MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 Om den gouden on afhankelijkheidsbeker. Het Ned. elftal wint met slechts 1-0 van Rotterdam De jaarlijksche wedstrijd om den Onaf- hankelijkheidsbeker mocht zich ook dit maal in een groote belangstelling verheu gen. Het Sparta-Stadion te Rotterdam kon dan ook geen toeschouwer meer bergen toen de beide elftallen in het veld kwamen. Het Rotterdamsch elftal was verzwakt doordat van Heel en B. Paauwe in het Ned. elftal speelden en Lagendaal bedankt had. De elfetallen kwam als volgt in het veld: Ned. elftal: Doel: Leo Halle (Go Ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en Van Run (PSV). Midden: B. Paauwe (Feyenoord), Ande- riessen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: WeLs (Unitas), Vente (Neptunus), Bakhuys (ZAC), Smit (Haarlem) en v. Gelder (VUC). Rotterdamsch elftal: Doel: Cohen (Sparta). Achter: Vollaard (St. Hooger), Pettinga (HDVS). Midden: Wilson (Sparta), Smaal (Excel- sior), van Ooyen (Feyenoord). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Drok (RFC), Westerink (Overmaas), v. d. Tuin (HDVS), Borrani (HDVS). Rotterdam zet in met eenige uitsteken de aanvallen. Keurig aangegeven van Wil son stelt Westerink in staat tot een schot, dat juist naast gaat. Na een voorzet van Wilson krijgt Drok de bal en schiet goed. Halle stopt echter. Vrauwdeunt doet han dig werk, maar Westerink kan uit zijn voor zet niet schieten. Borrani en v. d. Tuin plaatsen eenige goede aanvallen. Westerink weet goed toe te loopen en schiet schuin op doel, maar Halle stopt. Hij heeft de bal echter niet vast en Drok kan gemakkelijk scoren. De bal blijkt echter uit te zijn ge weest en 't doelpunt wordt niet toegekend. Het Nederlandsch Elftal gaat zich dan wat meer weren. Eenige goede open aan vallen maken het de verdediging van Rot terdam moeilijk. Een paar corners op het Rotterdamsche doel leveren gevaar op, Pettinga kopt van de doellijn weg. Opeens is Rotterdam weer in den aanval. Drok en Westerink breken door. De laatste komt vrij voor Halle, de doelman stompt het harde schot het veld weer in. Ofschoon het Nederlaqdsch Elftal wel wat sterker is geworden, heeft het er veel van dat het zich niet geheel geeft. Opmer kelijk goed verdeelt Bakhuys het spel, doch Cohen en zijn backs blijven meester van het veld. Opeens weer zoo een snelle uitval van de Rotterdamsche linkervleu gel. Borrani legt Westerink in vrije positie de bal voor de voeten, maar de midden voor talmt even en ziet zich den bal ont futseld. Een prachtige kans krijgt v. d. Tuin na een voorzet van Vrauwdeunt. Dan breekt Drok door. Een hard, scherp schot, Halle redt mooi. Bij de doelworsteling voor Halle's doel stopt de doelman opnieuw een gevaarlijk schot van Drok. Nog benarder schijnt het er voor hem uit te zien als Westerink in buitenspelpositie den bal krijgt en Drok een beste kans schept. Maar nu schiet de R.F.C.-er naast. Ook herhaalde moeilijkheden na een hoekschop op het Rotterdamsche doel komt Rotterdam te boven. Dan laat de Rotter damsche aanval weer goed werk zien. Wes terink kopt mooi op een hoekje na een voorzet van rechts, Halle stopt. Schitterend redt Cohen als Smit na een hoekschop van Wels hard schiet. Even voor rust, als Borrani buitenspel staat en den bal krijgt, biedt hij zijn clubgenoot v. d. Tuin gelegenheid tot schieten. Het schot is wat tekort, zoodat Halle niet teveel moeite ermee heeft. Na de hervatting is het Nederlandsch elf tal direct gevaarlijk. Na een voorzet van rechts kopt Bakhuys hard in. Cohen stomp te over de lat. Na een snelle open aanval van het Nederlandsch elftal vloog een voorzet van links hoog voor doel. Smit en Wels liepen gelijk toe om te schieten. Wels schoot tenslotte hoog over. Een prachtig schot van Anderiessen werkte Cohen via de lat weg. Het Nederlandsche elftal is thans veel sterker. Als Wels den bal Vente voor de voeten legt, schiet deze enorm hard. Via het hoofd van van Ooyen gaat de bal ach ter. Van Ooyen blijft eenigen tijd versuft liggen. Hij kan echter verder spelen. Na zestien minuten komt geheel onverwacht U.V.S.