MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BLAD. - PAG. 6 R. K. Sportver. „N. V. C." De dag van gisteren is voor onze ver- eeniging weer bevredigend geweest. Ons eerste elftal wist te Heemstede met 61 van Geel Wit II te winnen. Deze wedstrijd droeg een zeer sportief karakter. N. V. C. II kreeg bezoek van Teylingen III. Als scheidsrechter Caspers beginnen blaast, onderneemt N. V. C. II een aanval, die onderschept wordt en omgezet in een aanval van Teylingen III, een gewirwar voor doel en Teylingen neemt de leiding (01). Direct daarna, maakt de midhalf van N. V. C. uit een corner gelijk (1I) en nog voor de rust' kogelt de midvoor van N. V. C. II no. 2, 3. 4 en 5, 't mooiste doelpunt van dezen strijd, in het net. Stand 51 voor N'. V. C. II. Na de thee is het spoedig door toedoen van dezelfde 61, daarna maakt de rechts buiten er 71 van en de midhalf 81 en 91 en of de 10e goal zat valt te betwijfe len, maar de scheidsrechter wees naar het middenveld. Vervolgens nam de midvoor en de reöhtsbuiten van N. V. C. II ieder nog 2 goals voor hun rekening. Zcodat het einde kwam met een stand van 141 in het voordeel van N. V. C. II. De wedstrijd werd zeer vriendschappelijk gespeeld. Junioren. Onze kleine aspiranten N. V. C. d werden door Meerburg b met 70 geklopt, toch gaat hun spel in stijgende lijn, volhouden dus. R. K. Sportver. „D. O. S." De strijd om de eerste plaats is voorloo- pig gestreden en D. S. S. won op het kantje af. Het was een wedstrijd die van begin tot eind spannend was en op hoog peil stond. In het eerste kwartier regende het als het ware. D. O. S. aanvallen en de D. S. S. achterhoede beleefde benauwde oogenblik- ken. Hun achterhoede weet echter, zij het dan soms ten koste van corners, die D. O. S. zeer veel kreeg te nemen, te redden. Deze leveren echter niets op. Als er een half uur is gespeeld, weet van Ruiten met een schuin schot D. O. S. de leiding te geven. (01). Daarna leek het of D. O. S. even eruit was, vijf minuten later maakt D. S. S. gelijk (11). D. S. S. zet er thans alles op en als bij een corner de bal juist over de Koning heeft gaat, heeft de D. S. S.- rechtsbuiten geen moeilijke taak. In den doelmond staande rolt hij den bal in het net (21). D. O. S. krijgt dan haar vorm weer te pakken, doch alle schoten missen hun doel of worden weggewerkt. Onveran derd komt de rust. In de tweede helft loopt D. O. S. weer hard van stapel, maar D. S. S. verdedigt met man en macht, terwijl ze zoo nu een dan een zeer snelle en gevaarlijke aanval opzetten, doch wat de backs niet hebben heeft de Koning, en steeds maar weer zet de halflinie de voorhoede aan het werk. Doch hoe er wordt geschoten, er is geen doorkomen aan en in de laatste minuut is de D. S. S. keeper reeds gepasseerd, doch de bovenlat brengt redding voor hem. Al zoo komt onveranderd het einde, van deze in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd. De D. O. S.-reserven wonnen overtui gend van de Leiden dito's. In beide helften scoorde D. O. S. 2'maal, terwijl Leiden niet de eer kon redden. (40. D. O. S. III had een slechte middag. Lis- se III schoot 5 gaten in het D. O. S.