Wat er leeft bij Boeren en Tuinders. DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 Voorstellen en prae-adviezen voor de algemeene L. T. B. vergadering. Voor de algemeene vergadering van den L.T.B., welke Maandag 26 November te Haarlem wordt gehouden, zijn een groote reeds voorstellen ingediend. Allereerst komen in behandeling enkele voorstellen over de HYPOTHEEK EN ANTI-EXECUTIE-WET. Van de vele afdeelingsvoorstellen noe men wij: Noorden: Wil de Boerenleenbanken bij het hypotheekvraagstuk inschakelen. Zoeterwoude: Dringt er op aan hot plan van mr. Van Haastert met de twee andere centrale organisaties te bespreken. A1 p h e n a. d. R ij n: Dringt aan op ren te-verlaging en gedeeltelijke vrijstelling van aflossing van hypotheken, verstrekt door de Boerenleenbanken. Dringt aan op spoedige oplossing van het hypotheekvraag stuk. Zoeterwoude: Vraagt een wet op het hypotheekwezen, en vermindering van rente en vaste lasten. Het Hoofdbestuur neemt aan, dat de voorbereiding van de Regeering in een ver gevorderd stadium is. Inmiddels zal het Hoofdbestuur alles doen, wat mogelijk is, om de tot stand koming van deze wet te bevorderen. De muntpolitiek. De afdeeling Noordwijkerhout: Verzoekt medewerking te verleenen aan de gevormde commissie ter bestudeering van de muntstabiliteit. De afdeeling Loosduinen: Wenscht de Gouden Standaard los te laten. Prae-advies: Nu de Regeering zich on omwonden heeft uitgesproken .voor de handhaving van de Gouden Standaard, verwacht het Hoofdbestuur als logisch ge volg hiervan: Verlaging van vaste lasten. De Pachtwet De afdeeling Nieuwer-Amstel: Hoe staat het met de pachtwet? Prae-advies: Nu het liberale tijdperk als afgesloten kan worden beschouwd, ver wacht het Hoofdbestuur, dat de wetten des lands aan dezen nieuwen tüd zullen aan gepast worden. De pachtwet, een erfenis van het liberale tijdperk, dient dus gron dig herzien te worden, en aangepast te worden aan de christelijke opvattingen ten aanzien van rechtvaardigheid en liefde. Een nieuwe pachtwet is in voorberei ding. Spoorlijn Leiden—Hoofddorp. De kring de Venen: Verzoekt medewer king van het Hoofdbestuur bij haar actie om de spoorlijn LeidenHoofddorp te be houden. Dit èn om het personen- èn om het goederenvervoer. Praeadvies: Het Hoofdbestuur wil gaar ne doze actie ondersteunen, mits deze ac tie zich alleen zal uitstrekken, voor wat het goederenvervoer aangaat. TEELTPLAN AKKERBOUW VOOR 1935, EN HET SCHEUREN VAN WEILAND. Voorstellen hieromtrent zijn Ingekomen van de afdeelingen: Achthuizen, Middel- harnis, Velsen, Edam, Nieuwer-Amstel, Zoeterwoude èn de kring Gouda. Het Hoofdbestuur is van oordeel, dat het ten zeerste gewenscht is, dat de Regeering zoo spoedig mogelijk de teeltregeling van de akkerbouwgewassen voor 1935 bekend maakt. Voor de opzet van een goed teelt plan aanschaffing van zaai- en pootgoed, bestellingen van kunstmest e.d. is dit van groot belang. Het is van zelf sprekend, dat factoren als slechts afzet van onze zuivel-producten en als gevolg daarvan een slappe vleesch- markt het tekort aan voorgraan in eigen land, en de prijsstijging van verschillende voeder-middelen, de belangstelling vi#r den akkerbouw heeft doen toenemen. Het bekende circelgangetje: „Veel krachtvoer invoeren, om daardoor veel zuivel, tn vleesch-producten te kunnen uitvoeren" schijnt voor korten of langen tijd verbro ken te worden. Men wil een nieuwe basis zoeken, volgens welke de Nederlandsche akkerbouw en veeteelt weer rendabel ge maakt kan worden. Het vraagstuk van het scheuren van weiland is daardoor op den voorgrond ge treden. Voor het scheuren van weiland op zich is veel te zeggen. Daardoor immers bevor dert men niet alleen de inheemsche pro ductie van akkerbouwgewassen, waarvan nog een tekort is, maar tegelijk helpt men ook de veehouderij, waarvan een teveel