MAANDAG 19 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Nov. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 774.2 te Scilly. Laagste barometerst.: 732.9 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 20 Nov.: Meest zwakke wind uit Westelijke rich tingen, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, waarschijnlijk iets kouder. Het hooge drukgebied in het Westen heeft zich Oostwaarts uitgebreid en strekt zijn invloed ook over onze omgeving uit. De depressie over Centraal-Europa vulde op, terwijl zich over IJsland een nieuwe laag drukgebiad vormde, dat reeds baro meterdalingen over Noord-Scandinavië veroorzaakt. Behalve over IJsland, waar het krachtig uit het Westen of Zuid-Westen waeait, met sneeuw, hagel en onweer, en langs de Noorsche kust, waar ook nog krachtige winden voorkomen, is het overal rustig weer. Plaatselijk komt wat morgen nevel voor, veel stations melden nog zwaar bewolkte of betrokken lucht, met uitzonde, ring van Midden-Scandinavië, waar het helder is en plaatselijk zeer strenge vorst wordt gemeld. (Sarna minus 20 graden Celsius). Veel neerslag werd niet afgetapt, Janmayen had met 10 m.m. de grootste hoe veelheid. Voor morgen mag rustig weer verwacht worden, wellicht, en dit in ver band met een secundaire over Schotland, met meer bewolking overdag en dus een iets lagere temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamidda'g 4.32 uur tol Dinsdagmorgen 6.59 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 20 November voorm. 1.15 uur en nam. 1.37 uur. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK—VEUR M. A. G. te H a z e r s w o u d e had op 8 Juni van dit jaar, zonder in bezit te zijn van een vervoervergunning en vergunning als teelder-handelaar 1 H.L. aardappelen verkocht en vervoerd naar de landbouwer A. K. Bovendien waren de aardappelen te groot voor consumptiemaat als in de aard- appelwet omschreven. Verdachte bekende, doch deelde mede met een en ander niet bekend te zijn geweest. Als getuige werd gehoord een controleur der Gew. Aardap pelcentrale Z. H. zoomede de landbouwer aan wien verdachte de aardappelen had verkocht. Deze beweerde slechts „1 gratis maaltje te hebben gehad", daar hij de aard appelen eerst mocht probeeren en toen hij ze een keer had gegeten ze reeds door de politie weg waren gehaald. De ambtenaar vorderde een geldboete van 50.subs. 20 dagen. Nadat was gebleken dat verdachte wel een vergunningskaart had 70 R.R. aardappelland voor eigen gebruik te mo gen beteelen, werd hij door den kanton rechter veroordeeld tot f 20.subs. 5 dagen A. N. G., eveneens te Hazerswoude stond voor een zelfde feit terecht. Deze ontkende echter de hem ten laste gelegde feiten. De jeugdige getuige J. v. d. W. ver klaarde dat verdachte geen aardappelen bij zijn ouders had gebracht, doch wel zekere M. G. Verdachte gaf toe wel aardappelen te hebben verkocht, doch niet te hebben geleverd, gelet op het feit hoe het bij zijn broer in bovengenoemde zaak was geloo- pen. Getuige Mej. Str. verklaarde echter pertinent dat zij 's morgens vroeg reeds om 5 uur verdachte's auto had gezien en hem zelf met aardappelen op den rug had zien loopen, die hij bij haar buurvrouw bezorgde. Verdachte wond zich over de verklaring van deze getuige geweldig op en interrumpeerde herhaaldelijk: „zij legt dan een valsche verklaring af." Een ex-kantoor houder der Gew. Aardappelencentrale J. uit Hazerswoude, kon zich niet herinneren of verdachte toen al of niet een vervoer vergunning heeft gehad. De ambtenaar meende door de verklaring van Mej. Str. het ten laste gelegde feit bewezen en vor derde een geldboete van 40.subs. 20 dagen. Verdachte heftig: „Ik ben onschul dig en wil niet beschuldigd worden", waar bij hij met den vuist op tafel sloeg. Nadat de kantonrechter en ambtenaar hem tot kalmte hadden aangemaand, daar hij an ders de rechtszaal moest verlaten werd hij veroordeeld tot 15 subs. 5 dagen. Een volgende zaak over een zelfde feit Onder voorzitterschap van burgemees ter W. Keijzer kwamen de Raden dezer gemeenten op