ff HALS MOOIE GORDIJNEN - EEN GEZEEEIGE WARME KAMER DE MOOISTE GORDIJNEN KOOPT U BIJ WOENSDAG 14 NOVEMBER 193* DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Nov. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 768.7 te Sortavala. Laagste barometerst.: 746.4 te La Coruna Verwachting tot den avond van 15 Nov/ Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot half bewolkt, wei nig of geen neerslag temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag zelfde tem- peratuur. Ofschoon in de kern van het hooge druk- gebied in Noord-Scandinavië eenige daling intrad, is overigens de barometer stijgen- gende, vooral op IJsland, in Schotland, en in Zuid-Scandinavië. De depressie trok naar de Golf van Biscaje en veroorzaakt aan haar Westzijde nog kernachtigen Noord- Westelijken wind. Bijna overal houdt de vochtigheid der lucht de ontwikkeling van vorst nog tegen, maar in geheel Duitsch- land daalde de temperatuur toch tot nabij of onder het vriespunt. In het Noorden en Zuiden komt veel mist voor. Regen valt nog in midden-Frankrijk, in Noord-Oost Duitschland, en aan de Spaansche en Noor- sche kust. In Noord-Scandinavië nam de vorst af en valt eenige sneeuw. De stijging van de barometer en de opdrooging van de lucht in Zuid-Duitschland duiden op de mogelijkheid van lichte vorst in den nacht hier te lande. LUCHTTEMPERATUUR: 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR riETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 4.40 uur tot Donderdagmorgen 6.50 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 15 November voorm. 8.53 en nam. 9.31 uur. CONSUMPTIEMELK. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 18 tot en met 24 November 1934 de prijs voor het taxege- deelte van consumptiemelk, gekocht op re- geeringscontract, is bepaald op &l/K cent per liter, met dien verstande,' dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt verhoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent pui- liter. NIEUW HANDELSVERDRAG MET DUITSCHLAND. Ook het betalingsverkeer aan de orde? Binnenkort wordt, naar „De Telegraaf" verneemt, een commissie van ambtenaren van het rijksministerie van Economische Zaken te Berlijn in Den Haag verwacht, om besprekingen te voeren aangaande een nieuw handelsverdrag, daar het bestaande verdrag der ultimo December van dit jaar afloopt. Of bij deze besprekingen het betalings verkeer tusschen Nederland en Duitschland ter sprake zal kernen, is een vraag, waarop i het antwoord moeilijk te geven is. Dit punt staat nog niet op het pro gramma. MINDER BELASTING. Voor motorrijtuigen in bepaalde gevallen. De Minister van Financiën heeft bepaald, dat aan de volgende houders van motor rijtuigen in de daarbij vermelde bijzondere gevallen vergund wordt om gedurende ten hoogste zestig dagen per jaar, te rekenen van het tijdstip waarop de belaslingka-i. t wordt afgegeven, met een motorrijtuig op meer dan drie wielen te rijden of te doen rijden op den openbaren weg tegen beta ling van een vierde van hetgeen voor dat motorrijtuig over een vol jaar verschul digd zou zijn, vermeerderd met drie pro cent: a. aan kermisreizigers voor motorrijtui gen tot vervoer van hun kermisbenoodigd- heden en voor de z.g. woonwagens; b. aan ondernemers van verhuizingen voor verhuiswagens; c. aan eigenaars van transportbedrijven voor wagens, ingericht voor bijzondere met geregeld voorkomende transporten, zooais wagons voor het vervoeren van kabels, ber gingauto's, kraan, en takelwagens, wagens voor transport met materiaal met zeer groote afmetingen, enz.; d. aan begrafenisondernemingen enz. voor lijkaute's; e. aan ziekenhuizen, vereenigingen voor ziekenzorg, autoverhuurders, enz. voor zie kenauto's; f. aan verzekeringsmaatschappijen, ver eenigingen, vennootschappen, enz., voor bra nd weer-au to's g. aan houders van bedrijfsauto's, voor- VELOUR - PLUCHETTE - HANDWEEFSTOF ALS SPECIALE RECLAME GRATIS MAKEN HAARLEMMERSTR. 