blfjkt te zijn. Aan het scheuren van weiland zijn ech ter bijzondere risico's verbonden. Veel weiland leent zich ook niet voor scheuren Om het scheuren van weiland aan te moedigen, is het derhalve gewenscht, dat over een zekere periode, b.v. 4 of 5 jaar, een garantie verleend zal worden in den prijs van enkele belangrijke akkerbouw gewassen, als tarwe, rogge en gerst, bieten, groene erwten, schokkers, boonen en aard appelen. Als algemeene regelen zoude hiervoor kunnen gelden: 1. De garantie wordt alleen voor ge scheurd grasland gegeven. Kunstweiden blijven buiten de regeling. Deze geldt al leen voor blijvend grasland. Degene, die grasland scheurt, en hiervoor steungaran- tie ontvangt, mag op zijn bedrijf (eigen of gehuurd land) geen bouwland in grasland omleggen. 2. De garantie geldt voor een zeker aantal jaren. 3. De garantie heeft alleen betrekking op die producten, welke worden gesteund. 4. Het steunbedrag is veranderlijk, en wordt grooter of kleiner naar gelang de wereldmarktprijs daalt of stijgt. Voor het vaststellen van de toeslag heeft men dus alleen te kennen de wereldmarktprijs en de vastgestelde richtprijs. Als basis van de richtprijs van een be paald product kan men nemen: De produc tiekosten van een dergelijk product. Wordt de wereldmarktprijs hooger dan de richt prijs, dan komt dit meerdere ten goede aan den teler. Bij dit laatste geval vervalt dan de toeslag. Het kan voorkomen, dat iemand wil scheuren, niet zoozeer om gesteunde ak kerbouwproducten te telen, maar voor de teelt van voederbieten of andere voeder gewassen. Dit streven is ten zeerste aan te bevelen. Een moeilijkheid kan echter zijn, dat de hypotheekgever of de verhuurder hot scheuren kan belemmeren op grond van het contract of van andere dwangmaatre gelen. T.a.v. dit laatste is het Hoofdbestuur van oordeel, dat niet In eerste instantie met dwangmaatregelen te werk zal worden ge gaan. Het Hoofdbestuur stelt zich voor, dat de volgende regeling de beste oplossing zal geven, echter zullen hiervoor nadere wet telijke voorzieningen noodzakelijk zijn. Is de pachter of hypotheeknemer van plan om te gaan scheuren en is het betrok ken stuk land daarvoor geschikt, dan wendt hij zich tot zijn verpachter of hypotheek gever. Staan deze laatsten afwijzend tegen over scheuren, dan kan deze afwijzende houding hoogstens b.v. een jaar of korter duren, want, dan kan na afloop van de daarvoor gestelde termijn de pachter of hy- potheeknemer zich tot de Landbouw-Cri- sis-Organisatie wenden. Deze Crisis-Orga nisatie kan dan, gehoord de Plaatselijke Commissie, een uitspraak doen. Beide par tijen moeten zich dan aan deze uitspraak ♦onderwerpen. Voor maatregelen als „scheuren onder dwang" of „uitsluiten van verdere melkle- verantie" is derhalve geen plaats. Het kan nog voorkomen, dat een akker bouwer zjjn land niet vol kan krijgen; en in een dergelijk geval zal hij dan extra rechten moeten toegewezen krijgen, mits deze extfa-rechten niet de teelt van tuin- bouwgewassen betreffen. DE GRAANRECHTEN EN DE VEE HOUDERIJ. Voorstellen hieromtrent zijn ingekomen van de afdeelingen: Achthuizen, Middel- harnis, A1 p h e n a. d. R ij n, Bodegra ven, Delft, 't Kalf, Zoeterwoude, Nieuwer-Amstel en de kring Gouda. De akkerbouw is thans rendabel. Dit feit is met dankbaarheid te constateeren. De wereldmarkt van granen is thans stijgen de. Of deze stijging thans aan zal houden, zal voorloopig nog wel onbeantwoord moe ten blijven, daar dit van internationale factoren afhankelijk is. In elk geval heeft de jongste prijsstijging tengevolge gehad, dat de verliezen fn de veehouderij nog grooter zijn geworden. Het is derhalve noodzakelijk, dat hiervoor compensatie zal worden yerstrekt. Hier wordt op het oogènbllk naar gezocht. Compensatie d.js, zonder dat de eene landbouwgroep bena deeld wordt ten voordeele