DINSDAG 13 NOVEMBER 1934 DE LEIDSCHE COURAN l TWEEDE BUD. - PAG. 7 MEXICO'S KERKHAAT. Gerechtelijke vervolging van aartsbisschop Alle heiligenbeelden uit de kerken te Las Casas zijn thans op bevel van de auto riteiten verbrand. Las Casas in den staat Chiapas gelegen, is de stad, waaruit onlangs alle priesters naar Guatamala verbannen werden. De politie van Jalapas in den staat Oaxaca arresteerde een priester, die in een particuliere woning de H. Mis had gelezen. De president van de republiek heeft een gerechtelijke vervolging gelast tegen aarts bisschop Ruiz y Flores wegens opstand te gen het staatsgezag, niettegenstaande de prelaat naar de Vereenigde Staten is ge vlucht. Herderlijk schrijven van Mgr. Pasquale Dias. Het dagblad „Palabra" publiceert een herderlijk schrijven van den aartsbisschop van Mexico, Z. H. Exc. Mgr. Pasquale Dias. In dezen herderlijken brief, die Zondag in de kerken van het aartsdiocees is voor gelezen, berispt de aartsbisschop de ver stoorders van de orde. „Het is noodzakelijk", aldus schrijft Mgr. Diaz, „in vrede te leven en alle andere menschen in vrede te laten leven". De aartsbisschop keert zich dan tegen het steeds veld winnende heidendom en zegt vervolgens: „Pogingen, om het werk- liedenvraagstuk door middel van den klassestrijd en de vernietiging van het recht op den eigendom op te lossen, betee- kenen den chaos en den dood der vrijheid. De vooruitgang en de beschaving worden hierdoor voorgoed verbannen. De behoeftige klassen zullen daardoor geen verbetering van hun levensstandaard verwerven, dooh de slaven worden van een groep raddraaiers, die met geweld hun ti tel van vertegenwoordiger der gemeen schap zullen handhaven". BUITENLANDSCHE BERICHTEN. NEGENTIEN TOERISTEN IN MEXICO VERDRONKEN. Uit Vera Cruz (Mexico) wordt gemeld: Negentien Amerikaansche toeristen zijn door het kantelen van twee booten, waar in zij een uitstapje maakten op de wild stroomende Palizda-rivier, om het leven gekomen. VRACHTWAGEN VAN HELLING GESTORT. Op den straatweg nabij Poznan (Polen) is een vrachtauto met 25 jongelieden, die van een voetbalmatch huiswaarts keerden van den weg afgeraakt en van een helling gestort met het gevolg, dat zeven inzitten den ernstig gewond werden, van wie twee in levensgevaar verkeeren. Acht verdere inzittenden werden licht gewond. De slachtoffers zijn naar het ziekenhuis over gebracht. VENETIë DOOR NOODWEER GETEISTERD. Een hevig noodweer heeft de lagunen- stad Venetië geteisterd. De storm dreef het zeewater de kanalen in, zoodat de la ger gelegen deelen der stad overstroomd geraakten. Het plein San Marco vormt één groote watervlakte. Het verkeer wordt uiteraard in stand gehouden met gondels en motorbooten. Bij de. huizen worden noodsteigers aangelegd. Ook de Italiaansche Riviera is door slecht weer getroffen. AARDVERSCHUIVING IN DUITSCHLAND. Uit HannoverMuenden wordt gemeld: Groote massa's aarde zijn gisteren op den Blieckei'shauser Kelkberg tengevolge van den langdurigen regen in beweging geko men.. Daarbij is de nog in aanleg zijnde nieuwe weg van de Hedenmuender Brues- ke naar Ziegenhagen.voor een deel gegre pen, weggerukt en in de Lake, een zijarm van de Werra geschoven. De grond was waarschijnlijk door het uitroeien van een beukenbosch zeer los geworden, zoodat de aarde na door den regen te zijn doorweekt in beweging is gekomen. MOORDEN IN MACEDONIë. Ruim honderd lijken gevonden. De Bulgaarsche politie heeft in het mijn- gebied van Macedonië talrijke lijken ont dekt van personen, die in de laatste 10 jaar om het leven