DONDERDAG 15 NOVEMBER 1934 DE LEÏDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 L1SSE. Bond vcor Groots Gezinnen. Da afdea. ling van den R.K. Bond voor Groote Ge zinnen hield gisteravond in het Patronaats gebouw een goedbezochte vergadering on der presidium van den heer H. J. v. d. Berk. Deze opende met den christelij ken groet en heette allen welkom. Hij uitte dan wensch, dat alle leden propagandist zullen zijn voor de vereeniging, opdat van haar een nog grootere stuwkracnt zal kunnen uitgaan. Door den secretaris, den heer A. Bon, werden vervolgens de notulen geleezn en onveranderd vastgesteld. Aan de orde is vervolgens bespreking van den algo- meenen toestand der vereeniging en die der R.K. Kraamverpleging. Wat de eerste betreft is de toestand van dien aard, dat ze nog te weinig leden telt om onze actie flink te kunnen ontplooien. Wat de kraam- wijkverpieging betreft is deze nog finan- tieel te zwak. Dank komt toe aan de R.K. Tooneelciub „Nuf en Genoegen", welke ten bate dezer vereeniging een uitvoering gaf, welke een mooi batig slot gaf. Voorts heb ben we de medewerking van verschillende i vereenigingen, terwijl we van de afdeeling j Lisse van het Groene Kruis een gift van 100.mochten incasseeren. 't Is jammer, dat nog niet allen lid zijn van deze nut tige instelling. De heer Jonkman wees er nog op, dat de contributie desnoods om de 14 dagen kon worden betaald. Voorts is er weer een verloting georganiseerd, welke hij in ieders weldadigheid aanbeval. A^n de orde is voorts een voorstel van het be stuur voor een te houden Kerstfeest voor de kinderen der leden. De heer Jonkman lichtte als lid der commissie een en ander toe, waaruit bleek, dat het plan bestaat om voor de kinderen, welke op de leer school zijn, een prettige namiduag te be zorgen in het gebouw van den R.K. Volks bond. In totaal zullen er 453 leerplichtige kinderen van de leden voor in aanmer king komen. De bedoeling is een echt oud- Holiandsche Poppenkast te laten komen, welke zeer zeker bij de kinderen in goe den smaak zal vallen. De leden gingen met dit voorste] accoord. Het bestuur kreeg op dracht de commissie de plannen verder te doen uitwerken. Vervolgens bracht de heer L. B. Jonkman een kort verslag uit van de gehouden vergadering van den Cenlralen Raad, waarvoor de voorzitter hem hartelijk dank bracht, hetgeen de ver- dering met applaus ondersteunde. Aan de orde is hierna de rondvraag. De heer v. d. Klaauw vroeg of aan den Gemeenteraad geen voorstel kon worden gedaan tot Schoolkindervoeding, omdat is geconsta teerd, dat vele kinderen aan ondervoeding lijden. Hij wees er op, dat ook in Boskoop aan Schoolkindervoeding wordt gedaan. De heer A. Augustinus deed een voorstel om voor de vereeniging een Speldjesdag te organiseeren, zooals door zoovele vereeni gingen geschiedt. De voorzitter vindt hier alles voor en hij had ook reeds met de Pastoor gesproken om een liefdadigheids- predicatie te mogen laten houden. Nog werd gewezen op de hooge cokesprijzen aan de Gasfabriek. Daar deze zaak ook in de vergadering van den Volksbond is ter sprake gebracht, zal het bestuur zich in verbinding stellen met het bestuur van den R.K. Volksbond. Hierna richtte de Geeste lijke Adviseur, Kapelaan Tabink, het woord tot de leden en wees op de ondank bare taak, welke de overheid in dezen tijd op zich heeft genomen. Zij is in vele ge vallen genoopt door het verstand aan net hart het zwijgen te moeten opieg^n. rue grooter den nood wordt op stoffelijk ge bied hoe grooter de zorg wordt voor net geestelijk leven. Voor dit leven hebben we Gods bijzondere genade zoo hard noodig, zoodat we daarom voortdurend moeten vragen. Als vaders van groote gezinnen heboen we groote zorgen, doch laten we vooral onze kinderen leeren bidden en la ten bidden. Laat ze dat voortdurend doen en laten ze het goed doen. Van God alleen kan redding komen voor den druk, welke thans op de wereld ligt. Te veel wordt God ten huidige dage vergeten. De vele goede gevoelens gaan schuil onder de bitterheid van het hart. De kinderen moeten onze steun zijn