Effectenkoersen DONDERDAG 15 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Volksbond. Op kerkelijke wijze werd Zondagmorgen het patroonsfeest van den R.-K. Volksbond gevierd. Getooid met het insigne naderden de le den in de Vroegmis tot de H. Tafel. Het H. Misoffer werd opgedragen tot intentie voor overleden adviseur en leden, en ingesloten intentie voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der vereeniging. Behalve de kerkelijke viering is het Pa troonsfeest van St. Willibrord ook met een feestelijke bijeenkomst herdacht. Hiervoor had de tooneelvereeniging Vriendenkring haar hulp aangeboden, want ook zij, on- derafdeeling van den Volksbond, vierde, mede den feestdag van haar Patroon-heili ge. Bovendien had de Vriendenkring dub bel reden tot feestviering daar thans het tweede lustrum wordt gevierd. Zaterdagmiddag reeds genoten de kin deren der leden en donateurs van het pro gram, dat „Vriendenkring" voor dezen avond bestudeerd had. Voor de kinderen was deze generale repetitie al een bijzon dere attractie. Dinsdag werd de feestavond voor leden en donateurs gehouden. De president ,de heer H. Heiman, opende deze bijeenkomst en verwelkomde de geest, adv., pastoor Jac. N. Omtzigt. leden, dona teurs, musici, genoodigden der zusterver- eenigingen uit Alphen aan den Rijn en Bo degraven en afgevaardigden van de Volkskrant. Het bondslied werd gezongen met piano begeleiding en solozang. Aan de tooneelisten en musici werd nu bij de verdere vervul ling van het program de leiding gegeven. „Vriendenkring" had haar keuze laten vallen op: „De Grol van den Hertog", blij spel in drie bedrijven en een voorspel, door Gerard Nielen. Dit stuk speelt omstreeks 1900 in een klein Duitsch hertogdom, niet ver van de Nederlandsche grens. Het voorspel handelt te middernacht, het eerste, tweede en der de bedrijf den volgenden dag. Het tweede bedrijf speelt in het bierhuis van Kank, het voorspel en de andere bedrijven bij den Hertog. Het is een stuk, waar „Vriendenkring" een groot succces mee geoogst heeft, want men heeft er onophoudelijk om kunnen lachen. De regisseur, de heer Th. Herr, heeft zich ook nu weer goed van zijn taak gekwe ten. Ook de grimeering, door hem ver zorgd, was in goede handen. De costumee- ring van Hoppezak uit Leiden gaf een mooi effect aan het spel. Verschillende voordrachten werden nog gedaan na de pauze, die goed in den smaak vielen, en bijzonder genoot men wederom van de goede muziek, piano, saxofoon en harmonica door Jac. Boer en J. Eijs. Na afloop bedankte de voorzitter allen, die het welslagen van dezen avond bevor- dei'd hadden. Spr. hoopte op een goede reclame voor de tweede opvoering op Don derdag. NOORDEN. Volksbond. Gisteravond werd de twee de cursusavond gegeven door den heer H. Kuiper, hoofdbestuurder van „St. Deus Dedit". De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom, voor namelijk de vrouwen, die ook op dezen leerzamen avond waren uitgenoodigd. Spr. deelde mede, dat onze voorzitter tijdelijk vertrokken is, hetwelk een ramp is voor geheel Noorden daar de heer P. de Jong zijn halve levenstaak er voor opoffer de. De voorzitter spoorde de leden aan den voorzitter in hun gebeden te herdenken, opdat hij weer spoedig in Noorden kan te- rugkeeren. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Kuiper. Spreker zeide dat vooral in dezen moeilijken tijd allen zich moesten vereenigen, al viel het voor velen moeilijk om de contributie te betalen. Vervolgens gaf spreker nog een mooie uiteenzetting over sociale verzekeringen: de mooie in stelling de Volksbank, geheel voor de ar beiders bestemd; de vrijwillige stuiver- actie Herwonnen Levenskracht, waardoor reeds vele menschen herstelden. En dan nog de levensverzekering „Concordia" en de coöperatie. Spr. eindigde met een toespraak allen aan te sporen toch propaganda te maken voor den Landarbeidersbond. Hierna werd voor de tweede maal koffie geschonken met versnapering, terwijl ge legenheid werd gegeveen tot het stellen van vragen, welke door den spreker wer den beantwoord. Niets meer aan de orde sloot de voorzit ter onder een woord van dank aan spre ker. „Hulp in Nood" bracht op 2.22. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Chemisch en Phy- siologisch onderzoek in verband met de Alkaloïden van Acnitum Napellus L.", de heer W. A. van Brunkhorst, geboren te Rotterdam. Geslaagd: candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej. E. J. van Warmelo, Den Haag: mej. A. Werker, Den Haag en de heer Ch. A. van Ophuysen, Bloemendaal. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAn (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. MUZIEK. KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Karaermuziek-soirée. Het tweede abonnementsconcert van den Leidschen Kunstkring door het trio van Renesse, Helman, van Wezel is een succes geworden voor het ons nog niet bekende ensemble. Men kan er staat op maken, dat de uitvoering van kamermuziek op de hedendaagsche concerten in orde is. De kennismaking is dan ook zeer aangenaam geweest. De violist Ferdinand Helman, dien wij het eerst noemen, heeft heel wat in zijn mars. Zijn prestatie getuigt van algemeene voornaamheid van inzicht. Het verschil in aanvoeling ten opzichte van zijn medespe lers is duidelijk waarneembaar door zijn meer penetrant doorvoelde inzichten. De cellist Henk van Wezel is technisch wel tegen hem opgewassen, al leek hij ons aan vankelijk wat aan den flegmatieken kant. Later bleek het, dat wij ons hierin danig vergisten. De pianist George van Renesse heeft alle eigenschappen, die men voor zulk een ensemble mag noodig achten. Ge nuanceerd spel, afgewogen tegen den klank van de strijkers, met pousseerende vitali teit, maar 't blijft bij hem ietwat te weinig diep doorleefd. Zoo werd Helmann de lei der. Begonnen werd met „Trio in Es gr. t. op. 1 no. 1" van Beethoven. Aanvankelijk pakte niet alles (wat ten slotte gebeuren kan), maar nog niet was het „Scherzo" ingetreden, gevolgd door de „presto-finale" of weg was de matheid en werd het een geestig pittig, verrukkelijk vraag en ant woord spel. Dan volgde „Trio D. kl. t. op. 49" van Mendelssohn. Het eerste deel hoog opgevoerd gesteund door de idéé van het werk, de. eigen gewaarwordingen naar buiten gebracht; het tweede deel door de fantaseerende inspiratie van den een, dan weer van den ander gemaakt tot een kos telijk juweel van fijnheid dan het „Sche- zo en finale" in geweldige aandrijving der tempi, Mendelssohn in zijn somtijds wat zoete melodische weelde, kwam frisch van uitvoering in nagenoeg volmaakt samen spel tot den toehoorder. De pianist deed hier prachtig décoratieve dingen en de cel list, die in een klaviertrio zoo gemakkelijk in de verdrukking kan komen, had vrij spel tot in het teerste pianissimo. Na de pauze het groote slotwerk „Trio A. kl. t. op. 50" van Tschaikowsky (Dem An- gedenken eines grossen Künstlers, waar mee Rubinstein bedoeld is). Deze keuze kunnen wij niet algeheel toejuichen, niet om de vertolking, want prachtig ensemble, voortreffelijk duospel der strijkers werd gegeven; st'okzware accenten in nobelheid van toon, verfijning, hevig beroerende tempi. Eet mag toch alles voortreffelijk heeten, maar tegen het werk zelf maken wy de bedenking, dat hoe mooi ook ge ïnstrumenteerd, het toch waarlijk te lang is (al meenen wij, dal er reeds coupures door de heeren gemaakt zijn). Allen lof aan dit zeer artistiek trio, dat zich telkens weer door de volle zaal met belang stellenden met enthousiast applaus zag be loond. J. K. BINNENLAND. FOTOHANDELAAR BETRAPT VALSCHE MUNTER. Verdachte verraadde