-doel maar D. O. S. redde de eer. (51). D. O. S. IV verloor van Onze Gezellen III met korfbalcijfers in de eerste zoowel als in de 2de helft was het 15. R. K. Sportver. „Foreholte". De resultaten van gisteren waren gering. Foreholte I kreeg de eerste nederlaag te slikken in Rijp wetering tegen Steeds Hoo- ger I. Met 31 won de thuisclub. We had den goed gezien, dat dit elftal den sterk- sten tegenstander kon doen struikelen. Want in werkelijken zin heeft de sterkere verloren. Onze jongens waren gehandicapt, doordat een invaller meedeed voor den linksbinnen e n na een half uur spelen moest ook de rechtshalf worden vervangen. Zooals we dat den laatsten tijd van Fore holte I gewend zijn, werd ook nu goed partij gegeven. Den geheelen wedstrijd be hield Foreholte het beste spel, maar telkens hadden ze met pech te kampen. Ook het terrein is te smal om een open spel te ge ven, daarbij komt nog dat bijna de helft van den speeltijd den bal afwezig is. Hoe wel we Steeds Hooger deze zege graag gunnen, hebben we bij de thans heerschen- de geest in Foreholte I het volste vertrou wen voor de nog komende wedstrijden. Foreholte II deelde wederom de punten 22 tegen S. J. C. III. De reserven deelden vanzelf mee in de invallers-malaise. Toch nog een goed resultaat! Hetzelfde gold voor Foreholte III tegen het sterke Onze Gezellen IV. Begrijpelijker wijze konden de derde elftallers dit heele- maal niet hebben. De gasten wonnen ver diend met 26. Tot slot verloren ook Foreholte a Jun. van D. O. S. a met 40 en de Benjamins van Teylingen b met 42. Over het geheel genomen dus een trieste voetbaldag. Echter, moed 'houden! R. K. Voetbalver. „K. R. V." Het mocht ons eerste elftal gisteren niet gelukken ook maar één puntje op H. B. C. III te veroveren. Met 10 bleven de gast- heeren de baas. De wedstrijd K. R. V. IIKolping Boys II is op verzoek van K. B. uitgesteld. In de plaats hiervan was met goedkeuring van den D. H. V. B. ingelascht den competitie wedstrijd K. R. V. II—K. R. V. III. Deze wedstrijd won het tweede elftal met 21. Met rust was de stand nog blank. Kort in de tweede helft neemt het derde elftal de leiding,, even later gevolgd door den ge lijkmaker, terwijl K. R. V. II na 30 minu ten spelen den stand op 21 brengt. De junioren verloren met 14 van S. J. C. a te Noord wijk. K. R. V. b deed goed werk door A. S. C. a een gelijk spel af te dwingen (11). R. K. Sportver. „Teylingen." Teylingen II heeft zich hersteld en ge toond met dit elftal nog wel wat te kunnen presteeren. Ten koste van S. M. C. heeft zij verdiend gewonnen. Om 2 uur fluit scheidsrechter v. d. Geer beginnen. De eerste minuut laat aanzien, dat het met Teylingen weer niet gaat, daar SMC al dadelijk de Teyl. veste bestookt. Na een kwartier spelen krijgt SMC een penalty toegekend, welke in een doelpunt wordt omgezet (10). Nu volgen weder- zijdsche aanvallen en Teylingen maakt door toedoen van haar midvoor gelijk (11). Het is SMC, dat kans ziet om er 21 van te maken. Na de thee een vinnige strijd van beide zijden en men kan heusch niet voorspel len wie zal winnen, te meer daar Teylin gen door toedoen van haar linksbuiten met een keurig hoog boogschot inschiet (22). De strijd wordt vurig, doch de scheidsrech ter is berekend voor zijn taak, Kort na het tweede doelpunt is het weer de linksbuiten, welke de stand op 