DONDERDAG 15 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Nov. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. inst. te De Bilt, Hoogste barometerst.: 770.8 te Libau in Lethland Laagste barometerst.: 750.3 te Oporto in Portugal. Verwachting tot den avond van 16 Nov.: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot half of zwaarbe wolkt, weinig of geen regen, iets zach ter. Zoowel in het Oosten als in het Noord- Westen bleef de luchtdruk stijgen, zoodat zich een rug van hoogen luchtdruk vormde van ver in het Westen op den Oceaan tot aan de Oostzee-staten. De depressie in het Zuid-Westen ligt thans over Portugal en Noord-West Spanje. In het hooge Noorden trekken depressies van West naar Oost aan hun Zuidzijde begrensd door luchtmassa's van hooge temperatuur. Over Centraal en Oost Europa waait, over het gebied van nevel en kou aan den grond, een warme Foehn-strooming met groote droogte, storm en hooge temperaturen op de toppen van de middelgebergten in Oost-Europa en in Oost-Duitsehland komt do warmte aan den grond. Daar de luchtdruk ten Noorden en Noord-Oosten van ons land nog regelmatig stijgt is aanhouden van den Oos telijken wind te wachten met voorloopig nog kans op mist en in den nacht plaatse lijk temperaturen om het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR: 5.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 4.38 uur tot Vrijdagmorgen 6.52 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 16 Nov., voorm. 10.30 uur en nam. 10.46 uur. welke in Batavia met eenïg ceremonieel en onder groote belangstelling van de toe schouwers werd ingeladen. Parmentier mocht nog een brief ontvan gen van den G. G., waarin deze hem de beste wenschen voor een goede reis doet toekomen. Op Tjililitan moest de bemanning een keuring door de inspectrice van den dienst der volksgezondheid dr. Cheriex onder gaan, hetgeen zuiver een formaliteit be- teekende welke zij glimlachend temidden van de toeschouwers doorstond. Parmentier was natuurlijk vol vertrou wen op de goede terugreis en verk'aarde het liefst in twee dagen naar Holland te vliegen, hetgeen echter onmogelijk is, aan gezien een uitgebreid programma van rondvluchten langs de Indië-route moet worden afgewerkt. Nadat de bemanning wederom vele hand- teekeningen had moeten plaatsen en diver se bloemstukken in ontvangst waren ge nomen, verhief zich de nu zwaarder belas te „Uiver" te 8.40 Ja va-tijd van het vlieg veld Tjililitan, om na een eereronde defi nitief den weg naar Holland in te slaan. Om 9 uur 55 is de „Uiver" te Palembang geland, waar een enorme menigte de be manning een grootsche ovatie bracht. Re sident Steinbuch hield een korte toespraak, waarna verschillende geschenken werden aangeboden. Parmentier dankte, waarna het vliegtuig om 10.45 vlot naar Singapore vertrok. SPORT SCHAATSENRIJDEN DE KUNSTIJSBAAN GEOPEND. Hedenmorgen is de kunstrijbaan achter het Sportfondsenbad te Amsterdam officieel in gebruik genomen. Zeer veel belangstellenden waren gekomen om van deze opening getuige te zijn. Nadat de heer Bierenbroodspot met enkele woorden de kunslrijbaan voor geopend bad verklaard, gaf de heer de Waal eenige demonstraties schoonrijden, terwijl het be kende paar Otto KaiserHansi Kastl, die als tiainers aan deze ijsbaan verbonden zijn, het kunslrijden demonstreerde, wat veel applaus ontlokte. Daarna kwamen de ijshockeyers aan de beurt. Een combinatie HaarlemAmsterdam speelde tegen een ploeg van de H.H.YC. uit Den Haag, de laatste onder aanvoering van den bekenden hockey-speler Maas. Ook het hardrijden werd gedemonstreerd; zoo bagen wij o m. van der Ruit aan het werk Vooral voor de training in het bochten ne men is deze kunstijsbaan voor dk hardrijders uitstekend geschikt. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den president van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrij ders Bond, den heer G. A. W. van Laer. Op 24 en 25 November a.s, zal, naar be kend is, een belangrijk ijsfeest worden gege ven, waarop alle takken van de ijssport zul len worden beoefend. De „uitvinding" te Wolvega. EEN AKELIG NASPEL. Vergadering van den gemeenteraad van Weststellingwerf. Hedenmorgen werd in het gemeentehuis te Wolvega een buitengewone raadsverga dering gehouden van dsn gemeenteraad van Weststellingwerf, welke op verzoek van alle raadsleden, met uitzondering van de wethouders door den burgemeester, mr. Maas, was bijeengeroepen. Voor deze Raadvergadering, die in ver band stond met de zoo geruchtmakende uitvinding van den heer Wardenier, be stond buitengewoon groote belangstelling, niet alleen van de zijde der bewoners, doch ook van de pers. Strenge maatrege len waren genomen. Geen enkele persver tegenwoordiger werd toegelaten zonder geldige perskaart. Enkele journalisten, die deze kaart niet in hun bezit hadden, had den de grootste moeite om zich een legiti matie-bewijs te verschaffen, waarbij de hulp van de hoofdredacties van verschil lende bladen moest worden ingeroepen. Precies te 10 uur hedenochtend werd de vergadering geopend. Alle raadsleden wa ren aanwezig behalve wethouder Muurling, die wegens ongesteldheid de vergadering niet kon bijwonen. Nadat de burgemeester de vergadering had geopend, las hij een verklaring voor van dr. Brons, waarin deze mededeelde, dat hij wethouder Muurling verboden had de vergadering op dezen dag bij te wo nen in verband met zijn geestesgesteldheid. Vervolgens werd voorgelezen de brief van de Raadsleden, die de vergadering hadden aangevraagd met de vragen, die zij aan B. en W. hebben gesteld. Deze vra gen luiden aldus: 1. Welke zijn de redenen geweest, waar om B. en W. zich hebben bezig gehouden met de zaak Wardenier? 2. Hebben deze bemoeiingen kosten ver oorzaakt, ten laste van de gemeentekas en/of hebben B. en W. op eenigerlei wijze voor de gemeente verbintenis(sen) aange gaan of verplichtingen aanvaard? 3. Waarom hebben B. en W. terzake aan den Raad geen inlichtingen verstrekt en waarom hebben B. en W. den Raad ter zake niet gehoord? 4. Was wethouder Muurling bevoegd dergelijke mededeeiingen te doen als hij gedaan heeft aan de redactie van de „Mep- peler Courant" en had hij het recht af schrift van de officieele koopacte aan den redacteur van genoemd blad ter inzage te geven? Als eerste spreker voerde het woord de heer Douma (A.R.) die de vragen nog mon deling wenschte toe te lichten. Spr. bracht dank aan den burgemeester voor den bekwamen, spoed, waarop deze vergadering is belegd. Hij spreekt zijn deernis uit met het slachtoffer en diens ouders, heeft leedwezen met den persoon van den voorzitter, wiens prestige ge schaad is door deze zaak en heeft mede lijden met het publiek, dat door deze ge ruchten uitkomst meende te zien voor Wol vega. Thans hebben wij het naspel in den Raad gekregen, omdat de leden van den Raad op officieele wijze inlichtingen moes-, len vragen en om B. en W. in de gelegen heid te stellen hun beleid te verdedigen. Het heeft den Raadsleden bevreemd, dat zb alle inlichtingen uit de pers van Rot terdam tot Leeuwarden moesten verne men. Het gaat hoofdzakelijk om de ver houding tusschen den burgemeester en wethouder Muurling. U, mijnheer de burgemeester, heeft veel ambitie voor deze zaak gehad en veel tijd eraan gegeven. De leden hebben recht op een volledige inlichting, daar een noodlij dende gemeente weten moet, welke kosten er gemaakt zijn. Er wordt door een grond eigenaar beweerd, dat de gemeente grond heeft gekocht. Dat kan natuurlijk niet. De leden willen echter precies de zaak we