zichzelve door een automaat. Uit 's-Gravenhage wordt aan het „Hbld." gemeld: Dank zij de oplettendheid van den foto handelaar P. L. Kurvers, wonende aan de Weima'rstraat 142 te 's-Gravenhage, heeft de politie de hand kunnen leggen op een man, die valsche guldens in omloop bracht. Gisteravond had de heer Kurvers zich verdekt in zijn winkel opgesteld teneinde te kunnén gadeslaan, wie rolfilms uit zijn automaat, welke aan den gevel van zijn huis hangt, kocht. Het was den heer Kur vers n.l. al verscheidene keeren overko men, dat er valsche guldens in de automaat waren. De heer Kurvers heeft dit valsche geld steeds bij de politie gedeponeerd, doch hij was er tot gisteravond nog niet in ge slaagd den dader te betrappen. Gisteravond echter kwam er een man bij de automaat en deed een gulden in het toestel. Op dat oogebnlik sprong de heer Kurvers te voorschijn, waarop de man aan den haal ging. De fotohandelaar zette den vluchteling onmiddellijk na, daarbij aldra geassisteerd door eenige voorbijgangers. Na een korten wedloop slaagden zij er in den man te grijpen en hem aan de politie over te leveren. Deze heeft den man in ar rest gesteld en hem een voorloopig verhoor afgenomen. Bij fouilleering bleek hy nog in het bezit van verscheidene valsche gul dens te zijn. Het politie-onderzoek ia nog in vollen gang. Het moet niet uitgesloten worden ge acht, dat de politie met deze vangst een valsche munterij op het spoor is gekomen. LAATSTE BERICHTEN A. C. R. DREESMANN. t Hedenochtend is in den ouderdom van 80 jaar in zijn woning te Bussum overleden de heer A. C. R. Dreesmann. De overledene was oprichter van de firma Vroom en Dreesmann. Hij woonde sinds 30 jaar te Bussum, waar hij veel philantropisehen arbeid heeft verricht, o. a. heeft hij de stichting mogelijk gemaakt van het St. Majella-Ziekcnhuis. De thans ontslapene had zitting in tal van vereenigingen en was gedurende ge- ruimen tijd lid van den Gemeenteraad van Bussum, als fractielid van de R. K. Staats- Dartii DE PLANNEN VAN DEN HEER FOKKFR IN ENGELAND. Nog geen beslissing gevallen. De bekende vliegtuigbouwer Anthony Fokker is gisteravond van een reis naar Engeland te Amsterdam, teruggekeerd. In verband met deze reis zijn in de Engel- sche bladen tal van berichten verschenen over plannen, die de heer Fokker koestert voor het stichten van een vliegtuigenfa- briek in Engeland. Een verslaggever van het Persbureau Vaz Dias heeft hedenochtend een onder houd met den heer Fokker gehad en heeft hem gevraagd in hoeverre deze berichten juist zyn. De heer Fokker verklaarde, dat er ernsti ge onderhandelingen gaande zijn voor den bouw van Fokker- en Douglas-vliegtuigcn in Engeland. De plaats van vestiging van deze industrie hangt van verschillende fac toren af; groote Engelsche steden hebben reeds medegedeeld, dat zij terreinen en fa brieksgebouwen ter beschikking hebben. Een keuze is echter nog niet gedaan. Alle berichten daaromtrent in de Engelsche pers kunt u aldus de heer Fokker te genspreken. De heer Fokker voegde hieraan toe, dat men in Engeland voelt dat men op het ge bied van de vliegtuigindustrie ten achter is. Toestellen zooals de F. 22 en de F. 36, die in Amsterdam gebouwd zyn, kent men J in Engeland niet, noch wat capaciteit, noch wat uitvoering betreft. Voor het doen van definitieve mededee- lingen is de tijd nog niet rijp. Groote be langen kunnen hierdnor worden geschaad. Ook de politiek besloot de freer Fokker speelt in deze kwestie een rol. Er is een groep in Engeland, die de vestiging van Fokker-fabrieken in Engeland wil be vorderen, doch anderen zijn bezig te trach ten dit te beletten. PRIJSVRAAG NAT. CRISIS-COMITé. Het N. C. C. deelt mede: De lijsten van prijswinnaars der verkeersprijsvraag zijn uitverkocht. Alle prijswinnaars ontvingen bericht omtrent den gewonnen prijs. Een 1 lyst ligt nog ter inzage bij het secretariaat j van het N C. C., Kneuterdijk 20. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Door de marechaussee is in de gemeente Aduard (Groningen) een gefreime distilleer derij ontdekt bij zekeren J. P. Reeds een I jaar heeft men naar deze distilleerderij ge zocht. J. P. is in arrest gesteld. De ingre diënten werden in beslag genomen. ZWITSERLAND KRIJGT OOK EEN DOUGLAS. Naar wij vernemen zal dezer dagen te Cherbourg uit Amerika per schip worden aangevoerd een nieuwe Douglas-machine, welke door Anthony Fokker aan Zwitser land wordt geleverd. De machine zal deel gaan uitmaken van de luchtvloot der Swiss Air. EEN SMOKKELSCHIP. Na een lange reis nog niets bereikt. 't Zal ongeveer een viertal maanden ge- j leden zijn, dat op de Zeeuwsche stroomen werd gesignaleerd de motorschoener „Wil ly", thuisbehoorende te Groningen. De hou ding van dat scheepje gaf aanleiding te vermoeden, dat het de lading niet langs den normalen weg wenschte te lossen. Toen men aan boord ook opmerkte, dat de doua ne en de politie aandacht schonken, ver dween de „Willy" het zeegat uit. Er werd toen geconstateerd, dat buiten de 3 mijl grens lading werd overgegeven aan een tweede vaartuig, dat naar gebleken is een oud jacht van den Duitschen keizer moet geweest zijn. Dit laatste vaartuig is met groote snel heid zonder dat het achterhaald kon wor den, verdwenen in de richting van de Bel gische kust. Men heeft later kunnen con- stateeren dat de lading die werd overge nomen, bestond uit kisten spiritus van 95 pet., een lading dus van hooge waarde en waaraan smokkelaars groote sommen kun nen verdienen. De „Willy" is toen met het overgebleven gedeelte van de lading naar onbestemde plaats vertrokken. Later is gebleken, dat het via Kaap Skagen naar Danzig is ge varen om daar te trachten de spiritus aan land te brengen. Het scheepje heeft ook hier echter de vlucht moeten nemen. Op de Oostzee rondzwervende is de motor defect geraakt, waardoor het hulpeloo- was. Met een klein zeil aan den korten mast wist de „Willy" de Poolsche havenstad Gdynia te bereiken. Men had intusschen de voorzich tigheid betracht door de kisten spiritus over boord te gooien. In deze haven is gerepareerd, maar toen het op betalen aankwam, had de gezag voerder geen geld. Pogingen door hem aangewend om dat te krijgen van zijn op drachtgever, een Duitscher, hadden geen resultaat. Deze heeft wel de opbrengst van de smokkelwaar ontvangen, maar meende dat hij overigens met het scfrip niets had te maken. Ook de kapitein van de „Willy" heeft tot op dit oogenblik nooit een cent ontvangen. Na drie maanden in Gdynia te hebben gelegen is het ten slotte toch gelukt vrij te komen. Er werd een lading hout ingeno men en daarmede werd de reis naar het vaderland aanvaard. Deze week is de Willy" via het IJsel- meer naar Amsterdam gekomen. Onmiddel lijk is door de politie beslag gelegd op het scheepje. Ook de douanen hebben een on derzoek ingesteld en deze laatsten hebben bevolen de „Willy" naar Rotterdam te brengen, waar een einde zal gemaakt wor den aan dit smokkelschlp, dat ook reeds eerder zich met smokkelen heeft bezig ge houden. Een einde, omdat de bemanning, bestaan de uit Hollanders en Duitschers, vermoe delijk beslag zal leggen op het schip, daar BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Emanuel, z. van J. J. Mekel en E. J. Kouw Sophia Alida, d. van J. L. J. Luijckx en M. v. Deuren Herma- nus, z. van H. v. d. Werf en J. H. Wolte- math Carolina Rosalie, d. van A. F. Hartman en E. G. Nowak Willy, d. van L. v. Dijk en A. J. A. Bourgonjen Hidde Antonie, z. van M. Nieuwkoop en L. Ko renstra Adriana Anna Maria, d. van N. Josperse en W. F. de Wekker Catharina Margaretha, d. van D. Harteveld en M. C. v. Leeuwen Jannie, d. van