32 brengt voor Tey lingen. SMC zet alles op alles, doch kan het niet meer halen. Ten laatste moest nog een SMC'er het verder spelen belet wor den. De Junioren wisten thans ook bij Fore- halte b de punten binnen te halen, doch niet zonder moeite! De uitslag was 42. Teylingen III dat bij NVC II op bezoek was moest weer een 141 nederlaag slik ken. Ook hier komt verandering in! R. K. Sportver. „S. M. C." S.M.C. I speelde gisteren tegen Teijlin- gen II en wederom moest S.M.C. het loodje leggen. Met 32 werd verloren dank zij een off-side goal, welke het vonnis over S.M.C. voltrok. Het derde ontving St. Ber- nardus II. In de eerste helft ging het spel vrijwel op en neer. Alleen in het laatste kwartier werd het S.M.C. overwicht iets grooter en werd een 10 voorsprong ver kregen. In de tweede helft was S.M.C. meer in den aanval en door goed samen spel werd de stand geleidelijk tot 40 op gevoerd terwijl het St. Bernardus niet mocht gelukken door de S.M.C.-verdediging heen te drinjjen, hoewel zij wel een tegen- puntje verdiend hadden. De junioren ten slotte bleken tegen het sterke St. Bernar dus niet opgewassen en verloren weer, thans met i1. Wanneer zal hier de ge wijzigde indeeling plaats hebben? R. K. Sportver. „Steeds Hooger". In een zeer vlug en fair gespeelden wed strijd, heeft ons eerste elftal, het nog on geslagen Foreholte, met een 31 nederlaag naar Voorhout gezonden. Het tweede zette haar overwinningsreeks voort om ODI III met 60 in eigen huis te kloppen. Steeds Hooger verschijnt met één inval ler, Foreholte trapt af, ze zitten onmiddel lijk voor het doel. De onzen spelen een beet je zenuwachtig. De gasten pakken de za ken flink aan, ze zijn niet voor het doel van daan te slaan. De onzen herstellen zich ge leidelijk en na pl.m. 15 min. gaat de strijd gelijk op en neer. De doelen komen beur telings in gevaar, tot de midvcoor een mooie pass geeft naar den vrijstaanden linksbuiten, die aan alle onzekerheid een einde maakt. Hij verrast den keeper en met een mooi boogschot, vliegt het leder in de uiterste rechterbovenhoek. Onze spelers zijn nu niet meer te houden, de gasten hebben de grootste moeite om zich staande te houden. De backs trappen herhaaldelijk over de zijlijn, wat niet verhindert dat de midvoor bij een algeheele aanval, een pracht laag schot van dichtbij de tweede goal langs den keeper jaagt. De gasten zet ten er alles op om den achterstand in te halen. Maar ze vinden thans in onze ver dediging een geweldig struikelblok. Even voor rust maakt onze linkshalf een foutje door den bal niet goed weg te werken, een der gasten profiteert daar handig van en geeft onzen keeper geen schijn van kans. Er ontspint zich nog een geestdriftig spel, waarbij de verdedigingen de baas blijven, met een nuttige 21 voorsprong gaat de rust in. Na de thee zitten de gasten er nog feller op dan voor rust. Onze verdediging krijgt handen vol werk. Maar ze is in topvorm want er is geen doorkomen aan. De gasten houden het spel tekort om succes te hebben. Na ongeveer 20 minuten nemen de onzen den aanval over, die heel wat gevaarlijker is. Met lange passen verplaatsen zij het spel. De hachelijkste momenten ontstaan er voor het doel. De gasten gaan nu het buitenspel valletje