WOENSDAG 14 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Vrije Zaterdagmiddag. Door het be stuur der afd. StompwijkVeur van de Ned. R.-K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" is verzocht voor het personeel in dienst van het gemeentelijk Lichtbedrijf met uitzondering van het personeel in con- tinu-dienst werkzaam in te voeren den vrijen Zaterdagmiddag. De Commisise van Beheer meent op grond van diverse overwegingen tegen inwilliging van het verzoek bezwaar te moeten maken, o.m. omdat de Zaterdag middag absoluut onmogelijk is voor sto kers, daar invoering een 4e man zou ver gen en om verschil te maken tusschen sto kers en het overige personeel komt de comm. niet juist voor. Het overige perso neel heeft reeds thans een werkweek van 47 uur; een verplaatsing van de werkuren van den Zaterdagmiddag naar andere da gen is uitgesloten. De Zaterdagmiddag leent zich bij uitstek voor allerlei werk zaamheden, waarvoor de stroom moet wor den afgezet, waardoor geen stagnatie wordt veroorzaakt omdat de meeste bedrijven dan stil liggen enz. enz. Op grond van deze be zwaren stelt de comm. van beheer voor afwijzend te beschikken. R.-K. „E. H. B. O." Het voorloopig be stuur van de R.-K. Vereeniging E. H. B, O. te Leidschendam verzoekt ons nog mede te deelen, dat op de vergadering van Donder dag 15 Nov. te 8 uur, ook dames en heeren, niet-leden, boven den leeftijd van 16 jaar vrij toegang hebben. LEIDSCHENDAM. Opheffing openbare school? Op last van Ged. Staten heeft de inspecteur van het lager onderwijs een onderzoek ingesteld naar de bezetting van de scholen Voorburg, Elsbergstraat 110 leerlingen, Veur 90 leer lingen en Stompwijk 77 leerlingen. Van bevoegde zijde deelde men aan de N.Rott.Crt. mede, dat het, ten einde te komen tot z.g. districtscholen, in de bedoe ling ligt een van de drie scholen op te hef fen. SPORT SCHAKEK SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. In Hotel Deurloo te Voorschoten werd gisteravond een competitiewedstrijd ge speeld tusschen de schaakclub aldaar en de Oegstgeester Schaakclub. Laatstge noemde club won met 7.5 tegen 2.5-p. De volledige uitslag luidt: J.v. Os Jr. (V.)W. K. Sasburg (O.) 0—1 (n.o.) K. A. Waasdorp—d. W. v. Eek 1/2—1/2 J. J. BraggaarA. Zweers 01 A. OudshoornW. F. Snieder 1/21/2 A. C. v. ter TooienP.C. Segaar 01 D. OudshoornW. Poortman 1/21/2 R. J. OostergoJ. A. A. Muns 10 Th. J. BroersJ. Broekstra 01 J. C. GroenP. M. Heertjes 01 Mevr. J. BraggaarH. Th. Juff ex-mans 01 Totaal 2.57.5 De stand in deze groep (2e klasse) is de volgende: gesp.gew. gel. verl. v.t. tot. Oegstgeest 2 11 12.57.5 3 Zoeterwoude 1 1 10 —0 2 L. Arb^chcl. I 1 1 5 5 1 Voorschoten 1 1 2.57.5 0 Tavenal 1 10 10 0 STADSNIEUWS SOCIALE ORGANISATIES. Wijziging in de groepeering. Tot nu toe waren de sociale organisaties in 8 groepen ondergebracht. In deze groe peering is eenige vereenvoudiging gekomen en van nu af zijn de organisaties onderge bracht in 7 groepeeringen.