130-136 - LEIDEN zoover reserve-motorrijtuigen, indien de zelfde houder daarnaast drie andere motor rijtuigen van dezelfde soort (P.B. of V.) voor de volle belasting heeft aangegeven, met dien verstande, dat voor elk drietal bedrijfsauto's ten hoogste een reserve-wa gen kan worden voorzien van een zestig- dagen-kaart; h. aan ondernemers van autobusdiens ten, die in het bezit zijn van een vergun ning van Ged. Staten der provincie voor hun reserve-autobussen, ten hoogste voor het aantal, dat in de vergunning der voor waarden is omschreven. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 1 Januari 1935. VOEDING VAN ONDERSTEUNDEN. Commissie van voorlichting. Vanwege het departement van Sociale Zaken zal een commissie worden ingesteld, die tot opdracht zal krijgen voorlichting te verstrekken voor de voeding van werk- loozen en andere ondersteunden. Naar „Het Volk" verneemt, zullen tot leden van deze commissie worden benoemd leden van de „Vereeniging van Leerares- sen van huishoudscholen", vertegenwoor digers van de vakcentrales en ambtenaren van het departement. Ambtsaanvaarding prof. Brandsma. Prof. dr. ir. W. F. Brandsma heeft heden middag bü de aanvaarding van het hoog leraarsambt aan de Technische Hooge- school te Delft een rede uitgesproken, ge- tield: „Het harden van staal". Bezuining bij de Ned. Spoorwegen. Nader vernemen wij nog, dat bij de op- wachtgeldstell/ing der oud-ambtenaren ing. 1 Januari a.s., die den 61-jarigen leef tijd hebben bereikt, een dertigtal ambtena ren zijn betrokken. ACADEMIENIEIJWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Pharmacie, mej. W. P. v. d. Pol, Rotterdam; aanvullingsexamen doctoraal Wis- en Natuurkunde, de heer Dr. C. P. J. van Rijsinge, Den Haag; Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter F. Mej. J. S. M. L. 's Gravesande, Kijkduin; Economisch doctoraalexamen Indologie, de heer G. IJsselstijn, Wassenaar; Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid mej. N. E. Lissauer, Den Haag, de heeren A. D. Vas Nunes, Rotterdam en E. R. de Vries, Den Haag. Geslaagd voor het examen van Apothe kers-assistent mej. E. H. A. Eldering te Oegstgeest. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. SOCIALE AVOND. Sprekers: Pastoor Möller en Rector Bots. Door een lofwaardige samenwerking is gisteravond een mooie en leerzame bijeen komst gehouden, waarvan getuigt kan wor den, dat het resultaat een bewijs is, dat de organisaties zoo voort moeten gaan om te komen tot verwezenlijking van hun eerste doel nl. de ontwikkeling op godsdienstig en sociaal gebied. De weleerw. heer H. Brans, vice-praeses van de K. G. V., sprak het openingswoord en wees er op, dat de twee voornaamste punten, die op dezen avond zullen behan deld worden voor de standsorganisaties van groot nut zullen zijn. De avond werd toen ingezet door de Ge mengde Zangvereeniging „Crescendo" ge vormd door de leden van de Meisjescon gregatie en de leden van het Zangkoor van de Parochie van den H. Rijndijk, onder leiding van den heer W. Hoogzaad. „Crescendo" had bij de keuze der zang nummers vooropgezet, dat deze uitvoering leerzaam moest zijn. Gezangen en liederen, die de volle schoonheid bezitten uit cn door onze godsdienst, die gehoord, gekend