van de andere. In dit verband kan derhalve niet geadvi seerd worden, om tot verlaging der graan rechten te geraken. Opheffing van het stelsel van graan rechten zou beteekenen, dat het geheele systeem van aanpassingsmaatregelen daar door in ongereede zou geraken, tot groot nadeel van de geheele landbouwbevolking, Verder vormen de graanrechten een bron van inkomsten voor het Landbouw-Crisis- Fonds, waaruit dan verschillende takken gesteund kunnen worden. c. DE VLEESCH- EN ZUIVEL-POSITIE. Voorstellen hieromtrent zijn ingeko men van zeer vele afdeelingen en kringen. De kern, waarom alles draait, is de vol gende: Hoe zal onze export van zuivel, di verse vee- en vleeschsoorten ontwikkelen, en wat zal het buitenland voor deze pro ducten wenschen te betalen? Op het oogenblik is de spanning rondom dit punt verbazend hoog. Geen wonder, dat deze onzekerheid de noodige wrijving in het leven roept. Wrijving, niet alleen onder de boeren zelf, maar ook onder andere groepen van de bevolking. Hoe de boter uitgevoerd? Onder deze omstandigheden is het de plicht van het Hoofdbestuur, zijn meening t.a.v. al deze punten duidelijk naar voren te brengen. Als eerste belangrijkste punt: Hoe zal de export van boter worden en welke prijs zal men hiervoor in het buiten land kunnen bedingen? Het doel, dat de Regeering nastreefde, met den uitvoer van onze boter tegen of be neden de prijzen, op de wereldmarkt, ge durende de laatste paar jaren, was niets anders dan, om daardoor onze afzetgebie den zien te behouden. Het behoud van deze afzetgebieden is gepaard gegaan met zeer groote offers. Deze verliezen op onze boterexport werden gedeeltelijk gecompen seerd middels een heffing op de boter-con- sumptie in eigen land. Deze offers van het Nederlandsche publiek zijn inmiddels aan gegroeid tot ettelijke tientallen millioenen. De vraag komt naar voren: Zal deze toe stand bestendigd moeten blijven, mede door de sterke daling van de koopkracht van onze bevolking? Wanneer men de toestand bij onze af nemers van boter nagaat, dan blijkt, dat onze grootste en oudste afnemer van boter, n.l. Duitschland, In zorgelijke omstandig heden verkeert. De kans, dat men goede prijzen voor onze boter In Duitschland zal kunnen maken, is de eerste jaren zeker verkeken. Engeland ontvangt thans onze boter tegen prijzen, die beneden de wereld markt liggen. Deze export van boter is on dernomen, in de hoop, het volgend jaar een flink contingent toegewezen te krijgen. Of deze poging zal slagen is sterk te betwij felen. België en Frankrijk zijn allengs als exportlanden vrijwel geheel verloren ge gaan als gevolg van de eigen productie. Uit bovenstaande mag men de conclusie trekken, dat onze boterexport vernietigd wordt of reeds vernietigd is geworden. Het buitenland kan en wil onze boter niet meer voldoende betalen. Op deze toestand heeft men zich derhalve in te stellen. De tijd is nu aangebroken, dat onze boter export alleen nog maar tegen behoorlijke prijzen kan geschieden. Kan dit niet, dan zal ons eigen land zjjn eigen boter hebben te consumeeren. Het is van zelf sprekend, dat de boter, die niet tegen rendabele prij zen naar het buitenland kunnen worden gezonden, in ons eigen land geconsumeerd moet worden. Uit sociaal oogpunt \s het noodzakelijk, dat het surplus van boter in ons land ge plaatst wordt onder de minst kapitaalkrach tige deelen der bevolking. Het Hoofdbe stuur denkt hier aan de werkloozen, stille armen, armlastige boeren- en tuindersge zinnen. Deze maatregel moet natuurlijk tenge volge hebben, dat gebruik van margarine, vetten en oliën sterk moet dalen. De con sumptie van margarine, oliën een vetten, dient derhalve zoover gecontingenteerd te worden, dat hierdoor plaats vrijkomt voor de goedkoope boter. Om deze verliezen op de verstrekking van goedkoope boter op te vangen, zal de hef