- Aan Kapelaan Leenders is door Z. H. Exc. den Bisschop eervol ontslag verleend als adyiseur van groep VII. Daardoor is een groep vervallen en ingedeeld bij andere groepen. Groep VI bestaat nu uit de volgende organisaties: Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden St. Rafaël, Stucadoorsbond, Bond v. Bouwpatroons. Als Adviseur van deze groep is door Z. H. Exc. den Bisschop aangesteld Pater Wil- libald ten Brink O.F.M., Haagweg 13, als opvolger van Pater de Vries. Groep VII telt de volgende organisaties: Kappersbediendenbond, Bouwvakarbeiders bond, Slagerpatroonsbond, Bond van Sla gersgezellen. Van deze groep is geestelijk adviseur Pa ter Ch. v. Lieshout O.F.M., Haagweg 13. De betrokken organisaties worden ver zocht zich zoo spoedig mogelijk met hun nieuwen adviseur in verbinding te stellen. Prof. A. CLEOPHAS, Adviseur. HET LIDO-THEATER. Morgenavond officieele opening. Onze stad is dus een nieuw bioscoop theater rijker geworden. De komst van het LIDO-theater aan de Steenstraat was reeds langen tijd aangekondigd, maar de tot standkoming werd spoediger een feit dan iemand had kunnen denken. Of er aan 'n nieuwe bioscoop in Leiden behoefte was? We gelooven het niet, maar het geldt hier slechts een zakelijke onder neming en hoe beter de opzet, hoe meer kans van slagen en gezien hetgeen hier tot stand kwam, gelooven we, dat het nieuwe theater zijn terugslag op de reeds bestaan de wel zal doen gevoelen. De Steenstraat, waar het nieuwe theater yerrees in de plaats van he oude „Concor dia" is zeker in aanzien gestegen door den fraaien aanblik, dien dit theater zal geven. In zeer korten tijd er werd slechts tien weken gewerkt is het oude pand omgetooverd tot een theater-paleis zooals de Sleutelstad nog niet kende. Er werd dagelijks met twee ploegen gewerkt om voor het winterseizoen gereed te komen en nu kan morgenavond de opening voor genoodigden plaats hebben. Zooals de eerste aanblik reeds doet zien is de opzet van den heer Hartman iets zeer bijzonders geweest. Dat spreekt uit de aan kleeding van het geheel. Wit en donker grijs marmer en het rood van tapijten, wanden en meubileering voeren den boven toon, en geven aan het geheel een bijzonder effect en cachet. Achter de van de rooilijn reeds terug geplaatste glazen wand bevindt zich een ruime hal met zitbanken langs de wan den. In het midden van deze hal is een fontein aangebracht,werkend op een pers pomp, welke het water opzuigt en terug geeft. Een indirecte verlichting zorgt voor 'n fantastischen aanblik. Rechts in den hoek is een dubbele kassa aangebracht, waar de bezoekers vlug be diend kunnen worden, terwijl links een kleine kassa is, waar degenen, die plaat sen besproken hebben hun plaatsbewijzen kunnen afhalen. Ter rechter- en linkerzijde voeren trap pen naar boven. Daar bevindt zich een gar derobe benevens toiletten voor dames ter rechter- en voor heeren ter linkerzijde. Van hieruit komt men langs een breeden trap in den ruimen foyer, waar een ruime ge legenheid voor bezoekers is om zich te ver- poozen, terwijl degenen, die vanuit het theater tijdens de pauze toch de zaal uit willen en zich niet in de foyer willen be geven, zich kunnen ophouden in een daar voor gelegen entresol. Dan komt men door de toegangsdeuren tot het balcon, waar ruim 50 loges en 180 balcon-plaatsen zijn aangebracht. Het bal con is hier naar Amerikaansch systeem tot op de helft der zaal uitgebouwd. Boven op het dak zijn twee betonnen ge bouwtjes aangebracht, waar de twee Erne- mann-projectie-apparaten ter linkerzijde en de geheele electrische installatie van ge- lijkrichters enz. ter rechterzijde zich be vinden. De geluidsinstallatie is van de fir ma Siemens en Halske te Den Haag. De benedenzaal loopt heel goed af, zoo dat de achterin zittende bezoekers goed op het doek kunnen zien. Het