en gezongen moeten worden, ook aan den huiselijken haard, volgden elkander op, ingedeeld volgens den loop der feesten van het kerkelijk jaar. Uit het patriarchale tijdperk werd eerst gezongen: De wereld is in rouw en nood, gevolgd door het Rorate Coeli. Toen volg den er Kerstliederen en verder in den avond de koorgezangen, waaronder ook een zesstemmige Kyrië. Het programma werd gedeeltelijk dnor gemengd, dames- en mannen koor, gezon gen. Dit uitgebreid programma is op dezen avond in drie gedeelten uitgevoerd, zoo mooi en zoo verheven opgevat en gezongen, dat wij, om het voldoende te prijzen, niet beter kunnen doen dan mede te deelen: van het begin tot het einde was de volle zaal stil en aandachtig, waarlijk daar ging een hoogere wijding uit van dezen zang, die elk aangreep en die zelfs tot stilte aan maande vóór het koor inzette. Na de eerste vijf zangnummers ving Rec tor J. Bots zijn rede aan. Aanvankelijk meenden wij een verslag van deze rede weer te geven, maar de lan ge rede was zoo keurig samenhangende en zoo onverbreekbaar in hare opbouw, dat elk kort verslag een verminking van het schoone geheel zou zijn. En waar het ge heel weergeven van de rede in dit bestek niet mogelijk is zullen wij volstaan met de stellingen mede te deelen. Het onderwerp was: „Het herstel van de maatschappelijke orde." 1. De periode van vier eeuwen, welke achter ons ligt, is mislukt. 2. Met de groote oorlog is een geheel nieuw tijdperk begonnen. 3. Temidden van alle verwarring groeien er gedachten, welke nauw verwant zijn aan het Christendom. a. Groeiend gemeenschapsbesef. b. Hernieuwde waardeering voor de waardigheid van den mensch. c. Verlangen om geld en goed weer on dergeschikt te maken aan het menschelijk geluk. d. Er is zelfs een kentering in de geesten te bespeuren tegenover geestelijke waar den. 4. Deze tijd biedt mogelijkheden, zooals de kerk sinds eeuwen niet gehad heeft. Het komt er nu op aan, dat wij, katholieken, onze tijd begrijpen. De Kerk doet dit on wijst ons den weg. Bij monde van Paus Pius XI en Quadragesimo Anno roept Zij ons op: a. om aan onze samenleving weer zulk een vorm te geven, dat daarin de geest van Christus weer leven kan. b. om zelf zoo te veranderen, dat wij pas sen in die nieuwe vormen, want wat heb je aan een harnas zonder soldaat. 5. De grootsche plannen, welke God blijk baar met deze tijd heeft, hangen thans af van de medewerking van ons kleine kort zichtige menschen. Wij weten niet welk gedeelte voor ons het meest boeide. De afschildering van de vreeselijke ontreddering van de wereld, tot dat de mensch kwam tot godverloochening en zelfs in de Katholieken de moderne mensch ging triompheeren. Toen de oorlog, waarna de verlatenheid de menschheid beving en nu het consta- teeren van een toestand, waarvan spreker laat zien dat er groeien inzichten die be- hooren tot de richtlijnen van het Christen dom. Bij het bespreken van de mogelijkheden thans voor de kerk en wijzende op de Pau selijke Encyclieken houdt spr. een pleidooi over het leeken apostolaat, de rijkdom van onzen tijd, zoo krachtig, dat ieder zich nu wel verplicht moest voelen althans iets te doen om onze samenleving die vorm te ge ven, waarin de geest van Christus leven kan. Wijzende op de offerzin die de mensch heid weer moet gaan beoefenen, prees zijn eerw. het zangkoor, dat stuk apologie. Of ferzin gegroeid op verdriet en offers, waar uit bloeien kon het hoogere zieleleven. De rede was leerzaam en boeiend. Rector Bots moet weten, dat hij een mooi aposto laat heeft, dat krachtig tot leekenaposto- laat zal dringen