Zaterdag 17 Nov. in open bare gecombineerde vergadering bijeen. Secr. de heer H. J. v. Delft. Aanwezig alle leden. De vergadering werd op de gebrui kelijke wfjze geopend Ingekomen zijn: procesverbaal van kas- opneming en rapport van het Verificatie bureau van Ned Gemeenten. Bericht van den minister inzake brandstoffenbijslag, welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Aan de orde komt de overlegging be- drijfsrekeningen (inclusief verslag) dienst 1933 en de aanbieding bedrijfsbegrootingen dienst 1935 en benoeming Commissie van Onderzoek. De heer de Langen stelt voor de Com missie kleiner te maken en slechts 3 leden te benoemen en wel de heeren Willemse, Elswijk en Bloemheuvel; z.h.s. wordt hier toe besloten, terwijl voor Veur worden be noemd de heeren Zuijdwijk, Van Veen en Schrader. Verlaging der gas tarieven. Ter tafel komt het voorstel tot verlaging der gastarieven. De heer Willemse heeft zich niet ver wonderd over dit voorstel, daar de con currentie wel noodzaakte tot verandering aan de bedrijven. Hij vindt het niet juist, dat de leden zoo weinig tijd hebben gehad deze zaak goed te bestudeeren, omdat de stukken zoo laat werden toegezonden. Hij brengt een woord van dank aan de Com missie van Beheer voor deze verlaging en is overtuigd, dat de Commissie op den goeden weg is. Volgens spreker is de Com missie een beetje laat gekomen met dit i voorstel, omdat de petroleum reed:, veel veld heeft gewonnen en reeds vele petro leumstellen zijn aangeschaft. Ofschoon hij natuurlijk voor het voorstel zal stemmen, kan hij toch niet geheel me degaan met de Commissie, omdat deze nog niet ver genoeg is gegaan en daarom bad hij liever gewild, dat deze zaak bij de begrooting werd behandeld, omdat hij dan had kunnen zien, of de prijs nog gewijzigd nad kunnen worden. Hij bespreekt de kostprijs van het gas en de productie dei- fabriek. Volgens zijn overtuiging zou het verwarmingsgas voor 4 cent geleverd kun nen worden en daarom dringt hij er op aan, dat de Commissie in overleg met de Di rectie der bedrijven iets verder zullen gaan en zullen beproeven 'n prijs te stel len voor verwarmingsgas. welke een paar cent boven de kostprijs lig.t Hij bespreekt nog de straatverlichting en zegt als deskundige, dat de Commissie, als deze nog niet lager gaat, geen succes zal hebben. De voorzitter: het is niet prettig, dat de eerste stem, welke hij hoort, al niet geheel acoord kan gaan met het voorstel. De Commissie heeft in deze niet stil gezeten, doch kon niet eerder met een voorstel ko men. De kostprijs is inderdaad niet noo- dig, doch er zijn nog zoovele andere ver plichtingen. De Commissie kan geen nader voorstel doen om den prijs te verlagen, doch deze zal niet stil zitten en de mede- deelingen en adviezen van den heer Wil lemse ad notam nemen. De heer Bloemheuvel is het eens met den heer Willemse, doch hij is bang, ofschoon hij het voorstel toejuicht, dat de verlaging den gemeenten meer zal kosten, dan ge dacht is. De heer Borst is van oordeel, dat, als de tijden veranderen, ook de bakens moeten verzet worden en daarom juicht hij dit voorstel toe en hij is overtuigd, dat de Commissie alles zal dogn, wat mogelijk is, zoowel voor het bedrijf als voor de ver bruikers. Voor de verlaging -"an het gas voor verwarming voelt hij zeer veel, daar dit werkelijk hoog is en zoo mogelijk ver wacht hij hieromtrent nadere voorstellen. Hij beveelt nog een doelmatige propagan da voor het gasverbruik aan. De voorz. hoopt hierover bij de begroo ting nader terug te komen. De heer Raaphorst kan zich vereenigen met het betoog van den heer Willemse. Hij waardeert het voorstel van de Commissie STADSNIEUWS G. werd aan tegen bovengenoemde A. N. gehouden. v. Z. uit Nieuwkoop had zich te ver antwoorden wegens overtreding der Vis- scherijwet. Verdachte ontkende een over treding te hebben begaan, en beweerde dat het water waar hij had gevischt zijn eigen dom was. Deze al of niet eigendom werd echter betwist. Een groote schare getuigen uit Nieuwkoop was daaróm opgeroepen zoowel van de zijde van