tooneel heeft een oppervlakte van 60 M2. speelruimte. Achter de benedenzaal bevinden zich uitstekend vex*zorgde toiletten, terwijl een speciale bar is aangebracht, waar con- sixmptie tegen matige prijzen wordt ver strekt. De verwarming van het geheele gebouw geschiedt volgens een nieuw radiator systeem van ventilatie, waarbij de warme lucht in de zaal wordt gespoten. Des zomers kan op dezelfde wijze koude lucht binnen gebracht worden. Men hoopt door dit sys teem tevens de rooklucht zoo goed moge lijk te verdrijven. De bouw van dit nieuwe theater is onder leiding van den architect, den heer Kraan uit Oegstgeest, geschxed door de Gebrs. Cx-ey, aannemers te Rosmalen. Bij den bouw is zooveel mogelijk Nederlandsch fa brikaat gebruikt, terwijl tevens zooveel mogelijk Leidsche firma's bij de uitvoering der werkzaamheden zijn geïnteresseerd. W\j twyfelen er niet aan, of ieder zal verwondeixl staan over hetgeen hier in en kele weken tijds is tot uitvoering geko men. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4228. Firma Kroon Co. Katwijk, Waaigaat 2. Café-restaurant; manufacturen. De vennootschap onder firma is dd. 1 November 1934 ontbonden. Het cafébedrijf wordt voortgezet door den vennoot C. J. Kroon en het pensioenbedrijf door den vennoot C. van Rijs, elk voor exgen rekening. 3520. Algemeene Verzekering Maatschap pij „De Rijnstreek" N.V., Alphen aan den Rijn, Hooftslraat 73. N. Comm.: Ph. van Dien, Alphen aan den Rijn en N. van Dien Dzn., Alphen aan den Rijn. Nieuwe inschrijvingen: 6521. Pension Klein du Rhin. Katwijk aan Zee, Waaigat 2. Boulevard 37. E.: C. van Rijs, Katwijk aan Zee. 6522. Bloembollenbedrijf L. en H. Bis- schops (B.P.). Sassenheim, Molenstraat 5. Venn.: L. A. Bisschops en H. M. Bisschops, Sassenheim. St. Josephs-Gezellen-Vereexiiging. Alle oud-retraitanten worden herinnerd 15 November te 8.45 uur. Ook degenen, 15 November te 8.45 uur. Ook diegenen, die geen uitnoodiging mochten hebben ont vangen. De Gezellen-x-etraite in het St. Clemens-retraitehuis te Noordwijkerhout is van 2528 December a.s. Men geve zich zoo spoedig mogelijk op zij het bestuur. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Hedenavond spreekt in het Eigen-Huis, Breestraat 157, Pater W. Heijmeijer S.J. over het onderwerp „Vex-keering". Deze avond is ook toegankelijk voor die jonge middenstandei's, die nader met de K.J.M.V. willen kennis maken. Namens het bestuur van de K.J.M.V. Zuivelvakgi'oep deelen wij tevens mede, dat de cursus binnenkort zal beginnen. Zij, die nog aan dezen cursus willen deelnemen kunnen zich vervoegen bij de heeren M. Janson, Langebrug, N. Overdevest, Heerenstraat 96 en J. P. v. d. Holst, Musschenbroekstraat. Gisteravond is een poging tot inbraak gedaan ten huize van mr. B. aan den War- monderweg. De inbreker werd door mevr. B. ontdekt, waarna hij wist te ontvluchter Er was nog niets gestolen. TOEWIJZING VAN BIGGENMERKEN VOOR HET SEIZOEN 1935. Door de Nederlandsche Veehouderij centrale wordt het navolgende bekend ge maakt: Gedurende het seizoen 1934 (1 Januari 1934 tot 1 Januari 1935) werden aan de ge westen in totaal 2.520.000 stuks biggenmer- ken toegewezen. Op grond van de cijfers betreffende bin- nenlandsche consumptie, export en huis slachtingen is het Bestuur der Centrale van meening, dat ten aanzien van de periode 1935 (1 Januari 1935 tot 1 Januari 1936) een toewijzing van 2.200.000 