fing op de andere boter, margarine, oliën en vetten, gehandhaafd dienen te blijven. Het mengverbod zal moeten verdwijnen, om daardoor de concurrentie tusschen na tuurboter en gemengde margarine te voor komen. Het Hoofdbestuur is echter van oor deel, dat bij de doorvoering van deze nieuwe gedachten geen groote economische voordeelen zullen worden afgeworpen voor de boerenstand. Daar tegenover echter staan groote sociale voordeelen, welke men in deze moeilijke tijden niet mag onder schatten. Nog steeds melkoverstrooming. Uit bovenstaande volgt, dat onder deze hachelijke omstandigheden, het voor de Regeering buitengewoon moeilijk is. om een bepaalde prijs voor de melk te garandeeren. In veehouderskringen zelf begint men thans meer en meer In te zien, dat er een beperking van de melk-productie dient te komen. Nu kan men over de wijze, waarop men dit wenscht te bereiken, van inzicht verschillen. Vier stroomingen komen naar voren: 1. Men wil een zgn. melkrecht toeken nen aan elk bedrijf. Dit melkrecht wil men baseeren op de gemiddelde leveranties aan melk over de laatste jaren, verminderd met een zeker aantal percenten. 2. Men wil de veehouders er toe zien te bewegen, de productie van melk vrijwillig met een zeker aantal procenten te doen ver minderen. 3. Door het aantal stuks melkvee aan banden te leggen. 4. Door afslachting van dragend vee en een aanfok-regeling van de kalveren op den duur zien te geraken tot een vermin dering van de melkproductie en ter voor koming van de ineenstorting van de vleeschprijs. Tegen deze vier stroomingen kan men het volgende aanvoeren: Ad. 1. De moeilijke contröle en groote kans op ontduiking. Men zal moeten voor komen door andere maatregelen, dat er ver starring in de bedrijven intreedt. Ad. 2. Men zal niet kunnen optreden tegen hen, die niet aan deze vrijwillige be perking wenschen mede te doen. Ad. 3. Al zal men het aantal stuks melk vee aan banden leggen, dan nog is het on mogelijk hiermede de melk-productie aan regels te binden. Ad. 4. Dit stelsel moet leiden tot een ver doorgevoerde verarming van de boe renstand, en de vernietiging van de minst kapitaalkrachtige boeren. Het Hoofdbe stuur voegt hier nog aan toe, dat het de vrijwillige inlevering de beste manier acht om allerlei moeilijkheden, aan een gedwon gen inlevering verbonden, te voorkomen. Het Hoofdbestuur heeft echter getracht deze vier stroomingen te combineeren, of althans de goede elementen eruit te nemen. Het Hoofdbestuur stelt zich op het stand punt, dat zoowel de veehouders, als de mar garine-fabrikanten en andere vet-leveran- ciers een offer zullen moeten brengen. In dit verband dus ook de veehouders. En dit offer moet in eerste instantie gebracht wor den door middel van het minder producee- ren van melk. Over de manier, waarop dit mindere kwantum verkregen kan worden wil het Hoofdbestuur nog geen uitsluitsel geven. Daarvoor is deze zaak nog te onvoorbereid. Afslaohting en fokregeling nood zakelijk. Eenmaal aangenomen, dat er een teveel aan melk is, dan zal men zijn oordeel moe ten uitspreken over onze veestapel. Beziet men de samenstelling van de hui dige veestapel, dan blijkt, dat het aantal stuks dragend vee en het aantal stuks melk vee te groot is. Tè groot n.l. voor een ren dabele afzet van melk en zuivel. Het is derhalve noodzakelijk dat het aan tal stuks melkvee en dragend vee vermin derd wordt. Daar deze vermindering moet leiden tot kapitaals-vernietiging, kan men het middel van afslachting middels vrij willige inlevering van dit soort vee gebrui ken om dit verlies af te schrijven. De Re geering is bereid, het verlies voor haar rekening te nemen. Om in de toekomst te voorkomen, dat het aantal stuks melkvee en dragend vee weer te groot wordt, is, het noodzakelijk, dat er dus een aanfokregeling voor het jong vee in het leven wordt