VRIJDAG 16 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 11 UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Bijz. Vrijw. Landstorm. Gisteren had in de zaal van den heer J. Witteman de jaarlijksche schietwedstrijd voor de leden afd. Hoogmade plaats, onder leiding van den heer E. de Goede. Zooals gewoonlijk was er weer flinke belangstelling, vooral omdat de heer de Goede altijd de goede stemming er weet in te houden en daar door de eensgezindheid zoo wordt bevor derd en bewaard. Uitslag is voor klasse A: H. J. Hoogen- boom 48 p. Ie prijs. Klasse B. Ie pr. P. Borst Lzn. 45 p.. 2e pr. D. v. Rijn 45 p., 3e pr. H. Opdam 45 p., 4e pr. J. Hoogenboom 44 p., 5e pr. D. Kwakernaak 43 p., 6e pr. Jac. v. d. Salm Wzn. 43 p., 7e prijs. M. Dam mers 42 p., 8e pr. H. E. J. Bank 42 p.. 9e pr. J. Meijer 41 p. Klasse C: le pr. A. Colijn 40 p., 2e pr. G. v. d. Ploeg 40 p., Klasse D: le pr. W. Kwakernaak 32 p., 2e pr. S. G. v. Tol 30 punten. Na afloop was er nog een gezellig samen zijn en nog een onderlinge verrassing, die meeviel. Een woord van dank is zeker op zijn plaats voor den leider, den heer E. de Goede. Op Zaterdag 1 December zal er weer een ondrelinge wedstrijd plaats hebben. LISSE. Hanze. Gisteravond hield de Hanze afd. Lisse een buitengewone ledenvergade ring in het café Restaurant „De Nachte gaal". Deze avond was bedoeld ter pro paganda. De dames der leden, hun zoons en dochters boven de 18 jaren, waren ook uitgenoodigd. De voorzitter, de heer F. C. J. v. d. Eer den, opende met gebed en verkomt de tal rijke aanwezigen, die ondanks het koude en grillige weer naar „De Nachtegaal" ge komen zijn. Voorts verwelkomt de voorz. den geachten spreker van dezen avond. Een plicht van piëteit rust op ons het overle den lid, den heer C. Langeveld te herden ken. De voorz. ging in korte trekken na den arbeid van den heer Langeveld op mid denstandsterrein. Voor zijn zielerust werd gebeden. Voorts verwelkomt de voorz. nog den heer Klaver, hoofdbestuurslid. Hierna ver kreeg het woord den heer J. Bakker, di recteur van het Centraal Hanzebureau. Spr. hield een belangwekkend betoog over de vormen van een corporatieve maat schappij. Hiervoor is noodig zich als Katholiek te organiseerde in den kath. middenstand. Dit is de nieuwe weg naar den nieuwen tijd. Wij hebben een nieuw program voor deze tijd tot ordening, saneering en bescher ming van het middenstandsbedrijf. Eén geheel verniewde opbouw van het bedrijfsleven moet er komen. Een voort durende actie is onze leus, om op te mar- cheeren naar den nieuwen tijd. Een dave rend applaus oogstte spr. voor zijn krach tig betoog. De voorz. dankte den geachten spreker en hoopte, dat het gesprokene van dezen avond, een nieuw vuur moge aan wakkeren om voor de organisatie te strij den en niet-leden hiertoe aan te zetten. Er werd even gepauzeerd, waarna de ge legenheid werd gegeven vragen te stellen. Vanwege het late uur werd voorgesteld de vragen schriftelijk in te zenden, welke dan door den heer Bakker zullen beantwoord worden. Hierna werd overgegaan tot het meer ge zellige deel van dezen avond. Op het pro gramma stond voorts vermeld een verlo ting. De voorz. bracht dank aan de milde gevers van de prachtige prijzen. Geruimen tijd bleef men gezellig bijeen. Het was een zeer goed geslaagde propaganda-avond. Schoorsteenbrand. Donderdagmorgen omstreeks 8 uur werd de brandweer dezer gemeente gealarmeerd voor een ernstige schoorsteenbrand, bij den heer J. Wesselo, winkelier, alhier. De brand is ontstaan door het vele roet in de schoorsteen, hetwelk vlam heeft gevat. Gelukkig kon de brand weer en de buren de brand blusschen zon der hulp van de brandbluschmiddelen. Door spoedig ingrijpen is erger voorkomen, aangezien de hitte reeds zoodanig was, dat