stuks biggen- merken rationeel te achten is. Uitgaande van de daartoe door de pro vinciale Landbouw-Crisis-Organisaties ver strekte gegevens betreffende de aantallen merken, welke door hen aan de onder scheidene groepen varkenshouders werden toegewezen, werd de conclusie getrokken, dat de beoogde beperking op doeltreffen de en billijke wijze verkregen zou kunnen worden, indien aan de categorie der var kenshouders met een bedrijf van minstens 8 H.A. cultuurgrond, waarvan de opper vlakte voor ten minste 20 pet. bebouwd is met de gesteunde gewassen tarwe, suiker bieten, vlas en fabrieksaardappelen (hier na aangegeven door: Categorie II), een on geveer 2 maal zoo groote beperking werd opgelegd als aan de categorie der overige varkenshouders (hierna aangegeven door: Categorie I). Vervolgens werd aan de hand van uit voerige becijferingen voor elke der beide vorenbedoelde categorieën varkenshouders een toewijzings-schaal opgesteld. In deze schalen werd o.a. vastgelegd, dat geen verdere beperking zal worden opge legd aan de varkenshouders van Categorie I, wien voor 1934 7 of 14 merken werden toegewezen, alsmede aan de varkenshou ders van Categorie II, wier toewijzing-1934 7 bedroeg. Daarbij is bepaald, dat ook de tot Categorie I behoorende stamboekfok kers, die in 1934 voor extra-merken in aanmerking kwamen, niet verder beperkt zullen worden, terwijl ten aanzien van de tot Categorie II behoorende stamboekfok kers, die in 1934 voor extra-merken in aan merking kwamen, zal gelden, dat het aan elke provinciale Landbouw-Crisis-Organi- satie afzonderlijk overgelaten wordt te be palen, hetzij, dat deze fokkers niet verder beperkt zullen worden, hetzij, dat de vast stelling van hun toewijzing 1935 volgens de voor Categorie I opgestelde schaal zal geschieden. Hierbij wordt op den voorgrond gesteld, dat inzake de toewijzing van extra-merken de desbetreffende regeling voor het nieu we seizoen zoodanig gewijzigd zal worden, dat daarmede wordt vastgesteld, dat voor deze toewijzing alleen in aanmerking kun nen komen houders van ster-zeugen of van daarmede door de Commissie van Toezicht op de Selectiemesterijen gelijk te stellen geimporteerde zeugen. Verdere becijferingen leidden vervolgens tot het resultaat, dat voor het seizoen 1935 aan de onderscheidene gewesten de navol gende aantallen biggenmerken toegewezen kunnen worden: Groningen 74.500 biggenmex'ken Friesland 122.000 Drenthe 241.000 Overijssel 296.000 Gelderland 448.000 Utrecht 147.000 Noord-Holland 100.500 Zuid-Holland 228.000 Zeeland 47.000 Noord-Brabant 324.000 Limburg 174.000 Nederland 2.200.000 biggenmerken DE INNAME VAN VERSCH SPEK. De Nederlandsche Veehouderij-Centrale maakt bekend, dat voor het door haar in te nemen versch spek over het tijdvak van 19 November t.m. 1 December 1934, de na volgende prijzen zullen worden betaald: A. spek boven 28 K.G. per strook zon der wang 54 cent. B. spek van 24—27.9 K.G. per strook zonder wang 53 cent. C. spek van 1823.9 K.G. per strook zonder wang 51 cent. D. spek van 13—17.9 K.G. per strook zonder wang 42 cent. G. spek van 1013 K.G. per strook zonder wang en achterkinkel 43 ct. H. spek van 89.9 K.G. per strook zonder wang en achterkinkel 40 ct. I. spek van 67.9 K.G. per strook zon der wang en achterkink,el 33 ct. De condities blijven ongewijzigd. LAATSTE BERICHTEN GEKNOEI MET MARGARINE IN HET WESTLAND. Slootwater als „grondstof". Rijkspolitie en ambtenaren van den Cen- tralen Crisis Opsporingsdienst te Den Haag, hebben in het Westland een complot ont dekt, dat zich bezighield met het clan destien verwaardigen van margarine. Hier bij werd te Naaldwijk een inval gedaan bij den winkelier K. aan den 's-Gravenzand- schen weg, waar o.m. een teil met resten van bakkersvet werden aangetroffen. Voorts werd een inval gedaan in den tuin van K. W. aan de Kleine Woerdlaan te Naaldwijk, waar in een kas een hoeveel heid margarine, en ingrediënten voor het vervaardigen van dit product wex-d aange troffen. Het is hoogst waarschijnlijk dat in deze kassen de margarine clandestien werd vervaardigd, waarbij gebruik werd ge maakt, van een waterleiding in de kas, die is aangesloten op een sloot. In twee andere perseelen, en ten huize van een werklooze te Poeldyk werden nog invallen verricht, waarbij bleek dat K. wel de leverancier van de margarine kon worden geacht. Deze margarine bestond in hoofdzaak uit bakkersvet, zoodat het publiek, dat voor het weinig frissche product den vollen prijs betaalde, stevig werd gedupeerd door deze practijken. UITSLAANDE BRAND TE AMSTERDAM. Vogelwinkel uitgebrand. Men meldt ons uit Amsterdam: Voorbijgangers ontdekten te ruim 7 uur vanmorgen, dat er brand was uitgebroken in het benedengedeelte van perceel Haar lemmerstraat 30. Zij trapten een ruit in en maakten alarm, met het gevolg, dat de bewoonster, wier man, de bekende vogel handelaar J. S. Keune, met zijn zoon naar de markt was, in nachtgewaad, waarover zij een mantel had geslagen, de straat op vluchtte. Spoedig verschenen er ook uit de bovenverdiepingen verschillende min of meer vreemdsoortig uitgedoste menschen op straat. Toen de brandweer ter plaatse was, was het vuur, dat in de keuken was ontstaan, reeds naar den winkel doorgeslagen. Waar bovendien in het bewuste perceel de keu kens houten uitbouwen vormen, werden die van één-, twee- en driehoog mede door de vlammen aangetast. De brandweer die werkte onder leiding van hoofdibrandmeester Hartdorff, bestreed de vlammen met drie stralen, welke door de aangrenzende steeg naar het achterge deelte van het pand waren geleid. Ziender- oogen kreeg het water de overhand op het vuur, hetgeen niet wegnam, dat het gelijk- straatsche gedeelte nagenoeg geheel uit brandde terwijl een aantal vogels den vuur dood vond. Verscheidene konden gelukkig nog door de buren uit den winkel worden gered. De keukens moesten door de brand weer weggesloopt worden; de eerste etage, bewoond door de weduwe Brouwer, en de tweede en derde verdieping, welke bewoond worden door het gezin Bade, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, kregen mede brand- en waterschade. De vogelhandelaar is verzekerd. Omtrent de oorzaak van de brand, die veel belang stelling trekt, vermoedt men, dat een bran dend petroleumtoestel, dat in de keuken stond, daar op een of andere wijze aan debet is. FABRIEKSGEBOUW AFGEBRAND. Hedennacht te half drie is de Elementen- fabriek „Midges", directeur F. C. van Buu- ren, aan de Rembrandtlaan te Bilthoven toi den grond toe afgebrand. De brand wex-d bemerkt door een waker van den Nacht veiligheidsdienst. De blussching geschied de door de vrijwillige brandweer onder leiding van commandant Ir. G. Ekama. De fabriek is tot den grond toe afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. Het bedrijf zal ten