geroepen. Deze afslachting brengt weer gevolgen mede voor de vleeschmarkten. Hoe men de zaak ook opzet, steeds zal men tot de conclusie komen: de Boeren stand zal op een laag niveau terug moeten. Immers, de melkproductie moet verminde ren, zonder dat er voorloopig kans is dat daardoor de prijs zal stijgen. De afzet van vee zal op den duur moeten verminderen. Een en ander moet tot de conclusie lei den, dat het vraagstuk van de vaste lasten eens grondig zal worden aangepakt. Ge beurt dit niet, dan zal onze Boerenstand voor een chaos komen te staan. Loopt de zuivel- en vleeschpositie vast, dan gaat ook de akkerbouw mee. Onder deze omstandigheden zal natuur lijk ook gezocht moeten worden naar com pensatie voor de veehouders, als gevolg van de stijging van de graanprijzen. Als eerste compensatie kan hiervoor dienen: Alge- heele uitkeering van het zuivel-export- fonds. Dan is men reeds een half jaar ver der. In deze periode kan dan naar verdere compensatie gezocht worden. Tenslotte merkt het Hoofdbestuur nog op, dat het zal aandringen op verdere in krimping van de bemoeienissen ovan de Varkens Centrale. Een teeltregeling voor de varkens zal echter noodzakelijk blijven. d. DE CONSUMPTIEMELKREGELING. Voorstellen hieromtrent zijn ingekomen van de Afdeelingen: Ilpendam, Vlaardlngen en Omstreken, Nieuwer-Amstel, Spaarn- woude, Berkel-Rodenrijs, 't Kalf, Hazers- w o u d e, Ouderkerk a. d. Amstel, en de Kringen Gouda en Kennemerland. Het Hoofdbestuur heeft zich in een uit voerig schrijven gewend tot den Minister van Economische Zaken, waarin de volgen de punten naar voren komen: 1. Hoogere prijs voor de consumptie- melk daar de meerdere kosten thans door de stijging van de voedermiddelen hooger zijn geworden. 2. Meer zeggingschap aan de organisaties en commissies. 3. Het toekennen van een melkrecht aan de consumptiemelkbedrijven. 4. De winstmarge van de tusschenhandel aan banden leggen, naar het voorbeeld van de half vrij willige consumptiemelkregeling. 5. Afschaffing van de boete, wanneer de taxe niet bereikt kan worden. Bedraagt de hoeveelheid melk in een week gemiddeld minder dan 80% van de taxe, dan zal boete geheven worden. 6. De afdracht van de overmelk dient hooger te worden. 7. Zeggingsschap aan de organisaties, wat betreft classificatie van de melk. 8. Meer bescherming aan de kleine con sumptiemelkbedrijven. 9. In het nieuwe contract afdoende rege ling van de zoogenaamde zondagsmelk. hebt een naturaliën- handel, zie ik; bU U moe ik me dan zeker vervoe gen, om me te laten natn- raliseeren. (Dim Illustré). UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. ONGELUK BU MILITAIRE OEFENINGEN. Soldaat het been gebroken. Op den Haarlemmertrekvaartweg heeft Woensdagmiddag een aanrijding plaats ge had tusschen een wagen bespannen met 4 paarden van de Veld-Artillerie uit Leiden en een bakfiets, bereden door den melk handelaar G. v. d. S. alhier. De aanrijding werd veroorzaakt door het op hol slaan der paarden. Een milicien, die op een der paarden zat, sprong eraf, doch geraakte ongelukkigerwijze onder den wagen, waar door hij een been brak. Hij is naar het hos pitaal in Leiden vervoerd. De schade aan de melk-bakfiets wordt door de militaire overheid vergoed. 10 Liter melk ging ver loren. TER-AAR. Districtscommissie. Bij de reorganisa tie van de Landbouw-Crisis-Organisatie Zuid-Holland, District 4, waaronder ras- sorteeren de gemeenten: TerAar, Nieuw koop, Noorden, Zevenhoven en Nieuw- veen, is het bestuur samengesteld uit de volgende heeren: D. Joha, voorzitter; H. Markman, secretaris, Leiden: M. J. v. d. Wefjden, J. Volgering, Ter-Aar, C. v. Spronsen, Ter-Aar, S. J. Zuierveld, J. van Tienhoven, H. Blfjleven, Nieuwkoop, L. J. de Groot, C. van Baarn, Zevenhoven, J. v. d. Zwet, Noorden. Alles wat betrekking heeft op Land- en Tuinbouwgebied, moet