en stuwen. Na een korte pauze zette de zangvereeni ging het program voort en verscheen Pas toor J. B. Möller uit Voorburg op het po dium om zijn rede aan te vangen getiteld: „Het herstel van het huisgezin". De stellingen waren: Het huwelijk is, gelijk het priesterschap, een maatschappelijk sacrament. Het sacrament is niet iets bijkomstigs, doch de huwelijksverbintenis zelf. Over het huwelijk van alle gedoopten strekt zich de rechtsmacht van de H. Kerk uit. De ideale verhouding in het huwelijk ligt uitgedrukt in de verhouding tusschen Chris tus en Zijn Kerk. De waardigheid der ouders bestaat hier in, dat zij tegenover hun kinderen zijn „de plaatsbekleeders van God", onafhankelijk van persoonlijke hoedanigheden. Ouderliefde, kinderliefde. Recht en plicht van opvoeding. Gehoorzaamheid. De dienstboden. Voorbeeld van het christelijk gezin is het H. Huisgezin van Nazareth. Herstel door de oude christelijke gebruiken, gere geld gebed, gesloten retraite. Wij weten niet wat wij in de rede van Pastoor Möller het meest bewonderen moe ten. Vooral de groote eenvoud waarmede zijneerw. de dwalingen over het Huwelijk recht zette, de fijne tactvolle zonder veel te verzwijgen hekeling van de mis bruiken en verkeerde begrippen die er ook bij katholieken bestaan, de duidelijke tee- kening van de rechtsmacht van de H. Kerk en de verhevene behandeling van de groot heid van het H. Sacrament, zooals God het heeft ingesteld met schoone vergelijkingen tusschen het Huwelijk en Christus en Zijn Kerk, was niet genoeg te prijzen in dit her derlijk woord. Het tweede deel, dat de opvoeding be handelde en de rechten en plichten van ouders en kinderen uitstippelde, was al even belangrijk. Toen kon spr. ook scherp de fouten recht zetten en kloek aangeven, waar de plich ten lagen. Aan het einde sprak weer volop het priesterlijk woord, aansporende tot de beoefening van liefde tot God als het eenige middel tot ware beleving van het Huwelijk. Ook hier was het gehoor enthousiast en waardeerend. Kapelaan Brans, die beide sprekers dank bracht, en nogmaals wees op de grootheid van hetgeen was voorgehouden, richtte het verzoek om de stellingen van dezen avond nog vaak te bestudeeren, en met een wees- gvegroetje op dezen avond God te vragen de beleving van het voorgehouden woord. Ook dankte zijneerw. hartelijk het zang koor en vooral de aanwezigen voor zooveel hartelijke belangstelling en waardeering. Aan het einde werd, met het koor, „Aan U, o Koning der Eeuwen" gezongen. Er werd aan de deur gecollecteerd voor de werkloozenzorg, welke collecte pl.m. 20.opbracht Raadsvacature. Naar wij vernemen heeft de heer Th. Thijssen bedankt als lid van den gemeenteraad. De heer Thijssen was no. 1 op de lijst Stadhouder. De heer Stadhouder staat nog met twee andere candidaten op de' lijst als opvolgers. LEIDERDORP. Uitreiking van het Mobilisatiekruis. In het tijdelijk gemeentehuis werd gister avond aan de heeren A. Court en J. Nicu- wenburg, beiden te Leiden, J. Wille te Zoe- terwoude en S. Schalkers te Leiderdorp het bronzen Mobilisatiekruis uitgereikt. Aan den heer W. Samsom, alhier, werd het witte Mobilisatiekruis uitgereikt. Deze plechtigheid werd bijgewoond door kolonel M. J. Bos, uit Den Haag, voorzitter het hoofdbestuur „Het Mobilisatiekruis". Van de afd. LeiderdorpZoeterwoude waren aanwezig de heeren K. Brug, voor zitter, de heer P. Wap, benevens de hee ren Court, Stadhouder en Viervant Tuk ker. De uitreiking geschiedde door burgemees ter Brug. Deze wees in zijn toespraak er op, hoe het thans meer en meer door dringt, dat het uitreiken van het