—TERLAAK 3—2 In een meer spannenden dan fraaien wedstrijd is U.V.S er in geslaagd de beide punten thuis te houden. Terlaak is een hard werkende ploeg met de backs en de midvoor als de besten. Terlaak wint den toss, zoodat U.V.S. den bal aan 't rollen brengt en dadelijk ten aanval trekt. Deze aanval levert niets op. Ook Terlaak gaat op verkenning uit, maar de backs geven niet thuis. U.V.S. neemt een afwachtende houding aan, waarvan Terlaak profiteert door een serie aanvallen op te zetten. Uit een dezer aanvallen lost de midvoor een hard schot, hetwelk door de lat gekeerd wordt. De bal komt bij den linksbuiten, die een voorzet geeft, waaruit de midvoor weer inschiet, nu bui ten bereik van den keeper (O1). Bij een U.V.S.-aanval raakt de Terlaak-keeper zoodanig geblesseerd, dat zijn plaats inge nomen moet worden door een reserve. Het spel golft dan geruimen tijd van doel tot doel, waarbij van Goor eens keihard tegen de lat schiet. Met UV.S. in den aanval breekt de rust aan. Na de rust laat U.V.S. een geheel ander spel zien dan daarvoor. En met succes, want reeds na 5 minunten maakt van Goor met een schitterenden schuiver gelijk (1 1). Terlaak probeert het aan de overzij de, doch. zonder succes. De U.V.S.backs en ook onnoodig het eerste doelpunt. Bak huys lost een schuiver, die hard op Cohen aankomt. Deze valt over den bal heen en ziet de bal met een kalm gangetje in zijn doel terecht komen. Kort daarop maakte hij zijn fout goed, door een knal van Vente, die vrij voor hem gekomen was ten gevolge van missen van van Ooyen, te stoppen. Dan dreigt er opnieuw gevaar na een onbe rispelijke voorzet van Wels, Cohen loopt uit, tipt het leder even aan. maar het komt voor den doelmond, Vollaard redt. Slechts sporadisch doen de Rotterdammers een aan val, Westerink kan eenige malen doorbre ken, doch hij mist het doorzettingsvermo gen, dat daarvoor noodig is. Hij verwisselt in het laatste kwartier met Vrauwdeunt van plaats en als van Ooyen mooi naar den nieuwen middenvoor speelt, krijgt Weste rink van hem een beste kans. Een prachtig schot, een prachtige safe van Halle. Nu valt Rotterdam weer kranig aan. Uit een voor zet van rechts knalt v. d. Tuin op doel, Halle stompt weg. Als opnieuw Rotterdam aanvalt kan van Run slechts redden door een hoekschop. Maar dan is de beurt weer aan het Ne derlandsche elftal. Een zeer hard schot van Smit komt tegen den binnenkant van de paal, de bal loopt over de doellijn naar de andere paal en dan kon Cohen wegwerken. Een zeer gelukkige ontsnapping! Drok en Vrauwdeunt probeeren het eens met verre schoten, die Halle goed stopt. Cohen houdt er aan den anderen kant weer een fraai schot van Smit uit. Met eenige hardnekkige, maar vergeef- sche pogingen van de Rotterdammers om een gelijk spel te forceeren, eindigt de wedstrijd. Nabeschouwing. Tegen de verwachtingen in heeft het Rotterdamsch elftal goed partij gegeven aan de stellig sterkere tegenpartij. Het was dikwijls een zeer goede wedstrijd, boven het normale peil van een competitie-wed strijd uitgaand. Het Nederlandsche elftal heeft zich in de tweede helft meer ingespannen dan in de eerste, maar toch heeft het ook