openzetten, waar de voorhoede nog al eens inloopt. Toch kunnen ze niet verhinderen dat de linksbinnen bij een snelle aanval den keeper voor de der de maal het nakijken geeft. De onzen trek ken zich nu terug in de verdediging, waar de gasten niet meer door kunnen komen. Als scheidsrechter v. Veele, die correct leidde, einde blaast, heeft Steeds Hooger een verdiende 31 overwinning in de wacht gesleept. R. K. Sportver. „Meerburg". Het is gisteren voor Meerburg weer een goede dag geweest. Het eerste speelde thuis tegen A.S.C. van Zoeterwoude. Van af den aftrap werd flink aangepakt. Meer burg wist al spoedig het doel van A.S.C. te vinden en daarna werd nog eenmaal ge doelpunt, zoodat de rust intrad met 20 voor Meerburg. Na de thee werd weer vlug spel geleverd. Er werd nog eenmaal gedoelpunt, zoodat het einde aanbrak met 30 overwinning voor Meerburg. De a-Junioren hadden de junioren van S.N.A. uit Stompwijk te gast en wisten een 21 overwinning te behalen. De fa- junioren zijn te gast geweest bij de Ju nioren van N.V.C. te Noordwijkerhout en wisten daar een overwinning te behalen van 70. Zij die Zondag met de auto mede gaan naar Voorhout moeten zich uiterlijk Don derdagavond opgeven bij H. Eckel, Hooge Rijndijk Zoeterwoude of bij den secre taris. R. K. Sportver. „Rood Wit". Over de prestatie van onze elftallen konden wij gisteren tevreden zijn. In Noordwijkerhout moesten de a.s. kam pioenen V.V.S.B., met 'n gelijk spel genoe gen nemen 44, 't was alleen jammer dat de scheidsrechter niet was komen opda gen, waardoor de wedstrijd vriendschap pelijk werd gespeeld. De reserven bleven op 't goede pad voortgaan en versloegen de club uit Voor schoten met 21. De junioren waren minder fortuinlijk en verloren met 10. R. K. Sportver. „V. V. L." V. V. L. I had Zondag een welverdiende rustdag. V. V. L. II moest naar Leiden om tegen Rood Wit II te-spelen en door het harde werken van de Rood-Wit achterhoede werd erger voorkomen, daar V. V. L. II dikwijls in den aanval was. Nu jongens deze wed strijd is verloren maar volgende keer be ter en dan wat meer monden dicht. De Junioren hebben schitterend werk gele verd en wisten in de laatste minuten de winnende goal te scoren. R. K. Sportver. „Majella". Majella I speelde te Hazerswoude tegen St. Bernardus I en verloor met 61. Er is hard gewerkt, gezwoegd zelfs, maar het mócht weer niet. Vóór rust is Majella over wegend sterker; dit gaven èn de St. Bernar- dus-spelers èn het publiek toe. Er werd veel naast geschoten, getalmd. Een on houdbare kogel kwam tegen de linker-bo- venhoek! Wanneer daarentegeen St. Ber nardus in aanvaal was, boekte het succes. De Majella-rechtsbuiten werd de „ster" van het veld genoemd. Na rust werd de 30 voorsprong opgevoerd tot 61! Toch was St. Bernardus niet sterker, Majella II verloor met 42 van A. V. B. II. De eenigste overwinning werd door de Junioren op Nic. Boys a behaald (20). R. K. Sportver. „Kolpings Boys". Het eerste elftal ging op den goeden weg voort en wist gisteren wederom een overwinning te behalen, 't Was echter een zeer kleine 43 overwinning hetgeen be- teekent dat er nog flink aangepakt dient te worden om de volgende wedstrijden tot een goed einde te brengen. Na een weifel achtig begin kwamen voor de rust de Boys er goed in, zoodat met rust een 41 voorsprogn was verkregen. Na de rust kwam O.D.V. enthousiast opzetten en mede doordat onze achterhoede gisteren niet zoo'n gelukkigen dag had wisten ze hun achterstand tot 43 te reduceeren. De andere elftallen hadden een vrijen dag. R. K. Sportver. „V. C. H." Gisteren speelde op het V.C.H.