het O. M. als ver dachte, die hoewel zelf ter zitting versche nen, zich liet vertegenwoordigen door zijn verdediger Mr. H. P. van Heyst uit Alphen Na het hooren van verschillende getuigen, waarbij tevens verschillende kaarten en andere teekeningen betreffende de situatie werden overgelegd, werd verdachte vrijge sproken. Geboeid en begeleid door 2 manschap pen van den rijksveldwacht trad hierna de rechtszaal binnen de gedetineerde K. D., deze die momenteel straf ondergaat we gens mishandeling van een commies der directe belastingen, gepleegd te Ter-Aar zooals men zich zal herinneren, had zich slechts te verantwoorden voor het rijden zonder licht als bestuurder van een rijwiel Verdachte bekende de feiten, doch beriep zich er op, dat de tijdsomstandigheden van dien aard voor hem waren geweest, dat hij zijn lantaarn niet had kunnen laten ma ken of nazien. Veroordeeling2.subs. 2 dagen. Na deze uitspraak werd de terug tocht door verdachte en zijn begeleiders naar de strafgevangenis weer aangevangen. In de overige zaken werd verstek en aan houding verleend. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. van Beheer, doch had het beter geacht als de Commissie had verlaagd in den vorm van vastrechttarief en daarom stelt hij voor dit voorstel terug te trekken en bij de begrooting te komen met verlaging vastrechttarief. De voorz. zegt, dat de Commissie heeft gemeend reeds nu met dit voorstel te moe ten komen en niet bij de begrooting. Hij wil zeer gaarne de tarieven, enz. nog na der bespreken, doch hoopt, dat dit voor stel nu zal worden aangenomen. De heer Vink verheugt er zich over, dat de heer Willemse niet in de Commissie van Beheer zitting heeft, daar mogelijk anders in deze Commissie zijn voorstellen en ook de Raden van zijn inderdaad op bouwende adviezen, welke de heer Wil lemse zoo juist gegeven heeft, profijt kun nen trekken. De Commissie heeft nog niet kunnen doen, wat zij zouden willen. Hij bespreekt de straatverlichting en het ge sprokenen door den heer Raaphorst en zegt niet te zijn voor vastrechttarief voor gas en zet zijn standpunt in deze nader uiteen. De Commissie heeft het doel ge had met de verlaging alle inwoners te. dienen. De heer Borst vindt de basis vastrecht- tarief te wispelturig en verzoekt de Com missie een juisten norm te zoeken. De verschillende heeren voeren nog maals het woord, waarna het voorstel z.h. s. wordt aangenomen. In bspreking komen de voorstellen: a. tot vaststelling voor 1935 verhaalspercen- tage Omzetbelasting op 4 pet. en b. tot het verleenen van een algemeene machtiging aan B. en W. terzake indiening bezwaar schriften tegen opgelegde aanslagen in de Omzetbelasting. De heer Willemse merkt op, dat het niet geheel zeker is, dat deze 4 pet. zullen ge heven worden, terwijl vele fabrieken de belasting voor zich zelf houden. Hij vindt het echter juist, dat de Commissie 4 pet. wil heffen om zoodoende vaste prijzen te kunnen houden. Mochten de in te dienen bezwaarschriften resultaat hebben, dan hoopt hij dat B. en W. hiermede rekening zullen houden. De heer Bloemheuvel vraagt, of het niet mogelijk is de 4 pet. over te brengen op het saldo electriciteitsbedrijf. D voorz. zegt, dat dit niet mogelijk is. Hierna worden de voorstellen sub a. en b. z.h.st aangenomen. De vrije Zaterdagmiddag Ter tafel komt het voorstel naar aanlei ding van het verzoek van het bestuur der af deeling Stomp wijk en Veur van den Ned. R.K. Bond van .Overheidspersoneel „St. Paulus" to invoering van den vrijen Zaterdagmiddag. De heer de Langen zegt verblijd te zijn, dat eindelijk dit verzoek, dat dateert van 29 Dec. 1933, in behandeling komt, doch het antwoord van B. en W. is niet bevre digend. Hij wil bewijzen, dat het best mo gelijk is den vrijen Zaterdagmiddag in te voeren en zal hieromtrent een nader voor stel doen en zet een en ander nader uiteen. De heer Bloemheuvel kan zich niet met het advies der Commissie vereenigen en vraagt de Commissie deze zaak nog eens onder de oogen te zien. De heer Willemse vindt het antwoord der Commissie op het