toen niet alles laten zien, wat het kan. Daaronder leed het tempo eenigszins. Ook wilde men het wel eens wat te mooi doen, waardoor het korte passeer-spel ontstond, dat vaak aardig als kijkspel was, maar niet produc tief. De kranige verdediging der Rotter dammers was goed er tegen bestand. Opmerkelijk goed heeft Bakhuys getoond, wat de taak van een middenvoor in het veld is, zijn passeeren naar de vleugels was su bliem. Doch voor het doel verwaarloosde hij wel wat van zijn taak. Hij schoot te weinig en als hij het deed, waren het geen lastige schoten. Van de vleugelspelers was Wels weer de beste. Van Gelder had te veel tijd noodig om iets goeds met den bal te doen. Smit, als immer ijverig en op doelpunten uit, hetgeen Cohen hem belette en Vente een goede schakel tusschen Bakhuys en Wels. In de middenlinie heeft van Heel het kalm aan gedaan, deed Anderiessen na een ma tig begin, fraai werk, doch de kleine Paauwe was, in het bijzonder in de tweede helft, de beste, ofschoon het verband mei Diepenbeek niet altijd klopte. De Ajax- achterspeler was zeker de mindere van den beheerscht spelenden van Run. Halle behoefde geen brillante dingen te doen en deed ze ook niet. Maar hij was be trouwbaar. Afgaande op den wedstrijd van gisteren was Cohen zijn meerdere, beter in het klemvast vangen, beter wat het opstellen betreft in moeilijke oogenblikken. Cohen was wel brillant.... en liet een eenvoudig balletje door! Bij de Rotterdammers is bet stoere spel van den linksachter Pettinga opgevallen. Vooral zyn kopwerk is best. Hij werd door Vollaard goed ter zijde gestaan. Ook de vleugelhalfs van Ooyen en Wilson hebben knap gespeeld. De spil Smaal viel minder op zonder daarom onvoldoende te zijn. Dat de aanval niet scoorde was te wijten aan het ontbreken van het goede schot op het juiste moment. Want eenige zeer behoor lijke kansen heeft de voorhoede gehad. Westerink speelde een goede eerste helft, maar miste de energie om voor het Neder landsche doel de laatste hand te leggen aan zijn meermalen goede doorbraken. Drok en Vrauwedeunt vormden voor de rust een handig samenspelenden vleugel. Dat was ook met de H.D.V.S.-ers het ge val. Jammer, dat Borrani niet wat beter kon doorzetten, haar hij is nog heel jong en een belofte voor de toekomst houdt zijn tactisch spel wel in. Er werd niet forsch gespeeld, zoodat scheidsrechter Mutters een prettigen middag had. ruimen steeds met verre trappen hun ter rein schoon. Na een half uur krijgt U.V.S. een corner te nemen. Deze goed genomen levert U.V.S het tweede doelpunt op, want als de keeper bij een scrimmage den bal kwijt raakt, trapt de back den bal, ach ter de lijn, het veld weer in (21). Hevig protest bij de Terlaak-spelers, doch de scheidsrechter wees onverbiddelijk naar het midden. Terlaak is nog niet van den schrik bekomen of van Goor ziet kans om met een ongeloofelijk hard schot van ver ren afstand den keeper ten derde male te passeeren. Terlaak begint dan het spel te forceeren, waar tegen de scheidsrechter goed optrad. Toch is Terlaak nu in de meer derheid en een U.V.S.-zege wordt weer in gevaar gebracht als uit een vrijen schop Kramp den bal goed vangt, maar hem, aangezien hij geen kans ziet weg te schop pen, weg gooit, maar de scheidsrechter geeft een doelpunt voor Terlaak, daar de bal achter de doellijn is geweest (32). Als er nog 2 minuten is te spelen krijgt Terlaak nogmaals een vrijen schop. Kramp vangt subliem en werkt weg onder groote vreugde van de talrijke toeschouwers. Even later fluit de correct-leidende scheidsrechter het einde van dezen span nenden wedstrijd en gaat U.V.S. met een schitterenden