-terrein hét eerste elftal tegen D.S.V. I uit Noor den. Van weerszijden werd goed aange pakt en het spel ging afwisselend gelijk op, totdat door een mistrap van een onzer backs de bal in eigen doel belandde. Daar na werd door D.S.V. uit een corner ge doelpunt. De rust ging in met 2—4) voor D.S.V. Na de rust wist V.C.H. na vinnigen strijd een tegenpunt te maken. De uitslag was 21 voor D.S.V. Het tweede elftal was naar Nieuwveen getogen om tegen Nic..Boys II te kampen. V.C.H. kon met een 54 overwinning vroolijk huiswaarts gaan. Ook onze Junioren hebben zich goed ge houden. Zij wonnen thuis van de O.D.I.- junioren van Leimuiden met 21. R. K. Sportver. „Nicolaas Boys". Terwijl het eerste bij A.V.B. een neder laag leed met 51, speelde Nic. Boys II een aardige partij tegen V.C.H. II. Op pijnlijke wijze moesten de onzen de les ondervinden, die schuilt in het spreekwoord: Men moet geen hei! roepen, voor men over den dam is. Een kwartier voor het einde leidden de gastheeren met 42 en de eindstand werd 45 ten gunste van V.C.H. Een ontgooche ling voor N.B., waar we niet te lang over moeten treuren. De volgende week beter. Bijzonder goed spel gaf de linksbinnen van V.C.H., terwijl de rechtsbuiten van onzen kant met zijn twee fraaie doelpunten op viel. De junioren waren ditmaal ook al onfor tuinlijk. Van Majella kregen ze klop met 20. R. K. Sportver. „Alphensche Boys". Met 'n volledig program werd gisteren ook 't verwachte aantal punten binnenge haald, doordat de beide senioren-teams wonnen. A. B. II ontving Esto II, De re serven blijken de kunst te verstaan, 't eer ste elftal na te volgen, door nog steeds on geslagen te blijven. Esto II moest n.l. met 'n 52 nederlaag huistoe. De partijen wo gen aanvankelijk tegen elkaar op, doch na 20 minuten werd met 'n prachtgoal de score geopend. Spoedig daarop wisten de Alphe- naren 'n penalty. Dit werd even later goedgemaakt door den Esto-keeper ten tweede male te laten visschen. Hiermee ging de rust in. De tweede helft deed ons wel wat angsten uitstaan doordat Esto heel spoedig wist gelijk te maken. Nu trekken de Boys echter flink ten aanval, de score opvoerend tot 52. Esto bleek 'n vriend schappelijke tegenstander. De scheidsrech ter leidde onberispelijk. De junioren „wisten" dat ze in Woerden 'n nederlaag tegemoet gingen. Evenwel le verden ze heel goed werk door slechts met 41 te verliezen van V.E.P. a. Eveneens verwachtten de eerste elftallers een flinke overwinning tegen V.E.P. II. De Woerde naars wisten echter door 't voortdurend toepassen van de verraderlijke buitenspel- val 'n grootere nederlaag te ontgaan. V.E.P. speelde beter dan verwacht was, zoodat de nederlaag niet grooter werd dan 60. Zijn de Boys nu definitief op weg naar 't kampioenschap en naar de R. K. F? Laten we 't hopen, en.... er voor trainen. R. K. Sportver. „Adolf Kolping". Thuis speelde het eerste elftal tegen S.N.A. 