verzoek, zooals dit is gesteld, inderdaad juist. Hij vraagt, dat de Commissie in overleg met de Directie overweegt om de menschen 47 uur te la ten werken en hun Zaterdagmiddag vrij te geven en zoo te verdeelen, dat één man op Zaterdagmiddag beschikbaar blijft voor het bedrijf. Hij verwacht een duidelijk omkleed voorstel van den heer de Langen en verzoekt de Commissie deze zaak aan te houden, waarvoor meerdere heeren ad- viseeren. De Commissie heeft hiertegen geen bezwaar, zoodat de zaak wordt aan gehouden. Bij 't voorstel tot wijziging verordening regelende tarief en voorwaarden voor elec- trische stroom en gas, vraagt de heer Bloemheuvel inlichtingen betreffende munt electriciteitsmeters, waarop de voor zitter bij de begrooting zal antwoorden. De heer Zuijdwijk beveelt de verlaging aan van electrische stroom, vooral de krachtstroom. De voorz. zegt. dat de Com missie bezig is over verschillende wijzi gingen in het contract met Delft en, als deze ingewilligd worden, kan de Commis sie komen met een flinke verlaging. AGENDA Nutteloos gepraat. Ten slotte komt in behandeling het adres van den Bestuurdersbond om adhaesiebe- tuiging aan het bekende petitionnement. Hiervoor werden breedvoerige besprekin gen en soms heftige discussies gehouden, doch, waar dit punt toch zeker geen ge meentebelang betreft, vertouwen wij, dat de lezers ons zullen willen exuseeren, dat wij deze besprekingen hier achterwege la ten. Het advies van B. en W. om geen ad- haesie te betuigen, wordt z.h.s aangeno men met alleen de heer Bloemheuvel tegen. Hierna sluiting der gecombineerde ver gadering. Weg ZoetermeerLeiden De raad van Stompwijk vergaderde hierna nog ter behandeling overdracht enz. weg ZoetermeerLeiden. Het voorstel van B. en W. wordt na enkele besprekingen z. h.s. aangenomen, terwijl een voorstel van B, en W. betreffende het legen van gas buizen in den Westvlietweg eveneens z.h. s. wordt aangenomen. De heer Waaijer merkt op, dat de Stompwijksche weg vooral bij vochtig weer des avonds gevaarlijk is voor het be rijden met auto's. De voorz. deelt mede, dat het reeds in bewerking is, dat de schoeiing wit beschil derd zal worden, wat zeer zeker een goede verbetering zal zijn; de heer Waaijer is het hiermede eens. Hierna sluiting. PROPAGANDA-AVOND „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Een slecht bezette Stadsgehoorzaal was het resultaat van het ijverige bestuur, dat dezen avond had georganiseerd. Het was wel zeer ontmoedigend. In plaats van een batig saldo, zal de kas weer gevoelig ver lies lijden. Waar bleven de Katholieken van Leiden? Voelt men niets voor deze prachtige instelling? Indien zij hun ver zuim nog willen herstellen, het bestuur zal gaarne hun bijdragen in ontvangst nemen, waardoor in de eerste plaats het nadeelig saldo van dezen avond eenigszins gedekt kan worden. Te half negen opende de heer H. Lombert deze vergadering met den chr. groet. In de laatste jaren heeft H. L. zich mogen ver heugen in een buitengewone belangstel ling n.l. bij de actie tot vervanging van het oude sanatorium Apeldoorn, door een nieuw sanatorium „Berg en Bosch". Men heeft dit ideaal werkelijkheid doen wor den door geldelijken steun in en buiten de R.-K. Arbeidersbeweging. Het sanatorium is er, doch zooals de volksmond zegt, al tijd nog met een papieren dak. Er bestaat dus geen reden om de belangstelling voor H. L. te doen verflauwen of zijn steun te doen beëindigen. Spr. dankte ten slotte de R.