punten-voorsprong aan den kop harer afdeeling. DE ENGELSCIIE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste afdeeling. ArsenalAston Villa 12 BirminghamGrimsby Town 32 Blackburn RoversChelsea 12 Leeds UnitedSunderland 24 LiverpoolLeicester City 51 Manch. CityHuddersf. Town 00 MiddlesbroughWolverh. W. 22 PortsmouthDerby County 51 Sheff. Wedn.Prest North End 21 Stoke CityEverton 32 West Brow. Alb.Tott. Hotspur 40 De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Sunderland 15 9 4 2 31—15 22 Stoke City 15 10 1 4 34—20 21 Arsenal 15 7 5 3 41—20 19 Grimsby Town 15 6 5 4 29—20 17 Manch. City 15 7 3 5 30—24 17 Everton 15 7 3 5 30—27 17 Sheff. Wedn. 15 7 3 5 25—25 17 Aston Villa 15 7 3 5 31—34 17 W. Bromw. Alb. 15 6 4 5 36—30 16 Derby County 15 7 2 6 23—21 16 Preston N. E. 15 6 4 5 22—24 16 Liverpool 15 7 2 6 28—37 16 Leeds United 15 5 4 6 27—35 14 Tottenh. Hotsp. 15 5 3 7 22—27 13 Blackb. Rovers 15 4 5 6 10—24 13 Birmingha m 15 6 1 8 23—30 13 Wolverh. W. 15 4 3 8 28—32 11 Leicester City 15 3 4 8 21—28 10 Middlesbrough 15 2 6 7 19—26 10 Huddersf. T. 15 4 2 9 24—33 10 Chelsea 15 5 19—33 10 Tweede afdeeling. BlackpoolBarnsley 3—0 BradfordBolton Wanderers 4—0 BrentfordBurnley 6—1 BuryPort Vale 3—1 FulhamOldham Athletic 3—1 Hull CityManchè United 3—2 Newcastle UnitedBradford City 4—2 Norwich CityNotts County 7—2 Nott. ForesS\\-ansta Town 1—0 Plymouth ArgyleSouthampton 4—0 West Ham Un.—Sheffield Un. 2—0 ARSENAL WINT TE fARIJS. Arsenal speelde gisteren voor 30.000 toe schouwers tegen de Racing Club de Paris en won met 30, nadat de rust met 20 was ingegaan. Na vijf minuten reeds had Marshall aan Arsenal de leiding gegeven en enkele minuten later schoot Hill voor de tweede maal in. Het harde schot, van korten ffstand gelost, raakte Hillen, de kee per van Parijs, dermate, dat hij tien mi nuten buiten westen lag. De rust ging in met 20. Ook na de rust demonstreerden de En- gelschen, die n.b. Zaterdag pas den zwa- ren wedstrijd tegen Aston Villa hadden ge speeld, dat in alle opzichten beter was dan dat van de Parijsche~club. Arsenal won ten slotte met 30. BESTUURSVERGADERING DER FIFA. Voetbal op de Olympische Spelen te Berlijn. Zaterdagavond heeft het bestuur der FIFA te Parijs een vergadering gehouden, waarop aanwezig waren de heeren Rimet (president), Seeldraayers, Mauro, Fischer, Pelikan, Bauer, Jahansson, Duran, Schric- ker, terwijl Nederland vertegenwoordigd werd door den heer Karei Lotsy. Het rapport van den heer Pelikan, den kascommissaris, inzake de financiën werd goedgekeurd. Het bleek, dat de inkomsten van de wedstrijden om de Coupe du Monde (Wereldkampioenschappen in Italië) 3.683.000 lire hebben bedragen, terwijl de uitgaven 2.243.000 lire bedroegen, zoodat er een batig saldo is van 1.440.000 lire. De president wenschte Italië geluk met het behaalde succes en de organisatie der we reldkampioenschappen. Aan de orde was daarna de kwestie van het eventueele voetbaltournooi ter gele genheid van de Olympische Spelen te Ber lijn in 1936. Besloten werd, dat de FIFA de nationale voetbalbonden toe zal staan, dat zij inschrijven voor het Olympisch voetbaltournooi volgens de regels, door de FIFA vastgesteld. Het bestuur van de FIFA reserveert zich evenwel het recht, met Berlijn tot een accoord te komen om trent den datum van het tournooi. De tech nische leiding zal bij de FIFA berusten. Daarna werd kennis genomen van het rapport-Seeldraayers inzake de kwestie van het amateurisme. Het bestuur kan zich niet zonder reserves aansluiten bij de con clusies van de indertijd te Weenen be noemde commissie. De heer Karei Lotsy werd benoemd