zijn gebracht. In het geheel zijn ruim 100 lijken gevonden, o.a. die van 10 leden van een gemeenteraad te Sofia en ook lijken van vrouwen en kinderen, die waarschijnlijk gemarteld zijn. Het on derzoek duurt nog voort. BIER IS VOLKSVOEDSEL IN BEIEREN. En daarom wordt de prijs verlaagd. Een voor de Beieren zeer groot succes is door minister Hermann Esser bereikt in een conferentie met vertegenwoordigers van den bond van bierbrouwerijen en van den bond van caféhouders. Alle aanwezi gen konden zich vereenigen met het betoog van den minister, dat men moet komen tot een belangrijke verlaging der prijzen der belangrijkste verbruiksartikelen en daar bier in Beieren als volksvoedsel moet wor den beschouwd, moet dus ook de bierprijs naar beneden. Met groote vreugde zullen de Beieren dan ook het bericht van het Duitsche nieuwsbureau hebben ontvangen, dat het bier 4 pfennig per liter goedkooper wordt, zoodat een liter donker bier 44 pfennig (c.a. 26 cent) en licht bier 46 pfennig zal kosten. Ook de prijs van bruin bier, die 40 pfennig per liter was, wordt in verhou ding verlaagd. KERKNIEUWS DE OVERLEDEN GENERAAL DER MINDERBROEDERS. Overbrenging van het stoffelijk overschot van den Hoogeerw. Pater Klumper. Men seint aan de „Msbd." uit Napels d.d. 12 November: De „Vulcanus" van de Kon. Ned. Stoom boot Maatschappij, waarmede het stoffelijk overschot van den in 1931 te Rome over leden Generaal der Paters Minderbroeders Franciscanen, Pater Bernardinus Klumper, naar Nederland zal worden overgebracht, vertrekt Vrijdag 16 November van Napels. LAND- EN TUINBOUW BLOEMBOLLEN NAAR TSJECHO- SLOWAKIJE. Uitvoer zonder certificaat verboden. De Minister van Economische Zaken heeft met ingang van gisteren den uitvoer van bloembollen naar Tsjecho-Slowakije zonder daartoe strekkend certificaat ver boden. Met het afgeven dezer certificaten is be last mr. M. van Toulon van der oog te Haarlem. j INGEZONDEN STUKKEN Zevenhoven 10 Nov. 1934. Vragen van het Kamerlid v. d. Weijden. Geachte Redactie, Zaterdagavond las ik onder een schrijven van een L ,T. B.'er uit de Rijnstreek, dat het volgens de Redactie, op een feitelijke onjuistheid berustte dat de Minister van Justitie nog nooit op vragen van mij ge antwoord had. Als u het zoo zegt is het juist, maar practisch komt het er op neer, zooals inzender het zegt. Op 27 Febr. 1.1. stelde ik vragen, u wel bekend. Op 29 Maart kwam er antwoord, dat een overleg gaande was met de Dep. vap Financiën en Economische Zaken. Toen ik dezen zomer nogmaals in een particu lier schrijven den Mn. op den noodtoestand op dit gebied wees, keeg ik op 12 Juni be richt, dat 't overleg nog niet geëindigd was maar dat ZijnExc. hoopte dat nu spoedig de beslissing zou vallen. Als zoodanig dus is het inzicht van den inzender juist, dat er nooit een concreet antwoord kwam. Vooral als men de voorgeschiedenis na gaat duurt dit alles toch wel heel lang. Drie jaar geleden werd overwogen, om maatregelen te treffen. (Gelijk met de Pachtwet). Twee jaar geleden had Min. Verschuur het vraagstuk nog steeds in studie. Bij de Landbouwcrisisbegrooting zeide Min.-Pres. Colijn: Een voor-on t- werpisgereedenom adviesnaar den Raad van State. Op 28 Maart was een overleg gaande. Op 12 Juni hoopte men dat de beslissing nu spoedig zou vallen. En nu in de Mem. van Antw. is het in on d e r z o e k. Ik vraag me toch wel af, wat of nu de vol gende dooddoener zal zijn. Dat de vragen en het voorloopig ant woord nooit in de R.