1 van Stompwijk onder leiding van den heer N. Persoon. Na een kwartier spe len weet S.N.A. uit een onverwachte aanval te doelpunten en spoedig hierop vergroot zij haar voorsprong. Als Kolping dan een penalty mag nemen, wordt deze niet be nut. Nog voor de rust intreedt weet S.N.A. nog ^eenmaal het net te vinden, ondanks de meerderheid van Kolping. Na de thee heeft Kolping eindelijk een beetje meer geluk en moet de keeper van S.N.A. tweemaal visschen. Bij ons wordt een penalty geconstateerd, die de links back van S.N.A. in een doelpunt omzet. Met 42 uitslag in het voordeel van Stompwijk eindigt deze spannende match. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Onze Junioren zagen er kans in om de Junioren van D.O.S. te kloppen met 20. Met deze overwinning zijn ze aan de kop gekomen en hebben ze bijna ook de zwaar ste ploegen gehad. Hulde voor de jongens. R. K. Sportver. „A.V.V.". Het 2e elftal speelde Zondag om 2 uur op eigen terrein tegen Rava 2. Als de scheids rechter beginnen fluit, blijkt Rava met 10 man te zijn, terwijl A.V.V. 2 volledig ver schijnt. Er wordt direct een flink tempo ingezet, doch de aanvallen aan weerszijden worden zoo slecht afgewerkt, dat de ver dedigingen gemakkelijk hun terrein kunnen zuiveren, zoodoende blijft de strijd vrijwel tegen elkaar opgaan. Van mooi spel is er echter geen sprake en vooral het A.V.V.-elf- tal stumpert wanhopig en het geheele elf tal speelt verre beneden zijn vorm, doch ook Rava schijnt in de algemeene malaise te deelen en weet het evenmin tot doelpun ten te brengen. Plotseling trekt de A.V.V. linksbuiten er tusschen uit en voordat de Rava-keeper weet wat er gebeurt, ligt de bal achter hem. (10). Dit schijnt ook Rava te inspireeren en van den aftrap gaat de bal naar voren en op prachtige wijze wordt de gelijkmaker in het A.V.V.-doel gedepo neerd. Voor de rust weet A.V.V. nog de leiding te nemen (21) en met dezen stand komt de rust. Na de rust gaat het spel op en neer en beide elftallen laten niet veel moois zien en blijven in de algemeene malaise deelen. Aan weerszijden worden er nog diverse aanvallen opgezet, doch de verdedigingen geven geen krimp. Eindelijk weet A.V.V., dat na de rust nog het best van de vele kan sen profiteerde nogmaals te doelpunten, zoodat A.V.V. met 31 de overwinning be haalde, waarmede zij iets meer kreeg dan haar toekwam. De overige elftallen konden het niet tot een overwinning brengen; het 3e elftal speelde tegen D.H.B. 2 te Den Haag en ver loor met 40. Het juniorenelftal a verloor met 21 van Vac a en het elftal b met 50 van V.V.P.d. R. K. Sportver. „Esto". Het is geen van beide partijen gelukt, on danks een heftige strijd, de beide puntjes thuis te halen. Te even over twee trapt Unio af. Esto wint den toss, hetgeen van geen enkel voordeel is. De wedstrijd stond onder onberispelijke leiding van scheids rechter Caluwes. Unio is eerst vrij veel in den aanval, terwijl de doorbraken van Esto onverwacht en snel zijn. Een paar harde schoten van den midvoor en den rechtsbui ten hebben aanvankelijk geen resultaat, totdat na een half uur spelen, de rechts buiten met een keurig geplaatst schot zijn club de leiding geeft, waarna de rust in treedt. Bij de hervatting zet Unio na een