ten. Waarom heeft men de Raad afzijdig gehouden? Kon die geen geheim bewaren? De Raad voelt zich grootelijks beleedigd, dat zij in deze aan den kant is gezet. In deze heeft wethouder Muurling tal van mededeeiingen gedaan en was hij daar als wethouder toe bevoegd? Mocht hij bijvoor beeld de afschriften van koopacten aan persvertegenwooi'digers laten zien? De burgemeester, mr. Maas, beantwoord de hierop de vragen. Spr. zeide, dat B. en W. zich met dc zaak Wai'denier bezig ge houden hebben, omdat zij meenden, dat te Wolvega een groote industrie zou gevestigd kunnen worden. Spr. heeft in eerste in stantie geinformeerd en de verkregen in- formalias van den heer Wardenier waren zeer gunstig. De voorzitter las vervolgens een schrijven voor van prof. van der Scheer te Groninger., waarin deze ver klaarde, dat de heer Wardenier nu, na en kele dagen onderzoek, zich volkomen rustig gedraagt en dat spr. volkomen kan begrij pen, dat iemand, die psychiatrisch niet on derlegd Is, door den heer Wardenier geheel kan worden beïnvloed, zoodat hij geloof hecht aan diens verklaringen. De burgemeester en wethouders hebben geen kosten gemaakt; alleen zijn er vijf tien maal vijftig cent zegelkosten gemaaxt, waarvoor de kwitantie betaald op tatel ligt. Burgemeester en Wethouders hebben geen inlichtingen aan der. Raad gegeven, omdat op verzoek van den heer Wardenier geheimhouding was opgelegd, daar de zaak nog in voorbereiding was. Weihouder Muurling was niet bevoegd zijn verklarin gen aan de „Meppeler Courant" af te ge ven, ook mocht hij de contracten niet la ten zien. Spr. wilde de volgende verklaringen nog afleggen, om andere vragen te voorkomen. Voor een half jaar wei*d spreker door EIKEN DRESSOIR ïfiEKWEL IM. EED. CEUBFUUTEliiE MET SPIEGELOPZET EN DEGELIJKE FLINKE TAFEL OVER GOEDKOOP GESPROKEN INGEBOUWDE THEETAFEL MET 2 UITSCHUIFBLALEN SLECHTS 12.75 7.75 10.25 HAARLEMMERSTRAAT I33-S36, LEEi E i wethouder Muurling aangaande Wardenier ingelicht. Voor twee maanden werd hij aan hem voorgesteld. Wardenier gaf zulke ant woorden, dal spr. het grootste vertrouwen in hem kreeg. Wardenier zeide: niet het perpetuum mobile uitgevonden te hebben, maar te werken met geperste lucht, alleen op andere wijze als in de mijnen wordt toe gepast. Over het principe wilde hij nog niet spreken verder. Door de persoonlijke relaties van den heer Wardenier werd spr. versterkt in zijn vertrouwen. Een architect kwam bij hem inlichtingen vragen over den bouw van een fabriek. Wardenier liet de blauwdrukken zien. De heer Wardenior deelde toen mee, dat een zijner ingenieui's niet voor Woivega voelde en vroeg aan B. en W. een schrijven, waarin hun medewer king werd toegezegd. Na rijpe overweging is deze brief geschreven, waarin B. en W. zich echter tot niets verbinden. Verder is er niets gebeurd. Inmiddels was, hoewel geheimhouding was opgelegd, heel wat in de pers versche nen. Spr. heeft Wardenier gevraagd, wat hij nu wilde. Deze heeft toen gezegd, dat de pers volledige inlichtingen kon ontvan gen. Spr. heeft zelf de persconferentie ge presideerd, om na te gaan, wat er gezegd werd. Hij heeft erop aangedrongen, den motor te toonen, maar dit werd steeds uit gesteld. Bij de persconferentie werd het wan trouwen echter in hem versterkt en de volgende dagen bracht de pers meer aan het licht. Spr. bemerkte, dat de heer V/ar denier meer en meer verward geraakte. Hij vertoonde neigingen tot zelfmoord. Spr. heeft toen den officier van justitie om raad gevraagd en het gevolg is ge weest, dat de heer Wardenier naar Gro ningen is gebracht. Had ieder gezwegen, zooals spr., dan was er niets gebeurd in deze geheele zaak. De heer Douma (A.R.) verklaarde hier op, dat er veel is opgehelderd. Spr. wil den burgemeester lof brengen voor diens