om vader en moeder door ie crisis heen te helpen, door nun gebed. Hierop volgde een dankbaar applaus. De voorzitter dankte de Eerw. Adviseur voor zijn schoone woorden en de leden voor hunne aanwezigheid en sloot vervolgens met den christelijken groet. Pluimvee- en Konijnensport. Gister avond hield de Pluimvee en Konijnen- sportvereeniging „Lisse en Omstr." haar ledenvergadering in het gebouw „De Klei- I ne Vereeniging". In zijn openingswoord klaagde de voorzitter over de sobere op- komst, welke zijn oorzaak zal vinden in andere vergaderingen, welke er dezen avond gehouden werden. Voorts deelde de j voorz. mede, dat verschillende prijzen voor de a.s. tentoonstelling het bestuur zijn toegezegd. Vervolgens bracht de heer A. N. Ruig- rok verslag uit van de gehouden vergade ring van den Raad van Beheer, welke dit jaar gehouden werd in Utrecht. Hierna werd het vraagprogramma be sproken, waarbij de voornaamste prijzen door den voorz. aan de vergadering wer den bekend gemaakt. Het reglement der tentoonstelling werd voorgelezen en te vens het inleggeld bepaald voor leden en niet-leden als volgt: voor konijnen: leden 1.10, niet leden 1.40; voor kippen resp. ƒ1.10, ƒ1.40, voor duiven resp. ƒ0.85, ƒ1.10, voor postduiven ƒ0.70, ƒ1. Vc r s moet door inzenders betaald wor den 3cts. per dier, wat ten goede komt aan den Raad van Beheer. Vervolgens had de verloting plaats van eenige raskonijnen, welke verloting op bracht 6.18. Gekomen aan de rondvraag werd door den heer Blom geklaagd over de dieren-aankoop voor de verloting, om dat dat geen zuiver ras is. De voorz. zal er voor zorgen, dat in het vervolg slacht- konijnen aangekocht zullen worden. Hier na sluiting. H. K. W. Gehouden ledenvergadering van den R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden op Woensdag j.l. in het Bondsgebouw. De voorzitter opent de vergadering met den chr. groet en heet allen welkom. Het spijt hem dat de opkomst zoo gering is. Op de eerste vergadering van dit sei zoen spoort hij aan om dezen winter eens een goede propaganda te voeren. De notulen werden voorgelezen en goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken was een dankwoord van onze scheidenden voorzitter, den heer Hamersveld, voor de prettige samenwerking met de afdeelingen. De voorzitter lasg ook nog een circulaire voor hulp aan de werklooze collega's. Dit hoofdbestuur stelt voor, dat de plaatselijke besturen de leden aansporen om een vrij willige bijdrage voor deze collega's te geven. De heer v. Rossum zegt, dat het plaat selijk voor onze collega's niet noodig is, doch spr. stelt voor om een collecte te hou den en om dan de gelden op te sturen naar het hoofdbestuur. Het bestuur stlde even wel voor om eerst nog hst eind van vol gende maand af te wachten. Dan zou men b.v. een inzameling per lijst kunnen hou den, Wanneer het bedrag niet plaatselijk noodig is, kan het worden opgestuurd aan het hoofdbestuur. Hierna verslag van het Congres te Den Bosch door den voorzitter, waarin zeer goed de toestand van de H. K. W. en van de collega's zelf, n.L de kleine salarissen, en de groote werkloosheid werd besproken De vorzitter werd bedankt voor zijn mooi verslag van dit congres. Hierna bespreking oudejaarsavondvie ring. Men had gaarne, dat de winkels en andere zaken op Oudejaar om 6 uur zou den sluiten, opdat de bedienden dan het jaar kunnen besluiten met een godsdienst oefening en dan verder dezen avond hui selijk kunnen vieren. Er zou een schrij ven gericht worden aan den middenstand en de Coöperatie, om aan bovengenoemd verzoek te voldoen. Daarna werd besproken een voorstel van den voorzitter, om te komen tot op richting van een vaandelcommissie, want het zou mooi wezen, wanneer wij in het bezit waren van een vaandel, om b.v. bij processies mede te loopen. De heer v. Kesteren stelt voor om een vlag hiervoor te nemen, waarop het doel ook goed tot uiting kemt. De heer v. Rossum voelt niets voor een commissie, maar stelt voor op een of ande re bijeenkomst een collecte te houden voor dit mooie doel.. Er zou inmiddels hier en daar prijs aangevraagd worden. Hierna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE (H. R.). VIJFTIG JAAR AAN HET ORGEL. GEMEENTFRA/D VAN VOERHOUT De vergadering werd geopend door den voorzitter, Burgemeester Bulten, met ge bed. Afwezig wegens ongesteldheid met kennisgeving, het lid H. J. Vester. Tot eer ste stemmer wordt bij loting aangewezen het lid L. van der Geer. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van Gede puteerde S'aten. waarbij zij goedkeuring verleen en aan het raadsbesluit tot aankoop van een stuk grond aan den Loos erweg. tot verflauwing der bochten, in die weg gelegen; tevens werd mededeeling gedaan van een K.B., waarbij de sa'arisre^elie" van den veldwachter, zooals dat tijdelijk werd gekort bij raadsbesluit van Decem ber 1933. goedgekeurd. Burgemeester en wethouders bieden ver volgens onder toepasselijke bewoordingen van den voorzitter de gemeente-begrooting voor het diens'jaar 1935 aan, waarna wordt overgegaan tot stemming voor de verkie zing van de leden der commissie tot on derzoek der gemeente-bsgrooting. A's stemopnemers fungeeren de leden De Groot en Jansze. Tot le lid tevens voorzitter dier commissie wordt na 3 stemmingen en her stemming gekozen, de heer P. A. van Reijsen. Tot tweede lid, wordt na enkele stemming gekozen het lid G. K. Spieren burg, terwijl tot derde lid dier commissie na 3 stemmingen, herstemming, en tenslot te bij loting benoemd wordt, de heer G. Witteman. De verkiezing van de leden der stem- bureaux is thans aan de orde. Na 3 stem mingen wordt tot voorzitter van Stembu reau in district II gekozen het lid, wethou der P. L. van der Hulst, die thans dus voorziet in de vacature-J. H. van der Voet. die de gemeente metterwoon heeft veria ten. Als lid van datzelfde stembureau wordt thans bij eerste stemming gekozen het lid L. v. d. Geer, terwijl als derde plaatsvervangend lid van genoemd stern bureau wordt gekozen de heer F. M. Angc- vaare. Als lid van het Hoofdstembureau wordt vervolgens gekozen de heer G. Witteman. Bouwverordening. Aan de orde is nu de behandeling der bouwverordening, hetgeen heel wat tijd in beslag neemt. Het lid Spierenburg ver zoekt den voorzitter deze aangelegenheid ta willen verdagen, omdat de diverse wij zigingen te belangrijk zijn, om deze zonder fcestudeering aan te nemen. Dit voorstel- Spierenburg, gesteund door het lid De Groot, wordt met 6 tegen 4 stemmen ver worpen. Voor dit voorstel stemden de leden Van Reijsen, De Groot, Jansze en Spieren burg. Nagenoeg alle laden namen aan de dis cussies deel, terwijl over meerdere artike len langdurig wordt uitgewijd, vooral over de bebouwing van meer dan twee woonhui- ben buiten de bebouwde kom der gemeen te. De wijzigingen worden tenslotte behou dens één waarover de stemmen staakten, conform de voorstellen aangenomen. Onderwijsvergoeding. In bespreking kwam daarna de onder- wijsvergoeding. Het lid Spierenburg zegt allereerst, dat het hem vreemd aandoet, dat B. en W. zco ver van huis gaan om ge meenten te vinden die lage uitkearingen verstrekken aan de scholen, terwijl bij de behandeling der salarissen- speciaal wor den aangehaald de gemeenten uit de Bol lenstreek, omdat die zoo'n hooge kosten van levensonderhoud met zich medebren gen. Bij de scholen schijnt men niet te ma ken te hebben met hooge kosten, conclu deert spr. Ook herhaalt spreker, hetgeen hij vroeger al eens gezegd heeft, dat het hem onbilliijk voorkomt, dat de gemeente 2 jaren geieden aan de schoolbesturen 80 pet. uitkeeren van een bedrag dat hooger is dan het bedrag waarover thans 20 pet. moet worden afgerekend. Zoo kan net voorkomen, dat men 2 jaren geleden 80 pet. heeft ontvangen en dat de 1U0 pet. va.i nu, dus 2 jaren later bij de afrekening, nog minder is, dan 80 pet. van 2 jaren tevo ren. Na een uiteenzetting wordt het voor stel van B. en W. toch aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen Stemden de leden Wit.eman, L>e Groot en Spierenburg. De begrotingswijziging, welke mede tengevolge van de conversie der geldlee- ningen moest worden behandeld, wordt thans z. h. st. aangenomen, waarna een korte rondvraag, en de voorzitter de ver gadering sluit. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Gisteren Iu do K-au dezer gemeente in spoedeischende vergadering bijeen. Alle leden zijn aanwezig. De voorz'tter opent de vergadering met gebed en deelt mede, dat de agenda slechts eenige sp ed- eischende punten vermeldt en dat om de vergadering zoo kort mogelijk te doen zijn, het lezen der notulen wordt aangehouden, tot een volgende vergadering. De voorzitter brengt in bespreking een wijziging van de begrooting. De Minister heeft bericht gestuurd, dat het besluit van den Raad om met ingang van 1 Juli 1934 de tijdelijke korting op het salaris van den veldwachter op te heffen, niet kan worden goedgekeurd. De Raad had dit besluit des tijds genomen, omdat voor den betrokkene het pensioensverhaal op dien datum 10% van het salaris was gesteld en dit met de geldelijke tijdelijke korting een te groote achteruitgang werd geacht. Nu de Minister het besluit tot opheffing der tijdelijke kor ting niet kan goedkeuren, geven B. en W. den Raad in overweging deze post, zooals wordt gewenscht, te wijzigen. Vervolgens stelt de voorzitter voor, naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het Burgerlijk Armbestuur, de begroo- tingspost dezer instelling met 600.— te verhoogen. De Raad kan zich met beide voorstellen vereenigen. Verkoop van bouwterrein. Hierna komt aan de orde: Verkoop van grond aan den heer A. van Muijen. Deze aannemer wil bouwterrein koopen ter grootte van 830 M2. gelegen langs de Kalkwatering, nabij de te verlengen Kas tanjelaan, tegen den prijs van 7.50* per Meter. B. en W. vinden den geboden prijs redelijk en stellen voor tot verkoop van dezen grond over tt gaan. Na eenige dis cussie. waarbij wordt opgemerkt, dat de stand bijzonder goed is, wordt de prijs toch aannemelijk geacht en tot verkoop beslo- ten. Voorts doet de voorzitter mededeeling van den inhoud van een schrijven van de IJsclub Leiderdorp Zoeterwoude H.R., waarin deze dankt voor de ontvangen sub- sidie. Dan komt in bespreking het onderwerp: Inrichting Raadhuis. De vloerbedekking is aan de orde. De voorzitter deelt me.ie, dat in overleg met den architect, het zeer wen- schelijk zou zijn, de vloeren van verschil lende vertrekken t.w. secretarie, dienst vertrek en commissie-kamer te bedekken met zgn. rif-vloeren. Voor de vloer van de Raadzaal is een aanbieding ingekomen, om deze te bedekken met een restant van het materiaal, dat ook gediend heeft voor de Raadzaal te Enschedé. De voorzitter zegt, dat de kosten ongeveer 100.— hooger zul len loopen, doch dat de uitvoering veel duurzamer zal zijn, dan vloerzeil en klee- den. Spr. vraagt den Raad B. en W. mach tiging te verleenen, voorloopige maatrege len dienaangaande te treffen. Nadat hierover een korte bespreking is gevoerd." verleent de Raad de gevraagde machtiging. De voorzitter deelt mede, dat de glas- in-lood-ramen zullen worden vervaardigd door de fa. Bogtman te Haarlem. Met den aannemer van het Raadhuis is overeenge komen, dat de gemeente 150 aan meer dere kosten zal krijgen. Rondvraag. De heer de Graaf verzoekt de raadsver gaderingen voortaan weder in -den voor middag te willen doen houden. De voorzit ter is hier wel voor, doch wil echter ook in dit opzicht met de beiangen der andere leden rekening houden. De heer Klaver vestigt nogmaals de aan dacht op de Van der Doesstraat. Spr. is van meening, dat de gemeente verplicht ALPHEN AAN DEN RIJN. DE HEER SALVERDA Neemt ontslag als gemeente-secretaris. Wegens gezondheidsredenen heeft de heer K. Salverda, gemeente-secretaris al hier, eervol ontslag aangevraagd en wel met ingang van den datum, waarop zijn opvolger in functie zal zijn getreden, of, wanneer de omstandigheden dat onver hoopt noodzakelijk mochten maken, zoo veel vroeger als door B. en W. in overleg met hem zal worden bepaald. De heer Salverda, die vroeger als ge meente-secretaris te Wonseradeel (Fr.) werkzaam was, trad bij de vereeniging der drie gemeenten op 1 Juli 1918 alhier in gelijken dienst en is thans dus ruim 16 jaar als gemeente-secretaris alhier geves tigd. VAN EEN HIJSCHKRAAN GEVALLEN. Arbeider met hersenschudding opgenomen. Gistermiddag is de monteur A. H., werk zaam op de betonfabriek van de firma Bosch en Zonen van de trap eener hijsch- kraan gevallen. Dr. W. wiens hulp werd ingeroepen con stateerde bij het slachtoffer een ernstige hersenschudding. Zijn toestand is niet ge heel zonder gevaar. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Twee dames bewusteloos gevonden. Bij het ontwaken werd hedenmorgen door mej. S. en haar dochter, wonende in de v. Dijkscraat, in de slaapkamer een ster ke kolendamp waargenomen. Hoewel bei de dames zich zeer onwel gevoelen, kon den zij nog de deur der slaapkamer ope nen om de hulp der buren in te roepen, i Toen deze da slaapkamer binnen kwamen, troffen zij beide dames bewusteloos aan. Onmiddellijk werd de hulp van dr. v. N. ingeroepen die er in slaagde beide tot het bewustzijn terug te brengen. De oorzaak schijnt te zijn een defect in de schoor steen. De toestand der beide patiënten is thans naar omstandigheden redelijk we). Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Maandagmiddag a.s. te 2 uur. Opsnmg. Notulen. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Agenda: 1. Behandeling van de Gemeentebegroo- tin.;, dienst 1935. 2. Voorstel van B. en W., inzake verkoop j van ec perceel bouwgrond aan de Van j Boetzelaerstraat aan den heer W. Brouwer, alhier q.q. 3. Voorstel van B. en W. inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan de Van Velzenstraat, aan M. en M. E. Verschuur, alhier. i 4. V oorstel van B. en V/. inzake onder- j handsche gunning der Gemeente-reiniging i voor 1935. 5. Voorstel van B. en W. inzake het adres van den Alphenschen Besturenbond, om de Regeering te verzoeken om verschillen de verbeteringen in de steunregeling aan te brengen. 6. Regeling van de vergoeding voor extra diensten aan z. g. crisis-werkloozen door de Gemeentegeneesheeren A. J. Groen en W. van der Wind. 7. Tijdelijke aanstelling van den heer L. W. Hildernisse als Gemeentegeneesheer in de vacature-Groen. 8. Ontwerp-besluit tot wijziging van de Gemeente-begrooting voor 1934. BODEGRAVEN. T. O. P. uit zijn sluimering gewekt. De Amusementsvereeniging voor R. K. is weer nieuw leven ingeblazen. Had men den j laalsten tijd niet meer over haar gehoord, I een dezer dagen kwamen de leden in ver- gaderlng bijeen en besloten onder leiding j van het nieuwe bestuur haar taak weer op te nemen. Als nieuwe voorzitter werd ge kozen de heer A. Aengenent, tot secretaris werd benoemd de heer Rietveld, terwijl de heeren Bakker, Spaas en Leliveld eveneens hun beste krachten aan „Tot Ons Plezier" zoudei geven. De nieuwe voorzitter braent zeer terecht dank aan den afgetreden voorzitter, den heer H. J. v. d. Poll, voor het veie werk dat hij steeds aan T. O. P. had besteed. Nog werd besloten om nog voor den Advent een genoegelijke avond aan de leden te verzekeren en wel op 26 of 27 of 29 Nov. a.s. NIEUWKOOP. C. Jubileum. In de volgende maana zal het 50 jaren geleden zijn, dat C. vai. Leeuwen werd aangesteld als kos- i ter van de kerk der Ned. Herv. Gemeente alhier. De 8t-jarige grijsaard verricht deze functie nog in den besten welstand en met de grootste ambitie, trou\. daarin bijge staan door zijn echtgenoote, die reeds 78 jaren telt. is tot noderhoud van de straat, omdat zij 1 ook de eigenaren der perceelen straatbe lasting laat betalen. De voorzitter ant- I woordt hierop, dat wanneer het onderhoud j ten deele door de gemeente geschiedt, deze straatbelasting mag neffen. Spr. geeft den heer Klaver in overweging de eigenaren te adviseeren dat zij zich ter zake tot de ge meente hebben te wenden. Wanneer de straat eigendom der gemeen- te is, kan over straataanleg en onderhoud nader worden onderhandeld. De heer Klaver is het hiermede eens. De voorzitter sluit de vergadering. 