verf ging bladderen. Geboren: Wilhelmina Alida d. van J. N. Broekhuizen en W. M. C. Verdegaal. Anna Catharina d. van B. de Vries en A. L. van Steensel. Martinus z. van M. Wasse naar en P. M. Reichwein. Ondertrouwd: Antonius Lambertus Heijster 35 j. te Tiel en Margaretha Jo hanna Wilehlmina Geziena Huurman 32 j. te Lisse. Getrouwd: W. de Ruiter te 's-Gra- venhage met M. Hageman te Lisse. Overleden: Wilhelmina Jacoba van der Zwet 1 mnd. Magdalena Algera 21 j. Gevestigd: W. M. van Noort uit Noordwijkerhout. C. M. Verdel uit Noord wij kerhout. M. van Vliet uit Haarlemmermeer. J. M. Hoogkamer uit Haarlemmermeer. J. Otte uit Zoeter- woude. Vertrokken: A. Steimeier naar Hil- legom. T. B. Schenk naar Haarlemmer meer. J. Bakker naar Haarlemmerliede c.a. A. van Loon naar Wassenaar. B. Hoogkamer naar Haarlem. NOORDWIJK. „St. Hyacinthus". Woensdagavond vergaderde de Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" afd. Noordwijk in de groote zaal van hotel „Royal", waarbij 270 leden tegenwoordig waren. De voorz., de heer P. Vink, opende deze bijeenkomst met den chr. groet en moest hier allereerst tot zijn groot leedwezen herdenken, het verschei den van ons aller vriend en bestuurslid, de heer Job Vink, de stoere werker, die steeds pal stond waar het betrof het be land van den arbeider en in het bijzonder de werklooze leden van „St. Hyacinthus". Waar zijn hulp of bemiddeling noodig was, daar kon men hem vinden, om hun hard lot zoo dragelijk mogelijk te maken. In zijn leven heeft hij nimmer gevraagd om dank, doch op zijn sterfbed heeft hij ver zocht om aller gebed en spr. twijfelde er niet aan of alle leden van „St Hyacinthus" zullen het zich als een duren plicht reke nen, de bede van dezen dierbaren over ledene te vervullen, door God af te smee- ken hem genadiglijk in zijn Hemelrijk te ontvangen. Onder diepe stilte werd een ge bed voor hem gestort. De voorzitter heette hierna allen van harte welkom. Nog steeds zitten wij in een ontzettend moeilijken tijd, zoo zeide spr., zelfs nog moeilijker dan vorig jaar. Een en ander is oorzaak geweest, dat het be stuur hard heeft moeten werken, om de maatregelen, welke alerwege worden ge troffen voor de arbeiders-beweging, zoo gunstig mogelijk te houden. Een harde slag trof den werkloozen arbeiders, door de bekende steunverlaging, welke nadien door de klasse verhooging der bollenstreek weder eenigszins is verzacht. Enkelen zul len het echter nog terdege voelen, waarte gen men geheel machteloos staat. Overdui delijk is echter gebleken, dat de organi saties gezamenlijk toch nog wel iets kun nen bereiken, waarom spr. met klem vroeg aller medewerking, doch vooral het volle vertrouwen te schenken aan de be sturen en de kopstukken onzer R.-K. ar beidersbeweging. De notulen werden hier na onder dank goedgekeurd. Het keurig gestelde jaarverslag van den secretaris wees terecht op het ernstige de zer tijden, waarbij saamhoorigheid een gebiedende eisch is om nog iets te bereiken. Daarom memoreerde hij dankbaar, dat on danks vele moeilijkheden het collectief con tract in het afgeloopen jaar tot stand ge komen is, een zeer belangrkijk feit, waar van alle leden zeker ten volle overtuigd zijn. Het jaarverslag van den penningmeester gaf een eindbedrag van 11222.37, met als batig saldo 165.33, terwijl aan werkloo ze leden is uitgekeerd 17936.90. Beiden functionarissen werd dank gebracht voor het vele en verdienstelijke werk voor de organisatie verricht. Medegedeeld werd vervolgens, dat a.s. Maandag de ontspan ningsgelegenheid voor werkloozen weder om geopend zal worden. De voorz. sprak den wensch uit, dat een veelvuldig ge bruik hiervan gemaakt zal worden en door allen ten volle zal worden gewaardeerd, wat de organisaties voor de werkloozen