D. J. Hout- hoff en B. W. Straathof Willem Simon, z. van W. S. v. d. Heijden en C. M. Kriek. Gehuwd: P. Kasteel jm. 23 j. en C. J. Bouwman jd. 28 j. I. Kruts jm. 31 j. en B. G. de Koning jd. 25 j. A. Louwrier jm. 23 j. en F. den Os jd. 24 j. E. A. Th. Vogelenzang jm. 24 j. en J. v. Putten jd. 22 j. J. de Haas jm. 24 j. en M. W. Muijs jd. 25 j. A. v. Kruistum jm. 28 j. en P. j Buijs jd. 28 j. K. Halbmeijer jm. 34 j. en A. A. Kolderman jd. 27 j. Overleden: A. Kraaijesteijn m. 71 j. W. Starrenburg-v. Duivenboden vr. 61 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN TER AAR, 13 Nov. Centrale Veiling. Kasboonen f 2.654.35, kasstek f 2.60, witte pronkers 2585 cent, stamprincesseboonen f 2.60, spruitkool f 8.?0, uien f 1.402.30, kroten f 0.801.10, peen 1.53 cent, breek- peen f 1.003.10, spinazie per bak 1014 cent, andijvie 13—26 cent, sla f 0.502.60, bloemkool f 1.509.30, tomaten A f 3.60 7.60, B f 4.60—8.10, C f 1.20—2.40, CC f 1.10. Chineesche kool per bak 911 cent, druiven per pond 1415 cent, roodekooi per 100 stuks f 4.506.10, savoye f 3.30 6.00, wittekool f 5,30, Groenekool f 2.00 3.30. de gezagvoerder geen geld heeft de gages te betalen. Tegen den gezagvoerder zelf, is proces-verbaal opgemaakt wegen smok kelen, waarvoor hij vermoedelijk met de gevangenis zal moeten kennis maken. AUTO GESLIPT EN TEGEN EEN HUIS GEREDEN. Een persoon ernstig gewond. Gisteravond te omstreeks 11 uur is in den gevaarlijken bocht in den weg Breda —Antwerpen onder Rijsbergen een auto geslipt. Een truck met aanhangwagen toe- behoorende aan de gebroeders Nijman uit Rotterdam kwam te slippen en reed dien tengevolge tegen de pui varl de manufac turenzaak van den heer Broeken. De voor gevel van het huis werd grootendeels ver nield. De bestuurder en een naast hem zit- teiW persoon, zekere J. van Overbosch, werden uit de wagen geslingerd. De heer Overbosch, die in Rotterdam woont, kreeg zoodanige verwondingen, dat overbrenging naar het St. Ignatius Ziekenhuis te Breda noodzakelijk was. Hij is daar in zorgwek- kenden toestand opgenomen. De chauffeur kwam er met enkele kleine schrammen ai. De truck werd grootendeels vernield. Steunverleening aan de Rietcultuur, oogst 1931—1935. De Regeeringscommissaris voor de steun verleening aan de akkerbouw en veehou derij maakt bekend, dat voor de steunver leening aan de Riet-cültuur, oogst 1934 1935 de volgende steunmaatregelen in uit voering zullen komen, onder door de Ne derlandsche Akkerbouwcentrale te maken voorwaarden: Matriet. Gelegenheid zal worden gebo den tot levering van 40 pet. der productie matriet, oogst 19341935 voor een prijs van 20 cent per bos, franco voor den wal, aan te wijzen opslagplaats, onder aftrek van 1 cent per bos voor kosten van opslaan. Dekriet. Gelegenheid zal worden geboden tot levering van 25 pet. der productie. Ie soort dekriet oogst 19341935 voor een prijs van 3.50 per Vim, franco voor den wal, aan te wijzen opslagplaats. De bosjes moeten een banddikte hebben van 32—33 cm. BIndriet. steun zal worden verleend tot een bedrag van 12.50.— per H. A. voor het snijden, schoonmaken en zuiveren der door de Nederlandsche Akkerbouwcentrale aan te wijzen bladrietvelden. TELEGRAMMEN ESCADER-VLÏEGTOCHT OVER DEN STilLLEN OCEAAN. LONDEN, 15 Nov. Uit de Ver. Staten wordt gemeld, dat tegen het einde van deze maand een eseader Amerikaansche am- phibie-vliegtuigen een gezamenlijke vlucht over den Stillen Oceaan naar de Philip- pijnen zal ondernemen. Het eseader zal van San Francisco naar Hawai vliegen, een' afstand van 3200 K.M., van Hawai naar Guam, het grootste der Amerikaansche Marianne-eilanden ten Zuiden van Japan, een afstand van 4800 K.M., en van Guam naar Manilla, een tra ject van 1600 K.M. De geheele vlucht zal in escadrille-formaties gemaakt worden. Volgens berichten