-K. Boeren- en Tuin derstand hebben gestaan is juist. Het was misschien niet belangrijk ge noeg. De Staatspartij treft geen blaam. Zij heeft reeds verleden jaar en nu weer in den persoon van den voorzitter mr. Go- seling (bij het hoofdstuk „Justitie") op een regeling voor executie en verlaging der vaste lasten aangedrongen. Ik stel er prijs op dit even te berichten, opdat er geen legenden omtrent deze zaak in omloop komen. Misschien wilt u dit schrijven ook wel een plaatsje geven. Bij voorbaat beleefd dankend. Hoogachtend, M. P. v. d. WEIJDEN. De verwachte steunvermindering voor de melkveehouders. Zevenhoven, 9 November. Geachte Redactie, Met deze een vriendelijk verzoek om eenige plaatsruimte voor het volgende: Behoort gij ook bij hen, die straks de klappen krijgen? Geachte lezer, hebt gij u zelf al eens af gevraagd, in hoeverre gij straks getroffen zult worden door de vermindering van de steun aan de melk? Als straks de 10 pet. steunvermindering werkelijkheid wordt de minister heeft zich hierover reeds uit gelaten voor hoeveel pet. gij dan ge kort zult worden? Gij zult misschien zeg gen voor 10 pet. Maar nu komt de eigen lijke kwestie. De crisis treft ons allen, maar misschien hebt gij deze zomer daarbij te vens door de droogte te lijden gehad, zoo dat uw vee heel kort in het gras heeft ge- loopen, en als gevolg hiervan, dat gij daar door 10 of 20 pet. en misschien nog meer, melk minder hebt gewonnen, dan het ge middelde. En als daar straks de 10 pet. korting overheen komt, wordt gij gekort niet voor 10 pet. maar voor 20 of 30 pet. en misschien nog meer, want ik stel mij voor, dat aan de hand van de gegevens van het door u geleverde kwantum melk van dit jaar de vermindering zal worden toegepast. En wanneer nu het volgend jaar de grasgroei weer normaal is, dan zult gij niet van 10 pet. vermindering ontvangen, maar voor alles wat gij meer levert als het kwantum van dit jaar verminderd met 10 pet. Dan krijgt ge tevens de ver mindering te dragen van hen, waar er deze zomer door de droogte meer is gegroeid dan het gemiddelde en ook van hen die op consumptie-contract mogen leveren, maar voor de wintermaanden de taxe te hoog, en dan melk in de consumptie brengen van anderen, die geen contract hebben. Deze worden door de vermindering het minst getroffen. Maar nu zult gij misschien zeg gen, ja, maar dat gaat toch niet!! U ver gist zichhet gebeurt!!! Maar zij, die eerlijk en rechtvaardig zijn en hun volle medewerking geven aan de crisismaatregelen, die worden des te meer getroffen. Hoe is het gegaan met de Crisis- varkenswet. Zij, die reeds medewerkten aan de inkrimping door hun varkensstapel te verminderen voordat de wet tot stand kwam, zijn toen evengoed gekort. Zoo komt het nu voor dat een winkelier b.v. meer varkens mag houden dan een boer. Nu behoeft men daarover niet te treuren, want de varkenshouderij levert, uitgeslo ten een enkel gunstig geval, niet veel op, maar moet het nu met de melk eenzelfde weg gaan? Hierdoor worden wederom zij het meest getroffen, die dit jaar reeds min der melk hebben geleverd, in het voordeel van hen, die de melkmarkt nog steeds overvoeren en van hen, die door de ontdui king der wet, eigenlijk van allen crisis- steun moesten worden buitengesloten. Neen, vermindering moest vooral worden toegepast bij hen, die hun vee voederen met bijna uitsluitend krachtvoer van vreemde bodem. Want een ieder doet toch zijn best om het hoofd boven water te houden, een ieder heeft recht van bestaan, hoewel het voor velen hun krachten te bo ven gaat, nu het kapitaal de geheele winst blijft opeiscKen en niets voor de arbeid over laat. Maar, geachte lezer, zijt gij misschien iemand van invloed of weet gij misschien een weg, dat hier toch aandacht aan ge schonken wordt, want ik vraag mij af: hoe zullen velen het anders overleven? P. A. v. d. HULST. UIT DE OMGEVING NOORDYVIJKERHOUT. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer M. P. Versteege is benoemd tot controleur bij de crisis-rundvee-centrale, standplaats Alkmaar. Uitvoering K. J. M. V. Zondagavond en Maandagavond heeft de K. J. M. V. al hier in café Gouwenberg een uitvoering gegeven ten bate van de St. Elizabeth- vereeniging. De avonden werden geopend door den voorzitter van de K. J. M. V., den heer M. v. Emmerik. Spreker heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzon der de moderator der vereeniging, den weleerw. heer kapelaan Klein. Beide avon den was de zaal goed bezet zoodat wel een flink batig saldo voor de St. Elizabeth-ver- eeniging zal overblijven. Opgevoerd werd het tooneelspel „Contrasten" in 3 bedrijven. De verschillende bedrijven werden vlot en goed gespeeld. Tusschen de bedrijven werd muziek ge maakt op piano eri accordeon. Beide avon den werden gesloten met een kort woord door den moderator der vereeniging den weleerw. heer kapelaan Klein, die de aan wezigen dank zegde voor de groote op komst. Militaire oefeningen. Op 14 en 15 No vember as. zal het 6e Regiment Veld-Ar- tillerie uit Leiden, militaire oefeningen in onze gemeente houden. In den nacht van 14 en 15 Nov. zullen de manschappen bij verschillende particulieren ingekwartierd worden. RIJZATERWOUDE. IS HET KIND TUBERCULEUS? Het woord is aan de vergadering. De vereenging ziekenhuisverpleging „Eendracht maakt Macht" te Rijnzater- woude hield in café de Boer een spoed- eischende vergadering. Reden hiervan was dat de kas der vereeniging leeg was en er momenteel een kind van H. Tj. de Boer in het ziekenhuis was opgenomen. Volgens geruchten zou dit kind voor een t.b.c-be- handeling opgenomen zijn. Aangezien de vereeniging voor t.b.c.-patiënten niet be taalt, was deze spoedeischende vergadering uitgeschreven teneinde het oordeel van de leden hierover te hooren. Deze kwestie was in de vergadering spoedig opgelost. De vader van het kind ter vergadering aanwezig, kon een schriftelijk bewijs van den behandelende geneesheer overleggen, dat het kind voor een keelontsteking op genomen was. In de vergadering werd be sloten om de contributie van ƒ1.op 1.50 te brengen. Nog vele andere voor stellen werden gedaan en besprekingen gevoerd, doch aangezien deze niet op het convocatiebiljet voorkwamen en hiervoor reglementswijziging noodig was werd dit alles uitgesteld tot de te houden jaarver gadering. De voorzitter sloot hierop met een kort woord deze vergadering, die, ge zien de besprekingen nu achterwege had kunnen blijven. Verbetering Hcerenweg. De Heeren- weg door den Vierambachtspolder, waar over al zooveel te doen geweest is en wel ke in een onberijdbaren toestand verkeer de is thans zoodanig opgeknapt, dat deze momenteel heel goed berijdbaar is. Gere geld zal er nu* de hand aan gehouden wor den tot 1935 dan zal worden overgegaan tot algeheel herstel en zal dit een betume weg worden. Vergadering van den Raad der gemeente gisterenmorgen te 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warnaar, die de vergadering opent met gebed. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die worden goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter doet eenige mededeelingen in betrekking tot enkele vragen, die bij de rondvraag op de vorige vergadering wer den gedaan. Inzake het uitdiepen van de sloot bij de Schoutenbrug is door B. en W. gevolg gegeven en is deze zaak in orde gebracht. Wat het verplaatsen van de grenspaal der gemeente betreft, is het ge- wenscht deze zaak nog aan te houden, daar eerlang nog enkele wijzigingen aan de orde komen, die dan gelijktijdig in de verorde ning kunnen worden opgenomen. De voor zitter doet mededeeling van ingekomen stukken, w.' o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbeslui ten, en goedkeuring van de rekening van het Waterbedrijf, dienst 1932. Van B. en W. van Leiden is ingekomen de begrooting van de Keuringsdienst voor Waren over 1935, waarvan het bedrag voor deze gemeente is bepaald op 470.92. Verslag van de Keuringsdienst voor Waren over het tijd vak 2 Januari tot 30 September 1934. Bij d 144 maal dat een onderzoek werd ingesteld, zijn 9 maal waarschuwingen gedaan, en hebben 7 afkeuringen plaats gehad. Proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente-Ontvanger, waarbij alles accu raat in orde werd bevonden. Van den Mi nister van Staat, Commissaris der Koningin in Z. H. terug ontvangen de goedgekeurde verordening voor veldwachters. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Hierop komt aan de orde een verzoek van de afdeeling Hazerswoude van den Bond van Geitenfokvereenigingen in Zuid-Hol land om een verbod tot het houden van wilde bokken. De voorzitter zegt, dat B. en W. hebben gemeend, hoewel zij groote sympathie hebben voor het doel der ver eeniging, waarvan het streven is verbete ring van het ras te bevorderen, te moeten adviseeren afwijzend op het verzoek te be schikken, daar het niet ligt op den weg der gemeente hiervoor een verbod te maken. De raad gaat hiermede accoord, zoodat het verzoek wordt afgewezen. Een verzoek van de Bouwvereeniging „Volksbelang" tot overname door de ge meente van de Zonneveldstraat, wordt na eenige bespreking, overeenkomstig het voorstel van B. en W. ingewilligd. Hierop komt in behandeling een verzoek van den heer H. C. van der Spek, om het sluitingsuur der café's te verlengen, wel meer bepaald deze vergunning te verlee- nen des Zaterdags en des Zondagsavonds tot 11 uur open te mogen hebben. B. en W. adviseeren hieraan geen gevolg te geven, maar het sluitingsuur te houden voor alle dagen op 10 uur. De heer M. Scheel vraagt of bij extra gelegenheden geen dispensatie kan worden verleend, waarop de voorzit ter zegt, dat bij bijzondere omstandigheden door hem verlof daartoe kan worden ver leend, maar dat de regeling van deze zaak geheel behoort tot de competentie van den Burgemeester. Besloten wordt afwijzend op het verzoek te beschikken, waarbij de heer Scheel wil geacht worden tegen te hebben gestemd. De begrootuig. Aangeboden wordt de begrooting van het Waterbedrijf voor het jaar 1935, waarbij de Ontvangsten en Uitgaven wat de gewone dienst betreft, zijn geraamd op i 15.327, en voor den kapitaaldienst op f 1442.22. Te vens wordt aangeboden de gemeente-be grooting voor het jaar 1935, waarvan de ontvangsten en uitgaven voor wat de ge wone dienst betreft, zijn begroot op 162.038.14. Voor wat de kapitaaldienst be treft def ontv. op f 9803.38, de uitgaven op 19.510.43. De voorzitter deelt hierbij me de, dat door Ged. Staten wordt aangedron gen op een straatbelasting, waarvoor, als het beslist noodig zou blijken dan een be drag van 2500.op de begrooting werd geplaatst. Tot lid der commissie voor het onderzoek der beide begrootingen werden aangewezen de heeren M. Scheel, Jac. de Kort en J. A. van