-K. Gem. Zangver. „Pulchri Studio" en de Symphonie van de St. Joseph Gez. Ver. „Franz Schweizer" voor hare belanglooze medewerking. Het programma werd begonnen met en kele muzieknummers door „Franz Schweit zer", die onder leiding van den heer Ad. Brunt, op keurige wijze werden uitge voerd. Hierna zong „Pulchri Studio" onder de bekwame leiding van den heer Th. van Niekerk, achtereenvolgens „Ave Maria" van Hub. Visser, „Regina Coeli" van Em. van Niekerk en „Cantus in Honorem" van J. du Pres. Al deze nummers werden keurig met veel gevoel gezongen, terwijl de zuiver heid niets te wenschen overliet. Het harte lijk applaus was dan ook wel verdiend. Ver volgens werd de film vertoond van het nieuwe sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. Hierin kreeg men een prachtig overzicht te zien van de gebouwen en de verpleging. Daar is in deze film geen opname, die niet raak is en getuigt van een kijk op het onderwerp, levendig genoeg om de gvea- ren van clidhé-fotografie te ontgaan. Daar is ook een effectief scenario, dat in den beginne alterneert tusschen de patiënten in 't ruime, lichte sanatorium en het tuber- culeuse meisje, dat in een bedompt arbei derswoninkje verpleegd wordt. Ten laatste wordt ook dit meisje, naar het sanatorium overgebracht en dan komt er vanzelf ruim schoots gelegenheid om met de verschil lende fazen, die de patiënten op den weg naar beterschap doorloopen, de geheele voortreffelijke inrichting van het sanato rium te laten zien. Hiermee raken wij dan aan de beste kwaliteit, die „Herwonnen Levenskracht" eigen is: de fijngevoelige wijze, waarop de geheele film dramati seert om het meisje en haar ouders, zon der nochtans'het contact te verliezen met het sanatorium, dat immers een inrichting is vol patiënten, waarvan ieder zijn eigen lief en leed draagt. Men is er inderdaad in geslaagd om geheel terloops, de pittige vaart van de film stokt nergens te laten zien, dat dit sanatorium niet een model organisatie vertegenwoordigt, maar dat het er is, ten dienste van menschen, die er moeilijke jaren lang in leven. En zooals men verscheidene typen soms even naar voren haalt, zoo laat men ook in dit heele ensemble het kleine meisje en haar ouders een rolletje spelen, geen solopartij een obligaat-rolletje, dat zich als een con certino tot het groote ensemble verhoudt. Na het aanschouwen van dit filmwerk staat men verbaasd over het prachtige werk wat de R.-K. Arbeidersbeweging te Bilt hoven heeft gewrocht. Na de eerste acte hield de heer L. Ha ver, uit Utrecht, een korte toespraak. Spr. begon met er op te wijzen, dat „Berg en Bosch" het grootste sanatorium in Neder land is. Het biedt plaats aan 364 patiënten, 40 nazorg en 12 vrouwelijke nazorg-pa tiënten. Dc andere sanatoria klagen over gebrek aan patiënten, doch hier moet men wel 3, 4 of 8 weken wachten. Ons land telt 10 a 80.000 t.b.c.-patiënten. Volgens de sterftestatistiek stierven in 1914 14000 menschen aan t.b.c. en in 1933 slechts 6000. Indien er geld genoeg was ge weest, hadden er daar misschien ook nog velen van gered kunnen worden. Iedereen klaagt tegenwoordig over crisis en ma laise. Dit moet juist aanleiding zijn om dit mooie werk nog meer te steunen. Door de armoede en crisis stijgt het aantal t.b.c.- lijders. In 1933 was het aantal patiënten in het sanatorium ongeveer 400, terwijl de eerste 10 maanden van dit jaar dit aantal reeds bereikt is en de twee slechtste maan den nog komen. Spr. noemde nog enkele treffende cijfers en voorbeelden. In de af- geloopen week was een aanvraag binnen gekomen voor een vader, moeder en 10 kin deren, dus 12 personen uit één gezin. Spr. spoorde de aanwezigen aan om zich on middellijk op te geven voor een vrijwilli ge contributie van een stuiver per week en verzoekt om aan vrienden en familie te vertellen wat er op dezen avond be sproken is, zoodat ook zij zich verplicht gevoelen om voor deze kleine bijdrage in te teekenen. Moge het begeesterende woord van den heer L. Haver succes hebben. ^Wegens het late uur moest het laatste gedeelte van het programma vervallen. Nadat de heer Lombert de medewerken den hartelijk had dankgezegd werd deze avond met den chr. groet gesloten. Ten overvloede laten wij hier de namen en adressen van het bestuur nog volgen: H. Lombert, Stationsweg 8a, Q. de Graaf, Julianastraat 39, C. Streef land, de Gene- stetstraat 49. LEIDEN. Dinsdag, De Hanze, „Den Burcht", 8.30 uur. Dinsdag. Opvoering van „Die Fledermaus", door het L. Stud. Tooneel en het Fritz Hirsch-gezelschap. Schouw burg 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Ma a n d a g 19 tot en met Zondag 25 