doen. Vrijdagavond tusschen 78 uur bestaat er gelegenheid zich bij den secretaris op te geven om in aanmerking te komen iets te betrekken van Crisis B. Met klem wees de voorz. er op vooral op de gezette tijden te komen dit ook in verband met het teeke nen en indienen van steunrapporten. Be houdens gegronde motieven zullen steun rapporten, welke te laat worden ingediend, met een week vertraging worden doorge geven. Op genoemden avond bestaat er ook gelegenheid te half negen, eveneens bij den secretaris, zich officieel te laten inschrij ven als kostwinner. In een schrijven, door het H. B. gezonden, werd nader uiteengezet wie als zoodanig in aanmerking komen. Degene, die aan omschreven eischen vol doet, dat zich op genoemden avond opge ven. Dienstig is met volledige opgaven te komen om de werkzaamheden, hieraan verbonden, volgt af te kunnen werken. De G. Adv., kap. Heemskerk, verkreeg hierna het woord en wekte de leden op om zich in deze moeilijke tijden zich te sterker, in en door den godsdienst. Met klem verzocht zij neer w, om, waar het mogelijk is, des morgens de H. Mis bij te wonen en zoo mo gelijk een retraite mee te maken. De con trole-commissie bracht bij monde van den heer H. Hiep verslag uit van haar onder zoek, waarbij de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde werden be vonden. Van een gegronde bemerking de zer commissie werd door het bestuur dank baar nota genomen. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren L. J. Bakker, W. Th. v. d. Berg en G. Steen voorden had tot uitslag, dat de aftreden den bij enkele candiaatstelling werden her kozen. In de vacature Job. Vink was één can- didaat ingediend en wel Jac. Zwarts, die als zoodanig werd gekozen. Er blijft één vacature wegens het niet herkiesbaar zijn van den heer C. Rietmeyer. Staande de ver gadering werd een drietal candidaten ge steld. Op de e.v. vergadering zal uit deze voordracht de vacature worden vervuld. De voorz. feliciteerde de herkozen be stuursleden en heette welkom in het be stuur den heer Zwarts, waarvan hij de verwachting koesterde dat hij een waar dige opvolger zal zijn van wijlen Job Vink. In de nieuwe controle-commissie werden benoemd de heeren H. Hiep H. Smelting en van het bestuur de heer J. v. Leeuwen. Bij de rondvraag werd de mogelijkheid onder 't oog gezien om op een der komen de Zondagen een H. Mis voor het overle den lid Job Vink te doen opdragen, waar bij de leden van „St. Hyacinthus" ter H. Tafel zullen naderen. Het bestuur had al besprekingen hierover gevoerd en t.z.t. zul len de leden per circulaire hiervoor wor den opgeroepen. Naast een zeer zakelijke rondvraag had het bestuur nog een dank woord in ontvangst te nemen vanuit de vergadering, waarna de voorz. met een kort woord deze bijeenkomst sloot. Na de sluiting had nog een groote verloting plaats van 129 stuks kleeren of schoeisel, terwijl nog 6 extra-prijzen, bestaande uit fiets banden, beschikbaar waren gesteld door den heer Jac. de Lange, welke gewonnen konden worden door degenen, die in de werkverschaffing werken. Met een ap plaus werd deze toezegging door de ver gadering beloond. Geen enkele ging dezen avond zonder 'ets huiswaarts, want de niet-prijswinnaars ontvingen bij den uit gang een blikje sigaren. De duinrand. Door B. en W. is afwij zend beschikt op een verzoek van C. M. F. Zonneveld, Langeveld No. 18, om vergun ning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor zijn lunchroom aan den duinrand. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN De gemeentegeneesheeren en de crisis-werkloozen Van de drie gemeente-geneesheeren, voor wier medische hulp aan de zg crisis-werk- loozen tot en met 31 December 1935 en voor afwikkeling van wier vorderingen se dert April 1933 voor die hulp aan steun- trekkenden, door den Raad in de vergade ring van 6 dezer een regeling werd ge troffen, is bericht ingekomen, dat zij deze regeling aanvaarden Nu is komen vast te staan, dat de extra- diensten van de bovenbedoelde gemeente geneesheeren naar arbitrale uitspraak zul len worden vergoed over het tijdvak 1 April 1933—1 October 1934, is het billijk ovei een zelfde tijdvak den toeslag te re- j gelen, waarmede de vroegere gemeente- j neesheer A. J. Groen en de gemeente-ge- J neesheer te Aarlanderveen W. van der Wnid op een ter zake door B en W. ge daan voorstel over het tijdvak 1 Januari 1 October 1934 genoegen hebben genomen f en waarmede overeenkomstig door den Raad een besluit werd genomen. Voor den heer Groen bedroeg deze ver goeding 50 pet. van zijn netto-belooning over dat tijdvak; voor den heer van der Wind werd de vergoeding berekend naar 150 per jaar. B. en W. stellen den Raad dus voor te besluiten tot het toekennen van een ge lijke vergoeding over het tijdvak 1 April tot en met 31 December 1933 voor deze heeren. Gerekend van 1 October 1934 af wordt nu tot 31 December 1935 verlengd de tij delijke regeling, dat aan de verloskundige zullen worden opgedragen de verlossingen in gezinnen van steuntrekkenden in het Rijngedeelte der gemeente. Voor het dorp Aarlanderveen is even eens een regeling noodig en het is ge- wenscht dat daarmede belast blijft de daar gestationneerde gemeente-geneesheer. Met hem in overleg stellen B. en W. voor om hem deze verlossingen op te dragen gedu rende het tijdvak 1 October 1934 tot 1 Ja nuari 1936 voor een vergoeding berekend naar ƒ112.50 per jaar, welk bedrag uit maakt 25 pet. van zijn netto jaarwedde (ƒ500 min 10 pet.). Tenslotte moet nog worden voorzien in de vacture welke is ontstaan als gemeente geneesheer door het ontslag, hetwelk met ingang van 1 October j.l. op zijn verzoek, verleend is aan den heer A J Groen, z Met het oog op de regeling met het Maatschappij Ziekenfonds en de gemeente geneesheeren, welke een tijdelijk karak ter heeft en zal loopen tot 1 Januari 1936 stellen B. en W. voor ook aan de aanstel ling van den vijfden gemeente-geneesheer een tijdelijk karakter te geven. Voor een benoeming is de heer L. W. Hildernisse de aangewezen persoon. Natuurlijk dient aan zijn aanstelling de voorwaarde te worden verbonden, dat zij geschiedt onder verplichting tot aanvaar ding van dezelfde regeling als door de an dere gemeente-geneesheeren is aanvaard. Gas- en Luchtbeschermingsavond. Donderdagavond werd in het Nut een gas- en luchtbeschermingsavond gehouden. De ze bijeenkomst was georganiseerd door de E.H.B.O. alhier; terwijl als spreker optrad de heer ir. A. Duiker, te den Haag. De heer J. F. Allaart, had de leiding van de zen avond. Burgemeester, raadsleden, hee ren artsen en de vele belangstellenden werden welkom geheeten. Aan de regelin gen voor eventueele aanvallen ontbreekt veel, aldus de voorz. Frankrijk en Duitsch- land weten zeer wel wat ze willen. Gok de Nederlandsche Regeering is waakzaam. Over het onderwerp zullen verschillende meeningen zijn. Niet de politieke zijde zal besproken worden. De wetenschap biedt vele maatregelen en die bekend te maken, beoogt de E.H.B.O. met de samenkomst. Dankbaar is de E.H.B.O., dat ir. Duiker ons wil inlichten. Ir. Duiker zegt, dat de luchtbescherming feitelijk is opgekomen met de opkomst der vliegtuigen. Aan de hand van een schema voor een veilig stelsel van luchtverdediging en bescherming doet spr. verschillende me- dedeelingen. Eerst is er het instituut van den Volkenbond, daarna komen offensieve en defensieve middelen. Voor de eerste zijn o.a. de jachtvliegtuigen, machinegeweren, enz. Bij de defensieve hebben we actieve verdedigingsmiddelen en passieve. Het ac