korten tijd 'n doelpunt, doch wordt wegens buitenspel geannuleerd. Dan volgen er aan beide zijden enkele vrije schoten, doch de keepers weten hun doel goed schoon te houden. Als er op het Esto-doel een vrij schot genomen wordt, volgt er een worste ling voor het doel, hetwelk tenslotte in een doelpunt wordt omgezet. Tenslotte krijgt Esto een penalty toegewezen, welke de rechtsbuiten er netjes inplaatst (21). Wanneer Unio vanaf het doelgebied ver naar voren schiet, wordt de bal goed over genomen, en onberispelijk wordt de gelijk maker gescoord. Jammer dat Esto's midvoor zoo dikwijls zich in het buitenspel vallet je liet lokken, daar anders zeker meer doel punten verkregen waren. Op het laatste oogenblik neemt Esto nog een vrij schot voor Unio's doel, doch Unio's keeper stopt hem keurig en dan is het einde van deze sportief gespeelden wedstrijd. Helaas moesten we hetzelfde constateeren als voor drie weken terug in Oudewater,, nl. dat het publiek uit Oudewater buitengewoon on sportief optrad, waardoor het sportieve van den wedstrijd wel wat veel verdron gen werd. Ook Esto's nieuwe opstelling leek ons niet erg gelukkig. KON. NEDERL. VOETBALBOND U.V.S. MAAKT EEN GOEDE BEURT Ket competitie-programma van gisteren is slechts heel klein geweest, doch van die weinige wedstrijden zijn toch nog twee zeer belangrijke uitslagen voor Leiden 'en omgeving gekomen. De eerste was n.l. de dikke nederlaag van Bodegraven tegen Vriendenschaar. Met 60 moesten de Rijnbewoners in de leiders hun meerderen erkennen en daar door blijkt, dat Vriendenschaar wel met kop en schouders boven de andere clubs uitsteekt. De stand is n.l.: Vriendenschaar 8 8 406 16 Baarn 8 6 2 31—9 12 Elinckwijk 7 5 1 1 29—13 11 Bodegraven 8 5 1 2 36—21 11 Z.NC. 8 3 14 16—15 7 Zeist 8 3 1 4 15—25 7 Holland 8 2 1 5 13—30 5 Utrecht 7 2 5 9—21 4 Am. Boys 8 116 10—27 3 Amsverde 8 3 539 0 In Afd. n werden twee derde klaswed strijden gespeeld. De eerste daarvan was voor de B-afdeeling tusschen U.V.S. en Terlaak. Er stond voor de blauwwitte Lei- denaars heel wat op het spel, maar zij zijn erin geslaagd zich een gevaarlijke concurrent als Terlaak is van het lijf te houden. Met 32 bleef U.V.S. in de meer derheid en zij heeft nu een nuttigen voor sprong van vier punten op Naaldwijk en drie op Delft, welke club een wedstrijd minder heeft gespeeld. De stand is: U.V.S. 8 6 2 24—9 14 Naaldwijk 8 4 2 2 20—13 10 Delft 7 4 12 15—12 9 Terlaak 8 3 3 2 19—17 9 Scheveningen 8 4 13 1715 9 B.M.T. 7 2 4 1 21—18 8 V.I.O.S. 7 2 3 2 24—19 7 D.VC. 7 1 2 4 7—25 4 SE.P. 7 3 4 10—27 3 'sGravenz. 7 2 5 1427 2 In de C-afdeeling verspeelde G.SV een punt aan 't Noorden, waarvan V.O.C. pro fiteert, wijl het verschil nu twee verlies- punten bedraagt. De stand is: V.O.C G.S.V. Coal 't Noorden V.F.C. O.V.V. Transvalia St. Volharden Lugdunum D.H.S. 7 6 1 29—11 12 8 5 1 1 23—14 12 7 4—3 14—14 8 6 3 3 7—7 6 7 3—4 17—17 6 7 3—4 13—18 6 7 2 2 3 12—19 6 7 2 1 4 9—11 5 8 2 1 5 23—23 5 7 115 10—23 3 In de wedstrijden om den Nederland- schen Voetbalbond werd Alphen door 'n gelijk spel tegen S.V.V. uitgeschakeld. Al- phia daarentegen deed bijzonder goed werk door in Gorinchem tegen Unitas gelijk te spelen en zich daardoor in de volgende ronde te plaatsèn. Verder verloor Hille- gom met 30 van B.E.C. De uitslagen om den gouden Onafhankelijkheidsbeker RotterdamschNed. elftal 01. Om den Ned. Voetbalbeker BeverwijkXeres 23, SwiftFeijen- oord 05, B.F.C.Overmaas 32, Zeebur- giaO.S.V. 43, Allen WeerbaarElinck wijk 04, A.D.O.Bloemendaal 53, D. H.C.Ajax 1—5, BI. Wit—Helder 4—0, Vole wijekersZ.V.V. 4—2, De Meteoor A.'F.C 2—8, WF.C.