men zich bij die heeren vervoegen. De administratie wordt gevoerd door den heer H. Markman. VOORSCHOTEN. „St. Genesius". De tooneelver. „St. Genesius" opent a.s. Zondag 18 Nov. in het R.K. Vereenigingsgebouw het seizoen met een groote tooneeluitvoering, zooals de af fiches het aangeven. En gezien het pro gramma zal het ook een groote tooneeluit voering worden, want 2 stukken zullen voor het voetlicht gebracht worden; ten eerste, het prachtig schoone tooneelspcl met zang in 2 bedrijven „De Pauselijke Zouaaf" van Fr. Dirikx. Een reeds jaren bekend stuk, maar dat door zijn schoone inhoud steeds op tooneel gebracht wordt. No. 2 „Samson en Moot, als wonderdok ters", klucht in 3 bedrijven van G. Nielen en Mossinkoff. Reeds meerdere malen heb ben we „Samson en Moot" op tooneel ge zien, dezen keer als wonderdokters. On getwijfeld zal dit stuk, evenals andere stukken met dien titel, een lachsucces wor den, en de tooneelver. „St. Genesius" zal ook nu weer haar reputatie handhaven met deze uitvoering. Rest nog te vermelden, dat programma's tevens bewijs van toe ging, welke reeds laag van prijs zijn, en bovendien voor werkloozen met hun da mes 50 procent reductie genieten, bij den heer G. M. Opdam en 's avonds op den speelavond aan de zaal verkrijgbaar zijn. B. V. L. Gisteravond hield de Bijzon dere Vrijwillige Landstorm een propagan- da-vergadering in het R. K. Vereenigings gebouw onder leiding van den weledelgestr. heer R. van den Ende, voorzitter van de afdeeling Voorschoten, gepensioneerd luite- tenant-kolonel. Vele afgevaardigden waren aanwezig, waaronder officieren, hoofdoffi cieren en generaal Zeeman. Do voorzitter herdacht in zijn openingswoord het afster ven van H. M. Koningin Emma en Z. K. H. Prins Hendrik. Vervolgens riep spr. allen een hartelijk welkom toe, waarna spreker de aanwezigen verzocht het le couplet te zingen van het Wilhelmus. Daarna werd het woord gegeven aan den weled. gestr. heer J. G. Knippenberg van Rijswijk, den spreker voor dezen avond met als onder werp „Rood en Zwart". In een keurige rede behandelde spreker de twee groote stroo mingen onzer dagen, die tegen do bestaande orde indruischen n.l. het socialisme en het communisme, het fascisme en het natio- naal-socialisme. In den breede zette spre ker uiteen, welke gevaren deze stelsels mot zich brengen voor Geloof en Kerk en wees op de toestanden van heden in Rusland, Duitschland, Spanje en Mexico. Om deze gevaren te bezweren en het wettig gezag te steunen is het instituut van den bijzonde ren vrij willigen landstorm, het aangewe zen lichaam, dat, mocht het, wat God ver hoede, noodig blijken, Rood en Zwart zal bestrijden, zoodat het hun groen en geel voor de oogen wordt. Met den uitroep „Oranje-hoog" en „sluit de gelederen" sloot spr. zijn met aandacht gevolgde rede. Vervolgens werden een tweetal keurige ge luidsfilmen op het doek vertoond, welke vertooning uitstekend slaagde en een groot genot verschafte. Op het laatst van den avond voerde de weledelgestr. heer Borde- wijk, kapitein van den Landstorm, nog hot woord om de beteekenis van dit instituut uitéén te zetten. Met een kernachtig woord en een woord van dank tot allen, die dezen avond hadden doen slagen door hunne medewerking, sloot do voorzitter, nadat hij aan Mej. M. -van Geest een bou quet had aangeboden voor haar pianospel, dezen goedgeslaagden propagandaavond. Na het zingen van het Wilhelmus toog men huiswaarts. WOUBRUGGE. Houten huis afgebrand. Hedennacht ongeveer 2 uur brandde het uit hout opgetrokken woonhuis annex win kel, toebehoorende aan A. Vergeer, tot den grond toe af. Aan blusschen viel niet te denken, zoodat men zich beperkte tot het nat houden van het belendende perceel van D. De burgemeester en wethouder W. Boot waren bij den brand aanwezig. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9