Vliet. De voorzitter stelt daarop aan de orde: Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening, groot 93.625.hoofd zakelijk tot cpnverteering van loopende leeningen. De voorzitter deelt mede, dat bij de Bank van Ned. Gemeenten leeningen zijn geplaatst van 10.685, 40.937, en 39.000, tegen een rente van 5 en 4J^ pet. Pogingen aangewend om tegen een lagere rente deze leeningen te conventeeren, en daarbij de kosten voor de nieuwe begraaf plaats, zijnde een bedrag van 4000.te voegen, hebben tot resultaat gehad, dat B. en W. er in zijn geslaagd bij de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekering te Am sterdam een bedrag van 93.625 te kunnen verkrijgen tegen 4 1/8 pet., wat een aan merkelijke besparing van rente beteekent. Met algemeene stemmen verklaart de raad zich te kunnen vereenigen met het voorstel van B. en W. De ambtswoning van den burgemeester. De voorzitter stelt daarop aan .de orde een voorstel inzake het bouwen van een ambtswoning voor den Burgemeester. De voorzitter deelt mede, dat dit punt van de agenda door B. en W. ernstig is besproken, maar ziende op den financieelen toestand der gemeente, door B. en W. niet zal wor den geadviseerd, hierop in te gaan, daar ongetwijfeld de lasten zouden worden ver zwaard. Spr. geeft deze zaak ter bespreking aan den raad. De heer D. de Bruijn wijst op den financieelen toestand der gemeente, en merkt op dat het niet gerechtvaardigd zou zijn groote kosten te maken, om hier- VAN HAZERSWOUDE aan tegemoet te komen. Daar echter de ge meente op het dorp een woning in eigen dom bezit,' die met een betrekkelijk klein bedrag in orde zou kunnen worden ge bracht om voor een ambtswoning voor den burgemeester te kunnen worden ingericht, zoo acht hij het den aangewezen weg om hiertoe over te gaan. De heer M. Scheel informeert of door B. en W. reeds pogingen zijn aangewend om een geschikte woning te verkrijgen. De heer C. A. van Dam zou het zeer ingrij pend vinden qm de bedoelde woning, die door het hoofd van de Hervormde School wordt bewoond, daarvoor te bestemmen, daar dan het hoofd der school de dupe zou worden in dit geval. Wanneer buiten ge noemde woning geen geschikt huis op het dorp is te vinden, dan meent hij dat aan den Rijndijk wel een woning disponibel is voor dit doel, en zou hij willen adviseeren pogingen aan te wenden om deze zaak aldus op te lassen ,en zoo mogelijk tot een goed einde te brengen. De traditie heeft getoond dat het geen bezwaar oplevert dat de Bur gemeester der gemeente, aan den Rijndijk woont, wat zeker door bewoners aan den Rijndijk ten zeerste p prijs zal worden gesteld. De heer D. de Bruijn wijst er nog maals op dat de gemeente een woning ter beschikking heeft op het dorp, en acht het om verschillende redenen zeer gewenscht dat de burgemeester op het dorp woont. De heer A. J. de Jong wijst er op. dat uit een oogpunt van bezuiniging moet wor den ontraden een ambtswoning te bouwen, en in deze ernstig is gezocht naar een be vredigende oplossing in deze zaak. Wel is hij van meening dat het wonen aan den Rijndijk voor den burgemeester, indien dit mogelijk was, niet zou schaden aan de be langen der gemeente. De heer Jac. van Beek wijst er met nadruk op, dat de gemeente op het dorp een geschikte woning voor dit doel heeft, en dat in de eerste plaats de Burgemeester in de gelegenheid moet wor den gesteld, indien door hem geen bezwa ren worden ingebracht, dit gebouw te kun nen betrekken. De voorzitter plaatst zich in deze op het standpunt zich te moeten schikken naar het besluit van