actief optreden voor de belangen van de gemeente Weststellingwerf. Indien het werkelijkheid was gevfrorden, dan zou de dankbaarheid nog grooter zijn geweest. De verklaring van prof. van der Scheer doet zien. dat het mogelijk was om te handelen als is gehandeld. De critiek tegenover u is vaak te ver gegaan. Toch betreurt spr. dat den Raad niet meer mededeeiingen zijn gedaan voordat de persconferentie plaats had, en dat men, zonder de motor of de officieele stukken te hebben gezien, de pers daarin heeft gekend. Spr. wil ten slotte nogmaals den burgemeester com plimenteeren voor zijn voortvarendheid, doch hij meent, dat deze ook een weinig is voortgespruit uit eerzucht. De burgemeester interumpeert: „Daar is niets van waar". De her Douma: „Dan neem ik deze woor den terug". De heer Douma bespreekt daarna de houding van wethouder Muurling. Deze uitte orakel-taal. Van tijd tot tijd heeft hij bewust gelogen. Hij heeft Wolvega tot een aanfluiting gemaakt in het geheele land. De Raad zal echter nog wel een woordje met wethouder Muurling spreken. Het doet spr. leed om den heer Muurling en hij wenscht hem hartelijk herstel. Maar de Raad heeft zijn eer op te houden en men kan wethouder Muurling niet handhaven. Wethouder Muurling heeft zich aange diend als een blijmoedig Christen, maar een Christen, die bewust liegt slaat Hem in het gezicht, naar Wien hij zich noemt. De heer Johan Nooi (Soc. Partij) zeide, dat men informaties had moeten nemen. Spr. kan mededeelen. dat de toestand van Wardenier zoo is, dat hij straks ongedeerd in de maatschappij kan terugkeeren. Spr. heeft ook medelijden met den persoon wiens stoel leegstaat. Deze man heeft ge hoopt. dat er iets goeds was te vindon voor Wolvega. Hij is echter te ver over de schreef gegaan. Nu is hij zelf slachtoffer geworden, en spr. betuigt zijn deernis met dezen man en zijn gezin. Wethouder van der Veen is ook niet op zijn plaats geweest. Hij wist, dat er nog 15 raadsleden waren, die ook gekend moesten worden in deze zaak. Spr. concludeert, dat er nog veel vaags in deze zaak is, ondanks de verklaringen van den burgemeester. Is de suggestie dan zoo sterk geweest, dat men niets gezien hebbende alles toeh heeft geloofd? Spr. hoopt, dat men den Raad in het vervolg niet afzijdig zal houden. WeUiouder van der Veen (S.D.A.P.) zegt in deze zaak nooit te hebben geloofd. Tij dens zijn ziekte is deze zaak uitgegroeid en toen hij op 20 October voor het eerst weer in het college van B. en W. kwam, was de zaak al een heel eind opgeschoten. Hij is meegegaan, omdat het de gemeente geen geld kostte. De heer Dijk (A.R.) is niet tevreden met de afgelegde verklaringen. Waarom heeft men in het begin niet voldoende geinfor meerd? Toen de burgemeestei' zich er ach ter stelde, begon de burgerij het te geloo- ven. Plet was onvoorzichtig van den bur gemeester niet voldoende inlichtingen in te winnen. De burgemeestei* verklaart dan, dat hij nog meer inlichtingen zou kunnen geven, doch dat hij niet gerechtigd is dit te doen in het belang van Wardenier en van de personen, die met hem in relatie staan. Spr. heeft niet anders gewild dan de wel vaart van de gemeente Weststellingwerf te behartigen. Hierop gaf spr. nog eenige verklaringen omtrent de persoonlijkheid van Warde nier, die reeds bekend zijn. Vervolgende zeide hij, dat in het ge meentehuis van Wolvega iets heel bijzon ders is gebeurd. Hij mag hiervan echter niets zeggen. De heer Nooi: „Wat was dat dan?" De burgemeester: „U moet mij gelooven en anders aan hoogere autoriteiten vra gen". De bui-gemeester verklaart dan nog, dat Wolvega niet zeer gunstig gelegen is voor industrie en in slechter positie verkeert, dan b.v. Twente. Toen de jongen met de uitvinding kwam dacht spr. inderdaad met een uitvinder