1 Koordirecteur W. Hoogzaad. Op 22 Nov. a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer W. Hoogzaad den dag herdenkt, dat hij als 11-jarige knaap en als misdienaar in zijne parochie te Heer Hugowaard voor het eerst het orgel be speelde. De toenmalige pastoor de zeer- eerw. heer van Papen, die bemerkte, dat deze jeugdige knaap zeer muzikaal was aangelegd, nam op zich deze aahleg tot ontwikkeling te brengen en nam dit per soonlijk op zich. Na ijverige studie be haalde de heer Hoogzaad het diploma voor orgeldirecteur, zoodoende werd hij di recteur van verschillende kerkkoren, o.a. van het koor der Fraters Studenten der eerw. Kruisheeren, van het gesticht de „Goede Herder" en van da kerk Onze Lie ve Vrouwe Onbevlekt Ontvangenis „Meer burg", alwaar hij zich op muzikaal gebied zeer verdienstelijk maakt. Wij hopen, dat het den jubilaris gegeven zij nog tal van jaren vooral voor onze pa rochie nuttig te kunnen zijn en zal het ze ker dien dag hem niet aan waardeering ontbreken, wat wij hem van harte toewen- schen. WOERDEN. Aanrijding op den Leidschen Straatweg. Gistermiddag had op den Leidschen Straatweg een aanrijding plaats, wa&rbij een kind gewond werd. De 10-jarige R. S., die uit school naar huls ging, liep achter een met steenen be laden wagen. Toen zij, bij haar huis geko men, wilde oversteken, werd zij door een luxe auto gegrepen. Ondanks het geweldig remmen (de auto stond op 1 m. stil) werd hst kind door de voorwielen overreden. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaat se, waarbij bleek dat hst meisje het boven been had gebroken, benevens eenige hoofd wonden had opgeloopen. Per auto werd zij naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. De toestand was niet levensgevaarlijk. De bestuurder der auto trof geen schuld. ZOETERWOUDE. „St. Deus Dedit". Maandag hield deze afdeeling van den R.-K. Landarbeiders- bond haar jaarvergadering. De voorz. opent de vergadering, die zeer goed be zocht was, op de gebruikelijke wijze met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den geest. adv. en ook den heer Salman van het hoofd bestuur, die in plaats van het hoofdbe stuurslid Dekker, die ernstig ziek is, te genwoordig was. Daarna verzocht de voorz. de notulen voor te lezen, welke onveran derd werden vastgesteld. Toen volgde jaar verslag secretaris, dat eveneens onveran derd werd vastgesteld. Da voorz. bedankte den secretaris voor zijn mooi, breedvoerig verslag en hij hoopte, dat de secretaris dit nog vele jaren zou opmaken. Vervolgens kwam aan de orde financieel verslag van den penningmeester, die door zijn zuir.ig beheer een batig saldo wist over te hou den van ƒ41.— Na eenige opmerkingen werd het verslag goedgekeurd door de controle .Bij de verkiezing van 3 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de heeren P. Berg, A. Molenkamp en L. Zand bergen, werden deze heeren bij acclama tie herkozen. De verkiezing van controle commissie werd uitgesteld om bijzondere redenen tot de eerstvolgende vergadering. Het lid van het plaatselijke comité van H. L., de heer J. Ammerlaan, werd eveneens bij acclamatie herbenoemd. Door het be stuur werd medegedeeld, dat een gift zou gegeven worden van 5 gulden voor het ontspanningslokaal voor de werkloozen, welke mededeeling door de vergadering met een daverend applaus werd begroet. De voorz. deelde ook nog mede, dat, als de kas het later toeliet, nog eens 5 gul den gegeven zal worden. Aan de rondvraag gekomen vroeg de heer Wout Klink, of de heer Salman een verklaring kon geven van die biljetten, dat een lid 4 weken achtereenvolgens ge werkt moest hebben, voordat hij uit de werkloozenkas kon trekken, waarop de heer Salman antwoordde, dat dit alleen gold voor degenen die uitgetrokken wa ren. De heer Salman gaf een krachtige en vurige lezing over het organisatieleven, dat in dezen tijd van crisis en malaise on misbaar was. Spr. spoorde tevens de le den aan om toch trouw lid te blijven en maakte een vergelijking tusschen de tij den van vroeger en nu. De voorzitter bedankte den spreker voor zijn mooie lezing. Nadat de geest. adv. nog een kort woord van opwekking had ge sproken, sloot de voorzitter de ve.glee ring.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10