Mobilisa tiekruis een feit van belang is. Kolonel Bos sprak hierna de gedecoreer den toe en wenschte hen geluk. De heer Samsom dankte in welgekozen woorden voor de onderscheiding, welke hy op hooge prijs stelde. Nadat de heer J. Stadhouder nog het woord had gevoerd, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Boekhoudcursus. Wij verwijzen naar de advertentie betreffende de Centrale Boekhoudcursus Oegstgeest en Omstreken te Oegstgeest in hotel het Witte Huis. Deze cursus wordt geleid door den heer H. M. Verhulst, accountant, die hiermede zijn 12e cursus zal leiden. Wij teekenen hierbij aan, dat het de laatste maal zal zijn, dat de heer Vertiulst een cursus p e r s o o n 1 ij k zal leiden, daar hij wegens drukke werkzaam heden en andere zaken gedwongen is zijn ontslag te nemen als leider-leeraar van boekhoudcursussen, na plm. 700 leerlingen in den loop der jaren te hebben onderwe zen, en op deze wijze propagandistisch ge werkt te hebben grootendeels ten platte- lande. Inbraak. Gisteravond is alhier weer ingebroken, en wel tijdens de afwzigheid der bewoners in een perceel aan den Terweeweg. De inbrekers hebben een be drag in geld meegenomen en overigens al les onaangeroerd gelaten. SASSENHEIM. Biljarten. Stand der wedstrijd om 't „Persoonlijk Kampioenschap van Sassen- heim" Maandag 12 "Nov. gesp. gew. verl. pnt. Harry Schoo 4 0 4 0 B. Schreuder 4 2 2 4 A. J. v. d. Wiel 4 13 2 J. Diederiks 4 2 2 4 J. v. Riesen 4 4 0 8 C. Guldemond 5 3 2 6 Th. van Velzen 5 4 18 G. v. Diest Dzn 4 3 16 Chris Zandbergen 4 13 2 Gerard Zandbergen 4 4 0 8 J. Hoogervorst 4 2 2 4 J Karremans 4 13 2 R. Haver 4 0 4 0 Thans zijn gespeeld 27- partijen. A.s. Maandagavond 7 uur precies voortzetting van dezen wedstrijd in café „De Oude Post", Sassenheim. WOUBRUGGE. Bijz. Vrijw. Landstorm. In het Vei linggebouw had de jaarlijksche schietwed strijd plaats van de Afdeeling Woubdugge De uitslag was als volgt: Klasse A: A. Noordam, le prijs; W. G. Terhorst. 2e prijs; P. Kroon, 3e prijs: J. P. van 't Wout 4e prijs; H. Slingerland, 5e prijs. Klasse B: T. den H ertog, le p.; J. Boom, 2e pr.; J. G. Boen, 3e pr.; W. v. Klaveren, 4e pr.; P. v. Egmond 5e pr.; D. Brunt, 6e pr.; P. Roos, 7e pr.; M. v. Egmond 8e pr. en T. C. Verboom 9e prijs. Klasse C: C. Schijf. Klasse D: P. Buitelaar. De schietoefeningen zullen in het ver volg gehouden worden op den len en 3en Donderdag van elke maand. Bouwen. Aan de gebrs. Luiing alhier, is door den landbouwer B. opgedragen het bouwen van een landbouwwoning met vee- stalling en hooitas. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Afsluiting Rembrandtstraat. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Rem brandtstraat, in verband met het uitvoeren van rioleeringswerken, met ingang van Donderdag 15 November 1934 tot nadere aankondiging voor alle rij verkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUIYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 November 1934. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.-K. Rijtuig- en Wagenma- kerspatroonsvereeniging „St Jo seph", kring Leiden, café Brem- mer Beestenmarkt 34, 6 uur. Donderdag. „Geloof en Wetenschap", le zing Antoon van Duinkerken, Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. Tweede Abonnementsconcert Het Residentie-orchest, Stadsge hoorzaal, 8 uur. Donderdag, Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken, Nutsgebouw, 8.15 uur. Zondag, Vertooning van de film van het Nieuwe Sanatorium van „Herwon nen Levenskracht" Berg Bosch te Bilthoven, Stadsgehoorzaal, Groote zaal, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 12 tot en met Zondag 18 Nov., a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg, tel. 807, E. B. de Metz, Korevaarstr. 51, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274 Oegstgeest. STOMPWIJK—VEUR. Rekeningen Lichtbedrijf. De Commis sie van Beheer over het Lichtbedrijf te StompwijkVeur heeft de Raden overge legd de jaarrekeningen van het Lichtbe drijf over 1933. De rekening van baten en lasten van het Gasbedrijf sluit met een voordeelig saldo van 421.26 en die van het Electriciteitsbe- drijf met een voordeelig saldo van 13938.24. De Commissie stelt voor de genoemde jaarrekeningen te stellen in handen van een door de Raden te benoemen Commissie van Onderzoek. Weg ZoetermeerLeiden. Door Ged. Staten wérd bij schrijven d.d. 24 April7 Mei j.l. bezwaar gemaakt tegen goedkeu ring van het besluit van den Raad d.d. 13 Maart j.l. betreffende overdracht van den weg ZoetermeerLeiden. B. en W. stellen thans den Raad voor te besluiten: 1. in beginsel tot aanvaarding van den eigendom van den Middelweg, voor zoover gelegen in deze gemeente, de Meerlaan en de Meer- en Geerweg voor zoover toebe- hoorende aan den heer J. L. de Groot Gzn., te Zoetermeer. 2. de weg ZoetermeerLeiden voor zoover in de gemeente Stompwijk gelegen kosteloos in eigendom, beheer en onder houd over te dragen aan de Provincie, zulks overeenkomstig het ter inzage ge legde ontwerp-besluit. 3. Zoolang de Provincie den Middelweg niet heeft overgenomen de bijdrage in de kosten van onderhoud van dien weg aan de gem. Zoetermeer naar rato van 390. per jaar en uiterlijk tot ultimo 1935, te con- tinueeren. Verlaging gastarieven. De Commissie van Beheer leggen den Raden over de ont- werp-begrootingen dienst 1935 voor het Lichtbedrijf. 1. Begrooting Gasbedrijf, a. Baten en lasten ƒ67759.58 (nadeelig saldo ƒ9909.58). b. Kapitaaldienst. Ontvangsten en uit gaven 172.937.46. 2. Begrooting electriciteitsbedrijf. a. Ba ten en lasten ƒ96789,14 (voordeelig saldo ƒ15202.86). b. Kapitaaldienst. Ontvangsten en uitgaven 58785.75. De commissie is van oordeel, dat mede in verband met de concurrentie van de pe troleum. een sterke prijsverlaging van het gas noodig is om de sterke daling van het gasbedrijf tot staan te brengen. Hoewel verlaging een aanzienlijk financieel offer zal vergen, wil het de commissie voorko men, dat alleen daardoor voldoende pers pectief wordt geopend om binnen enkele jaren weder tot een sluitende exploitatie te geraken. De Commissie heeft gemeend te moeten voorstellen de tarieven voor 1935 als volgt te regelen: a. bij levering over gewone meters: en kel tarief 10 cent por M.3 momenteel 13 cent). Vastrechttarief naar keuze van den verbruiker, per maand ƒ1.benevens 8 cent per M.3 verbruikt gas, of per maand 2.benevens 7 cent per M.3 gebruikt gas. b. Bij levering over een muntmeter: en kel tarief 11 cent per M.3, (momenteel 14 cent). Vastrechttarief naar keuze van den verbruiker, per maand 1.25. benevens 8 cent per M.3 verbruikt gas, of per maand 2.25, benevens 7 cent per M.3 verbruikt gas. c. Gasverbruik voor straatverlichting 10 cent per M3. Met de wijziging der tarieven dient ge paard te gaan wijziging van art. 9h der ver ordening. Hiermede wil de Commissie wachten, totdat meer positieve gegevens be kend zijn omtrent mogelijke tariefsverla ging voor levering van electrische stroom, welke verlaging de volle aandacht van de Commissie van Beheer heeft en een voor stel, waartoe de Commissie nog voor den aanvang van het dienstjaar 1935 hoopt te doen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2