te doen te hebben en spr. heeft informaties ingewonnen bij zijn relaties. Een technicus heeft spr. verzekerd, dat de idee van Wardenier goed was en dat Wardenier een persoon was, die twee pro cent kans had een motor naar dit principe uit te vinden. De heer Douma (A.R.) vroeg daarna om de vergadei'ing te schorsen om daarna zijn houding te bepalen. Aan het slot van de zitting hebben alle aanwezigen een motie aangenomen, waar in uitgesproken wordt, dat het wantrou wen tegenover wethouder Muurling ten sterkste is toegenomen. In de motie staat tevens, dat in de eerstvolgende vergade ring nader zal worden beslist hoe in deze te handelen. STADSNIEUWS CRISIS-CREDIET VOOR DEN MIDDEN STAND IN RIJNLAND. Bsmiddelingscoramissie ingesteld. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland te Leiden is een Commissie ingesteld, welke bemiddelend zal optreden inzake verleening van crisis- crediet aan den middenstand voor Rijn land. Dit gebied omvat de navolgende plaat sen: Ter Aar, Alkemade, Alphen aan den Rijn, Benthuizen, Hazerswoude, Katwijk, Koudekerk, Leiden, Leiderdorp, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Noordwijk, Noord- wijkei-hout, Oegstgeest, Rijnsaterwoude, Rijnsburg, Sassenheim, Valkenburg, Voor hout, Voorschoten, Warmond, Woubrugge, Zevenhoven en Zoeterwoude. De commissie is als volgt samengesteld: Voorzitter: de heer H. M. Simonis, voor zitter van de afd. Kleinbedrijf v. d. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land te Leiden; Districtscommissaris: de heer P. A. van Aggelen, directeur Ge meentelijke Hulpbank (bank van leening en geldschietbank) te Leiden en 2e secre taris Leidsch Crisis-Comité; Secretaris: de heer F. J. Groot Enzex*ink; Algemeen lid: de heer W. A. Schrandt, directeur van de N.V. v.h. J. C. Zaalberg en Zn. te Leiden. Deze commissie is gisteravond door den voorzitter van den Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland, den heer D. ten Cate Brouwer, geinstalleerd en heeft daarna haar werkzaamheden aange vangen. Alle verzoeken om bemiddeling ter ver krijging van crisiscrediet voor den Midden stand in Rijnland, moéten worden gericht aan de Bemiddelingscommissie, Nieuwsteeg No. 6, Leiden. De heer D. ten Cate Brouwer, reeds eer der genoemd en de heer Mr. H. D. M. Knol, accountant te Leiden hebben zich bereid verklaard hunne medewerking te verlee- nen. De middenstandsorganisaties in het dis trict Rijnland en de plaatselijke crisis- comité's in dit district, zullen binnen enkele dagen tot een bijeenkomst worden uitge nood igd. De commissie zal dan nadere mededee iingen doen omtrent den verderen gang van zaken. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Gisteravond sprak pater Heymeyer voor de K. J. M. V.'ers over „den verkeerings- tyd". Deze spreker schijnt wel bijzonder ge liefd te zijn bij de leden, getuige de groote opkomst en zeer terecht, want spr. bezit ir. hooge mate de begaafdheid om over dergelijke subtiele onderwerpen te spre ken. In zijn rede bouwde spr. voor de toe hoorders op „Het ideale huwelijk, het door God gewilde huwelijk", waarbij man en vrouw door een bovennatuurlijke liefde met elkaar vereenigd zijn, zoodat het als het ware een afspiegeling is van het God delijke Wezen, waarin men alle eigenschap pen van zoo'n harmonie terugvindt. Deze bovennatuurlijke liefde is een voortdurende verrijking van eikaars we zen en het maakt de natuurlijke liefde mooier en edeler, Nadat «pr. het ideale huwelijk als een AGENDA LEIDEN. Donderdag. „Geloof en Wetenschap", le zing Antoon van Duinkerken, Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. Tweede Abonnementsconcert Het Residentie-orchest, Stadsge hoorzaal, 8 uur. Donderdag, Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken, Nutsgebouw, 8.15 uur. Zondag, Vertooning van de film van het Nieuwe Sanatorium van „Herwon nen Levenskracht" Berg Bosch te Bilthoven, Stadsgehoorzaal, Groote zaal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 12 tot en met Zondag 18 Nov., a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg, tel. 807, E. B. de Metz, Korevaarstr. 