tot rapporteur van de commissie voor de bui- ten-Europeesche ledengroepen der FIFA. De heer Lotsy werd tevens belast met de bestudeering en de regeling van de voet balverhoudingen in Nederlandsch-Indië. ATHLETIEK R. K. S. V. „DE BATAVEN". Indoort raining. Wij willen nog even herinneren aan onze indoortraining, die onder leiding van den heer De Zwager een succes is. Hoewel we over de opkomst tevreden zijn, zijn er toch altijd nog leden, die meenen, dat zij geen indoortraining noodig hebben. Afgezien van 't nut is en blijft toch altijd ook een prettige sportieve ontspanning. We verwachten dan ook alle achterblijvers voortaan elke Woensdagavond om 8.15 urn- in. de zaal van de R. K. H. B. S. aan de Mariënpoelstraat. Ook leden van andere R. K. Sportver- eenigingen zijn welkom! HOCKEY R. K. HOCKEY-COMPETITIE. Te Leiden werden de volgende wedstrij den voor de R. K. Hockey-competitie ge speeld: StickAeolus 50; Stick IIAeolus II 0—0. H.H.Y.C. IV—LEIDEN II 7—0. Leiden en H.H.Y.C. stellen zich om half drie op. Al dadelijk laat H.H.Y.C. zyn groote meerderheid blijken en Leiden heeft weinig in te brengen tegen de goed samen spelende en zeer stickvaste tegenstanders. Hun midvoor neemt vier goals voor zijn rekening, in de eerste helft. Dan kan Lei den uit een hevig gevecht voor de goal een stafbully forceeren welke echter niet in een doelpunt wordt omgezet. Na de rust heeft Leiden ook niet veel in te brengen en maakt als achterhoede nogal veel fouten. Tegen het einde wordt dit echter veel beter, maar H.H.Y.C. heeft toch nog kans gezien om er drie mooie goals bij te maken. Voor de tweede ronde van de Holkemabeker heeft Leiden zich dus niet kunnen plaats. H.H.Y.C. staat boven aan in de derde klasse. H.H.Y.C. VII—LEIDEN IV 3—0. Leiden heeft geen gek figuur geslagen in de vierde klasse competitie door van H.H. Y.C., die derde van boven is, te verliezen met slechts drie nu en met een beetje min der pech aan de Leidsche kant was de score zeker 32 geweest. Na den aanvang beheerscht H.H.Y.C. het veld volkomen met harde slagen. Hun backs zijn echter weinig stickvast en Leiden krijgt eenige moeilijke kansen die doordat de voorhoede spelers elkaar niet goed begrijpen gemist worden. De gastheeren komen evenwel flink opzetten en kunnen uit een corner de score openen. (10). Terwijl even voor de rust een pracht kans door hun gemist wordt maar weten dan ineens twee goede goals te maken. Na de rust worden door Leiden een paar vrije ballen vlak naast de goal geschoten. Met deze stand komt dan het einde en een verdiende overwinning voor H.H.Y.C. OM DEN VAN HOLKEMABEKER. De resultaten van de gisteren gespeelde wedstrijden voor den van Holkemabeker luiden: NijmegenE. M. H. C. 40; G. H. C.—H. O. C. 1—3; H. H. Y. C. II—Leiden II 70; Pinokkio IIKieviten 41; Pinok- kio IAmsterdam 010; M. H. C. III Bloemendaal II 11; Bloemendaal I Amsterdam II 3—4; P. W. I H. H. Y. C. I 12; TilburgDelftsche Stuks 12; Bre daCadetten 01, na verlenging. T. O. G. O.—S. C. H. C. 2—1. DAMESHOCKEYDAG AMSTERDAM. De ZutpenArnhemNijmegencombinatie wint den beker. Onder begunstiging van fraai herfstweer vond te Amsterdam de jaarlijksche da- meshockeydag plaats. Nu Waalsdorp door de terreinsomstandigheden niet meer in aen merking kon komen, heeft men naar an dere terreinen omgezien en de keus viel, zooals te verwachten was, op de Amster- damsche velden naast het Stadion, waar ook de heeren de laatste jaren hun hockey- dag hebben. Alle eersteklasclubs waren aanwezig, met uitzondering van Hilversum. Ook de ver- eenigingen van de overgangsklasse waren op Laren na allen present. Uit het Oosten waren voorts