heer Lamens deelt mede, dat het on derzoek der gemeenterekening 1933 hen aanleiding gaf er op te wijzen, dat het R.K. Armbestuur op het nakomen van haar verplichtingen moet worden gewezen, ter wijl door de gemeente z.i. uitkeering is verstrekt aan degenen, waarvoor het R.K. Armbestuur had moeten zorgen. De voorzitter, alsmede beide wethouders bestreden deze meening en maakten het duidelijk, dat ten opzichte van het Herv. Diaconaal Armbestuur en het R.K. Arm bestuur eenzelfde maatstaf werd gesteld, doch betreffende de uitkeering niet eèn- zelfden weg werd gevolgd. De subsidies voor de Harmonievereeni- ging en de Gymnastiekvereeniging, wer den op voorstel van de heeren Zegwaard en Lamens, alsmede met de stemmen van de leden Van Straalen en Roos van de be grooting geschrapt. Een verdediging van het nut dier vereenigingen door andere le den mocht niet baten. en springende Hppen De heer Smits doet het voorstel om de ondersteuning van de crisis-werkloozen te verhoogen. De voorzitter antwoordt, dat dit niet mo gelijk is, aangezien voor deze gemeente de rijksregeling geldt. Door verhooging brengt men de Rijksuitkeering in gevaar. Spr. meent in verband hiermede te moeten wij zen op het Crisis-Comité, hetwelk hierin een taak heeft en wijst nog op de a.s. te houden collecte. Spr. hoopt, dat die col lecte boven verwachting mag slagen, zoo dat het zooveel mogelijk in de nooden en behoeften tegemoet kan komen. Behoudens eenige bespreking van min der belang van andere pasten werd de be- grooting, met de aangenomen wijzigingen, vastgesteld. 8. Opheffing betrekking boventallige leerkracht Gemeenschappelijke O. L. school. B. en W. stellen voor eervol ontslag te verleen en met ingang van 1 Januari 1935 van G. C. van Dijk. In verband met de be sprekingen bij de betrekkelijke begroo- tingspost, wordt besloten dit ontslag te doen ingaan op 1 April 1935. 9. Wijziging begrooting 1934. Hiertoe wordt besloten. De voorzitter sluit hierna de vergadering. Vraag: 1. Krijgt een persoon, wanneer voor hem vanaf zijn 14de jaar rentezegels geplakt zijn, op 65-jarigen leeftijd ƒ3. ouderdomsrente, of is dit meer? 2. Met welken zegelprijs volstaat een ge huwde vrouw waarvoor voorheen zegels geplakt zijn om op 65-jarigen leeftijd 3. rente te trekken? Antwoord: Het antwoord op de eer ste vraag luidt bevestigend. De ouder domsrente bedraagt 3.Wanneer een gehuwde vrouw, die niet meer in dienstbe trekking is, zelf doorgaat met zegels plak ken, valt zij onder de bepalingen van de vrijwillige verzekering. Werd er reeds vóór 1 Juli 1922 voor haar geplakt, dan kan zy volstaan met zegels van 0.25, en een ren te van 3.te halen. Is dat niet het ge val, dan hangt de uitkeering op 65-jarigen leeftijd af van de waarde der geplakte ze gels. Vraag inzake aanmelding als vrywil liger bij de huzaren of veldartillerie. Antwoord: Wend u tot de afdeeling Militaire Zaken, Breestraat 119, Leiden. Vraag inzake onderhoudsplicht van een vader, die zich nimmer om zyn kind heeft bekommerd. Antwoord: Ja, ook voor zoo'n vader bestaat de onderhoudsplicht. Of het ge noemde bedrag al of niet te hoog is, kun nen wij niet uitmaken. V r a a g W. J. v. V. te A. inzake school geldheffing van een M.U.L.O.-school. Antwoord: U is verplicht dit school geld te betalen, omdat u, door uw kind op die school te plaatsen (hetgeen geen ver plichting is), de voorwaarden hebt aan vaard, welke de school voor aanneming stelt. Vraag C. M. K. te W. inzake het ont smetten van een kamer door een werkster. Antwoord: O.i. is dat geen werk zaamheid, welke redelijkerwijze van een werkster gevraagd kan worden. Mevrouw is evenwel vrij u te ontslaan, zonder op gaaf van redenen. Of u recht op schade vergoeding hebt, hangt af van uw arbeids voorwaarden. Wanneer u bijv. eens in de week by uw mevrouw werkte, kan er moeilyk van een opzegtermijn gesproken worden en is er ook geen aanleiding tot schadevergoeding. Cursus lakschilderen en eta leur. Naar aanleiding van omtrent dit onderwerp gestelde vragen kunnen wij nog mededeelen, dat belangstellenden in het lakschilderen en het etaleeren zich kunnen wenden tot den directeur van het Instituut tot Maatschappelijke Ontwikke ling te Hilversum, dat een volledige op leiding voor etaleur en een afzonderlijken cursus voor lakschilderen geeft. DE LUCHTROflVERS VAN H9ITIKA. 27. Pedro stond het eerst op zijn beenen en trok Piet over eind en nam hem de gedeukte punthoed van het hoofd. „Wat is het hier glad", zei Piet, er lag een bananenschil! „Lailike fcanaaaan, jaizelf," siste Pedro en pakte Piet opnieuw :n zyn kraag, waarbij hij hem nu naast zich liet loopen. 28. Ze klommen een steil trapje op en stonden nu boven op een hoog dek. Thans kon Piet het schip geheel overzien. Hoewel hij van schepen wel verstand had, kon hij dit soort toch niet goed thuisbrengen. Het leek wel een groot plat dek, zonder mast of hut er op. Hy wilde aan Pedro vragen wat dit beteekende.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15