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274 Oegstgeest. VAN ONZE ADVERTEERDERS. DE ZONNEBLOEM. Onze stadgenoot, de heer Jan Riemens, opent heden een nieuw magazijn aan de Doezaslraat no. 39, het Bloemenhuis „De Zonnebloem". De plaats voor vestiging is inderdaad goed gekozen, immers men kon in de rich ting Doezastraat, om snel even wat bloe men, een mooie vaas, gevuld mandje enz. te koopen niet direct in de nabijheid sla gen, en deze zaak voorziet o.i. dus in een behoefte aldaar. De heer Riemens, die het Rijksdiploma bezit, is een uitstekend vakman, zoodat het in zijn zaak niet aan vakkundige voor lichting zal ontbreken. De Doezastraat-bewoners zullen o.i. de opening van dit mooie bloemenhuis even eens met ingenomenheid begroeten. geestelijke kathedraal voor zijn gehoor had opgebouwd, behandelde hij den voor bereidingstijd. Hier putte hij uit zijn rijke priestererva ringen en gaf menigen wijzen raad, waar bij hij de practische moeilijkheden niet uit het oog verloor. De voorzitter, de heer J. Coster, bedank te den spreker hartelijk en hoopte hem weer spoedig voor de Leidsche K. J. M. V.'ers te mogen begroeten. Woensdagavond 21 Nov. ledenvergade ring waarbij het werkloozenvraagstuk van de leden zal worden behandeld. Missienaaiclub „St. Franciscus Xaverius". Den leden wordt medegedeeld, dat de naaiclub van morgenavond gewoon door gaat en dat de ledenvergadering wordt gehouden op Dinsdagavond 20 November. Rijkscommissie van advies inzake de musea. Bij Kon. besluit van 26 October is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid en voorzitter van de Rijkscommissie van advies in zake de musea aan prof. mr. J. Huizinga, alhier, met dankbetuiging voor de diensten, welke hij als zoodanig aan den Staat heeft bewezen. Hans en Grietje in Zomerlust. Op Zaterdag 17 en Zondag 18 November 's middags te half drie zullen er in de con certzaal „Zomerlust" speciale familie- en kindermatiné's gegeven worden met het bekende sprookje „Hans en Grietje en de booze heks" in drie bedrijven. Dit spel dat door het Rotterdamsch Too- neelgezelschap overal in den lande opge voerd wordt, zal ook hier ter stede wel belangstelling trekken. De in dit blad afgedrukte „bon" geeft recht op sterk gereduceerde toegangsprij- Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 373. N.V. Banketfa- briek „De Bij", Leiden, Roomburgerlaan. N. adj.-dir.: C. B. van den Berg, Leiden. 3292. Th. J. A. van der Meer, Leiden, Korevaarstraat 4. Rund-, kalfs-, lams- en varkensslagerijwinkel in fijne vleeschwa- ren. Bijv. uitgeoef. bedr.: veemesterij. 2167. Pension Futura, Leiden, Groenho- venstraat 5. Overl. E.: M. de Grauw, dd. 7 Nov. 1934. N.E.: Wed. P. de Grauw-Zaal, Leiden. Opheffing. 1080. A. van der Goot, Leiden, Maredijk 173. Houthandel. Door de politie te Rotterdam zijn drie jongens van 12 en 13 jaar aangehouden, die zonder doel daar rondzwierven. Het bleek, dat zij met een auto uit Leiden naar de Maasstad waren getrokken. Zij zijn thans aan hun ouders teruggegeven. Gisteravond te half tien is door onbeken de oorzaak brand ontstaan in de werk plaats van den heer Q. aan de Hooge- woerd, welke daarachter gelegen is op een zolder van de garage in de Dwarsbolwerk- straat. De brand werd ontdekt door een bewoner van de Hoogewoerd. Het perso neel van den heer Q. slaagde er in het vuur met eigen middelen te blusschen, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2