van Engelsche zijde wordt in Amerika openlijk verklaard, dat deze vlucht onderdeel is van een plan om „een luchtbrug over den Stillen Oceaan te slaan"! In deskundige Engelsche kringen gelooft men dat de Ver. Staten wanneer de voor genomen vlootsteunpunten zijn voltooid, in betrekkelijk korten tijd duizend bom- bardements- en andere vliegtuigen binnen het bereik der Japansche eilanden kan concentreeren. BOMAANSLAG OP EEN SPAANSCHE DORPSKERK. MADRID, 15 Nov. In de nabijheid van de Noord-Spaansche havenstad Vigo hebben onbekende daders onder het hoog-altaar van een dorpskerk vier met dynamiet ge laden bommen gelegd, die korten tijd later ontploften en de kerk met de vele daarin aanwezige kostbare kunstschatten verniel den. Verder ontplofte een bom in een cerami- sche fabriek, waardoor het fabrieksgebouw zwaar beschadigd werd. 4T "3 Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 15 Nov. 1934 L.K. Hoden I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 32»/, 821/4 Berkels Patent 301/, Calvè Delft c v. A 42"/, 42% Kuchenm. Acc. x/a Ned. Ford 223 221 Philips Gem. Bez 2158/4 2108/4 Uni Lever 74% 75 Petroleum: Kon Olie 186»/4 134% Perlak 84»/, 85 Rubber: A'dam Rubber 86% 85V. Deli Bat Rubber 60Va 60 Vico 64% 64 Serbadjadi 55 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 29 99 Oude B»>ot Mijnbouw: Boe ton 61/, Alg. Explor. Mij 1341/a 135 Suiker: H.V. A'dam 1421/j 138 Vorstenlanden 101/8 10 Java Cultuur 620/s 62 N.l.S.U. 60 60 Tabak: Deli My. 109% 108 Senembah 1151/, 115 Deli Bat. Tabak 134 V, 134 Oostkust 30 30 Am. Fondsen: Ani. Sincl'ing 22% 22 Anaconda 6% O"/, Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel 17'/, 17V1(, Jities Service »l/8 1% Central Public. Continental Ou 108/, 10% Jen Aviation 2% a% Int. Nickel 141 2 14% Kennec. Copper JO»/, 10% Milwaukee 1% 1> ld. Pref. Keesport Tin PI. 66-v.l 56% North American 71/2 7% Nevada Shell Union 41/4 4%, Unit. St. Leather 38/g 3% Union Pacific 628/4 63 Wabash 1V4 lV, United St., Steel 5T/lfl 5% Tidew. Ass, Oil 211/4 21% WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). 7.38% Beriyn New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pet. 59.461/j, 9.74;!, USl/g BEURSOVERZICHT. (van gisteren). Gedurende de ochtenduren was de stem ming vaster, doch in de middaguren viel de stemming tegen, hetgeen vooral was toe te schrijven aan nieuwe verkoopen in Kon. Olies van de zijde der arbitrage. De koers liep ongeveer 1 pet. beneden het slotpeil van gisteren terug. De Amerikaan sche oliesoorten opanden iets hooger, doen later trad ook hier een lichte reactie in. Van de Industrieelen waren Philips aan eemg aanbod onderhevig, waardoor de koers ruim 1 pet. terugliep. Unielevers waren echter vaster en 1 pet. hooger. De vas'.e houding van dit fonds is voor een gedeelte daaraan toe te schrijven, dat het vetgebrek in Duitechland de regeering daar noodzaakt de margarine-industrie meer vryheid van beweging te geven. Aku's waren prijshou dend. Van Berkel's Patent gevraagd en verscheidene pets. hooger, als gevolg van den gunstige indruk van het jaarverslag. Rubbers waren ongcanimeerd; A'dam Rub bers zagen zich ongeveer 1 pet. van hun koers ontgaan. Suikers waren flauw, spe ciaal H. V. A.'s, die na reeds zwakker inzet ruim 3 pet. afbrokkelden. Tabakke ^waren verwaarloosd, doch de koersen neigden ook hier meerendeels tot reactie. Amerikanen waren stil en lagen in navolging van Wail- street. Duitsche obligaties hadden een klei ne markt en konden zich vrij goed hand haven. De Nederlandsche en Ned. Indische Staatsfondsen gaven slechts uiterst kleine koersverschillen te zien. Oude Schuld kon den zich ook vandaag handhaven, ofschoon hier in de laatste dagen eenige neiging tot realisatie aan den dag treedt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3