drie clubs naar Amsterdam gekomen, n.l. Zutphen, dat aanzienlijk ver sterkt was door drie speelsters van Arnhem en drie van Nijmegen, voorts P. W. en De venter. En uit het Zuiden was Breda ge komen, doch deze vereeniging speelde in de B-afdeeling mee. De Oostelijke combinatie wist zich uit de bovenste helft in de finale te plaatsen na resp. Leiden met 10, B. D. H. C. met vrije slag na een puntloos gelijk spel en ten slotte H. O. C. met 30 te hebben ge wipt. In de andere helft werd Rood Wit fi- naliste via H. D. M.. B. D. H. C. II, Am sterdam, waarvan twee gelijke spelen. De gedetailleerde uitslagen van de Afd. A luiden: AFDEELING A. Eerste ronde: ZutphenLeiden 10; B. D. H. C.—Kieviten 2—0; H. H. Y. C.— Hurley 00, Hurley winnaar; H. O. S. Amsterdam II 21; Amsterdam Gooi 50; Rood Wit—H. D. M. 1—0; P. W.—B. D. H. C. II 0—1. Tweede ronde: ZutphenB. D. H. C. 00, Zutphen wint; HurleyH. O. C. 02; DeventerAmsterdam 03; Rood Wit—B. D. H. C. II 1—1, Rood Wit wint. Halve finales: ZutphenH. O. C. 30 (20); AmsterdamRood Wit 11 (01, Rood Wit wint. E i n d s t rij d: ZutwphenRood Wit 11 (01). Zuphen wint na verlenging en na het nemen van 2 maal 5 vrije doel- slagen. DUITSCHLAND—BELGIE 4—1. Technisch sterk Duitsch spel. Voor ruim 3000 toeschouwers won giste ren te Berlijn het Duitsche hockey-elftal met 41 van België na een vooral tech nisch betere partij. De rust was ingegaan met 10 voorsprong voor Duitschland. In de eerste helft ging het spel vrijwel gelijk op met Duitschland iets meer aan vallend. In de Belgische verdediging bleek doelman Nuyens buitengewoon op dreef te zijn en heel wat schoten heeft hij er uit gehouden. Daarbij werd hij goed geassis teerd door Paquet en Wellens, twee backs, die hun sporen op internationaal gebied reeds lang verdiend hebben. Door zeer energied spel, wat een beslist technische minderheid, op prachtige wijze goed maak- 1 te, kwam ook de Belgische voorhoede en kele malen voor het doel van Warnholtz, maar ook deze toonde zich een betrouw baar keeper. Vlak voor rust loste Kurt Weiss, die midvoor speelde, een hard schot, dat J\Tuyens nog wist te stoppen. De terugsprin gende bal werd door Weiss vervolgens on houdbaar ingeschoten. Met een 10-voor- sprong voor Duitschland kwam de rust. In de tweede helft was de Duitsche voor hoede doortastender in haar spel en bo venal productiever dan voor de pauze. Scherbarth scoorde het tweede doelpunt en Weis nummer drie, terwijl de linksbui ten Messner met een scherp schot na een fraaie rush de vierde goal maakte. Ten slotte wist Rombouts in samenwer king met Seeldrayers op den vleugel, een tegenpunt te fabriceeren, hetgeen zeker verdiend was. Wat de beide teams betreft, de Duitsche voorhoede bestaande uit (van 1. naar r.) Messner, Scherbarth, Kurt Weiss( Müller en Mehlitz, was zeker het beste deel van de ploeg. In de middenlinie was Keller van de Berliner H. C. op de spilplaats wel niet onvoldoende, maar te gen een sterkere voorhoede dan de Bel gische zal zijn spel waarschijnlijk niet sterk genoeg blijken. Dit is ook het geval met de beide backs, maar keeper Warn holtz in doel leek ons uiterst bterouwbaar. We noemden bij de Belgen reeds het ster ke spel van het achtertrio. De middenlinie bestaande uit Geelhand, Rensburg en Putz speelde zeer enthousiast, terwijl in de voorhoede de rechtervleugel Seeldrayers Rombouts het meest op den voorgrond trad. Ook Deru, de linksbinnen van La Rasante was goed. Deze wedstrijd heeft wederom bewezen, dat Duitschland in technisch opzicht zeer sterk is. Opvallend is echter, dat het team uit oudere en jonge spelers bestaat en dat men langzamerhand