den Raad, hoewel door hem om verschillende rede nen de voorkeur wordt gegeven een woning op het dorp te kunnen betrekken. Nadat nog door verschillende leden hun meening omtrent deze zaak is uiteengezet, wordt door den heer A. J. de Jong gewezen op het bezwaar, dat, indien de woning weer voor langeren tijd aan den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk wordt verhuurd, en de woning aan den Rijndijk niet geschikt mocht blij ken voor den Burgemeester, het dan uitge sloten zou zijn dit pand voor den burge meester te bestemmen. Tenslotte wordt een voorstel van den heer C. A. van Dam, aan gevuld met een amendement van den heer A. J. de Jong, waarin wordt voorgesteld de woning naast het Raadhuis voor 2 jaar te verhuren aan den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, met een opzeggingster mijn van 6 maanden; (alleen wanneer be doelde woning aan den Rijndijk geschikt mocht blijken en naar genoegen van den burgemeester,) in stemming gebracht, en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. De Boskoopsche tentoonstelling. Hierop komt in bespreking een verzoek van de Tentoonstellingvereeniging „Bos koop", tot deelname in het Waarborgfonds van de in April 1935 te houden tentoonstel ling. De voorzitter geeft omtrent dit ver zoek een nadere toelichting en deelt mede, dat de bedoeling is een bedrag van 500. te storten door de gemeente in bedoeld fonds. Door B. en W. zijn omtrent deze zaak nadere inlichtingen ingewonnen, en het bleek dat deze zaak niet algemeen is en niet aller sympathie heeft. B. en W. adviseeren dit punt nog aan te houden tot een volgende vergadering, om alsdan een beslissing te nemen. In zake een voorstel tot wijziging van de verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch wijst de voorzitter er op, dat door den raad 30 Nov. 1933 belangrijke wij zigingen in de verordening zijn aange bracht, die werden goedgekeurd. Nu komen Ged. Staten met het voorstel opnieuw wijziging aan te brengen, doordat verlangd wordt een vaste hulp-keurmeester aan te stellen, waaraan van zelf weer groo te kosten zijn verbonden voor de gemeente, daar het noodzakelijk blijft dat de heer Commandeur toezicht blijft houden op deze zaak. B. en W. stellen den raad voor nog geen gevolg te geven aan dit verlangen, maar alleen zich te bepalen tot het aanbren gen van enkele wijzigingen in de verorde ning, die door Ged. Staten worden voorge steld. De raad gaat hiermede accoord. Vast gesteld wordt een instructie voor de amb tenaren belast met de herkeuring van vee en vleesch. Goedgevonden wordt wijziging van de begrooting dienst 1934. Rondvraag. Bij de rondvraag merkt de heer M. Scheel op, dat op de vorige vergadering was overeengekomen zoo mogelijk Woens dag te vergaderen, en nu werd hij teleurge steld daar de vergadering op Maandag werd gesteld; waarop hij wegens zijn werk zeer moeilijk in de gelegenheid is, tegenwoordig te kunnen zijn. De voorzitter zegt, dat door een samenloop van verschillende omstan digheden geen gevolg kan worden gegeven aan het verlangen Woensdag te vergaderen, maar dat zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met den wensch van den heer Scheel. Verder vestigt de heer Scheel de aandacht op den slechten toestand van den weg bij het noodslachtingsgebouw, en de heer Jac. de Kort op den toestand van den weg in de Torenstraat, die beide dringende verbetering eischen. De voorzitter belooft hiervan nota te zullen nemen. Hierop sluit de voorzitter de vergadering.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7