—West Frisia 1—3, Suc cesAlcmaira V 37, D.O.S.Kinheim 4 3, E.D.O.Hilversum 31, Ripperda AP.G.S. 6—2, R.C.H.—H.F.C. 3—2, N.A.C. —Emma 3—2, D.FC—V.O.C. 5—4, Fortu- naSparta 35, ConcordiaExcelsior 0 12, StormvogelsR.F.C. 21, Papendrecht D.C.L. 1—4, K.F.C.—C.V.V. 1—2, H.B.S. Steeds Hooger 54, KennemersO.D.S. 2—0, Z.F.C.—Hermes D.V.S. 4—0, Haarlem S.V.V. 102, S.F.C.Fluks 03, Alphen S.V.W. 4—4, Quick (H.)S.E.P. 2—0, HillegomB.E.C 03, UnitasAlphia 3 3, D.W.S.Hollandiaan 43, S.C.H.He racles 22, Robur et V.Hengelo 31, Gelria—N.EC. 2—3, Theole—ES.C.A 5—0, RigtersbleekBorne 24, EnschedéP.E.C 22, QuickG.F.C. 53, Ensch. BoysZ. A.C. 63, MirandaHeer 42, Palemig Waubach 20, TerneuzenGoes 80, D. O.S.K.—Axel 2—1, Hero—N.O.A.D. 3—3, VlissingenBaronie 52, Bleijerheide Picus 43, JulianaWilhelmina 72, RoermondL.O.N.G.A. 21, P.A.Z.O. P.S.V. 0—6, Helmond—T.E.C. 3—2, B.V.V Eindhovei 44, FrisiaHeerenveen 2 I, ArchillesSneek 62, VelocitasFries land 2O, HoogezandDe Kooi 20, VeendamH.S.C. 64, GorredijkMun tendam 33, Be QuickBato 51, M.S.C. oordster 20, LeeuwardenGVAV 41 De competitie AFDEELING I 2e klasse B: T.O.G.'t Gooi 14. 3e klasse D: VriendenschaarBode graven 60, AmsvordeZ.N.C. 02. Res. 3e kl. G.: Z.N.C II—Vrienden schaar II 32, Bodegraven IIHercules II 2, Elinckwijk II—Utrecht II 0—2, Hol land IIZeist II 14. AFDEELING II 3e klasse B: U.V.S.—Terlaak 3—2. 3e klasse C: GS.V.—Het Noorden 2—2 4e klasse A: DunoPostduiven 06. Res.' 2e kl A: Scheveningen IIH.V. V. II 1—4. ALPHEN—S. V. W. 4—4. De thuisclub, welke met 4 invallers ver scheen en reeds spoedig na den aanvang, door het uitvallen van Binnenkamp, gedu rende het grootste deel der eerste helft met 10 man speelde wist het niet verder te brengen dan een gelijk spel. Na een aan vankelijk gelijk opgaande strijd, neemt S.V.W. na pl.m. 15 min. door haar rechts buiten de leiding en reeds 5 min. later heb ben de bezoekers, door een fout' in de Al- pren-achterhoede voor de tweede maal het net gevonden. S.V.W. hierdoor aange moedigd blijft aanvallen en bij een dezer aanvallen vergroot haar linksbuiten op goede wijze de voorsprong (03). Einde lijk heeft Alphen succes wanneer Tuinen- burg een voorzet van links in een doelpunt omzet (13). S.V.W. wordt nu eenigen tijd op eigen helft teruggedrongen. Tijdens een aanval der thuisclub maakt een S.V.W.- back hands, waarna Alphen deze penalty benut (23). In de tweede helft worden aan beide zijden eenige kansen aanvan kelijk gemist. Succes komt dan voor de thuisclub, wanneer v. d. Louw de S.V.W.- verdediging handig passeert en 33 scoort. 1 minuut later maakt dezelfde speler op deze wijze er 43 van. De bezoekers trachten alsnog gelijk te maken en hebben even voor het einde succes, wanneer zij langs den uitgeloopen doelman het leder in het net plaatsen (44), waarmede einde aanbreekt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6