probeert de oude cracks, wanneer zij niet meer voldoen, te vervangen door jongere spelers. Maar Kurt Weiss, Scherbarth en Müller kan men toch nog steeds niet missen. LAWNTENNIS DE MATHEMATISCHE NEDER LANDSCHE RANGLIJST Timmer bij de heeren, mej. Rollin Cou- querque bij de dames bovenaan De secretaris-penningmeester van den Nederlandschen Lawn Tennisbond, de heer H. Hoy te Veder, publiceert in „Lan w-Ten- nis" een ranglijst voor dames en heeren spelers, welke is opgemaakt naar aanlei ding van behaalde overwinningen en ge leden verliezen over de geheele linie in het afgeloopen seizoen. Hier zijn dus uit sluitend cijfersuitslagen van een zeer groot aantal wedstrijden verzameld en gerang schikt. Overwegingen van anderen aard zijn by het vaststellen van de lijst dus niet genomen. In totaal zijn verwerkt de uitslagen van de competitie der hoofd- en overgangsklasse, van de interdistrictswed- strijden van het Inter Academiale tour nooi en van de gewone open A-tournooien en wel van 168 heeren en 121 dames. Het lijstje ziet er als volgt uit: Heeren: 1. Timmer, 2. Hughan, 3 Weber, 4 Karsten, 5 Leembruggen, 6 Knottenbelt, 7. van Eek, 8. Scheurleer, 9. Koopman, 10 Boon, 11 Mr Marinkelle, 12 Van Olst, 13. Wetselaar, 14. Kerssemakers, 15. Heynen, 16. Teschmacher. Dames: 1. Mej. Rollin Couquerque, 2. mej. van Lindonk, 3. mej. Belzer, 4. mej A. Kerckhoff, 5. mej. Terwindt, 6. mevr. BoutmyWijlacker, 7. mevr. Jonquiere, 8 mevr. van Gulick, 9. mej. Knottenbelt, 10 mevr. de Bruyn KopsVan Vliet, 11 mej Visser, 12. mevr. DralleHerrlich, 13. me vrouw ReydonZoethout, 14. mevr. Meyer, 15. mej. Hile. WATERSPORT KON. VERBONDEN NED. WATER- SPORTVEREENIGINGEN Aanschaffing van Olympia-jollen De jaarvergadering van de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersportver- eenigingen op 15 December te Amsterdam te houden, zal een zeer uitgebreide agen da te behandelen hebben, De Willem de Vries Lentschbeker zal definitief aan den heer D. Kagchclland en de kampioensmedaille en wimpel pan den heer P. H. R. Borgerhof Mulder overhan digd worden. Het bestuur stelt voor, over te gaan tot aanschaffing van een zestal Olympia-jol len, die moeten dienen als oefenbooten voor de Olympische Zeilwedstrijden 1936. Verder wordt voorgesteld thans een uni forme puntentelling vast te stellen voor gecombineerde- en groepswedstrijden. Het ligt verder in de bedoeling een prijsvraag uit te schrijven voor het ont werp van een motorboot (kleiner type met ingebouwden motor en met twee overdekte slaapplaatsen) geschikt voor amateurbouw Tenslotte stelt het bestuur o.m. voor om den aanmeldingsdatum voor het kam pioenschap der 12 Voetsjollenklasse op 1 Augustus te plaatsen, in plaats van op 1 Mei. Van de W. V. Amsterdam, de Schinkel, de Koenen zijn tal voor stellen aanhan gig gemaakt over wedstrijdbepalingen der kleinere klassen, de B.M.-klasse als natio nale klase in te voeren en voor alle een heidsklassen, uitgezonderd de Treub- en Sterklasse, in 1935 nationale kampioen schappen uit te schrijven.. Ook wordt door bovengenoemde drie vereenigingen verzocht een uitspraak te doen, of het nog altijd juist kan worden geacht, dat het bestuur van een der aan gesloten vereenigingen tevens als bestuur van het Verbond fungeert en of niet moet worden overgegaan tot een meer normalen bestuursvorm. Tenslotte zullen de wedstrijden 1933 vastgesteld worden, als hoedanig wij noe men: 16 Juni: Zeil- en Roeiver. „Hollan- dia"; 23 Juni: Zeil- en Roeiver. „Nieuwe Meer". 2023 Juli: De Kaagweek; 14, 15, 21 en 22 Sept Nat kampioenschappen 12- Voetsjollen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7