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken:* M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN, VOOR RIJNLAND Enquête naar geblokkeerde handels vorderingen op Bulgarije en Roemenië De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vestigt bij dezen de aan dacht van belanghebbenden op een dezer dagen gepubliceerd communiqué uitgaan de van den heer Directeur-Generaal van Handel en Nijverheid, betreffende de te houden enquête naar geblokkeerde han delsvorderingen op Bulgarije en Roemenië In dit communiqué wordt o.a. geadvi seerd dat firma's en personen in Neder land, welke achterstallige vorderingen, voortspruitende uit goederenleveranties, in deze landen hebben uitstaan en welker be taling in verband met deviezen-moeilijk heden achterwege blijft, zich wenden tot de Afdeeling Handel en Nijverheid van 't Departement van Economische Zaken, Be- zuidenhoutscheweg 107, 's Gravenhage, met verzoek om toezending van een voor deze enquête ontworpen formulier. Op dit for mulier dienen alleen die handelsvorderin gen te worden vermeld, welke vóór 15 November 1934 zijn vervallen. Terugzen ding aan de Afdeeling Handel en Nijver heid moet geschieden vóór 26 Novem ber a.s. Nadere inlichtingen zijn desgewenscht te bekomen bij de Afdeeling Handel en Nij verheid, bovengenoemd, telefoon: Den Haag 720044, toestel 9. INBREKERS, DIE HEEL WAT OP HUN KERFSTOK HEBBEN. Dat de Oegstgeestsche politie êen goede vangst blijkt gedaan te hebben met de ar restatie van twee inbrekers, blijkt wel uit het feit, dat zij bekend hebben ook hier ter stede verschillende inbraken te hebben gepleegd. Dit was n.l. bij de fam. V. aan den Rijnsburger weg, de Leidsche Gramo- foon Centrale in de Kagerstraat, de fam. B. in de Spieghelstraat, mevr. W. aan den Warmonderweg, den heer B. aan de Hee rengracht en in eenige perceelen in de P. J. Blokstraat. VOLKSBONDSNIEUWS. In de week-agenda van Zaterdag werd vermeld, dat de R. K. Transportarbeiders bond Donderdag a.s. een vergadering houdt. Deze vergadering wordt evenwel gehouden volgende week Donderdag, te 8 uur, in het Bondsgebouw. Men gelieve hier van goede nota te nemen. Voorts is de ledenvergadering van den R. K. Metaalbewerkersbond niet morgen, doch volgende week Dinsdag, 27 November. St. Joseph-Gezellen-Vereeniging. Zondagavond op de verplichte Gezellen- bijeenkomst is met prijsbiljarten de hoofd prijs, een polshorloge, ten deel gevallen aan den Gezel Th. v. Schaik met 118 pun ten. A.s. Zondag is de hoofdprijs een com pleet scheerstel in étui. „Ruim Baan". De repetities zullen weer beginnen voor het Kinderkoor a.s. Dinsdag 20 November (morgen) 4.15 uur in het gymnastieklokaal van de R. K. school Levendaal. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1504. N.V. Brouwer's aar dewerk, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 26. Uitr. Comm.: M. A. Henny, Den Haag, d.d. 31 Dec. 1933. Nieuwe inschrijving. 6525. Café „Klein du Rhin". Katwijk a. Zee. Waai gat 2. E.: C. J. Kroon, Katwijk a. Zee. Woensdag a.s. is er weer een praatavond voor allen, die tot de Katholieke Kerk zijn overgegaan (in het bijzonder voor alle be keerlingen der laatste jaren). Deze praat avond, die onder leiding staat van pater j'.. Strick, S. J„ wordt gehouden in de „Voorzienigheid", Hoogewoerd. Voor het derde gedeelte van het notarieel examen is geslaagd de heer J. A. Vink, alhier. De schaalcollecte gisteren in de Harte- brugkerk gehouden voor de St. Elisabeth- vereeniging, na predicatie van den wel- eerw. pater Borromaeus de Greeve, heeft opgebracht 900 gld. De schaalcollecte in de Haagweg-kerk voor hetzelfde doel 50 gld. Als we herinneren, dat er pas vorige week in de Hartebrugkerk een collecte is gehouden voor de „Hulp in de Huishou ding en de Baby", die ruim 380 gld. heeft opgebracht, dan frappeert de mooie op brengst van de gisteren gehouden collecte nog sterker. Woensdag hoopt de heer J. G. Klumper, monteur eerste klas bij de Rijkstelefoon, belast met den buitendienst, zijn 25-jarig jubileum bij dezen dienst te herdenken.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2