tieve gedeelte berust bij de overheid, ook plaatselijk, en is de luchtverdediging liet passieve de luchtbescherming is civiel. Bij de taak van de overheid zegt spr. om., dat de bommen in gewicht varieeren van 1 tot 1800 K.G. Hoofdzakelijk wordt echter stilgestaan bij de luchtbeschermingsdienst, het terrein waar ieder een roeping heeft. Juist in tijden van gevaar is het dringend noodig, dat alles zeer goed georganiseerd is. Dan wordt paniekstemming voorkomen. De burgemeester stelt een hoofd van de luchtbeschermingdienst aan. Vandaar uit worden verder de regelingen getroffen. Hierbij worden betrokken: politie, ge- neesk. dienst, brandweer, gasbeschermings- dienst, loopgraven, hoewel dat in Alphen niet kan, alarmeeringsdienst, verduiste- ringsdienst, opdat vliegtuigen bij nacht de plaatsen niet kunnen herkennen, etc. Na de pauze geeft de spr. van dit alles nadere verklaring aan de hand van lan taarnplaatjes. Hier blijkt duidelijk, dat het eerst de groote steden en plaatsen met slui zen en dergelijken, die een goede regeling moeten hebben, maar ook andere gemeen ten voorzoover mogelijk hier te organisee- ren hebben. Spr. besluit zijn interessante lezing met de vertooning van een afschrift- brief van Johan de Wit aan Pieter de Groot, in 1670, waaruit blijkt, dat de Hol landers traag waren in het nemen van vei ligheidsmaatregelen. Spr. hoopt, dat deze traagheid er nu niet zal zijn. Met een woord van erkentelijkheid aan de spr. sloot de heer Allaart. Was deze avond voor autoriteiten voor beteeken is, ook voor de burgers was zij leerzaam. De E.H.B.O. heeft goed gedaan, zulk 'n avond te orga- niseeren. Als de drank is in den man.Ten huize van den winkelier B. in de Emma- laan, vervoegde zich ,een zwerver, die wat diep in het glaasje had gekeken. De man verzocht den heer B. eenig geld en toen dit maar niet aanstonds vlotte, trok de zwerver een mes, waarmede hij den heer B. een snede aan den hals toebracht. Het heerschap beleefde van zijn wandaad wei nig pleizier. Eenige toegeschoten omwonen den rammelde de onverlaat duchtig af en smeten hem op de straat, waarna hij Ijlings de vlucht nam. Sluwe dames. Deze week vervoegden zich in 't schemerdonker ten huize van mej. O een tweetal dames, die haar loten te koop aanboden ten bate van het Ned. Roode Kruis. De kopo van een lot was weldra gesloten. Toen de dames evenwel verdwenen waren en het lot aan een nader onderzoek werd onderworpen, bleek het reeds uitgetrokken en dus een waardeloos vodje papier. Men zij op zijn hoede. Fietsendieven. Gisteren zijn A. D. en W. K., verdacht van rijwiel- en andere diefstallen, op transport gesteld naar Den Haag om aldaar ter beschikking te worden gesteld van den officier van justitie. Geboren: Leendert z. van H. de Bruin en E. Roenburg Hendrika Maria d. van J. G. van Rijn en H. M de Heij Magda lena Johanna Theresia, d van W. J van Kempen en E. J. M. de Heij Jannigje d. H. Verkerk en J. Meerveld Wilhelmina d. van M. Voskuilen en C. de Graaff Hendrika d. van H. Wijsman en M. Gielen Bartele z. van I. Bij ma en T Laanstra Petrus Nicolaas z. van T Beerepoot en G. M. van Diepen Getrouwd: W Piepenbrink 35 j. en P. Otto 31 j. Overleden: Maria Rijnsburger 78 j. echtgenoote van E. Burgers. Gevestigd: van Haren S. G. Bijlsma Woubrugge: C. de Boer Utrecht: C. B. van Romunde, echtgen. van H. P v Heijst Wehl: E. M. J Brokerhof Bos koop: G. M. Geers 's Gravenhage: E. Rijsdam Ter Aar: M. P. Sanders Schipluiden: J. J. van Leeuwen. Vertrokken: naar Zwammerdam: C. Vreeken Utrecht: J. M. van Engelen Deil: Wed. J. Verkleij Bandoeng N.O.I.) F. J. Propsma 's Gravenhage: M. W. Kuiper Leiden: P. van Roon Noord- wijk: H. Slor 's Gravenhage: A. J. L. Preler Voorschoten: T. Heijneman Tietjerksradeel: A. M. Schuijt