gevolge van den brand vier maanden wor den stilgelegd. INBRAAK IN EEN STATIONS RESTAURANT. Hedennacht is ingebroken in de beide wachtkamers van het station te Goes. De inbrekers zijn op tot nu toe onverklaarbare wijze binnen gekomen en hebben een be drag van 8.aan wisselgeld en ongeveer 70.aan chocolade, bonbons, sigaren en sigaretten ontvreemd. De eigenaar van het restaurant was niet tegen inbraak verze kerd. De daders zijn nog niet aangehouden. TELEGRAMMEN DE DUITSCHE PROPAGANDA IN HET SAARGEBIED. Het tragische lot van Holland, Vlaarideren.enz. SAARBRüCKEN, 14 Nov. (V.D.) In ver band met de aanstaande volksstemming in het Saargebied, geeft de „Saarbrücker Zei- tung", het officieele orgaan van het Duit- sche Front, een in kleurendruk geïllus treerd propaganda-bijvoegsel uit met op de voorpagina een fotomontage, die groo- tendeels bestaat uit een landkaart van Zuid-West-Duitscjxland, en in afwijkende kleur het aangrenzende België, Nederland, Frankrijk cn Zwitserland, gegroepeerd om het Saargebied. De tekst op deze voorpagi na luidt: „Op de Eux-opeesche landkaart vormt het hoog industrieele Saargebied met zlin rijke bodemschatten en zijn Duitsche be volkingskern van 830.000 zielen, slechts een pleine vlek en toch wordt om dit eenig schoone stukje vaderlandschen grond sedert 15 jaar een taaie afweerstrijd tegen vreem de machtsaanspraken gevoerd. Dat deze stryd gewonnen wordt, dat het Saargebied voor het tragische lot der definitieve af rukking en vervreemding van het moeder land, dus voor het lot van Holland. Vlaan deren, Luxemburg, Bourgondië en Zwitser land bewaard wordt, daartoe is de nv>- reele politieke en economische steun y— de strijdende Saarbevolking door het ge heele Duitsche volk, door elk Duitsch volksgenoot." CHINEESCH DAGBLADMAGNAAT DOOR BANDIETEN VERMOORD. SJANGHAI, 14 Nov. Groote opwinding is veroorzaakt door den moord op den Chi- neeschen dagbladmagnaat Sze Liang Tsai, eigenaar van het dagblad „Shunpao" en voornaamste aandeelhouder van de Shin- wanpao. De auto van Zze Liang Tsai werd tusschen Hangtsjau en Haimln aan de kust, ten Zuiden van Sjanghai, door een auto, waarin zeven bandieten zaten, aangehou den. De bandieten schoten den chauffeux* en een schoolvriend van den zoon van den dagbladmagnaat, die hem vergezelde, neer en achtervolgden Sze Liang Tsai, die in een naburige hut was gevlucht, waar hij door zeven schoten werd neergeveld. De zoon en de vrouw van het slachtoffer konden on gedeerd ontkomen, terwijl een nicht ge wond werd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem, z. van N. Kloots en G. W. Stoute. Overleden: G. J. Klinkhamer-Sie- bert wede. 93 j. L. C. Nijp, dr. 3 mnd. L. L. Jongedijk dr. 28 j. M. J. de Bock m. 58 j. J. v. d. Blom wedn. 84 j. Casino: Volwassenen. Luxor: Goedgekeui'd. Trianon: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 14 Nov. Kaas. Aanvoer 284 partijen, met Rijksmerk le kwal. f 22—25, 2e kwal. f 19—21, zwaardere f 24. Handel matig. AMSTERDAM, 14 Nov. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 235 vette kalveren: le kwal. 50—53 cent, 2de kwal. 40—50 cent, 3e kwal. 3038 cent per kg. levend gewicht; 23 nuchtere kalveren 3.006.50 per stuk; 232 varkens: vleesch- varkens 90—110 kg. 37—39 cent. zware 36 37 cent en vette 3536 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren aanvoer gelijk vorige week, handel zeer stug, iets betere prijzen dan Maandag, Nuchtere kalveren geringe aanvoer, handel zeer vlug, constante prijzen. Varkens aan voer gering, handel zeer stil en prijzen als Maandag. KOUDEKERK, 13 Nov. Eierenvciling. Aanvoer 1540 stuks. Prijzen: kippeneieren f 5.005.80, kuikeneieren f 4.20, eenden eieren f 3.303.40 per 100 stuks, boter 61 70 cent en kaas 1822 cent per pond, kip pen 4055 cent en hanen 50—65 cent per stuk. BOSKOOP, 12 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2030 cent, Hadley 40—60 cent, Colum bia 1020 cent, Butterfly 2545 cent, Wilh. Kordes 3060 cent, Rosalandia 20 40 cent, Florex 15—30 cent, Phoebe 3045 cent, Edith Heslen 4060 cent, Aug. Noack 1525 cent, Else Poulsen 4070 cent, Paul Grampel 2035 cent, Wendland 65 cent, Briarcliff 15—25 cent, Chrysanten, groot- bloemig f 0 50--1.10, idem tros 8—16 cent, Pernettia 1525 cent. VOORSCHOTEN. 13 Nov. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 4.80—6.10, kuiken eieren f 3.103.50 per 100 stuks, kippen 3060 cent, hanen 3070 cent, konijnen f 0.701.20 en duiven 1015 cent per stuk. STOMPWIJK, 14 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 2236 stuks. Prijzen: kippeneieren f 4.506.00, henneneieren f 4.105.50 en eendeneieren f 3.604.50 perr 100 stuks. VEUR, 13 Nov. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 28397 stuks Prijzen: 27059 kippeneieren f 4.80—5.80, 1338 eendeneieren f 2.003.30, per 100 stuks. 522 kippen 30—70 cent. 18 eenden 4555 cent, 431 konijnen f 0.301.50 en 23 druiven 1018 cent per stuk. WISSELNOTtEKINGKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.39"/4 Berlijn 59.45 New York J.48 Parijs Ü.743/4 Brussel 34 49 Zwitserland 47.98 Milaan 12 67 Madrid 20.201/2 Oslo 37.15 Kopenhagen 33 00 Stockholm S8.12','.> Weenen Praag 6.181/2 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. (van gisteren). De vaste stemming, die hedenmorgen op de niet-officieele beurs bestond, kon zich in de middaguren handhaven. Zelfs lie pen hier en daar de koersen nog iets ver der op. Speciaal was dit het geval met Kon. Olies; na het aanbod uit Parijs eenigszins is verminderd, komt er wat dekkings- vraag, die slechts tegen hoogere koersen kan wox-den bevredigd. De notcering steeg tot boven 137 pet. de Amcrikaansche soor ten waren bij kalmer handel weinig ver anderd. Van de Industrieelen waren Phi lips goed gedisponeerd. De koers trok on geveer 2 pet. aan; bij zeer beperkt omzet ten. Unilevers kwamen opnieuw een klei nigheid hooger, terwijl ook Aku's aan den vasten kant waren. Rubbers waren onge animeerd. A'dam Rubbers openden onver- andex-d, doch brokkelde later een fractie af. De minder courante soorten lagen vol komen buiten de attentie. Tabakken waren geheel verwaarloosd. Suikers verkeerden in herstel, vooral H. V. A.'s die ongeveer 1 1/2 pet. boven het vorige slot kwamen. Van de Mijnw. verkeerden goud-aandee- len lichtelijk in reactie, hoewel voor Rcd- jangs later eenige verbetering intrad. Ame rikanen v/aren vast. De berichten, dat de activiteit van de Staalindustrie met 1 pet. is gestegen, gaf de markt steun. Duitsche obligaties waren eerder aangeboden en dientengevolge meerendeels wat luier. Op de Nederlandsche beleggingsmarkt ging wat meer om in Oude Schuld, die evenals de 4 pct.-leeningen wat gedrukt was. De Indische leeningen ondergingen daarente gen maar weinig verandering.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3