IJssel- muiden: A. C. van der Kolk en gezin I Koudekerk: J. de Jong Hazerswoude: I C L van Dijk en gezin Wassenaar: J C. Heemrood Ierseke: J. du Pau 'sGra- venhage: C. M. Bahlman Leiden: H Wijsman Leiden: J. Wijsman Rotter dam: J. Ram. ZOETERWOUDE. Raadsfractie. De heer A. C. Paarde- kooper heeft ontslag genomen als voorzit ter der R.K. raadsfractie, terwijl in diens plaats is gekozen de heer L. Onderwater, wethouder. WILT U IETS WETEN? Vraag: A. v. d. K. te L. inzake aan slag inkomstenbelasting. Antwoord: Uw aanslag is gebaseerd op een zuiver inkomen van 1500. Er zal dus 30Ö.kostgeld afgetrokken zijn. Vraag: Mag de kassier van de Boeren leenbank geld uitbetalen, van den houder van een spaarboekje aan een ander per soon zonder toestemming van den houder van het boekje? Antwoord: Dat is in 't algemeen moeilijk te beantwoorden, wanneer wij niet weten onder welke omstandigheden die uitbetaling heeft plaats gehad. De uitbetaling op spaarboekjes heeft plaats volgends de reglementen der ver schillende Boerenleenbanken, waarbij nog al eens rekening wordt gehouden met de omstandigheden der spaarders. Vraag inzake het bedrag dat Maatsch. Hulpbetoon uitkeert voor man en vrouw. Antwoord: Deze uitkeeringen wor den voor elk geval afzonderlijk vastge steld. Wend u persoonlijk tot M. Hulpbe toon. Vraag: Wat is de prijs per vliegmachi ne en wat is de prijs per boot naar Ned.- Oost-Indië, alles 1ste Idas. Antwoord: De passage-prijs A'dam— Batavia per K.L.M. bedraagt 1500; per boot van Rotterdam naar Batavia le klas 935.—. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, arr. 15 Nov. van Amsterdam te Batavia. TAJANDOEN (uitr.) arr. 15 Nov. te Ge nua. KON. NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ BARNEVELD (thuisr.) arr. 13 Novem ber te Iquique. BERENICE arr. 14 Nov. van Danzig te Kopenhagen. GANYMEDES vertr. 15 Nov. van Izmir naar Instanbul. PERSEUS arr. 15 Nov. van Gyon te Oporto. VENEZUELA (uitr.) arr. 13 Nov. te Cristobal. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. NIEUW HOLLAND arr. 13 Nov. van Melbourne te Singapore. ROGGEVEEN vertr. 14 Nov. van Kaap stad naar Port Natal. KON HOLL. LLOYD. ORANIA (uitr.) vertr. 17 Nov. van Per- nambuco. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BILDERDIJK vertr. 15 Nov. van Rotter dam naar New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thuisr.) vertr. 15 Nov. van Tan- ger. INDRAPOERA (uitr.) vertr. 15 Nov. nam. 2.35 van Southampton. KOTA NOPAN (thuisr.) arr. 14 Nov. te Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MENESTHEUS, Japan-Rotterdam arr. 14 Nov. te Londen. MELAMPUS vertr. 14 Nov. van Londen naar Hamburg. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY Rotterdam naar Tu- lon vertr. 13 Nov. van Marseille. VEREEN NFDERL «CHEFPVAART MIJ. (HollandOost-Azic Lijn). MEERKERK (thuisr.) pass. 14 Nov. te Perim. Excuseer me, weet U ook In welke richting de Noord pool ligt. (Muskelc). DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA. 19. Hij tastte eens rond en voelde iets dat op den rand van een bed leek. Dit was ook zoo want al spoedig voelde hij ook een deken en, kussens. Uitgeput van angst en ver moeienis viel Piet op het bed neer en opnieuw huilde hij, huilde hij, zooals hij misschien nog nooit gehuild had.... 20. Onverwachts ging de deur open en een lichtstraal viel naar binnen. Piet keek op en zag thans weer een andere kerel voor zich staan. „Pedro ik, jai?" zei die snoeshaan. Pedro, Pedro, dat woord had Piet wel eens gehoord. Zou die vent zoo heeten. „Ik wil naar huis", zei Piet. De ander grijnsde. „Hois, hois, herhaalde hij. Jij niet hois, jai skip, jai mee. Wat een raar taaltje. Maar je kon het tenminste begrijpen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11